Анкета

Да ли сте задовољни радом маркетинга?

Да
71 (12.9%)
Не
481 (87.1%)

Укупно гласова: 552

Аутор Тема: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)  (Прочитано 1072106 пута)

Џони ЦЗБГ и 1 гост прегледају ову тему.

Dejooo

• Гост
Одг: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)
« Одговор #40 послато: 21 Јул 2011, 12:31:33 »
Znam da je ovo marketing FK Crvena zvezda, ali mislim da bi trebali (naravno u dogovoru sa ostalim klubovima iz našeg SD (odbojka, rukomet, vaterpolo, tenis itd..)) da pokažu ljudima da postoje i drugi klubovi.Kao što bishop reče posjete su očajne. recimo odbojkašice igraju LŠ ne bude 300 ljudi. FK kao najveći, najpopularniji član našeg SD mora to da iskoristi i motiviše ljude da idu da podrže i ostale članove SD. I ti ostali nose ime CRVENA ZVEZDA, nose sveti grb, taj sveti dres i mislim da oni zaslužuju podršku kao i fudbaleri (pritom neki prave mnogo bolje rezultate od fudbalera)...
Kao što su mnogi rekli sajtovi FK i SD mora da rade maestralno jer su to sajtovi CRVENE ZVEZDE, a ne nekog tamo lijevog kluba...

Ван мреже kiki

• Osnivač RSB-a Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.137
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +1165/-328
  • 20 минута пешке од Маракане
« Одговор #41 послато: 21 Јул 2011, 13:01:41 »
Ајде сад, прије пар година (непосредно по доласку ове управе) били су они конкурси на званичном, прво за дизајн мајице 8касно видио па нисам слао ништа), а потом и дизајн шала. Послао сам један приједлог за шал али никада ништа није било од тога. Никада никакви резултати нису објављени. Након тога је у шопу освануо шал са натписом ПОНОС СРБИЈЕ који подсјећа на мој урадак ( са том разликом да сам ја радио натпис на енглеском језику) па ме занима од када је тај шал у понуди. Немојте мислити да нешто инсинуирам или да се жалим јер ми то није намјера него само питам.

Треба ли на свакој страни да напишем да се овде НЕ ПОСТАВЉАЈУ ПИТАЊА маркетингу клуба, већ се само дају предлози.

Потом, прочитајте шта је већ писано и ако се са нечим слажете само напишите у једној реченици ”слажем се са тим, тим, тим” и онда додајте нешто ново ако имате.

Ван мреже Car Lazar

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 230
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +28/-72
« Одговор #42 послато: 21 Јул 2011, 13:04:50 »
Znam da je ovo marketing FK Crvena zvezda, ali mislim da bi trebali (naravno u dogovoru sa ostalim klubovima iz našeg SD (odbojka, rukomet, vaterpolo, tenis itd..)) da pokažu ljudima da postoje i drugi klubovi.Kao što bishop reče posjete su očajne. recimo odbojkašice igraju LŠ ne bude 300 ljudi. FK kao najveći, najpopularniji član našeg SD mora to da iskoristi i motiviše ljude da idu da podrže i ostale članove SD. I ti ostali nose ime CRVENA ZVEZDA, nose sveti grb, taj sveti dres i mislim da oni zaslužuju podršku kao i fudbaleri (pritom neki prave mnogo bolje rezultate od fudbalera)...
Kao što su mnogi rekli sajtovi FK i SD mora da rade maestralno jer su to sajtovi CRVENE ZVEZDE, a ne nekog tamo lijevog kluba...

Zasto bi neko isao da gleda odbojku ako ga to ne zanima .

Па тера ли те бре неко да идеш да гледаш одбојку!? Бан за глупирање. Вајти
« Последња измена: 21 Јул 2011, 20:33:28 Вајти »

Dejooo

• Гост
« Одговор #43 послато: 21 Јул 2011, 13:51:09 »
Zasto bi neko isao da gleda odbojku ako ga to ne zanima .

E pa neko i voli da gleda odbojku, ali ne zna da ima utakmica tad i tad. Nervirame to što se u medijima više pažnje posvećuje tome šta je neki fudbaler jeo danas ili s kim se potukao, nego što je neko iz drugog sporta postao prvak Evrope. Ja se smijem kladiti da pola ljudi nije čulo za Zoranu Arunović. Djevojka je svjetski šampion u streljaštvu, prva na toj njihovoj listi i pritom je član SK Crvena zvezda i već 2-3 godine zaredom se takmiči za Zvezdu na prvenstvu Srbije i osvaja zlata. Takođe me nervira to što recimo cijela zemlja slavi kada fudbaleri odu na SP, a kada recimo vaterpolosti, odbojkaši budu 4 ili 5 na SP njih niko i ne pogleda. Alo ljudi sa ovima se slavi što su otišli, a ovima se govori da su loši jer su bili 4 ili 5 na svijetu. Zapamtite CRVENA ZVEZDA nije samo fudbal, nego i košarka, odbojka, tenis, stoni tenis, mačevanje, streljaštvo, boks i svi ostali članovi našeg SD. Vamo Boga molimo da fudbaleri uđu u LE (da o LŠ i ne govorim), a ostali čine čuda u Evropi. Opametite se ljudi....

Ван мреже Alex89

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.941
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +816/-921
  • Zvezdo, volim te!
    • Fk Crvena zvezda
« Одговор #44 послато: 21 Јул 2011, 14:26:25 »
Moram da izrazim zadovoljstvo za pokretanje ove teme.

Pre nekih mesec, mesec i po (ne secam se tacno a nije ni bitno toliko), predlozio sam, po meni, jednu interesantnu marketinsku akciju.

Naime, u Beogradu a i sirom Srbije ima dosta onih pravih zaljubljenika u Zvezu koji nisu u mogucnosti da dodju na Marakanu zbog raznih vrsta invaliditeta.

Ne bi bilo lose da se u dogovoru sa udruzenjima invalida, ciji su clanovi ili oboleli od neke bolesti koja prouzrokuje invalidnost ili nekog drugog uzrocnika (Nesrece, bolesti neuroloskog tipa itd...), organizuje grupni dolazak tih ljudi na Zvezdine utakmice kod kuce. Klub bi imao manji trosak, ali bi zato dodatno poboljsao svoj marketing u smislu popularizacije Crvene zvezde i kod te grupe ljudi kojih nema malo. Samo u Bg-u u udruzenju distroficara Beograda (Distrofija je bolest koja prouzrokuje konstanto slabljenje misica, koja dovodi do invalidskih kolica) ima preko 400 clanova, a pitanje je samo koliko ima jos onih koji nisu registrovani, pa i ostala udruzenja invalida u Beogradu a i u citavoj Srbiji. Zatim, napraviti prilaze i "rampe" za invalide na par mesta okolo stadiona i omoguciti im da uz clanstvo i sezonsku propusnicu (koji bi trebali sami invalidi da plate, jer i oni zele da pomgnu Zvezdi koliko mogu) mogu da prisustvuju utakmicama na Marakani negde pored terena kod atletske staze.

I ja sam sam invalid (Distrofija) ali mnogo volim Zvezdu i zadnju utakmicu koju sam gledao na Marakani je protiv PSV-a kad smo ih nadigrali i dobili sa 3-2 pred 55.000 navijaca. Nikako da se organizujem i da dolazim na tekme, sto zbog bolesti, sto zbog infrastrukture po Autokomandi i okolo stadiona.

To je neki moj predlog pa predlazem administraciji foruma da razmotre ovaj predlog i ukoliko Vam se svidi i ukoliko bi on doprineo Zvezdi, obavestite zaduzene za marketinska pitanja. Toliko od mene.

Ван мреже Маркони

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 439
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +594/-35
« Одговор #45 послато: 21 Јул 2011, 16:06:46 »
...

Extra ideja,mogli bi naprave ponovo album za slicice.
....

Album sa slicicama za sezonu 2010-2011 postoji.
...

Што се албума тиче мој предлог би био да се направи један прави енциклопедијски албум, од оснивања до ових дана.
Наравно потребно је доста времена прикупити сав квалитетан материјал па изабрати оно најбоље и лепо укомпоновати у неки разуман број страница, ал опет не би било лоше и да буде и обимније од рецимо класичних албума који се данас издају (нпр за светска, европска првенства...). Мислим да нема тог Звездаша који не би купио тако нешто, и потрудио се да попуни цео албум па би то било добро за клуб из више разлога (сигурно би донело неку новчану добит клубу можда не претерано велику али добит је добит, а најбитније била би то одлична реклама за клуб и сјајно штиво за све нове генерације навијача).

Тај албум би садржао све саставе Звезде од оснивања, сва првенства, купове (не само оне које смо освојили него све табеле уопштено и испод њих имена играча за ту сезону са бројем наступа, голова, затим стручни штаб, ако постоји и заједничка слика тих играча...), затим посебан део о европским куповима и све наше утакмице у њима (са саставима тимова, по могућству по нека слика или кратак извештај са меча и наравно мало више пажње посвећено сезони највећег успеха, са мало више слика, текста...), затим посебан део са статистикима (списак нпр 100 играча са највише наступа, њихова ефикасност, наступи клуба у европи...),  део са Звездиним Звездама (нпр ове слике би могле да буду другачије од других са сликом играча из тих година и око њега позлаћена боја...) и наравно са биографијама и неким занимљивостима за сваку звезду...

Потребан је стварно дуг период да би се ово спровело у дело јер би то морао бити до сад невиђено квалитетан албум (енциклопедија), а не само набацане неке основне информације и слике доступне свима преко нета. Ја поседујем делимично попуњен албум за 40-о годишњицу клуба, изузетно пун занимиљивих информација, старих слика, прича, статистика... Овај нови албум би морао бити бар дупло бољи од тог од пре 25 година.

Ван мреже ЛунатикТБ

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.146
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +610/-246
  • Звезда је живот!
« Одговор #46 послато: 21 Јул 2011, 16:14:18 »
Не знам да ли ово спада у маркетинг, али хајде да кажем реч две...

Могли би ови из клуба да покрену неки турнир који ће се одржавати сваке године, рецимо пред почетак сезоне, да буде летњи турнир, традиционални и меморијални у част прве Звездине Звезде покојног чика Рајка. Лепо би било да се сваке године у тих пар дана подсетимо наше прве и рекао бих највеће Звезде. Учесници би могли да буду не знам, типа наравно Звезда, па секција ветерана или бивших али активних играча (када би са обавезама могли сви да се уклопе) и још неко или да се у договору са гасрпомом доведу нпр. Шалке и Зенит или трећа солуција да се нахватају екипе које су тада свакако у предтакмичарској форми и у потрази за квалитетним противницима. Мара би сигурно била фино попуњена.

Можда је глупо и не спада у маркетинг, али ја бих радо ово гледао :)

Селектор

• Гост
« Одговор #47 послато: 21 Јул 2011, 16:25:06 »
Stigli su nam i prvi odgovori:

Sve cene sezonskih karata su povecane za 20-30 posto izuzimajuci istok, jer od istoka pravimo porodicnu tribinu, ta tribina je je uvek vidljiva tokom prenosa utakmica a sve su nam u prenosu, plus da pomognemo da na sever idu ljudi samo zbog niske cene.

Sto se tice cene karata za zapad, ako pojedinacno kupujete karte to dodje:
- 2x kvalifikacione za LE + derbi. = 3.000
- 14 utakmica jsl = 7.000
Sezonska kosta 6.000, plus imate prioritet za evropske utakmice, a prosecna cena karte kosta 350 din iliti tura za dva druga u osrednjem kaficu ili 2 paklice cigara.

Takođe, pohvaljeni ste za dosta odličnih ideja i ispravnih kritika.

Nastavite sa predlozima, trudićemo se da dobijete "feedback".
U Svakom slučaju, redovno se čita ova tema (kao i ceo forum) tako da "nismo sami", naš glas daleko se čuje, pišite, predlažite, ne radite to "u prazno".
« Последња измена: 21 Јул 2011, 16:28:29 Селектор »

Ван мреже ZvezdaMiJeSve

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.903
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +857/-251
« Одговор #48 послато: 21 Јул 2011, 17:05:53 »
Ovako..prvo da pohvalim rad marketinga kluba, smatram da je to jedini deo kluba, uz strucni stab, koji je na nivou Crvene zvezde.

Ajde i ja da dam nekoliko predloga…

Prvi se odnosi na ovo sto je neko gore spomenuo- album za slicice. Iskreno, mislim da to ne bi dobro proslo. Ajde prvo da kazemo da usled troskova stampe, dostave… jedan paket slicica bi kostao najmanje 40 dinara, sto je za danasnji standard mnogo. I da se ne lazemo, ciljna populacija takve publikacije navija za Mancester Junajted ili Barsu. Naravno, zadatak marketinga je bas usmeravanje takvih na jednu jedinu, ali ne mislim da bi ovo bio dobar nacin (o tome cu kasnije). Nesto slicno tome ipak treba odraditi, a to je neka vrsta publikacije za ovu sezonu, koja bi se izdala odmah po zavrsetku prelaznog roka. Konkretno mislim na list, cija bi svaka stranica bila posvecena jednom igracu uz njegove slike, karijeru, statistiku… zatim raspored za sezonu, slike dresova, stadion, strucni stab… dakle moze se lepo skockati, na 50tak kvalitetno stampanih strana, i distribuirati na kioske, gde bi se to prodavalo po ceni od npr 200 dinara. Cenim da bi to bio uspeh. Nesto slicno sam ja vec pokrenuo u virtualnom obliku za ovaj sajt, i to je manje vise gotovo samo se ceka kraj prelaznog roka, pa ako neko hoce da vidi konkretnije na sta mislim, moze na pm da se obrati…

Kad sam vec dotakao temu distribucije po kioscima, smatram da bi mogla malo da se pokrene saradnja sa odredjenim knjizarama, kako bi se odredjene stvari koje se publikuju i prodaju samo u muzeju priblizile, pre svega, ljudima iz unutrasnjosti. Verujem da bi mnogi hteli da kupe monografiju iz Barija npr, ali im sa putom do Beograda cena knjige ispadne dupla.

Isto tako, na pamet mi je pala ideja za stvaranje knjige o velikim utakmicama Zvezde, ali iz navijackog ugla. Bas onako kako pisu gosn Ljuba, nyc i ostali u temi o istoriji. Ne mislim na navijacke price, tipa gostujuci navijaci su imali te i te zastave i slicno, nego bas na ovako prenesene licne dozivaljaje odredjene utakmice. Knjiga bi imala pricu o 91 utakmici, i jelte zavrsavala bi se dozivljajima najsvetlijih trenutaka nase istorije- Barijem i Tokijom.
Ako neko iz marketinga jelte cita ovo, evo linka ta primer na kakve sam price mislio:
http://www.redstarbelgrade.info/forum/index.php/topic,14.msg36708.html#msg36708

Dalje, jedna veoma vazna stvar za mene je zvanicni casopis naseg kluba. To je Zvezdina revija. Iskreno, nisam je kupio odavno, a i ne znam gde bi mogao da je nadjem. Sve u svemu, tom listu treba veliko modernizovanje, i daleko ozbiljnija distribucija po zemlji. Casopis ‘Zvezda Srbija’ je dobar reper. Distribucija je odlicna, moze se naci na maltene svakom kiosku. Medjutim, to nije zvanicni casopis naseg kluba i meni odmah to nije taj filing. A tome i dodamo odredjenu dozu kompleksasluka i katastrofalnih 5 poslednjih stranica, gde se pise o novom smesnom klipu na youtubeu ili srpskom Dzejms Bondu.. To su gluposti, ko hoce da cita o tome kupice CKM a ne Zvezdin casopis. Time se ne privlaci nijedan kupac, a boga mi, odbijaju se mnogi. Inace, znam da ovaj casopis nije pod nasim urednistvom (nema veze sa marketingom), nego samo kazem. :) Dakle obavezno, jedan pravi zvanicni casopis, dostojan Zvezde! Ok je da izlazi jednom mesecno, ali sa makar jedno 60 stranica. Reviju i ZS pregazim uz jutarnju kafu.

Neko je gore spomenuo brend igraca. Mislim da to i nije bas put kojim treba ici. Realno, mi nemamo Rajan Gigsa, Maldinija ni Totija. Igraci kod nas posle jedne sezone postaju dostupni na trzistu. Najbolji primer je Kaludjerovic. AK 99 majica je napravljena u januaru, a vec u junu je on bio veoma blizu da ode iz kluba. Ok je da se odradi neka majcica, npr za 2 igraca po sezoni tipa AK 99 (samo daleko ozbiljnije od ovog dizajna trenutno) ili Evandro El Maestro, i slicne zajebancije.
Pala mi je napamet jedna interesantna akcija dok sam kucao sve ovo, mada nisam bas siguran koliko je izvodljivo. Dakle, tokom cele sezone se salje neki kod sa karte sa utakmica na 2344 naprimer i tako se pomaze klubu. Na kraju sezone, izvlaci se iz bubnja broj i pobednik ima cast da trenira jednom sa nasim prvotimcima. Znaci to sve kada prodje poslednja utakmica u prvenstvu, gde vise nema nekog pritiska, cisto malo seva da se odigra sa nasim momcima. Verujem da bi to bilo ostvarenje sna mnogim momcima (a i devojkama). Realno svi smo mi sanjali da igramo za jednu jedinu, a ovako bi makar na 15 minuta mogli da se osetimo delom tima.

Sve ovo gore sto sam naveo smatram vaznim delom marketinga, ali ipak ne i njegovim primarnim ciljem. Njegov primarni cilj je sirenje zvezdastva i privlacenje novih Zvezdasa na stadion. Za to su po meni najbolje, posete prvotimaca skolama po celoj Srbiji, gde bi se druzili sa decom, objasnjavali roditeljima da stadion nije bauk, i da se tamo nista strasno ne desava. Bas naprotiv.

A kad sam se vec dotakao teme unutrasnjosti, imam i tu jedan predlog, cija je izvodljivost upitna. Dakle, u saradnji sa lastom npr, iz svakog kraja Srbije bi isli autobusi koji voze na Marakanu (i naravno vracaju kuci). Npr iz Vranja krece autobus, koji staje u Leskovcu, Nisu, Aleksincu.. Cena karte bi bila minimalna, cisto da se plate Lasti troskovi, mada bi i oni kroz ovo imali reklamu u medijima, tako da… Zivimo u siromasnoj drzavi. Coveku iz Vranja nije problem da ceo dan posveti Zvezdi, i utrosi ga na nju. Njemu je problem to sto mu treba 2000 da dodje i da se vrati kuci (a tamo je prosecna plata jako mala, uz ogromnu nezaposlenost), a uz to kada se zavrsi utakmica u 20 u nedelju on i nema kako vise da se vrati kuci, tako da postaje neizvodljivo prisustvovati utakmici. Te probleme bi resili ovakvi autobusi, i verujem da bi ovakve akcije konacno napunile i ostale tribine Marakane. Zvezda se voli mnogo vise nego sto pokazuje poluprazan stadion, i to se mora iskoristiti!

Za kraj, samo jedna mala kritika- kada se pokrene akcija, ona se mora dovesti do kraja. Sta je bilo sa pobednicima onog dizajniranja dukseva? Zasto su se kasnije slali takvi radovi za salove, i nista dalje nije objavljeno o tome? Pored toga, pokrenuto je mnogo slicnih ‘sitnih’ akcija, sto naravno podrzavam, ali eto smatram da se ponekad malo i zanemari nesto sto je pokrenuto, i izgleda da je pokrenuto cisto tako radi reda.

Toliko od mene, za sad :D

« Последња измена: 21 Јул 2011, 17:11:15 ZvezdaMiJeSve »

Ван мреже Симке

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.052
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +579/-439
« Одговор #49 послато: 21 Јул 2011, 17:38:22 »
Највеће замерке на рад маркетинга су по мом мишљењу везане за шоп. Тотално одсуство креативности и квалитета пропраћено огромним ценама је главни разлог што ја и дан данас немам ниједну једину ствар из шопа (осим дреса) .
Једна обична мајица за тренинг кошта 5590 динара !?
Тренинг шушкавац скоро 10 000? 
Наше мајице се крећу у интервалу од 2 до 4 хиљаде динара ? А да не спомињемо квалитет и саму штампу и мотиве на мајици који су вероватно намењени навијачима до 11 ,евентуално 12 година (нпр АК 99 са све војничким бојама   :a078: ) .
И још нешто,могли би да у сарадњи са браћом из Москве и Пиреја, набављају и производе од Спартака и Олија,сигуран сам да би се одлично продавали.

Селектор

• Гост
« Одговор #50 послато: 21 Јул 2011, 18:33:42 »
Поред критика и сугестија, пожељно је да неко од вас проба да креира неки производ. На пример мајицу, дукс, било шта, не мора бити одевни предмет. Направите вашу креацију и изглед мајице и поставите овде, ако буде добра веома је могуће да ће се наћи у продаји а то би свакако била велика сатисфакција, како за онога ко је дизајнирао тако и за све нас.
Покушајте. У теми дизајн зона има заиста лепих радова, преусмерите их на Маркетинг Црвене звезде, поставите ваше радове овде и резултати ће бити итекако видљиви уколико задовоље укусе надлежних који се баве тим стварима у клубу.

Мој предлог за маркетинг клуба је да лопте којима играмо на домаћем терену имају грб Црвене звезде на себи.Верујем да би продаја таквих брендираних лопти ишла веома добро.

Нешто овако:

Свакако ако је могуће да буде дискретно, на белој лопти.
« Последња измена: 21 Јул 2011, 18:46:29 Селектор »

Ван мреже naka

• Веран као пас
  • Поруке: 545
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1971/-1919
« Одговор #51 послато: 21 Јул 2011, 18:52:21 »
Stigli su nam i prvi odgovori:

Sve cene sezonskih karata su povecane za 20-30 posto izuzimajuci istok, jer od istoka pravimo porodicnu tribinu, ta tribina je je uvek vidljiva tokom prenosa utakmica a sve su nam u prenosu, plus da pomognemo da na sever idu ljudi samo zbog niske cene.

Sto se tice cene karata za zapad, ako pojedinacno kupujete karte to dodje:
- 2x kvalifikacione za LE + derbi. = 3.000
- 14 utakmica jsl = 7.000
Sezonska kosta 6.000, plus imate prioritet za evropske utakmice, a prosecna cena karte kosta 350 din iliti tura za dva druga u osrednjem kaficu ili 2 paklice cigara.

Zahvaljujem na odgovoru. Na žalost opet sam u pravu bio. Puniji istok, prazniji zapad. Što zbog televizije, što zbog nedokazanog....

Ne može se gledati 20-30% na nešto, kad je polazna osnova od prošle godine dikriminišuća.

Takođe i računica je + na gore, a minusa na dole nema (besplatni ulazi, članarina, besplatne karte na kojima je u uglu gasprom, mup ili adžić ivan)

Ipak zahvaljujući svemu ovom, blizu sam odluke da kupim za zapad. A Lukić nek se pripazi  :001_rolleyes:

Ван мреже Zvezda4ever

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 97
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +19/-26
« Одговор #52 послато: 21 Јул 2011, 19:20:44 »
Evo i ja da pošaljem jedan predlog u nadi da će nadležni ljudi pročitati i razmotriti ovaj post.

Zvanična prezentacija jednog (fudbalskog) kluba na internetu govori mnogo o samom klubu.. e sad, to što je naš zvanični sajt objektivno loš, što je i mišljenje većeg dela navijača Crvene zvezde je po meni krivica marketinga, odnosno ljudi koji održavaju našu zvaničnu prezentaciju.

Pošto se i sam bavim webdizajnom i webdevelopingom, naš zvanični sajt ne mogu da ocenim kao dobar.

Sam dizajn sajta i nije baš toliko loš, ali mora se istaći da je neverovatno koliko malo informacija se postavlja na sajt, nekad se mora čekati i po nekoliko dana da bi izašla neka vest. Jedan moderan klub mora da ima sajt, koji će posetiocu ponuditi veliki broj informacija (o klubu, igračima, itd...), vesti, intervjua, najava, i sve što ide uz to...

Odlične klupske sajtove imaju Čelsi, Milan i recimo Bajern Minhen...

Samo pogledajte te sajtove i odmah ćete videti šta znači imati dobar klupski sajt...

Takođe neshvatljivo kod nas je da (praktično) ne postoji engleska verzija sajta(!!!) Barem nije teško prevoditi tekstove sa srpskog na engleski (onaj ko ima znanje za to) i to postaviti na sajt...

Moj konkretan predlog: Unajmite što pre (ali zaista što pre) jednu odličnu dizajnersku firmu (ili pojedinca, ima dosta dobrih na tržištu), koja će odraditi kompletno rešenje novog sajta, kako bi što prije veliki broj navijača Crvene zvezde mogao da se ponosi jednim od najlepših i najboljih klupskih sajtova na svetu!

PS: Zakupite takođe domene kao što su www.fkcrvenazvezda.rs i www.crvenazvezdafk.rs ...
« Последња измена: 21 Јул 2011, 19:30:14 Zvezda4ever »

Пеђа

• Гост
« Одговор #53 послато: 21 Јул 2011, 19:37:56 »

Нешто овако:

Свакако ако је могуће да буде дискретно, на белој лопти.

Eво ја мало пустио машти на вољу па урадио један модел лопте , Иначе одлична идеја као и што је неко рекао да се мрежице обоје у црвено-бело! :D

Ван мреже k750i

• Веран као пас
  • Поруке: 848
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +245/-644
« Одговор #54 послато: 21 Јул 2011, 19:59:37 »
Аух што ова лопта фино изгледа. На стадиону Олимпијакоса сам купио сличну такву - до данас још није осетила бетон, стоји ми као украс и успомена. Мада, просто би ме срце болело кад бих морао Звездину лопту да цепам о бетон :)

Ван мреже Matori

• Веран као пас
  • Поруке: 584
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +245/-99
« Одговор #55 послато: 21 Јул 2011, 20:16:22 »
Evo i ja da predlozim nesto:Prosle ili predprosle godine smo mogli da pratimo utakmicu mislim da je sa banjice preko video bima sa zapada marakane,e sad da li bi moglo nesto tako da se uradi narednih sezona kad igramo u gostima da moze npr da se gleda sa severa?Mnogi iz Bgd-a i okoline nemaju kintu za dalja gostovanja,a ovo bi bilo super.Mislim da bi bio pun pogodak,a mozda i neka evro utakmica.

Ван мреже Ћићми

• Деструктивна личност!
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 6.656
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2812/-920
« Одговор #56 послато: 21 Јул 2011, 20:58:39 »
Пошто сам за сада само поповао, ред је и да предложим нешто.  :travka:
Било би лепо да се направи мини ретро колекција, на пример са деценијским размаком, најлепшим или најзначајнијим дресовима из '50-их, '60-их итд са бројевима најзначајнијих играча, сигурно би привукло купце свих генерација, ево примера како је Ливерпул то урадио.
http://store.liverpoolfc.tv/products/mens/retro
Затим мајице или дуксеви са старим верзијама грба, нпр. овим у средини са слике или простим клупским без знака 'фк'...
Oд ретро ствари (осима индиректно актуелног дреса) постоји само нека бела  мајица са златним Џајиним принтом и остало са подсећањем на Бари, није све у '91, имамо ми и богатију историју.  :travka:
и наравно РП тренерку кад би избацили, гарант би се продавала боље од дреса било ког актуелног играча.  :mrgreen:

Ван мреже Игор

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 10.571
  • Activity:
    14.83%
  • Репутација: +2013/-4419
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #57 послато: 21 Јул 2011, 21:28:56 »
Одлична тема, поготову што имамо прилику да добијемо одговор од неког ко је задужен за маркетинг из нашег клуба.
Вероватно ћу поновити неку идеју и предлог али немојте ми замерити.

Прво - Стадион. Одрадити онај на пр. грб као што је било против млађег Зенита, да се одради тај грб у трави али мало већи и да буде на средини терена али са ове западне стране пошто има највише места.
Друго - Мреже. Било би јако лепо када би се одрадиле неке мреже са Звездиним грбом на средини. Бело на црвено - јако лепо, знамо то одавно.
Треће - Смањити цене у РедСтарШопу. Мислим да су јако огромне. Па не живимо у Немачкој да мајица буде 80 евра и сл. На страну квалитет.
Четврто - Под хитно издвојити средства и направити ЗВЕЗДА ТВ али прави, не овај оналјн и пробати да ЗВЕЗДА ТВ буде уврштен у све кабловске оператере или ако не у све онда у неке од већих као што су ТОТАЛ ТВ и Кабловска СББ.
Пето - Повремено пустити бесплатан улаз на утакмице али одабрати прави тајминг.
Шесто - шта се дешава са акцијом 2344 ? Могли би мало да се позабаве и тиме, скроз је не у други него у сто-други план.
Седмо - Сајт. Ово је катастрофа. Па петолигаши у Енглеској имају бољи сајт од нашег и мислим да је то брука да клуб као што смо ми тако кубури са сајтом, ем са информацијама ем са дизајном.

Толико за сада.

Ван мреже ReMa

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 142
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +37/-110
« Одговор #58 послато: 21 Јул 2011, 22:08:29 »
http://www.ebbets-field.com/Hodges/Pictures/LAGIL9.jpg
http://gmagrading.com/wp-content/uploads/2009/05/1986fleermichaeljordan.jpg
Ovakve kartice nisu lose,sve sa statistikom igraca....Vidim da ljudi vole ideju o gru na travi(kao i ja) ali posto su rekli da je to ne moguce onda bi mogli da naprave neku musemu sa grbom zvezde i da he stave na sever,mislim da je to vec bilo ranije...

ZbezdaTV mora da postoji to je nesto sto svaki ozbiljan klub ima,tako se sticu sponzori.Prenos nasih utakmica kada nas niko ne pronosi bi trebao da ima,kada je mogao da je So(P)S mogao de prenosi utakmice druge lige onda to moze svako....

P.S.  Na sajtu slike prvog tima su ocajne i blago reci sramotne,nije tesko uhvatiti igraca i slikati ga.Ave to traje 5 min....
« Последња измена: 21 Јул 2011, 22:25:39 ReMa »

Ван мреже kiki

• Osnivač RSB-a Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.137
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +1165/-328
  • 20 минута пешке од Маракане
« Одговор #59 послато: 21 Јул 2011, 22:32:32 »
Вероватно ћу поновити неку идеју и предлог али немојте ми замерити.

Буквално, али буквално све што си предложио је већ написано на некој од претходне три стране. Заиста не видим ниједан разлога да се три стране не прочитају.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum