Аутор Тема: Атлетски клуб  (Прочитано 19928 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже prolup

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.153
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +814/-2004
Одг: Атлетски клуб
« Одговор #20 послато: 28 Мај 2012, 08:30:51 »
Цитат
Црвена звезда се у мушкој и женској конкуренцији такмичила у Купу европских шампиона у Дубници над Вахом (Словачка). Црвено–бели су се са још осам клубова надметали у „Б“ групи и својим снагама, без страних појачања, нису успели да се пласирају у највишу „А“ групу.Мушки део београдског клуба заузео је девето место са 63,5, бод испод Холанађана, док су припаднице лепшег пола биле седме са 83 поена.
Максималан број бодова, првим местом клубу из Љутице Богдана 1а, донела је Татјана Јелача у бацању копља. Тријумфовала је даљином 55,30 метара, што је уједно и најуспешнији резултат од представница нашег шампиона.
– Екипа је млада и у наредним годинама очекују се много бољи резултати – био је коментар капитена лепшег дела црвено–белог тима, Јелене Радиновић Васић.
Друга места обезбедили су капитен Милош Тодосијевић и Страхиња Јованчевић. Тодосијевић је у скоку увис дошао до 2,14 метара, док је Јованчевић у даљу скочио 7,52, што је само три центиметара слабије од норме (7,55) за јуниорско Првенство света у Барселони, које се одржава средином јула.
– Испунили смо очекивања, с обзиром на то да се доста младих атлетичара такмичило овога пута. Следеће сезоне паузирамо, али се враћамо на велика врата – најавио је капитен мушког дела екипе, Милош Тодосијевић.
Дарко Шаровић је у трци на 100 м био четврти са 10,76, а није учествовао у скоку мотком, јер није имао мотку. Бодовани су пласмани, па је тим због техничких разлога остао без иједног бода.
Код мушкараца су се у „А“ групу пласирали француски Ентенте Франковил и израелски Макаби, а учествовали су још и МАС из Љубљане, РЕСК из Белгије, Спарта (Данска), Фанос (Холандија), Клонлиф (Ирска) и Спартак из Дубнице над Вахом.
Међу дамама ситуација је следећа: у највиши ранг отишли су Бирчфилд (Ирска) и чешки УСК. Поред њих, такмичили су се још и Борац из Бањалуке, МАС из Словеније, Берн (Швајцарска), Макаби Решон (Израел), Спарта (Данска) и Спартак из Дубнице над Вахом. Спојене су „Б“ и „Ц“ група па није било испдања у нижи ранг.
Следеће године ће у Купу европских шампиона Србију представљати Партизан у мушкој конкуренцији и Црвена звезда у женској (пошто су тријумфовали на Екипном првенству државе одржаног прошлог викенда) и ова два састава пробаће да се нађу у елити 2014. године.

http://www.zurnal.rs/2012/05/28/199128/index.html

На мрежи gromiko

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.441
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +616/-161
« Одговор #21 послато: 28 Мај 2012, 14:03:31 »
Nije učestvovao u skoku motkom jer nema motku  :pljas:. Au koji smo mi nivo.

На мрежи gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    5.17%
« Одговор #22 послато: 04 Јун 2012, 10:59:33 »
Momci su osvojili 40. kup  :prvak: . Devojke su na žalost bile druge (iza Novog Beograda).

Ван мреже kladionicar D

• Доктор кладионице
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.553
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +1757/-190
    • http://kladionicard.blogspot.com/
« Одговор #23 послато: 25 Јул 2012, 22:30:45 »

UO Crvene Zvezde izbrisao dva trenera iz bacacke i skakacke discipline
[/b]

"Visak" Ilic i Stosic
[/b]

Crvena zvezda se odrekla dvojice trenera - Bojana Ilica i Milana Stosica. Ljudi koji su u Ljutice Bogdana od pocetka. Ipak,UO kluba odredio je novi spisak trenerskog kadra,na kojem nema ovih strucnjaka u bacackim i skakackim disciplinama.

- Javljeno nam je preko sekretara kluba. Mene ne iznenadjuje potez ovakvih ljudi. U takvoj odluci nema utemeljenje,rec je samo o licnim interesima. U Zvezdi sam ponikao,bio juniorski rekoreder,kao trener imao medalje. S druge strane ti ljudi nikad nisu kupili spravu,teg,medicinku. One meni ne trebaju kao vetar,potpuno su nas obezvredili,i Stosic i ja se snalazimo kako znamo i umemo - prica Ilic.

Sta ste to toliko nazao ucinili?

Nasli su obrazlozenje u mojoj odluci da napravim poseban klub na Cukarici. Nisam hteo da pravim klub koji je oponenet Zvezdi,vec je Zvezda mogla samo da prosperira - rekao je Bojan Stosic koji je u Crvenoj zvezdi od 1990. godine.

Sta na sve kaze Milan Stosic?

Ocekivana odluka odlazeceg rukovodstva.Nisu imali hrabrosti da to urade ranije. Posto znaju da ce doci do smene,to su uradili u vreme godisnjeg odmora. Ovi ljudi su privatizovali klub. Zato me ova odluka ne boli nego me raduje. Da se zna ko je na kom polu,na kojoj strani. Ovo je razracunavanje sa jedinom dvojicom neistomisljenika u klubu. Angazuju trenere koji nemaju ni priblizne rezultate kao Bojan i ja.

Sta cete sada?

Zalicu se Skupstini kluba,ali sekretar kluba mi je rekao da nema pisanu odluku o nasem razresenje - saopstio je Stosic.

Spec...Sef strucnog staba Milan Grujic odmah nakon odluke UO kluba je podneo ostavku

Izvor: JSL Sport

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • Поруке: 9.563
  • Activity:
    2.33%
  • Репутација: +1810/-1729
« Одговор #24 послато: 27 Октобар 2012, 20:04:25 »
Бурна Скупштина Звезде, полиција заводила ред!

Редовна скупштина Атлетског клуба Црвена звезда одржана је у просторијама зграде истоименог Спортског друштва. Било је узбудљиво од самог почетка, у 10 часова.

Некадашњим члановима Црвене звезде, спортским радницима и атлетичарима обезбеђење није дозволило да присуствују! Људима који су стајали испред врата обратио се председник клуба Миодраг Јакшић, објаснивши да само чланови клуба могу да присуствују.

- Разговарао сам са њима претходних дана, немам ништа против да се видимо у понедељак и да на том састанку разговарамо о проблемима - биле су уводне речи Јакшића на седници.

Потом је, за радно председништво изабрао Јована Шурбатовића и Сашу Рељића. Седница се састојала из неколико тачака дневног реда, а најбурније је било приликом избора два потпредседника.

Предложени су били Саша Рељић и Љубиша Стевановић. Једногласно је прихваћен Рељић, док је почасни председник АК Црвена звезда, Олга Ацић, жестоко негодовала кад је предложен Стевановић:

- Стевановић, по мени, не да не треба да буде потпредседник него не сме да буде ни кандидат - рекла је Олга Ацић.

Ипак, Шурбатовић се укључио и затражио да се, како је сматрао „лични односи” ставе на страну и нагласио да се кроз гласање одлучи. Четири делегата су била против, један уздржан док остали су прихватили предлог да Љубиша Стевановић постане потпредседник.

За спортског директора изабран је Невен Ранић, за генералног секретара је постављен Младен Гајић. У надзорни одбор ушли су Јелић, Пенић и Шупут. Нови чланови Управног одбора су Горан Петронијевић, Милош Шарић и Исмаил Мачев.

Међу онима којима је био забрањен улазак на Скупштину био је Гојко Мићуновић, први човек клуба кад је освојена прву мушку титулу шампиона Европе у целом спортском друштву Црвена звезда.

Исту судбину доживели су Борисав Писић, актуелни јуниорски селектор, екс рекордер државе на 110 м препоне, човек са највише појединачних титула од свих атлетичара у СФРЈ, Васо Комненић (шести у скоку увис на ОИ у Москви), Дмитар Марчета, тренер Драгана Перића када је освојио прву медаљу за Србију на светским првенствима и срушио важећи рекорд Балкана у бацању кугле (солидарисао се с њима и Драган Перић), Милан Стошић и Бојан Илић, доскорашњи тренери репрезентативаца и рекордера Србије…

Журнал

Ван мреже DS_81

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 101
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +13/-25
« Одговор #25 послато: 27 Октобар 2012, 21:20:32 »
Surbatovic izabran za jubliranu xy funkciju, jel ima nekog saveza gde se nije ubacio, zbog takvih nam je sport tu gde jeste, gomilanje funkcija gde se stigne

Ван мреже ČarlsSmit

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 670
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +822/-20
« Одговор #26 послато: 19 Март 2013, 20:54:15 »
1981.

Ван мреже Afrikanac

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 152
  • Activity:
    2%
  • Репутација: +39/-65
« Одговор #27 послато: 20 Март 2013, 00:09:58 »
Генерација која је била друга у Европи!

На мрежи gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    5.17%
« Одговор #28 послато: 26 Мај 2013, 13:26:49 »
Održan je Kup evropskih šampiona u grupe B u Slovačkoj. Naše devojke su bile šeste, pobede su ostvarile Tatjana Jelača u bacanju koplja i Tamara Marković na 800m. Ako bi se sledeće godine osnovala i C grupa naš šampion bi počeo takmičenje odatle. Isto važi i za muškarce jer se ni Grobari nisu proslavili.

Ван мреже daba

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 980
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +1496/-326
« Одговор #29 послато: 02 Јун 2013, 09:03:08 »

Evropski sampion u atletici

AK CRVENA ZVEZDA

1989 GODINA

На мрежи gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    5.17%
« Одговор #30 послато: 02 Јун 2013, 19:38:31 »
Dabo jel tvoj snimak? Ajde ako možeš da ga "popraviš" nekako, jer  se slika zakoči pred sam kraj trke i ostane samo zvuk.

Inače završen je ovogodišnji kup. Devojke su posle godinu dana pauze vratile trofej u naše vitrine. To je 17. trofej u kupu za njih. Muškarci nisu ni među prve 3 ekipe, pobedu je ostvarila Vojvodina.

На мрежи nedst

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.933
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +615/-432
  • Za Zvezdu se ne navija ZVEZDA SE VOLI
« Одговор #31 послато: 20 Јун 2013, 01:28:05 »
Kakva je to ekipa bila iz 1981 ! Sve as do asa!

На мрежи gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    5.17%
« Одговор #32 послато: 03 Август 2013, 23:49:40 »
Devojke po 16. put prvaci države ! Muškarci nisu među prva 3, a šampion je Radnički Kragujevac.

Ван мреже Ma da bre

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.345
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +1429/-1473
    • ToleOdlazi

Ван мреже Ковинац

• РСБ екипа
  • Поруке: 1.422
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +364/-173
« Одговор #34 послато: 16 Август 2013, 15:08:15 »
Атлетичарка нашег клуба Татјана Јелача у дисциплини бацање копља, хицем од 62.68 метара, поставила државни рекорд и пласирала се у финале светког првенства у Москви!

Тања, срећно у финалу!

Кад сам већ на теми да допуним после 3 ипо месеца  :srbinosm: :Тања је била 9 у финалу за једно место јој је измако улазак у други круг (у који иду 8 такмичарки) и борба за медаљу.

У сваком случају, велики успех за нашу младу атлетичарку.
« Последња измена: 30 Новембар 2013, 23:58:18 Ковинац »

Ван мреже Ковинац

• РСБ екипа
  • Activity:
    0%
« Одговор #35 послато: 30 Новембар 2013, 23:59:28 »
Атлетски клуб се финансијски опоравља

Лепе вести стижу из АК Црвена звезда. Ново руководство некадашњег шампиона Европе у атлетици исплатило је 2,5 милиона динара и одблокирало клупски рачун који је био у блокади готово целу годину.

Председник клуба Срђан Рашковић потписао је уговоре са 11 такмичара. Извршен је репрограм свих дугова из ранијих година и исплата заосталих стипендија. На списку атлетичара и атлетичарки са којима су обновљени уговори налазе се: национална рекордерка у бацању копља Татјана Јелача, Маја Ћирић, Ивана Петковић, Александра Стошић, Милош Тодосијевић, Страхиња Јованчевић, и Дарко Шаровић, а нови стипендисти су Тамара Марковић, Александра Радић, Александар Мрђеновић и Александар Величковић. Само је препонаш Милан Ристић поднео захтев за прелазак у Партизан, а клуб му неће правити никакве проблеме у избору нове средине.

Црвено-белим такмичарима је обезбеђена опрема, суплементација и лечење у случају повреда, као и месечна стипендија. Новим правилником за чију израду су најзаслужнији потпредседник задужен за спортска питања Невен Ранић и спортски директор Стеван Грујић предвиђене су и награде за такмичаре који остваре успехе у школама и на факултетима, али и суспензије за оне чији успех у школи не буде на задовољавајућем нивоу. Агилна управа има у плану и постављање плаве тартан стазе у тунелу стадиона Црвене звезде.

МЦЗ

Је л' зна неко можда нешто више о овоме? Свакако вест која радује.   :ziveli2:

Ван мреже NekiVelikiDrMr

• Члан ФК
  • Поруке: 2.885
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +982/-141
« Одговор #36 послато: 14 Децембар 2013, 00:54:55 »
JAČI OD SUDBINE: Iako je ostao u kolicima, jedan je od najboljih atletskih trenera u Srbiji! (FOTO) (VIDEO)

Tragedija koja ga je zadesila pre 10 godina, kada je zbog tumora na kičmi ostao invalid, nije pokolebala atletskog trenera Nevena Ranića da nastavi da se uspešno bavi ovim poslom u Crvenoj zvezdi.* Trenirao je i spremao finaliste Evropskog prvenstva, prvake Balkana, učesnike Olimpijskih Igara i Svetskih prvenstava

Život piše drame, a jedna je od njih dogodila se I atletskom treneru Nevenu Raniću (33), koji je zbog tumora na kičmi sa 24 godine ostao nepokretan u donjem delu tela i morao je da sedne u invalidska kolica.

Ipak, to ga nije pokolebalo,  nije se predao, već je nastavio da se bori i ostao da radi u atletici i sazreo u jednog od najuspešnijih trenera.

Takođe, on je nedavno izabran i za potpredsednika Atletskog kluba Crvena zvezda, gde poslednjih deset godina radi kao trener i bavi se sportskim pitanjima, što mu ne predstavlja problem.

RADI VEĆ DESET GODINA SA VELIKIM USPEHOM

Kao trener atletičara Crvene zvezde, u grupi ima sedam devojaka (tri trče 400 metara sa preponama, dve na 100 metara i jedna 400 metara) i tri momka (dva sprintera i jedan trkač na 400 metraš), sa kojima radi svaki dan i priprema ih za najveće izazove.

Oni nemaju predrasude I bezrezervno mu veruju i poštuju ono što zahteva od njih, a zahtevi nisu laki i jednostavni.

Ranić je za Telegraf otkrio kako izgleda voditi trening iz kolica, kako okolina reaguje na njega i kakve su šanse da Zvezda ponovo bude šampion Evrope.

- Nije moje da pričam da li sam najuspešniji ili nisam, Srbija ima veliki broj kvalitetnih trenera. Uprkos svim problemima koje sam imao što se tiče zdravlja, lične tragedije koju sam doživeo, nastavio sam da radim kao trener. Evo već deset godina radim u Crvenoj zvezdi, a imam 15 godina ukupnog trenerskog staža.

Prethodno je radio u jednom drugom klubu, u AK Mladost iz Zemuna, ali oni su ga otpustili kada je ostao u kolicima, iako je njihovu mušku ekipu doveo do trećeg mesta u Evropi. Na sreću Zvezda je prepoznala njegov trenerski kvalitet i pozvala ga u svoje redove.

PREDRASUDE OKOLINE I KOLEGA

Na pitanje da li se susreće sa predrasudama okoline i ostalih kolega, Neven je samo rekao:

-Generalno se dešavaju situacije da postoje predrasude tipa “Da li je on sposoban to da radi”. Ali rezultati mojih sportista dovoljno govore o tome. Naravno da bi oni bili bolji da ja mogu da demonstriram vežbu i pokret koji treba da se radi.

- Ipak, tu je i problem arhitektonske barijere, jer ja ne mogu da putujem sa njima na  velika takmičenja, a imam sportiste koji idu i na velika takmičenja ne samo na državna – priča Neven i ističe:.

- Trenirao sam finaliste prvenstva Evrope, zatim prvake Balkana, učesnike na Olimpijskim igrama i Svetskim prvenstvima. Rezultati bi bili kvalitetniji i bolji da mogu da dam više od sebe, ali okolnosti su takve. Nadam se da ću biti u mogućnosti da učestvujem u treningu više – kaže Ranić.

POVRATAK  ZVEZDE U EVROPSKI VRH

Zvezda je bila šampion Evrope u atletici,sada već daleke 1989, a ovaj atletski trener veruje da može se ponovo vratiti na Evropski vrh. Pogotovo sada, kada je nova Uprava u klubu na čelu sa Srđanom Raškovićem.

- Zatekeli smo nemar u klubu od prethodne uprave. Teško je reći sa ove distane po pitanju ambicija u Evropi.

- Raspolažemo sa kvalitetnom ženskom ekipom koja je prošle godine takmičila u B grupi Lige Šampiona, a mi se nadamo da možemo da se 2014 godine plasiramo u A grupu I da tamo nastupamo već 2015. Ali za to treba da budemo državni prvaci ekipno.

- Mislim da imamo kvalitet za to I da bi trebalo ponovo da uzmemo titulu ekipnog prvaka i to bi bila 18. titula u konkurenciji devojaka, dok muškarci imaju više od 30 titula , plus računajući i 1989. Godinu kada su ostvarili najveći uspeh I bili prvaci Evrope –objašnjava Neven I zaključuje:

-Rezultati atletike su bili istorijski ove godine, čak ni u Jugoslaviji nije bilo takvih rezultata nadam se da Tatjana Jelača, koja je clan Crvene zvezde, može I da je sposobna da se umeša u borbu za medalje na EP u Cirihu.

- Ona ima podršku od Zvezde, a to je nedostajalo prethodnih godinai mislim da je naš jedini kandidat iz Crvene zvezde koji može da se umeša u borbu za medalju na velikim takmičenjima – poručio je Neven Ranić.

http://www.telegraf.rs/sport/898241-jaci-od-sudbine-iako-je-ostao-u-kolicima-jedan-je-od-najboljih-atletskih-trenera-u-srbiji-foto-video

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.428
  • Activity:
    43.67%
  • Репутација: +4772/-5213
  • ... јер ти си Звездо шампион !
« Одговор #37 послато: 14 Децембар 2013, 07:25:09 »
Ранићу хитно потребна помоћ

Невен Ранић је у тешкој здравственој ситуацији, али не и безнадежној. Уколико би му хитно била указана медицинска помоћ у Франкфурту, за шта су му потребна значајна новчана средства, 30–годишњи тренер Атлетског клуба Црвена звезда, творац бројних репрезентативаца Србије свих узраста, изашао би из озбиљне кризе, која је потенцијално опасна по живот.

Дијагноза урађена у „Евродијагностици“ на латинском гласи: Dg. Tu Intramedularis Rg. Cervicalis C1 – Th1.

– То у преводу значи тумор интрамедуларно, лоциран у цервикалном, вратном делу и то од 1. вратног пршљена до 1. грудног – каже Невен Ранић.

Идентична врста тумора захватила му је грудно– лумбални део кичме због чега је оперисан 2004. године у јуну месецу. После захвата који је трајао шест сати и 15 минута на Неурохируршкој клиници у Београду, који су урадили професори Ивановић и Антуновић, није могао више да користи доње екстремитете.

Због тога сада Невен не жели на операцију, одлаже је као последњу опцију, већ намерава да се подвргне третманима код професора др Томаса Фогла у Франфурту на Мајни.

– Реч је о директном апликовању лекова на жариште чиме се смањује тумор па можеш да функционишеш – објашњава Невен Ранић, коме је лева рука већ одузета. – Тумор је бенигни, то показује магнетна резонанца, мада може дефинитивно да се каже тек после узимања узорка ткива. Његово ширење прави компресију, притисак на нерве, због чега може да дође до дисконтинуитета кичмене мождине и, поред осталог, отказивања мишића за дисање.

Због тога је неопходан хитан поступак. Свестан је тога и др Томас Фогл па је већ за 16. август Невену Ранићу заказао преглед.

– Одмах после прегледа мора да се обави прва терапија, а све то кошта више хиљада евра. Знам да је преглед 1.200, а уношење лека од 4.000 евра навише по једној терапији. Не остаје се тамо, не лежи се у болници, али треба ићи у Немачку више пута, једном недељно. Како сам чуо за овај мој случај је 7.000 евра по терапији и тако у пет наврата, али не мора да значи, биће јасно после анализе. Мени је неопходан и пратилац – објашњава Невен Ранић из кревета, у коме код куће проводи 22 часа дневно, јер му је проблем да седи више од два сата. – Ступио сам у контакт са неким људима и фирмама спремним да помогну, али траже од мене профактуру. Све је то нормално, разумем их јер свакаквих превара данас има. Мени ништа не треба да се да на руке, само да се плате трошкови, али профактуре не може да буде пре повратка из Немачке. Да бих отишао тамо и одмах, боље рећи хитно примио неопходну помоћ, неопходан ми је велики новац који немам.

„Спортски журнал“ објављује бројеве девизног и динарског рачуна Невена Ранића у Комерцијалној банци на који могу да уплате средства сви који желе да му помогну.

Д. Вишњић

Број рачуна у Комерцијалној банци

Невен Ранић je отворио рачун у Комерцијалној банци на који сви који желе могу да уплате помоћ.

Комерцијална банка 908–20501–70.

Динарски рачун је 205–1001527504916–27.

Девизни рачун 54761–G8–1226831045.

Код девизног рачуна је битно запазити детаљ да је G8, а не 68, како може да се учини у брзини, поготово зато што слово пресеца низ бројева.

Алтернатива је Милано

Уколико лечење у Немачкој не да очекиване ефекте, Невен Ранић има алтернативу у операцији у Павији крај Милана, код доктора Локателија који се специјализовао за овакве случајеве. Овај стручњак је већ пристао да уради операцију, која кошта 35.000 евра, а уз боравак са пратиоцем у споменутој здравственој установи сума би се попела до 50.000 евра.

http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=9150

Ван мреже Ковинац

• РСБ екипа
  • Activity:
    0%
« Одговор #38 послато: 14 Децембар 2013, 10:51:52 »
Ранићу хитно потребна помоћ
Off Topic

Невен Ранић је у тешкој здравственој ситуацији, али не и безнадежној. Уколико би му хитно била указана медицинска помоћ у Франкфурту, за шта су му потребна значајна новчана средства, 30–годишњи тренер Атлетског клуба Црвена звезда, творац бројних репрезентативаца Србије свих узраста, изашао би из озбиљне кризе, која је потенцијално опасна по живот.

Дијагноза урађена у „Евродијагностици“ на латинском гласи: Dg. Tu Intramedularis Rg. Cervicalis C1 – Th1.

– То у преводу значи тумор интрамедуларно, лоциран у цервикалном, вратном делу и то од 1. вратног пршљена до 1. грудног – каже Невен Ранић.

Идентична врста тумора захватила му је грудно– лумбални део кичме због чега је оперисан 2004. године у јуну месецу. После захвата који је трајао шест сати и 15 минута на Неурохируршкој клиници у Београду, који су урадили професори Ивановић и Антуновић, није могао више да користи доње екстремитете.

Због тога сада Невен не жели на операцију, одлаже је као последњу опцију, већ намерава да се подвргне третманима код професора др Томаса Фогла у Франфурту на Мајни.

– Реч је о директном апликовању лекова на жариште чиме се смањује тумор па можеш да функционишеш – објашњава Невен Ранић, коме је лева рука већ одузета. – Тумор је бенигни, то показује магнетна резонанца, мада може дефинитивно да се каже тек после узимања узорка ткива. Његово ширење прави компресију, притисак на нерве, због чега може да дође до дисконтинуитета кичмене мождине и, поред осталог, отказивања мишића за дисање.

Због тога је неопходан хитан поступак. Свестан је тога и др Томас Фогл па је већ за 16. август Невену Ранићу заказао преглед.

– Одмах после прегледа мора да се обави прва терапија, а све то кошта више хиљада евра. Знам да је преглед 1.200, а уношење лека од 4.000 евра навише по једној терапији. Не остаје се тамо, не лежи се у болници, али треба ићи у Немачку више пута, једном недељно. Како сам чуо за овај мој случај је 7.000 евра по терапији и тако у пет наврата, али не мора да значи, биће јасно после анализе. Мени је неопходан и пратилац – објашњава Невен Ранић из кревета, у коме код куће проводи 22 часа дневно, јер му је проблем да седи више од два сата. – Ступио сам у контакт са неким људима и фирмама спремним да помогну, али траже од мене профактуру. Све је то нормално, разумем их јер свакаквих превара данас има. Мени ништа не треба да се да на руке, само да се плате трошкови, али профактуре не може да буде пре повратка из Немачке. Да бих отишао тамо и одмах, боље рећи хитно примио неопходну помоћ, неопходан ми је велики новац који немам.

„Спортски журнал“ објављује бројеве девизног и динарског рачуна Невена Ранића у Комерцијалној банци на који могу да уплате средства сви који желе да му помогну.

Д. Вишњић

Број рачуна у Комерцијалној банци

Невен Ранић je отворио рачун у Комерцијалној банци на који сви који желе могу да уплате помоћ.

Комерцијална банка 908–20501–70.

Динарски рачун је 205–1001527504916–27.

Девизни рачун 54761–G8–1226831045.

Код девизног рачуна је битно запазити детаљ да је G8, а не 68, како може да се учини у брзини, поготово зато што слово пресеца низ бројева.

Алтернатива је Милано

Уколико лечење у Немачкој не да очекиване ефекте, Невен Ранић има алтернативу у операцији у Павији крај Милана, код доктора Локателија који се специјализовао за овакве случајеве. Овај стручњак је већ пристао да уради операцију, која кошта 35.000 евра, а уз боравак са пратиоцем у споменутој здравственој установи сума би се попела до 50.000 евра.

http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=9150

Матори, хвала Богу, па си погрешио. Ово је стара тема, скупљали смо помоћ за човека још 2010. године.  :biggrin:

Као што видиш, човек је сада добро, тренира, ствара нове шампионе и доприноси успесима нашег атлетског клуба.  :ziveli2:

Иначе, у последњих месец дана нам стижу сјајне вести из Атлетског клуба - коначно! Већ је доста тога урађено, писаћу о томе у току дана (или сутра) када будем имао више слободног времена.

Ван мреже Ковинац

• РСБ екипа
  • Activity:
    0%
« Одговор #39 послато: 14 Децембар 2013, 23:32:11 »
Вести из Атлетског клуба:

За новог председника изабран је адвокат Срђан Рашковић. Потпредседници су Милош Јелић ("Филипс"), Невен РАнић (тренер), а у управни одбор поред њих изабрани су тренери Миодраг Јелић и Љиљана Савичин, Предраг Мали (Народна банка Србије), др Милан Милеуснић, мр Маја Ћирић (атлетичарка) и АлександарТрифуновић (завод за израду новчаница). Одмрзли су рачун клуба и исплатили 2 и по милиона динара ( 2 500 000). Потписани уговори са 11 такмичара (погледај на врху теме са ким), постављено је светло у тунелу.

Уседиће постављање новог татрана у атлетском тунелу...

Читајте Звездину ревију!

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum