Аутор Тема: Односи: Звезда - медији  (Прочитано 1101578 пута)

0 чланова и 4 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже slobal

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.138
  • Activity:
    1.67%
  • Репутација: +1590/-2275
Одг: Односи: Звезда - медији
« Одговор #60 послато: 30 Јун 2012, 11:45:22 »
Ekskluzivna prava za sledecu sezonu sto se tice prvenstva i kupa ima "Arenasport", dok Zvezda ima ugovor i sa "Prvom", tako da ce Zvezde na "Rts-u" slabo biti, izuzev mozda u slucajevima kada bude igrala na "Armisjkom pasnjaku", tj. na "Zuto-plavom g....."!
Za evropske utakmice neznam ko je otkupio prava, ali ako je to nekim slucajem "Rts", u klubu bi trebalo da razmisle o tome da pojedinci poput Predraga S(t)rajnica ne mogu da prenose utakmice Zvezde... Prosto rec je o coveku koji je otvoreno naklonjen onoj gamadi i kog navijaci Zvezde nikako ne podnose... Takav covek ne moze da prenosi Zvezdu !
Naravno, najbolje bi bilo kada bi smo svi mogli da stanemo na stadion i da se ne vodi polemika o prenosima, ali s' obzirom da nas ima 4 000 000 + , to je nemoguce i i te kako je bitno razmisljati o prenosima i o nacinu njihove realizacije...

Ван мреже Drug Član 85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.285
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +557/-575
  • Bog, Zvezda pa sve ostalo...
« Одговор #61 послато: 30 Јун 2012, 11:49:56 »
Свесно смо изгубили медијски рат, али не можемо да увек будемо у улози Калимера.

A kako da ga dobijemo, kad smo u tom ratu neravnopravni. Npr. basket gledam redovno na Areni jer mi se od Drnde sere. Svaki dan kad uključim net najpre pogledam sportske vesti, i to u 99% slučajeva one koje se tiču Zvezde. Koje se tiču stoke ispratim samo naslove. I šta ima da vidim? Jedna vest o Zvezdi sa priprema, druga je već u negativnom kontekstu, ili se mešetari i prodaju naši igrači. Sa stočne strane je sve u najboljem redu. How yes no!? Da nije ovog foruma i stranice ne bih saznao neke pozitivne informacije.

Ван мреже MrRedStarBelgrade

• Uploader
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.391
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2305/-325
  • Све пролази, ЗВЕЗДА траје !
    • MrRedStarBelgrade YouTube Channel
« Одговор #62 послато: 30 Јун 2012, 11:54:18 »
A kako da ga dobijemo, kad smo u tom ratu neravnopravni.
Изгледа једино добрим резултатима.

Ван мреже JovanMKD

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 150
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +102/-97
  • Po zimi, kisi, suncu, snegu ili kosavi...
« Одговор #63 послато: 30 Јун 2012, 11:59:57 »
A kako da ga dobijemo, kad smo u tom ratu neravnopravni. Npr. basket gledam redovno na Areni jer mi se od Drnde sere. Svaki dan kad uključim net najpre pogledam sportske vesti, i to u 99% slučajeva one koje se tiču Zvezde. Koje se tiču stoke ispratim samo naslove. I šta ima da vidim? Jedna vest o Zvezdi sa priprema, druga je već u negativnom kontekstu, ili se mešetari i prodaju naši igrači. Sa stočne strane je sve u najboljem redu. How yes no!? Da nije ovog foruma i stranice ne bih saznao neke pozitivne informacije.

Da i jos jedna stvar mozda eto neko je to pre mene rekao ali ajde da napomenem opet, na ruznalu ili bilo gde po RS novinama ostavljaju g...na glodarska da pisu sta zele, da pljuju po Zvezdi, da seru u ogromnim kolicinama i nerviraju posten i normalan svet koji je dosao da procita samo Zvezdine vesti (kao na pr. ja, ti prijatelju i jos mnogo kao nas dvojice), dok zvezdase koji zele da ostave kom i odbrane cast svog kluba ili napisu nesto normalno ne prolazi im kod admina...Admini toliko seku zvezdine komentare da je nevidjeno...

На мрежи Razumihin

• Члан ФК
  • Поруке: 308
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +444/-118
« Одговор #64 послато: 30 Јун 2012, 12:04:11 »

Ово си апсолутно управу! Нажалост, али тако је...
Данас на "имагинарном небу" Србије нема честитог сајта, изузев МОНДО-а и мооззарт-а, остало није за коментарисање. По мени, то је велики проблем. Има доста пасивних Цигана/Звездаша, који прикупљају информације са ружнала, спортала и осталих гована. Говорим на своје окружење (брат, ујак - који ме научио да волим Звезду, и хвала му на томе! :hail: , пријатељи, и колеге са факса). Сваки пут када се састанем са неким од њих, морам им демантовати све живо што су претходних дана покупили из "медија"... Најсвјежији примјер је Пешић и раскид уговора. Јуче ми колега на факсу разочарано каже како је Пешић раскинуо уговор, и ја га, онако, изненађен, питам одакле му тај инфо. Каже да је прочитао у ружнала!  :a078: Е, тада сам се одвалио смијати, неких 5 минута, само да види какво смеће од новина чита. Када сам послије стигао кући, чекао ме његов маил, и одговор Човића на све то.

Поента приче је да његујемо, пазимо, мазимо, усавршавамо, проширујемо, наш РСБ сајт! Доста људи неће да чита форуме, али бар да их научимо да долазе на овај свети сајт.
То је наша дужност и обавеза!

Уздравље!

Ван мреже Drug Član 85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Activity:
    0.5%
« Одговор #65 послато: 30 Јун 2012, 12:08:57 »

Imao sam jedan predmet na fakultetu koji se zvao Kriminologija i koji se uglavnom odnosio na uzroke kriminala. Te ovaj uzrok, te onaj uslov, drnde-mrnde, da bi se na kraju sve svelo da se ne može sve svesti na jedan uzrok nego je u pitanju delovanje više faktora.

Kako doći do dobrog rezultata? Dobra uprava=>Dobre finansije=>Dobar trener+dobri igrači=>Dobar rezultat=>Više prostora u medijima=>Dobri sponzori=>Još bolje finasije=>Još bolji igrači=>Još bolji rezultat=>Još više prostora u medijima....

A kad se vodi negativna kampanja u medijima izbegavaju te i sposobni ljudi za Upravu, i sponzori za finasiranje, a to sledi izbegavanje i trenera i igrača, što se odrazi na rezultate...

Ван мреже keyser_soze

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.092
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +311/-1026
« Одговор #66 послато: 30 Јун 2012, 12:12:03 »

Naravno dobrim rezultatima.......To je osnovno kod svih medija ......Pa bre evo ti primer na svim medijima gledamo raznorazne krestalice koje pevaju i ne skidaju se sa TV-a, a dobri pevaci koji ne prave nove pesme i koje se ne angazuju dovoljno nema ih nigde....To su ti osnovni principi kod medija,zato i opstaju, odnosno opstaju oni koji idu u korak napred navedenim
E sad ima toga da je RTS nacionalni servis i da bar on ne bi trebao u toj meri da se vodi ekonomskim principima i da treba u podjednakoj meri da budu svi zastupljeni ( cak mi i vise, obzirom da imamo i danas vise navijaca prema svim pokazateljima )

Na kraju ako postoje ovde misljenja da mi imamo ime,da ne trebamo da se lizemo sa medijima i slicno onda je diskusija na ovu temu bespredmetna...Tako je kako je i kraj ...cekamo da bude bolje ,ali onda bez "kalimera " varijante

Uzgred "lizanje" sa medijima ne mora da ima tako otvoren pristup ,samo malo vise ljubavi  :ziveli2:

Ван мреже Drug Član 85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Activity:
    0.5%
« Одговор #67 послато: 30 Јун 2012, 12:18:07 »
( cak mi i vise, obzirom da imamo i danas vise navijaca prema svim pokazateljima )

Ovo što si pomenuo sam ja isticao u mnogim raspravama o tome ko je državni klub i ko zaslužuje da ima boljeg sponzora, kada su komleksaši navodili da je Gasprom dovela država u Zvezdu, ja sam kao argument isticao to što si ti naveo, jer ima više nas nego njih i da, prema svakoj ekonomskoj računici, mi uzimamo veći deo tržišnog kolača.

Da se vratim na medije-Po dolasku Toplice i Dan Tane svakodnevno se pisalo, malte ne u feljtonima o raznoraznim upadima navijača, šamaranjima navijača, tužbama, bla, bla, bla... Skoro su pretukli vola predvodnika ispred JNA, koliko su mediji pisali o tome, dan-dva?

Ван мреже Ћићми

• Деструктивна личност!
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 6.656
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2812/-920
« Одговор #68 послато: 30 Јун 2012, 13:49:34 »
ако би могло да се тема не тролује са гробарима, овде им није место

хвала

Ван мреже alx veteran

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 321
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +122/-107
  • Zvezda mi je sve....
« Одговор #69 послато: 01 Јул 2012, 00:17:27 »
Verujem da je to najbolji nacin,ali ne i jedini.Iz nase usnule uprave mora da krene neka vrsta kontra ofanzive,a za to su ipak potrebni ljudi od fele,normalno moraju da budu i ljigavci jer samo ljigavac moze da oljulja drugog ljigavca npr RUZNAL koga treba tuci osim rezultatima i njegovim oruzjem NEISTINOM,PREDPOSTAVKAMA,NAGADJANJIMA.Ko od te fele prvi popije od Zvezde kontru trebao bi biti primer svim ostalima.Ima  tu jos neceg, >:( ali nazalost postujem ovaj forum pa cu se drzati propisanih nam pravila.

Ван мреже Timotije

• Члан ФК
  • Поруке: 1.528
  • Activity:
    4.17%
  • Репутација: +1176/-508
« Одговор #70 послато: 01 Јул 2012, 20:58:07 »
Da bismo razmatrali odnos Zvezde i medija, moramo razumeti kako oni funkcionišu. U vreme feudalnog kapitalizma kakav kod nas vlada godinama, mediji su izgubili i minimum svog profesionalizma, a kriterijumi za odabir onih koji će u njima raditi otišli u najgori amaterizam, što zbog slabe plaćenosti i nesigurnosti profesije, što zbog negativne selekcije uzrokovane poslušnošću kao glavnom karakteristikom za napredovanje.

Kad uz to dodamo slabu obrazovnu strukturu stanovništva, dođemo do toga da je glavna poluga za prodaju informacije (čitanost, gledanost) skandal. Za ozbiljne medije, koji bi se bavili analitičkim i zaista informativnim radom jednostavno nema publike, samim tim nema ni opstanka. Zato se svaka informacija, ma koliko bezazlena bila, pretvara upravo u što je mogući veći skandal. Tako su se i neki mediji, koji su nekad mogli da se smatraju ozbiljnim, postali tabloidno-estradni, takmičeći se za ono malo raspoložive publike sa dnom kada je medijska delatnost u pitanju. O raznim (s)portalima, koji nemaju ni profesionalnu ni zakonsku obavezu da se drže objektivnosti da i ne govorim. A dobrim delom su i oni uticali na deprofesionalizaciju medija.

Imajući ovo u vidu, pojednostavljivanje kako su svi protiv nas čini mi se pogrešnim i najopasnijim po Zvezdu. Da bi naš klub imao bolji položaj u medijima, na to prvo moramo sami uticati. Ne kažem da ćemo tako u potpunosti eliminisati negativnosti koje često ovde navodimo, ali ih bar možemo smanjiti na određenu meru, a onim medijima koji su donekle neutralni, dati mogućnost da na izvestan način pređu na našu stranu (videti ono što je Valter pisao).

Koji je put za to, svako će se zapitati. On nije lak, ali nije ni nemoguć. Osnovni su nedavanje povoda za širenje skandaloznih informacija i usmeravanje informacija koje nama idu u prilog ka medijima. Navešću i dva primera za ovo.

Prvi primer je nastup Đorđa Stefanovića u vezi sa raskidom ugovora sa Kristijanom Borhom. Uopšte neću na ovom mestu da ulazim u Borhine igračke kvalitete, ali Stefanovićev nastup je nedopustiv u ozbiljnom public relations-u kakav svaki veliki klub poput Zvezde mora da ima. Mogao je bez problema da taj raskid ugovora objasni jednostavno kao želju da smanjimo budžet jer je sveopšta kriza, koja nas još teže pogađa imajući u vidu finansijske obaveze koje imamo. Ali on je krenuo potpuno pogrešnim putem pominjući weltschmerz, dajući tako povoda (tabloidnim) medijima za pravljenje skandala i za nadogradnju raznim konstrukcijama koje uopšte ne moraju imati veze sa stvarnošću.

Drugi primer je dolazak Elija Babalja, koji je potpuno medijski neeksploatisan, iako smo imali savršenu priliku za to. Znam da ne bi bilo dobro na momka natovariti psihološki pritisak prevelike prisutnosti u medijima, ali smo preko priča o njemu (kako je odlučio da dođe iz Australije, šta očekuje od Zvezde etc.) mogli da napravimo jedan fini pozitivan medijski upliv koji doprinosi stvaranju dobre slike o klubu. Ovako, sve se svelo na par šturih tekstova.

Партизан је фаворизован, али је то зато што у њему раде људи који су способни да се изборе за утицај, способни људи који воле клуб.
Јеси ли ти нормалан? Па они су бре, сви они - управа, тајкуни им, политичари, навијачи - књишки пример организоване криминалне групе где нико никог не воли, сам бог зна како су се онако саставили, а сви су заједно са свима да би правили и крали паре.

To što su oni u komšiluku kriminalno-mafijaška organizacija, ne isključuje rad sa medijima i stvaranje pozitivne slike, naprotiv, moglo bi se reći da je to preduslov pretvaranja društveno neprihvatljivog ponašanja u prihvatljivo. Bar smo se toga nagledali, stvaranja slike o herojima sa "vrelog asfalta" ili o nacionalnim junacima i ženama im srpskim majkama, koji su u stvari najobičniji kriminalci pod kontrolom (para)državnih službi bezbednosti. Ali da ne širimo priču o njima, samo ću reći da je medijski nastup upravo deo kriminalne strategije grupe koja vodi mafijašku organizaciju nekada poznatu kao fudbalski klub.

Ван мреже VladoPD

• Члан ФК
  • Поруке: 5.311
  • Activity:
    4.5%
  • Репутација: +1799/-954
« Одговор #71 послато: 02 Јул 2012, 01:05:48 »
Je bem vam mater, da vam ***** mater, i mater vam ***** milion puta, dabogda vam ovo govno od uredništva upalo u takve finasijske probleme da ne može 6 Čovića da vas sanira stoko raspala i jadna

http://www.zurnal.rs/2012/07/02/zurnal-istrazivao-%E2%80%93-kako-je-covic-smanjio-dug/index.html

На мрежи musemic

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.166
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +807/-677
« Одговор #72 послато: 02 Јул 2012, 09:34:23 »
Inace, kako mediji u Srbiji dnevnu inspiraciju crpe sa ovog foruma, pune su novine oplakivanja naseg tima i naseg trenera, neznalice i pocetnika -
kako bitne postadose pripremne utakmice.

Cak se i Debilko slozio sa nasim mladim kolegama sa foruma...

Ван мреже Sundance_Kid

• Члан КК
  • Поруке: 2.267
  • Activity:
    13.17%
  • Репутација: +2149/-2903
« Одговор #73 послато: 02 Јул 2012, 11:10:45 »
B92 prenosi kako je Milko Djurovski za Ruznal izjavio da je Partizan veci klub. Uglavnom, Djurovski u navodnoj izjavi pljuje Zvezdu, velica Partizan i tako to.
Sa druge strane na Mondu je takodje izasao intervju sa Djurovskim u kom uopste ne pominje klubove u tom konstekstu, i kazu da je ostao navijac Zvezde. Takodje posto igra za nase veterane ne verujem da bi kenjao ovo sto Ruznal prenosi. Sve u svemu, ruznalisti, mamu vam ***** tudjmanovsku.

Ван мреже ДелијаМомак

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.545
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1499/-2150
  • Mile Kontras, Fenser
« Одговор #74 послато: 02 Јул 2012, 22:04:58 »
Блиц објавио вест "Звезда уз два досуђена пенала победила Копер ". Па зар морате да одма нагласите да смо имали два пенала,нема везе што смо један промашили и доминирали  током меча.Докле та ситна бесмислена потурања.... Једнино моцарт спорт и спортске.нет имају мој наклон... Остали сви квазиновинари из квазиновина :taz:

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.933
  • Activity:
    50%
  • Репутација: +4937/-5336
« Одговор #75 послато: 02 Јул 2012, 22:06:42 »
I Politika je, cini mi se, uvek imala korektan odnos prema nasem klubu

Ван мреже ДелијаМомак

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.545
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1499/-2150
  • Mile Kontras, Fenser
« Одговор #76 послато: 02 Јул 2012, 22:08:35 »
истина, али политика је једина озбиљна новина у нашој земљи, а и уз нашу Звезду један од стубова српства  :kolcedd7:

Jorgovan

• Гост
« Одговор #77 послато: 02 Јул 2012, 22:09:43 »

pa da, pogotovo njihovi puleni iz Zurnala.  :travka:

Ван мреже Panchev9

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.994
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1348/-1023
« Одговор #78 послато: 02 Јул 2012, 22:36:47 »
Politika ima sportsku rubriku samo što mora..
Tamo i šah ima više prostora..

Ван мреже JovanMKD

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 150
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +102/-97
  • Po zimi, kisi, suncu, snegu ili kosavi...
« Одговор #79 послато: 03 Јул 2012, 01:58:18 »
Meni je samo muka, sto gledamo to izivljavanje medija (ruznala, blic-a, ponekad novosti i tako te), a brate ne mozes nista da uradis...
Mislim da bi trebalo da se to organizuje malo dublje (pocevsi od nas kao inicijativa, pa uprava fk-a, pa kk, pa SD, pa da se to malo dovede u red), ali na taj kulturan i fin nacin, da ne mogu da kazu da eto mi zelimo da imamo kontrolu nad njihovim tekstovima (kao sto su napisali Lukicu mislim bese kad se bunio nesto u vezi teksta u ruznal),nego na malo finiji nacin (mozda otvaranje cak i nase novine CZ, koje ce se prodavati sirom Srbije a i u dijaspori(ima te fore kao online prodaja ili stamparija u Nemacku na pr, kolko znam ima nasih novina stampaju se direkno u Nemacku)), tako bi i klub ili ti SD zaradilo neke pare od prodaje,jer mislim da bi svaki zakleti zvezdas pre kupio Zvezdine novine nego neki ruznal (pod ovo mislim na dnevne novine, ne nedeljnike ili mesecnike jer to vec imamo ili smo imali (zvezdina revija, zvezda srbija itd,mada kolko se secam zvezdina revija je bila dosta popularna i kupovala se uvek)), a i mi necemo se cimati oko svega sto pisu...Pa kad im opadne tiraz lepo i oni ce da se okrenu prema nama...Ovako smo svi razdvojeni, svako cita neke novine nema direkno dotur informacija (osim uz duzno postovanje CZB foruma i sajta, i MCZ foruma i sajta) i puni dzepove onima koji nas pljuvaju redovno...

Izvinjavam se sto sam malo otisao u Off Toppic sa ovom temom, ali mislim da je to jedna vrsta resenja za ovaj nas problem sa medijima...
 :ziveli2: svima i sve najbolje...
« Последња измена: 03 Јул 2012, 02:27:21 JovanMKD »

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum