Анкета

Најбољи странац био је:

Obina Ekezie
77 (5.7%)
Omar Kuk
105 (7.7%)
Skuni Pen
276 (20.3%)
Rikardo Marš
27 (2%)
Leri O' Benon
20 (1.5%)
G. Henderson
22 (1.6%)
Čarls Smit
21 (1.5%)
Bili Tomas
4 (0.3%)
Ajzea Moris
21 (1.5%)
Lorens Roberts
10 (0.7%)
Andre Ovens
5 (0.4%)
Endrju Viznjevski
1 (0.1%)
Redži Frimen
8 (0.6%)
Filip Videnov
1 (0.1%)
Majk Tejlor
17 (1.2%)
A. Burks
1 (0.1%)
T. Avodžobi
13 (1%)
Adam Morrison
34 (2.5%)
Omar Thomas
101 (7.4%)
Elton Brown
1 (0.1%)
Michael Scott
2 (0.1%)
Demarcus Nelson
207 (15.2%)
Blake Schilb
9 (0.7%)
Charles Jenkins
157 (11.5%)
Jaka Blažič
27 (2%)
Oleksandr Lypovyy
17 (1.2%)
Marcus Williams
149 (10.9%)
Maik Zirbes
28 (2.1%)
Jahmar Young
0 (0%)

Укупно гласова: 1181

Аутор Тема: Странци - ТОП 10  (Прочитано 55284 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже aragorn

• Махатма Ганди
  • Administrator
  • Поруке: 1.935
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1345/-401
Одг: Stranci-TOP 10
« Одговор #40 послато: 11 Јул 2011, 10:10:37 »
Најкориснији су били дефинивитно Скуни Пен и филип Виденов.

Pored Omara Kuka zivog????

Skuni je bio malo divljak iako je igrao odlicno kod nas. Obina je bio jako konstantan i on i Kuk za koga sam glasao su najbolji...

Sto se kvaliteta tice, mislim da su upravo njih dvojica i bili najkvlaitetniji. Dodao bih tu i Viznjevskog koji kod nas ipak nije bio toliko zapazen koliko je posle napravio dobru karijeru...

ULTRA_BOYS

• Гост
« Одговор #41 послато: 11 Јул 2011, 14:21:15 »
Мој глас иде Скунију Пену  :vasil:

Ван мреже Strax

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 269
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +84/-22
  • Dok Cigani tebi pevaju...
« Одговор #42 послато: 11 Јул 2011, 19:38:18 »
Kao prvo, pozdrav svima. Eto, kao veliki košarkaški fan prvo mi  je ovaj podforum zapao za oko, pa da kažem neka svoja mišljenja... Što se tiče najboljeg stranca, nisam mogao da se odlučim za jednog. I Penn i Ekezie i Kuk i Tejlor... svi su posebni na svoj način. I, onda, kada dođe vreme da trebam da se opredelim za jednog, a ja glasam za najdražeg. Džerod Henderson! Kakav je to Bog bio svojevremeno u Zvezdi... da li mi je iko više obradovao nego on? Pošto sam nešto mlađih, Pena, Ekeziea i ekipu nisam toliko pratio, ali uz Hendersona sam bukvalno odrastao. Iako je na terenu nekada delovao samo kao showman.

A, da ne zaboravim top 10:
1. Henderson
2. Pen
3. Ekezi
4. Kuk
5. Avodzobi
6. Tejlor
7. Obenon
8. Frimen
9. Videnov
10. Marš

Bez nekog redosleda.

Ван мреже nemanja87

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 6.003
  • Activity:
    2.5%
  • Репутација: +1737/-2521
« Одговор #43 послато: 29 Јул 2011, 16:00:07 »
Po meni ubedljivo najbolji Rikardo Mars.Mislim da je taj covek mogao da igra i protiv Dankana kao sto igra npr protiv Lukse Andrica.Strasan igrac,covek koji bez problema u odbrani cuva Katica i Dzavajia koji su po 30 kg tezi od njega,jak kao stena,odbijaju se od njega.
Sto je najgore covek je bas zavoleo Zvezdu,vacarili smo ga za pare a on nas je cekao do poslednjeg trenutka.Cak je i posle dolazio da gleda ekipu.CAR.
Ako se sledece sezone budu dovodili stranci ja bi najvise voleo njega.
PS Ako ipak ode u Partizan on ce biti prvi koji je presao tamo a da mu necu zeleti lose.

Ван мреже stefcerak

• Поруке: 11.831
  • Activity:
    11.33%
  • Репутација: +3374/-1829
« Одговор #44 послато: 29 Јул 2011, 21:37:11 »
Mislim da je on vec presao negde u Italiju ili Tursku, citao sam skoro negde....

Ван мреже don_gogac

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 147
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +98/-34
  • Čuje se pjesma vjernih delija ...
« Одговор #45 послато: 31 Јул 2011, 12:18:30 »
Skuni Pen, definitivno, ta generacija sa njim na čelu je bila jedna od dvije najbolje generacije u zadnjih nekoliko godina, ali se raspala zbog poznatog sistema Zmaga Sagadina.

AndrejaSRB

• Гост
« Одговор #46 послато: 12 Август 2011, 16:51:18 »
Moj izbor:

1. Leri O' Benon
2. Skuni Pen
3. Obina Ekezie
4. Rikardo Marš
5. Omar Kuk
6. Majk Tejlor
7. Endrju Viznevski
8. Bili Tomas
9. Andre Ovens
10. G. Henderson

Za mene je O' Benon ostavio odlican utisak u Zvezdi. Jedan od boljih stranaca koji su bili kod nas.

Ван мреже ЈезоВујак

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 171
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +273/-53
  • ЗВЕЗДА, СРБИЈА!
« Одговор #47 послато: 04 Септембар 2011, 03:12:14 »
Тешко је правити овакве спискове, поготово због великог утицаја субјективног доживљаја на оцењивање. Ја ћу прво да набројим моја два омиљена странца и најбољег, па онда топ 10  :travka:

Можда ћу заборавити Кука и ове нове бесне странце ( ко год били), али никада док сам жив нећу Заборавити највећег краља мешу свима њима, Ајзеу Мориса. Какав је то цар био. Играо је за нас оне чувене сезоне, када смо једва са Мутом изборили опстанак. Те године сам и ја почео да пратим КК озбиљно, и те године сам први пут у животу ушао и Пионир и то на дерби у којем смо са Кречковићем на клупи и Јовановићем, Недићем, Алексићем, Копривицом тукли жестоко фаворизовани Партизан.

Тај човек ме је упознао са фејд авејом и ниједан тренер то више није могао да ми избаци из главе. Онако, иако физички мало неспреман, деловало ми је да сваки пут када лопта дође у његове руке, ми имамо сигурна 2 поена. Био ми је онако сав опуштен и готиван, а стварно је знао да пика баскет. Сећам се да је носио 5ицу и чини ми се да је дебитовао против Спартака у Суботици. Муту је излуђивао  :D

Други омиљени ми је Џерод Хендерсон. Невероватно потцењен играч, који је и после Звезде одлично играо у Пољској. Човек је буквално сам вукао Звезду оне сезоне када смо са Трифуновићем на клупи и Тунџијем са боксерским рукавицама ратовали са Партизаном у полуфиналу плеј офа. После сваке његове утакмице коју сам гледао у Пиониру покушавао сам да скинем тај његов први корак и финту на баскету. :nindza: :nindza:  Заиста је пробијао те године кога је и како хтео. Следеће није било то то..

Најквалитетнији, по мом скромном мишљењу је Омар КУК. Имао сам заиста ретку привилегију да уживам у сезони живота момка који је један од непрежаљених великих талената којима судба или нето друго није дало да покажу у НБА лиги све што знају. ОН је иначе фантастичан играч, који у Уникахи и Памеси није показао ни промил својих могућности, али те сезоне је био урнебесан, волшебан, бриљантан. Караџић му је дао иригентску палицу и човек је стварао магију. Продор, асистенција, шут, полагање, ап темпо, смиривање.. Укључивање саиграча.. Човек је индивидуално играо за МВПа и што је најважније од свега, СВЕ СВОЈЕ САИГРАЧЕ ЈЕ ЧИНИО БОЉИМ. Сјајан играч, који је баш у нашем дресу показао све што су НБА скаути предвиђали да би могао..

ТОП 10:

1. ОМАР КУК
2. Обина Екезие
3. Скуни Пен
4. Џерод Хендерсон
5. Лери О Бенон
6. Лоренс Робертс
7. Рикардо Марш
8, Били Томас
9. Ендрју Визнески
10. Ајзеа Морис

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.440
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1186/-1113
  • Idolopoklonik
« Одговор #48 послато: 04 Септембар 2011, 10:48:56 »
U potpunosti se slažem Jezo  :clap:... Dži, Moris i Kuk su i moja tri omiljena stranca, moram da dodam i Smita, bio je em jedan od prvih stranaca, em odličan igrač...Za Kuka se može slobodno reći da je od Tadije Dragićevića napravio igrača, fantastičan plej sa nevjerovatnom asistencijom i pik igrom...

Ван мреже nemanja87

• Поруке: 6.003
  • Activity:
    2.5%
  • Репутација: +1737/-2521
« Одговор #49 послато: 04 Септембар 2011, 12:08:30 »
Samo jednom igracu se skandiralo sa tribina MVP MVP MVP...

Ван мреже Душан Савић

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 329
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +128/-64
« Одговор #50 послато: 04 Септембар 2011, 12:40:10 »
Тешко је, али ево, субјективно:

Кук, Екезие, Хендерсон, Марш, Пен, О'Бенон, Смит, Томас, Морис, Робертс (мада се није много наиграо код нас)...

Додуше, чак и они који нису пуно одиграли код нас су због овога или онога углавном били симпатични...Бејли је одлучио онај један дерби, Тејлор био доста добар, Јанг и Мајлс имали своје роле код Увалина...био и неки Демијан Фишбек, ако ме сећање не вара, па Фримен, Тунџи који хоће да набоде Милоја белог медведа...интересантну галерију смо имали.

Ван мреже ЈезоВујак

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    0%
  • ЗВЕЗДА, СРБИЈА!
« Одговор #51 послато: 04 Септембар 2011, 13:40:27 »
Читао сам много о Смиту, размишљао да га ставим на листу, али ми било глупо јер га никада нисам гледао. Тада сам стварно био клинац клинац.  :srbinosm:
Чуо сам да је стварно био много добар играч..

Ван мреже bari91

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 265
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +403/-159
« Одговор #52 послато: 04 Септембар 2011, 14:37:21 »
Neki ljudi mnogo subjektivno daju ocene...
Znaci, objektivno gledano, ako saberemo i kvalitet odredjenog igraca i igre prikazane za vreme boravka u Zvezdi izdvajaju se tri imena: Kuk, Ekezie i Pen. To su tri najbolja stranca, bez ikakve dileme. Svi istali su ispod njih.

Smita ne poredim sa ovom trojkom, jer je odigrao samo desetak meceva za nas, u kupu koraca.... Inace on je stranac sa najboljim prosekom poena kod nas. Ima bronzu sa olimpijade...
Tejlor je kvalitet...igrac sa najboljom NBA sezonom iza sebe, od svih stranaca koje smo dovodili...medjutim nije u Zvezdi bio na nivou gore pomenute trojke...da je situacija u klubu bila bolja, da se nije povredio...ko zna...
Roberts je kvalitet...medjutim ni on u Zvezdi nije pruzio maksimum, bio povredjen...
Dzi Henderson je simpatican lik, odusevljavao je nekim potezima...medjutim on nije toliko kvalitetan igrac kao sto su to bili Kuk, Pen i Ekezie. Jednostavno je klasa ispod njih. To se videlo i u pojedinim evropskim mecevima (recimo, secam se da ga je Majra Cetmen pojeo), a videlo se i u njegovoj karijeri u kojoj nije igrao za ozbiljne klubove...
O Benon, Tomas, Burks...takodje ne mogu ni da pridju pomenutoj trojki iz raznih razloga...

Sto se tice Marsa. Super je on igrao za nas...ali u onoj proslosezonskoj Zvezdi koja se raspadala... Mars nema kvalitet za ozbiljan klub. Nema kvalitet cak ni za neke ranije nase sastave... A ko kaze da je Mars kvalitetniji od Kuka, ili Pena, ili Ekeziea...taj ili veze nema sa kosarkom, ili je jako, jako subjektivan.

Dakle, objektivno gledano, uzimajuci u obzir i kvalitet igraca i igre u Zvezdi...Kuk, Pen i Ekezie su daleko iznad ostalih.

Ван мреже Жика Живац

• Дежурни кривац
  • Веран као пас
  • Поруке: 808
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +768/-301
  • обележени негативац
« Одговор #53 послато: 04 Септембар 2011, 16:05:27 »
Тешко је правити овакве спискове, поготово због великог утицаја субјективног доживљаја на оцењивање. Ја ћу прво да набројим моја два омиљена странца и најбољег, па онда топ 10  :travka:

Можда ћу заборавити Кука и ове нове бесне странце ( ко год били), али никада док сам жив нећу Заборавити највећег краља мешу свима њима, Ајзеу Мориса. Какав је то цар био. Играо је за нас оне чувене сезоне, када смо једва са Мутом изборили опстанак. Те године сам и ја почео да пратим КК озбиљно, и те године сам први пут у животу ушао и Пионир и то на дерби у којем смо са Кречковићем на клупи и Јовановићем, Недићем, Алексићем, Копривицом тукли жестоко фаворизовани Партизан.

Те сезоне смо били 7. у првенству и играли плеј оф, тако да та констатација не стоји. Сезону пре је било чупаво, били смо 10. од 12 тимова, мада смо и ту на гузове могли плеј оф да избоеимо, али добро је и да смо остали у лиги.

Иначе та 2001/02 је била заиста урнебесна сезона, описивао сам је на прошлом форуму, сада ми наравно не пада на памет  :mrgreen:, а тај дерби који си споменуо, 03.11.2001. 73:81 за нас је нешто ненадјебиво. Прави дух звездаштва, како на терену, тако и на трибинама  :vitez:

Ван мреже ЈезоВујак

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    0%
  • ЗВЕЗДА, СРБИЈА!
« Одговор #54 послато: 05 Септембар 2011, 03:24:21 »
Биће да је тако.  :stidan: Јел смо са Мутом на клупи завршили ту сезону када смо изборили опстанак на мишиће? Сад ми се све помешало..   :biggrin:

Ван мреже Жика Живац

• Дежурни кривац
  • Веран као пас
  • Поруке: 808
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +768/-301
  • обележени негативац
« Одговор #55 послато: 08 Септембар 2011, 19:53:19 »
Јесмо, па је онда наступило опште расуло лета 2001. када је отишао Мута и неки од играча, следеће сезоне смо почели са Кречковићем, али је он негде у новембру 2001. добио отказ, где нас је поново преузео Мута који нас је водио до краја сезоне.

Ван мреже Kole_kkrs

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 429
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +125/-47
« Одговор #56 послато: 12 Септембар 2011, 09:06:29 »
Kako bi to izgledalo u mojoj reziji:
1.Omar Kuk
2.Obina Ekezie
3.Majk Tejlor
4.Skuni Pen
5.Dzerod Dzi Henderson
6.Leri O'Benon
7.Redzi Frimen
8.Lorens Roberts
9.Andre Ovens
10.Rikardo Mars

Gledao sam po igrackom kvalitetu. Velika je steta sto Majk nije imao bolje saigrace te sezone pa posle ona povreda, neisplacivanje plate... Covek je bio igrac koji je realno zalutao kod nas. Za ostale se nadam da ne treba objasnjenje za svoje pozicije.

Ван мреже milko

• Веран као пас
  • Поруке: 730
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +58/-105
« Одговор #57 послато: 19 Септембар 2011, 11:37:05 »
Kako se zvao onaj tamnoputi centar sto je igrao za zvezdu,mislim da je 96,97 godina,nikako ne mogu da se setim.

Ван мреже Splinter

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 201
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +42/-43
« Одговор #58 послато: 19 Септембар 2011, 11:58:11 »
Kako se zvao onaj tamnoputi centar sto je igrao za zvezdu,mislim da je 96,97 godina,nikako ne mogu da se setim.

Mislim da se radi o Dvajtu Stjuartu.

Ван мреже foxpro

• Веран као пас
  • Поруке: 624
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +156/-830
  • про сакупљач минуса
« Одговор #59 послато: 10 Октобар 2011, 22:56:00 »
Ма можете до 2012 да састављате листе зна се који је нига био најбољи .... И да питате сваког Звездиног навијача , а не "кошаркашког стручњака" одговор би био исти

Џеееееееејмс Скунииииииииии ПЕН  :vasil:

п.с. не видех перу антића ни на једној листи ? На прелазном року 20 страна о њему овде ништа ?  :srbinosm:

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum