Аутор Тема: Истина о ККЦЗ: Генијалност пројекта спаса и ход по ивици амбиса  (Прочитано 475209 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже RedThunder

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.801
  • Activity:
    1.33%
  • Репутација: +717/-720
  • Hocemo pobedu
Svaka cast momci na trudu i promociji istine pre svega!
Svaka cast i ljudima iz uprave na transparentnosti!
Kada nesto postavis na zdrave noge,to nesto ima osnovu da traje i raste,a ova prica itekako deluje da je na zdravim nogama.
 :ziveli2:

Ван мреже milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 9.621
  • Activity:
    18.33%
  • Репутација: +3255/-2492
@Milan79
Nije neophodno. Ali jeste potrebno. Jeste da im se izbije svaki moguci argument iz ruku. Ne mora RSB, moze i klub da organizuje konferenciju na kojoj ce biti, ne moraju cak ni svi poverioci, vec samo oni najveci. Najednostavniji nacin da se uguse kriticari je da im odgovoris na sve lazi koje sipaju vec tri godine unazad.

Duco, mislim da ovde nije bitno da dođe neki poverioc i kaže eto ja sam zadovoljan što ću ipak naplatiti novac od Zvezde..

Mislim da je poanta cele priče da što je više moguće ljudi shvati poantu cijelog tog procesa. Sama objava na RSBu ne znači apsolutno ništa ako si ljudi ne daju malo truda i shvate makar u osnovnim crtama zašto se moralo tako i zašto je to dobro i za poverioce i za Zvezdu..

Postoji ona priča gde se kaže da je laž kada baciš svo perje iz jastuka, a demantiranje je skupljanje svog tog perja nazad u jastuk. Po tom principu nekolicina ljudi je proširila laž, a to se jedino može braniti da što veći broj ljudi shvati smisao cijelog tog projekta...

Ван мреже VeselinM

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 247
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +306/-180
Bilo bi sjajno kada bi i dobili izjave od poptisnika ovog UPPR-a od strane poverioca, da oni objasne njihove razloge zbog kojih su prihvatili UPPR, i sta im je on doneo. Takodje, ako su vam dokumenta dostupna, sjajno bi bilo da dostavite podatke o uplati poreza od strane KK Crvena Zvezda, i time pokrijete svaku laz kojima su nas do sada tovarili.

Inace, odlican tekst, dovoljno prost da ga razume svako, dovoljno strucan da se ne postavi pitanje strucnosti onoga ko ga je pisao. Svaka cast.

Pitanje je da li povjerioci imaju interes da se na ovaj način ''reklamiraju'' i pojavljuju u javnosti. Treba uzeti u obzir da mnogo stvari nije potrebno da znamo upravo zbog tih povjerioca i zbog samo kluba, posebno na dogovore sa njima. Ovo je moja predpostavka, mada ne mora biti tačna. Ali uopšte u svemu ovome nije bitan odnos i dogovor sa povjeriocima, bitno je da naš klub uredno izmiruje obaveze, i da ono hodanje po ''ivici ambisa'', je ipak stabilno, da uredno izmirujemo svoje obaveze.

Iako su mi neka pitanja jasna, ipak zbog sire zvezdaske populacije pitanje, inters g-dina Čovića u svemu ovome ima i komercijalne aspekte. Opet bez detaljisanja, ali u nekim naznakama da bi i tu famu razbili, koji je interes FMPa i Čovića u svemu ovome? (naravno ne sumnjajući i u njegovu zvezdašku opredijeljenost).

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.001
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1038/-339
  • Свуда грми около....
Za poćetak da odam priznanje svima koji učestvovali u izradi ovog teksta. Ovakvo studiozno bavljenje temom ja odavno nisam doživeo. Još jednom svaka vam čast!

Drugo, samo onaj pečat "PRVOG I PRAVOG" daje legitimitet celoj priči. Kada takva institucija, stane iza projekta ( a mi koji smo tamo bili znamo i šta znači Kamenička 6.) onda to daje novu dimenziju celoj priči. Ovaj podatak nisam znao, žao mi je što je bio u senci nekih podmetačina i lažnih poluinformacija a suštinski ovo predstavlja "atest" projekta. Mnogo sam ponosan i na tekst, i na moj fakultet i na RSB, bravo momci.

Off Topic
P.S. Negde mogu i da pretpostavim, ali da li je moguće dobiti informaciju ko je od profesora radio na projektu?.
« Последња измена: 11 Март 2014, 11:33:14 MrRedStar »

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 7.977
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +14589/-13425
pitanje: "Koliko kupova je osvojila kosarkaska sekcija SD Crvena Zvezda", daje sve odgovore.

Ван мреже Luigi89

• Веран као пас
  • Поруке: 517
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +197/-169
  • Tece krv crveno bela sto se lila za tebe!
Nije novina da mnogo gostiju prati ovo  jos zanimljivije kako su se aktivirali neki sa par upisa ili su se registrovali samo da postave pitanje. Drago mi je zbog toga jer je vecina Zvezdasa znala dosta o celom ovom projetku, i da cemo svi razresiti svaku nedoumicu novim informacijama, jos draze mi je sto ce se zapusiti usta Grobarima koja traze dlaku u jajetu, i bilo koji nacin da napadnu Zvezdu. Verujem da ce svi oni biti nezadovoljni jer ce ovde procitati istinu koja se MNOGO razlikuje od onoga sto oni projetkuju u javnosti. Svaka podrska ljudima koji su u ovom projektu, bravo braco.

mikki

• Гост
Ljudi pomislicu da je ovo suplja prica cim mi brisete post,ako ste nam vec rekli da pitamo sve sto nas zanima zasto onda ne odgovorite zasto se g-din Covic zvanicno ne vodi kao predsednik KK,jel postoji neka prepreka tome ili je nesto drugo u pitanju,unapred hvala...

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.775
  • Activity:
    6.83%
  • Репутација: +2556/-523
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
Ljudi pomislicu da je ovo suplja prica cim mi brisete post,ako ste nam vec rekli da pitamo sve sto nas zanima zasto onda ne odgovorite zasto se g-din Covic zvanicno ne vodi kao predsednik KK,jel postoji neka prepreka tome ili je nesto drugo u pitanju,unapred hvala...

čović je izabran za predsednika ranijeg nosioca franšize pre usvajanja uppr, on je i danas predsednik tog udruženja, istog momenta kada je izabran dao je ostavku na mesto predsednika sadašnjeg nosioca brenda da se ne bi postavljalo pitanje sukoba interesa, a ovo naročito jer će se sadašnji nosilac brenda pripojiti ranijem nosiocu po okončanju UPPR.

razlog zbog koga ti je obrisan post je jer ne volim da komuniciram sa grobarima čak ni na virtuelnom nivou, pa ti ovaj odgovor dajem kao kusur uz jedan trajni ban

« Последња измена: 11 Март 2014, 12:39:09 zolla »

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.252
  • Activity:
    9.33%
  • Репутација: +3155/-2117
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
@Milan79 i Veselin
Naravno da postoje i oni koji nece reklamu na ovaj nacin. Ali uvek moze da se nadje neko ko bi bio zainteresovan. Jer svaka ekspozicija u medijima je dobra stvar ako je pozitivna za kompanije koje prodaju proizvode za sire trziste (tipa, voda Diva, njima bi sigurno legla dodatna ekspozicija i pozitivna slika, lupam, kada navodim njih kao primer).

Druga stvar, ovo sto RSB radi ima ogranicen domet. Konferencija kluba ima znacajno veci domet, ali ima i vecu tezinu ako pored kluba i zajedno sa njim nastupe i poverioci. I zbog toga je bitan taj nastup, jer daje tezinu onome sto klub izlaze.

Ja se slazem da to nije najbitnije, cak nije ni krucijalno, ali je svakako jedna stavka koja moze da pomogne, pa prema tome, ako postoji prostor da se ta stavka iskoristi, zasto ne pokusati...

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 7.977
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +14589/-13425
čović je izabran za predsednika ranijeg nosioca franšize pre usvajanja uppr, on je i danas predsednik tog udruženja, istog momenta kada je izabran dao je ostavku na mesto predsednika sadašnjeg nosioca brenda da se ne bi postavljalo pitanje sukoba interesa, a ovo naročito jer će se sadašnji nosilac brenda pripojiti ranijem nosiocu po okončanju UPPR.

razlog zbog koga ti je obrisan post je jer ne volim da komuniciram sa grobarima čak ni na virtuelnom nivou, pa ti ovaj odgovor dajem kao kusur uz jedan trajni ban

Da uprostim:

Nebojša Čović je predsednik "stare" Crvene zvezde za vreme trajanja plana reorganizacije
Miloš Ninković je predsednik "nove" Crvene zvezde za vreme trajanja plana reorganizacije
Mirko Pavlović je koordinator sprovođenja plana reorganizacije

Kada se završi period trajanja plana reorganizacije, trenutni nosilac franšize (czb) pripaja se ranijem nosiocu franšize (cz).

« Последња измена: 11 Март 2014, 12:54:45 Селектор »

На мрежи Regar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.319
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +1143/-944
   Izuzetno lepo napisan tekst, stvarno skidam kapu svima koji su radili na ovome, i radujem se sledecim tekstovima u kojima ce mnoge stvari biti objasnjene. Jedino ne razumem zasto ljudi iz kluba nisu mogli ovo ovako da objasne jos pre dve godine, pa da svima budu stvari jasne i ciste, izbegla bi se ova ljigava prica koju neki zele da poture.

Ван мреже Nislija86

• Веран као пас
  • Поруке: 965
  • Activity:
    4.17%
  • Репутација: +669/-714
Браво браво брааво !!! Овако нешто је требало као што сте рекли првенствено за наше људе,да им се разјасне неке ствари и да не би под утицајем фрањевских весника и медија поверовали у 100 пута поновљену лаж.Надам се само да се матерјали скупљају и да ће поједини људи одговарати и морати на суду да доказују све лажи и манипулације које износе јавно.Јасно је да сте приказали целу истину да сте добро припремили и што кажете хируршки прецизно објаснили све,право није пекара да па сечеш бурек како теби одговара.Зна се све шта како може шта и како јесте и шта и како није.Принаучени полуновинари полуфрањевци баратају као што сте рекли простим објашњењима који људима делују најреалнија и мисле да су истинита.Само што су закон право и економија мало компликованија ствар него што неки мисле,вероватно оваква детаљна и прецизна објашњења до њиховог малог мозка неће доћи никада јбг нису они криви,такав им је ментални склоп.
Не сумњам да нас у наставку ових текстова чека још занимљивости,сад је само објашњено оно је што неке звездаше највише бунило и на чему су фрањевски медији највише бацали акценат.По броју гостију овде видим да нас посебно прате из загреба,а уколико се неко од њих и буде одважио да постави питање вероватно ће проћи као њихов друг mikki,тј биће поклопљени објашњењем које до сад нису имали прилике да чују у фрањевским весницима.
« Последња измена: 11 Март 2014, 13:09:48 Nislija86 »

Ван мреже Miljanko

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 5.152
  • Activity:
    9%
  • Репутација: +2912/-552
  • Мајко хвала за свe. Волим те.
Овакви текстови - концизни, једноставни, тако појашњени да свако разуме, без ичега сувишног могу опуштено да буду међу ударном литературом на факултету. Свака част РСБ!!!

Иначе, занима ме хоће ли неко кривично одговарати за стање у које је доведен КК пре августа 2011?

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
   Izuzetno lepo napisan tekst, stvarno skidam kapu svima koji su radili na ovome, i radujem se sledecim tekstovima u kojima ce mnoge stvari biti objasnjene. Jedino ne razumem zasto ljudi iz kluba nisu mogli ovo ovako da objasne jos pre dve godine, pa da svima budu stvari jasne i ciste, izbegla bi se ova ljigava prica koju neki zele da poture.

Pa pravo da ti kazem klub ovde i nije imao potrebe da reaguje doskoro. Covic je dosta puta ponovio da je kkcz u procesu reorganizacije i objasnio je na pocetku uslove saradnje FMP-a i Zvezde. Problem je u tome sto je u poslednje vreme zazivela kampanja protiv kkcz, pocevsi od lazi da smo mi FMP, pa do omalozavanja celog sudskog procesa reorganizacije, da drzava pumpa pare u nas klub, da smo u privatnom vlasnistvu i te lazi su bas eskalirale u poslednje vreme. Srecom rsb je reagovao na ovu prljavu kampanju...

Ja se izvinjavam sto na ovoj temi postavljam pitanje vezano za fudbal, ali da li je ovo moguce uraditi i za fudbalski klub?
recimo da se Borca kao filijala pogura u superligu i onda napraviti isto?

Ne moze. Teoretski je moguce uciniti ali ne postoji razlog. Dugovi FKCZ se moraju vratiti kao sto i dugovi KKCZ moraju biti vraceni. Saradnja sa FMP-om je moguca jer dugovi nisu toliko veliki kao u fk, i KKCZT je mogla da se ujedno i takmici i da ima finansijski kapacitet da polako vraca ove dugove. Sa druge strane, mi cak i da napravimo takvu varijantu sa BSK Borcom, na koji bismo nacin vratili tih 50 miliona evra a da uz to imamo i klub sa kojim bismo se takmicili? Ti bi fakticki imao istu situaciju kao i danas u fk. Uostalom, fkcz jos ne ispunjava uslove za stecajni postupak. KKCZ je pre dolaska Covica usao u stecajni postupak i da nije Covic usao u kkcz, kkcz ne bi postojala dan danas.
« Последња измена: 11 Март 2014, 13:39:44 stefke »

Ван мреже Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.605
  • Activity:
    6.17%
  • Репутација: +2252/-648
Један сам од оних који се не разумију много у правну материју мимо онога што је везано уз професију.
Да не понављам захвалнице и честитке,то се подразумјева, само бих пожелио да након ишчитаног текста, за почетак бар на овом мјесту, престане са помињањем некакве замрзнуте наше Звезде и ове Човићеве Звезде.

Ван мреже grabik

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 2
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +4/-1
Bravo!
Precizno, jasno, pismeno...
(ovo poslednje će možda i predstavljati problem dotičnom sos-ovcu)
Sve pohvale

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.775
  • Activity:
    6.83%
  • Репутација: +2556/-523
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
koji je interes FMPa i Čovića u svemu ovome? (naravno ne sumnjajući i u njegovu zvezdašku opredijeljenost).

gde je sad (il gde će verovatno uskoro biti) a gde je bio pre 4 godine?

što bi rekao jedan moj prijatelj simbioza interesa je ključ uspeha svake priče

Ne moze. Teoretski je moguce uciniti ali ne postoji razlog. Dugovi FKCZ se moraju vratiti kao sto i dugovi KKCZ moraju biti vraceni. Saradnja sa FMP-om je moguca jer dugovi nisu toliko veliki kao u fk, i KKCZT je mogla da se ujedno i takmici i da ima finansijski kapacitet da polako vraca ove dugove. Sa druge strane, mi cak i da napravimo takvu varijantu sa BSK Borcom, na koji bismo nacin vratili tih 50 miliona evra a da uz to imamo i klub sa kojim bismo se takmicili? Ti bi fakticki imao istu situaciju kao i danas u fk. Uostalom, fkcz jos ne ispunjava uslove za stecajni postupak. KKCZ je pre dolaska Covica usao u stecajni postupak i da nije Covic usao u kkcz, kkcz ne bi postojala dan danas.

možda ne sa borčom ali UPPR je sasvim izvodljiva opcija i u slučalu FK ... ne trebaju ti čak ni licence drugih, odnono ne treba ti drugi nosilac ne određeni period, jer trenutni nosilac franšize FKa ima licencu za učešće u JSL... više puta je na temi o radu rukovodstva i na slučnim temama raspravljano o ovome i za mene lično je opcija UPPR u fudbalskom klubu bila jedina slamka spasa za isti... ali jebena je stvar UPPR jer onda neko mora da stalno da nadgleda poslovanje ... odoh sad u oftopic, koga interesuje ova mogućnost za FK neka piše na fudbalu

Ван мреже nemanja87

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 6.003
  • Activity:
    2%
  • Репутација: +1738/-2521
gde je sad (il gde će verovatno uskoro biti) a gde je bio pre 4 godine?

što bi rekao jedan moj prijatelj simbioza interesa je ključ uspeha svake priče

možda ne sa borčom ali UPPR je sasvim izvodljiva opcija i u slučalu FK ... ne trebaju ti čak ni licence drugih, odnono ne treba ti drugi nosilac ne određeni period, jer trenutni nosilac franšize FKa ima licencu za učešće u JSL... više puta je na temi o radu rukovodstva i na slučnim temama raspravljano o ovome i za mene lično je opcija UPPR u fudbalskom klubu bila jedina slamka spasa za isti... ali jebena je stvar UPPR jer onda neko mora da stalno da nadgleda poslovanje ... odoh sad u oftopic, koga interesuje ova mogućnost za FK neka piše na fudbalu
Sta bi se desilo sa imovinom FK-a koja je pod hipotekom banaka?

Ван мреже Alured

• Веран као пас
  • Поруке: 505
  • Activity:
    5.33%
  • Репутација: +164/-254
Inače vidi se da iz ovog UPPA  projektovani budžet od sponzora za rad sadašnjeg kluba oko 2,6 miliona evra. Dakle za sve one koji još misle da ležimo na parama ovo je neka okvirna cifra. Videti stranu 56 ovog UPPA.

Sve laži ovih nabeđenih novinara i trenera bez rominga padaju u vodu.
« Последња измена: 11 Март 2014, 14:27:41 Alured »

Ван мреже nenad75

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 263
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +168/-64
Jednostavno bravo. Tako treba da se radi sviđa mi se što možeš dobiti dodatni odgovor ako ti nešto nije jasno.Zamolio bih samo bez bezvrednih postova da ne zaprljamo temu, da ostane pregledno gde svako može naći odgovor na svoje pitanje a ako je već bilo da pročita informiše se.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum