Аутор Тема: Истина о ККЦЗ: Генијалност пројекта спаса и ход по ивици амбиса  (Прочитано 470552 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Александар95

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.597
  • Activity:
    28.67%
  • Репутација: +1056/-913
  • Гомила нелогичних потеза због љубави.
Када тачно, односно закључно са којим датумом престаје овај вид сарадње са ФМП-ом?

На мрежи Jackal

• Члан ФК
  • Поруке: 4.521
  • Activity:
    15.67%
  • Репутација: +1966/-1528
  • A son never forgets.
Када тачно, односно закључно са којим датумом престаје овај вид сарадње са ФМП-ом?

Avgust 2016. godine.

На мрежи nenad75

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 263
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +165/-64
Какав је тренутни статус чланова друштва?
Какав ће њихов статус бити након истека 5 година и тог преласка на АД или тако некако,како год?

Ван мреже Звездашица_УЕ

• Члан клуба
  • Веран као пас
  • Поруке: 778
  • Activity:
    2.33%
  • Репутација: +708/-582
  • Ужице цело црвено-бело!
Мене занима, пошто сам читајући текст разумела да имате у свом поседу доказе за сваку тврдњу коју сте написали, да ли ће КК ЦЗ или ви, као један од представника великог броја навијача клуба, или господин Човић, или неко четврти, тужити дотичну телевизију, директора, власника, водитеља, уредника и све који сносе одговорност за нарушавање имена и угледа кошаркашког клуба Црвена Звезда? Ок је бојкот, објашњавање појмова и разрешење ситуације, коју би ти исти ликови требали да реше тј. да аргументовано и докажу за сваку претпоставку која је изнешена а не само да паметују, али не верујем ни да је вама било тешко да отворите очи свима који хоће и желе да виде праву истину преточену чињеницама и документима... али мене конкретно занима да ли ће бити поднете и пријаве против одговорних за вишенедељно, односно вишемечно терорисање КК Црвена Звезда?

На мрежи Косјерац

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.848
  • Activity:
    12.83%
  • Репутација: +662/-707
  • Zvezda sampion!
Svaka čast ljudi , odličan tekst . :icon_svi:

Ван мреже Siki Delija

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.294
  • Activity:
    12.17%
  • Репутација: +2118/-1800
  • ..Још ко дете ја сам био ту...
- pa šta misliš kakva bi zbrka nastala da se dva centralna subjekta sprovođenja plana reorganizacije zovu istovetno ? ako je pitanje da li su se mogli zvati istovetno - mogli su, mogao je i nov nosilac brenda da promeni adresu iz stjepana stupanca na mali kalemegdan, al možeš zamisliti zbrke tek tad... treba istaći da smo mi mogli osnovati jedno potpuno novo udruženje građana i na njega preneti franšizu, pa čak smo mogli nastaviti i sa starim nosiocem franšize, ali je problem bila licenca za takmičenja, obzirom da plasmanom nismo izborili učešće u aba. prenos franšize na novog nosioca bio je neophodan radi brze realizacije planiranog namirenja dugova kroz uppr obzirom da je novi nosilac imao obezbeđeno učešće u aba

- brend fmp je u potpunosti prenet na kk radnički basket (dakle ne privremeno kao kod nas) tako da će novi nosilac brenda fmo nastaviti tako da egzistira i posle uppr, a stari nosilac brenda fmp će prestati da postoji pripajanjem starom nosiocu brenda crvene zvezde nakon isteka uppr

nadam se da je ovo iole jasno  :mrgreen:

Boldovani tekst iznad sve objašnjava.Ko želi da razume i shvati naravno.Jer ovim se pobija svaka priča o FMP kao CZ i ostalim glupostima.

Elem,sjajan tekst koji otvara oči mnogima uz nadanja da će bar deo zvezdaškog sveta,koji je bio zatrovan medijskom hrpom laži i zlonamernih
mišljenja i nagađanja,sad razumeti kako je zakonski,pravno spašena  naša CZ propadanja i gašenja.Verujem da će mnogi usled čitanja ovakvih
tekstova,početi da razmeju ovaj pravno-ekonomsko-zakonski validni oblik (UPPR) koji je vaskrs i spasenje naše jedine KK CZ.
Tekst sam upravo pročitao u dahu,na poslu,uz moju prvu jutarnju kaficu.Mnogo toga u vezi napisanog o UPPR sam znao,spoznao suštinu istog,
nešto kroz sam ugovor,nešto kroz raspitivanje i pitanje postavljano mojim kolegama ekonomistima i raznim prijateljima advokatima i pravnicima,
a veći deo kroz Čovićevo obraćanje javnosti vezano za sporazum o kome pričamo.Raspitivao sam se prvenstveno jer me interesovala budućnost
našeg kluba,interesovalo me da li je u pitanju neka prevara,i mnoge stvari koje se tiču opstanka našeg kluba.Ko je želeo da nađe odgovore na pitanja
u vezi toga,mogao ih je naći.Onaj ko nije želeo,nije imao vremena,ili zbog nekih drugih razloga,gledao je i slušao razne kvazi novinare,priučene novinarčiće
kolumniste,razne zlonamerne tipove koji su mnogima bacili prašinu u oči,i prikazivali svoju "istinu" i "brigu" za nas zvezdaše.Odgovorno tvrdim da su mnogi
više saznali u ovom tekstu RSB nego da su nedeljama gledali pojedine "borce" za srpsku košarku,objektivne novinarske sline i čitali razne "objektivne" medije
i portale,koji su se kao zabrinuli nad našom sudbinom ili ne daj Bože da upijamo reči košarkaških stručnjaka,koji UPPR nazivaju legalnom prevarom.
E takvi "borci" za srpske interese u košarci,objektivni,razni stručnjaci su se toliko zabrinuli da nas svakodnevno gađaju sa neistinama,kantama naručenih
govnarskih,ops,glodarskih tekstova.
I ovo je jedan od pravih načina,da dobar deo "zatrovanog" ciganskog sveta spozna istinu i izleči se od boleština kojim su mi punili mozak gore navedene
interesne grupe "boraca" i "iskrenih" zabrinutih likova nad našom sudbinom.Upravo iz tog razloga,da se sazna istina,da se demantuje on ja sam bio jedan
od onih koji sam okretao broj te televizijske emisije da se javim i kažem suprotne stavove,istinu koja nije dostupna u tim emisijama.Izrevoltiran bezobrazlukom
dotičnog i lažima koje širi.Ali ovako je bolje,lepše,normalnije i hvala vam na tome. :stidan:Moram priznati da sa nestrpljenjem čekam sledeći tekst,koji će,znam biti
ništa manje interesantan,zanimljiv,prepun pravih informacija,o tome kojim putem idemo,šta očekujemo,i čemu se možemo nadati.
Još jednom svaka čast RSB ekipi za trud i nastojanje da prezentuje javnosti istinu o našem klubu i njegovom oporavku i razotkrije razne minere,obmanjivače,
lažove koji seju mržnju,zavist,ljubomoru i usled toga,ne biraju sredstva da nam napakoste,ili uspore naš evidentan uspon u neslućene visine.

Na kraju jedno pitanje.
Prođe 5 godina plana po kojem mora da traje UPPR,i posle tih 5 godina KK CZ izmiri sva dugovanja i potraživanja poverilaca i sve po unapred naparvljenom
planu,a npr. FMP ili nosilac franšize ili ti Čović zajedno sa sadašnjom upravom neće da bude na čelu i neće nastaviti da vodi,sad već stari klub,sa starom adresom,
brendom,grbom..itd...Šta se dešava u tom slučaju?

Hvala unapred na odgovoru,i sve pohvale povodom ideje o novoj temi (isključi SOS,uključi mozak). :ziveli2:
« Последња измена: 11 Март 2014, 08:23:36 Siki Delija »

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 9.566
  • Activity:
    15.5%
  • Репутација: +3195/-2486
Glupost je da se u prenosima ili bilo gde dodaje ono Beograd. Firme koje upravljaju klubovima često nemaju veze sa imenom kluba. Nitko u fudbalskom prenosu ne vidi Baselu Marketing AG nego samo Basel.

Abramović je recimo ugasio stari Celzija i poslovanje stavio pod neku svoju firmu. Ali nitko ne stavlja naziv firme niti puno ljudi zna kako se firma zove

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 7.972
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +14583/-13424
Milane, nije u pitanju samo glupost nego losa namera i bezobrazluk.
Mnogo nas je, treba da sirimo pricu na svakom koraku. Zatrpati redakcije mejlovima, vesti komentarima, u kafani argumentima drustvene mreze...
Uspecemo samo ako se svi ukljucimo.
Mi cemo javnost nakljukati pravim informacijama a na svima vama je da to sirite svaki jebeni dan u svakoj prilici.
Nasa istina je zdrava.
Njihova je skandalozna.
Hocemo da svako dete zna pravu pricu.
je**ce vas cigani ludaci!
« Последња измена: 11 Март 2014, 08:52:29 Селектор »

Ван мреже bojan.v87

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 44
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +20/-1
Svaka čast za tekst...

Samo tako nastavite...

Ван мреже bayley89

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.057
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +452/-811
Dobar tekst, dovoljno dobar daprestanem da mracim i smaram sa statusom kluba. Mene ste kupili.  :stidan:
Imam tri pitanja:
1) Da li moze neko od Vas da predlozi klubu da klub zvanicno organizuje konferenciju i oredstavi stvari onakvima kakve jesu, uz pomoc zolle ili nekog drugog pravnika? Njihova propaganda je prilicno jaka, nama laicima, u njihovoj prici ima logike, a kada se pogleda istina je ipak drugacija.

2) Da li znaci, da je prenosenjem brenda KK FMP na RadnickiBasket taj klub postao osvajac ABA lige, kupova i svih trofeja koje je taj brend imao sa sobom?

3) Da li moze neko objasnjenje o onim 2.5% duga. Sta je tih 2.5%? Sta je ostalih 97.5%? Da li to vracamo naknadno ili ne vracamo?

Hvala na kvalitetnom tekstu, iako mi je i zolla pre godinu dve pisao ovo, tek sad sam u potpunosti shvatio sustinu.

EDIT: Sad sam gledao na netu malo, slicna stvar je uradjena u slucaju Rendzersa, Italija je puna takvih primera (Fiorentina, Parma, Venecija ...), Dinamo Zagreb...  Imam i jednu kritiku, ali malu, trebali ste ovo da objavite pre dve godine i da nam skratite muke.  :stidan:   :ziveli2:
« Последња измена: 11 Март 2014, 09:30:34 bayley89 »

На мрежи Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.947
  • Activity:
    59.5%
  • Репутација: +517/-212
Glupost je da se u prenosima ili bilo gde dodaje ono Beograd. Firme koje upravljaju klubovima često nemaju veze sa imenom kluba. Nitko u fudbalskom prenosu ne vidi Baselu Marketing AG nego samo Basel.

Abramović je recimo ugasio stari Celzija i poslovanje stavio pod neku svoju firmu. Ali nitko ne stavlja naziv firme niti puno ljudi zna kako se firma zove
Naravno,Milane,time se novinari u normalnim zemljama ne bave na ovakav nacin.Niti navijace zanima,vecina i ne znaju kako funkcionise (oni znaju da se klub zove Celzi i time se dalje ne bave,nego navijaju).
Ovo sto novinari u domacim medijima rade je maliciozno i bezobrazno.Spinuju informacije,informacije u njihovim emisijama se uzimaju kao jedino relevantne,kao da su jedino oni ti koji plasiraju istinu,a ostali ne samo da nista ne znaju (tako se tretiraju gledaoci),vec i kada se postavi pitanje (sto se retko desava) dobija se odgovor koji nije potpuno precizan niti tacan.
Iz ovog UPPR se vidi da vecina poverioca niti je oprostila dug,niti je bila "legalno prevarena" (kakva kovanica,krajnje zlonamerna),nego je dug samo reprogramiran sa grejs periodom od godinu dana,a ostale 4 godine se u vraca u predvidjenim rokovima,a pri tom klub moze da se takmici.

Ван мреже Dejo Genije

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 56
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +23/-136
Ko god da je pisao ovo, jebao mu je kevu! Svaka cast, ovo je fenomenalan tekst. Strasno lepo objašnjeno sve sto ljudi nisu bas najbolje shvatali tokom prethodne tri godine.

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.243
  • Activity:
    14.83%
  • Репутација: +3145/-2111
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
Bilo bi sjajno kada bi i dobili izjave od poptisnika ovog UPPR-a od strane poverioca, da oni objasne njihove razloge zbog kojih su prihvatili UPPR, i sta im je on doneo. Takodje, ako su vam dokumenta dostupna, sjajno bi bilo da dostavite podatke o uplati poreza od strane KK Crvena Zvezda, i time pokrijete svaku laz kojima su nas do sada tovarili.

Inace, odlican tekst, dovoljno prost da ga razume svako, dovoljno strucan da se ne postavi pitanje strucnosti onoga ko ga je pisao. Svaka cast.

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    0.67%
Dobicete sve o porezima. Niste ni svesni koliko ce tek ta tema biti interesantna u odnosu na ono sto se spinuje po medijima

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    15.5%
prilikom sprovođenja spajanja uz pripajanje vršiće se i reorganizacija načina upravljanja u objedinjenom udruženju građana, obzirom da je pravo svojine nad udruženjem nepostojeća kategorija upravljačka prava su jedino šta se ulogom kupuje, s'tim da će tako verovatno biti dok promene zakona ne omoguće transformaciju udruženja u neki od komercijalnih oblika udruživanja (doo, ad) što je po meni neminovnost (al to su već priče šbkbb i daleko je to od ozbiljne rasprave)... zajedno sa sadašnjim nosiocem brenda prenosi se isključivo njegova imovina (ne čovićeva) i od momenta to postaje imovina starog nosioca brenda nakon čega se istom raspolaže samo na osnovu odluka kkcz

Čović propagira ideju da postoji samo jedno udruženje za cijelo SD. I to je možda dobar put.. Fudbal kao nosioc jedini može da ostvari neke prihode i privuće sponzore. Tu je još i košarka dok će ostali sportovi prvenstvno živjeti kroz donacije..

I tu ideju treba razvijati.. Sada trenutno imamo SD samo na papiru s obzirom da svatko funkcioniše potpuno samostalno i bez nekih većih poveznica sem navijača...

SD će uvijek biti udruženje građana. Tj. negde putem je za nadati se da ćemo svoja prava i obveze prihvatiti i odgovorno postupati sa njime..

Preko SDa se ne vodi poslovanje. SD skuplja članarine, i okuplja sponzore te kroz skupštinu preraspoređuje prihode po sportovima..

SD će moći da osniva pravna lica za svaki pojedinačni sport i da traži partnere za upravljanje...

Mislim da je to jedan pravac, koji je kompleksan put i koji zahtjeva mnogo truda i rada i znanja ali za nas je neophodan.

Vjerovatno je da za fudbalski klub postoji rešenje kako da bude samoodrživ, i za košarakaški, ali ako želim zadržati i odbojku i rukomet i vaterpolo, te niz pojedinačnih sportova morat ćemo ih zakačiti na SD, a ne ostaviti da se samostalno snalaze..

Ovo jeste mali off, ali jednostavno treba razgovorati o budućnosti cjelokupnog SDa i pravca u kojem se treba kretati. Stoga je važno okupljati ljude sa znanjem, iskustvom koji mogu jedan takav kompliciran i zahtjevan posao sprovesti u delo...

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.746
  • Activity:
    7.5%
  • Репутација: +2539/-517
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
Какав је тренутни статус чланова друштва?
Какав ће њихов статус бити након истека 5 година и тог преласка на АД или тако некако,како год?

status članova je nepromenjen u odnosu na period pre uppr, oni će morati da verifikuju sporazum kojim se dozvoljava pripajanje sadašnjeg nosioca brenda po isteku uppr i tim novim sporazumom biće definisan njihov budući status ... kako će taj status izgledati AKO dođe do transformacije u AD to sigurno danas niko ne zna jer je pod jedan to neizvesno da li će se uopšte desiti a pod dva i ako se desi sada ne postoje zakonski kriterijumi na osnovu kojih bi ti iko dao približan odgovor

Na kraju jedno pitanje.
Prođe 5 godina plana po kojem mora da traje UPPR,i posle tih 5 godina KK CZ izmiri sva dugovanja i potraživanja poverilaca i sve po unapred naparvljenom
planu,a npr. FMP ili nosilac franšize ili ti Čović zajedno sa sadašnjom upravom neće da bude na čelu i neće nastaviti da vodi,sad već stari klub,sa starom adresom,
brendom,grbom..itd...Šta se dešava u tom slučaju?

Hvala unapred na odgovoru,i sve pohvale povodom ideje o novoj temi (isključi SOS,uključi mozak). :ziveli2:

ništa, franšiza se vraća na starog nosioca koji zahvaljujući da mu pripada goodwill, iliti svako uvećanje vrednosti brenda kroz period korišćenja nastavlja takmičenje tamo gde je sadašnji nosilac stao... sadašnji nosilac bi se verovatno rasformirao  pri čemu bi prvo preneo prava i obaveze na sadašnjeg nosioca brenda fmp, plastično govoreći čović bi nastavio da vodi sadašnji FMP

Dobar tekst, dovoljno dobar daprestanem da mracim i smaram sa statusom kluba. Mene ste kupili.  :stidan:
Imam tri pitanja:
1) Da li moze neko od Vas da predlozi klubu da klub zvanicno organizuje konferenciju i oredstavi stvari onakvima kakve jesu, uz pomoc zolle ili nekog drugog pravnika? Njihova propaganda je prilicno jaka, nama laicima, u njihovoj prici ima logike, a kada se pogleda istina je ipak drugacija.

2) Da li znaci, da je prenosenjem brenda KK FMP na RadnickiBasket taj klub postao osvajac ABA lige, kupova i svih trofeja koje je taj brend imao sa sobom?

3) Da li moze neko objasnjenje o onim 2.5% duga. Sta je tih 2.5%? Sta je ostalih 97.5%? Da li to vracamo naknadno ili ne vracamo?

Hvala na kvalitetnom tekstu, iako mi je i zolla pre godinu dve pisao ovo, tek sad sam u potpunosti shvatio sustinu.

EDIT: Sad sam gledao na netu malo, slicna stvar je uradjena u slucaju Rendzersa, Italija je puna takvih primera (Fiorentina, Parma, Venecija ...), Dinamo Zagreb...  Imam i jednu kritiku, ali malu, trebali ste ovo da objavite pre dve godine i da nam skratite muke.  :stidan:   :ziveli2:

1) ovo je samo jedna u nizu akcija...ljudi u klubu su itekako svesni medijske hobotnice koju hrani JSDP i pokušaćemo da u saradnji sa njima što jači udarac zadamo istoj kako bi se prave informacije konačno probile do zvezdaške javnosti

2) nije on postao ništa, kao što ni sadašnji nosilac našeg brenda nije odjedanput postao osvajač svih naših trofeja ... oni su to uvek bili, ako me razumeš

3) kakva 2.5%, gde?

duco,

selektor ti je rekao, sve podatke o porezima ćemo dobaviti i objaviti...

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    15.5%
Bilo bi sjajno kada bi i dobili izjave od poptisnika ovog UPPR-a od strane poverioca, da oni objasne njihove razloge zbog kojih su prihvatili UPPR, i sta im je on doneo. Takodje, ako su vam dokumenta dostupna, sjajno bi bilo da dostavite podatke o uplati poreza od strane KK Crvena Zvezda, i time pokrijete svaku laz kojima su nas do sada tovarili.

Inace, odlican tekst, dovoljno prost da ga razume svako, dovoljno strucan da se ne postavi pitanje strucnosti onoga ko ga je pisao. Svaka cast.

Ma nije potrebno. Da postoje zakinuti poverioci ili netko tko je prevaren već bi se odavno javio...

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Activity:
    0.67%
Изгледа да ће вечерас код Анђуса гост бити Милош Нинковић из КК Црвена звезда. Сигурно ће бити интересантно...

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.243
  • Activity:
    14.83%
  • Репутација: +3145/-2111
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
@Milan79
Nije neophodno. Ali jeste potrebno. Jeste da im se izbije svaki moguci argument iz ruku. Ne mora RSB, moze i klub da organizuje konferenciju na kojoj ce biti, ne moraju cak ni svi poverioci, vec samo oni najveci. Najednostavniji nacin da se uguse kriticari je da im odgovoris na sve lazi koje sipaju vec tri godine unazad.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.899
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +1643/-907
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
Ma nije potrebno. Da postoje zakinuti poverioci ili netko tko je prevaren već bi se odavno javio...

Pa ceo proces reorganizacije postoji da bi svi poverioci bili namireni. Kada se pokrene stecaj, poverioci se namiruju iz stecajne mase, osim ako ne postoji neko obezbedjenje za njihovo potrazivanje. Uvek postoji opasnost da ta stecajna masa ne pokrije ceo iznos duga prema poveriocima pa bi u tom slucaju neki poverilac sigurno ostao praznih ruku tako da je reorganizacija uvek bolja opcija. Sam termin "legalna prevara" je takav apsurd. U pravu, ako je nesto prevara, onda sigurno nije legalna...

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum