Аутор Тема: СВЕ ВЕСТИ - БЕЗ КОМЕНТАРИСАЊА!  (Прочитано 330546 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже ДелијаМомак

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.545
  • Репутација: +1499/-2150
  • Mile Kontras, Fenser
Одг: СВЕ ВЕСТИ - БЕЗ КОМЕНТАРИСАЊА!
« Одговор #960 послато: 18 Јун 2013, 11:37:18 »
Blažič: Hoću trofeje sa Zvezdom

Novi košarkaš crveno-belih poručio sa Malog Kalemegdana da je došao u Beograd da napreduje i pobeđuje.

Crvena zvezda Telekom definitivno je angažovala prvo pojačanje za sledeću sezonu.

Jaka Blažič (23, 196 cm) završio je sve formalnosti oko potpisivanja trogodišnjeg ugovora sa crveno-belima, prošao lekarske preglede i testove opterećenja.

Beograd je brzo napustio jer je morao da se vrati u Sloveniju. Već u četvrtak putuje u SAD, gde će igrati letnju ligu NBA, za Milvoki.

Zanimljivo, na testiranjima pre potpisa ugovora konstatovano je da ima svega pet odsto masti u organizmu.

pod znakom pitanja za taj podatak samo se osmehnuo i slegao ramenima.

"Košarka nije bila moja prva ljubav. Počeo sam prvo da treniram hokej, već sa šest, sedam godina. A, onda sam uz Majkl Džordana zavoleo košarku koju sam počeo da igram sa 10 godina i odmah sam se zaljubio", izjavio je Slovenac za klupski sajt i dodao da je sa leda preneo dosta agresije na parket.

Blažič je već sa 17 godina bio prvotimac Triglava, branio je boje Slovana, a poslednje dve sezone igrao je za ljubljansku Olimpiju sa kojom je osvojio dva nacionalna Kupa. Minule dve godine Blažič je imao priliku da stiče evroligaško iskustvo.

"Prva godina u Olimpiji je bila turbulentna. Trebalo mi je vremena da se naviknem na tako kvalitetno takmičenje kao što su ABA liga i Evroliga. Prošle sezone sam dobio priliku da se nametnem i mislim da sam ukazanu šansu iskoristio. Ovo će sada biti novi korak za mene i mislim da je Crvena zvezda idealna sredina".

Na pitanje kako je baš izabrao crveno-beli dres Blažič je rekao:

"Kad smo završili sezonu, odmah sam dobio informaciju da je Zvezda zainteresovana. Od tada su počeli pregovori i sve je bilo usmereno u tom pravcu. Iskreno, druge ponude me nisu mnogo ni zanimale. Zvezda je bila najkonkretnija i mislim da je ovo najbolja opcija za mene u ovom trenutku".

O očekivanjima na predstojećoj letnoj ligi kaže da će mu put u SAD biti prilika da iskusi kako se tamo igra i da se odmeri u odnosu na igrače koji su na pragu najjače lige na svetu.

"Takođe, to će biti i prilika da proverim da li postoji mogućnost da posle Zvezde napravim još jedan korak napred. Ipak, pre svega toga želim da se dokažem u Beogradu i sa Zvezdom da osvajam trofeje".

Blažič ne krije zadovoljstvo što će biti u prilici da sarađuje sa trenerom Dejanom Radonjićem:

"Volim da igram brzo, zato sam i došao u Crvenu zvezdu jer znam kakav je stil trenera Radonjića. Mislim da u odbrani imam mnogo prostora da napredujem i zaista ću dati sve od sebe da budem najbolji".

Jedva čeka da zaigra pred zvezdaškom publikom.

"To je zaista specifičan ambijent za igranje. O tome priča cela košarkaška Evropa. Jedva čekam da sve to doživim i mislim da ću uživati", dodao je Blažič i podvukao:

"Nadam se da ćemo svi zajedno imati dosta razloga za radovanje sledeće sezone".
mondo.rs

Ван мреже prolup

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.153
  • Репутација: +814/-2005
« Одговор #961 послато: 18 Јун 2013, 13:57:40 »
Košarkaški klub Crvena zvezda Telekom najoštrije demantuje sve medijske spekulacije koje se tiču promene trenera, a mnogobrojna licitiranja o mogućim pojačanjima u igračkom kadru ocenjuje kao potpuno neproverene i netačne informacije kojima se dezavuiše i obmanjuje javnost. Očigledno je da se sve te vesti plasiraju kroz medije kako bi se destabilizovao klub, ali svima onima koji na taj način pokušavaju da uruše ono što je Zvezda vredno gradila poslednje dve godine možemo da poručimo da u tome neće uspeti.

KK Crvena zvezda Telekom ima trenera, za neupućene ili nedovoljno obaveštene to je Dejan Radonjić koji ima važeći ugovor i maksimalnu podršku i poverenje kompletnog rukovodstva. A, o tome ko će igrati u Zvezdi odlučuje isključivo stručni štab zajedno sa upravom, a ne čaršija. Iz tog razloga KK Crvena zvezda Telekom apeluje na pojedine novinare i medijske kuće da prestanu da se bave neistinima, jer to nanosi nemerljivu štetu klubu, a ono što nanosi štetu podleže zakonu.

KK Crvena zvezda Telekom je maksimalno transparentna u svim segmentima svog rada, sve informacije su lako dostupne onima koji se ozbiljno bave tako odgovornim poslom kao što je obaveštavanje javnosti. Takozvani dobro obavešteni izvori koji nemaju ime i prezime, a govore o KK Crvena zvezda pre svega ne misle dobro Crvenoj zvezdi, a da govore istinu i da imaju nešto pametno da kažu verovatno bi smeli i želeli da se predstave. O natpisima, koji nemaju apsolutno nikakve veze sa istinom i protiv kojih oštro protestvujemo, najbolji sud doneće vreme, a to bi javnosti ujedno trebalo da bude i najbolji pokazatelj integriteta i kvaliteta rada onih koji su takve tračeve pokušali da pretvore u istinu.

KK Crvena zvezda Telekom                                                Beograd, 18.06.2013

http://www.kkcrvenazvezda.rs/index.php/article/dejan-radonjic-je-trener

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • Поруке: 9.586
  • Репутација: +1816/-1729
« Одговор #962 послато: 21 Јун 2013, 12:27:11 »
Braun tužio Zvezdu, traži svoje pare!

Američki centar podneo tužbu arbitražnom sudu FIBA, jer traži da mu crveno-beli isplate oko 120.000 dolara koliko mu još duguju po ugovoru

Bivši centar Crvene zvezde Telekom Elton Braun tužio je crveno-bele BAT-u, arbitražnom sudu Svetske košarkaške federacije (FIBA) jer želi da mu se isplati sav preostali novac (oko 120.000 dolara) prema ugovoru  za proteklu sezonu, saznaje Telegraf iz izvora bliskih FIBA.

Braun je otpušten iz tima početkom maja, odmah posle fajnal-fora Aba lige, jer je rukovodstvo kluba bilo nezadovoljno njegovim igrama i ponašanjem. Međutim, prema ugovoru Crvena zvezda je dužna da mu isplati sve zarade do kraja sezone, jer nisu uspeli da postignu sporazumni raskid ugovora i dogovore se oko cifre za raskid, kao što se to desilo sa Morisom Almondom koji je otpušten na startu sezone.

Prema nekim informacijama Zvezda je u obavezi da plati Braunu majsku i junsku platu iako nije igrao, kao i neke zaostale plate za april i mart, što iznosi negde oko 120.000 dolara. Ukoliko mu ne plate uslediće blokada FIBA na dovođenje igrača za narednu sezonu, što se već desilo Zvezdi na kraju sezone 2010/11.

Međutim, uzimajući u obzir situaciju da će Zvezda igrati Evroligu nema sumnje da će platiti Amerikancu ono što mu duguju po ugovoru kako ne bi imali problema sa nastupom u najjačem takmičenju u Evropi.

Telegraf

Ван мреже zelimirf

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 3
  • Репутација: +1/-0
« Одговор #963 послато: 21 Јун 2013, 15:20:23 »
Predsednik Crvene zvezde Telekom Nebojša Čović u izjavi za B92 demantovao je da će Darko Miličić preći u taj klub.

Tweet Nekoliko portala objavilo je tu informaciju, ali Čović kaže da u tome nema istine.

„To nije istina, to je laž, ne možemo svakodnevno da se bavimo stvarima koje se pišu i raznim budalaštinama“, rekao je predsednik crveno-belih za B92.

„Već nekoliko puta smo rekli svima – sve što radimo, radimo transparentno, i objavićemo kada informacije o novim pojačanjima kada ih bude bilo“, dodao je Čović.
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2013&mm=06&dd=21&nav_id=725134

Ван мреже Pxoenix

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 64
  • Репутација: +17/-17
« Одговор #964 послато: 23 Јун 2013, 10:38:12 »
Šilb novo pojačanje Zvezde

Košarkaški klub Crvena zvezda Telekom nastavio je sa dovođenjem pojačanja za narednu sezonu, a novi igrač u taboru ’crveno-belih’ je Blejk Šilb (201, 29).

Američki internacionalac igra na poziciji krila, a sa Zvezdom je potpisao trogodišnji ugovor.

Šilb je rođen 23. decembra 1983. godine u gradiću Rantul (država Ilinois). Studirao je na Univrezitetu Lojola, a pošto po završetku studija nije draftovan u NBA preselio se u Evropu.

Od 2007. do 2009. godine branio je boje češkog Nimburka sa kojim je osvojio dve titule šampiona i dva trofeja u nacionalnom Kupu. Posle odličnih igara u Češkoj protekle tri godine igrao je za francuski Šalon.

Sa Šalonom je bio dva puta osvajač francuskog Kupa (2011, 2012), a 2012. godine sa ovim timom bio je i šampion Francuske što mu je omogućilo igranje u Evroligi prošle sezone. Šilb je u najkvalitetnijem klupskom takmičenju Evrope na ukupno 10 utakmica prosečno beležio 15,5 poena, 4,6 skokova i četiri asistencije po meču.

U riznici svojih trofeja Šilb ima i dve MVP nagrade. Naime, 2008. godine proglašen je za najboljeg igrača češkog Kupa, a 2012. godine bio je najkorisniji igrač finala francuskog plej-ofa.

IZVOR. B92, ZVANIČNI SAJT

Ван мреже bigmistake96

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 62
  • Репутација: +41/-4
« Одговор #965 послато: 02 Јул 2013, 16:09:07 »
Марјановић појачао Звезду: Можемо до ТОП 16 Евролиге!

Бобан Марјановић (24, 221) је ново појачање Црвене звезде Телеком. Високи центар је потписао уговор на две године.
– Звезда прави одличну екипу, клуб има велике амбиције па сам се одлучио за овај потез. Будући на јачину састава, можемо до топ 16 Евролиге!
Марјановић је  у каријери играо за Хемофарм, Свислајон Таково, ЦСКА,  Жалгирис, Њижни, Раднички Крагујевац и Мега Визуру.

http://www.zurnal.rs/2013/07/02/marjanovic-pojacao-zvezdu-mozemo-do-top-16-evrolige/index.html

Ван мреже Share

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 144
  • Репутација: +25/-81
  • samo ZVEZDA
« Одговор #966 послато: 17 Јул 2013, 11:34:27 »
Ракочевић напустио Звезду, сели се у директорску фотељу!

Објавио Luka 17. јул 2013. у Вести, Клупска дешавања, Кошарка, Трансфери | 19 Коментара
A A A
У току је конференција за новинаре на Малом Калемегдану коју је позвао Небојша Човић, а оно што је најбитније до сада је да клуб напушта Игор Ракочевић!

Он ће преузети функцију спортског директора!
Ускоро опширније…

http://www.mojacrvenazvezda.net/67111/2013/07/17/rakocevic-napustio-zvezdu/#.UeZk1matzeJ

Ван мреже Pxoenix

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 64
  • Репутација: +17/-17
« Одговор #967 послато: 20 Јул 2013, 10:27:48 »
Odbio Partizan, ali ne i Zvezdu – na Mali Kalemegdan stiže Nik Kaner Medli?

Na meti i Milko Bjelica i Pero Antić, pišu Naše novine

Pre tačno dve sezone želeo ga je Partizan, ali je Nik Kaner Medli (na fogorafiji levo) odbio crno-bele i izabrao Valensiju. Sada bi ipak mogao da dođe u srpsku košarku, ali na crveno-belu stranu, s obzirom da je prema pisanju Naših novina 20-godišnji krilni centar na pragu dogovora sa Crvenom zvezdom.
Amerikanac visok 2,03 metra igra na poziciji četvorke, trenutno je član Makabija, a ranije je pored pomenute Valensije igrao i z Estudijantes, Kahasol Sevilju, Gran Kanariju, pa ranije i Sijuks Fols Skajfors, Artland Dragons i koledž tim Merilenda.
Povrede su ga sprečile da ostvari veću karijeru, s obzirom da se mu nisu dozvolile da se nametne treneru Makabija Davidu Blatu, a prethodno ni da se 2006. godine oproba u NBA ligi, iako je imao potpisan ugovor sa Detroit Pistonsima.
Naše novine pišu i da će crveno-beli svakako nastaviti potragu za još jednim centrom, a prvi na spisku želja su reprezentativci dve ex-Yu zemlje i bivši igrači Zvezde – Milko Bjelica i Pero Antić, koji je se rastao sa Olimpijakosom. Međutim, navodno je Zvezdi bliži Bjelica.
"Neću sada licitirati imenima, saopštićemo sve kada postignemo dogovor", nije želeo ni da potvrdi, ali ni da demantuje prvi čovek Zvezde Nebojša Čović.

mozzartsport

Ван мреже Ceggia

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 289
  • Репутација: +30/-43
« Одговор #968 послато: 29 Јул 2013, 21:34:33 »
Dženkins potpisuje ugovor sa Zvezdom

Igrač koji pokriva pozicije plejmejkera i beka prošle sezone je nosio dres Golden Stejta i Filadelfije. Pregovara se i sa Makabijem oko Nika Kanera Medlija

AMERIKANAC Čarls Dženkins (1989, 191 cm) bi u utorak trebalo da stavi potpis na ugovor sa Crvenom zvezdom i time zvanično postane četvrto pojačanje za narednu sezonu. Pre njega u klub sa Kalemegdana stigli su njegov zemljak Blejk Šilb, Slovenac Jaka Blažič i naš centar Boban Marjanović.

Igrač koji pokriva pozicije plejmejkera i beka prošle sezone je nosio dres Golden Stejta i Filadelfije. Kao „ratnik“ je prosečno beležio 1,7 poena za 6,2 minuta na terenu, dok je među Siksersima malo popravio učinak: 2,5 poena i 1,3 asistencije. U svojoj „ruki“ sezoni sa Voriorsima, 44. pik na NBA draftu 2011. ostvario je statistiku od 5,8 poena i 3,3 asistencije, dok je zbog povrede Stivena Karija 28 puta bio starter. U tom periodu beležio je 8,6 poena i 5,1 asistenciju.

Uskoro se očekuje i epilog pregovora sa Makabijem o dolasku na pozajmicu krilnog centra Nika Kanera-Medlija. Ideja je da troškove njegovog ugovora od 800.000 dolara podele Zvezda i izraelski velikan. Time bi crveno-beli završili formiranje tima, uz mogućnost da naknadno pridodaju još jednog plejmejkera.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:446442-Dzenkins-potpisuje-ugovor-sa-Zvezdom

Ван мреже Gradac

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.920
  • Репутација: +558/-124
  • Гранде Диего!
« Одговор #969 послато: 05 Август 2013, 12:08:55 »
VITA MAXIMA TESTIRALA CRVENO-BELE

Crvena zvezda Telekom krenula je sa pripremama za narednu sezonu. U sjajnoj atmosferi košarkaši i stručni štab crveno-belih okupili su se Basket lendu, a posle kratkog sastanka koji održao trener Dejan Radonjić, usledilo je obavezno medicinsko testiranje. Detaljni lekarski pregledi obavljeni su u specijalističkoj ordinaciji sportske medicine Vita Maxima, a prvi trening crveno-belih zakazan je za utorak u dvorani u Železniku.

Na prozivci trenera Dejana Radonjića bili su Boris Savović, Marko Simonović, Branko Lazić, Aleksandar Cvetković, Boban Marjanović, kao i igrači iz juniorskog pogona Nikola Rebić, Dušan Ristić, Marko Tejić, Marko Gudurić, Brano Đukanović, Nikola Čvorović. Zanimljivo je da su Raško Katić i Luka Mitrović, koji se nalaze na pripremama sa reprezentacijom Srbije za Evropsko prvenstvo, iskoristili slobodan dan i prisustvovali okupljanju. Prema unapred organizovanom planom, američki internacionalci će se ekipi priključiti u drugoj polovini avgusta.

- Dobro sam se odmorio i spremno dočekujem  početak priprema. Siguran sam da smo svi veoma motivisani za rad. Nadam se da će nas zaobići povrede i da će pripremni period proteći u najboljem redu – prokomentarisao je Marko Simonović, nakon što je među prvima odradio test opterećenja na pokretnoj traci.

S obzirom da su imali dovoljno vremena za odmor svi igrači su dobar deo slobodnih dana iskoristili za individualni trening. To je potvrdio i Branko Lazić:

- Želeo sam da se postepeno uvdem u trening kako bih što lakše podneo napore na startu. Radio sam u teretani, a dosta vremena posvetio sam trčanju pa se nadam da ću izbeći upale mišića koje su uobičajene u početnoj fazi priprema. Predstoji nam naporan rad, ali siguran sam da smo se svi uželeli košarke – poručio je Lazić.

Crveno-beli će prvih nekoliko dana trenirati u dvorani u Železniku, a 10. avgusta putuju na Zlatibor gde će boraviti sve do 30. avgusta i gde će obaviti bazični deo priprema.

http://www.kkcrvenazvezda.rs/index.php/article/vita-maxima-testirala-crveno-bele
« Последња измена: 05 Август 2013, 12:12:11 Градац »

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 16.463
  • Репутација: +5092/-5506
« Одговор #970 послато: 06 Август 2013, 12:38:16 »
JEDNAKA PRAVA ZA SVE

KK Crvena zvezda uputio je otvoreno pismo predsedniku Vlade Republike Srbije gospodinu Ivici Dačiću.

Poštovani gospodine Dačiću,

KK Crvena zvezda Vam se obraća otvorenim pismom nakon još jedne serije neargumentovanih napada predsednika SD Partizan i trenera našeg rivalskog košarkaškog kluba, koje ničim nismo izazvali, niti doprineli.

Pošto KK Crvena zvezda veruje da živi i radi u demokratskom i višepartijskom sistemu, u kome jedan čovek nema apsolutnu moć, u kojoj svako radi svoj posao i u kome ne vladaju parole "Jedna zemlja, jedan vođa, jedan klub" mi želimo Vama kao premijeru, ali i nekadašnjem predsedniku KK Partizan, da ukažemo na naše probleme koji i dalje nisu mali. Od strane predsednika SD Partizan čiji ste Vi navijač danima slušamo brutalno dezinformisanje javnosti da su svi dugovi i problemi iz prošlosti KK Crvena zvezda rešeni činjenicom da je prvi potpredsednik Vlade navijač Crvene zvezde.

Nismo smatrali zaverom pripadnost navijačkoj boji važnih političkih ličnosti ove zemlje ni u danima kada su nam se redovno blokirali računi, kada su se gasili važni klubovi u porodici SD Crvena zvezda. Nije nam smetalo ni što su vrlo aktivno u radu pojedinih klubova crno-belih učestvovali i učestvuju kako bivši tako i sadašnji visoki politički funkcioneri. I Vi ste svojevremeno bili predsednik KK Partizan, zato Vam i pišemo ovo otvoreno pismo u nadi da ćete razumeti sve naše probleme.
Prva i najveća dilema koja nas muči je da li u Srbiji danas važe ista prava za sve klubove, pošto danima slušamo razne priče u  kojima se traži jednak tretman za sve, ali oni koji najviše pričaju o ravnopravnosti na taj način zahtevaju razne povlastice.

KK Crvena zvezda radi u vanrednim okolnostima već godinama. Klub koji je bio opterećen ozbiljnim finansijskim problemima praktično je došao na ivicu gašenja 2011. godine. Nismo se tada držali jeftinih priča o "brendu naše zemlje" iako po istoriji, trofejima i broju navijača to zaista i jesmo, već smo prionuli na posao sanacije kluba. Veliku pomoć države nismo imali, osim ako svakodnevne blokade ne posmatramo kao aktivno učešće države u rešavanju našeg problema. Zato ponovo postavljamo pitanje, da li u Srbiji važe ista pravila za sve?

Danas vidimo da jedan košarkaški klub nije plaćao porez godinama, da mu račun nije bio (za razliku od našeg) ni dana u blokadi, da je mogao da odbije i ponudu o reprogramu poreza, koju danas tako žarko želi da iskoristi. Podsećamo Vas da je država donošenjem zakona 31.10.2012. godine omogućila da svi poreski dužnici mogu da reprogamiraju svoje dugove što su FK Partizan, FK Crvena zvezda i još desetine sportskih klubova iz Srbije i uradili. Od tog trenutka, bez obzira na brojne poteškoće, oni svoje poreske obaveze uredno izmiriju. Postavlja se pitanje zašto to KK Partizan u zakonskim rokovima nije uradio? Verovatno se radi o navici da su oni iznad svih.

KK Crvena zvezda je uradila nekoliko nezavisnih revizija u poslednih par godina, prikazala do dinara koliko je novca dobila od državnih preduzeća, sponzora, koliki su joj bili prihodi, a koliki gubici. Nikada, primera radi, KK Partizan nije ništa slično objavio u javnosti. Međutim, svakodnevno slušamo napade pojedinaca iz KK Partizan koji drugima bez argumenata prebrojavaju svaki dinar i dezinformišu javnost zamenom teza.

Podsećamo Vas da KK Crvena zvezda usvajanjem unapred pripremljenog plana reorganizacije sve svoje obaveze prema državi i ostalim poveriocima, bez obzira na brojne teškoće, uredno izmiruje. To smatramo našom obavezom, jer poštujemo zakone ove zemlje. Na taj način posmatramo i činjenicu da smo nadležnim službama dostavili sve papire o tokovima novca, troškovima, prihodima od transfera igrača, plaćenom i neplačenom porezu...

Sanacija KK Crvena zvezda traje već nekoliko godina. U tom periodu, samo mi u klubu znamo kroz šta smo prošli i kakve napore uložili kako bi klub tako bogate tradicije uspeli da vratimo u "legalne tokove" i normalno poslovanje. Kažemo "legalne tokove" jer moramo da Vas podsetimo da je žiro račun kluba bio u blokadi više od osam godina, ali tada to nije bilo posmatrano kao pokušaj države da se gasi jedan klub vrlo bogate tradicije.

Vrlo neumesnim smatramo opservacije predsednika SD Partizan čiji ste i Vi navijač, da je na delu nameran pokušaj gašenja velikog broja klubova. Ne znamo o kakvom gašenju priča Duško Vujošević kada su KK Partizan 12 godina uzastopno, a FK Partizan šest godina zaredom, šampioni Srbije. Međutim, moramo da primetimo da su ŽKK Crvena zvezda kao nekadašnji prvak Evrope, ili VK Crvena zvezda kao prvak nekadašnje države zaista i bili ugašeni, pa teškom mukom ponovo vraćeni na sportsku mapu naše zemlje, kasnije i Evrope. I rukometni klub Crvena zvezda je takođe u nezavidnoj situaciji kome su zbog finansijskih problema čak oduzimani bodovi. A šta tek reći o fudbalskom klubu Crvena zvezda, nekadašnjem prvaku sveta i Evrope i najsupešnijem sportskom kolektivu u ovom delu Evrope koji preživljava najteže trenutke od svog osnivanja.

KK Crvena zvezda kao klub koji ima veliko iskustvo u sanaciji situacije, koja je blago rečeno bila teška, nudimo svojevrsnu savetodavnu pomoć našim sportskim prijateljima, kako bi i oni izašli iz ekonomskih problema. Prvo što možemo da posavetujemo je transparentnost u poslovanju i revizija u klubu, jer svaki drugi scenario nas ponovo dovodi u situaciju da nismo jednako tretirani u ovom društvu.

Verujemo da ćete kao najuticajniji čovek u našem društvu, premijer naše zemlje, prijatelj sporta, nekadašnji sportski funkcioner, razumeti naš apel -  "jednaka prava za sve". Ako su pravila igre za sve ista, onda krenimo od plaćanja dugova i poreza državi u kojoj radimo - ili ćemo to raditi svi, ili neće niko.

Nećemo dozvoliti, koliko god je to u našoj moći, da se nečiji višegodišnji privilegovan položaj, ali i loše poslovanje pretvore danas u predstavu u kojoj smo svi navodno isti, ali u kojoj bi neko ipak da bude malo više "jednak" od drugih? Ukoliko se u narednim danima ipak to pokaže istinitim, tražimo od Vlade Republike Srbije da uvede dekret po kome niko od njenih članova ne sme da navija za Crvenu zvezdu, da je košarka počela da se igra u ovoj zemlji od 2001. godine i da se omogući  ostalim klubovima u ovoj zemlji da na isti način kao KK Partizan reše svoje finansijske probleme.

Beograd, 06.08.2013.

Sportski pozdrav
KK Crvena zvezda

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 16.113
  • Репутација: +4856/-4932
« Одговор #971 послато: 10 Септембар 2013, 13:35:36 »
"Meso" stiže na Mali Kalemegdan

Košarkaški klub Crvena zvezda Telekom bogatiji je za još jedno ime u svom sponzorskom pulu. Naime, crveno-belima se pridružila industrija mesa "Matijević", a saradnja će biti ozvaničena u sredu, u prostorijama KK Crvena zvezda na Malom Kalemegdanu. Pored promocije novog sponzora kluba, tom prilikom biće održana konferencija za medije sa početkom u 13 sati, na kojoj će se javnosti obratiti trener Crvene zvezde Telekom Dejan Radonjić. Sponzorski pul crveno-belih čine: Telekom Srbija, voda Diva, Čempion, Motorola, Balkan Bet, Keramika Kanjiža, Denim, Fabrika Eurosalon, Ofis Šuz, Sekuritas, Jat Ervejz, Aerodrom Nikola Tesla Beograd, Dom zdravlja Dr Ristić, DPC i Prva sportska košarkaška gimnazioja.

http://www.sportal.rs/news.php?news=108976

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #972 послато: 02 Октобар 2013, 16:13:51 »
ZVEZDA U ARENI DOČEKUJE LOKOMOTIVU

Posle 14 godina čekanja Crvena zvezda će ponovo igrati u Evroligi. Utakmica prvog kola D grupe najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja po svoj prilici biće istinski spektakl. Nimalo slučajno, jer će Crvena zvezda Telekom 17. oktobra Lokomotivu Kuban dočekati u Kombank areni.

To neće biti jedini meč crveno-belih ove sezone u jednoj od najvećih dvorana u Evropi. Izabranici trenera Dejana Radonjića u Areni će u devetom kolu D grupe u decembru ugostiti i špansku Laboral Kutxa.

- Naša želja je bila da sve utakmice ove sezone igramo u Kombank areni, ali to nije bilo izvodljivo zbog činjenice da su neki događaji već odavno zakazani. Uspeli smo da se dogovorimo pa sada sa sigurnošću možemo reći da ćemo dva meča i to protiv Lokomotive Kuban i ekipe iz Vitorije igrati u Areni, nadam se pred prepunim tribinama u fantastičnoj atmosferi – počeo je priču predsednik KK Crvena zvezda Nebojša Čović.

- Nastavićemo da činimo sve što je u našoj moći kako bismo u što skorijoj budućnosti došli u situaciju da KK Crvena zvezda sve svoje utakmice igra u Kombank areni, jer i u tom segmentu organizacije idemo napred. Želimo da pratimo i ispunjavamo standarde Evrolige, ali takođe i da omogućimo maksimalan komfor i bezbednost za naše navijače – zaključio je Čović.

Crvena zvezda Telekom će ove nedelje objaviti cene godišnjih karata za sezonu 2013/2014, a u najskorije vreme bi trebalo da počne i prodaja sezonskih ulaznica za koje vlada ogromno interesovanje. Povlašćen status, kao i prošle godine, imaće vlasnici pretplatnih karata iz prethodne sezone koji će imati pravo prvenstva kupovine. 

http://www.kkcrvenazvezda.rs/index.php/article/zvezda-u-areni-docekuje-lokomotivu

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #973 послато: 24 Октобар 2013, 23:21:54 »
Навијачи Макабија на мечу са Звездом: “Ко сте ви?”
24 окт, 2013
Навијачи Макабија су познати по пакленој атмосфери коју праве у дворани „Нокија Арена“.

(ФОТО: Твитер)

То су на својој кожи осетили и играчи Црвене звезде, коју су гротлу дворане у Тел Авиву положили оружје у другом колу Евролиге.
Присталице „Поноса Израела“ су госте из Београда дочекали песмом, навијањем али и једним потцењивачким транспарентом на коме је на енглеском писало „We are Maccabi, who the f… are you?“, очигледно алудирајући на чињеницу да играју са клубом који је 14 година одсуствовао из Евролиге.

http://www.zurnal.rs/2013/10/24/navijaci-makabija-na-mecu-sa-zvezdom-ko-ste-vi/index.html

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #974 послато: 08 Новембар 2013, 13:38:47 »
Čović: Nije bio smak sveta kad smo izgubili od PAO-a, nema ni sada euforije
Predsednik košarkaškog kluba Crvena zvezda Telekom Nebojša Čović ne želi da se stvara euforija od prve evroligaške pobede, ostvarene na gostovanju protiv španske Laboral Kuće (63:73).

"Kao što nismo previše tugovali i bili suviše razočarani posle nekih poraza u neizvesnim završnicima, tako ni sada nema euforije posle značajne pobede. Ostajemo čvrsto na zemlji svesni da je to bila samo jedna utakmica i da je pred nama još mnogo posla. Fokusiramo se na mečeve koji nam slede, a koji su isto tako jako važni. Ipak, moram da naglasim da za prikazano u Vitoriji stručni štab i igrači zaslužuju sve pohvale", počeo je priču za zvanični internet sajt kluba Nebojša Čović.

Predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović smatra da je najvažnija vizija koju crveno-beli imaju.

"Normalno je sve ovo što se dešava. I pobede, (ali) i porazi u situacijama kada smo imali vođstvo. Među nama nema nervoze i nesigurnosti, jer imamo jasnu viziju i delujemo sinhronizovano na svim nivoima. Igrali smo sjajan meč protiv Panatinaikosa, velikana evropske košarke, vodili 15 razlike, ali smo izgubili u produžetku. Pa šta, nije se desio smak sveta? Imali smo pobedu u rukama i protiv Budućnosti, ali smo opet usled nedostatka sreće poraženi. To se u životu zove odrastanje. Mora postepeno da se prođe detinjstvo i pubertet, jer ako to prođemo po ubrzanom sistemu, onda kasnije nastaju veliki problemi. Takvih primera u našoj i evropskoj košarci ima mnogo i mi ne želimo da budemo deo tog miljea. Čuo sam i da su se pojavljivale brojne spekulacije, ali želim svima jasno da poručim da trener Dejan Radonjić uživa apsolutnu podršku uprave kluba. Imamo maksimalno poverenje u njega i u igrače", rekao je prvi čovek crveno-belih i potom dodao:

"Primetno je da ima i mnogo onih koji brinu o nama. Kako radimo, šta radimo, da li pobeđujemo ili gubimo, i da li je za to kriv ili zaslužan naš trener. Sve te stvari su neoboriv dokaz da smo na pravom putu. Čim se toliko bave nama i onim šta radi Crvena zvezda to znači da su svesni našeg kvaliteta. Nama je izuzetno drago zbog toga".

Čović je još jednom ponovio da je za klub koji je pre samo dve i po godine bio praktično pred gašenjem potrebno još malo strepljenja, da su ambicije uvek najveće, a trijumf nad Laboral Kućom dokaz da je Zvezda na pravom putu:

"Moramo da budemo strpljivi. Svi u klubu, počevši od igrača i trenera do rukovodstva, veoma predano rade za ostvarenje zajedničkog cilja. Imamo kratkoročne planove koji se odnose na pojedine utakmice, ali i dugoročnu strategiju koja za osnovni cilj ima da Crvena zvezda Telekom postane stabilan Evroligaš. Za to je pre svega neophodno stvoriti održiv sistem finansiranja po standardima Evrolige koji će omogućiti dovoljan budžet za kreiranje kvalitetnog tima. Ni po koju cenu ne zapostavljamo rad sa našim talentima. Naša pionirska, kadetska i juniorska ekipa pokazuju veliki potencijal, bez poraza su u dosadašnjem toku prvenstva i to je za sve nas veliko ohrabrenje i dokaz da smo na pravom putu. Zaista nismo želeli da od Zvezde napravimo instant proizvod već stabilan klub na zdravim osnovima. Takav naš izbor koji smo napravili 12. avgusta 2011. godine kada smo došli u klub pokazuje se kao ispravan", konstatovao je Čović.

Prvi naredni meč za crveno-bele sa Cedevitom, koji je na programu u nedelju od 17 sati u Pioniru, prema rečima Čovića za Zvezdu ponovo nosi epitet najvažniji.

"Smatram da su igrači i članovi stručnog štaba zaslužili da ih navijači dočekaju u što većem broju i svojom brojnošću ih nagrade za veliku borbenost, dobru igri i veoma važnu pobedu u Vitoriji. Podrška i dodatna energija sa tribina im je neophodna zato još jednom pozivam navijače da dođu u Pionir i pomognu nam da zabeležimo još jednu pobedu", zaključio je Čović u intervjuu za klupski internet sajt KK Crvena zvezda Telekom.

http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/242731/Covic-Nije-bio-smak-sveta-kad-smo-izgubili-od-PAOa-nema-ni-sada-euforije

Ван мреже Zvezdin Vojvoda

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.313
  • Репутација: +375/-244
« Одговор #975 послато: 02 Децембар 2013, 11:30:44 »
Dženkins: Ostao bih i dogodine

Bek Crvene zvezde Telekom Čarls Dženkins rekao je da bi voleo da ostane u klubu i dogodine, ako se ukaže prilika.

Amerikanac je ’kupio’ navijače svojom borbenošću i činjenicom da je timski igrač koji se ne štedi ni u odbrani ni u napadu.

"Ako se prilika ukaže, ostao bih, srećan sam ovde. Volim ovo mesto, volim svoje saigrače i situaciju u kojoj se trenutno nalazim“, rekao je Dženkins za B92.

Dženkinsu je boravak u Zvezdi prvo evropsko iskustvo i za sada se odlično snalazi – u Evroligi prosečno beleži 9,9 poena i 2,6 ukradenih lopti, dok u ABA ligi ima 8,3 poena i 2,2 asistencije po meču.

Navijači crveno-belih voleli bi 24-godišnjeg Amerikanca i sledeće godine da vide u Zvezdinom dresu, a i on za njih ima samo reči hvale.

"Imamo najbolje navijače pred kojima sam ikada igrao, a igrao sam u prilično ’ludoj’ atmosferi na koledžu. Navijači su strastveni, pokušavam i da razumem nešto od onoga što pevaju, ali moram da kažem da su stvarno neverovatni“, kazao je Dženkins.

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2013&mm=12&dd=02&nav_id=784141

Ван мреже NekiVelikiDrMr

• Члан ФК
  • Поруке: 2.886
  • Репутација: +984/-141
« Одговор #976 послато: 06 Јануар 2014, 09:45:03 »
"Bahati menadžeri odvode Ristića"

Košarkaška javnost već je preselila mladog Dušana Ristića iz Crvene zvezde na koledž Arizonu.

Ipak, prvi čovek kluba Nebojša Čović u intervjuu za Sport ističe da se Zvezda neće olako odreći 18-godišnjeg centra, a za celu situaciju krivi menadžere.

Ne bih rekao da je Ristić još otišao. Događa se brlog sa menadžerima koji su na ivici kriminalnih radnji i koji se bave otimanjem dece po Srbiji”, počeo je priču Čović.

“Tu direktno ističem Dragana Delića i Spomenka Pajovića, koji mešetare sa njegovim roditeljima. Kada su letos Ristićevi roditelji dolazili da nas pitaju mogu li ova dvojica da budu Dušanovi menadžeri, rekli smo da mogu. Letos je je čovek prepun ideja po imenu Spomenko Pajović došao sa idejom da ga vodi u Ameriku. Rekli smo da to nije dobar put i da bi on trebalo da proigra u Zvezdi jer mu je tu sve obezbeđeno. To nije igrač koji je došao u klub pre godinu dana. On je sedam godina u ovom klubu, u smislu smeštaja, hrane, škole i stipendije, kao i onoga što se zaboravlja, a to je ogroman rad i ulaganje trenera da ga razviju u perspektivnog igrača. Međutim, gotovo da nemate zaštitu od takvog ponašanja”
, kaže Čović za Sport.

On naglašava da će se Zvezda boriti svim sredstvima da zadrži Ristića i dodaje:

“Sada su ti menadžeri skinuli sa svog sajta da predstavljaju Ristića, a onda se navodno tu pojavljuje pomoćni trener univerziteta Arizona, koji je verovatno ceo život samo gledao Ristića i puni mu glavu kako će ga promovisati u NBA igrača. Pojavili su se i neki evropski klubovi. Nisam baš siguran, ne mogu da garantujem, ali mislim da je tu i Bajern. Neću da ubedim sebe da je Svetislav Pešić to uradio, ali nije korektno ako je tako. Zvezda će sve javno izneti. Ponudili smo mu sasvim pristojan ugovor, a od Pajovića i Delića dobili smo kontraponudu veću za čak 200.000 evra. Svi u klubu smo se zaprepastili zbog takve nekorektnosti i bezobrazluka. Ne krivim igrača, a ne mogu baš da krivim i roditelje jer su bili izloženi odvratnoj kampanji i abrovima koji su menadžeri širili, po principu – nije dobro u Zvezdi, prevariće ga, dovešće Jokića iz Mege, pa neće igrati… To je odvratna i ružna priča u kojoj obećavaju kule i gradove, a pri tome su nudili potpisivanje menadžerskoh ugovora sa igračem da bi se obavezao da od svojih plata prebacuje njima sredstva. Toga sada nema, sklonili su sve imajući u vidu je u NCAA zabranjena varijanta da imate menadžera”, kaže između ostalog Čović i dodaje da je Ristić bio pred potpisivanjem ugovora dok “menadžerska bulumenta nije krenula da ga ubeđuje i laze”, kao i da se mora stati na put tom bahatom ponašanju.

"Strpljivo sa Šilbom"

Govoreći o Aleksandru Cvetkoviću, koji je nedavno otišao na pozajmicu u MZT, Čović je rekao da je njemu srušeno samopouzdanje kod Svetislava Pešića, ali da ne očekuje od Karija da to i prizna. Takođe, Čović je rekao da se ne odriče olako nijednog deteta, što je potvrdio na primeru Nemanje Nedovića.

Zvezdine navijače brine i loša forma Blejka Šilba, a Čović kaže da sa njime treba imati strpljenja.

“Ne treba mnogo pameti da se vidi da ne pruža ono što mi od njega očekujemo. Kada to kažem, ne mislim ništa loše o Šilbu jer je on jedan od najboljih igrača koji je bio u ovoj zemlji. Ne mislim da mu je lako. Moramo da imamo strpljenje s njim. Ako ga gledamo samo kroz ugovor i mislite da će se odmah dogoditi da svaki evro koji ste uložili može da se vrati, i nije baš tako. Nije mu lako ni da igra kada ga stalno čuvaju dvojica. Šilb je igrač kakav je, rečeno mu je da mora da se popravi i videćemo. Stvari su tu vrlo proste – popravi se, dobro, ne popravi se, opet dobro".

Čović kaže da je Arena interesantna jer donosi profit, a ranije je 2014. najavljena kao godina u kojoj će Zvezda preći u tu dvoranu.

“To nam je cilj. Ako ne možemo više da obezbedimo finansiranje od političara, kako neki to pričaju, moramo da gledamo šta su naši izvori prihoda, a jedan od njih je poseta. U Pioniru ne možete ozbiljno da zaradite, a poseban problem je što ne možete da date cenu karte kao na Zapadu. Arena je jedina dvorana u kojoj možete da napravite dobru razliku koja popunjava budžet. Jedna utakmica Evrolige obezbeđivala je 190.000 evra, što je dobra dopuna kada odbijete troškove koji su oko 50.000 evra”, kaže Čović za Sport.

On je takođe dodao da je Zvezda i dalje zainteresovana za pleja Vršca Jovana Novaka.

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2014&mm=01&dd=06&nav_id=796892
« Последња измена: 06 Јануар 2014, 09:48:54 NekiVelikiDrMr »

Ван мреже Неша

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 766
  • Репутација: +555/-89
  • Ушло у крв и готово!
« Одговор #977 послато: 06 Јануар 2014, 10:07:51 »
Novak stiže u Zvezdu?!

U fazi smo pregovora sa igračem, sa Vršcem smo se skoro sve dogovorili. „Merimo” pravi pristup, da Jovan dođe na velika vrata i napravi dobru karijeru - kaže predsenik Zvezde Nebojša Čović

Plejmejker Vršca Jovan Novak bio je na korak do prelaska u Partizan, čak su u Humskoj istakli da su postigli dogovor sa igračem, a onda je klub iz Vršca povećao visinu obeštećenja.

Zainteresovala se i Crvena zvezda... Mladi reprezentativac je i dalje u Vršcu, a predsednik crveno-belih Nebojša Čović naglašava da je dogovor sa klubom skoro postignut.

- Istina je da je Zvezda i dalje zainteresovana. U fazi smo pregovora sa igračem, sa Vršcem smo se skoro sve dogovorili. „Merimo” pravi pristup, da Jovan Novak dođe na velika vrata i da u Zvezdi napravi dobru karijeru. I to moramo dobro da izmerimo i zbog Novaka i zbog nas i zbog Vršca. Crvena zvedza je korektna u odnosima i kada preuzme da će da plati obeštećenje - ona plati. Za Luku Mitrovića je platila, kao i za sve druge. Naravno, te pare nam ne daje šeik. Kada nam bude davao objavićemo i to sa njegovom slikom - istakao je Čović u razgovoru za "Sport".

http://novosti.rs/vesti/sport.295.html:471906-Novak-stize-u-Zvezdu

Ван мреже Неша

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 766
  • Репутација: +555/-89
  • Ушло у крв и готово!
« Одговор #978 послато: 12 Јануар 2014, 13:58:33 »
Čović o statusu Šilba: Nije Zvezda krava muzara

Predsednik Košarkaškog kluba Crvena zvezda Telekom Nebojša Čović izjavio je da Amerikanac Blejk Šilb na terenu ne opravdava novac koji dobija i da će sa njim i sa njegovim menadžrom biti obavljen razgovor na tu temu. Šilb je u velikom padu forme. Protiv Radničkog iz Kragujevca je u igru ušao tek u drugom poluvremenu, ali ga je trener Radonjić izveo psole nepuna četiri minuta. Čović je jasan da tako više ne može. - Sa Blejkom predstoje ozbiljni razgovori.  I sa njim i sa njegovim menadžerom. Zvezda nikada nije bila, bar dok se ja bavim tim poslom, krava muzara. Svaki dinar koji dobiju moraju da zarade. U ovom trenutku to nije to, iako nije sporno da je on odličan igrač, skautovan - rekao je Čović. Kao igrač u vrhu liste najplaćenijih u klubu od Šilba se očekuje mnogo više, ali on to, za sada, ne ispunjava. - On je, jednostavno, igrač od kojeg se najviše očekuje i koji ne daje toliko. Davao je nešto, na početku sezone. Moje je da poslušam stav trenera, jer smo prvi i imamo dobar rezultat. Ono što trener bude insistirao, tako ćemo da uradimo, a bićemo korektni prema Šilbu. Na novinarsko pitanje "Dokle ćete tolerisati ovakve partije Šilba", Čović je kratko odgovorio. - O tome ćemo da vas obavestimo. Šilb neće imati problema da se zadrži u klubu, ali pod hitno mora da promeni odnos prema igri i obavezama. - Zna on već dosta toga... Neka grebe, neka kida. Dobio je priliku, ušao je sinoć, šta je uradio? Više sam ja uradio sinoć iz publike nego on na terenu, a ja od toga nemam ništa, osim što moram da sa drugim ljudima u Upravi obezbedim pare za to... Polako, rešićemo i to.

http://www.sportal.rs/news.php?news=117354

Ван мреже djacic

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 39
  • Репутација: +47/-30
« Одговор #979 послато: 13 Јануар 2014, 15:35:23 »
http://www.sportando.net/eng/europe/france/71517/paris-levallois-pursuing-blake-schilb.html

Paris-Levallois pursuing Blake Schilb
The American forward on his way back to France?
France

Paris-Levallois is pursuing Blake Schilb, a source told Sportando.
The American forward penned a multi-year deal with Crvena Zvezda last season but he is not playing up to expectations in Serbia.

Schilb averaged 12ppg in Euroleague and is scoring 9.2ppg in Adriatic League.

Paris-Levallois is trying to bring him back to France even if the deal is not easy to finalize. Paris-Levallois is also coached by Beugnot, his former coach at Chalon, with whom he won the French title in 2012