Аутор Тема: Фудбалска репрезентација  (Прочитано 333349 пута)

blanco, drobke, Borha, nvidia и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Nebo

• Члан ФК
  • Поруке: 353
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +144/-208
Одг: Фудбалска репрезентација
« Одговор #7640 послато: 12 Октобар 2017, 22:02:04 »
Jel gleda neko Gacinovica u Frankfurtu? Najvise me podseca na Djuricica, izvikan do bola a nema snage za seniorski fudbal. Onaj dupli pas i gol na debiju jedini dobar potez sto sam video od njega. Nije nista pokazao ni na Zelandu.
Znam da je dao gol u barazu, igra redovno a statistika mu dva gola i asistencija na 40 bundesligaskih utakmica. Dosta tanko za igraca na njegovoj poziciji.

Muslin lupeta, iz jedne lazi u drugu. Tesko je i njemu kad mora pricati bajke u koje ni sam ne veruje kako bi opravdao idiotski potez.

Ван мреже redneck

• Највећи критичар
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.974
  • Activity:
    7.67%
  • Репутација: +2560/-2155
« Одговор #7641 послато: 13 Октобар 2017, 00:24:59 »
Mi smo ubedljivo najvisa reprezentacija na svetu
imamo fetisf tih visokih igraca
i daj da ga iskoristimo
Prekidi prekidi
Mi nemamo igrace sa niskim tezistem vrhunske tehnicare
Tadic je ovom najblizi a ni on nije to
Odbrana
nam je najgora jer sem promene sistema
konstantno je rotirao igrace
Bane Maksa D Tosic
Dati Banetu i D Tosicu slobodu da iznesu loptu cim im se otvori prostor
a bek krilo nek zauzme njihovu poziciju da im cuva ledja
Kad se uporedi nas roster sa rosterima prva dva sesira
jednostavno imaju ljudi bolje igrace
Da dominiramo pas igrom protiv takvih tesko
Zatvori se i brza tranzicija

Ван мреже Malta

• Модератор
  • Поруке: 258
  • Activity:
    2%
  • Репутација: +546/-60
« Одговор #7642 послато: 13 Октобар 2017, 11:12:53 »
Svi ste u prethodnim postovima pogodili u metu. Manje više se svačija mišljenja slažu, i očigledno je da je to većinsko mišljenje ali Muslin udara po svome i dalje. Ovo što Duca priča itekako ima smisla, jer bi se tako pokušao izvući maksimum iz pojedinaca. Opet, smatram da ovo što Duca priča nema nikakve veze sa ovim što igramo kod Muslina, i zato ne treba Muslinu odavati priznavanje kako je on prepoznao da nam ova formacija odgovara, kad igrači imaju totalno pogrešne instrukcije i uloge. Opet, kao što kaže Duca, iz ove formacije se može izvući mnogo ali to što mi pričamo i ovo kod Muslina su nebo i zemlja.

Neću puno o problemima koje smo imali u ovim kvalifikacijama jer sam o tome pisao detaljno u prethodnom svom postu na ovoj temi. Uspjeli smo se kvalifikovati na prvenstvo iako za čitav ciklus nismo uspjeli stvoriti neku igru, sva naša igra je bila na isti šablon sa mnogo ponovaljanja po bokovima i konstantnim centaršutevima, i jedino kad smo malo iskakali iz tog šablona je kad je Tadić igrao u onoj brutalnoj formi. Smeta mi što su se stalno ponavljali isti problemi u igri (teško iznošenje lopte u početku utakmice, prekidi, tranzicije, pozicioni napadi), i mogu shvatiti da u reprezentaciji nemaš toliko vremena za ispravljati stvari, ali Muslinove reakcije na greške i promjene koje je radio su bile čisto kozmetičke. Meni je nakon ovog ciklusa jedino pozitivno to što je Muslin vratio timski i nacionalni duh u ekipu, i vratio im je takmičarski naboj.

Kao što sam rekao i u onom postu prije par dana, mi nismo vrhunska reprezentacija koja ima vrhunske igrače i to svi trebamo izbiti iz glave, ali ne trebamo igrati ni kao trećerazredne reprezentacije uz svo dužno poštovanje prema tim reprezentacija. Neki drugi stručnjak koji ima malo više ambicije i kreativnosti, kao i radnih navika, bi od naših igrača napravio jednu veoma zanimljivu takmičarsku ekipu u najmanju ruku. Nemamo vrhunske štopere, nedostaje nam lider u odbrani kao što je bio Vidić (Bane agresivnost pokazuje samo sa Marijanom Mateus u krevetu), ali zato ne smiješ dozvoliti da se oslanjaš na pojedince nego moraš imati jasnu sliku kakav ti je izbor i da pokušaš iskoristiti svačije kvalitete. Ivanović je u stanju igrati tog desnog štopera, dok levog mogu igrati Duško Tošić, Vuković, Nastasić ili Kolarov. Mi ne vidimo kako ti igrači rade na treninzima, tu možeš uviditi ko koliko može na toj poziciji ali onako na prvu ruku djeluje da su sva četvorica nadprosječni sa loptom u nogama. Kao tog centralnog igrača i korektora imaš Milunovića koji ima dosta utakmica u nogama ili Maksimovića kome fali samopouzdanje i kontinuitet igara ali eto možda ima bolji osjećaj za igranje jakih utakmica zbog toga što igra u jačoj ligi. U formaciji sa tri štopera, ne možeš te iste štopere ograničavati da drže svoju poziciju, i nije ni čudo što nam je igra bila toliko limitirana. Kao što kaže Duca, tri igrača u poslednjoj liniji ti omogućavaju da praviš višak po boku ili kroz sredinu a mi to nismo radili nego smo imali igrača manje u fazi napada.

Matić i Milivojević su solidno radili posao na sredini u kvalifikacijama, ali opet, zbog toga što štoperi nisu iznosili loptu onda su morali oni a oni nisu taj kvalitet niti tip igrača koji će ti brzo iznijeti loptu na individualni kvalitet. Zbog toga moramo igrati jednostavno, da konstantno pravimo trouglove i tako stvaramo višak i na osnovu toga iznosimo loptu. Fejsa i Radoja su sasvim dobre alternative za poziciju zadnjeg veznog, a u nekoj verziji čak i Sergej može upasti tu. Šta tek reći za to koliko nas je Rukavina kočio, uz sve čestitke momku na borbenosti i srčanosti jer je bio primjer kako se treba boriti za državu. Ipak, on ne može igrati tog spoljnog igrača i tu je isključivo kriv Muslin. Taj igrač na toj poziciji mora biti veoma prodoran, uz prije svega dobar osjećaj za ubacivanje. Ne mora on biti neki vrhunski defanzivac, samo mora ukapirati kretnju u pozicionoj odbrani, kao i da pokrije štopera ako veznjak to ne uradi. Imaš mogućnosti da staviš Gaćinovića na tu poziciju i smatram da to može odigrati dosta dobro, tu je i Lazović kao dobra opcija, a na kraju krajeva ako ni sa jednim od njih ne ide, postoji mogućnost da zoveš Bastu koji godinama igra tog desnog spoljneg ali bi mi ipak bio tek treća opcija. Kostić je dobio baš mnogo prostora, ali on po meni nema kvaliteta da igra iza napadača u ovom sistemu, i smatram da je on idealan za tog lijevog spoljneg igrača. I on je u stanju konstantno se ubacivati u napad, ima dobar tajming, dobar centaršut i solidnu kontrolu lopte u trku, i vjerujem da samo tu poziciju može igrati kod nas. Iza Prijovića ili Mitrovića moraju igrati Ljajić ili Tadić, koji nisu igrači svetske klase jer prije svega nisu konstantni na tom visokom nivou, ali uz pravu podršku mogu biti dobri, i nekada će sigurno iskočiti i nekim individualnim potezom nešto uraditi. Kao alternative njima imaš Sergeja koji još nije top klasa ali je veoma rijetkost naći takvog igrača i s' toga je pravi igrač za ove sisteme. On nam može pojačati skok igru, u stanju je zbog snage i dobre tehnike zadržati loptu pod pritiskom i faktički nam donijeti neku skroz novu dimenziju u igri. Tu su i Andrija Živković i Radonjić ili Katai, koji imaju kvalitet da dobiju minute u A reprezentaciji. Najveća mi je glupost to kako kao mlada reprezentacija ima utakmicu pa kao Živković nije pozvan. Taj momak mora biti promovisan u A reprezentativca i tačka. Mitrović i Prijović su korektne opcije za napadača, sa tim što Mitrović mora bježati iz Njukasla što prije jer će ga unakaziti nedostatak utakmica u nogama.

Osim ovog izbora igrača, mnogo je bitno kakve će ti igrači instrukcije imati i kakva će se igra forsirati. Primjetio sam i da nam je postavka kada započinjemo napade dosta loša. Spoljni igrači (bekovi) nam moraju davati širinu i da stoje skroz do linija, dok Mitrović mora donositi dubinu. Na taj način ćemo stvarati prostora za Tadića i Ljajića kao i štopera koji iznosi loptu ili eventualno jednog od dva veznjaka. Mi u trenutnom sistemu stojimo dosta blizu jedni drugih, i protivnici nas dosta lako zatvaraju. Iako su nam bekovi čak i solidno donosili širinu, Tadić i Kostić su stajali predaleko i preširoko i nisu tražili prostor u sredini. Ni Mitrović često nije stajao dovoljno duboko, mada se on prije svega mora kretati mnogo više
Kada se na to doda i da štoperi niau smjeli izlaziti previše visoko, jasno je da su nam linije tima bile baš dosta odsječene i da nismo tražili prostor među linijama protivnika. Zato smo dolazili u situaciju da Milivojević ili Matić imaju loptu u nogama predugo i da nemaju kud sa njom nego moraju na  stranu, gdje smo često uspjevali napraviti višak od koga nije bilo pretjerano koristi jer je uglavnom stalno išao centaršut. I zapravo mislim da to i jeste eventualni odgovor zašto smo toliko centrirali, jer su bokovi jedino mjesto gdje smo pravili kakav takav višak. Spoljni štoperi moraju imati slobodu da izlaze visoko sa loptom u nogama a ne da dolazimo u situaciju da Ivanović po pet puta na utakmici diže balon lopte koje izgubimo svaki put.

Ne volim puno pisati u ovom stilu, jer se ne volim igrati selektora, ali se mora skrenuti pažnja da je ovo trenutno daleko od našeg potencijala. Naravno, u teoriji je to dosta lakše nego u praksi ali se mora bar pokušati i vremenom će se usavršiti. Da i mi dočekamo da vidimo neke smislene akcije, neki kreativan pas kroz sredinu ili bilo kakvu ideju u igri. Dosta robujemo sistemu, Muslin ima zacrtano kako ekipa mora izgledati a ne obraća pažnju na to šta ima na raspolaganju i kako da izvuče sav potencijal iz svih igrača.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

На мрежи dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.027
  • Activity:
    34.5%
  • Репутација: +3861/-6813
« Одговор #7643 послато: 13 Октобар 2017, 12:32:59 »
Pa i jesi i nisi u pravu. Bocni igraci, oni spoljni, jesu jednodimenzionalni, ali itekako imaju funkciju jer sire protivnicku odbranu. Dva poluspica, bilo bocna, bila centralno zato imaju mnogo vise slobode. Napadac moze da ulazi u sredinu i otvara prostor njima dvojici, moze da gura odbranu ka golu protivnika, sto opet otvara prostor njima dvojici, uz dva bocna igraca koji ulaze iz drugog plana plus jedan koji dolazi iz dubine, pa sad, moze to biti nekad Kolarov, nekad Bane, nekad Matic, nekad Milivojevic, nije ni bitno, to je onda jako tesko braniti sa dva kreativna igraca izmedju linija, i tri igraca koji prilaze iz dubine.  Sve to je demonstrirao i Konte sa Celzijem.

Koliko kvalitetno ce se igrati u napadu uglavnom zavisi od kretanja tog spic igraca i njegove sposobnosti da bude dobar i u prostoru i ledjima okrenut od gola. Jer on kretanjem otvara sve ostalo. Mitrovic moze to poprilicno dobro da odigra, a iz ovoga sto sam video, moze to i Prijovic. Ne na nivou Dijega Koste, ali i vise nego pristojno. To onda ostavlja prostor Ljajicu i Tadicu, koje sam ja stavio da budu starteri, da imaju, bar jedan od njih, dovoljno vremena da prime loptu i okrenu se ka golu i biraju jedno od resenja od ovih igraca koji ulaze iz dubine. Zapravo, napad ovim dobija na fluidnosti jer u svakom trenutku ti imas 3 igraca u ili oko 16 i jos 3 igraca koji pristizu iz dubine i 2 igraca koji su tu da recikliraju posed. Opet, to je igra brojeva, jer ti protivnika dovodis u situaciju da ne zna sta tacno i kako da brani, da li da skuplja odbranu i nada se da ni jedan od centarsuteva nece biti uspesan (zato je jako bitno da li te centarsuteve ubacuje Basta ili Lazovic, ili ce to da radi Rukavina), ili da brani centarsuteve i onda ostavlja rupe koje mogu da se koriste po sredini.

To pogotovo postaje tesko za protivnika koji igra u 4-2-3-1 ili 4-3-3 formaciji, jer njega napada fakticki isti ili veci broj igraca od onoga sa cim se brani po difoltu u tim formacijama, sto ga primorava da povuce te ofanzivnije igrace nazad i krpi rupe, sto opet onda olaksava tebi da branis negativnu tranziciju i dominiras terenom.

Ona stara formacija sa liberom, 3-5-2 je upravo napustena iz istih razloga, jer je postalo jako tesko da se brani prostor i iskoristi kretanje libera. Upravo formacije sa 1 spicom i dva ofanzivna krila su zasluzna za napustanje ovog sistema, jer je taj spic lako markirao Libera, koji nije mogao da pravi visak po sredini, a krila su markirala bocne igrace, i prenos lopte je znacajno otezan. Konte je, fakticki, napravio revoluciju time sto je te pozicije bocnih stopera u fazi napada fakticki pretvorio u libera, izmestio je tog igraca koji dolazi iz dubine, i onda taj jedan napadac ima problem da markira kako treba tog, da ga nazovem tako, libera.

Duco, ne stigoh juce da odgovorim... Koja tri igraca mi uvek imamo oko 16m i, jos bitnije, koja tri igraca dolaze iz dubine? Koja tri igraca od sedmorice u vezi i odbrani imaju vertikalne kretnje i koji dolaze u zavrsnicu? Eventualno Kolarov, Rukavina ne, tu stvarno ne mogu da racunam centarsut sa 30-35 metara. U koliko sansi su nasi vezni igraci dosli iz igre? Mislim da smo u ovoj formaciji prilicno predvidivi jer jedino Tadic i Ljajic (ili ko je vec parnjak) imaju slobodu u igri napred, kretanju i zameni pozicija. Zato i delujemo staticno u mecevima kao ovaj protiv Gruzina gde trebamo da vodimo igru. Ovo sto kazes da je ovaj sistem nezgodan za protivnika koji igra 4231 ili 433 je samo igra brojeva i teorija, jer to moras da radis na terenu sto kod nas nije slucaj. Isto tako mozes reci da su ti sistemi nezgodni za nas jer ces doci u situaciju da ti brza protivnicka krila napadaju stopere, a ako se spoljni igraci povuku da pomognu ti si u debeloj defanzivi.

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.243
  • Activity:
    14.83%
  • Репутација: +3145/-2111
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
« Одговор #7644 послато: 13 Октобар 2017, 12:36:53 »
Duco, ne stigoh juce da odgovorim... Koja tri igraca mi uvek imamo oko 16m i, jos bitnije, koja tri igraca dolaze iz dubine? Koja tri igraca od sedmorice u vezi i odbrani imaju vertikalne kretnje i koji dolaze u zavrsnicu? Eventualno Kolarov, Rukavina ne, tu stvarno ne mogu da racunam centarsut sa 30-35 metara. U koliko sansi su nasi vezni igraci dosli iz igre? Mislim da smo u ovoj formaciji prilicno predvidivi jer jedino Tadic i Ljajic (ili ko je vec parnjak) imaju slobodu u igri napred, kretanju i zameni pozicija. Zato i delujemo staticno u mecevima kao ovaj protiv Gruzina gde trebamo da vodimo igru. Ovo sto kazes da je ovaj sistem nezgodan za protivnika koji igra 4231 ili 433 je samo igra brojeva i teorija, jer to moras da radis na terenu sto kod nas nije slucaj. Isto tako mozes reci da su ti sistemi nezgodni za nas jer ces doci u situaciju da ti brza protivnicka krila napadaju stopere, a ako se spoljni igraci povuku da pomognu ti si u debeloj defanzivi.
Ako pricamo o trenutnom stanju - tu si apsolutno u pravu.

Pricali smo o tome da li je ova formacija rigidna ili ne. Moja objasnjenja su bila za formaciju, ne za to kako mi igramo, vec za to kako ja mislim da treba da igramo

U toj nekoj mojoj ideji kako treba da igramo su napadac i dva ofanzivna vezna uvek tu oko 16, sa prakticno blokom od 5 igraca iza njih i jos dva stopera pozadi u fazi napada. Dva igraca centralno iz ovog bloka ostaju pozadi da recikliraju posed i seku kontre, tri igraca imaju slobodu da se pridodaju. U zavisnosti od situacije i protivnika, taj igrac iz sredine koji bi se prikljucivao napadima moze biti bilo ko, da li ce to biti Bane, kao protiv Gruzije, ili ce to biti Kolarov sa druge strane, ili ce to biti jedan od dva zadnja vezna, Matic ili Milivojevic, manje je bitno.

На мрежи Fiti88

• Члан клуба
  • РСБ екипа - фудбал
  • Поруке: 3.200
  • Activity:
    12%
  • Репутација: +2060/-170
  • Црвено - бели са бројем 6
« Одговор #7645 послато: 13 Октобар 2017, 12:40:39 »
Дуца то добро прикаже у теорији, само нас пракса јебе. :mrgreen:

На мрежи dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.027
  • Activity:
    34.5%
  • Репутација: +3861/-6813
« Одговор #7646 послато: 13 Октобар 2017, 12:43:16 »
Ako pricamo o trenutnom stanju - tu si apsolutno u pravu.

Pricali smo o tome da li je ova formacija rigidna ili ne. Moja objasnjenja su bila za formaciju, ne za to kako mi igramo, vec za to kako ja mislim da treba da igramo

U toj nekoj mojoj ideji kako treba da igramo su napadac i dva ofanzivna vezna uvek tu oko 16, sa prakticno blokom od 5 igraca iza njih i jos dva stopera pozadi u fazi napada. Dva igraca centralno iz ovog bloka ostaju pozadi da recikliraju posed i seku kontre, tri igraca imaju slobodu da se pridodaju. U zavisnosti od situacije i protivnika, taj igrac iz sredine koji bi se prikljucivao napadima moze biti bilo ko, da li ce to biti Bane, kao protiv Gruzije, ili ce to biti Kolarov sa druge strane, ili ce to biti jedan od dva zadnja vezna, Matic ili Milivojevic, manje je bitno.

Sta bi bilo kad bi bilo... Verovatno bi to drugacije izgledalo sa, recimo, Kosticem i Lazovicem po bokovima i sa malo vise slobode u igri za sve. Zato sam fan formacija sa 4 igraca pozadi jer mislim da vezni igraci i krila dobijaju vise na slobodi i da ima vise mogucnosti za kreaciju, dok igru po bokovima mogu da vode i bekovi.

Ван мреже Bojdo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 171
  • Activity:
    5.83%
  • Репутација: +69/-66
« Одговор #7647 послато: 15 Октобар 2017, 23:59:16 »
Milinkovci Savic protiv Juventusa

On je vec sada po meni bolji igrač od Tadica.

Ван мреже acads

• Члан КК
  • Поруке: 352
  • Activity:
    2.83%
  • Репутација: +254/-89
« Одговор #7648 послато: јуче у 00:46:32 »
Mora u reprezentaciju pod hitno.

Ван мреже Vlada 89

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 9.304
  • Activity:
    55.17%
  • Репутација: +1350/-1417
« Одговор #7649 послато: јуче у 11:10:25 »
Evo objavili novu fifa listu,mi smo na mestu 38,Japan na 44,tako da smo prvi ispod crte za treci sesir.

Ван мреже Heraclid

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 251
  • Activity:
    5.83%
  • Репутација: +175/-86
« Одговор #7650 послато: јуче у 12:49:18 »
Peru u 2. sesiru? OK.

Ван мреже Vlada 89

• Activity:
    55.17%
« Одговор #7651 послато: јуче у 12:51:20 »
Valjalo bi da upadnemo u treci sesir jer ce nam u suprotnom po meni zapasti grupa ili sa Brazilom ili Argentinom.

Ван мреже Robbie Fowler

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.181
  • Activity:
    43.5%
  • Репутација: +1854/-568
« Одговор #7652 послато: јуче у 12:55:31 »
A kako ce treci sesir to da promeni?Sta znam,meni izgleda svejedno.Cak mi se cini da ima nekih boljih timova u cetvrtom,ili bar jednako dobrih,van evropskih.Daj ustase,Peru i Rusiju :srbinosm:

На мрежи Jenkins

• Веран као пас
  • Поруке: 954
  • Activity:
    45.67%
  • Репутација: +287/-177
« Одговор #7653 послато: јуче у 12:59:26 »
A kako ce treci sesir to da promeni?Sta znam,meni izgleda svejedno.Cak mi se cini da ima nekih boljih timova u cetvrtom,ili bar jednako dobrih,van evropskih.Daj ustase,Peru i Rusiju :srbinosm:

А јбг брате, боље избећи усташе, Данце, Исланђане него Мароко, Панаму итд итд

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.149
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +2402/-707
« Одговор #7654 послато: јуче у 13:03:01 »
Ja mislim da ćemo upasti u treći šešir,neko će omanuti sto posto.

Čitao preključe pitanja postavljena Muslinu u Žurnalu i neki tip ga iz Kraljeva pita sad ne znam da li je trik pitanje ili je ozbiljno mislio .
Zašto u vremenu savremenih tehnologija ne koristi SMS .Kaže Muslin da on je stariji čovek i da ga ne zanimaju sms-ovi ,profili na druptvenim mrežama.

Ван мреже Robbie Fowler

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.181
  • Activity:
    43.5%
  • Репутација: +1854/-568
« Одговор #7655 послато: јуче у 13:03:59 »
Naravno,mislio sam na ove vanevropske.Mada,sto kaze Miodrag,neko ce da omane,nema sanse da ne ukenja Mukija :travka:

Ван мреже Vlada 89

• Activity:
    55.17%
« Одговор #7656 послато: јуче у 13:06:01 »
Peru u 2. sesiru? OK.
Juznoameriknci su svi visoko rangirani jer oni u kvalifikacijama za SP imaju cak 18 utakmica u 9 pauza.Dve godine igraju kvalifikacije.

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.149
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +2402/-707
« Одговор #7657 послато: јуче у 13:08:56 »
Umalo Sirija nije izbacila Australiju ,nema više toliko puno razlike između reprezentacija.Kad je žreb za Evropski baraž

Ван мреже Vlada 89

• Activity:
    55.17%
« Одговор #7658 послато: јуче у 13:11:25 »
Mislim da nece jos.Prvo ide zreb za Ligu nacija,ona se igra sledece jeseni.
Pogresno sam te razumeo,sutra je zreb za evropski baraz.

На мрежи Дука

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.633
  • Activity:
    10.83%
  • Репутација: +539/-900
« Одговор #7659 послато: јуче у 13:16:03 »
Poljska

Italija

Iran

Srbija

:lud:

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum