Анкета

На коју трибину идете:

Север
192 (43.8%)
Запад
112 (25.6%)
Исток
77 (17.6%)
Не идем/ ретко идем на утакмице
57 (13%)

Укупно гласова: 438

Аутор Тема: ЗВЕЗДАШТВО  (Прочитано 856885 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 19.511
  • Activity:
    20.17%
  • Репутација: +2561/-2225
ЗВЕЗДАШТВО
« послато: 14 Мај 2011, 22:35:15 »

Мисли су ми сваког дана усмерене ка тој фамозној титули. Двадесет шестој. Фудбал се игра због трофеја, а ово може да буде и четврта година без омиљеног ми пехара. Дани пролазе, утакмице се завршавају, а ми смо све даљи од трофеја, иако смо овог пролећа забележили све победе? Чудно, зар не?   

Можда и није. Пехар би требало да буде симбол доминације, награда за најбољег од најбољих. Сатисфакција за фудбалере, којима је то додуше и у опису посла, али свако од њих највише воли да освоји трофеј. За нас навијаче такође, а поготово за нас Звездаше, јер нас је историја навикла на велики број трофеја. И сада када изостају, долазимо до проблема и незадовољства.   

Роберт Просинечки није само човек који је некада објашњавао на терену шта значи играти фудбал, није само човек који је легенда клуба, није само човек који неизмерно воли Црвену звезду. Све је то опште познато... Али, Роберт Просинечки је и нешто више од тога.   Размишљам, ја много волим фудбал. Зато сам увек навијао за Црвену звезду, зато сам ишао на утакмице уместо да гледам Барселону и Манчестер на телевизији. Нисам желео да цео живот мој једини контакт са фудбалом буде у мојој соби, или неком кафићу, код друга... испред екрана. Не, волео сам Маракану. Сваки пут, и дан данас, када прођем кроз улаз, зажмурим и удахнем дубоко, без обзира да ли сам ушао на капију 6 или 16. Знао сам да улазим тамо где и припадам, и где ће заувек бити моје место. Једно од оних 52.000.   Без обзира како Звезда играла, без обзира ко је тренер, председник, спортски директор, ко носи број 10, које је националности неки играч, без обзира који смо на табели. Звезда је моја, а сви остали горе наведени се мењају, и када они оду, ја ћу остати, а једног дана и моја деца.

Пехар је, ипак, посебно задовољство. Нарочито је то постао последњих 10 година, када квалитет фудбала није на високом нивоу, напротив. У фудбалу је било готово немогуће уживати, па су нас трофеји, титуле, тешили и терали да заборавимо на суштину фудбала као спорта - леп фудбал. Фудбал за публику, за аплаузе, за препричавање.   Чему то ако на крају не узмемо титулу, питаће неко? Све зависи са које се стране посматра. Рекао бих му да је у праву када би ме неко то питао. Али, све зависи од тога шта вас чини задовољним. Е, ту долазим до величине једног и јединог Роберта Просинечког. Роби ме је за само пар месеци, не научио, него подсетио, натерао да се сетим нечега што сам одувек знао, али је било нестало у опседнутошћу другим стварима. Подсетио ме је зашто сам заволео фудбал, зашто сам заволео Црвену звезду. Роби је, ниједног тренутка не причајућу о томе, ниједним уочљивим поступком не нагласивши то, ставио до знања свима којима је црвено-бела боја у срцу, да имамо нашта да будемо поносни, чак и ако не дођемо до трофеја.

Црвена звезда игра фудбал, а сва је прилика да ће играти још много боље. Мене, који волим фудбал, то тако испуњава, да сам пресрећан. Сада то схватам. Учинио је да још више волим све фудбалере који играју у светом дресу, без обзира које презиме носили. Учинио је да поента фудбала постане тако очигледна, макар мени који сам је некада био свестан. Титула? Можда дође, можда и не дође. Али остаће утакмице, остаће победе, остаће игра коју ћу памтити целог живота, остаће пуне трибине и овације након сваке добро одигране утакмице, након сваког вица који дуго нису били виђени на нашим теренима.

Титула? Можда дође, можда и не дође. Ја ћу свеједно једва чекати наредну утакмицу, и надати се да ће сан који сањам потрајати што је могуће дуже.   

Јелен Суперлига? Ако не дође ове године, следеће ће доћи. А и ако не дође? Остаће утакмице за памћење. Сада то схватам. Уз Роберта Просинечког, другачије не може. 

Хвала ти, Роби.
« Последња измена: 09 Јун 2011, 15:54:14 Селектор »

Ван мреже Alpha

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.764
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +636/-437
  • Циганин сам то не мења ствари..
Одг: ЗВЕЗДАШТВО
« Одговор #1 послато: 15 Мај 2011, 16:07:11 »

Могло би ово овде  :smajli: Најјаче кад каже: ''Звезда је моја прва љубав, а ти си задња''.  :srbinosm:
« Последња измена: 15 Мај 2011, 16:13:55 Alpha »

Ван мреже Жика Живац

• Дежурни кривац
  • Веран као пас
  • Поруке: 808
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +768/-301
  • обележени негативац
« Одговор #2 послато: 15 Мај 2011, 17:26:27 »

Звездаштво пре 20 и кусур година  :srbinosm:

Ван мреже Шомикс

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 483
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +191/-151
« Одговор #3 послато: 15 Мај 2011, 18:54:15 »
http://imageshack.us/photo/my-images/34/image016ff.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/821/slika0037p.jpg/
Паб у Бугарској.Конобар је Македонац навија за Звезду! :icon_svi:

Ван мреже Ћићми

• Деструктивна личност!
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 6.656
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2812/-920
« Одговор #4 послато: 17 Мај 2011, 21:18:42 »
О Гринго, обавезно одгледати!  :icon_svi: 
Мислио сам да ми филм и неће бити толико занимљив пошто се о Рамбу отприлике све већ зна, али нисам трепн'о за сат и по трајања, лепо уклопљено, имате у филму и нашег спортског директора (кога је испрозивао да је дебељан  :lud:), Кристића, Радмановића и Мазу Василијевића. :srbinosm:
Најцарскији моменат - чича Бразилац у Звездином Беобанка дресу на Рамбовој конференцији после Фламенгове титуле 2010.   :icon_svi:

Ван мреже Ћићми

• Деструктивна личност!
  • Поруке: 6.656
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2812/-920
« Одговор #5 послато: 17 Мај 2011, 21:38:58 »
У Колосеју, даје се од 12. маја. Нисам хтео да скидам с нета по први пут, овај филм сам баш хтео да одгледам у биоскопу, а исто бих препоручио сваком ко је у прилици. Не штекајте се, онакве голчине је лепше гледати на великом платну. :srbinosm:
Рамбо је искористио сваки могући моменат филма да прикаже и Звезду и Србију у најлепшем могућем светлу, а о скромности и да не причамо, човек је скоро раме уз раме са Зиком (и он се појављује на крају у филму).

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.440
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1186/-1113
  • Idolopoklonik
« Одговор #6 послато: 17 Мај 2011, 22:08:15 »

Мисли су ми сваког дана усмерене ка тој фамозној титули. Двадесет шестој. Фудбал се игра због трофеја, а ово може да буде и четврта година без омиљеног ми пехара. Дани пролазе, утакмице се завршавају, а ми смо све даљи од трофеја, иако смо овог пролећа забележили све победе? Чудно, зар не?   

Можда и није. Пехар би требало да буде симбол доминације, награда за најбољег од најбољих. Сатисфакција за фудбалере, којима је то додуше и у опису посла, али свако од њих највише воли да освоји трофеј. За нас навијаче такође, а поготово за нас Звездаше, јер нас је историја навикла на велики број трофеја. И сада када изостају, долазимо до проблема и незадовољства.   

Роберт Просинечки није само човек који је некада објашњавао на терену шта значи играти фудбал, није само човек који је легенда клуба, није само човек који неизмерно воли Црвену звезду. Све је то опште познато... Али, Роберт Просинечки је и нешто више од тога.   Размишљам, ја много волим фудбал. Зато сам увек навијао за Црвену звезду, зато сам ишао на утакмице уместо да гледам Барселону и Манчестер на телевизији. Нисам желео да цео живот мој једини контакт са фудбалом буде у мојој соби, или неком кафићу, код друга... испред екрана. Не, волео сам Маракану. Сваки пут, и дан данас, када прођем кроз улаз, зажмурим и удахнем дубоко, без обзира да ли сам ушао на капију 6 или 16. Знао сам да улазим тамо где и припадам, и где ће заувек бити моје место. Једно од оних 52.000.   Без обзира како Звезда играла, без обзира ко је тренер, председник, спортски директор, ко носи број 10, које је националности неки играч, без обзира који смо на табели. Звезда је моја, а сви остали горе наведени се мењају, и када они оду, ја ћу остати, а једног дана и моја деца.

Пехар је, ипак, посебно задовољство. Нарочито је то постао последњих 10 година, када квалитет фудбала није на високом нивоу, напротив. У фудбалу је било готово немогуће уживати, па су нас трофеји, титуле, тешили и терали да заборавимо на суштину фудбала као спорта - леп фудбал. Фудбал за публику, за аплаузе, за препричавање.   Чему то ако на крају не узмемо титулу, питаће неко? Све зависи са које се стране посматра. Рекао бих му да је у праву када би ме неко то питао. Али, све зависи од тога шта вас чини задовољним. Е, ту долазим до величине једног и јединог Роберта Просинечког. Роби ме је за само пар месеци, не научио, него подсетио, натерао да се сетим нечега што сам одувек знао, али је било нестало у опседнутошћу другим стварима. Подсетио ме је зашто сам заволео фудбал, зашто сам заволео Црвену звезду. Роби је, ниједног тренутка не причајућу о томе, ниједним уочљивим поступком не нагласивши то, ставио до знања свима којима је црвено-бела боја у срцу, да имамо нашта да будемо поносни, чак и ако не дођемо до трофеја.

Црвена звезда игра фудбал, а сва је прилика да ће играти још много боље. Мене, који волим фудбал, то тако испуњава, да сам пресрећан. Сада то схватам. Учинио је да још више волим све фудбалере који играју у светом дресу, без обзира које презиме носили. Учинио је да поента фудбала постане тако очигледна, макар мени који сам је некада био свестан. Титула? Можда дође, можда и не дође. Али остаће утакмице, остаће победе, остаће игра коју ћу памтити целог живота, остаће пуне трибине и овације након сваке добро одигране утакмице, након сваког вица који дуго нису били виђени на нашим теренима.

Титула? Можда дође, можда и не дође. Ја ћу свеједно једва чекати наредну утакмицу, и надати се да ће сан који сањам потрајати што је могуће дуже.   

Јелен Суперлига? Ако не дође ове године, следеће ће доћи. А и ако не дође? Остаће утакмице за памћење. Сада то схватам. Уз Роберта Просинечког, другачије не може. 

Хвала ти, Роби.

Vasile brate, genijalan post :icon_respect:...

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.797
  • Activity:
    47%
  • Репутација: +4335/-9078
  • "реалиста"
« Одговор #7 послато: 17 Мај 2011, 22:09:56 »
Ако се не варам тај текст припада Гоксију.

Ван мреже bukinjo

• Веран као пас
  • Поруке: 777
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +292/-143
« Одговор #8 послато: 17 Мај 2011, 23:03:46 »
Свако ко се осећа Звездашем обавезно нека гледа О гринго!
Рамбо мајстор, велики део филма посвећен Звезди...
пс. једино кад је био део са Аџићем мало сам се изнервирао али то није покварио комплетан утисак!  :biggrin:

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 6.578
  • Activity:
    15.67%
  • Репутација: +2797/-442
  • Ponos grada
« Одговор #9 послато: 21 Мај 2011, 19:58:17 »
Nadam se da nisam promasila temu

Mile Srbin :icon_svi:

Ван мреже Peksa

• Веран као пас
  • Поруке: 542
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +304/-70
« Одговор #10 послато: 21 Мај 2011, 23:49:30 »
Neko je na starom forumu, cini mi se na ovoj temi kacio novinski clanak o dr. Andrejevicu.Da li bi bio ljubazan da to ponovi?

Ван мреже Ушозанење

• Поруке: 5.208
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2335/-3074
« Одговор #11 послато: 22 Мај 2011, 23:05:09 »
У времену разних Волкова, Стојковића и Клео-ва, велики бисер је наћи и прочитати један овакав упис, од истинског Звездаша и једног од, мени, најомиљенијих играча који су икад играли на Мари, Перице Огњеновића:

"Мени је Партизан нудио 6 пута боље услове, ја сам отишао у Звезду. После ми је Фиорентина нудила 6 пута боље услове, ја сам отишао у Реал. Може да прича ко год хоће о мојој каријери, мени је жеља била да заиграм за моју Звезду и за Реал, и ја ћу до краја живота бити најсрећнији човек на свету!"

Никад није постигао оно што је, у фудбалском смислу, могао, али изгледа да му је игра за Звезду (и Реал) донијела највећу могућу сатисфакцију, а које паре не могу, нити ће икада моћи да купе.
Драго ми је, много, јер једноставно, овакве особе својим понашањем, изјавама и давањем примјера дјеци, никад не могу да те разочарају. И драго ми је што ће Перица у цијелом мом животу остати играч у два броја већем дресу, зализане косе, мало погрбљен у трку, који константно гледа само у лопту и своје ноге. И који је терорисао све против кога је и играо.
Једноставно, од Перице се ништа друго није ни могло очекивати. Поносан сам што у срцу носим исти клуб као и Перица, поносан сам што ми је прва утакмица била та у којој сам гледао њега и његове другаре, истих или приближних година: Декија, покојног Гојковића, Јовичића...  Купили су ме за сва времена у само 90+30 минута. Хвала им на свему.
У овим тешким временима, овакви људи и овакве изјаве, представљају прави мелем на рану Звездашке душе, на ране које се свакодневно умножавају. Ту су, чисто да те подсјете, ако икад сметнеш с ума, зашто волиш институцију звану Црвена Звезда.
Играча ће бити још много, али особе као што су: Перица, Милоје, покојни чика Рајко... никад неће проћи. Остали нека трче за парама.

Ван мреже ZvezdaMiJeSve

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.903
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +857/-251
« Одговор #12 послато: 22 Мај 2011, 23:34:38 »
Ajde ako neko moze da iskopa onaj tekst o starim navijacima sa zapada tj gospodjom cija je poslednja zelja bila da joj se pepeo pospe nad Marakanom. Tekst je na starom forumu bio u temi I oni su deo Zvezde, a cini se da je pravi za ovu temu, i pokazuje da u ovim teskim trenucima ne treba ocajavati, sve ce se srediti vec nekako, jer je tako prirodno. ;)

Ван мреже Baraba

• Члан ФК
  • Поруке: 1.363
  • Activity:
    6.67%
  • Репутација: +1482/-593
  • Знаш ти нас, јебо ти нас...
« Одговор #13 послато: 22 Мај 2011, 23:58:26 »

ЦрниГуја

Ван мреже Ушозанење

• Поруке: 5.208
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2335/-3074
« Одговор #14 послато: 23 Мај 2011, 00:09:01 »
Пукле су ме емоције, због свега што се дешава у Звезди, и у Кк и у Фк, разноразне продаје образа, свега... Праштајте на мало чешћем писанију...

Овај клип... Савршен...

Tirke o Zvezdi:
Istorijski gledano, Crvena zvezda je fenomen jer je bila druga; postojala je jedna vrsta sapuna, jedan trolejbus (marka „ansaldo“), jedan jedini način kupovine cica (na tačkice), jedan strogi ujka iz daleka, i – dva fudbalska kluba na Topčiderskom brdu. Lako je razumljivo zašto je te daleke 1946. godine klub beogradskih studenata privukao sve one kojima je iznad svega bilo do mogućnosti izbora. Među takvima našlo se i mnogo finog sveta, bivših trgovaca brašnom i bankarskih službenika, malih Mikica iz propalih rentijerskih porodica, bledunjavih senjačkih gospođica kojima je trošno igralište sa drvenim tribinama u Ljutice Bogdana, nekada vlasništvo Jugoslavije, odjednom postalo simbol predratne elegancije, trag šarma prohujalih vremena, onoga što je bilo pre nego što je podignut kameni, sivi stadion Partizana (koji, istini za volju, nikada nije bio njegov). Ako ne možeš da slaviš krsnu slavu, navijaj za Crvenu zvezdu.

No, Crvena zvezda teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je i ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha. Probisveti iz Savamale, Marinkove bare, sa Čubure i Neimara, oni sa Bulbudera i Dorćolci, za koje je tramvajska karta bila misaona imenica, ringišpili domovi kulture, a ’leb i mas’ osnovna ishrana, doneli su na Topčidersko brdo svoje prkosno nepriznavanje svakog autoriteta, svega što je iznad mere čovekove i što se postavlja kao direktna brana individualnosti, raznolikosti. Dušanovačke devojčice udavale su se, međutim, tih godina isključivo za navijače Crvene zvezde jer su oni bili glavni u kraju: nosili su uske pantalone zvane frula i, nehajno naslonjeni na banderu, pljuvali u dalj, sladeći se ukradenim voćem sa Kalenić pijace.

Njihova Crvena zvezda bila je predodređena da izraste u pokret oko koga će se, suprotno tajnom društvu „Crvena zvezda“ iz velikih kafana, okupljati svi ljudi slobodnog duha. Beograd je preko Crvene zvezde ponudio svima neke od svojih najboljih osobina: svoju nonšalanciju, svoj urođeni prkos, svoju duhovitost koja će sve dati na kalambur, za vic čija se poenta može meriti i godinama. Od svih fudbalskih afera koje su zabeležene u poslednjih nekoliko decenija, a takvih ima na kilograme, jedino su one vezane za Crvenu zvezdu i – posebno – doktora O, koji je odrastao u dvorištu kafane Šumadija, u Nebojšinoj ulici na dnu Neimara, imale nekog šarma, ludosti: prodati autobus za Bearu, kidnapovati Ostojića – toga se trebalo setiti. A setiti se pravog štosa bilo je oduvek glavni cilj velikih Zvezdinih igrača poput Šekularca.

I kao što Beograd nije regionalni grad, već gomila zgrada na vetrometini svetova, tako je i Crvena zvezda klub ličnog opredeljenja, pripadnosti jednom stanju duha koje je, baš zato što je beogradsko, univerzalno. Došljaci se još čestito ne popnu uz Balkansku, a već navijaju za Crvenu zvezdu. Zato je Crvena zvezda strah i trepet na svim terenima, čak i onda kada je sastavljena od jedanaest levih smetala ili kada u njoj igraju poglavito učenici u fudbalskoj privredi, smer dunster.Kada je ona protivnik, vi se ne borite protiv određene škole fudbala, već imate okršaj sa ovde pomenutim stanjem duha, duha koji ne miruje i koji će vas, date li mu povoda, smestiti na pravo mesto uz pravu meru izvlačenja ušiju.

Klub možete nekako i pobediti, ali izgledi svih partikularizma, nacionalizma, lokalnih zaslepljenosti, svih mračnih vladanja dušom, pa i onoga što je katkada mračno u samoj Crvenoj zvezdi, jedva da su vredni pomena kada se zna da za Zvezdu navijaju ljudi koji, na povike „cigani, cigani“, sledeće nedelje istaknu kilometarsku parolu: Cigani pozdravljaju svog šampiona.

Постоје ствари које паре не могу купити... Нека упамти то Недовић и сви који би да крену стопама особе која ме ујела за срце као нико...

Ван мреже Rizleyy

• Независни критичар
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.482
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1024/-572
  • Zvezda ooooooooooooo!!
« Одговор #15 послато: 23 Мај 2011, 16:29:59 »

Bilo je 100 % ali da se podsetimo. Ljudina!!

29:27 , pobeda!!

Ван мреже Боги

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 5
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +9/-1
« Одговор #16 послато: 24 Мај 2011, 08:21:17 »
Значка на дуксу, да види цела Француска :travka:

Ноле наш, велики Звездаш :ziveli2:

Ван мреже ЦПСШ

• Веран као пас
  • Поруке: 770
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +730/-203
« Одговор #17 послато: 24 Мај 2011, 18:35:27 »
Neko je na starom forumu, cini mi se na ovoj temi kacio novinski clanak o dr. Andrejevicu.Da li bi bio ljubazan da to ponovi?

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/fudbal/Tata-kupio-globus-da-se-opravda-za-Montevideo.lt.html

Ван мреже ЦПСШ

• Веран као пас
  • Поруке: 770
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +730/-203
« Одговор #18 послато: 24 Мај 2011, 18:40:38 »
Na urednistvu je da "nadje" mesto ovom tekstu...Nije nista epohalno,ali drzi temperaturu :

http://www.danas.rs/danasrs/dijalog/beda_u_svlacionici.46.html?news_id=215910

Zvuci kao tekst coveka koji ima odredjen stav, ne prati redovno sportska desavanja,sto mu je i sacuvalo dozu zdravog razuma i kad je naleteo na onaj snimak - biva rezigniran.

Mene podseca na to  koliko smo svi mi koji pratimo ,uglavnom oguglali na tu gadost  kojom pripadnici naseg naroda pokusavaju da uvrede pripadnike svog naroda,koristeci se nekim aluzijama  cije razmere objektivno i ne mogu da sagledaju...

...

Ushozanenje - molim i Tebe i sve ostale ,da ne skrnavite tekst koji si citirao,a koji sam iz tog razloga vec par puta postovao u originalnom obliku .I opet cu ako treba !

Pogledaj samo zavrsnu recenicu ,pa proceni zasto ti skrecem paznju .Glasi ovako :

Klub možete još nekako i pobediti, ali izgledi svih partikularizama, nacionalizama, lokalnih zaslepljenosti, svih mračnih vladanja dušom, pa i onoga što je katkada mračno u samoj "Crvenoj zvezdi", jedva da su vredni pomena kada se zna da za "Crvenu zvezdu" navijaju ljudi koji, na zatrovane povike tifoza pomračene svesti "cigani, cigani", sledeće nedelje istaknu kilometarsku parolu:

"Cigani pozdravljaju svog šampiona".

Ima veze i sa ovim iznad sto sam pisao.
« Последња измена: 24 Мај 2011, 19:16:55 ЦПСШ »

Ван мреже ТрапаЦЗВ

• Сметају јој балавци
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.666
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1595/-1505
  • ЦЗБГ
« Одговор #19 послато: 24 Мај 2011, 20:11:47 »
http://www.danas.rs/danasrs/dijalog/beda_u_svlacionici.46.html?news_id=215910

Много леп текст, културно човек објаснио малом клубу и његовим навијачима како стоје ствари.

Цитат
Ustaški pokret doživljava svoju „renesansu“ 70-ih godina prošlog veka kroz Maspok i tada se iz pomenutog arsenala pojavljuju parole upućene srpskim klubovima skandiranjem Cigani, Cigani.... prvo u Zadru, Šibeniku, Splitu i Zagrebu da bi se nažalost prenelo i uspešno presadilo u Beograd i celu Srbiju.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum