Аутор Тема: Истина о ККЦЗ: Генијалност пројекта спаса и ход по ивици амбиса  (Прочитано 475030 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.773
  • Activity:
    7.17%
  • Репутација: +2556/-522
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
ја се извињавам што понављам питања,кад можете одговорите,ове ствари занимају доста људи..хвала
imaš nekoliko strana unazad stvarno me mrzi da se ponavljam... ako ne nađeš u formi u kojoj te interesuje napisaću kad budem bio dokon

Ван мреже Дука

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.674
  • Activity:
    16.5%
  • Репутација: +551/-931
Da,pretezno i jako cesto idu ista pitanja ili prokleto slicna,sve procesljajte,slobodno :ziveli2:

Ван мреже LOCO

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 397
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +76/-158
  • Osvojicemo sve!!!!
Ala ih je ovo pogodilo,ubise se svuda na forumima da objasne kako ovo nije Zvezda...Bravoooooooooooooooooo,RSB... :hail:

balakirjev90

• Гост
1. Da li se zna koliko duga godišnje vraćamo?
2. Da li se zna koliko daju sponzori, grad Beograd, itd. novca za jednu sezonu?

Inače, svaka čast na tekstu, pod ogromnim medijskim pritiskom sam i ja počeo da sumnjam i da verujem u laži.  :001_rolleyes:

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.020
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +12693/-10045
  • Ипак се окреће...
Нема идиотскије ствари, па сад морамо да пишемо фељтон... за наше људе, не за некога са стране

Ван мреже zverko1

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 220
  • Activity:
    5.33%
  • Репутација: +138/-206
Pozdrav svima, vidim da se povela prava polemika pa rekoh da se i ja registrujem da pokusamo da razjasnimo jos neke nedoumice :)
Ajmo redom...
1. U clanu 9. Sporazuma o poslovno-tehnickoj saradnji stoji "U slucaju prekida saradnje KK FMP i KK CZ u reorganizaciji, blize opisane u prethodnim clanovima Sporazuma, KK FMP zadrzava pravo takmicenja u ligama u kojima je ostvario to pravo pre zakljucenja ovog Sporazuma, a KK CZ u reorganizaciji zadrzava pravo takmicenja u ligama za koje se izborila do zakljucenja ovog Sporazuma." Dalje, clan 10. kaze "Ukoliko KK Crvena Zvezda-Beograd stekne pravo igranja u jos nekom medjunarodnom takmicenju to pravo u slucaju raskida Sporazuma prelazi na KK CZ u reorganizaciji, dok KK FMP zadrzava igrace koje je do tada angazovao."
Ovo bi znacilo da ukoliko dodje do raskida ugovora pre isteka tih 5 godina, FMP nastavlja da igra ABA ligu jer je nju imao obezbedjenu(vidi clan 1.), a stara Zvezda bi igrala KLS. E dalje, gledajuci clan 10. dolazimo do problema koji nije postojao u vreme sastavljanja ugovora, ali sad postoji. Ukoliko bi KK Crvena Zvezda-Beograd izborila Evroligu ili Evrokup, a nakon toga dodje do raskida ugovora, evropsko takmicenje bi igrala stara Zvezda, a ne FMP, ali po pravilniku ULEB-a, klub ne moze da igra evropsko takmicenje ako nije u najvisem rangu nacionalnog takmicenja. E, kod nas najveci stepen nacionalnog takmicenja predstavlja ABA liga, a ne KLS(setimo se primera Radnickog KG iz prosle sezone koji ne bi igrao Evrokup da nije kasnije umesto Vojvodine usao u ABA ligu).
Znaci, moje pitanje je, ako dodje do raskida ovog ugovora, a sadasnji klub obezbedi Evropu, ko bi sledece sezone tu Evropu igrao, posto bi po sporazumu to trebala da bude stara Zvezda, ali po pravilniku ona ne bi mogla, a mislim da je taj pravilnik visi pravni akt od ovog Sporazuma, ili bi se tu naslo neko kompromisno resenje?
Imam jos jedno pitanje, ali o njemu u drugom postu posto ima i slika, da ne razvlacim.

Ван мреже zverko1

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    5.33%
2. E, kao buduceg pravnika, koji za sledeci rok sprema Privredno pravo :D me mnogo zanima sledece, posto meni stvarno nije jasno.
Prilazem Resenje Privrednog suda u Beogradu kojim je otvoren stecajni postupak i usvojen UPPR. Ono sto mene zanima je otkud ovih 2,5% u trecoj klasi poverilaca, sta je sa ostalih 97,5%? To mi nikako nije jasno.

3. Prekinite sa tim Tegijevim “legalna prevara”  Prevara je krivicno delo, propisano Krivicnim zakonikom i kao takvo nikako ne moze biti legalna, samo nelegalna, pustite budalu.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.795
  • Activity:
    46.17%
  • Репутација: +4331/-9073
  • "реалиста"
Нисам сигуран да сам те најбоље сконтао Вајти.. Пишете фељтон због коментара на порталима?

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.020
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +12693/-10045
  • Ипак се окреће...
Нисам сигуран да сам те најбоље сконтао Вајти.. Пишете фељтон због коментара на порталима?

Не. Али да не спамујемо тему.

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
  • Поруке: 5.568
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +1634/-1352
@Zverko1

Ugovor sigurno nece biti raskinut. Ovo je samo nacin da se Covic zastiti od nekih koji bi mogli da ga izguraju, sto je potpuno OK.

Treca kategorija duznika su oni sa sitnim iznosima. Ne verujem da ta kategorija drzi ni 10% uku pnog duga. Ovako sprecavas da oni drze klub kao taoca. Najbitnije je da svoje pare dobiju prva i druga kategorija.

Ван мреже zverko1

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    5.33%
@novosadzanin
Ma znam ja ko ulazi u prvi, ko u drugi, a ko u treci isplatni red, nego mi stvanro nije jasno otkud bas tih 2,5%, zasto tu nije 100% kao i u ostalim redovima, zasto nije 50%,28%...?
Nadamo se svi da nece doci do raskida ugovora, ali hipoteticki, kada bi doslo, FMP bi igrao ABA ligu, mi bismo se zajebavali godinu dana sa crnokosama, tamisima, meridijanama,... a ono sto me zanima je, mi bismo u tom slucaju ostali i bez Evrope, zar ne?

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
  • Поруке: 5.568
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +1634/-1352
Bez uvrede, ali baviti se raskidom tog ugovora je kao raspravljati sta bi se desilo kada bi ti iduci ulicom pala cigla na glavu. A za to je veca sansa nego da se ovaj ugovor raskine. Em svima u prici odgovara, em je to siri kontekst od samo Zvezde i Covica.

Nisu nebitne klase duznika, bas naprotiv. Ne moze u toj raspodeli isti status da ima neko kome se duguje milion i onaj kome se duguje 30k. Ne razumem sustinu ovog kopkanja zaista.

Ван мреже Ziginho

• Члан ФК
  • Поруке: 542
  • Activity:
    1.5%
  • Репутација: +501/-103
  • Звезда бре!!!
Сјајан текст заиста! Иако ми правна терминологија и наука није страна (мада сам одавно "испао из воза"  :stidan:), објашњење целе ситуације око КК на прилично "народни" језик је још један плус! Аутору свака част на труду, а ми смо се потрудили да се реч прошири и даље: http://www.positiveradios.net/2014/03/10375/istina-o-nastanku-funkcionisanju-kk-crvena-zvezda-beograd/

Ван мреже bellagio

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.322
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1819/-329
Bez uvrede, ali baviti se raskidom tog ugovora je kao raspravljati sta bi se desilo kada bi ti iduci ulicom pala cigla na glavu. A za to je veca sansa nego da se ovaj ugovor raskine. Em svima u prici odgovara, em je to siri kontekst od samo Zvezde i Covica.

Nisu nebitne klase duznika, bas naprotiv. Ne moze u toj raspodeli isti status da ima neko kome se duguje milion i onaj kome se duguje 30k. Ne razumem sustinu ovog kopkanja zaista.
Sustina je brate,da su poceli da se sad cesu i tamo gde ih ne svrbi.
Pa sireci demagogiju po svojim budzacima,resise da se registruju danas ovde i da sire istu.

Jos jedan dokaz da je RSB ovom akcijom pogodio medj` rogove!

Ван мреже Велики Делија

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 8.959
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +3268/-3914
Јбг, истина итекако боли. Више нема машинерија главног оружја у обмани јавности, готово је. Ово можда на први поглед не изгледа тако, али начињен је први велики корак ка демолацији "система" споља. Терен треба да га сруши изнутра, што би се рекло, да разбије само језгро. Комбинација ове две варијанте је једина могућност, како може да се стигне до коначног тријумфа.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    7.17%
@novosadzanin
Ma znam ja ko ulazi u prvi, ko u drugi, a ko u treci isplatni red, nego mi stvanro nije jasno otkud bas tih 2,5%, zasto tu nije 100% kao i u ostalim redovima, zasto nije 50%,28%...?
Nadamo se svi da nece doci do raskida ugovora, ali hipoteticki, kada bi doslo, FMP bi igrao ABA ligu, mi bismo se zajebavali godinu dana sa crnokosama, tamisima, meridijanama,... a ono sto me zanima je, mi bismo u tom slucaju ostali i bez Evrope, zar ne?

student kažeš ... lepo boga mi, do sad si učio pa kad si video da se rasplela malo pravna polemika rešio da se priključiš, izvadio iz fioke ono rešenje suda koje si do tada čuvao i prišao da pripomogneš ... vrlo si ti vredan i marljiv mladić i evo mi ćemo i tebi da izađemo u susret i prozborimo koju...bolje da te pravom učimo mi a ne radnici na ugradnji termoizolacionih materijalija na primer

Zakon o stečaju

Član 1

Ovim zakonom uređuju se uslovi i način pokretanja i sprovođenja stečaja nad pravnim licima.
Stečaj se, u smislu ovog zakona, sprovodi bankrotstvom ili reorganizacijom.
Pod bankrotstvom se podrazumeva namirenje poverilaca prodajom celokupne imovine stečajnog dužnika, odnosno stečajnog dužnika kao pravnog lica.

Član 155 

Reorganizacija se sprovodi ako se time obezbeđuje povoljnije namirenje poverilaca u odnosu na bankrotstvo, a posebno ako postoje ekonomsko opravdani uslovi za nastavak dužnikovog poslovanja.

u situaciji kada nemaš imovine, odnosno kada ti je jedina imovina grb koji je pod zalogu uzeo milan beko nema se mnogo opcija: ili ćeš podržati plan ili će pustiti da se zvezda ugasi

šta misliš da li su se poverioci u našem slučaju razmišljali uopšte?

procenat od 2.5% namirenja treće klase poverilaca je urađen na osnovu projekcije poslovanja u narednih 5 godina trajanja plana reorganizacije i to je cifra sa kojom su se saglasili svi poverioci

nije čović niti bilo ko drugi išao sa pištoljem od poverioca do poverioca  (kao što to vaši glasnogovornici žele predstaviti),a tih poverilaca je bilo više od 200,  nego je većina poverilaca u okviru navedene klase izabrala rešenje koje je kroz plan predloženo... većina u svakoj klasi dovela je do usvajanja plana koji ima snagu izvršne isprave, odnosno upodobljen je pravnosnažnoj presudi i tu mi je drago da se slažemo da je čović ispao veliki mag i ja mu samo mogu kapu skinuti

znam da je bedno kad se osetite malim u odnosu na ono što su zvezdaši spremni da učine za svoj klub i znam da VAS mnogo boli to što smo MI bili dovoljno umešni da iskoristimo svoje zakonske mogućnosti i da izbegnemo pad u raku koju ste nam namenili , ali ćete jednostavno morati jednog dana a možda i pre da pogledate istini u oči i spoznate ko VAS vodi i gde VAS vodi ... MI smo imali tu sreću da smo imali nekoga dovoljno sposobnog da nas od propasti spase ali za VAS nisam siguran ...

jadan je VAŠ život kad vam je najjači argument odbrana naših  poverilaca...kao brižni ste, svaka vam čast pravi ste hrišćani (osim kad igrate oko logorskih vatri)

svrati nam ponovo i pozovi drugare, čitajte, učite, trebaće vam sve ovo uskoro
« Последња измена: 11 Март 2014, 22:08:14 zolla »

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    7.17%
momci i devojke, kao što ste primetili imamo podosta gostiju ovih dana, ja vas sve molim da budemo dobri domaćini i da se fino ponašamo kao što to gospodi priliči ... svaki odgovor za koji su došli dobiće i nakon toga će ih administracija ljubazno ispratiti do vrata

Ван мреже џони

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 215
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +145/-138
Стечајни редови представљају стечајне повјериоце распоређене у групе по приоритету наплате својих потраживања. Што је у вишем реду, стечајни повјерилац може очекивати извјеснију наплату.

Према закону о стечајном поступке Р. Српске, стечајни повјериоци општег исплатног реда су они повјериоци који у тренутку отварања (пред)стечајног поступка имају оправдан имовински захтјев према стечајном дужнику. У виши исплатни ред иду запослени код стечајног дужника, обавезе према фондовима, као и потраживања настала за вријеме привремене управе стечајног дужника. У нижи исплатни ред, пак, спадају камате које се рачунају од отварања стечајног поступка, трошкови који стечајни повјериоци имају у стечајном поступку и други трошкови настали у вези са отварањем стечајног поступка. Припадност одређеном наплатном реду не зависи од висине потраживања, него од врсте потраживања. Из рјешења суда које је неко окачио се јасно види да се ККЦЗТ за одређена потраживања налази у првом, друга потраживања у другом, а нека у трећем исплатном реду.

Исплата стечајних повјерилаца зависи директно од стечајне масе стечајног дужника,тј. од имовине стечајног дужника коју је могуће уновчити. Како код УГЦЗ постоји УППР, истим је регулисано колико ће који од повјерилаца бити намирен. Сагласност за дјелимичну диобу стечајне масе, овде дјелимично намирење у поступку реорганизације, даје скупштина повјерилаца, тако да је читав поступак одрађен у складу са законом.

На крају треба напоменути и разлучне повјериоце. То су повјериоци којима је стечајни дужник дао одређену ствар у залогу. Та ствар може бити некретнина, покретна ствар или неко право. У нашем случају, УГЦЗ је свој жиг, прецизније, право на жиг, прво била заложила компанији Милана Бека као средство обезбјеђења. Када је Беко "вратио" право на жиг на слободну употребу УГЦЗ, иста је поново на праву на жиг засновала залогу као средство обезбјеђења у корист ККЦЗТ. То значи да би у неком евентуалном наставку стечајног поступка ККЦЗТ добила право на кориштење жига УГЦЗ, те жиг и његова вриједност не би били ушли стечајну масу.
« Последња измена: 11 Март 2014, 22:19:14 џони »

Ван мреже mikicapan

• Веран као пас
  • Поруке: 862
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +428/-85

svrati nam ponovo i pozovi drugare, čitajte, učite, trebaće vam sve ovo uskoro
:hail: :hail: :hail:

On topic Uz pohvalu za tekst da prozborim koju. Prvi put kada sam procitao UPPR mi je ostalo u secanju, mozda i gresim, da je Milos Vujanic tuzio Zvezdu i dobio nesto preko 100 hiljada evra koji moraju da se isplate u celosti a da mu je samo mali deo placen 2,5 posto. Molio bih autore teksta da se osvrnu na ovu cinjenicu jer "gospodin nacitani kojem hvali neki igrac" pominje stalno Vujanica kao primer Zvezdine "legalne prevare"  :поп: :krstise:

Ван мреже носиоци градског духа

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.512
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +966/-675
imaš nekoliko strana unazad stvarno me mrzi da se ponavljam... ako ne nađeš u formi u kojoj te interesuje napisaću kad budem bio dokon

И ја сам поставио слично питање као Нишлија, али нисам добио одговор. Дакле - шта се дешава када једног дана Човић напусти Звезду? Написао си да ће након 5 година доћи до ''обједињавања капацитета уговорених страна'', што значи да би читава инфраструктура требала да припадне Звезди. Ипак, обзиром да је сва (непокретна) имовина ФМП-а Човићева лична, разумљиво је да је он неће тек тако поклонити.

Иначе, кад већ запиткујем и коментаришем, ред је и да похвалим акцију. Стварно радите сјајан посао и пуна подршка да тако наставите.  :ziveli2:

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum