Аутор Тема: СВЕ ВЕСТИ - БЕЗ КОМЕНТАРИСАЊА!  (Прочитано 323867 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.440
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1186/-1113
  • Idolopoklonik
Одг: СВЕ ВЕСТИ - БЕЗ КОМЕНТАРИСАЊА!
« Одговор #20 послато: 30 Јун 2011, 16:50:03 »

Звездa коначно добија председника
06/30/2011

Ишчекивање по питању судбине Црвене звезде је коначно завршено. Већ за наредну седмице биће заказана Скупштина на којој ће трофејни клуб коначно добити органе.

Александар Боричић, председник Радне групе која је имала обавезу да анализира ситуацију и да предлог којим путем да крену црвено–бели кошаркаши, пословно борави у Бечу. У његовом одсуству ову информацију потврдио нам је Иван Тодоров, генерални секретар Спортског друштва.– Остаје да одржимо још један састанак како бисмо прецизирали тачан датум Скупштине. Али, она ће сигурно бити одржана наредне недеље – рекао је Тодоров.

Црвена звезда ће тако после више од годину дана, од када јеВладислав Лучић поднео оставку, коначно добити председника и Управни одбор. Радна група је одрадила свој посао и пронашла решење. Сада се у јавности поставља далеко важније питање – ко су људи који долазе на Мали Калемегдан.

Иако је очигледно све договорено и даље се у великој тајности држи име будућег председника, као и његови најближи сарадници. До сада су се на ту тему појављивале само гласине…

http://kkcrvenazvezdafan.weebly.com

Ван мреже dusankzr

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 61
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +36/-24
« Одговор #21 послато: 05 Јул 2011, 09:04:06 »
Čović novi predsednik Zvezde?
Izvor: B92, zurnal.rs

Nebojšа Čović kаndidovаće se zа predsednikа Crvene zvezde nа Skupštini klubа, potvrdio je Mirko Pаvlović, generаlni menаdžer crveno-belih.

Pavlović je za „Sportski žurnal“ potvrdio da je sednica sednicа Skupštine sа Mаlog Kаlemegdаnа zakazana za petak od 17 časova.

„Sednicа Skupštine je zаkаzаnа. Nа inicijаtivu Rаdne grupe, zаkаzаo ju je potpredsednik Vlаdаn Simeunović, i to zа petаk u 17 čаsovа. Održаvаnje Skupštine аutomаtski znаči krаj mаndаtа Rаdne grupe kojа je formirаnа pred krаj sezone. Skupštinа će zаsedаti premа normаtivnim аktimа, očekujem dа će nа njoj biti formirаnа rukovodećа telа i dа će klub dobiti predsednikа“, rekao je Pavlović.

Pаvlović je dodаo dа je zа sаdа sаmo jedаn kаndidаt.

„U klub je stigаo sаmo jedаn zаhtev zа preuzimаnje dokumentаcije zа kаndidаcioni postupаk, i to od Nebojše Čovićа. Nisаm informisаn dа li imа drugih kаndidаtа, sаmo tаj zаhtev je stigаo“, istаkаo je Pаvlović.

Predstojećа sednicа i sаmа kаndidаturа Čovićа moglа bi dа znаči konаčni rаsplet višegodišnjih pregovorа prvog čovekа FMP–а i Crvene zvezde. Već nekoliko godinа unаzаd nа krаju svаke sezone izvlаči se pričа kаko bi nаjbolje rešenje zа Zvezdu bio dolаzаk Čovićа. Pre nekoliko godinа, tаdаšnjа Rаdnа grupа je obаvilа i seriju sаstаnаkа sа Čovićem, аli tаdа do dogovorа nije došlo. Dа li se nešto promenilo od tаdа do dаnаs, videćemo u petаk.

Ван мреже StanKobra

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 151
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +84/-10
« Одговор #22 послато: 05 Јул 2011, 21:01:10 »
Nebojša Čović za B92: "Sada ili nikada"

“Nisam se još uvek kandidovao za predsednika KK Crvena zvezda. Po saznanju da će se u petak održati Skupština CZ, ja sam zatražio od generalnog menadžera, gospodina Mirka Pavlovića da mi dostavi dokumentaciju na osnovu koje bih mogao da vidim postoje li uslovi za moju kandidaturu. Tražio sam Statut po kojem će se sprovoditi skupština i izbori, zatim pravilnike i poslovnike u vezi sa izbornom procedurom, koji su organi kluba koji će se birati u petak i izveštaj o radu i poslovanju kluba u prethodnom periodu. To je nešto što mora da se prouči i da se na osnovu toga donese odluka o kandidaturi. Time će se konačno na ovaj ili onaj način završiti cela ta priča koja neumesno traje već pet-šest godina i pojavljuje se svakog leta”.

Prvi čovek FMP Železnika spreman je da objedini resurse dva kluba u sistemu u kojem bi Zvezda zauzimala primarnu poziciju.

“Imao sam kontakt sa ljudima iz Skupštine KK Zvezda, to nije nikakva tajna, već godinama smo u kontaktu i razrađujemo ideju povezivanja Zvezde i FMP-a. Crvena zvezda je nacionalno dobro i iluzorno je govoriti o privatizaciji, to nije element plana. Plan je da Zvezda u celom tom sistemu bude prvi klub koji se takmiči u najvišem rangu takmičenja, tj. NLB ligi, kao i da objednimo resurse u seniorskoj i mlađim kategorijama. Dalje, stavili bismo u funkciju sve potencijale i infrastrukturu koju ima FMP i jedan deo novih organizacionih pristupa koje bismo zajedno sa ljudima u CZ uspeli da uradimo. Naravno, mi u svemu tome računamo na razumevanje i podršku države, a sve u skladu sa novim Zakonom o sportu”.
Ozbiljan problem jesu veliki dugovi koji su prethodnih godina bili kamen oko vrata ‘crveno-belima’.

“Što se tiče dugova koje Crvena zvezda ima, oni pre svega moraju zajednički dobro da se izanaliziraju. Verujem da postoji visok stepen spremnosti tih ljudi koji se spominju u okviru potraživanja da izađu u susret i svoja potraživanja, ukoliko su realna, pomere ili reprogramiraju i na taj način omoguće novo i legalno finansijsko poslovanje KK Crvena zvezda. Neke dalje detalje iznećemo ukoliko dođe do kandidature”.

Poslednjih dana spekulisalo se da će Svetislav Pešić ponovo biti trener Zvezde ukoliko Čović postane predsednik.

“Ja bih voleo da se to dogodi i imali smo okvirne razgovore o toj temi. Mislim da je gospodin Pešić dao novu dimenziju Zvezdi u periodu u kojem je bio trener, a mislim da bi i njemu bio izazov da radi u novom konceptu i pristupu i da napravi veliki rezultat sa Zvezdom. Da se razumemo, on ga je napravio i one godine kada je radio, ali znate kakav je naš narod – kao rezultat se računa jedino prvo mesto. Napravio je veliki broj igrača koji su posle njega predstavljali okosnicu ekipe”.

Saga o fuziji traje već godinama, a Čović kaže da nije važna prošlost i ističe da je ovo poslednja šansa za projekat koji je zamislio.

“Mislim da je prethodnih godina ključni kamen spoticanja bio što ideja nije sazrela, a možda je na obe strane postojalo nepoverenje. Nisam siguran ni da li sada postoji jednoglasni stav da se projekat započne i da se saradnja FMP-a i Zvezde nastavi kroz formu KK Crvena zvezda. Da sada prozivamo, da li je neko razumeo ili nije, mislim da bi to bilo na štetu svih nas. Čitav ovaj posao vidim kao objedinjenje potencijala koje Zvezda ima. Da li će do toga doći, videćemo, nema još mnogo dana do petka. Ukoliko sada dođe do toga, došlo je, a u suprotnom se te priče neće ponavljati i znaćemo na čemu smo svi zajedno”.

Ван мреже MrRedStarBelgrade

• Uploader
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.391
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2305/-325
  • Све пролази, ЗВЕЗДА траје !
    • MrRedStarBelgrade YouTube Channel
« Одговор #23 послато: 06 Јул 2011, 02:58:19 »
Lepa vest :nije bas za KK Zvezda, ali je nas igrac odradio posao
SP (U19): Cvetković sam pobedio Hrvate!

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije napravila je veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Letoniji, pošto je u derbiju Grupe F pobedila "večitog rivala" Hrvatsku rezultatom 73:68! U poslednjem kolu ekipa trenera Dejana Mijatovića sastaće se sa Kanadom (sreda), a i poraz od reprezentacije "javorovog lista" u nekim kombinacijama neće ugroziti naš plasman u nokaut fazu.   

Apsolutni junak pobede nad Hrvatima bio je plejmejker Crvene zvezde Aleksandar Cvetković, koji je postigao poslednjih osam poena za naš tim u završna tri minuta meča. U trenucima kada se rezultat lomio, odnosno kada su "kockasti" smanjili razliku na samo poen (65:64), sjajni Cvetković, inače drugi strelac šampionata, preuzeo je odgovornost. Odmah je uzvratio pogotkom za tri poena, a zatim je nanizao još pet, uz jedno promašeno slobodno bacanje, i bez dileme je bio najzaslužniji za trijumf.

Zanimljivo je da je Cvetković do poslednja tri minuta ubacio samo četiri poena. Ipak, bio je fenomenalan u trenucima kada se "lomila" utakmica.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je Đorđe Drenovac sa 19 poena. Petar Lambić i Marko Gujaničić, kao i Cvetković, ubacili su po 12 poena.

sportal.rs

Čoki

• Гост
« Одговор #24 послато: 06 Јул 2011, 21:17:58 »
KK Zvezda: Dve struje na Kališu

Drama u KK Crvena zvezda

DVA dana pre održavanja dugo najavljivane Skupštine KK Crvena zvezda, samo je osnivač FMP Nebojša Čović zatražio dokumentaciju za kandidaturu za predsednika trofejnog kluba sa Malog Kalemegdana.

Takav zaplet inicira da bi nekadašnji potpredsednik crveno-belih iz sredine devedesetih mogao da bude i prvi čovek.

Međutim, prema nezvaničnim informacijama, još jedna struja, na čelu sa Draganom Ristićem i Željkom Kojićem, zanteresovana je za preuzimanje kluba.

Prema najavama, Čović bi Crvenoj zvezdi mogao da "donese" kompletnu infrastrukturu FMP, ulaznicu za Jadransku ligu, kao i nekolicinu igrača "pantera" kvalitetnih da ponesu crveno-beli dres.

Istovremeno, tandem Ristić-Kojić je spreman da finansijski konsoliduje klub sa Malog Kalemegdana, da dovede i nekoliko uvaženih sponzora, kao što su "Lemić grup", "Lukoil"... Ali, problem je što nema kartu za izlazak na međunarodnu scenu.

Činjenica je da oba "tima", bar na početku, nisu spremna da se uhvate ukoštac sa dugovima iz prethodnih sezona, odnosno da na sebe preuzmu rešavanje finansijskih potraživanja od poverilaca čiji red nije mali.

Očigledno da zbog svega, iako je jul, magla i dalje obavija budućnost Crvene zvezde, koja se već poprilično tetura. Da li će se održati na nogama, ili će posle silnih posrtanja, uslovljenih pogrešnim potezima ranijih uprava, pasti, znaće se možda posle Skupštine, koja je zakazana za petak(17.00).

Navedi uvek izvor!
http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:337062-KK-Zvezda-Dve-struje-na-Kalisu
« Последња измена: 07 Јул 2011, 12:45:47 aragorn »

Ван мреже marcos

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.854
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +428/-349
« Одговор #25 послато: 06 Јул 2011, 22:39:42 »
Pavlović za B92: "Čović je rešenje"
 Izvor: B92

Generalni menadžer KK Crvena zvezda Mirko Pavlović rekao je za B92 da bi dolazak Nebojše Čovića na mesto predsednika bio odlično rešenje.

„Sa Nebojšom sam cele sezone imao izvanrednu komunikaciju i dobro smo sarađivali".

"To je zasigurno čovek iz košarke koji je u materiji i odlično zna kako klub treba da se organizuje i vodi. S obzirom šta nudi i kakav je njegov program, ne vidim da bilo ko drugi može da ponudi ono što Čović i FMP u saradnji mogu“, kaže Pavlović za B92.

„Podatak da će Zvezda sledeće sezone igrati u NLB ligi i imati respektabilnu ekipu, kao i niz drugih dugoročnih pogodnosti koje bi Zvezda dobila saradnjom, daju za pravo svakom navijaču da ozbiljno podrži projekat. Do srede je Čovića pismeno podržalo 16 članova Skupštine, što pokazuje koliko je taj program snažan“, dodao je Pavlović za B92.

Generalni menadžer Zvezde kaže da je prvi čovek FMP-a dobio tražene papire na uvid.

„Na zahtev gospodina Čovića još u utorak smo poslali većinu traženih informacija, a u sredu smo poslali preostali, manji deo. Gospodin Čović u ovom trenutku ima svu dokumentaciju na osnovu koje će odlučiti da li će se kandidovati za mesto predsednika KK Zvezda. Drugih kandidata za sada nema, niko se nije javio i nemam informacija da postoje nove opcije za to mesto“.

U medijima su se pojavile spekulacije da je predstojeća Skupština nelegalna, a Pavlović je tim povodom kratko prokomentarisao:

„Sve što mogu da kažem o toj temi u ovom trenutku jeste da je pravna komisija Sportskog društva Crvena zvezda uradila svoj posao i na osnovu toga i zakazala Skupštinu“.

Ван мреже Арса

• Члан ФК
  • Поруке: 1.369
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +450/-356
« Одговор #26 послато: 06 Јул 2011, 22:52:07 »
Čović otkriva za Press: Nemam nameru da kupujem Zvezdu!

Prvi čovek FMP-a Nebojša Čović još jednom će pokušati da napravi fuziju sa Košarkaškim klubom „Crvena zvezda", a čini se da nikada nije bio bliži dolasku na Mali Kalemegdan!

Čović je u intervjuu za naš list potvrdio da bi želeo da se kandiduje za predsednika crveno-belih na predstojećoj sednici skupštine ovog kluba (petak, 8, jul u 17 časova), ali da nema nameru da je privatizuje, kao i da nije odustao od namere da izvuče Zvezdu iz aktuelne krize.

Iako se prethodnih dana spekulisalo da će Čović biti jedini kandidat na izborima za novog predsednika, on nam je juče objasnio da još nije povukao zvanične poteze u tom smeru, jer prvo mora da prouči Statut Crvene zvezde i vidi da li eventualno postoje neke prepreke za njegovu kandidaturu.

Proučavanje, pa kandidatura

- Tražio sam od ljudi iz Zvezde da mi dostave dokumentaciju na osnovu koje bih video da li postoje uslovi za moju kandidaturu. Učinio sam to čim sam saznao da će u petak biti održana sednica skupština, a nakon što proučim Statut, pravilnike i poslovnike, videću da li će ova priča konačno dobiti epilog - rekao je za Press Nebojša Čović.

Ukoliko njegova opcija pobedi, Čović kaže da bi prvi korak bilo objedinjavanje resursa koje imaju FMP i Crvena zvezda, s tim što bi klub sa Malog Kalemegdana naravno imao prioritet. On demantuje optužbe da na ovaj način želi da izvrši „tihu privatizaciju" crveno-belih, ali ostaje pri ranijem stavu da bi dugovanja koja ima ovaj klub trebalo rešiti reprogramiranjem.

- Poznato je da već godinama pokušavam da se dogovorim sa ljudima iz Zvezde i da radimo na toj ideji. Ali moram da kažem da tu nema govora o privatizaciji, jer je Zvezda nacionalno dobro i nije ničije vlasništvo. Ako bismo postigli dogovor, Zvezda bi igrala u NLB ligi i na raspolaganju bi imala sve resurse FMP-a, kako u seniorskoj, tako i u mlađim kategorijama. Potrebna nam je i pomoć države na koju bismo ozbiljno računali - objasnio je Čović.

Sada ili nikada

Čović je i ranijih godina bezuspešno pokušavao da „uđe" u Zvezdu, ali juče nije želeo da objašnjava zašto do toga nikad nije došlo. Međutim, on poručuje da će u potpunosti odustati od te ideje ukoliko i sada doživi neuspeh, jer bi to onda bio jasan pokazatelj da u Zvezdi nije dobrodošao.

- Ne bih želeo da se vraćam na te priče. Možda me nisu bili razumeli, možda nije bilo dovoljno poverenja, a možda ni trenutak nije bio povoljan. Na kraju krajeva, više nije ni bitno. Mislim da ni sada ne postoji jedinstven stav po tom pitanju. Ako dođe do fuzije, verujem da će to biti u interesu oba kluba. Ako ne dođe, onda se više neću ni vraćati na ovu priču, jer će biti jasno kako stoje stvari - rekao je Čović.

Voleo bih da i Pešić dođe

Svetislav Pešić je u nedavnom razgovoru sa domaćim medijima poručio da bi voleo da se vrati u Zvezdu, a mnogi poznavaoci košarkaških prilika smatraju da je to moguće jedino ako klub preuzme Nebojša Čović.

- Razgovarao sam sa Pešićem o toj mogućnosti i naravno da bih bio presrećan ukoliko bi se on vratio u Zvezdu. On je jedan od najboljih trenera u Evropi i prepoznaje ono što bih ja želeo da sa njim napravim u klubu - rekao je Čović.

http://sportservis.pressonline.rs/wsw/index.php?p=86&ni=24230

Ван мреже salexxx

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.255
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +604/-381
« Одговор #27 послато: 07 Јул 2011, 10:50:36 »
KARI OPET U ZVEZDI?
PEŠIĆ: SREO SAM SE SA ČOVIĆEM
(0)    Četvrtak, 7. Juli, 2011.| Autor: Milan Nastić
Nismo pričali o mom povratku u klub, ali nikad se ne zna

Ima nade!
Iskusni trener Svetislav Pešić izjavio je da se video s Nebojšom Čovićem i da su razgovarali o Crvenoj zvezdi.

- Sreo sam se sa Čovićem, ali moj povod za viđenje s njim bio je drugi. Nešto smo se privatno našli, a u toku razgovora dotakli smo se Zvezde i srpske košarke. Obojicu nas spaja ovaj sport i ne vidim zašto ne bismo prozborili neku na tu temu. Nismo pričali o mom povratku, niti sam razmišljao o tome, ali nikad se ne zna. Ta ideja se stalno ponavlja a ja ne želim da budem uvučen u nešto što priča čaršija, niti o tome želim da govorim preko medija - kazao je Pešić.

On je istakao da u potpunosti podržava Čovićev projekat.
- Tako nešto je potrebno ne samo Zvezdi već i srpskoj košarci. To su pomaci nabolje i nadam se da će crveno-beli posle dugogodišnjeg lutanja naći koncept koji će da ih vodi napred. Do sada je sve funkcionisalo po principu imamo plan, on počne u avgustu, a završi se u maju. Vizija je neophodna.

Čović: Biće mu izazov

- Voleo bih da se to dogodi i imali smo okvirne razgovore o tome. Mislim da je gospodin Pešić dao novu dimenziju Zvezdi u periodu u kojem je bio trener, a mislim i da bi njemu bio izazov da radi po novom konceptu i pristupu i da napravi veliki rezultat sa Zvezdom - rekao je Čović za B92.

http://www.kurir-info.rs/sport/kosarka/pesic-sreo-sam-se-sa-covicem-100181.php

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • Поруке: 9.579
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +1812/-1729
« Одговор #28 послато: 07 Јул 2011, 18:52:44 »
Čović ima konkurente?

Prema pisanju ''Novosti'', Nebojša Čović neće biti jedini kandidat za predsednika KK Crvena zvezda.
Za preuzimanje kluba sa Malog Kalemegdana zainteresovan je tandem Ristić-Kojić.

Oni mogu da pomognu da klub finansijski stane na noge dovodeći nekoliko uvaženih sponzora, kao što su "Lemić grup", "Lukoil".

Jedini problem, jeste činjenica da Zvezda naredne godine neće igrati na međunarodnoj sceni.

Za razliku od pomenutog tandema, Čović bi, ukoliko postane predsednik crveno-belih, u klub doneo kompletnu infrastrukturu ''Pantera'', kartu za takmičenje u Jadranskoj ligi naredne sezone, i doveo bi nekolicinu kvalitetnih igrača iz Železnika.

Skupština kluba zakazana je za petak (17.00) i nakon nje će verovatno mnoge stvari biti jasnije.

спортске.нет

Ван мреже САША БРИГАТЕ БЛ

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 242
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +214/-463
  • НИКО КАО МИ БРИГАТЕ ! Bucureşti, România
« Одговор #29 послато: 07 Јул 2011, 22:33:32 »
http://sportal.rs/news.php?id=54499

Odložena Zvezdina skupština

Dugo očekivana i najavljivana sednica Skupštine Košarkaškog kluba Crvena zvezda je odložena. Prvobitno je planirano da se sednica na kojoj je trebalo da bude izabrano rukovodstvo održi u petak, ali je sve odloženo. Kako saznajemo sednica će biti održana u periodu između 21. i 27. jula.

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Idolopoklonik
« Одговор #30 послато: 08 Јул 2011, 16:21:43 »
Bjelica: Čović je pravi čovek za Zvezdu

"Mislim da bi dolazak Nebojše Čovića na mesto predsednika bio pravi potez. U pitanju je iskusni košarkaški radnik koji ima veliki ugled u Srbiji", rekao je bivši košarkaš Crvene zvezde Nemanja Bjelica.

Jednom zvezdaš - uvek zvezdaš.

Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica i posle godinu dana provedenih u inostranstvu, kilometrima daleko od Malog Kalemegdana, prati šta se događa u klubu u kojem je stekao evropski poznato košarkaško ime.

U danu kada je otkazana Skupština KK Crvena zvezda, na kojoj je jedan od kandidata za predsednika trebalo da bude vlasnik FMP Železnika Nebojša Čović, Bjelica je za list "Danas" izjavio:

"Mislim da bi dolazak Nebojše Čovića na mesto predsednika bio pravi potez. U pitanju je iskusni košarkaški radnik koji ima veliki ugled u Srbiji. Mladoj ekipi Zvezde na čelu sa Nemanjom Nedovićem neophodna je podrška uprave", rekao je Bjelica i dodao:

"Crveno-beli imaju dobar potencijal koji bi bio dodatno nadograđen eventualnim dolaskom perspektivnih igrača iz FMP. Nadam se da će Zvezda nakon imenovanja Nebojše Čovića za prvog čoveka kluba postati finansijski stabilan tim koji bi u pristojnom vremenskom periodu na ravnopravnoj osnovi konkurisao najboljim srpskim klubovima", podržao je Nemanja Bjelica, srpski reprezentativac i poslednji Zvezdin dragulj, kandidaturu Nebojše Čovića.

http://www.mondo.rs/

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Idolopoklonik
« Одговор #31 послато: 09 Јул 2011, 08:55:44 »
Čović: Pešić hoće u Zvezdu!

Zainteresovan je za ozbiljan projekat od četiri godine, ali traži garancije – kaže potencijalni kandidat za predsednika kluba sa Malog Kalemegdana

Nebojša Čović i Svetislav Pešić

SKUPŠTINA KK Crvena zvezda odložena je za kraj jula (od 21. do 27), tako da će eventualno glasanje za prvog čoveka kluba, zasad jedini interesent Nebojša Čović, morati da sačeka novi termin.

Ovakav epilog nije preterano iznenadio osnivača FMP-a.

- Imali smo kratak razgovor u kome me je predsednik SD Crvena zvezda, Petar Škundrić, obavestio o pomeranju termina - kaže Nebojša Čović. - Šteta je što se ranije nismo sastali, ali nije do mene. Mislim da je cilj Radne grupe da rešava probleme, a ne da ih prolongira.

Odlaganje Skupštine nije obeshrabrilo Čovića da i dalje razmišlja o kandidaturi.

- Imam potvrdu 17 od 35 članova Skupštine da će glasati za moj koncept. Cilj nije da stvaram lošu energiju, već da pomognem. Jasno je da želim da uložim FMP, čija vrednost nije mala, jer imamo tri hale, ekipe, plaćenu vajld kartu za Jadransku ligu, obezbeđene pripreme. Ali i sa druge strane očekujem konstruktivne odgovore.

Vreme neumitno teče.

- Moramo što pre da reagujemo, jer sam se, analizirajući dokumentaciju, uverio da su problemi veći nego što sam mislio. Nije samo košarkaški kolektiv u finansijskim problemima, već i drugi delovi Sportskog društva. Samim tim, na njih se nadovezuju i rezultatski problemi. Za otvorenu sam igru, da se vidi ko koliko može, da kažu da li su za naš koncept, ako nisu, neka iznesu razloge, jer jedino tako Zvezda može da izađe iz krize.

Čović razmišlja i o trenerskom kadru. Kao prva opcija se pominje Svetislav Pešića.

- Dva puta smo razgovarali, jednom smo se i sreli. Pešić je pokazao interesovanje za ozbiljan projekat na četiri godine, ali traži garancije. Čovek sam koji ispunjava obećanja, a ne da, kao neki ranije, garancije traju samo nekoliko meseci. Upravo zato želim da imam potpuo čistu sliku, kako bih mogao sa njom da izađem pred Pešića. Prošlo je vreme kada ulazite u klub samo da bi ušli, a da drugi odlučuju.

Prvi čovek FMP-a želi odrešene ruke.

- To ne znači da radim netransparentno. Moje namere su iskrene. Uspešan sam čovek, ne treba mi funkcija samo radi nje, jer sam se dokazao u svim segmentima u kojima sam radio - jasno poručuje Čović.

NEĆU TRULE KOMPROMISE
DUGOVANJA Crvene zvezde nisu mala...
- Izazov je veliki. Zvezda je nacionalno dobro, očekujem koordinaciju sa državom, bez uslovljavanja. Ne treba Zvezdi bilo kakva svađa. Ako moj koncept nekom ne odgovara, neka kaže javno, bez uvijanja. Imamo dobru volju da sve probleme rešimo, jer u imenu Crvene zvezde je velika sinergija, želimo da se potencijal armije navijača pretoči u pozitivnu energiju. Nisam raspoložen za trule kompromise, već da radimo u interesu Zvezde - kaže Čović.

novosti.rs

Ван мреже САША БРИГАТЕ БЛ

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 242
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +214/-463
  • НИКО КАО МИ БРИГАТЕ ! Bucureşti, România
« Одговор #32 послато: 09 Јул 2011, 20:54:01 »
http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:337384-Pesic-Od-Zvezde-sve-zavisi

Pešić: Od Zvezde sve zavisi!

Nije tajna da podržavam ujedinjenje crveno-belih i FMP. Mislim da u ovom momentu ne postoje argumenti da se vratim. Sve je između vazduha i zemlje – kaže trofejni stručnjak

SVETISLAV Pešić se ne svojom željom našao u fokusu javnosti, posebno onog dela naklonjenog Crvenoj zvezdi.

Potencijalni kandidat za predsednika crveno-belih Nebojša Čović u obrazlaganju svog koncepta, ukoliko dođe na čelu kluba sa Malog Kalemegdana, naveo je mogućnost i da trofejni stručnjak dođe. Međutim, kako je Čović rekao, za to su neophodne garancije.

- Nije tajna da podržavam koncept svojevrsnog ujedinjenja Crvene zvezde i FMP. Mislim da tu ništa nije sporno, naprotiv, to bi bio odličan potez za srpsku klupsku košarku - kaže Pešić, koji je u subotu otputovao u Rigu, kako bi gledao završnicu Svetskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Iskusni trener ne poriče da se video sa Čovićem.

- Nije sporno da sam sedeo sa gospodinom Čovićem. Tema razgovora nije bila samo Zvezda, a kad smo se već nje dotakli, pričali smo otvoreno i ja sam, kao što sam već rekao podržao takav koncept.

Sam čin podrške takvom konceptu u javnosti je stvorio sliku da Pešić ima želju da se vrati u Zvezdu, klub koji je pre dve godine doveo do dva finala i jednog polufinala, i koji, prema mnogima, neće imati perspektivu ako na klupu ne sedne jedan takav strtučnjak.

- Šta to znači da li ja imam želju, ili Zvezda ima želju? Nije u pitanju želja, već objektivni razlozi. Mislim da u ovom momentu ne postoje argumenti. Kako bih ja rekao, sve je između vazduha i zemlje - zagonetno završava Pešić.

Na potezu je Sportsko društvo Crvena zvezda, koje treba jasno da izađe pred Pešića i kaže mu da li će postojati finansijska sigurnost koja bi omogućila trofejnom stručnjaku da prihvati ponudu na četiri godine.

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Idolopoklonik
« Одговор #33 послато: 10 Јул 2011, 09:07:02 »

Žeravica razočaran otkazivanjem skupštine:
POLITIKA koči izbor Čovića!!!
Subota - 09.07.2011
Skupština KK Crvena zvezda, koja je trebalo da se održi sinoć, odložena je za dve nedelje. To je još jedna u nizu, najblaže rečeno, cirkuzantnih odluka tima sa Malog Kalemegdana u poslednjih nekoliko godina.

Sa ovom našom konstatacijom slaže se i jedan od najiskusnijih članova Skupštine Ranko Žeravica.
- Jeste sve ovo smešno, ali nije neočekivano. Košarkaški klub Crvena zvezda je već dugo na samom dnu, pa su ovakve, kako kažete, cirkuzantske odluke, samo produkt svega toga - iskren je Žeravica na početku razgovora za „Alo!“.
Iako se u medijima pojavila informacija da je skupština odložena posle dogovora predsednika Sportskog društva Petra Škundrića i jedinog potencijalnog kandidata za predsednika Nebojše Čovića, Ranko sumnja da to nije pravi razlog.
- Lično, mislim da se kupuje vreme da bi se gurnuo neki drugi politički kandidat u priču. To nikako nije dobro za Zvezdu, jer smo se u košarkaškom smislu srozali do dna. U KSS-u nemamo nikakav uticaj. Partizan je na tom polju lider, a i Radnički Kragujevac i FMP i Hemofarm bolje stoje od nas.
Žeravica ipak veruje da će Čović biti prvi čovek crveno-belih posle izbora.
- Ne gubim nadu, iako znam da skupština nije slučajno pomerena. Verujem da je Nebojša pravi čovek za Zvezdu u ovom trenutku. Svi znamo kakav je autoritet u srpskoj košarci i kako se kod njega u Železniku radi sa mladima. Upravo te dve stvari su ono što je u ovom trenutku preko potrebno Crvenoj zvezdi - zaključuje legenda crveno-belih.

Čović: Uzaludno trošenje vremena
Da je izborna skupština KK Crvena zvezda održana sinoć, kako je planirano, Žeravica tvrdi da bi Čović imao dovoljnu podršku za izbor na mesto predsednika. Podsetimo, da bi se održala skupština, potreban je kvorum (18 članova), a za izbor funkcionera bi trebalo da glasa većina prisutnih.
- Mislim da svako trošenje vremena ne ide u prilog Zvezdi. Praviti sada neke dodatne probleme i gužve, na sve ove probleme s kojima se Crvena zvezda suočava, mislim da bi bilo kontraproduktivno. Oni su tako odlučili, što se mene tiče nema razloga za bilo kakvu svađu. Pred nama su dani u kojima ćemo moći da vidimo šta ko misli i kakve ko ima namere - rekao je Nebojša Čović.

alo.rs

Ван мреже daba

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 989
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1502/-327
« Одговор #34 послато: 10 Јул 2011, 16:37:33 »
UVEK NA USLUZI
ČIČA BI DA POMOGNE ZVEZDI!
(0)    Nedelja, 10. Juli, 2011.| Autor: Milan Nastić
Milan Gurović podržava kandidaturu Nebojše Čovića za predsednika košarkaškog kluba Crvena zvezda

Povratak bivših košarkaša!
Izbor Nebojše Čovića za predsednika KK Crvena zvezda donosi mogućnost da se u klub vrati i Milan Gurović, saznaje Kurir. Tim povodom pozvali smo popularnog Čiču, koji je izjavio da je spreman da pomogne klubu s Malog Kalemegdana.

- Što se mene tiče, ja sam Zvezdin sto odsto i spreman sam da se stavim na raspolaganje novom rukovodstvu. Smatram da bih svojim košarkaškim iskustvom mogao mnogo da pomognem. Znam dosta jezika i poznajem ovaj sport. Mišljenja sam da bi za Zvezdu bilo dobro da se u klub vrate bivši igrači, jer njima nije potrebno nikakvo dokazivanje. Finansijski smo obezbeđeni i samo želimo da pomognemo klubu.

Bivši košarkaš Crvene zvezde smatra da je Nebojša Čović prava ličnost za predsednika.
- Pričati o Nebojši je suvišno. Pogledajte šta je napravio od Železnika. Postali su jedna od najorganizovanijih ekipa u regionu, a to je zasluga Čovića. Siguran sam da će tako biti i u Zvezdi, samo da ga izaberu za predsednika. To je čovek koji donosi kontinuitet i autoritet, više ne bi bilo lutanja kao prethodnih godina.

Milan Gurović smatra da bi Svetislav Pešić bio idealno rešenje za trenera crveno-belih.
- Kari se kao trener dokazao. Ako bi uspeli ponovo da ga angažuju, to bi bio pun pogodak. Imao sam priliku da radim s njim i znam o kakvom čoveku je reč - zaključio je Gurović.

Na moru s porodicom

Milan Gurović ove letnje dane provodi na moru zajedno s porodicom.
- Tu sam sa decom i osećam se prelepo. Odmaram se i, pravo da vam kažem, prija mi da pobegnem od vrućina u Beogradu. Ali i ovde ne mogu bez Zvezde, jer svaki dan čitam novine i informišem se šta se dešava u mom omiljenom klubu - istakao je Čiča.

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Idolopoklonik
« Одговор #35 послато: 11 Јул 2011, 09:20:27 »
Povratak Anđelkovića u Zvezdu?
D. B. | 10. jul 2011.

Bivši čelnik košarkaškog kluba bi na Mali Kalemegdan mogao da dođe zajedno sa Nebojšom Čovićem i Svetislavom Pešićem, u ulozi prvog čoveka Skupštine

Drama u KK Crvena zvezda
Živorad Anđelković, nekadašnji čelnik Košarkaškog kluba Crvena zvezda i aktuelni pomoćnik
gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa, mogao bi da se vrati u klub sa Malog Kalemegdana!

„Sport“ navodi da beogradska čaršija bruji o tome da će, pored Nebojše Čovića koji će biti predsednik Upravnogodbora, a samim tim i predsednik Crvene zvezde, i trenera Svetislava Pešića, na mesto predsednika Skupštine stići Živorad Anđelković.

Ukoliko se ovo ostvari, Anđelković, vratio bi se u klub čiji je bio predsednik u periodu od 2001. do 2005. godine.
U želji da se provereovakve informacije u „Sportu“ su pokušali da kontaktiraju Anđelkovića telefonom, ali nije bilo uspeha.

novosti.rs

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Idolopoklonik
« Одговор #36 послато: 11 Јул 2011, 09:58:31 »
Cvetković u idealnoj petorci

Košarkaška reprezentacija Srbije do 19 godina poražena je u finalu Svetskog prvenstva u Letoniji. Od igrača selektora Dejana Mijatovića bolji su bili Litvanci sa 85:67 (18:13, 21:19, 23:15, 23:20). Ako je za utehu jedan od naših igrača svrstan je u idealnu petorku. Aleksandru Cvetkoviću, koji igra na poziciji plejmejkera, društvo prave i najkorisniji igrač šampionata Jonas Valanciunas iz Litvanije, Džeremi Lemb iz Sjedinjenih Američkih Država, Hju Grinvud iz Australije i Dmitri Kuljagin iz Rusije.

sportal.rs

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Idolopoklonik
« Одговор #37 послато: 15 Јул 2011, 21:04:33 »
Čović: Problemi su rešivi
Đ. Matić | 15. jul 2011. 20:51
Nikoga sa konstruktivni idejama ne odbijemo, ali ako neko natura svoje ideje i personalna rešenja, onda ne postoji jedinstvo, kaže čovek koji slovi za budućeg predsednika KK Crvena zvezda

FUDBALSKI, košarkaški, rukometni i odbojkaški klub Crvena zvezda biće pod jednom kasom - Sportskog društva... Brojna imena su u opticaju za članove Upravnog odbora košarkaškog kolektiva... Živorad Anđelković razgovara sa Nebojšom Čovićem... Šta je od svega toga tačno?

- Jedno što nije sporno jeste da gospodin Anđelković i ja intenzivno radimo na konceptu, u saradnji sa našim timovima - kaže Čović, koji slovi za budućeg predsednika KK Crvena zvezda, dodajući da su daleko od personalnih rešenja. - Nećemo nikoga da odbijemo, potrebno je napraviti tim, ali ako izlazimo samostalno sa mišljenjima, onda to već nije timski.

Prvi čovek FMP se dotakao i teme ujedinjenja kasa četiri kolektiva.

- Nije lako napraviti zajednički račun ni kada su svi u plusu, pogotovo je teško kada su u minusu. Trenutno smo usredsređeni na rešavanje problema koji nisu samo finansijski. Ponavljam, moramo da budemo dobar tim. Naravno da nećemo da odbijemo nikoga sa konstruktivni idejama, ali ako neko natura svoje ideje i personalna rešenja, onda samim tim ne postoji jedinstvo. Takođe, ti koji vode abrove, trebalo bi samo da zasuču rukave, jer tračevi ne mogu da budu produktivni.

Čović razume veliko interesovanje javnosti za Crvenu zvezdu...

- U pitanju je veliki posao. Veliki i trofejni kolektiv traži samo malo strpljenja, da ne bi bilo ishitrenih “informacija”, koje ne mogu da pomognu, već samo da nanesu štetu zaista velikom poduhvatu koga smo se prihvatili. Niko ne može da kaže da nema problema, ali oni nisu nereševi - spreman je potencijalno prvi čovek Crvene zvezde da se uspešno sprovede koncept o restrukturiranju trofejnog kluba sa Malog Kalemegdana.

novosti.rs

Ван мреже Nexy

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 56
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +27/-9
« Одговор #38 послато: 19 Јул 2011, 00:42:16 »
Човић прави тим

Небојша Човић ће бити први човек Црвене звезде, сада је само питање ко ће му бити најближи сарадници и када ће све добити званичну форму. Наиме, иако је после отказане Скупштине трофејног клуба у етар отишло много опречних информација, према сазнањима Спортског журнала „тајм-аут” је узет само да би се цела прича упаковала на најбољи могући начин. Односно, да се не би којим случајем догодила грешка у корацима, па да цела прича око сарадње Црвене звезде и ФМП-а опет падне у воду.
Са речи се одмах прешло на дела, већ данима се у кошаркашким круговима може чути да се спрема платформа која ће трофејни клуб не само поставити на ноге, већ обезбедити експресни повратак на врх. Тренутно су у фокусу разговори око спонзора, односно људи који ће бити уз Човића. За сада се једино зна да ће један од њих бити Живорад Анђелковић, својевремено председник Звезде и зачетник идеје о сарадње са Пантерима. Али, веома брзо треба очекивати да се обелодане остала имена.
Такође, први човек тима из Железника ће обавити и разговоре са највећим повериоцима клуба како би имао потпуно јасну ситуацији.
Иако су преговори у пуном јеку, већ сада се може претпоставити да они неће бити завршени ускоро што аутоматски значи да нова Скупштина неће бити одржана између 21. и 27. јула као што је у први мах договорено. Али, како се може чути сигурно ће бити одржана у првој половини августа.

http://www.zurnal.rs/2011/07/19/covic-pravi-tim/index.html

Ван мреже GvozdenI

• Веран као пас
  • Поруке: 618
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +156/-98
« Одговор #39 послато: 19 Јул 2011, 23:36:28 »
Kari: „Eto mene čim Zvezda postane klub“

Glavni kandidat za mesto šefa struke KK Crvena zvezda, kao što već svi znate, jeste Svetislav Pešić. Trener pod čijom komandom je Zvezda igrala najbolju košarku u prethodnih 10-tak godina kaže da uopšte nije pitanje njega da li će doći na Mali Kalemegdan, nego da Zvezda mora da postane klub u pravom smislu te reči ako želi njega na klupi.

„Uopšte nije pitanje da li ja hoću ili neću, već da li postoji ozbiljan pristup kompletnoj problematici. Ono što sam uradio 2008. niko od trenera mog renomea nije ni pomišljao da uradi. Moram da opet napomenem da sam to činio jer me je interesovalo zbog čega ta Zvezda ne bi mogla da bude bolja, a želeo sam i da budem u svojoj zemlji. Onda su me, da tako kažem, nagovorili ljudi vezani za Zvezdu, a kad sam pristao, svi su se pomerili i ja ostadoh sam. Samo ja i onih 12 bednika, igrača koji nisu dobijali čak ni pare da bi mogli normalno da obavljaju svoje građanske dužnosti, da plate struju, telefon, da mogu da kupe nešto u prodavnici… U to ni dan-danas niko ne veruje, ali to je istina. Znači, tu se ne postavlja pitanje da li ja želim ili ne želim, već šta se u stvari želi od Zvezde. Zvezda mora da reši status, a rešiće ga tako što će ući u kooperaciju ili fuziju s FMP-om, ili će definitivno otići u stečaj. To moraju drugi da rešavaju. Sigurno je da sam, ne kao Zvezdaš i ljubitelj košarke, već kao trener izvršio svoju dužnost s velikim entuzijazmom, a za nešto više moraju da postoje objektivni uslovi. A sada Zvezda nije ni na nebu, ni na zemlji… Zato odgovor „hoću–neću“ nije u skladu sa sadašnjom situacijom“, rekao je Pešić za Mozzasrtsport i dodao da postavljanje Nebojše Čovića na mesto predsednika nije od ključnog značaja.

„Moja odluka nikada nije vezana za jednog čoveka, već za sistem. Ako u tom sistemu vidim mogućnost da sebe da iskažem kao trenera, onda to i prihvatim. U slučaju da Čović preuzme odgovornost na sebe, samo njegovo prisustvo neće biti presudno za moju odluku.“

Obzirom da se na Malom Kalemegdanu sve radi ne bi li se konačno ostvarila fuzija sa FMP-om, Zvezda bi uskoro mogla zaista da postane klub, a onda i dobije Karija na mestu šefa struke. A tada, samo nebo je granica.

http://www.mojacrvenazvezda.net/8635/2011/07/19/kari-eto-mene-cim-zvezda-postane-klub/
« Последња измена: 19 Јул 2011, 23:40:18 GvozdenI »

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum