Аутор Тема: Општа тема  (Прочитано 4274 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Гавра

• Члан клуба
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.004
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1987/-1404
  • ЈА КАДА МЕ ГЛЕДАШ, ПОНОСНО СТОЈИМ, ЈА САМ ЗВЕЗДАШ
Одг: Општа тема
« Одговор #20 послато: 14 Фебруар 2016, 01:55:26 »
SMS 1150
I ja se BORIM!

Lazar Matijević
Imam 13 godina. Dete kao i svako drugo. Ovo sam pisao iz srca (uz malu pomoć moje keke)
Vec vise od 5 meseci sam u bolnici. Imam leukemiju. Već vise od 5 meseci moja mama ne ide kući kod brata a i ne spava da bi mogla da me čuva i pomogne kad ne mogu da ustanem. Mislim da mogu donekle da shvatim sta je leukemija, mada vise znam da je to nesto strašno, jer sam se strašno i osećao ali sam ipak prihvatio sve i jak sam. I volim sto mi svi pružaju podršku. I što su svi uz mene. Lakše je. Medicinske sestre su mi drugarice, doktorka mi je dobra, hrabre me i ne daju da odustanem. Moja porodica je najbolja na svetu i jako mi nedostaje. Jedva čekam da idem kući, da svi opet budemo zajedno. Da se mama naspava. A i ja. Voleo bih isto tako da moji drugari ovde ozdrave, i da svi imamo dovoljno para da ne moraju mama i tata da se muče. A vidim da moraju jer prvo i osnovno mama ne sme da ide na posao, svaki dan mi kupuju ili donose od kuće da jedem, pošto je ovde hrana jako ružna. Volim da jedem, ali ovo nije lepo i moji drugari i plaču zbog toga. Bilo bi lepo da se nešto promeni. I da Bog da da ozdravimo! Ljubim vas sve i hvala za utakmicu jos jednom od mene! 15.02.2016. NAŠ DAN
#IJASEBORIM #NURDOR

Ван мреже Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.559
  • Activity:
    10.5%
  • Репутација: +2568/-782
  • Premijer,predsednik kluba+ministar Tv = mirkonelo
« Одговор #21 послато: 06 Јануар 2017, 00:18:14 »
Valjda može ovde.

Ван мреже dzoni21

• Члан КК
  • Поруке: 723
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +1055/-75
« Одговор #22 послато: 16 Фебруар 2017, 12:59:35 »
Не знам да ли да отворим нову тему или могу ово и овде да оставим..

Другар из краја се бори са опаком болешћу,момак има непуних 17 година,знамо се оно цео живот,његова сестра ми је једна од бољих другарица,момак је изузетно добар па бих замолио све људе добре воље да прочитају

Dragi prijatelji danas počinje akcija prikupljanja humanitarne pomoći za Aleksandra Acu Đorđevića iz Obreža 17 godina koji se hrabro bori sa teskom bolešću. Molimo sve ljude dobre volje da pomognu koliko mogu. Svoje uplate možete izvršiti na žiro račun Nenad Zikic Budi Human IBAN AT89 2040 4000 4189 2852 ili direkno kod Nenada Neše Žikića sve informacije na tel: +43 664 300 41 52 Uskoro će biti objavljen i žiro račun za Srbiju. Unapred zahvalne porodice Đorđevic i Žikić

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.157
  • Activity:
    62%
  • Репутација: +563/-279
« Одговор #23 послато: 04 Март 2017, 16:01:42 »
Пре почетка дербија, СМС на 7175

Као друштвено одговоран клуб, Црвена звезда је уочи 153. вечитог дербија припремила још једну акцију.

540-karte-ydsd.jpg

Фудбалери и арбитри, актери 153. вечитог дербија приликом иласка из тунела носиће мајице са логоом Удружења „Увек са децом“. као и хуманитарним СМС бројем 7175.

Удружење „Увек са децом“ постоји већ 25 година са циљем побољшања услова лечења и пружања помоћи деци и њиховим породицама, која се лече на Институту за онкологију и радиологију. Лекари, медицинске сестре, васпитаци и психолог одељења педијатријске онкологије Института за Онкологију и Радиологију Србије, у сарадњи са члановима Удружења „Увек са децом“ спроводе и многе активности мимо медицинске терапије. Друже се са „својом децом“, организују посете глумаца, песника, дечјих писаца одељењу и подстичу таленте самих малишана.

На овај начин, ФК Црвена звезда пружиће подршку и дати допринос акцији Удружења чиме ће покушати да скрене пажњу јавности на мотив који је и покренуо само Удружење: „Не тугујмо над судбином деце оболеле од рака, већ им помозимо!“

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.513
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +2480/-759
« Одговор #24 послато: 06 Октобар 2017, 16:39:27 »
BORBA ZA BILjANIN ŽIVOT: Leukemija ubija mladu majku sa Kosmeta i treba joj pomoć
Teška bolest preti da ugrozi život Biljani Zdravković (27 ) iz Goraždevca na Kosmetu. Njeni roditelji mole sve ljude dobre volje za pomoć
GORAŽDEVAC - Biljana Zdravković(27) iz Goraždevca već desetak godina se bori sa teškim oblikom leukemije. Zbog bolesti koja joj se navratila posle šest godina, napustila je studije Geografije na Filozoskom fakultetu u Kosovskoj Mitrovici i od sada je svaki dan za ovu mladi ženu majku petogodišnje Dušice - izazov!
Najgore je što ni moja kćerka ni njen suprug Milivoje (35) nemaju nikakvih primanja. Ne primaju čak ni socijalnu pomoć, tako da se on na sve načine trudi da nadnicama prehrani kćerkicu i suprugu dok im ja i supruga pomažemo koliko možemo - priča Biljanin otac Ranko koji sa suprugom Nevenkom(50) dežura u niškoj bolnici gde se Biljana nalazi već više od mesec dana na lečenju.

I dok podseća da se Biljana od kada je obolela pre desetak godina lečila na Institutu za majku i dete i da se pet godina osećala dobro ali da je pre pet godina bolest ponovo “uzela maha”

-Biljana se trenutno nalazi na lečenju u niškom KBC jer bolest preti da ugrozi njen život. Izlaze joj modrice po telu (trombocipenija) i slabije hoda, jer joj je krvna slika opala - dodaje bojažljivo njen otac koji se ne odvaja od postelje svoje mezimice iako ima još dvoje dece, kćerku Oliveru i sina Anđelka(21) koji je student treće godine Istorije u Kosovskoj Mitrovici.

Zato, kaže, da se “poslednjim atomima snage” bore za preživljavanje jer je jedino on zaposlen u opštini Goraždevac.

-Kućni budžet smo popunjavali poljoprivrednim radovima, ali u poslednje vreme od kada smo ja i supruga pored kćerkine postelje ne možemo ništa ni da radimo-objašnjava Biljanin otac napominjući da su prema procenama lekara za ozdravljenje njegove kćerke potrebni lekovi kojih ima u Nemačkoj, Švarcaskoj.

Da bi lečenje imalo efekta, prema priči Biljaninih roditelja, potrebno je četiri etape lečenja odnosno četiri terapije tokom kojih bi koristila po 33 ampule leka arsen trioksid-TRISENOKS, pri čemu jedna ampula košta oko 500 evra.

POMOĆ

-Bili bi zadovoljni i kada bi nam neko pomogao da platimo barem polovinu Biljaninog lečenja, za koje je potrebno 70.000 evra. Mi smo sve mogućnosti iscrpeli, tako da ne znamo šta da učinimo a našoj kćerki je život zaista ugrožen - pričaju Rade i Nevenka Zdravković, moleći sve ljude dobre volje da pomognu da se njihova kćerka izleči.

Inače, svi koji žele da pomognu u Biljaninom lečenju mogu to da učine uplatama na žiro račun u Komercijalnoj banci na njeno ima i to dinarski: 205-9011007204978-05 i devizni: RS35205903102448396244.-novosti.rs

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Activity:
    62%
« Одговор #25 послато: 14 Октобар 2017, 13:49:26 »
Звезда за Црвени крст Косова и Метохије

Фудбалери Црвене звезде угостили су данас децу са Косова и Метохије и донирали гардеробу и обућу Црвеном крсту Косова и Метохије.

veskost.JPG

Наши фудбалери хуманим гестом показали су да су увек уз српски народ на Косову и Метохији. Донирали су своје ствари Црвеном крсту како би оне стигле до оних којима су најпотребније. Такође, на данашњој утакмици шеснаестине финала Купа Србије са Динамом из Врања угостили су децу са Космета. Њих је сачекао Звездин капитен Мичел Доналд, са којим су малишани уживали у разговору и фотографисању. Заједно су испред свлачионице сачекали и остале Звездине првотимце уочи меча, пожелели су им много среће у Купу Србије, као и у осталим утакмицама које су пред њима.

Након тога, деца су отишла у музеј где су се упознали са богатом Звездином историјом и имали прилике да виде неке од највреднијих фудбласких трофеја који красе наше витрине. Педесеторо деце, колико је данас дошло на утакмицу, добило је и прикладне поклоне од Фудбалског клуба Црвена звезда, како би им ова посета остала у најлепшем сећању.

- Јако ми је драго што смо у прилици да помогнемо људима са Косова и Метохије, а још сам срећнији што сам имао прилике да упознам ову децу, дружим се са њима и да се уверим колико им посета значи. Сви смо ми били деца, ја сам у њиховим годинама играо фудбал на улици и нисам имао баш добре услове. Зато ми је пуно срце када видим да можемо да им помогнемо и сигуран сам да ће оваквих акција бити још више –  поручио је Мичел Доналд.

! No longer available

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Activity:
    62%
« Одговор #26 послато: 21 Октобар 2017, 20:00:17 »
Звезда донирала опрему на Космету

ФК Црвена звезда донирао је опрему клубу Полет са Косова и Метохије.

42786vest.jpg

Ово је само једна у низу акција које Црвена звезда има широм Косова и Метохије. Вредност дониране опреме је близу милион динара. Председник ФК Полет Душан Драговић истакао је да је прекопотребна опрема дошла у правом тренутку.

— Овом приликом смо се скупили да поделимо спортску опрему. ФК Црвена звезда нам је донирао спортску опрему у виду дресова, јакни и тренерки. Кубурили смо са опремом али нам је Звезда изашла у сусрет и то нам заиста много значи - рекао је Драговић.

ФК Полет ове сезоне остварио је историјски успех. Освојили су лигу централног Косова и самим тим изборили бараж за попуну Нишке зоне. Такође, играли су 1/16 финала Купа Србије.
Фудбалери из Лапљег села као домаћини утакмице играју на гостујућем терену у Куршумлији али и поред тога постижу запажене резултате.

— Ова опрема нам много значи као екипи. То је знак не мале, него велике пажње, и доказ да на ове момке ипак неко мисли. Сезону смо слабије започели јер смо имали много новајлија у екипи, међутим, како одмиче првенство, тако екипа добија на искуству, тактички напредује. Већ смо сада у средини табеле и могу да кажем да сам задовољан. Желим да изборимо опстанак у овој лиги ове године. Екипа има квалитет и за много више, али као што рекох имамо доста новајлија и мислим да ће то бити све боље - речено је из ФК Полет.

После девет кола Полет се налази на 12. месту са осам освојених бодова.
! No longer available

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.513
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +2480/-759
« Одговор #27 послато: 07 Новембар 2017, 08:38:15 »
POMOZITE: Nastasji Nedimović potrebna pomoć
Nekadašnjoj vaterpolistkinji, koja je branila boje Srbije na Evropskom prvenstvu u Beogradu 2006. godine, Nastasji Nedimović, potrebna je pomoć.

Borba je počela 31. oktobra 2016. godine, kada je u Nastasja u šestom mesecu trudnoće legla u krevet i više nije mogla da ustane. Tome su prethodili jaki i bolni spazmi u leđima. Ustanovljena je dijagnoza – multipli mijelom (rak koštane srži), neizlečiva hronična bolest, zbog koje se stvara veliki broj određenih proteina koji nagrizaju kosti i prave lezije (rupe u kostima zbog kojih postaju vrlo krhke i lako lomljive). Porođena hitno carskim rezom dva meseca pre termina, pri čemu se lome rebra i grudna kost. Nažalost, Nastasja je tada ostala nepokretna. Usledilo je pet ciklusa hemioterapije koje su praćene vežbama fizijatra. Naučila je ponovo da sedi i hoda. Odrađena je transplantacija koštane srži. Maligniteta i dalje ima u malom broju.

Borba sa ovom opakom bolešću se nastavlja. Ako ste u mogućnosti, pomozite Nastasji.

Broj na koji možete pomoći je: 115-0381600674042-32 (Telenor banka)

Za uplate iz inostanstva SWIFT kod je AAAARSBG, a račun RS3511503816006740423 (Telenor banka)

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum