Анкета

Да ли сте задовољни радом маркетинга?

Да
61 (11.6%)
Не
463 (88.4%)

Укупно гласова: 524

Аутор Тема: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)  (Прочитано 1058060 пута)

brax и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Приморац

• Члан ФК
  • Поруке: 2.720
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +1181/-469
Одг: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)
« Одговор #20 послато: 20 Јул 2011, 23:47:38 »
Pod hitno otvoriti sop u Crnoj Gori. Ima nas mnogo i to bi bio pun pogodak. Naravno pored odece i rekvizita omoguciti kupovinu clanskih i sezonskih karti

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 19.510
  • Activity:
    23.17%
  • Репутација: +2556/-2224
« Одговор #21 послато: 20 Јул 2011, 23:55:02 »
Moj predlog u vezi zvanicnog sajta, koji je objektivno prilicno los, je da se integrise sa RSBG forumom.

Nad tim novonastalim sajtom (na oba postojeca, i jos mozda da se doda nekoliko domena, npr. FCRS.com, FKCZ.rs itd) bi apsolutnu "vlast" imali ljudi koji trenutno, sa ovako malo resursa, odrzavaju nas voljeni forum.

Svi da lepo budete na platnom spisku Zvezde (ne zelim da vas nabrajam, jer cu zaboraviti nekoga), da servere takodje placa Zvezda (da ne bi pao forum svaki put kad dodje novo pojacanje  :biggrin: ). Siguran sam da sa malo vise ulaganja (nije to mnogo za jedan veliki klub), ovaj tim ovde moze da napravi cudo.

Ово ћу ја да одговорим. Никаква фузија наших домена се неће десити. Сваки сајт има свој пут и квалитет по којем је препознатљив о постоји јако велика вероватноћа да велики део тог квалитета може да нестане.

А што се тиче платних спискова и плаћених сервера, мислим да ће се у ово сасвим фино уклопити једна наша анегдота.

Када смо својевремено Кики и ја ишли на први састанак у СД маркетинг, Аврамовићу смо рекли да имамо само један услов. Не желимо паре од Звезде.
Капираш?

И моје питање за наше другаре из маркетинга. Зашто не организујете ревијални меч између наших првотимаца и редакција које прате клуб  :srbinosm:? Супер прилика да се још боље међусобно упознамо.

И дотакао бих се омиљене Љубине теме. Због чега не радимо неколико реплика старијих дресова одједном? Оно, за продају у РС шопу? Што не би урадили истовремено онај чика Рајков који смо објавили својевремено, адмирале, оне из 50 - их? Збег чега се ограничити само на једну врсту реплике?

И заиста, обратите пажњу на контролоре карата на улазима. Ја сам од доста форумаша чуо да постоје већ поменуте малверзације са картама, а од старијег наследника сам чуо да је пуштан да уђе са годишњом, али да није био чекиран, већ само онако уђе. Да ли је ту у питању нека зла намера појединих лица на улазима, не знам, али треба им скренути пажњу на такве глупости.

И пандурима да се објасни да ако већ морају да стоје у тунелу, то не значи да треба иза себе да остављају ишаране зидове, већ да у какав простор уђу, тако и да изађу.

Протоколе утакмица би можда могли да деле редари код којих се пријављујемо када уђемо, а не да морамо да гатамо у пасуљ када и где ће их неко донети.

Требала би нам једна лопта за форумашки фудбал  :travka:

А можда би могли и да организујемо једном месечно неки пријатељски фудбалски сусрет, рсб форум VS цз маркетинг. Мислим другари, ако смете да одиграте термин против нас  :srbinosm:

И молим вас, једна ствар која мене ужасно иритира. Сваки пут када се игра утакмица на армијском пашњаку, наш грб на карти нема везе са животом и обавезно га стока некако усере. Да ли можете да их лепо назовете пред дерби и да им културно објасните да то баш и не иде тако? Како са грбом, тако и са црвеном крпом коју сваки пут дигну на јарбол уместо наше заставе.

И још једна ситница која ми је пала на памет.
Још на старој верзији форума је била прича о овоме. Ако је постављање и скидање столица на југу скупа работа, због чега не бисте покушали са волонтерима? Међу навијачима сигурно има оних који су вољни да таквим волонтирањем помогну клубу. Скупимо се један да и радна акција. А лова се не троши.

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.795
  • Activity:
    46.33%
  • Репутација: +4331/-9074
  • "реалиста"
« Одговор #22 послато: 21 Јул 2011, 00:02:25 »
Око дресова мислим да би било далеко готивније с времена на време те реплике уствари урадити да буду дресови првог тима. Није згорег једне сезоне да имамо реплику адмирала, мени би то било феноменално.

Ван мреже saxon

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.409
  • Activity:
    5.33%
  • Репутација: +681/-650
« Одговор #23 послато: 21 Јул 2011, 00:03:56 »
Evo ja cu da predlozim samo jednu sitnicu za koju sam siguran da bi mogla bez problema da se sredi, a u pitanju je izgled dresa.

Velika vecina Zvezdasa se slaze sa tim da je stit na sadasnjem dresu prevelik i ne bas previse atraktivan... Razumemo da je kao takav koriscen u Bariju i da smo obelezavali 20 godina od tog istorijskog uspeha. Medjutim, mogli bi od prolecnog dela sezone da grb malo osvezimo, pa da izgleda ovako:

Sitnica koja bi dresove, kao i dodatnu sportsku opremu, ucinila dosta lepsom i atraktivnijom.

Ван мреже Тони

• Члан ФК
  • Поруке: 17.201
  • Activity:
    12.83%
  • Репутација: +5682/-9801
  • Contende ad caelum
« Одговор #24 послато: 21 Јул 2011, 00:05:09 »
Браво,Василе! То сам и ја рекао много пута,ако треба да се волонтира,скупићемо се бре,има нас много,не само на овом форуму.Никакве паре не тражимо.За скидање столица,за кречење,за чишћење,ма било шта бре!

Ван мреже СрбМКД

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.840
  • Activity:
    15.17%
  • Репутација: +1531/-650
  • Идопоклоник
« Одговор #25 послато: 21 Јул 2011, 00:08:49 »
Звезда има пуно навијача у региону и отворити шоп је једна од опција. Лукић је то најављивао, најављивао је да ће се отворити шоп и у Скопљу, а ја ш од шопа нисам видео.

Даље, ако би се отворио шоп, могао би рецимо да, бар једанпут годишње (кад је рецимо, пауза у првенству) дође неки играч или представник клуба и да се организује некo дружење са навијачима. Верујте, то би нам много значило, бар нама који немамо прилике да често долазимо у Београд.

Толико за сада oд мене.

Ван мреже bjela

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 435
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +132/-42
« Одговор #26 послато: 21 Јул 2011, 00:26:52 »
Vasili, i kapirao sam da zelite da budete nezavisni od sajta, ali sam nekako mislio, tj i dalje mislim, da biste sa nesto vise resursa i stalnim pristupom timu mogli da radite nenormalan posao.
Za pare mi je apsolutno jasno.

Ван мреже VladaFCRS

• Веран као пас
  • Поруке: 623
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +210/-112
« Одговор #27 послато: 21 Јул 2011, 00:39:39 »
Uglavnom svi veliki klubovi,a isto tako i oni manji,imaju jedan dan u nedelji zakazan za "druzenje" navijaca i igraca.Mozda to ne mora odmah da se podigne na taj nivo ali bi moglo jednom mesecno,a ako broj zainteresovanih vremenom poraste onda pocnes i nedeljno ali igrace podelis po grupama tako da svi budu makar jednom u toku meseca.To je jako dobar potez i on omogucava da se klinci upoznaju,popricaju,dobiju autogram i slikaju sa njihovim idolima.Omogucis i upis novih clanova na licu mesta i neki simbolicni poklon za najmladje clanove koji bi se tog dana uclanili,kao i prodaju sezonskih karata,popust na dresove,promociju svega i svacega i jos mnoge druge stvari,a sve u jednom danu.Mislim da su takve akcije odlican marketing,a verujem da igracima ne bi bilo tesko da to odrade.
Zamislite tu srecu nekog klinca od 10-tak godina koji se nadje u drustvu njegovih miljenika,pa ima da prepricava taj susret drugarima mesec dana.Da ne pominjem koliko bi sve to koristilo klubu.

Ван мреже ReMa

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 142
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +37/-110
« Одговор #28 послато: 21 Јул 2011, 00:44:12 »

2. Pustiti u prodaju kartice sa zvezdinim igracima. Slicno kao sto je u americi fora sa bejzbol slicicama (ili vec koji god sport) :D

Extra ideja,mogli bi naprave ponovo album za slicice.
Gledao sam na jednoj emisiji (Miami ink) gde je neki klub dao onim likovima da naprave neke tetovaze(lepljive) i mogu vam reci da mi  se svidelo kako su sve to osmislili i napravili.mislim da u Srbiji/Bg ima sjajnih tatu majstora koji bi to mogli da naprave....

Ван мреже dr.nele

• Члан ФК
  • Поруке: 1.067
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +408/-289
« Одговор #29 послато: 21 Јул 2011, 02:23:22 »
uvijek je navijacko obiljezje bio sal,mi imamo stvarno ruzne salove.Oni bar salovi su toliko nemastoviti da je to cudo.Citav dizajn u shopu je katastrofalan za vecinu stvari.Cijene su previsoke majica nebi smjela da bude preko 15 eura a duks preko 25e nikako.Uradit cu u skorije vrijeme dizajn sala pa cu postavit ovdje.

Ван мреже kiki

• Osnivač RSB-a Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.133
  • Activity:
    2.83%
  • Репутација: +1162/-328
  • 20 минута пешке од Маракане
« Одговор #30 послато: 21 Јул 2011, 02:47:02 »
Da ti ja odgovorim na ovo, na krovu iznad juga i severa je reklama Gasproma,na zapadu i istoku nema nicega, i mislim da je nepotrebno raditi takve stvati osim ako nisu sponzori koji daju pare, jer ruzno izgleda.

Избегавајте овакву врсту порука. Сада нас 20-оро може да почне око овога да се спори - да ли је лепо или није, ствар укуса.

@Mags Brilijan I

Да будемо мало реални, а?

Ван мреже Dzele

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 366
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +190/-88
« Одговор #31 послато: 21 Јул 2011, 03:08:48 »
Par stvari koje bi pomenuo :

- Mislim da mi kao brend Crvena Zvezda itekako imamo potencijal za otvaranje "TV Crvena Zvezda",odmah da se ogradim ,ne znam jel je tako nesto vec u planovima,a i prilicno sam siguran da se vec razmisljalo u tom pravcu.Ne treba posebno naglasavati da imamo visemilionsku armiju navijaca,pa bogami dosta njih i van granica nase zemlje.Sasvim sam siguran da bi ta TV stanica imala ogromnu gledanost,a samim tim i ogroman potencijal za napredovanje u  svakom smislu.Mislim da bi bilo idealno da ona pokriva celo nase SD,ali da glavni fokus naravno bude vezan za FK.Ne znam  koliko bi nam para trebalo da se upustimo u to,ali sam siguran da bi korist bila visestruka.Sasvim sigurno bi vec posle jedne godine funkcionisanja mogla sama sebe da izdrzava,a i sami klubski sponzori bi dobili jos jedan dodatni nacin promocije. Animiralo bi gomilu "spavaca" da se vrate na stadion.

-Drugo sto mi pada na pamet je zastupljenost u vidu video igara (PES,FIFA,FM..),mislim da je jako korisno da nam se klub nalazi u njima,nevezano od toga koliko smo mi tim kompanijama koje ih prave u ovom trenutku atraktivni.Gomila ljudi (fubalera,navijaca svih godina) to igra ,i cenim da ce se u buducnosti to jos vise omasoviti.Ono sto hocu da kazem je da bi trebali da se nalazimo u svkoj video igri,cak i po cenu da nam ne plate nadoknadu za prava,zarad popularizacije kluba.

-na kraju moram da pohvalim osnivanje Zenske sekcije FK-a!  :srbinosm:

Ван мреже Risto

• Веран као пас
  • Поруке: 820
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +161/-81
« Одговор #32 послато: 21 Јул 2011, 09:23:48 »
Mislim da bi jedna od prvih stvari koju treba uraditi bilo otvaranje RedStarShopa u Novom Sadu... Nejasno mi je sto to do sada nije uradjeno, ali znamo svi da ima dosta Zvezdasa u Novom Sadu i da bi svi mi htjeli RedStarShop u svom dvoristu. Razmisljam u pravcu da bi bilo fino da ima jedan takav shop, pa bi se tamo mogli da kupe orginalni zvezdini proizvodi cijom kupovinom pomazemo upravo nasem voljenom klubu... Naravno, u tom shopu bi se morale prodavati i ulaznice za utakmice (makar one vaznije, u Evropi i za derbi)...

Druga ideja je da se omoguci dostava porucenih artikala, naime dobro bi bilo kad bi se svi artikli mogli poruciti i da budu dostavljeni postom... Cijenim da bi to omogucilo vecem broju ljudi da dodje do zeljenog proizvoda...

Ovdje na forumu je pricano i o temi muzeja, navodno muzej ne radi kad je covjek koji ga vodi na odmoru... Mislim da je to nedopustivo, razumijem da je taj covjek nezamjenjiv kod drzanja tura po muzeju i slicnih aktivnosti, ali bi se morao naci neko da omoguci svima koji dodju i u tom periodu (kad je taj covjek na odmoru) da udju u muzej i vide sve te trofeje na jednom mjestu...

Kad smo kod muzeja, mislim da se i tu krije jedna fina mogucnost, potrebno je vise isforsirati muzej i praviti organizovane ture, tipa da bude organizovana tura za posjetioce svakim danom u npr 17h, da se pogleda muzej i da se obidje stadion...

toliko od mene za sada...

Селектор

• Гост
« Одговор #33 послато: 21 Јул 2011, 10:00:20 »
Ajde malo da se preorjentišemo na kreativnost.
Ranije su ljudi na ovom forumu dizajnirali dosta toga što bi moglo da ide u red star šop.
Ako vam se ne svidjaju majice ili neki proizvodi u redu je da to kazete ali ajde da pokusamo da mi sami kreiramo nesto sto mislimo da bi se prodavalo.

I nemojte siliti i pisati samo da biste nesto napisali. Bolje lepo razmislite i iznesite nesto kvalitetno.

Ван мреже Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.605
  • Activity:
    5.83%
  • Репутација: +2249/-648
« Одговор #34 послато: 21 Јул 2011, 10:11:15 »
Ајде сад, прије пар година (непосредно по доласку ове управе) били су они конкурси на званичном, прво за дизајн мајице 8касно видио па нисам слао ништа), а потом и дизајн шала. Послао сам један приједлог за шал али никада ништа није било од тога. Никада никакви резултати нису објављени. Након тога је у шопу освануо шал са натписом ПОНОС СРБИЈЕ који подсјећа на мој урадак ( са том разликом да сам ја радио натпис на енглеском језику) па ме занима од када је тај шал у понуди. Немојте мислити да нешто инсинуирам или да се жалим јер ми то није намјера него само питам.

Ван мреже bishop

• Пилот манијак
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.177
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1506/-122
« Одговор #35 послато: 21 Јул 2011, 10:13:53 »
Још на старом форуму сам писао о томе да се продају "викенд карте" , наиме о чему се ради , доста секција нашег СД ( одбојка , рукомет , кошарка , фудбал ...) игра нпр током викенда а посећеност је срамна у односу на величину нашег клуба и због тога је мој предлог да се продају викенд карте ( цена ситница :) 200-300 динара ) и са том картом да власник исте може да уђе на сваку утакмицу - меч где смо ток викенда домаћини . Какав смо народ предпостављам да би свако ко купи овакву карту отишао бар на још једну утакмицу ( да не пропадне новац ) осим на Мару . Приход би се на неки начин делио , а корист би била вишеструка . На свим утакмицама би био већи број гледалаца , а самим тим би се лакше и до спонзора долазило , јер нико нема интерес да улаже у нешто што прати мали број људи .

О клубовима пријатеља и приближавању клуба навијачима из унутрашњости , навијачком каравану , као и о дизајну мајица , дуксева ... када се будем вратио са посла.

Ван мреже daba

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 989
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1502/-327
« Одговор #36 послато: 21 Јул 2011, 10:50:05 »

Extra ideja,mogli bi naprave ponovo album za slicice.
Gledao sam na jednoj emisiji (Miami ink) gde je neki klub dao onim likovima da naprave neke tetovaze(lepljive) i mogu vam reci da mi  se svidelo kako su sve to osmislili i napravili.mislim da u Srbiji/Bg ima sjajnih tatu majstora koji bi to mogli da naprave....
[/quote]

Album sa slicicama za sezonu 2010-2011 postoji.

Sto se kartica tice odlicna ideja ja bih se nadovezao da bi kartice trebalo raditi od pocetka do danas za sve zvezdine legende i igrace koji su ostavili traga u nasem klubu.
Prenja strana fotografija igraca pozadi generalije o njemu kad je rodjen karijera koliko je utakmica odigrao u zvezdi.
Kartica bi mogla biti velicine 10x12 cm ,takvih kartica je bilo u Francuskoj dugi niz godina a i u staroj Jugoslaviji pod nazivom svijet sporta,jako edukativna stvar i mnogo dobra amaterijala za tako nesto u nasem klubu ima hvala bogu.

Grb na dresu mora biti manji ovaj trenutno je preveliki .

« Последња измена: 21 Јул 2011, 11:01:41 daba »

Ван мреже daba

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 989
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1502/-327
« Одговор #37 послато: 21 Јул 2011, 11:02:19 »

evo kako su izgledale te kartice bio je jos Rajko Janjanin,Bleki Bogicevic,Pizon Petrovic,Vladimir Beara

a pozadi su bile generalije o njima.
« Последња измена: 21 Јул 2011, 11:05:45 daba »

Ван мреже Red8

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 525
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +174/-74
  • Za slavu Crvene Zvezde za nase pobede
« Одговор #38 послато: 21 Јул 2011, 11:28:31 »
Na golovima bi bilo lepo da stoje crveno bele mreze kao 2001 cini mi se kad smo uletli na teren na proslavi titule.

Ван мреже канцеларија

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 158
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +329/-68
« Одговор #39 послато: 21 Јул 2011, 11:43:24 »
Први предлог или можда захтев, је химна Младићи борови... док играчи излазе. Не знам зашто се то избацило кад је ранијих сезона била пракса.

« Последња измена: 21 Јул 2011, 11:45:11 Селектор »

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum