Аутор Тема: СВЕ ВЕСТИ - БЕЗ КОМЕНТАРИСАЊА!  (Прочитано 337480 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Гавра

• Члан клуба
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.019
  • Репутација: +1987/-1404
  • ЈА КАДА МЕ ГЛЕДАШ, ПОНОСНО СТОЈИМ, ЈА САМ ЗВЕЗДАШ
Одг: СВЕ ВЕСТИ - БЕЗ КОМЕНТАРИСАЊА!
« Одговор #1020 послато: 12 Фебруар 2015, 15:10:24 »
Košarkaški klub Crvena zvezda još jednom obaveštava celokupnu javnost da je njen predlog da se po principu reciprociteta razmene ulaznice za meč sa Panatinaikosom odbijen od strane čelnika atinskog kluba. Shodno tome, Crvena zvezda nije bila u prilici da organizuje odlazak navijača u Atinu, jer rukovodstvo Panatinaikosa iz bezbednosnih razloga nije omogućilo ni kupovinu ulaznica za ovaj meč. S obzirom na raznorazne napise u grčkim medijima KK Crvena zvezda još jednom želi jasno da stavi do znanja da ne snosi bilo kakvu odgovornost ukoliko su pojedini navijači, državljani Srbije, u sopstvenoj režiji otputovali u glavni grad Grčke, jer organizovanog puta za navijače od strane kluba nije bilo.

Već dugo godina unazad u Grčkoj postoji pravilo da u duelima večiti atinskih rivala Panatinaikosa i Olimpijakosa u dvoranama nema navijača gostujućih timova kako bi se predupredili pokušaji bilo kakvih incidenata među navijačkim grupama. Zbog dobro poznaih bratskih odnosa između navijača Crvene zvezde i kluba iz Pireja, organizator i domaćin ove utakmice odlučio je da to pravilo primeni i na ovaj evroligaški meč sa Zvezdom.

Iz tog razloga KK Crvena zvezda još jednom apeluje na svoje navijače i simpatizere da ne putuju u Atinu na duel sa Panatinaikosom, jer im ni na koji način neće biti dozvoljen ulaz u dvoranu OAKA. S obzirom da su čelnici Panatinaikosa odbili predlog o razmeni karata poslali su jasnu poruku da nisu u stanju da garantuju bezbednost i zato molimo navijače ozbiljno shvate ovaj apel kako bi se izbegli bilo kakvi problemi.

http://www.kkcrvenazvezda.rs/index.php/article/karata-nema-i-nece-ih-ni-biti

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.438
  • Репутација: +5242/-5586
« Одговор #1021 послато: 21 Фебруар 2015, 19:27:55 »
Reakcije vodecih ljudi zvezdinih klubova na vujoseviceve zlonamerne insinuacije

Како се ближе мечеви за трофеје, тако се годинама по правилу, од једне особе могу очекивати отровне стрелице у правцу свега што има везе са Црвеном звездом. Ни овога пута ситуација није била другачија, па је дотични коме је очигледно у глави само Црвена звезда, поново оплео по клубовима СД Црвена звезда.

Наиме, Душко Вујошевић, тренер КК Партизан Нис, пред одлазак на финални турнир Купа Радивоја Кораћа у Ниш, рекао је да клубови Црвене звезде имају повлашћен статус, што је изазвало и одговоре неких од челника Звездиних клубова у разним спортовима.

- Фаворит је Звезда, а она се фаворизује у свим спортовима последњих година – истакао је Вујошевић, иначе тренер КК Црвена звезда из сезоне 1991/92.

Уследили су и одговори неких од водећих људи Црвене звезде у неколико спортова, а један од најсликовитијих био је Мирко Бутулија, председник рукометног клуба Црвена звезда:

- Изјава Вујошевића више личи на оно када некоме ускратите стечене привилегије које ужива у неком времену, стицајем неких околности, па он сматра да су те привилегије нешто нормално. Када се после ствари доведу у нормалу, он сматра да је оштећен – истакао је Бутулија за дневни лист “Спорт“, а потом додао:

- Опште је познато да се људи који су блиски Партизану, или су потекли из Партизана, налазе на челним местима што се тиче рукометних организација.

У свом стилу је одговорио и Виктор Јеленић, први човек ватерполо клуба, некадашњи прослављени репрезентативац и легендарни ватерполиста црвено-белих:

- Само човек може да се насмеје. Ма какво фаворизовање – истакао је Јеленић за “Спорт“.

Светозар Мијаиловић, први човек ФК Црвена звезда, такође је негирао тврдње тренера црно-белих:

- Наш клуб иде својим путем, а ја желим титулу свим нашим клубовима. Тврдим да се фудбалери и остали клубови не форсирају ни по каквој основи – закључио је Мијаиловић.

Вујошевић је дакле, још једном потпуно промашио са својом изјавом, или му је можда и био циљ да дестабилизује свог највећег ривала у борби за трофеје пред финални турнир Купа Радивоја Кораћа, нетачним и злонамерним тврдњама у својој опседнутости Црвеном звездом. Не само да му то није успело, већ се не можемо начудити одакле му уопште идеје за тако нешто обзиром да је Црвена звезда у фудбалу тренутно друга на табели са дугом који је додатно увећан последњих година, да је мушки рукометни клуб годинама имао велике финансијске проблеме, а тренутно се налази на шестој позицији, док су рукометашице због финансија остале без готово целог тима и тренутно су последње на табели. Сличне проблеме имале су и кошаркашице, које су остале без читавог првог тима, па ове сезоне наступају са кадетско-јуниорским погоном и тренутно су осме у шампионату. Ватерполистима такође не цветају руже ни резултатски ни материјално, а и у време када су освојили титулу шампиона Европе пре непуне две године, усред сезоне играчи су имали одрешене руке да напусте клуб због недовољних средстава, што они нису желели да ураде.

Кошаркаши ове сезоне бележе одличне резултате, обезбедили су прво место у лигашком делу АБА лиге, али су стигли до Топ 16 фазе Евролиге са буџетом који је међу најнижима од 24 клуба учесника елитног такмичења, а према одређеним сазнањима ни буџет Вујошевићевог тима не заостаје за Звездиним, јер да није тако како би се усред сезоне нашла средства за довођење доскорашњег репрезентативца Милана Мачвана и повратак Александра Павловића, играча са деценијским стажом у НБА лиги, да не заборавимо и Еда Мурића, Андреју Милутиновића и до скоро Луку Богдановића. Вујошевића очигледно брине како ће на мегдан никад јачем Звездином тиму, ако се зна да кад год губи прави скандал и на који начин је прошле сезоне у ово време ескивирао Звезду у Купу. Нове спектакле старог спин доктора очекујте већ у суботу у Нишу. Ко сме да се клади да неће зарадити барем једну техничку грешку у случају да његов тим буде у резултатском заостатку?

http://www.mojacrvenazvezda.net/103958/2015/02/21/reakcije-vodecih-ljudi-zvezdinih-klubova-na-vujoseviceve-zlonamerne-insinuacije/

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.443
  • Репутација: +761/-424
« Одговор #1022 послато: 24 Фебруар 2015, 12:29:33 »
Paklen ritam Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su u nedelju treći uzastopni i ukupno osmi Kup Radivoja Koraća, ali nisu imali mnogo vremena za slavlje.

Zvezda će zaključno sa novim ’večitim derbijem’ u nedelju u Pioniru odigrati šest mečeva u razmaku od 15 dana.Crveno-beli imali su ubedljivo najteži raspored u Nišu. Odigrali su tri utakmice za manje od 48 sati, ali su uspeli da se izbore sa umorom i odbrane trofej ’Žućkove levice’.Pre toga, ekipa sa Malog Kalemegdana je 16. februara imala takođe veoma težak duel u ABA ligi protiv Cedevite, a samo četiri dana posle slavlja u Nišu sledi gostovanje velikom Realu iz Madrida u okviru 8. kola Top16 faze Evrolige. Ni tu se paklen ritam mečeva ne završava za ekipu Dejana Radonjića, pošto ih već u nedelju u Pioniru očekuje i treći ovosezonski ’večiti derbi’. Ipak, dobra stvar po crveno-bele je što su već obezbedili pol poziciju u ABA ligi, pa će do kraja regularnog dela sezone Radonjić moći i da kalkuliše sa minutažom igrača.

„Ova tri meča nije sve što nas čini umornim. Već u četvrtak igramo novi meč Evrolige u Madridu i ubrzo sledi završnica ABA lige. Žao mi je što nismo bili kompletni u poslednje vreme i nismo uspeli da završimo sve zacrtane planove. Ipak, spremaćemo se maksimalno za najvažniji deo sezone, a to je polufinale ABA lige, a potom i borba za trofeje koji predstoje. Sigurno je da će kroz obaveze u završnici ligaškog dela ABA lige, kao i u Top 16 faze Evrolige doći do dodatne potrošnje. Ipak, cilj je da maksimalno budemo spremni za polufinale plejofa ABA lige bez obzira na protivnika“, rekao je trener Dejan Radonjić posle trijumfa u Kupu Radivoja Koraća.

На мрежи zlidzon

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.887
  • Репутација: +2336/-919
« Одговор #1023 послато: 16 Март 2015, 00:14:03 »
Daba za MONDO: Sačuvati legende od zaborava

U banjalučkom hotelu "Bosna" predstavljene su dvije knjige autora Žarka Dapčevića - Dabe, "Pod crveno-belim obručima" i "Priče o jugoslovenskoj košarci 1945-1991". Popričali smo sa autorom ovih sjajnih izdanja.

Jedan od najvjernijih navijača Crvene zvezde Žarko Dapčević, popularni Daba napisao je monografiju o voljenom klubu, koja je danas predstavljena u banjalučkom hotelu "Bosna".

Osim ove, posjetiocima prikazani i detalji o knjizi o jugoslovenskoj košarci, istog autora.

Knjiga "Pod crveno-belim obručima" je monografija u kojoj je opisan istorijat KK Crvena zvezda, od osnivanja kluba 1945. pa sve do 2014. godine. Autor je nastojao da ovekovječi sve bitne detalje u istoriji kluba sa Malog Kalemegdana.

Nakon petogodišnjeg, intenzivnog rada, monografija je ugledala svjetlost dana. Autor je tokom promociju objasnio težak period kroz koji je prošao, kako bi sakupio sve potrebne informacije.

"Kroz moje ruke prošlo je na hiljade novinskih članaka, knjiga, časopisa i drugih materijala. Godinama sam to sakupljao da objavim ovu knjigu. Ona obuhvata period od 69 godina u kojem su opisani najbitniji događaji od nastanka kluba do danas. U ovoj knjizi možete pročitati kako se on razvijao, šta je osvajao, koji su igrači prolazili kroz njega, zanimljive priče o igračima, rezultate i sl. Opisani su bitniji međunarodni mečevi, osvojene titule, ali i one manje srećnije priče, o spašavanju od ispadanja, prolasku kroz golgotu…", rekao je Daba na početku razgovora za MONDO.

Istorija jednog od najtrofejnijih klubova u bivšoj državi tako će ostati sačuvana od zaborava. U knjizi, koja je napisana sa mnogo ljubavi, poseban dio rezervisan je za navijače crveno-bijelih.

"Želja mi je bila da u tim pričama pokažem i drugu stranu navijanja. Da ne postoji samo ona crno-bijela strana, da su navijači huligani i slično, nego da postoje ljudi koji stvarno vole i prate svoj klub. Tim pričama htjeli smo da animiramo i druge ljude da se druže, putuju i prate Zvezdu", pojasnio je autor.

Osim Zvezdine monografije, Dapčević je predstavio i drugu knjigu, "Priče o jugoslovenskoj košarci 1945-1991", koja je stvarana paralelno sa pričom o KK Crvena zvezda.

"U prvom segmentu predstavljeni su nekadašnji jugoslovenski klubovi, koji su nastupali od 1945. do 1991. godine. To je priča o klubovima koji su na svoj način ostavili trag u košarci nekadašnje Jugoslavije. Ne samo oni koji su osvajali prvenstvo, nego i ostali. Drugi segment posvećen je košarkaškim legendama, iz svih klubova. Bazirao sam se na igračima koji su obilježili određeni period, kako u klubovima, tako i u reprezentaciji. Interesantne košarkaške priče o klubovima, igračima, utakmicama ostavljene su za kraj, odnosno treći segment".

Iako je istakao da nije bio aktivan sportista, Daba je naglasio da mu je sport jedna od najvažnijih stvari u životu.

"Od svih sportova najviše volim košarku. Rastao sam u vrijeme jugoslovenskih asova, Delibašića, Kićanovića, Slavnića, Dalipagića. Od davne 1975. godine i prvenstva Evrope u Beogradu pa na ovamo bio sam u prilici da čujem razne zanimljive priče o našoj košarci. Moj moto je da u životu ne radim ništa što ne volim, tako da sam ove knjige pisao sa velikom ljubavlju. Bilo je mnogo knjiga o svjetskim i evropskim prvenstvima, uspjesima naše košarke, a hvala bogu ima ih dosta, autori su uvijek isticali istorijske činjenice koje su se samo ponavljale. Ja sam htio da prikažem te priče iz drugog ugla", tvrdi Daba.

Dapčević je do sada objavio tri knjige, a u planu su još neke.

"Monografija o Crvenoj zvezdi je moja prva knjiga koju sam napisao. Zatim je uslijedila 'Slobodan Janković - Srpski Larry Bird', pa 'Priče o jugoslovenskoj košarci 1945-1991'. Trenutno prikupljam materijal za moju novu knjigu o Radivoju Koraću, a vjerujem da će ih u budućnosti biti još, zavisno od materijala koji budem imao", poručio je Daba.

Na tome se neće zaustaviti. Kako kaže, košarka je njegov život i nastojaće da objavim što više knjiga.

"Imam energije napretek. Želja mi je da što više toga ostane zapisano, da bi naraštaji koji dolaze mogli da pročitaju o ljudima koji su pronosili slavu jugoslovenske košarke, koja je bila najbolja na svijetu", zaključio je Žarko Dapčević - Daba, autor koji je cijeli svoj život posvetio Crvenoj zvezdi i košarci.

SRPSKI LARRY BIRD

Dapčević je tokom promocije emotivno govorio o životu Slobodana Jankovića, legende Crvene zvezde, o kome je pisao u svojoj drugoj knjizi. "To je priča o njegovom potresnom životu. Bio je veliki košarkaš i legenda Zvezde i Jugoslavije. Doživio je tešku povredu igrajući za Panionios u grčkom prvenstvu, kada je glavom udario u konstrukciju koša i polomio vratni pršljen, nakon čega je ostao nepokretan. Tada je krenula njegova borba. Želio sam tom knjigom da ostavim trag o njemu i nadam se da sam u tome uspio", rekao je autor.
"Monografija o Crvenoj zvezdi je moja prva knjiga koju sam napisao. Zatim je uslijedila 'Slobodan Janković - Srpski Larry Bird', pa 'Priče o jugoslovenskoj košarci 1945-1991'. Trenutno prikupljam materijal za moju novu knjigu o Radivoju Koraću, a vjerujem da će ih u budućnosti biti još, zavisno od materijala koji budem imao", poručio je Daba.

Link: http://mondo.ba/a552525/Sport/Kosarka/Daba-za-MONDO-Sacuvati-legende-od-zaborava.html

Off Topic
P.S. Ako mislite da treba, prebacite vest u istorija...

Ван мреже Vaske

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 156
  • Репутација: +838/-220
« Одговор #1024 послато: 23 Март 2015, 14:45:23 »
Полуфинале АБА лиге и битка за Евролигу од 14. априла

Полуфинале плеј-офа између Црвене звезде и Партизана, односно Будућности и Цедевите, играће се по систему 2-2-1

Прве две утакмице, на теренима боље пласираних екипа, играће се 14. и 15. априла, док ће трећи меч у серији играти 18. априла кад ће домаћини бити Партизан и Цедевита.

Уколико буде било потребе, четврти мечеви ће се играти одмах 19. априла, такође на терену слабије пласираних тимова, док су евентуалне мајсторице заказане за 22. април.

У финалној серији ће се такође играти по систему 2-2-1, односно у прве две утакмице ће домаћин бити боље пласирани ривал (25. и 26. априла), у трећој се серија сели на терен слабије пласираног тима (29. април), где ће се играти и евентуална четврта (30. април). Уколико буде било потребе, мајсторица је заказана за 2. мај.

Ако се деси да се обе полуфиналне серије заврше раније, помериће се и термини финала.

Žurnal

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
  • Поруке: 833
  • Репутација: +189/-442
« Одговор #1025 послато: 26 Март 2015, 14:16:14 »
http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/269817/Blic-saznaje-Srpski-prvak-ide-u-Evroligu-vicesampion-u-kvalifikacije

Blic" saznaje: Srpski prvak ide u Evroligu, vicešampion u kvalifikacije

I. Velimirović   | 26. 03. 2015. - 13:01h | Foto: A. Dimitrijević   | Komentara: 16

FIBA će prioritet dati nacionalnim savezima, a naša liga bi uz prohodnost u Evropu trebalo da se igra od oktobra umesto ABA.

Posle 14 godina FIBA je blizu da, kako saznaje „Blic“, vrati u svoje okrilje evropska takmičenja - Evroligu i Evrokup, a u tom slučaju očekuje se da šampion Srbije naredne sezone ima prohodnost u evropsku elitu, dok će se naš Savez boriti da i drugoplasirani iz ligaškog dela ili plej-ofa dobije prolaz u kvalifikacije. Ostali će po plasmanu u Evrokup.

ABA liga se naredne sezone neće igrati, bar ne u ovom obliku. Možda će se, isključivo na teritoriji bivše SFRJ (bez Mađara, Bugara, Čeha, Izraelaca...), odvijati takmičenje nalik na nekadašnju jugoslovensku ligu, ali bez većeg takmičarskog značaja i prohodnosti u Evropu. Vođstvo ABA lige će tim povodom uskoro pozvati sve Saveze, čiji klubovi igraju na Jadranu, na sastanak u Minhenu ili Ženevi.

FIBA traži da nekom novom regionalnom ligom (ako je uopšte bude) upravljaju nacionalni savezi, odnosno klubovi. Iz Minhena se insistira na promeni i preuzimanju upravljačkog dela Jadranske lige, što se kosi sa dosadašnjim rukovođenjem privatnih lica, stacioniranim u Ljubljani, Zagrebu i Splitu. Plan FIBA je da se primat da nacionalnim ligama, pa bi se tako Srpska liga igrala u terminu sadašnje ABA, a eventualna regionalna čije bi sedište bilo u Beogradu i Zagrebu, u terminima naše Superlige (poslednja dva meseca sezone).

FIBA je obavila razgovore s najvećim košarkaškim federacijama i najbogatijim klubovima na kontinentu i dobila njihov pristanak za učešće u novoj Evroligi. Zajednički sastanak održaće se 10. aprila u Ženevi, a ULEB će se sa klubovima sastati tri dana ranije u Barseloni.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1026 послато: 01 Април 2015, 12:02:21 »
Paklenih 14 dana za Crvenu zvezdu i prava priprema za Partizan: Do plej-ofa dva teška gostovanja i Panatinaikos!
Za isto vreme, crno-beli će odigrati samo jedan zvanični meč - protiv Mege u Pioniru...

MOGU LI KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE DA IZAĐU KAO POBEDNICI?

April je mesec u kojem je prvi dan posvećen šali, ali i mesec u kojem nema popusta za košarkaše Crvene zvezde. Crveno-beli izgubili su sve šanse da se nađu u četvrtfinalu Evrolige, ali ni trunke šale nema kada puleni Dejana Radonjića kažu da će poslednja dva kola TOP 16 faze odigrati maksimalno ozbiljno. Svaka naredna pobeda dodatno bi uvećala koeficijent klubu s Malog Kalemegdana, koji je sa 92 osvojena poena u poslednje tri godine došao na 19. poziciju na listi 30 najboljih klubova Starog kontinenta, ali u „malom mozgu“ provlači se samo jedna misao - polufinale plej-ofa Jadranske lige i toliko čekani okršaji sa Partizanom!

Poslednje kolo regionalnog takmičenja donelo je ishod koji se brojnim košarkaškim poklonicima u Srbiji nije dopao, ali mesta za korekcije više nema. Ipak, do novih okršaja sa večitim rivalom, crveno-bele čekaju još tri vrlo teške utakmice. Prva će se odigrati u petak u Kaunasu, gde Zvezda gostuje Žalgirisu, vrlo verovatno bez pomoći Branka Lazića, možda čak i Markusa Vilijamsa, kojeg će trener Radonjić zajedno sa saradnicima pokušati da pripremi za najteže mečeve u sezoni.

Samo tri dana kasnije, tačnije u ponedeljak, Crvena zvezda se iz Kaunasa seli za Valjevo, gde će od 20.30 odigrati susret drugog kola Superlige sa Metalcem. Za samo pet dana crveno-beli će preći put dug približno 3.306 kilometara, a onda će se stacionirati u Beogradu, odakle slede pripreme za meč poslednjeg kola TOP 16 faze sa Panatinaikosom (9. april, 20.45).

Iako je jasno da Zvezda neće morati da juri pobede zbog prolaza, već isključivo zbog prestiža, novog evropskog iskustva, ali i armije navijača, učenici Dejana Radonjića svesni su da će snagu morati da rasporede ravnomerno, jer posle uskršnje pauze sledi ono najvažnije - serija utakmica od kojih će mnogo toga zavisiti. I ne samo zbog mogućnosti da se uđe u bitku za pehar, već i da se ostvari najbitniji cilj i da se obezbedi plasman u Evroligu. Interesantno, u istom vremenskom periodu, Partizan će odigrati samo jedan zvanični meč - protiv Mega Vizure u subotu, na svom terenu.

U redovima dva beogradska giganta više puta je istaknuto da je ostanak/povratak u elitno takmičenje od presudnog značaja, pa je samim tim jasno da će to biti dvoboj do poslednje kapi znoja.

Niko još uvek ne zna šta bi dueli dva najveća srpska kluba mogli da donesu ljubiteljima kraljice igara, ali ono što crveno-bele do tada čeka jeste pakleni ritam i tri „muške“ utakmice.

Mnogi bi rekli - najbolja moguća priprema za najdominantniji tim u ovom delu Evrope...

(FOTO: MN Press)

http://www.mozzartsport.com/vesti/paklenih-14-dana-za-crvenu-zvezdu-i-prava-priprema-za-partizan-do-plejofa-dva-teska-gostovanja-i-panatinaikos/101545

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1027 послато: 11 Април 2015, 11:55:46 »
Neosvojive tvrđave Evrope
 10. april 2015
Crvena zvezda Telekom na listi timova sa najboljim učinkom na domaćem parketu ove sezone na Starom kontinentu. Ruski Himki je jedini tim koji do sada nije izgubio ni u jednom takmičenju

Ruski Himki, posle plasmana u finale Evrokupa ima mnogo razloga da bude prezadovoljan sezonom 2014-15. Ekipa iz Moskve je pobedom u sredu uveče protiv Banvita u polufinalu Evrokupa nastavila neverovatnu seriju od 23 uzastopne pobede u svim takmičenjima na domaćem parketu. Na taj način tim u kome kao prvi asistent radi Andreja Gavrilović, a u kome je Aleksandar Lukman zadužen za fizičku pripremu igrača, postao je jedini neporaženi tim na domaćem parketu u Evropi!

Himki je ove sezone odigrao 12 mečeva u VTB i 11 utakmica u Evrokupu na domaćem parketu. Neko bi rekao da je lako Himkiju da bude neporažen u Moskvi kada je ove sezone igrao Evrokup, takmičenje u kome su rivali slabiji u odnosu na Evroligu, ali mnogi zaboravljaju koliko je jako takmičenje VTB liga. Do kraja ligaškog dela ovog regionalnog takmičenja Himki bi mogao da produži niz pošto ne dočekuje rivale zvučnog imena, osim Nižnjeg Novgoroda, a već je savladao CSKA.

Real Madrid je ekipa koja je ove sezone doživela samo jedan poraz na domaćem terenu. Tokom prve faze Evrolige, kraljeve iz Madrida srušio je Uniks u ludoj utakmici. Do sada, tim Pabla Lasa je dobio 12 mečeva u španskom šampionatu i 10 od 11 utakmica u Evroligi. Ipak, može da se dogodi da im krunu uskoro skine Barselona u okršaju u španskom prvenstvu u Madridu.

Olimpijakos je dugo trčao trku sa Himkijem. A onda je u Atinu stigao Fenerbahče Ulker i tim Željka Obradovića je postao prvi i jedini tim koji je ove sezone podignutog čela izašao iz dvorane Mira i prijateljstva. Crveno-beli iz Pireja do sada su pobedili 11 mečeva u šampionatu Grčke i deset od 11 utakmica na domaćem terenu u Evroligi.

Njihov najljući rival Panatinaikos je tim koji nije izgubio u grčkom šampionatu u dvorani OAKA, ali ih tek očekuje duel protiv Olimpijakosa. Do sada u Evroligi ih je pobedila Barselona dva puta i Alba Saše Obradovića.

U Nemačkoj, Brose baskets je tim koji nije izgubio nijedan meč na domaćem terenu. Na 15 mečeva Bundeslige u Bambergu ekipa Anderee Trinkinerija je svaki put bila pobednik. Ipak, u Evrokupu Brose baskets je gubio kod kuće od Bajerna, Dižona i Lokomotive iz Kubana.

A da i Srbija ima razloga za ponos postarala se Crvena zvezda Telekom. U ABA ligi, tim Dejana Radonjića je ostvario 13 pobeda na domaćem terenu. I rezultati u Evroligi crveno-belih su za svako poštovanje pošto su pobedili na šest mečeva ne račujajući sinoćnji okršaj proptiv Panatinaikosa.

I Unikaha je neporažena u Malagi u španskom šampionatu. Ovakvi rezultati doneli su ekipi Đoana Plaze prvo mesto u ACB ligi. Ipak, u Evroligi su stvari drugačije pošto je Unikaha doživela šest poraza na domaćem parketu.

novosti

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
« Одговор #1028 послато: 13 Април 2015, 16:27:06 »
http://mondo.rs/a786173/Sport/Kosarka/Zvezda-odgovorila-Partizanu-Koristimo-prednost-domaceg-terena.html

:aplauz:

Crvena zvezda Telekom saopštila je da će za utakmice polufinala plej-ofa ABA lige protiv Partizana biti sprovedene opsežne mere bezbednosti, kako bi sami mečevi protekli u najboljem redu.

U ponedeljak je održan sastanak bezbednosnih službi, kome su prisustvovali predstavnici oba kluba, a Partizan je potom burno reagovao na odluku crveno-belih da odustanu od dogovora postignutog na početku sezone - da "večiti" rivali po principu reciprociteta ustupaju 500 ulaznica navijačima gostujućeg tima.

"Odluka je doneta iz bezbednosnih razloga, kako bi se spustila tenzija. Na ovaj način će takođe Crvena zvezda biti u prilici da iskoristi prednost domaćeg terena, koju je apsolutno zasluženo stekla osvajanjem prvog mesta u ligaškom delu regionalnog takmičenja", stoji u saopštenju sa Malog Kalemegdana.

Crveno-beli dodaju da će kapije Pionira biti otvorene od 18 časova, tri sata pre početka utakmice i apeluju na navijače da ranije dođu u halu, kako bi se izbegle gužve na ulazima.

Najavljena je rigorozna kontrola na više punktova.

"Oko hale Pionir biće organizovana dva bezbednosna prstena, tako da niko bez karte neće moći da priđe dvorani. Posebno naglašavamo da će prilikom ulaska u halu strogo biti poštovana numerizacija karata. To, praktično, znači da niko neće moći da bira ulaz, niti će po ulasku u halu biti u mogućnosti da promeni tribinu".

Zvezda, na kraju, moli navijače da bodre svoj tim fer i sportski, bez ubacivanja predmeta na teren i upotrebe pirotehničkih sredstava.

Ван мреже Vaske

• Звездаш
  • **
« Одговор #1029 послато: 16 Април 2015, 19:37:29 »
Калинић: Катастрофално смо одиграли, навијачи нису проблем

– То не мора ништа да значи, тренирамо у тој хали целе године, иста је хала, бука... То на играче најмање утиче. Можда смо малчице били у предности пред прве две утакмице, па смо изгубили једну утакмицу – навео је Калинић новинарима.

Према његовим речима, Звезда је играла брзоплето у другој утакмици полуфиналне серије.

– Катастрофално смо одиграли прво полувреме, то је највећи утисак друге утакмице. У другом смо им зауставили офанзивни скок и вратили смо се, али на крају нисмо имали концентрацију, играли смо брзоплето – рекао је Калинић.

Трећа утакмица полуфиналне серије играће се у суботу од 21 час, а Партизан ће бити домаћин.

Zurnal

Ван мреже golijanin

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 121
  • Репутација: +33/-70
« Одговор #1030 послато: 20 Април 2015, 23:23:02 »
Finale Superlige - start van “Pionira”
Đ. M. | 20. april 2015. 21:34 | Komentara: 0
Odbojkaški savez Srbije rezervisao je ovu dvoranu za utakmice Svetske lige, protiv Brazila (14. jun), Australije (20. jun) i Italije (28. jun)

BAR dve utakmice finala plej-ofa Superlige Srbije, prva i treća, bez obzira na to ko bude odlučivao o tituli, kako sada raspored izgleda, neće moći da se igraju u “Pioniru”.

Naime, Odbojkaški savez Srbije rezervisao je ovu dvoranu za utakmice Svetske lige, protiv Brazila (14. jun), Australije (20. jun) i Italije (28. jun).

S obzirom na to da su termini finala Superlige 14, 16, 19. i ako bude potrebno 21. i 24. jun, a da je za postavljanje odbojkaške podloge neophodan jedan dan, jasno je da bi dve utakmice finalne košarkaške serije, prva i treća, morale da se “izmeste” iz “Pionira”.

Podsećanja radi, slična situacija je bila i 2012. kada su četvrti meč finala Zvezda i Partizana odigrali u Železniku, jer je “Pionir” bio zauzet zbog Svetskog gran-prija za odbojkašice.

На мрежи Боканегра

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.468
  • Репутација: +2328/-749
  • Само за Тебе и једино Тебе...
« Одговор #1031 послато: 28 Април 2015, 15:45:08 »
Luka i Dangubić se igrali s decom

Košarkaši Crvene zvezde Luka Mitrović i Nemanja Dangubić bili su deo nove ’epizode’ Evroliginog projekta društvene odgovornosti “Kroz igru učimo“.

Taj projekat, koji zajednički sprovode Crvena zvezda Telekom i Specijalna Olimpijada Srbij,e ušao je u treću, završnu fazu.

Ambiziozni program počeo je sa radom 27. marta, a u početnoj fazi akcenat je bio na edukaciji održavanjem časova matematike, srpskog i engleskog jezika. U drugoj fazi ovog projekta održavani su košarkaški treninzi, dok će u finalnom delu biti sublimirani edukativni i sportski elementi.

Ceo projekat sinhronizovano se sprovodi u pet gradova: Beogradu, Pančevu, Čačku, Zrenjaninu i Pirotu, a njegova najveća vrednost je što je inkluzivnog tipa i uključuje decu iz specijalnih i redovnih škola.

Osnovna ideja projekta “Kroz igru učimo” bila da se podigne svest o problemu velikog broja nepismenih u Srbiji i ljudi koji imaju samo osnovno obrazovanje i da se naravno podstiče bolja i uspešnija integraciji osoba sa smetnjama u intelektualnom razvoju u naše društvo

U tome u značajnoj meri su pomogli i košarkaši Crvene zvezde Telekom. Luka Mitrović je kao ambasador projekta održao pokazni trening u dvorani Basketlend, dok je to isto učinio i Nemanja Dangubić u svom rodnom mestu – Pančevu.

Tokom sat vremena druženja razne košarkaške igrice kombinovane su sa kvizovima znanja gde su učesnici ovog projekta bili u prilici da u praksi provere sve ono što su u proteklih mesec dana naučili. Mališani su imali veliku pomoć od strane Zvezdinih prvotimaca, a jedina stvar koja je tokom treninga bila obavezna je bila – osmeh.

“Još jednom ću ponoviti da mi je izuzetna čast i veliko zadovoljstvo što sam izabran za ambasadora projekta ’Kroz igru učimo’. To posebno ističem sada kada sam bio u prilici da na delu vidim kako ovaj program izgleda. Uživao sam u druženju sa decom, nadam se da će im sve ovo mnogo pomoći, a posebne emocije su mi probudili kada sam video koliko vole košarku. Ponosan sam i na svoju Crvenu zvezdu koja osmišljava i realizuje ovakve akcije čime dodatno potvrđuje da je zaista veliki klub“, konstatovao je Mitrović, a na njegovu priču nadovezao se Dangubić:

“Posebno mi je drago da sam bio u prilici da se družim sa mojim Pančevcima. Jako je važno da ovakve akcije ne budu usredsređene samo na Beograd, tako da mi je izuzetno zadovoljstvo da se i moj rodni grad našao na ONE TEAM mapi. Uvek se rado odazivam za učešće u projekte ovakvog tipa koji su zaista brojni kada je Zvezda u pitanju“, poručio je Dagubić.

Završna manifestacija pod nazivom ONE TEAM sportski festival biće održana 9. maja u Beogradu.

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2015&mm=04&dd=28&nav_id=985908

Ван мреже pekiludak

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 210
  • Репутација: +66/-139
  • Da je tkati ko zijati i vrane bi nosile gace.

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 17.269
  • Репутација: +5034/-5518
« Одговор #1033 послато: 29 Јун 2015, 15:22:16 »
Čović: Sastav tima zavisi i od navijača

Po završetku prodaje sezonskih karata u pretprodaji, KK Crvena zvezda pokrenula je novu akciju - reaktiviranja članstva.

Od 1. jula, svi koji budu želeli da postanu članovi kluba sa Malog Kalemegdana ostvarivaće s tim u vezi propisana prava i obaveze, ali će steći i dodatnu korist, posedovanjem ZVEZDAŠ lojalti kartice.

Na predstavljanju tog projekta, predsednik Zvezde Nebojša Čović govorio je o značaju obnavljanja članstva i potencijalnih prihoda koji bi klub mogao da stekne sa te strane.

"Upravo od toga zavisiće kakve ćemo timove imati, kakve ćemo budžete imati i kakve ćemo rezultate praviti. Nagađa se dugo koliko miliona navijača ima Crvena zvezda, pa evo prilike da se prebrojimo i da to prebrojavanje bude opšte korisno.Da bude korisno i za njihovu porodicu, kroz novu lojalti karticu, kao i za klub i za sve što zvezdaši očekuju, pre svega rezultate", rekao je prvi čovek šampiona Srbije na Malom Kalemegdanu.

Prodato 2.195 pretplatnih karata

Crvena zvezda Telekom prodala je u pretprodaji 2.195 pretplatnih karata i svi kupci dobijaju novu lojalti karticu bez ulaganja. "Takođe, svi koji budu nastavili da ih kupuju po punim cenama dobijaće je kao člansku kartu i tako će ući u kompletan, interesantan i korisno postavljen sistem", objasnio je Čović.
Čović je podsetio da je za klubom jako uspešna i trofejna sezona, ali i da jedan od prioretnih Zvezdinih zadataka i dalje ostaje njeno postavljanje na održiv finansijski sistem.

"Nama je jako važno da nas ne zanesu trofeji koje smo osvojili, u smislu da smo sve uzeli - pioniri, juniori, kadeti... Mladi tim FMP je, takođe, osvojio KLS, prvi tim regionalnu titulu, trofej domaće Superlige... Sve to je jako lepo, ali to podiže letvicu i očekivanja. Da bismo držali taj nivo moramo da obezbedimo finansije, a Crvena zvezda nikada nije izlazila sa pristupom da traži i kuka od države. Ona će nam dati koliko može i bićemo zahvalni", dodao je predsednik kluba sa Kalemegdana.

KK Crvena zvezda podelila je članske karte u nekoliko kategorija.

- Zvezdaši mlađi od 18 godina dobiće kartu 'Zvezdaš junior', koja će godišnje koštati 300 dinara.
- Za penzionere je kreirana kartica "Zvezdaš veteran" i ona će koštati 400 dinara godišnje
- "Zvezdaš student" kartica koštaće 500 dinara godišnje
- U kategoriju "ostali" spadaće vlasnici "Zvezdaš" kartice koja će koštati 900 dinara. Pod ostalima je podrazumevana i podkategorija "zvezdaš plus", koja predviđa mogućnost da ti članovi daju 2.000 i više dinara kao vid godišnje članarine.

Zvezdaš članska karta biće, dakle, lojalti kartica, koja će svojim vlasnicima omogućiti i povraćaj novca, u iznosu od jedan od pet odsto na tekući račun, pri kupovini u partnerskim firmama, čiji je spisak objavljen na klupskom sajtu.

"Moram da istaknem da je podkategorija 'zvezdaš plus' nastala na predlog naših određenih članova, koji su prepoznali ideju da se pomogne klubu u stvaranju održivog sistema. Držimo se tog koncepta i želja nam je da Crvenu zvezdu postavimo isključivo na tržišnim osnovama. Sistem članstva u našim klubovima je odavno zamro i na ovaj način pokušavamo da ga animiramo. Da član Crvene zvezde ovom karticom uštedi, a i da obezbedi i benefite za klub", dodao je Čović i pozvao i navijače iz dijaspore da se uključe u ovaj projekat.

Prvi čovek Crvene zvezde nije u ponedeljak govorio o temama koje nisu u vezi sa ovim projektom. O stručnim, kadrovskim i takmičarskim aktuelnostima najavio je razgovor sa novinarima krajem ove ili početkom sledeće nedelje.

http://mondo.rs/a807970/Sport/Kosarka/Nebojsa-Covic-Navijaci-clanskim-kartama-uticu.html

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
« Одговор #1034 послато: 16 Јул 2015, 11:15:55 »
http://mondo.rs/a812629/Sport/Kosarka/Marcus-Williams-pozitivno-testiran-na-marihuanu.html

Markus Vilijams kao Džejms Gist!

Jedan od najzaslužnijih za osvajanje "triple krune", bio je pozitivan na doping testu, obavljenom nakon prve utakmice finala plej-ofa između Crvene zvezde Telekom i Partizana.

"Blic" piše da su rezultati analize, koja je obavljena u Beču, stigli u Košarkaški savez Srbije i u klub, koji će imati pravo da kazni igrača zbog disciplinskog prekršaja.

Ostaje da se vidi hoće li Vilijams dobiti i kaznu zabrane igranja, kao što je proletos Gist suspendovan na osam meseci, takođe zbog korišćenja marihiuane, dok je bio član Panatinaikosa.

Gist je 2011. uhvaćen u istom prekršaju tokom finala plej-ofa između Partizana i Hemofarma, što je i tada bilo utvrđeno po završetku sezone, kada je ovaj uveliko napustio Srbiju. Pošto više nije bio u nadležnosti KSS, slučaj je preuzela FIBA i suspendovala ga na tri meseca.

Ван мреже Vaske

• Звездаш
  • **
« Одговор #1035 послато: 29 Август 2015, 16:09:00 »
Годину дана уз Звезду за 15.900 динара

Кошаркашки клуб Црвена звезда Телеком ће од 1. септембра почети редовну продају годишњих карата за сезону 2015/2016

Сезонске улазнице ће моћи да се купе у просторијама клуба на Малом Калемегдану (радним данима од 10 до 20 сати, суботом од 10 до 18 часова), а у оптицају ће бити око четири хиљаде карата пошто је у претпродаји током јуна већ продато 2.210 годишњих улазница.

Претплатне карте ће у продаји бити само до 30. септембра.

Цене годишњих карата за сезону 2015/2016 су: трибине А, Б, Ц и Д 15.900 динара, партер Б и партер 4 25.900 динара, плава и бела ложа 35.900 динара, ложа 46.900 динара, почасна места 93.900 динара.

Власници претплатних карата из прошле сезоне имају попуст у износу од 900 динара.

Žurnal

Ван мреже Неша

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 803
  • Репутација: +592/-90
  • Ушло у крв и готово!
« Одговор #1036 послато: 22 Октобар 2015, 16:32:41 »
PODRŠKA MITROVIĆU Fudbaleri Zvezde uz povređenog kapitena košarkaša

M. Milošević   | 22. 10. 2015. - 15:13h | Foto: Tviter   | Komentara: 0

Koliko znači biti deo crveno-bele porodice ovih dana osetio je i povređeni kapiten Zvezdinih košarkaša, Luka Mitrović.

Njemu podrška stiže sa svih strana, a pred duel njegovih saigrača sa Realom dobio ju je i od Zvezdinih fudbalera.

Marko Grujić živi u blizini Mitrovića pa je sa osatalim zaljubljenicima u basket iz fudbalske sekcije odlučio da obiđu Mitrovića i kako bi mu pružili podršku u trenutku kada ga čeka višemesečna pauza.

Fudbalski klub je Mitroviću poslao i dres na kome je broj devet iznad koga piše Luka kapiten. Pored Grujića u poseti Mitroviću su bili i zvezdini “stranci”: Idan Vered, Mamadu Mbođ i Mičel Donald.

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/281757/PODRSKA-MITROVICU-Fudbaleri-Zvezde-uz-povredjenog-kapitena-kosarkasa

Ван мреже Vaske

• Звездаш
  • **
« Одговор #1037 послато: 02 Новембар 2015, 19:45:22 »
Радоњић: Имам превише обавеза да бих размишљао о Вујошевићу

– Партизан постепено гради тим и сада је у вероватно најјачем тиму пред дуел против нас. Изузетно поштујем све што је Партизан радио ових година и та тежина ношења црно-белог дреса носи обавезу да у дербију буду и можда изнад својих тренутних могућности – рекао је он.

Новинаре је занимало да ли ће Радоњићу бити чудно што на клупи Партизана први пут неће бити Душко Вујошевић.

– Имам превише обавеза у свом тиму да бих размишљао о томе. Спремамо се за Партизан онако како треба. Изузетно поштујем Партизан и све што је урадио свих ових година – рекао је Радоњић.

Радоњић није желео да коментарише евентуална појачања.

– Сигуран сам да играчи који су ту могу боље. Кроз рад и време које ћемо провести заједно, сигурно ће бити боље. Све друго није у првом плану. Искрен да будем, много тога се прича, анализира, пише, све и свашта, тако да... – навео је Радоњић.

Он је истакао да његовој екипи треба времена, јер у екипи има два нова играча и да није једноставна ситуација.

– Екипа је у припремном периоду и налазимо се негде око 1. септембра. Треба нам времена, чега има, а простора не. Стално смо под лупом и то није лако. После пораза постоји бојазан да дође и до пада самопоуздања, што је и природно.

Радоњић је поручио навијачима да помогну екипи у „веома комплексном моменту” и да победе Партизан.

Утакмица ће почети у уторак у 18 часова у хали Пионир. Улазнице неће бити у слободној продаји, а навијачима Партизана ће бити додељено 300 карата.

Žurnal

На мрежи wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 3.451
  • Репутација: +2061/-20878
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
« Одговор #1038 послато: 12 Јануар 2016, 19:24:34 »
Црвено бели викенд

У наредном периоду бићете у прилици да погледате почетком сваке радне недеље, резултате екипа из целокупног система КК Црвена звезда, у рубрици "Црвено-бели викенд" са званичног сајта нашег Кошаркашког клуба...

Кошаркаши Црвене звезде Телеком победили су Олимпију у Љубљани са 77:69, и тако се са 14 победа и 5 пораза учврстили у врху табеле АБА лиге јтд, и практично осигурали пласман у плеј оф, који је на програму током пролећа.

Јуниори КК Црвена звезда овог викенда нису играли своје утакмице, већ су одмарали, тренирали, након врло успешног учешћа на турниру у Италији.

И кошаркашице ККЖ Црвена звезде одмарале су током претходног викенда и тренирале за предстојећа искушења, а прво је већ наредне среде, црвено-беле предвођене Наташом Ковачевић следеће недеље играју утакмицу 14.првенственог кола са Спартаком из Суботице у дворани "Баскет Сити".

Сениори развојног тима КК Црвена звезда Телеком, екипе ФМП-а победили су лако и према очекивању екипу Тамиша 85:63 уз 19 поена Добрића, и 16 Дејана Давидовца, момака који су током лета прошли комплетне припреме са сениорским тимом Црвене звезде.

Коначно, најмлађи полазници "школица кошарке" враћају се на паркет од уторка након зимског распуста, а већ у среду на Сајму одржаће се традиционални "Минибаскет фестивал" на коме ће наравно, учешће узети и мали кошаркаши Црвене звезде.

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.667
  • Репутација: +3147/-925
« Одговор #1039 послато: 14 Август 2016, 18:12:52 »
Okupili se košarkaši Zvezde, treninzi od ponedeljka
Crveno-beli se okupili pred početak priprema. Naknadno stižu Dženkins, Dangubić i igrači koji su sa reprezentacijom Srbije u Riju
Košarkaši Crvene zvezde okupili su se danas pred početak priprema za novu sezonu.
Na okupljanju se pojavio centar Ognjen Kuzmić, pojačanje crveno-belih iz Panatinaikosa, dok će se kasnije priključiti Čarls Dženkins, koji je došao iz Milana.

Nemanja Dangubić i dalje trenira sa San Antoniom i njegov dolazak u Beograd se očekuje do kraja sledeće nedelje.

Marko Simonović, Stefan Jović i Vladimir Štimac su sa reprezentacijom Srbije na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Crveno-beli će tokom većeg dela priprema trenirati u Beogradu.

Zvezda će u predstojećoj sezoni igrati Jadransku ligu i srpsko prvenstvo, kao i Kup Radivoja Koraća, u kojima očekuje trofeje, ali i Evroligu gde želi što bolji rezultat.