Аутор Тема: Играчки кадар  (Прочитано 3503409 пута)

ddacha, cedopg и 6 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 1.717
  • Activity:
    24.33%
  • Репутација: +900/-318
Одг: Играчки кадар
« Одговор #30360 послато: 14 Септембар 2017, 00:35:11 »
To I jeste problem sto nema plana.
Misliš da Real nije imao plan razvoja za Doncica ?
To sto je on njima to je nama Radanov,cak i bitniji zbog potencijalnog obestecenja.
I daleko od toga da smo prepuni talenata i prospekata.
Imamo Radanova i ovog malog Popovica sto smo doveli sada iz Vizure.
Real je imao mnogo velikih talenata pa je recimo u sezoni pre Dončića najmlađi igrač u rosteru bio Ljulj (1987.), tako da se ne čini baš da im se ti planovi s mladim igračima ostvaruju.

Pri tome Dončić svakako nije dobar primer jer je reč o igraču koji je prerano sazreo i fizički i mentalno a uz to je i vanredni talenat, kakav se ne rađa tako često. Verujem da njemu nikakav problem ne bi bio da počisti konkurenciju jednog Radičevića ili Davidovca, kao što mu ni u Realu nije bio problem da bukvalno od prvog minuta bude protagonista.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже Celtic

• Модератор
  • Activity:
    24.33%
« Одговор #30361 послато: 14 Септембар 2017, 00:39:04 »
Ne bih znao zasto se zatvara prostor.
Sta god da je slucaj nije dobro mjrsto za razvoj radanova.
Taj klub je nakaradan u potpunosti.

A ova trojica sto su prikljuceni ostavice traga manjeg neg reba beba i tejic.
Zašto misliš da neće ostaviti traga. Nemaju kvalitet ili neće dobiti priliku?

Ван мреже Stefan1991ds

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 291
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +47/-50
« Одговор #30362 послато: 14 Септембар 2017, 00:44:07 »
@Candlebox
Kakvog ce traga ostaviti to zavisi od njih samih, na klubu je da im se pruzi sansa. A njihovim radom i zalaganjem videce se gde je ko..
Pa ili ce biti Borisa ili Gudura..

Ja sam bio ubedjen da ce Radanov biti spreman ove godine da kroci na veliku scenu, i napravi iskorak u karijeri, ali po svemu sudeci sam pogresio.

Ван мреже candlebox

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.182
  • Activity:
    23%
  • Репутација: +710/-1293
« Одговор #30363 послато: 14 Септембар 2017, 00:47:51 »
Prvo mislim da nece dobiti priliku.
Sto se tice kvaliteta, upratio sam samo lazarevica, ovu dvojicu nisam pratio pretjerano.
Lazarevicu je ogromni hendikep sut, cak su mu i slobodna upitna.
Mlad igraci/ talenti kakav je radanov moraju da se razvijaju u uredjenom sistemu.
Ne par trenera godisnje, par pozicija, klupa filipu i ekipi iz metalca.
To nije dobar razvoj.
Trenutni kadar je zabrinjavajuci u smislu mogucih prodaja igraca.
Nisam gledao radanova ove prijateljsme utakmice, i fmp je nemoguce bilo da se razvija, ali misljenja sam da se moralo praviti mjesta za njega u 12.

@ stefan1991ds
Sta bi gudura dokazao da je poslat u mzt?

Ван мреже Stefan1991ds

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 291
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +47/-50
« Одговор #30364 послато: 14 Септембар 2017, 00:53:42 »
@candlebox
Pa eto, eksplodirao bi tamo i mi bi mozda izgubili igraca. On bi se bez problema razvijao u ovo sto je sada.
Verovatno bi mu trebalo godinu dana duze, ali talenat je talenat.
Pa igrao on u MZT-u ili Feneru..
To je moje misljenje, moguce da je pogresno.

На мрежи nemanja87

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.968
  • Activity:
    9.67%
  • Репутација: +1727/-2502
« Одговор #30365 послато: 14 Септембар 2017, 01:04:02 »
Real je imao mnogo velikih talenata pa je recimo u sezoni pre Dončića najmlađi igrač u rosteru bio Ljulj (1987.), tako da se ne čini baš da im se ti planovi s mladim igračima ostvaruju.

Pri tome Dončić svakako nije dobar primer jer je reč o igraču koji je prerano sazreo i fizički i mentalno a uz to je i vanredni talenat, kakav se ne rađa tako često. Verujem da njemu nikakav problem ne bi bio da počisti konkurenciju jednog Radičevića ili Davidovca, kao što mu ni u Realu nije bio problem da bukvalno od prvog minuta bude protagonista.

Ja bih pevao da smo mi izbacili Mirotica,Hernangomeza i Doncica.Za to vreme mi smo izbacili Gudurica u Fenerbahče.

Ako se ima u vidu da Real nema potrebu da forsira mlade i da smo mi imali primat u tim juniorskim takmičenjima podatak je porazavajuc.

Ван мреже Celtic

• Модератор
  • Activity:
    24.33%
« Одговор #30366 послато: 14 Септембар 2017, 01:22:42 »
Ja bih pevao da smo mi izbacili Mirotica,Hernangomeza i Doncica.Za to vreme mi smo izbacili Gudurica u Fenerbahče.

Ako se ima u vidu da Real nema potrebu da forsira mlade i da smo mi imali primat u tim juniorskim takmičenjima podatak je porazavajuc.
A Real je izbacio Ernangomeza gde i kakav je on to trag ostavio u Madridu?
Evo i mi smo izbacili Boldena onda, ode dečko od nas u Makabi pa u NBA.

Ne znam šta pokušavaš da dokažeš. Ovo što mi radimo donosi rezultate i na igračkom i na finansijskom planu. Pri tome smo tek šest godina u tom sistemu, za razliku od Reala, Barse i sličnih koji već decenijama kupe najtalentovaniju decu po svetu i imaju neograničene resurse.

Ван мреже Александар95

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.537
  • Activity:
    26%
  • Репутација: +1033/-892
  • Гомила нелогичних потеза због љубави.
« Одговор #30367 послато: 14 Септембар 2017, 01:31:42 »
Nažalost, u ovakvom sistemu će sve teže biti stvoriti igrača iz sopstvenih mlađih kategorija, osim ako se ne radi o nekom baš vanserijskom talentu.

Jednostavno ti ovaj sistem takmičenja ne dopušta takav luksuz da u timu možeš da imaš više od recimo jednog mladog igrača koji nema iskustva u seniorskoj košarci, a pogotovo u jednom takvom takmičenju. Kad kažem u timu, tu mislim u 12 igrača.

Zato je FMP jedna velika privilegija i velika prednost u odnosu na sve druge klubove, a treba raditi još dosta na pronalaženju pravog recepta kako bi bio još produktivniji. Ovo sa Maverikom i Odžom je na bazi prošlogodišnjeg iskustva sa Boldenom, ali isto tako treba tražiti i obezbediti mesto našim mladim igračima kao što su Radanov ili Uskoković. Slažem se da je FMP ove sezone prenatrpan i nekako neplanski sklopljen i te greške treba ispravljati, ali i pored toga imamo ogromnu korist od njega koja u budućnosti može biti samo još veća.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

На мрежи Delija sa Severa

• Члан ФК
  • Поруке: 3.519
  • Activity:
    3.33%
  • Репутација: +1456/-997
  • ...prvu ljubav, detinjstvo...
« Одговор #30368 послато: 14 Септембар 2017, 04:05:38 »
FMP je pod znakom pitanja kao koncept kakvim se predstavlja. NIje to klasican razvojni tim kakvim smo ocekivali ili kako je prvobitno bilo predstavljeno ali svakako da koristi, dosta koristi.
Radanov ce najverovatnije zavrsiti kao dosta propalih talenata iz te generacije, godinu starija ili mladja, zajedno sa Kenicem za koga me dusa boli ili Stojanovicem, ili Matijom Radovicem. Primetio sam da izbacujemo sve manje i manje talentovane igrace. Pre 2-3 godine smo trljali zadovoljno ruke gledajuci klince a sada dosta njih se slaze u oceni da recimo sadasnja generacija nema barem jednog top prospekta, tanko dosta. Razloga je vise ali ono sta im nudi Zvezda  sa konceptom FMP, uslovima  je vereujem dosta vise od jedne Mege da ne govorim o Partizanu.
S tim u vezi mi se nekako olako odricemo jednog takvog prospekta, saljemo ga u neki nazovi razvojni tim gde opet nece biti prva opcija, gotovo sigurno. On je bio za treceg pleja sada kod nas i da sve vise i vise dobija minute ukoliko se dokaze i opravda, ovako sam gotovo siguran da se necemo previse nagledati Alekse Radanova u KK Crvena Zvezda. Daj Boze da gresim.

Ван мреже nick79

• Члан КК
  • Поруке: 66
  • Activity:
    1.67%
  • Репутација: +22/-15
« Одговор #30369 послато: 14 Септембар 2017, 06:26:42 »
Donekle mogu da se složim sa candlebox i nemanja87 po pitanju fmp-a. Moramo shvatiti da taj klub nije kao onaj od pre par godina dok je u njemu bio Raša Radovanović. Zašto je to tako, to zna Čović. U fmp-u bi mogli da se za neke stvari ugledaju na megu. Ali mora se shvatiti da je u fmp-u dosta veći pritisak na treneru. Tamo treneri ne znaju da li će tu biti još 3 meseca ili do kraja sezone. Slažem se da se treba postaviti cilj - tipa u ovoj sezoni želimo da Radanova maksimalno isforsiramo, dati mu ala Filip slobodu, i istrpeti ga jednu sezonu zarad njegovog razvoja. Ali isto tako se mora naći balans između mladih talentovanih igrača i broja iskusnijih. Prosto mislim, da ni varijanta 12 klinaca ne bi funkcionisala. To je već domen trenera i sportskog direktora.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ван мреже Nićifor

• Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.298
  • Activity:
    14.83%
  • Репутација: +622/-537
« Одговор #30370 послато: 14 Септембар 2017, 08:55:42 »
Postoji tema FMP.

На мрежи nemanja87

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.968
  • Activity:
    9.67%
  • Репутација: +1727/-2502
« Одговор #30371 послато: 14 Септембар 2017, 10:35:44 »
A Real je izbacio Ernangomeza gde i kakav je on to trag ostavio u Madridu?
Evo i mi smo izbacili Boldena onda, ode dečko od nas u Makabi pa u NBA.

Ne znam šta pokušavaš da dokažeš. Ovo što mi radimo donosi rezultate i na igračkom i na finansijskom planu. Pri tome smo tek šest godina u tom sistemu, za razliku od Reala, Barse i sličnih koji već decenijama kupe najtalentovaniju decu po svetu i imaju neograničene resurse.

Oni su za tog Hernangomeza imali plan,afirmisali su decka,naplatili obestecenja i on je sada u NBA.
Da ne pričam o Miroticu i Doncicu.

Sto se tice naseg sistema ovako.

Prva stvar je da ovaj sistem nije isti bez Dejana Radonjica i da tek trebamo da vidimo kako ce to funkcionisati bez njega.Znamo sta je bilo pre njega i kako smo vrteli trenere.Znaci jedan upitnik pored cele price dok ne vidimo ovaj prelaz sa Alimpijevicem ove sezone.

Druga stvar je finansijska neodrživost na duge staze i akumulacija dugovanja koja je dovela do toga da smo ovog leta prodali sve za sta smo dobili ponudu.Otuda i odlazak trenera,veliki restart i gubitak kontinuiteta.

Treća stvar je apsolutna zavisnost od Evrolige.Ne zelim ni da zamislim sta bi se desilo ako bi ne daj Boze ostali bez nje.Verovatno ne bi propali kao komisije ali bi to bio pad u svakom smislu, prevashodno finansijskom.

« Последња измена: 14 Септембар 2017, 10:52:33 nemanja87 »

Ван мреже Aco83

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 71
  • Activity:
    6.33%
  • Репутација: +12/-135
« Одговор #30372 послато: 14 Септембар 2017, 10:47:31 »
Mene samo zanima sta mi imamo sa fmp-om i odakle to da nam je fmp razvojni klub?

На мрежи Jimi22

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 341
  • Activity:
    1.33%
  • Репутација: +34/-90
« Одговор #30373 послато: 14 Септембар 2017, 10:59:48 »
Pravno sa FMP-om nemamo nista,ali da je to klub od koga mi imamo koristi,to stoji.

Ван мреже Celtic

• Модератор
  • Activity:
    24.33%
« Одговор #30374 послато: 14 Септембар 2017, 11:27:13 »
Oni su za tog Hernangomeza imali plan,afirmisali su decka,naplatili obestecenja i on je sada u NBA.
Da ne pričam o Miroticu i Doncicu.

Sto se tice naseg sistema ovako.

Prva stvar je da ovaj sistem nije isti bez Dejana Radonjica i da tek trebamo da vidimo kako ce to funkcionisati bez njega.Znamo sta je bilo pre njega i kako smo vrteli trenere.Znaci jedan upitnik pored cele price dok ne vidimo ovaj prelaz sa Alimpijevicem ove sezone.

Druga stvar je finansijska neodrživost na duge staze i akumulacija dugovanja koja je dovela do toga da smo ovog leta prodali sve za sta smo dobili ponudu.Otuda i odlazak trenera,veliki restart i gubitak kontinuiteta.

Treća stvar je apsolutna zavisnost od Evrolige.Ne zelim ni da zamislim sta bi se desilo ako bi ne daj Boze ostali bez nje.Verovatno ne bi propali kao komisije ali bi to bio pad u svakom smislu, prevashodno finansijskom.
Svakako se neću vraćati na temu o kojoj sam desetine postova napisao tokom leta. Žao mi je što funkcionisanje kluba posmatraš toliko kritički i pesimistički.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.839
  • Activity:
    66.83%
  • Репутација: +487/-191
« Одговор #30375 послато: 14 Септембар 2017, 15:08:43 »
! No longer available

Опоравак Бранка Лазића биће оквирно две недеље, према прогнозама 10 - 15 дана, до почетка сезоне.

Ван мреже shumar4life

• Члан ФК
  • Поруке: 1.615
  • Activity:
    21.17%
  • Репутација: +677/-390
  • PP CZ
    • Tipodrom
« Одговор #30376 послато: 14 Септембар 2017, 17:39:42 »

Ван мреже Bagzi

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 127
  • Activity:
    15.67%
  • Репутација: +32/-158
« Одговор #30377 послато: 14 Септембар 2017, 18:00:36 »
Rocesti 400k Dolara, Antic 200k Evra

http://supersport365.com/kosarka/domaca/70498/supersport365-saznaje-otkrivamo-plate-rocestija-i-antica-u-crvenoj-zvezdi.htmlu

Ni ovi nisu brate normalni....kao Rocesti godinama igra za fiksno 500k, kako da ne. Pouzdano imao oko 900k u Makabiju, kod Lokosa za tipa 200k manje...

Barem su uboli za plate kod nas, otprilike jeste tako, s tim da je Rocesti za malo vise, a verujem Antic mozda cak i nesto manje od navedene cifre...

На мрежи Miljanko

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 5.057
  • Activity:
    15.5%
  • Репутација: +2868/-551
  • Мајко хвала за свe. Волим те.
« Одговор #30378 послато: 14 Септембар 2017, 18:10:38 »
Ово нема везе са нашим платама

Ван мреже Celtic

• Модератор
  • Activity:
    24.33%
« Одговор #30379 послато: 14 Септембар 2017, 19:32:06 »
Ni ovi nisu brate normalni....kao Rocesti godinama igra za fiksno 500k, kako da ne. Pouzdano imao oko 900k u Makabiju, kod Lokosa za tipa 200k manje...

Barem su uboli za plate kod nas, otprilike jeste tako, s tim da je Rocesti za malo vise, a verujem Antic mozda cak i nesto manje od navedene cifre...
Ništa nisu uboli.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum