Анкета

Да ли сте задовољни радом маркетинга?

Да
71 (12.9%)
Не
481 (87.1%)

Укупно гласова: 552

Аутор Тема: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)  (Прочитано 1072163 пута)

0 чланова и 4 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Д. Ле Талек

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 53
  • Activity:
    6.33%
  • Репутација: +41/-36
  • ...Nikad nećeš biti sama - MI SMO TVOJI SINOVI...!
Одг: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)
« Одговор #8460 послато: 05 Децембар 2017, 22:05:52 »

1. Bezobrazno velika cena šala

2. I da hoću da ga kupim, ne mogu, jer sam uzeo kartu za sever, a shopu imaju pristup samo ljudi sa kartama za zapadnu tribinu.

Ван мреже Ma da bre

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.361
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +1436/-1475
    • ToleOdlazi

Ван мреже xXGmazXx

• Члан ФК
  • Поруке: 68
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +26/-68
  • Zgazi ih sve !!!!
« Одговор #8462 послато: 06 Децембар 2017, 14:42:35 »
<br /><br />
Zvezdin cep na BIPu

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 732
  • Activity:
    31.33%
  • Репутација: +1083/-679
  • Живко Кораћ
« Одговор #8463 послато: 06 Децембар 2017, 14:47:45 »
Јел то на свим или само на појединим?

Ван мреже DraganPP

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 366
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +220/-170
  • jebi Zvezdo glupe grobare!
« Одговор #8464 послато: 06 Децембар 2017, 15:03:09 »
Kad ce te limenke? Mogli bi da odrade čepove na flasama sa našim grbom. Kako bi to vrhunski izgledalo.
Hajduk je nesto slicno imao sa Karlovackim.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
  :aplauz: Upravo su uradili ono sto sam prizeljkivao.Prelepo izgleda. Od sad samo BIP :biggrin:

Ван мреже xXGmazXx

• Члан ФК
  • Activity:
    1%
  • Zgazi ih sve !!!!
« Одговор #8465 послато: 06 Децембар 2017, 15:51:55 »
Јел то на свим или само на појединим?
Mislim da nema ni jedna u prodaji... Ovo mi dao drug, cale mu radi u BIP-u

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    31.33%
  • Живко Кораћ
« Одговор #8466 послато: 06 Децембар 2017, 15:55:57 »
Миришем неку наградну игру са чеповима  :bravo:
Јошш да има и квас...

Ван мреже xXGmazXx

• Члан ФК
  • Activity:
    1%
  • Zgazi ih sve !!!!
« Одговор #8467 послато: 06 Децембар 2017, 17:48:43 »
Drug upravo poslao  :travka:
<br /><br />

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.653
  • Activity:
    84%
  • Репутација: +5924/-2249
« Одговор #8468 послато: 06 Децембар 2017, 17:54:14 »
Bila bi dobra fora da su se dogovorili da od svake flše ide neka kinta klubu. To najbolje motiviše kupce.

На мрежи НЦЗ 97

• Члан КК
  • Поруке: 205
  • Activity:
    2.83%
  • Репутација: +176/-27
  • Свих 90 и надокнадно време...
« Одговор #8469 послато: 06 Децембар 2017, 17:55:13 »
Еее да је неко реко Фрију пре 3 4 године да ће се налазити на етикети за пиво  :ziveli2:

Ван мреже miki96

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 415
  • Activity:
    11%
  • Репутација: +129/-68
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #8470 послато: 06 Децембар 2017, 21:08:52 »
Gde se nalaze u prodaji teget kape sa grbom na sredini?

Ван мреже KyBap

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 208
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +43/-110
« Одговор #8471 послато: 06 Децембар 2017, 22:43:54 »
Sledeci put kada se bude birao proizvodjac sportske opreme,najbolje bi bilo uzeti neku domacu kompaniju.
Ja stvarno ne znam da li je tolika razlika izmedju Beograda i ostatka Srbije ali ja nemam 7000+ za Makronov duks. Za koliko vi ljudi radite pa imate novca da kupujete i dresove,dukseve,kape i ostale rekvizite?! Neko ce reci "Da stvarno hoces,mozes da stedis par meseci i ustedeces." ali ja,ako i uspem da ustedim tih 7000 dinara,radije bih ih potrosio na odlazak na utakmicu (prevoz + karte).
Lepo,sledeci put,pronaci neku domacu kompaniju koja ce dresove prodavati za 4-5 hiljade,dukseve za 3-4 hiljade,kape i kackete za 1,5-2 hiljade. Treba malo razmisljati i o navijacima. Ne verujem da sa Makronom,Najkijem,Pumom i Adidasom (koji prodaju dresove za 70e) imaju vecu zaradu nego sto bi je imali da dresove prodaju po manjoj ceni jer bi ti dresovi bili pristupacniji vecoj kolicini navijaca.

Trenutne cene:

Makron duks: 7,290.000 | Makron duks (zip): 7,790.000 | Makron polo majica: 4,590.000 | Makron sorc: 4,490.000 | Makron dres: 7,990.000 | Makron kapa/kacket: 2,590.000

Stvarno je previse za zemlju u kojoj je plata izmedju 350e i 400e!

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    31.33%
  • Живко Кораћ
« Одговор #8472 послато: 06 Децембар 2017, 23:47:36 »
Ни ствари произведене у Србији нису ништа боље цене ако гледамо исти квалитет (надам се да је квалитет у бутику на високом нивоу, пошто га не посећујем).

Ван мреже somi_kac

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.317
  • Activity:
    9.33%
  • Репутација: +593/-578
  • Жива Боготац
« Одговор #8473 послато: 07 Децембар 2017, 13:23:49 »
Oне године када је Леђеа постала звездин бренд спортске опреме, кренули су у напад на српско тржиште. Слали су спортским клубовима понуде за опрему и то преко це-деа. Тако сам дошао у посед једног.
У понуди су били и дуксеви и јакне идентичне онима које су користили наши првотимци и стручни штаб. Такве без грба су биле 50% јефтиније од оних у клупском шопу, са грбом Звезде.

На мрежи Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • Поруке: 7.119
  • Activity:
    21.5%
  • Репутација: +3880/-4732
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #8474 послато: 07 Децембар 2017, 14:21:56 »
1. Bezobrazno velika cena šala

2. I da hoću da ga kupim, ne mogu, jer sam uzeo kartu za sever, a shopu imaju pristup samo ljudi sa kartama za zapadnu tribinu.

Vidi, meni nikada neće biti jasno zasto bi iko kupio jedan ovakav šal?
Lično smatram da je to skrnavljenje jer šta treba da predstavljaju ime i grb tvog rivala na njemu?
Razumem da je u pitanje evro finale pa onda simbolično obeležavaš istorijski momenat, ali poplava ovakvih šalova gde se reklamira protivnik u grupi ili nokaut fazi mi je bezvezna na mnogo nivoa.
I gde ćeš onda taj rekvizit da nosiš, sledeci meč igramo daj bože protiv Napolija u sledećoj fazi i ti onda ides na taj meč sa šalom Zvezda-Keln?!
Totalna glupost i ovo nije samo naš problem, ovo se u velikoj meri primilo na utakmicama lige šampiona, a tamo se vrti veliki broj utakmica.
Ovo nema veze sa marketingom, cenom ili sadasnjom akcijom nego mi je totalno nepraktično i nelogično.
Što bi naš narod rekao niđe veze.

Ван мреже zvezdas_slo

• Члан ФК
  • Поруке: 224
  • Activity:
    4.33%
  • Репутација: +86/-42
« Одговор #8475 послато: 07 Децембар 2017, 14:36:47 »
Ja takav šal nikad ne bih kupio iz bukvalno istih razloga, ali objektivno gledano ovo ima smisla jedino ako su ciljna grupa oni što dođu samo na ovakve utakmice, uključujući pre svega Arsenal i donekle Krasnodar. Kažem donekle jer iako je utakmica bila epskog značaja, samo ime protivnika možda nije dovoljno tim iz te grupe da kupe šal Zvezda-Krasnodar.
Ali realno, mnogo je glupo da se reklamira samo šal za ovu ciljnu grupu kao da je jedini i kao da su oni jedini... I u praksi mogli su probati sa Zvezda-Arsenal šalovima jer bi to imalo najviše potencijala za prodaju kod tih, valjda bi im značilo za društvene mreže ili da okače kući kao eksponat, otkud znam.... pa da vidimo koliko se stvarno zaradilo, a mislim da bi imali čime da kupe pošto pretpostavljam da je dosta njih kupilo one pakete samo zbog Arsenala. Iako ja recimo to ne bih kupio iz već pomenutih razloga.
« Последња измена: 07 Децембар 2017, 14:40:21 zvezdas_slo »

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.693
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +2549/-786
« Одговор #8476 послато: 07 Децембар 2017, 14:44:22 »
Takvi šalevi se prodaju najmanje 20 godina po Evropi ,ne ulazim da li je isplativo ili ne odnosno racionalno da se puštaju ali znam da se na zapadu to kupuje .
Drug mi je doneo iz Verone takav šal Kijevo Crvena zvezda kada se igralo.

Ван мреже zvezdas_slo

• Члан ФК
  • Поруке: 224
  • Activity:
    4.33%
  • Репутација: +86/-42
« Одговор #8477 послато: 07 Децембар 2017, 15:25:53 »
To jeste tačno, da može da se gleda kao na suvenir, iako ne svi, uključujući mene. I da zanemarimo tu promenljivu ko bi kupio taj šal jer želi suvenir i ko ne bi iz principa, mi smo složićeš se mnogo drugačije tržište od zapada, ne samo po budžetu nego i po toj kulturi sportskih artikala gde ljudi na zapadu mnogo lakše pljunu lovu za dres, peškir i sl a ovde moraš da moliš nekog da dođe na dobar fudbal za par stotina dinara, i zbog toga marketing ovde mora mnogo da mozga ako želi nešto da proda.

Dodatan problem nezavisno od poređenja naših budžeta i zapadnih je da li se običan čovek oseća bezbedno dok nosi neki svakodnevni odevni predmet svog kluba, tipa šal. Ne znam koliko bi roditelja dozvolilo svojoj deci da idu u grad, ili da se šetkaju nekom tišom ulicom sa Zvezdinim šalom i majicom, možda ako su Kuzmićeve građe. Ja sam to mogao da radim dok sam živeo u par drugih država bez ikakvih problema, i recimo iako nisam nikad živeo npr. u Minhenu, čisto sumnjam da je veliko cimanje da nosiš šal 1860 kroz grad, možda grešim, ali da ne dužim jer svi to već znate.

Poenta je da ovde čovek kupi šal da ga čuva kući i ponese eventualno na utakmicu, a ne da ga nosi na ulici, a za to mu se ne daje 2000din jer je već potrošio na karte, put. Zbog toga pominjem onu ciljnu grupu, iako bi neko drugi koji je van nje hteo da ima ovakav šal, jer je velika verovatnoća da su takvi pri parama, imaju za iPhone, za ceo paket samo zbog Arsenala, pa eto velika je verovatnoća da imaju i za ovaj šal da se pohvale.

Za druge van ove ciljne grupe koji žele ovaj šal, to mora jeftinije. Ili dati neku drugu jeftiniju varijantu. Marketing treba da zarađuje, meni lično i nije toliko bitno da li su svi tipovi mušterija zadovoljeni koliko mi je bitno da zarade.
« Последња измена: 07 Децембар 2017, 15:29:17 zvezdas_slo »

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 132
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +229/-10
« Одговор #8478 послато: 08 Децембар 2017, 11:30:08 »
Mozda nisam pogodio temu, ali mislim da je red da se negde omoguci preuzimanje timske fotografije nasih momaka u punoj rezoluciji. Ne znam u cemu je fora da se ne stave na sajt fotografije i starijih generacija u boljoj rezoluciji, jer i to utice na popularizaciju naseg kluba.

Ван мреже Д. Ле Талек

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 53
  • Activity:
    6.33%
  • Репутација: +41/-36
  • ...Nikad nećeš biti sama - MI SMO TVOJI SINOVI...!
« Одговор #8479 послато: 08 Децембар 2017, 14:11:32 »

Vidi, meni nikada neće biti jasno zasto bi iko kupio jedan ovakav šal?
Lično smatram da je to skrnavljenje jer šta treba da predstavljaju ime i grb tvog rivala na njemu?
Razumem da je u pitanje evro finale pa onda simbolično obeležavaš istorijski momenat, ali poplava ovakvih šalova gde se reklamira protivnik u grupi ili nokaut fazi mi je bezvezna na mnogo nivoa.
I gde ćeš onda taj rekvizit da nosiš, sledeci meč igramo daj bože protiv Napolija u sledećoj fazi i ti onda ides na taj meč sa šalom Zvezda-Keln?!
Totalna glupost i ovo nije samo naš problem, ovo se u velikoj meri primilo na utakmicama lige šampiona, a tamo se vrti veliki broj utakmica.
Ovo nema veze sa marketingom, cenom ili sadasnjom akcijom nego mi je totalno nepraktično i nelogično.
Što bi naš narod rekao niđe veze.

Daleko od toga da bih ga uzeo.
To što sam napisao u prvom licu, napisao sam samo zato što sam se stavio u poziciju bilo kog Delije.

Marketing organizacija nam je totalno u autu, zaista mi nije jasno ko radi tamo. Kao da kostantno idu iz kiksa u kiks.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum