Анкета

Да ли сте задовољни радом маркетинга?

Да
42 (9.4%)
Не
407 (90.6%)

Укупно гласова: 449

Аутор Тема: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)  (Прочитано 1007836 пута)

0 чланова и 3 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Љуба

• Земунац Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 9.927
  • Activity:
    22.67%
  • Репутација: +6638/-3216
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
Одг: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)
« Одговор #80 послато: 22 Јул 2011, 17:22:09 »
Covece ne mogu da verujem da su odgovorili na mnoge sugestije. Ja sam imao par predloga u glavi ali nisam pisao jer sam mislio da nema svrhe i da to niko nece uvaziti. Vidi se da u sluzbi marketinga imamo obrazovani kadar koji zna da mora da ima odlicnu komunikaciju sa potrosacima i da pokusa da ispuni vecinu njihovih zahteva. Ubuduce cu i ja da predlozim dosta toga. Bravo za marketing!!!

Lepo su me obradovali odgovori ljudi iz Marketinga  :ziveli2:

Шта се ви мислили, да се ми зезамо? Ово је бре озбиљна акција са обе стране. Ми нисмо конкурентски сајт клубу и званичној веб презентацији клуба. Ово није "Српка прича" да се делимо, свађамо, препуцавамо итд. Једноставно људи из маркетнинга су изузетно расположени да раде и хоће информације од правих људи, тј. навијача и правих заљубљеника у Црвену звезду. Не администратора, не новинара, не "маркетиншких експерата" и разноразних стручњака.
Ми, значи сви ми, ти, ја и свако од нас равноправно има право да даје мишљење и идеје о будућим акцијама клуба.

Звезда изнад свега!!!
« Последња измена: 22 Јул 2011, 17:26:11 Љуба »

Ван мреже saxon

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.266
  • Activity:
    20.5%
  • Репутација: +619/-622
« Одговор #81 послато: 22 Јул 2011, 17:25:58 »
Svaka cast adminima i marketingu, moram priznati da nisam ocekivao ovako brz i direktan odgovor.

Ajde sad da sredimo te "tehnicke" probleme, pa da konacno imamo taj famozni semafor 4. avgusta :)  :ziveli2:

Ван мреже носиоци градског духа

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.512
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +966/-675
« Одговор #82 послато: 22 Јул 2011, 17:26:18 »
Ја мислим да би требало обелоданити на сајту тачан број чланова клуба. И да се тај податак редовно ажурира и увек стоји на сајту.

Ван мреже kiki

• Osnivač RSB-a Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.071
  • Activity:
    3.33%
  • Репутација: +1090/-328
  • 20 минута пешке од Маракане
« Одговор #83 послато: 22 Јул 2011, 17:41:51 »
Ово није тема на којој је дозвољено међусобно препуцавање. Ово јесте тема где је, поред осталог, дозвољено критиковање рада маркетинга. Додуше, било би лепо то радити без употребе ружних речи.

Ван мреже Red8

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 524
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +168/-74
  • Za slavu Crvene Zvezde za nase pobede
« Одговор #84 послато: 22 Јул 2011, 18:37:13 »
Mozda nije losa ideja da i mi radimo kao i ostal klubovi  kada se dovede neki novi igrac da se predstavi pred navijacima i novinarima na terenu.

Ван мреже tsva

• Звезда му је све!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.570
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +4586/-5088
« Одговор #85 послато: 22 Јул 2011, 18:49:49 »
To se naravno razi iz finansijskih razloga.  Novinari onda klubu daju da tako kazem publikaciju tj reklamu a neki od navijaca se mozda i zezne pa potroski koju kintu u shopu na dres itd...

Znaci u startu imas 2 problema

1. Kupovna moc pojedinca. Ja sam bio u shopu i za mene su cene bile jeftine ali je i standard zemlje u kojoj zivim veci.

2. Novinari ili kako ih treba prekrstiti - buregdzije bi i onako samo dosli da se rugaju. Garant bi kod tog igraca videli krivu nogu ili supalj zub.

Ideja dobra ali bar sa distance ne izgleda mi kao isplatljiva. Da smo u stanju da dovedemo Ronaldinja pa da razumem ali kad dovodis nepoznate igrace tesko ce neko i da dodje.

Da se mali i nasalim, zamisli sve se organizuje a Adja dovodi igraca i faks se pokvari i onda dodje Adja i kaze dolazi sutra/sredu/petak itd... Trebalo bi onda zivu glavu izvuci.

Ван мреже @2net

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 193
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +197/-160
« Одговор #86 послато: 22 Јул 2011, 19:13:52 »

odlicna mi je ova ideja o organizovanju karavana, sa sve usatim peharom i igracima, koji bi isao po srbiji i okupljao i uveseljavao mase. taman tada bi mogli i da se plasiraju i proizvodi iz red star shopa, jos ako bi moglo po nekim nizim cijenama ... ihhiiiii ... radost za sve

meni je jako zao sto akcija 2344 nije uspijela kako je trebalo. cini mi se i da je dozivjela neuspijeh. po momk misljenju, to je zato sto ljudi ne znaju sta placaju, tj za sta konkretno daju pare. mislim da kad bi se reklo, lupam, novi semafor kosta 100 000e, imamo zelju da nam ga navijaci nabave, i da se pravi odbrojavanje od 100 000 pa do nule, i jos kad bi na semaforu pisalo "poklon nasih navijaca" ... mislim da bi to imalo vise efekta nego kad se kaze, od nasih para dacemo dzeparac nasim starim igracima, jer njima bas fali. nemojte me pogresno shvatiti, ja sam stvarno za to da zvezda brine o svojim bivsim igracima, na ovaj ili onaj nacin, jer da nije bilo njih ne bi bilo ni zvezde, ali te pare treba da se nadju iz nekog drugog izvora, a ne od navijaca. jer, zamislite klinca od 16 god, koji razmislja da li da pare sa kredita "nekom starkelji" ili da pusti sms svojoj simpatiji :) ali kad bi znao da ce od donacije zvezdi biti nesto sto ce on moci da gleda svaki dan ... mozda bi se vise zamislio :)

2344 je odlicna akcija, ali nije iskoristena kako treba, jer cini mi se da marketing nije obratio paznju da smo mi, navijaci, srbi, bas bas alergicni na cak i najmanju pomisao da nas neko krade, da se daju pare za nesto sto oni ne vide, i na kraju krajeva, da smo mozda i teski na pare :)

p.s. iskreno, ja sam u pocetku akcije nekoliko puta pustio sms, ali poslije, sam prestao. prvi razlog je to sto nisam cesto imao priliku da vidim reklamu, a drugi sto stvarno nisam znao gdje pare idu. ja iskreno ne mislim da ova uprava krade, mislim i da nema sta da ukrade, ali opet je u covijeku onaj crv sumnje :)
za kaznu sam sebi (i nagradu zvezdi), odmah cu da posaljem sms na 2344 :)

edit: pade mi na pamet da se naprave male replike trofeja lige sampiona, i da na postolju pise da je zvezda to osvojila 1991, ili da se napravi citav mali set, za policu, na kojem bi bili i pehar i mali dres, a iza njih fotografija kada dika dize pehar, ili nesto u tom fazonu. da imamo sta da stavimo na policu :D
« Последња измена: 22 Јул 2011, 19:43:34 @2net »

Ван мреже UrosM

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 171
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +663/-36
« Одговор #87 послато: 22 Јул 2011, 19:33:14 »

•    1. Iscrtati grb, uz pomoć valjaka (Selektor je na prošlom forumu rekao da je crtanje uz pomoć valjaka prosto), na samom centru terena.

To postoji na svakoj utakmici, ali nije moguće da bude na centru

Želeo bih da se izvinim marketingu na šturom predlogu. Moj predlog u stvari i nije bio da bojom iscrtamo grb (kao što je sa strane terena) nego da ga iscrtamo valjcima za travu (valjcima kojima se prelazi preko trave da bi se dobijala drugačija nijansa trave). Time bi naš grb bio urađen sav u zelenoj boji i ne bi koristili nijednu pomoćnu boju. Ova ideja mi je pala na pamet na starom forumu kad su ljudi predlagali da se umesto linija stave koncentrični krugovi. Tada je Selektor rekao da se to radi sa valjcima ali se ja izgleda nisam dovoljno dobro izrazio.

Ван мреже NBGD

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 45
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +36/-18
« Одговор #88 послато: 22 Јул 2011, 20:20:51 »
изједначити цене карата за север са ценом запада.
требало би да играчи и управа посећују школе и вртиће,и да тако привлаче све више деце на стадион + бесплатан улаз НА СВАКОЈ утакмици за све основце и средњошколце.
организован превоз за гостовања за Звездаше са запада и истока који су чланови клуба (наравно не за џабе).

Ван мреже bjela

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 435
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +132/-42
« Одговор #89 послато: 22 Јул 2011, 21:07:17 »
Mene zanima ovaj semapor od 70 kvadratnih metara. Koliki je ovaj postojeci, tj. koliko je ovaj manji (ili veci?) od njega? I gde ce tacno biti?

Селектор

• Гост
« Одговор #90 послато: 22 Јул 2011, 21:17:53 »
Neka ih neko pita(ako ih licno znate) da li ce biti sopa u CG?
Приморац (и остали), нема ко шта кога да пита. Напишете овде и поставите им директно питања, они долазе овде и читају их на РСБ сајту, нема посредника при слању предлога, критика, сугестија. Значи то што ви пишете, људи из клуба то читају овде на овоом месту, дакле улазе на сајт као и сви ви.

Дакле, обраћајте се на тај начин и на тај начин пишите своје предлоге, нема потребе да то гледате посредно.

Ван мреже канцеларија

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 158
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +329/-67
« Одговор #91 послато: 22 Јул 2011, 21:40:36 »
предлог

пет минута пре почетка другог полувремена пуштати на том новом семафору лепо намонтиран снимак са неке велике утакмице која се десила на дан кад се одиграва утакмица или те недеље. Можда да се ангажује Гага Николић да буде наратор, да лепо то слушамо преко новог разгласа који је купљен. Уклопити да по завршетку снимка, играчи истрчавају из тунела уз неку мотивациону песму, замислите колико би се људи осоколили. Сморио је више Кристијано Роналдо и Хомер и хјундаи људи који гурају огромне лопте у ваздух.

Сведоци смо да многи желе да умање и омаловаже величину Звезду. Зато ја поздрављам сваку акцију маркетинга која ће подсећати Звездаше колико им је велики клуб, и апелујем да таквих акција буде што више.

Селектор

• Гост
« Одговор #92 послато: 22 Јул 2011, 21:48:58 »
Želeo bih da se izvinim marketingu na šturom predlogu. Moj predlog u stvari i nije bio da bojom iscrtamo grb (kao što je sa strane terena) nego da ga iscrtamo valjcima za travu (valjcima kojima se prelazi preko trave da bi se dobijala drugačija nijansa trave). Time bi naš grb bio urađen sav u zelenoj boji i ne bi koristili nijednu pomoćnu boju. Ova ideja mi je pala na pamet na starom forumu kad su ljudi predlagali da se umesto linija stave koncentrični krugovi. Tada je Selektor rekao da se to radi sa valjcima ali se ja izgleda nisam dovoljno dobro izrazio.
U pitanju je priprema terena za meč - valjanje trave. A imamo nov Džon dir  :biggrin:
Da, linije koje se valjaju od istoka ka recimo zapadu gledalac sa zapada vidi u drugačijoj nijansi nego one koje idu od zapada ka istoku, tako se i dobijaju one linije.
Primer koji navodiš sam video u azijskoj ligi šampiona kada su tako iscrtavane figure na terenu. Izgleda, baš, baš moćno!
Zaista bi bilo sjajno kada bi se za neku veliku utakmicu (ako bog da prođemo Letonce pa plej of za LE) tako iscrtao grb, ili jednostavno zvezda na obe strane terena. Mi imamo samo dve boje na grbu i sa jedne i sa druge tribine bi bila lepo uočljiva figura i predstavljeno bi bilo isto. Naravno, na tv prenosu bi to izgledalo zaista svetski. Takođe, to nije skupo, potrebno je samo malo truda, svu mehaniku potrebnu za to imamo, jedino da neki dizajner odredi tačke i linije kretanja valjka.

Mislim da bismo bili prvi koji su to uneli u Evropu, kao što rekoh, neko u azijskoj ligi šampiona je to imao, ako se ne varam Al Ahly.

Dobra ideja, zamolio bih nadležne da razmotre predlog.

Ван мреже Speedwagon

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 255
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +69/-168
« Одговор #93 послато: 22 Јул 2011, 22:08:18 »
Ovo nije neki bitan predlog, tj. nije bas konkretan, ali mislim da moramo malo vise da koristimo ime Red Star Belgrade kad su odnosi sa strancima u pitanju (evropska takmicenja, naravno engleska verzija sajta, itd.) - jer nas svi znaju po tom imenu vani, a za lokalne proizvode itd. mozemo nastaviti sa "Crvena Zvezda"

Ван мреже Приморац

• Члан ФК
  • Поруке: 2.713
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +1173/-467
« Одговор #94 послато: 22 Јул 2011, 22:11:42 »
Приморац (и остали), нема ко шта кога да пита. Напишете овде и поставите им директно питања, они долазе овде и читају их на РСБ сајту, нема посредника при слању предлога, критика, сугестија. Значи то што ви пишете, људи из клуба то читају овде на овоом месту, дакле улазе на сајт као и сви ви.

Дакле, обраћајте се на тај начин и на тај начин пишите своје предлоге, нема потребе да то гледате посредно.

Znam brate ali nije bilo odgovora. Nemas pojma koliko je zenuto nabaviti dres,majicu ili slicno. Ja sam npr bio u NS na dan i nisam mogao do Mare,nisam imao vremena. Na Spensu sam kupio majicu koja je bila 800 din skuplja nego u nasem sopu,skoro kao godisnja clanarina

Ван мреже Flippy:]

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 126
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +80/-139
« Одговор #95 послато: 22 Јул 2011, 22:22:22 »
Izgled stadiona! Znam da nije striktno u nadležnosti Marketinga, ali zalazi...čim se pominjao i semafor.
Istočna tribina izgleda poprilično tužno...slika nije baš reprezentativna, ali poslužiće.

Predlog je da se ovi beli sektori nekako popune. Da li da budu skroz plavi ili skroz crveni ili da se nasumično popunjavaju, samo da ne blješti ovoliko bele boje preko cele tribine. Koliko god da se na utakmicama popuni istok, meni izgleda ružno, a pritom se ta tribina najviše vidi u toku prenosa. Pita se tu sigurno i Gazprom, ali mislim da je moguće naći rešenje da izgleda pristojnije i sa više stila...možda čak i uokviriti pojedinačna slova ili čitav natpis plavom bojom.

Ван мреже Тони

• Члан ФК
  • Поруке: 16.987
  • Activity:
    49.67%
  • Репутација: +5496/-9623
  • Contende ad caelum
« Одговор #96 послато: 22 Јул 2011, 22:48:55 »

•   Друго,мислим да би било у реду да се у полувремену организују неке акције,типа да неко од резервних играча испуца лопту на сваку трибину,па ко ухвати добија неку награду.Не знам спада ли и то у маркетинг.

To se uveliko radi na utakimcama.

Извињавам се,стварно не желим да спамујем,али кад се ово радило? Јесам ли само ја необавештен?

Ван мреже Zvezdinjo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 455
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +316/-243
« Одговор #97 послато: 22 Јул 2011, 22:52:22 »
Цитат
•   Mislim da i jedan lep semafor zasluzuje nas stadion a ne onakav mali video bim.

LED SEMAFOR od 70kmv je spreman. Problem je tehničke prirode I određene dozvole da se dobija radi stalno-fiksnog postavljanja pored starog semafora. Zbog određenih tehničkih problema isti nije mogao da se postavi na Istoku kao što je bilo planirano.
Nemam osecaj koliko je 70m^2 na Marakani, pa me zanima da li je to onaj mali semafor ili je u pitanju neki novi.

(razumem da je pitanje jasno postavljeno, ali ne znam kako se to prenelo pa da proverim)..

I ako neko zna koliko je veliki stari semafor, a koliko onaj manji..

Ван мреже Игор

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 10.465
  • Activity:
    24.83%
  • Репутација: +1976/-4347
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #98 послато: 22 Јул 2011, 23:00:14 »
10м х 7м су неке димензије које су пропорционалне за семафор тако да је то нека вођица колики је исти.

Не би било лоше да се од стране клуба снимају утакмице и да се каче на официјални јутуб канал (наравно целе утакмице.). То је јако лепа ствар и корисна.

Ван мреже kiki

• Osnivač RSB-a Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.071
  • Activity:
    3.33%
  • Репутација: +1090/-328
  • 20 минута пешке од Маракане
« Одговор #99 послато: 22 Јул 2011, 23:05:40 »
(razumem da je pitanje jasno postavljeno, ali ne znam kako se to prenelo pa da proverim)

Замислите семафор од 7x10 метара. Или отприлике упоредите са вашим станом. Онај мали ми се чини да је ипак мањи.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum