Анкета

6. Звездина звезда треба да буде:

Дејан Савићевић
Роберт Просинечки
Нико

Анкета

Да ли је цела генерација 1991. требало да буде проглашена за 6. Звездину звезду?

Да
Не

Аутор Тема: Историја ФК Црвена Звезда  (Прочитано 1968696 пута)

0 чланова и 4 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже tokyo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 137
  • Activity:
    5%
  • Репутација: +149/-10
Одг: Историја ФК Црвена Звезда
« Одговор #8980 послато: 12 Август 2017, 21:19:52 »
U prvih 6 kola smo dali 67 golova :lud: skoro 10 po mecu... I onda samo 1:1 sa Metalcem... Pa kakva je ta granitna odbrana Metalca bila u to vreme...  :srbinosm:
             Pregledom rezultata iz te sezone,može se zaključiti da nam je Metalac bio najozbiljniji konkurent za titulu.Važan podatak je da je taj Metalac,zapravo BSK(nekoliko godina kasnije promenio ime u BSK),a posle OFK Beograd.Igrali smo te sezone 3 utakmice protiv njih,dva puta po 1:1,i u trecoj 1:0 za nas.Dakle ravnopravni protivnici.Ona gol razlika u prvom delu prvenstva je bila posledica 2 pobede od 18:0,ne mogu da se setim imena klubova,imaš na strani istorija C.Zvezde.

На мрежи MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.495
  • Activity:
    13.83%
  • Репутација: +1057/-1781
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
« Одговор #8981 послато: 12 Август 2017, 21:29:56 »
             Pregledom rezultata iz te sezone,može se zaključiti da nam je Metalac bio najozbiljniji konkurent za titulu.Važan podatak je da je taj Metalac,zapravo BSK(nekoliko godina kasnije promenio ime u BSK),a posle OFK Beograd.Igrali smo te sezone 3 utakmice protiv njih,dva puta po 1:1,i u trecoj 1:0 za nas.Dakle ravnopravni protivnici.Ona gol razlika u prvom delu prvenstva je bila posledica 2 pobede od 18:0,ne mogu da se setim imena klubova,imaš na strani istorija C.Zvezde.

Hvala za informacije... Zaista zanimljiv podatak koji iskreno prvi put cujem u zivotu da se OFK Beograd nekada zvao Metalac...

Ван мреже tokyo

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    5%
« Одговор #8982 послато: 12 Август 2017, 21:42:59 »
Pitanje za starije od mene. Naime kao klinac sa ćaletom na zapadu. I na svakoj utakmici u nekom trenutku gospodin Mikica( ako sam zapamtio) skida košulju i počinje da vodi navijanje.
 Ako neko može o njemu, ko je, neka priča ili podatak o čoveku koji mi se urezao u sećanje.

Deca smo ovog grada...
            Ima ljudi koji sigurno pamte Mikija duže od mene,ja ga pamtim od kada sam kao klinac isto sa ćaletom počeo da idem na zapad,sredinom sedamdesetih.Legenda Miki je na svaku utakmicu dolazio svečano obučen u odelo,kravata obavezna.Obavezno kada Zvezda da gol i kada se stiša prvo oduševljenje,na scenu stupa Miki.Vikne šofer(uvek isti lik koji je morao da mu pridržava delove odeće koju je kretao da skida sa sebe,bilo + 35 ili - 15,svejedno.Za tili čas Miki go do pojasa kreće da viče Zvezda,Zvezda,uvek njegova bliža okolina prihvata,traje oko pola minuta,i onda Miki daje znak obema rukama da je dosta,i kreće da se ponovo oblači.Više uočljiv je bio na tzv.manjim utakmicama,jer kada je neretko bilo 90000 + publike to je bilo ludilo,tada Miki nije bio baš primetan.Nikada neću zaboraviti scenu koju sam slučajno video izlazeći sa stadiona posle našeg osvojenog Kupa 1985.protiv Dinama(Zg).Miki ispred zapada bukvalno rida,plače od sreće,ljudi koji ga primete prilaze i čestitaju mu,a on i dalje plače.Bio je bukvalno maskota zapada.Pamtim da je bio redovan sve negde do 1992,onda nastaje ono ludilo u zemlji,i ništa posle nije bilo kao do tada.Kada mi je ćale javio 1995(tada sam živeo napolju)da je umro Miki,baš mi je nekako bilo loše.Čoveka nisam lično poznavao,ali onaj osećaj,da je prošlo neko lepo vreme,seta,tuga.Siguran sam da ima forumaša koji bi mogli i više o Mikiju da nam ispričaju,koji su ga možda i lično poznavali.Ostao je upamćen,legenda Miki

Ван мреже Cazzo_FCRS_Forever

• Нешто је труло у држави данској!
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.254
  • Activity:
    6%
  • Репутација: +1148/-779
  • Ooooo mi tebi pevamoooo.....

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.943
  • Activity:
    59%
  • Репутација: +516/-211
« Одговор #8984 послато: 15 Август 2017, 12:51:16 »
! No longer available

Срећан 44. рођендан Небојши Крупниковићу.

Ван мреже pedja81

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 177
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +60/-103
« Одговор #8985 послато: 15 Август 2017, 20:06:56 »
Moze li se negde iskopati utakmica protiv ferencvarosa odigrana cini mi se 1975 kod nas ?

Ван мреже Љуба

• Земунац Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 9.977
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +6673/-3222
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
« Одговор #8986 послато: 15 Август 2017, 21:12:49 »
На шта конкретно мислиш? Снимак целе утакмице сигурно нема. А на нашем делу форума посвећеној историји имаш остало.

http://www.redstarbelgrade.info/forum/index.php/topic,2718.msg428155.html#msg428155

Ван мреже pedja81

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 177
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +60/-103
« Одговор #8987 послато: 15 Август 2017, 21:25:46 »
Hvala ljubo  :aplauz:
mislio sam na snimak utakmice ali i ovi podaci su zlata vredni!

Ван мреже Љуба

• Земунац Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    5.17%
« Одговор #8988 послато: 15 Август 2017, 21:38:58 »
Нема на чему. То је допринос свих навијача који овде учествују. Свако подели по неку слику, информацију и то остане записано за генерације иза нас.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Activity:
    59%
« Одговор #8989 послато: 22 Август 2017, 20:17:18 »
! No longer available

На данашњи дан, пре 11 година, играли смо против Милана и доживели пораз од 1:2, што је значило и испадање из 3. кола квалификација за Лигу Шампиона, после пораза у првој утакмици одиграној у Милану од 1:0. Милан је те сезоне освојио Лигу Шампиона.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Activity:
    59%
« Одговор #8990 послато: 23 Август 2017, 08:50:31 »
! No longer available

Нека се понови реванш меч против Карл Цајс Јене у четвртак. !!!

Ван мреже Nićifor

• Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.363
  • Activity:
    16.5%
  • Репутација: +638/-550

Ван мреже velimir85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 149
  • Activity:
    4%
  • Репутација: +277/-48
« Одговор #8992 послато: 23 Август 2017, 15:25:44 »
Аух, једна у низу непрежаљених текми, на југу сам био тад, кад га је Бошковић дао мислио сам то је то, идемо, нема грешке...али ту је одбрамбена громада Бајчетић да нас усере :facepalm:

Ван мреже tokyo

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    5%
« Одговор #8993 послато: 25 Август 2017, 15:34:42 »

Hteo sam ovo da napišem na strani sinoćne utakmice,ali ipak mislim da je ovde prikladnije.Gledam sinoć utakmicu sa zapada sa školskim drugarom koji sada živi napolju.Ponavlja onaj idiot i približava još slobodan udarac u nadoknadi,meni glava skupljena među šakama,ne smem da gledam,kada se srećno završi scena,vidim nema mi drugara.Nađemo se ispred posle pola sata,kaže čovek pobegao sam,nisam smeo da gledam,pošto sam se setio nečega iz davnih dana.O čemu se radi?
    Mart 1981.igramo ćetvrtfinale Kupa Šampiona protiv Intera.Prva tamo 1:1,idealna šansa za polufinale.Mi zaluđeni klinci koji beže iz škole na treninge Zvezde,palimo se malte ne od rođenja da ćemo jednom uzeti ušati pehar.Panatinaikos 1971-ne pamtim,ali od ispadanja od Atletika 1974.u četvrtfinalu,pamtim sve.Dođe i taj nesrećni revanš protiv Intera,izgubismo 0:1,padala jaka kiša celu utakmicu.Sumorna atmosfera,mokri do gole kože,ispred stadiona nas nekoliko drugara.Svi u bedaku,tek jedan kaže,ljudi da li bi pristali na situaciju da mi daj Bože osvojimo nekada ušatog(nadali smo se tome,ali bilo je i tada mnogo teško),a da nam posle toga ne bude toliko bitno šta ćemo i kako ćemo.Svi kao jedan,ma da,da mi budemo šampioni Evrope,da se upišemo u istoriju,posle ćemo lako za sve.
   Eto,upisasmo mi ime na ušatog tačno 10 godina posle toga.Šta je bilo posle,manje više je poznato,da ne dužim.Kao da se ostvarivala neka kletva koju smo nehotice izrekli.Da mi osvojimo to,pa šta bude posle nije toliko bitno.Drugar mi kaže,to mi je prostrujalo kroz glavu,kada je dosudio slobodnjak sinoć,opet ćemo kao u Strazburu,Bordou,ne mogu to gledam.
      Završilo se srećno,zato što smo zaslužili da tako bude.I idemo da se lagano vraćamo tamo gde nam je mesto.Da nikome ne bude svejedno kada dolazi nama u goste.
       Imamo pravo da sanjamo i proleće u Evropi,samo bez pritiska.Uživajmo
« Последња измена: 25 Август 2017, 15:37:49 tokyo »

Ван мреже delboj

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 149
  • Activity:
    7.67%
  • Репутација: +20/-20
« Одговор #8994 послато: 26 Август 2017, 11:54:02 »
Iz ove perspektive je zanimljivo da Zvezda ima pozitivan skor s Arsenalom, a s Kelnom negativan, ali situacija je danas mnogo drugačija.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Activity:
    59%
« Одговор #8995 послато: 28 Август 2017, 18:38:12 »
! No longer available

6:23
На данашњи дан 2003. године одиграли смо реванш меч квалификација за Куп Уефа против Ниструа у Молдавији и победили са 2:3, у првом мечу је било 5:0.
! No longer available

Ван мреже Бели Вук

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.205
  • Activity:
    14.17%
  • Репутација: +252/-124
« Одговор #8996 послато: 30 Август 2017, 03:40:31 »

U jednoj grupi na fejsu sam našao ovu sliku, piše za nju da je sa nekog trofeja Beograda iz 1981.godine. Kakvo je to takmičenje bilo , iskreno nikad nisam čuo?
« Последња измена: 30 Август 2017, 15:13:06 Љуба »

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Activity:
    59%
« Одговор #8997 послато: 30 Август 2017, 14:24:33 »
! No longer available

У новој епизоди серијала „Легенде Маракане” разговарали смо са чувеним Кирилом Дојчиновским. Наш прослављени центархалф део је чувене генерације коју је са клупе предводио славни Миљан Миљанић.

Дојчиновски је у Црвеој звезди играо са великим успехом од 1964. до 1974. године. За то време забележио је чак 420 наступа. У својој богатој каријери освојио је четири шампионске титуле, три национална купа, Средњоевропски куп, два пута је био Супер шампион Југославије, а такође је освојио и Куп прволигаша.

Погледајте којих се све успомена из своје богате каријере присетио за камеру Црвене звезде.

Ван мреже Љуба

• Земунац Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    5.17%
« Одговор #8998 послато: 30 Август 2017, 15:12:26 »

U jednoj grupi na fejsu sam našao ovu sliku, piše za nju da je sa nekog trofeja Beograda iz 1981.godine. Kakvo je to takmičenje bilo , iskreno nikad nisam čuo?

Било је пуно тих турнира преко лета, летња лига шампиона, трофеј Београда итд. Играли су углавном Звезда, Партизан, Војводина а понекад и остали из велике четворке или страни тимови.

Ван мреже Љуба

• Земунац Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    5.17%
« Одговор #8999 послато: 01 Септембар 2017, 15:15:45 »
Шабан о Звезди

! No longer available

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum