Аутор Тема: Скаутинг  (Прочитано 449926 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже elmulinho

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 240
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +70/-219
Одг: Скаутинг
« Одговор #3220 послато: 31 Јул 2017, 16:04:21 »
Problem sa skautingom je sto na YT vidimo samo hajlajte, a ne i lose poteze, pa nemamo celu sliku da procenimo.

Ван мреже Александар95

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.652
  • Activity:
    15.17%
  • Репутација: +1086/-930
  • Гомила нелогичних потеза због љубави.
« Одговор #3221 послато: 05 Август 2017, 16:18:11 »
Pošto je i onako trenutno nedovoljno kvalitetnih domaćih igrača, možda ne bi bilo loše raspitati se za zdravlje Alekse Jugovića, nekadašnjeg juniora Partizana koji je pre 3 godine zapalio preko bare. Iskreno, gledao sam ga tek 2 puta, na jednoj je baš sabio, ubacio blizu 10 trojki uz tek 1-2 promašaj, može se reći i da je glavni igrač svoje ekipe. A pošto mi se sviđa put kojim ide FMP, ne bi bilo loše pokupiti i ono domaće što je preko bare, a koliko toliko vredi.

Ван мреже che

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 112
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +28/-240
« Одговор #3222 послато: 13 Август 2017, 09:07:42 »
Jeste da smo popunili visoke pozicije ali mislim da treba posmatrati ovog momka, u pitanju je Norvel Pelle 93 godište, pravi Rim protector, možda mu fali par kilograma, ali u svakom slučaju po meni ozbiljna priča kroz koju godinu...

Ван мреже DelijaZabalj

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 102
  • Activity:
    2.67%
  • Репутација: +21/-23
« Одговор #3223 послато: 13 Август 2017, 09:36:51 »
Sta mislite o njemu ?

Ван мреже DelijaZabalj

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    2.67%
« Одговор #3224 послато: 14 Август 2017, 11:38:03 »
Sta mislite o ovom  igracu ?

Prosle sezone je igrao  u ekipi Rogaska  iz Slovenije . Odlican je igrac .

Ван мреже DelijaZabalj

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    2.67%
« Одговор #3225 послато: 15 Август 2017, 10:42:08 »
Sta mislite o njemu ?
Danilo Petrovic  99 godiste . Trenutno je clan Virtusa iz Bolonje !

На мрежи redboy

• Moderator
  • Поруке: 2.003
  • Activity:
    18%
  • Репутација: +721/-562
  • Звездо,хвала ти што постојиш.Волим те бесконачно.
« Одговор #3226 послато: 15 Октобар 2017, 17:46:24 »
Inace tipicno za nas klub je da bas ne preferira da angazuje direktno igrace iz koledza.
Ljudi u klubu smatraju da su to rizicne akvizicije zbog neiskustva,a samim tim bi im trebalo
duzi vremenski period adaptacije na Evropsku profi kosarku sa neizvesnim ishodom da li ce se pokazati u najboljem svetlu vec tokom prve sezone.
Ono sto se ispostavilo kao najvece slabosti u nasoj igri u EL na 100 poseda su tri segmenta :
1.Kontrola defanzivnog skoka
2.Izgubljene lopte
3.Odbrana pick and rolla i pick and popa.
Shodno navedenim slabostima koje su bile najizrazenije u proslogodisnjoj sezoni bitisanja u EL
smatram da je najsvrsishodnije da se angazuju igraci koji imaju kvalitet koji ce zadovoljiti ambicije naseg kluba.
Shodno tome od izuzetne vaznosti je da dovedemo igrace sa sto boljim atleticizmom koji su neophodni nasem timu,dakle igrace koji ce ove navedene mane korektovati u koliko toliko prihvatljivoj meri.
Profili igraca koji nam trebaju su mladji i ambiciozni momci zeljni afirmacije.
A) atleticizam
B) suterski kapacitet
C) skakacki kapacitet
To podrazumeva da treba da dovedemo igrace na spoljnim linijama one koji su dobri ballhandleri i
imaju dobar sut i solidnu asistenciju u solidne odbrambene sposobnosti.
Sto se tice igraca na unutrasnjim pozicijama trebaju nam momci koji su dobri defanzivni skakaci,koji imaju solidnu brzinu u lateralnim pravcima da brane pik igru,bilo unutar niskog posta,bilo na perimetru kod pop igre,da imaju sposobnost recovery igre na strani pomoci.
Drugi kvaliteti poput klac igre ili igre pod pritiskom bi bile pozeljne ali ne i obavezne.
Moji predlozi koji bi odgovarali nasim potrebama su bili vec predlozeni,to su momci koji ce uglavnom biti izabrani u drugoj rundi,gde nema garantovanih ugovora.
Zelja bro jedan mi je Joel Bolomboy,atleticni igrac sa izuzetnom skok igrom i solidnom blok igrom,tu i tamo moze da pogodi van farbe.Bas bi nam legao samo tako.
Zelja broj dva mi je Ben Bentil cisti skorer koji moze da rasiri svaku odbranu,veoma agresivan igrac koga bi recimo raspalila atmosfera u Kombanku.Dobar suter,dobar skakac,malo losiji defender.
Zelja broj tri mi je Dzerod Uthof,izvrsni suter,sa solidnim skill setom i dobrim IQ,takodje je agresivni
skorer sa dobrim skakackim volumenom,malo slabiji u odbrani.
Zelja broj cetiri mi je nas Stefan Jankovic za koga tvrdim da je bolji od Nastica.Ima dobru statistiku,skolovan igrac sa izuzetnim sutem za svoju visinu od 211.Razume igru,dobro cita protivnicke postavke odbrane,dobar je skakac i mogao bi da brani pikove iako je malo spor u stopalima.Mislim da bi mogao kod nas kao treci centar ili cak da bude u prvoj sezoni u Zelezniku kaoprvi centar dok ne stekne iskustvo.
Naravno ovo su samo zelje,ali dug je put od zelja preko mogucnosti pa do realizacija.
Sve u smemu shodno dosadasnjoj praksi uveren sam da ce strucni stab traziti resenja u igracima koji imaju iskustvo igranja u Evropi...
.
Moze da se pravi analogija i sa ovom sezonom...

На мрежи bm

• Члан ФК
  • Поруке: 1.909
  • Activity:
    15.67%
  • Репутација: +408/-670
« Одговор #3227 послато: 15 Октобар 2017, 17:57:18 »
Uthof bi nam uz jednu pravu peticu bio pravi potez....odličan igrač.

На мрежи redboy

• Moderator
  • Поруке: 2.003
  • Activity:
    18%
  • Репутација: +721/-562
  • Звездо,хвала ти што постојиш.Волим те бесконачно.
« Одговор #3228 послато: 15 Октобар 2017, 18:17:12 »
Skauting,Kolton Ajverson :

Nastupa ove sezone za Pinar Karsijaku.U EL ima ucinak od gotovo 10 poena po mecu i skoro 5 skokova po mecu za 17 minuta.Pri tom ima 58,1% za dva poena i sutira 60,7 % penale.Zanimljivo ima sve po 0,6 blokade, osvojene lopte i asistencije.

Kvaliteti :

Ajverson je sigurna opcija na low(niskom)postu i poseduje dobar procenat suta za 2 poena,uz nesto slabiji sut sa penala.
Odlicne predispozicije za kvalitetnog centra na niskom postu,213m,115kg,218 raspon ruku,.Voli kontakt i da zavrsava blizu obruca,.Poseduje raznolik repertoar suteva sa niskog posta,ume da udje u sredinu farbe i finisira poluhorogom u
visokim procentima,ili da se uz centarski zakorak priljubi uz tablu i zavrsi na njoj.Postavljanje nije i dalje usavrsio,ali je
igra na niskom postu od prijema lopte veoma respektabilna.Koristi jednostavna resenja,ali i kvalitetno cita odbranu protivnika(posebno 1 na 1),i svoje lopte koje dobije pretvara u poene u visokim procentima kroz celu karijeru.Od Ajversona se ne moze ocekivati kvalitetna strec 5 (petica),jer on nema takve predispozicije,ali mu je upravo kvalitetan sut sa poludistance obezbedio 53 poziciju na draftu 2013 godine.
Kolton ima osecaj za igru,ima kvalitetan pas,a posebno se istice u povratnim loptama za svoje saigrace na liniji za tri poena.Ume da igra i na malom prostoru u samom reketu i da odlicno saradjuje sa drugim visokim saigracem u give and go situacijama.

Nedostaci :

Kolton Ajverson je jednodimenzionalan igrac u napadu.Ograniceni suterski prostor,veliko ali ne i atleticno telo jasno razgranicavaju domete ovog Americkog centra.Sporiji rad nogu je evidentan,ali je na tom segmentu Ajverson radio i unapredio isti u toku ove sezone.U odbrani Ajverson nije zver,naprotiv,cesto gresi u postavljanju i zatvaranju reketa za prodor niskog igraca,ili kasni sa reakcijom na zatvaranju visokog igraca.Nedostaje mu osecaj i brzine kada bi trebalo da ubrza kretnju.Posto se mogu predvideti njegovi potezi cesto bude blokiran ukoliko protivnicki igraci ispariraju njegovoj snazi.U odbrani na iskakanju nije sposoban da se brzo vrati,a isto tako slabije reaguje na klasicnu pik end pop igru.
Solidan je skakac,ali ukoliko bi doveo telo u red mogao bi biti i bolji.

Zakljucak :

Kolton Ajverson je radan i vredan centar koji ima neka prirodna ogranicenja u svom telu,ali koja je i sigurna opcija sa niskog posta.Moze igrati u Evropi i na visem nivou od Karsijake,ali je za to potrebno da se kvalitetno upari sa drugim centrom i da poradi na svom telu.Potrebno bi bilo i da unapredi procenat sa linije penala jer lako izvlaci faulove,ali ih ne konvertuje u poene u dovoljnoj meri.Mogao bi raditi na sutu sa distance,recimo sa kapice.To bi dodalo odlicnu dimenziju njegovoj igri.
Moja analitika Ajversona...

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum