Анкета

6. Звездина звезда треба да буде:

Дејан Савићевић
Роберт Просинечки
Нико

Анкета

Да ли је цела генерација 1991. требало да буде проглашена за 6. Звездину звезду?

Да
Не

Аутор Тема: Историја ФК Црвена Звезда  (Прочитано 1968694 пута)

0 чланова и 4 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже nyc

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 590
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +1203/-417
Одг: Историја ФК Црвена Звезда
« Одговор #40 послато: 19 Мај 2011, 22:57:32 »
ау, бем ти, сузе... па, који сам ја мушкарац кад се овако распиздим гледајући само наше старе слике???? Страшно, рођаци, страшно. 

Ван мреже Ушозанење

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.208
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2335/-3074
« Одговор #41 послато: 19 Мај 2011, 22:59:16 »
Па гдје си ти до сада??? Већ сам се забринуо да ти случајно нису јавили. Са нестрпљењем чекамо твоје писаније :).

Ван мреже gogineman

• Веран као пас
  • Поруке: 516
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +119/-53
« Одговор #42 послато: 19 Мај 2011, 23:21:13 »
Za Istoriju naseg voljenog kluba bi idealno bilo da se otvori "podforum" pa da se napravi par tema i da ima sve pregledno da se stavi, a ne ovako kad udjes u temu od 100 stranica i na 50 se pise o Milanu, 78 o Borusiji, 89 o Bariju i sta ti ja znam...
To je jedan prijedlog koji bi bio idealan ali teze ostvarljiv...

Ван мреже Ћићми

• Деструктивна личност!
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 6.656
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2812/-920
« Одговор #43 послато: 19 Мај 2011, 23:22:26 »
Ноћ музеја сам искористио да се промувам по ложи, а тамо ове фотке на зидовима и стубовима, а нисам их раније видео. Ова трећа ме је највише одушевила, нарочито због времена кад је снимљена и данашње перспективе, нису нас сломиле ове тешке године!   :icon_svi:

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.668
  • Activity:
    26.67%
  • Репутација: +4255/-8920
  • "реалиста"
« Одговор #44 послато: 19 Мај 2011, 23:30:47 »
Писао сам ја на једном другом форуму о историји Звезде на основу онога што сам прочитао овде али пре свега на основу онога што сам чуо од ћалета, а мој ћале је од оних Цигана који кад на мечу Астин Вила - Арсенал Фабрегас изгуби лопту крене са причом како је Куле својевремено играчима Карл Цајса везивао уши у машну а Џаја Камачу ломио пршљенове ко чачкалице. Наслушо сам се вала свега и свачега, и некако у општој атмосфери неког бедака због доминација гробља узео да пишем то јер су Цигани полако почели да завиде фрањевцима што ми се никако није свидело. Нико нема што Циган имаде!

Кренуо сам ако се добро сећам од Панатинаикоса, сезону по сезону, у 80им сам. Сигуран сам да има гомила грешака и лоших информација јер сам писао о стварима које знам из приче а не из искуства, ал суштина је иста иако сам вероватно негде омашио неког играча ил тако нешто. Видећу да то са све сликама и јт клиповима прекорпирам овде па ако неког старијег не мрзи нек прочешља то нек исправи шта сам омашио, и нек стоји то.

Ископао сам ове ствари. Ставићу их сад, има укупно 14 постова. Унапред се извињавам због свих грешака, ал поента писања није била у стопостотној тачности већ у темељном објашњавању за нас млађе Цигане како је то Звезда била европски гигант.

Нек послужи као шлагворт за старије да се надовежу на те ствари и из прве руке кажу по коју.

Ван мреже Армија

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.979
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1352/-312
  • Нема дана а да не мислим на тебе!
« Одговор #45 послато: 19 Мај 2011, 23:35:30 »

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Activity:
    26.67%
  • "реалиста"
« Одговор #46 послато: 19 Мај 2011, 23:41:05 »

Голман Дујковић, Блеки стенчуга, Ђора српски бек, Кривокућа, Жика Силвер, Дојчиновски, Куле Аћимовић, Цоле Јанковић, Жота Антонијевић, Џаџик Маџик, Филке центарфор, Оља Петровић, Шкрба, Сеад Сушић, Стане Караси Џајина мета, Стеван Остојић..
На клупи Миљанић.

Богови!

Чувена сезона 70/71.

У европи прво је добијена одлична Ујпешт Дожа, Џаја издоминиро

други гол трпање на фињака..

После лагано разбијени неки Румуни.

На реду биле Швабурине - Карл Цајс Јена. У Швабији пораз од 3:2, фашисти правили срања хтели да улете на терен да нам туку играче. Најбитнији моменат утакмице је гужва у којој је неко од Звездиних играча пљунуо судију а овај када се окренуо дао црвени картон првом играчу кога је видео - Џаји.

Е сад реванш.. мени ћале причао да је била незапамћена лудница. Спремљен жесток дочек и освета, пола сата пре утакмице Швабе излазе на загревање, а стадион већ пун 100.000 цигана ствара пакао и ђубрад беже у свлачионицу после 3 минута трчкарања. Ту је утакмица била готова и пре него што је почела. Швабе се усрале!

Куле их прошето ко малу децу.

У полуфиналу нас чекао Панатинаикос. Џаја суспендован до финала. Без обзира очекивао се пролаз, а прави однос квалитета видео се у првој утакмици на Мари, и то без Џаје

И онда чувени реванш.... 60% терена без траве, само прашина.. Врте се приче да су наши продали, да су нам Грци дрогирали играче у полувремену да су ставили нешто у лимунаду.. питај Бога шта је ту било, ал да је било све регуларно - није!

Бољи снимак нема, мада ја сам убеђен да је био, и то са сва три гола

Једна од највећих фудбалских неправди, и једна од највећих несрећа која је снашла Црвену Звезду кроз историју. Беспотребно искључење Џајића, несхватљив пораз у Атини... а у финалу нас чекао Ајакс са Михелсом на клупи, Васовићем капитеном и Јоханом Кројфом, Баријем Хулсхофом, Јоханом Нескенсом..

Ајакс је тражио од УЕФЕ да се утакмица у Атини понови како би одмерили снаге са Звездом, али је свет остао ускраћен за двобој 2 тада најбоље екипе на континенту. А Џаја до дан данас није рекао ко је пљунуо судију и ко је требало да добије црвени картон.

trle

• Гост
« Одговор #47 послато: 19 Мај 2011, 23:41:52 »
Емпти

Само као и тамо стављај повремено, јер кад бубнеш одједном неће нико читати  ;)

Ван мреже Армија

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.979
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1352/-312
  • Нема дана а да не мислим на тебе!
« Одговор #48 послато: 19 Мај 2011, 23:43:24 »

17.7.1998

16.7.1999

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Activity:
    26.67%
  • "реалиста"
« Одговор #49 послато: 19 Мај 2011, 23:50:07 »
Трле ео по 2 комата.

Јебеш науку, понеле ме емоције сад, сврби ме прст да кликнем на јутјуб......

Цитат
По мојој некој рачуници постоји неких 6 генерација Звездиних

да се надовежем на ово..

- Чика Рајкова генерација;
- Шекијева, мада се преклапају, а и чика Бора Костић је био део обе;
- Џајина генерација;
- Голубова генерација;
- Пиксијева генерација;
- генерација из Барија.

Све после тога ме не интересује, просто не може нипочему да се мери са овим. Чак ни не волим да се претерано подсећам свега тога, оних утакмица против Меца, Кајзерслаутерна, Барсе... Не волим.

После оне туге против Панатенеикоса, Звезда је наставила у сличном ритму. Пролеће у Европи је било редовна ствар. Двомеч који се памти је онај против Ливерпула. Енглески фудбал се тада подизао из сна у који су упали након освајања СПа који се играо код њих. Ливерпул је био изузетно јак, Киген је доминирао. Седамдесетих су у Ливерпулу играли и Џон Тошак (био тренер Реала пре рецимо 7-8 година), Крис Лоулер, Иан Калахан, Крис Томпсон (носоња, водио Ливерпул кад је Улие био на операцији). То су играчи за које знам, мрзи ме да гуглам сад комплет тим...

У сваком случају јака екипа, доминирали су Енглеском тад.

То је и даље била Џајина генерација - Куле, Цоле, Стане Караси, Војин Лазаревић, Блеки машина, Пера Кривокућа... а тада се већ у први тим са 17 година пробио и Пижон! Иначе Жонпи је са 16 година Реалу у пријатељској утакмици пред 110.000 људи дао 2 гола, кад је улазио у игру Миљан му реко 'твоја грешка не постоји'.... 16 година!!
Исто тако међу новима су били Никола Јовановић и Баралић.

На Маракани су разбијени, иако Џаја није играо (играо у Звезди па је морао у војску). Цоле Јанковић је дао голчину са 20ак метара, а Блеки је из волеја закуцо за 2:0. Требало је бити убедљивије, ал не само што није него је Ливерпул и смањио на 2:1 преко Лоулера. Наравно Пижон је био стартер, нису га слали у Сопот да се кали.

Ео голова, а ту је и гол из Ливерпула.

Реванш.. енглески стадион је наравно велика позорница, а Звезда је тада свету представила Голуба у Џајином дресу. Култни меч, показује какав је Звезда фудбал играла под Миљанићем. Европски Бразилци.

Куле је већ био мајстор, ал Пижон је летео по терену није се бојао лопте.
Друго полувреме је било напетије, ал опет смо их добили. Војин је затего такву голчину, цео стадион се утишо. Пул тад навалио свим силама, изједначили опет преко Лоулера, ал их је Цоле поздравио бомбом, воздра Ливерпул.
Не будите лењи, одгледајте свих 15 минута.

"Magnificent football here by Red Star, Liverpool finding it difficult to win the ball, let alone set up attacks."

Значи сабијање, сакрили лопту. Најлепши фудбал тог периода, и то на сред Енфилда.

Звезда је тада постала тек други клуб који је у европским такмичењима (у неких 20ак година) добио Ливерпула у обе утакмице! Хвала довиђења 8)

Ван мреже delijars

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 116
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +78/-18
« Одговор #50 послато: 19 Мај 2011, 23:58:16 »
Мислим да су тада енглески новинари за Пижона написали нешто као "тај момак је толико вјешт да имамо осјећај да би могао да води лопту по стрмим крововима ливерпулских кућа". :srbinosm:
јебеш га, тада су новинари били и поете.

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 6.549
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +2742/-435
  • Ponos grada
« Одговор #51 послато: 20 Мај 2011, 09:24:24 »
ФОТОГРАФИЈЕ СУ УЛОЊЕНЕ ЗБОГ КОПИРАЈТА
« Последња измена: 21 Мај 2011, 19:57:47 Vasili Zaitsev »

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Activity:
    3.83%
  • Ponos grada
« Одговор #52 послато: 20 Мај 2011, 09:35:41 »
ФОТОГРАФИЈЕ УКЛОЊЕНЕ ЗБОГ КОПИРАЈТА
« Последња измена: 21 Мај 2011, 19:58:25 Vasili Zaitsev »

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Activity:
    3.83%
  • Ponos grada
« Одговор #53 послато: 20 Мај 2011, 09:40:07 »
ФОТОГРАФИЈЕ УКЛОЊЕНЕ ЗБОГ КОПИРАЈТА
« Последња измена: 21 Мај 2011, 19:58:38 Vasili Zaitsev »

Селектор

• Гост
« Одговор #54 послато: 20 Мај 2011, 09:40:11 »

Јел ово фотографија са Максимира? Ако није, може ли ми неко рећи који је ово стадион.

Даље, било би лепо када бисте испод слика писали нешто о њима. Ако поставите слику Чика Рајка, напишите испод ње да се ради о Рајку Митићу. Треба едуковати младе нараштаје, не знају сви како је у играчким данима изгледао Богићевић, Мусемић, Шекуларац и тако даље.

Такође, било би лепо да испод слика са саставима напишете састав, с лева на десно, први па други ред и да то наведете. Ако не знате, поставите слику и тражите да то неко други упише. Либурнија, Бари, профа из Њујорка, Тсва, Нака итд

Ван мреже Ковач

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.548
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +457/-181
  • 29.05.1991.
    • mojacrvenazvezda.net
« Одговор #55 послато: 20 Мај 2011, 09:51:29 »
Имама и ја сличан предлог, а у складу је са оним што су рекли gogineman ushozanenje.

Могао би бити направљен подфорум "Историја Црвене звезде". Јер, ако се Звездаши нечим са правом поносе то је историја и свакако заслужује велику пажњу.

Рецимо, направити теме о почецима('45-'55), па онда по декадама '55-'65, '65-'75, '75-'85, па стварања тима за Бари '86-'90, па затим за највећу сезону годину у историји, па '91-'00, прва деценија новог миленијума и онда 2011 и нови почетак са Робијем. У једној посебној теми би могли да постављамо слике играча, да буде нешто попут галерије, у другој слике дресева које смо кроз историју носили.

Ово је само мој предлог, сигурно је да би се сви форумаши потрудили да све ово буде једна лепа прича. Било би доста прегледније и имали бисмо све прегледно, хронолошки, наша историја то заслужује.

Ако постоји било каква техничка могућност за ово, која не би била проблем за форум и администрацију, могао би овај предлог да се размотри. :)

Ван мреже bishop

• Пилот манијак
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.177
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1506/-122
« Одговор #56 послато: 20 Мај 2011, 09:57:44 »
Сложио бих се са вама али ја сам ипак више за варијанту да се подели у нпр Звезда у првенству , па затим у купу , у евро такмичењима ( па ту лепо подељено кеш , кпк , куп еуфа ... )  било би далеко прегледније и много лакше за претрагу и читање оних које то интересује .

П.С. Него ова слика са овим девојчицама што имају мало краће сукњице подсети ме на једну утакмицу крајем осамдесетих ( можда је неки дерби у питању не могу да се сетим ) када су биле оне чирлидерсице ( или можда неке манекенке ) у црвено белом а са севере је кренула једна безобразна песма . Сећа ли се неко тога и зна ли о којој се утакмици ради ( ја све нешто мислим да је у питању онај дерби када је Пиксију поништен гол са центра али нисам сигуран ) .
« Последња измена: 20 Мај 2011, 10:10:13 bishop »

Ван мреже dacha od bosne

• Луди ветеран
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.294
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1345/-451
  • Ušlo u krv i doviđenja
« Одговор #57 послато: 20 Мај 2011, 10:16:49 »
Da li ima neki drugi način, osim image shack-a, da se postave slike?

Селектор

• Гост
« Одговор #58 послато: 20 Мај 2011, 11:14:16 »

Ван мреже Кникербокер

• Члан ФК
  • Поруке: 294
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +153/-8
« Одговор #59 послато: 20 Мај 2011, 11:57:42 »

Јел ово фотографија са Максимира? Ако није, може ли ми неко рећи који је ово стадион.

Даље, било би лепо када бисте испод слика писали нешто о њима. Ако поставите слику Чика Рајка, напишите испод ње да се ради о Рајку Митићу. Треба едуковати младе нараштаје, не знају сви како је у играчким данима изгледао Богићевић, Мусемић, Шекуларац и тако даље.

Такође, било би лепо да испод слика са саставима напишете састав, с лева на десно, први па други ред и да то наведете. Ако не знате, поставите слику и тражите да то неко други упише. Либурнија, Бари, профа из Њујорка, Тсва, Нака итд

Максимир је сигурно (не верујем да је било много стадиона са трибинама на спрат у бившој Југославији) али нека потврди и неко од оних који су га обишли.

Доста занимљивих слика је постављено, нека се настави.

Да, стварно би било добро да се бар неки подаци о сликама убаце, макар година. Као што си рекао, увек неко може да допуни.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum