Аутор Тема: Истина о ККЦЗ: Генијалност пројекта спаса и ход по ивици амбиса  (Прочитано 459405 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Mazibuko

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 80
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +31/-14
Pre svega,sve pohvale autorima teksta. Nadam se da će i tekstovi koji slede biti ovakvog kvaliteta.

Jako mi je drago što iza UPPR stoji Ekonomski fakultet, jer su neki od najvećih stručnjaka iz oblasti ekonomskih nauka u našoj državi, a i šire, vezani za pomenutu ustanovu.

Usudio bih se da predočim neke smernice autorima teksta za budući rad:

- pravni status svih subjekata koji su učesnici pomenutog projekta (pre i posle usvajanja UPPRa)
- detaljno se pozabaviti načinom na koji su izmirivana potraživanja prema poveriocima
- eventualna buduća dešavanja u vezi sa projektom i njegovim učesnicima nakon 5 godina

Još jednom sve pohvale i puna podrška u iznošenju istine na videlo!

Ван мреже STEX

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.710
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +491/-339
  • IVKOVIC MARKO - ZIVIS !
odlicno ,sve pohvale,  :hail:

moje pitanje je sledece: zasto ste coveku dali ovoliki broj informacija, zasto ga mucite, zasto ga dovodite do ludila da ne moze da zaspe veceras i narednih par dana zbog toga sto ce da cima ljude odnosno neljude i da izvlaci odgovore iz gore navedenog teksta? da li znate da moze da vas tuzi zbog nespavanja i maltretiranja?  :DDDD: (nadam se da me neko nece shvatiti pogresno)

JEDAN VELIKI NAKLON DO PODA, OBJASNILI STE SVE OD TACKE DO TACKE !!!

ja sam pazljivo citao i sve ukapirao, jos jednom bravo i svaka cast na trudu

ISKLJUCI sos, CITAJ RSB !

:njegajbmo:

На мрежи Jar Jar

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.136
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +488/-228
Pohvale za tekst. Evo imam i ja par pitanja pa ako neko upućen može da mi odgovori.

- Pošto je došlo do ustupanja brenda KK CZ prema KK FMP zašto se taj klub na dalje ne zove KK Crvena Zvezda nego KK  CZ Beograd
- Pošto je KK CZ ustupio brend KK FMP, kakav je sada njegov status? Jel se on i dalje vodi kako KK jer je praktično ustupio ono što ga čini klubom ili samo kao neki pravni subjekt?

Ван мреже Mikeli

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 146
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +95/-42
Ima materijala da se pokrene tuzba ,a sav novac treba pokloniti ustanovi za mentalno obolele, jer ta tendenciozna budala sigurno pati od slicnih problema. Ja molim celnike naseg kluba, da dobro proprate video materijal, i da gmazina odgovora za sve neistine izrecene u svojoj amaterskoj emisiji. Hvala i srecno.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.726
  • Activity:
    9%
  • Репутација: +2519/-504
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
Pohvale za tekst. Evo imam i ja par pitanja pa ako neko upućen može da mi odgovori.

- Pošto je došlo do ustupanja brenda KK CZ prema KK FMP zašto se taj klub na dalje ne zove KK Crvena Zvezda nego KK  CZ Beograd
- Pošto je KK CZ ustupio brend KK FMP, kakav je sada njegov status? Jel se on i dalje vodi kako KK jer je praktično ustupio ono što ga čini klubom ili samo kao neki pravni subjekt?

- pa šta misliš kakva bi zbrka nastala da se dva centralna subjekta sprovođenja plana reorganizacije zovu istovetno ? ako je pitanje da li su se mogli zvati istovetno - mogli su, mogao je i nov nosilac brenda da promeni adresu iz stjepana stupanca na mali kalemegdan, al možeš zamisliti zbrke tek tad... treba istaći da smo mi mogli osnovati jedno potpuno novo udruženje građana i na njega preneti franšizu, pa čak smo mogli nastaviti i sa starim nosiocem franšize, ali je problem bila licenca za takmičenja, obzirom da plasmanom nismo izborili učešće u aba. prenos franšize na novog nosioca bio je neophodan radi brze realizacije planiranog namirenja dugova kroz uppr obzirom da je novi nosilac imao obezbeđeno učešće u aba

- brend fmp je u potpunosti prenet na kk radnički basket (dakle ne privremeno kao kod nas) tako da će novi nosilac brenda fmo nastaviti tako da egzistira i posle uppr, a stari nosilac brenda fmp će prestati da postoji pripajanjem starom nosiocu brenda crvene zvezde nakon isteka uppr

nadam se da je ovo iole jasno  :mrgreen:

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.422
  • Activity:
    45.5%
  • Репутација: +4766/-5209
  • ... јер ти си Звездо шампион !
Off Topic
Za one koji jos sumnjaju, premotajte na 0-10 i vidite fegetovo pravo lice !

На мрежи Jar Jar

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.136
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +488/-228
- pa šta misliš kakva bi zbrka nastala da se dva centralna subjekta sprovođenja plana reorganizacije zovu istovetno ? ako je pitanje da li su se mogli zvati istovetno - mogli su, mogao je i nov nosilac brenda da promeni adresu iz stjepana stupanca na mali kalemegdan, al možeš zamisliti zbrke tek tad... treba istaći da smo mi mogli osnovati jedno potpuno novo udruženje građana i na njega preneti franšizu, pa čak smo mogli nastaviti i sa starim nosiocem franšize, ali je problem bila licenca za takmičenja, obzirom da plasmanom nismo izborili učešće u aba. prenos franšize na novog nosioca bio je neophodan radi brze realizacije planiranog namirenja dugova kroz uppr obzirom da je novi nosilac imao obezbeđeno učešće u aba

- brend fmp je u potpunosti prenet na kk radnički basket (dakle ne privremeno kao kod nas) tako da će novi nosilac brenda fmo nastaviti tako da egzistira i posle uppr, a stari nosilac brenda fmp će prestati da postoji pripajanjem starom nosiocu brenda crvene zvezde nakon isteka uppr

nadam se da je ovo iole jasno  :mrgreen:

Tenk ju. Jasno kao da je lično Deni Krejn pisao glavom i bradom

Ван мреже salvatore

• Члан ФК
  • Поруке: 453
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +187/-70
Da li je moguće doći do nekih ugovora koji se tiču ove priče i da li biste mogli da podelite to sa nama?
Svaka čast za tekst. Malo sam se prisetio fakultetskih dana :)

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    9%
Da li je moguće doći do nekih ugovora koji se tiču ove priče i da li biste mogli da podelite to sa nama?
Svaka čast za tekst. Malo sam se prisetio fakultetskih dana :)

samo reci koji ugovor treba

Ван мреже salvatore

• Члан ФК
  • Поруке: 453
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +187/-70
samo reci koji ugovor treba
Dokument gde je potpisan taj Sporazum o strateškoj poslovno-tehničkoj saradnji i gde su definisani detalji oko korišćenja grba itd.
Bilo bi dobro da dokumenti prate priču, jer je to pravi način da se, argumentovano, zapuše usta novinarima koji redovno bleje po RSB-u.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    9%
Na linku možeš naći UPPR sa svom propratnom dokumentacijom ... mi nikad ne pričamo bez pokrića i bez prethodne analize... ja sam inače bio šokiran kad sam skoro saznao da su na nekom grobarskom forumu slavili što su pronašli ovaj UPPR, koji po njima raskrinkava čovićeve mahinacije, a dokument čist kao suza ... evo da dokažem da je tako kačim ga na javnom delu da je dostupan svima

http://www.sendspace.com/file/c9wme8

Ван мреже marcos

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.829
  • Activity:
    2.83%
  • Репутација: +421/-348
Svaka vam cast ljudi     :ziveli2:

Ван мреже носиоци градског духа

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.512
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +966/-675
po članu 12. sprazuma (ugovora o franšizingu) cilj je da se nakon 5 godina objedine kapaciteti ugovornih strana, to znači da će iz celog sistema uspostavljenog kroz uppr i sporazum preostati KKCZ koja će se sjediniti spajanjem uz pripajanje sa sadašnjim nosiocem brenda u skladu sa odredbom člana 78 zakona o sportu

Мене интересује шта ће се десити када једног дана Човић изађе из Звезде? Овде пише да ће након пет година доћи до ''обједињавања капацитета уговорених страна'' што, ако добро разумем, значи да ће Црвеној звезди припасти(?) читава инфраструктура. Јасно је да Човић неће поклонити Звезди сопствену имовину, па ме интересује шта се дешава када он напусти клуб?

Ван мреже ДелијаМомак

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.545
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1498/-2150
  • Mile Kontras, Fenser
Одличан текст,баш је добро објашњено.Право је екзактна наука,хвала вам што сте нам приближили да и ми обични смртници сад будемо и потпуно уверени да је све по закону,и што је најважније да све иде онако како је и замишљено  :))

На мрежи Thingo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 220
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +129/-101
U bre 166 strana imam dokument, mene bi mrzelo da procitam to  :icon_svi:

Ван мреже Roki

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.982
  • Activity:
    21.5%
  • Репутација: +1254/-987
Gledam u ove papire ko curka, ipak sam ja geograf  :travka:

Svidja mi se sto smo konacno krenuli u resavanje tih dilema da ne bude zabune medju nama, a lopatari ce uvek pricati ono sto njima odgovara tako da me za njih zabole cosak od lakta.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    9%
Мене интересује шта ће се десити када једног дана Човић изађе из Звезде? Овде пише да ће након пет година доћи до ''обједињавања капацитета уговорених страна'' што, ако добро разумем, значи да ће Црвеној звезди припасти(?) читава инфраструктура. Јасно је да Човић неће поклонити Звезди сопствену имовину, па ме интересује шта се дешава када он напусти клуб?

prilikom sprovođenja spajanja uz pripajanje vršiće se i reorganizacija načina upravljanja u objedinjenom udruženju građana, obzirom da je pravo svojine nad udruženjem nepostojeća kategorija upravljačka prava su jedino šta se ulogom kupuje, s'tim da će tako verovatno biti dok promene zakona ne omoguće transformaciju udruženja u neki od komercijalnih oblika udruživanja (doo, ad) što je po meni neminovnost (al to su već priče šbkbb i daleko je to od ozbiljne rasprave)... zajedno sa sadašnjim nosiocem brenda prenosi se isključivo njegova imovina (ne čovićeva) i od momenta to postaje imovina starog nosioca brenda nakon čega se istom raspolaže samo na osnovu odluka kkcz

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.422
  • Activity:
    45.5%
  • Репутација: +4766/-5209
  • ... јер ти си Звездо шампион !

Ван мреже wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 3.199
  • Activity:
    7.33%
  • Репутација: +1906/-20738
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
prilikom sprovođenja spajanja uz pripajanje vršiće se i reorganizacija načina upravljanja u objedinjenom udruženju građana, obzirom da je pravo svojine nad udruženjem nepostojeća kategorija upravljačka prava su jedino šta se ulogom kupuje, s'tim da će tako verovatno biti dok promene zakona ne omoguće transformaciju udruženja u neki od komercijalnih oblika udruživanja (doo, ad) što je po meni neminovnost (al to su već priče šbkbb i daleko je to od ozbiljne rasprave)... zajedno sa sadašnjim nosiocem brenda prenosi se isključivo njegova imovina (ne čovićeva) i od momenta to postaje imovina starog nosioca brenda nakon čega se istom raspolaže samo na osnovu odluka kkcz

Da ne ispadnem glup sto ne razumem ovaj deo,zanima koja je to imovina u pitanju a da nije Nebojsina privatna?

Ван мреже носиоци градског духа

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.512
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +966/-675

Хвала на објашњењу, али слабо сам ти ја овде шта разумео.  :biggrin:

Мене конкретно интересује да ли ће Црвена звезда наставати да користи инфраструктуру која је била у власништву ФМП-а (хале, интернат за млађе категорије...) након што Човић напусти клуб?

Капирам да идем превише у даљину, али ово ме је одувек копкало. Бојим се да се са Човићевим одласком - а тај дан свакако мора доћи - цео овај пројекат не разруши као кула од карата. Надам се да постоји начин да се систем учини одрживим и након његовог повлачења, али знајући какви лешинари ће се обрушити на клуб, сумњам да ће то бити могуће.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum