Аутор Тема: ПРОЦЕС ПРИВАТИЗАЦИЈЕ - околности, трансформација, последице  (Прочитано 36240 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.780
  • Activity:
    5.83%
  • Репутација: +2562/-524
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
Постоји ли могућност докапитализације, или изласка на берзу и продаје акција до 49% рецимо или нека слична фора? Немам појма какви су закони код нас, поготово што смо ми удружење грађана а не фирма, предузеће, компанија, како ли се већ зову правна лица.

Могао би Зола или неко други ко се разуме у права и наше законе да објасни да ли постоји таква могућност или само сува приватизација, мада и то колико видим није још регулисано законом.

sve može i sad da se odradi bez novog zakona ..

ja sam predlagao:

- da se ide na uppr kako bi se zaustavio dalji rast duga, dobila nova ročnost za dugove, rešili viška zaposlenih, deo duga otpisali...
- da udruženje građana FKCZ kao meru sprovođenja uppr formira novo AD (FKCZ AD) na koji bi preneo brend FKCZ, licencu za takmičenja, probran deo igračkog kadra i celokupnu pokretnu i nepokretnu imovinu. Udruženje građana FKCZ bi bilo vlasnik 100% akcija i te akcije kasnije delom dala državi na ime konverzije potraživanja u vlasništvo, a delom ponudila zatvorenom krugu lica na prodaju, pri čemu bi se zadržao kontrolni paket akcija ili pak zlatna akcija, veto na odluke i sl.
- FKCZ AD osniva novo (drugo) AD koje bi nazvali npr "AUtokomanda AD" i na to privredno društvo prenosi svojinu nad stadionom i pravo korišćenja na parcelama oko istog. KOntaktiraju se vlasnici okolnih nekretnina, tj sukorisnici parcela na autokomandi i da im se deo akcija u tom Autokomanda AD a oni zauzvrat na isto prenose svojinu na svojim objektima i pravo korišćenja na zemljištu. Onda kada je Autokomanda AD vlasnik svih nekretnina na potezu autokomanda nije problem da podnese zahtev za konverziju i uz svojinu na objektima dobije svojinu na celokupnom parčetu zemljišta. Tada može i komotno da se radi preparcelizacija. Onda se pristupa otvaranju konkurs za učešće u izgradnji poslovno stambenih sadržaja na potezu autokomande (gradnja novog stadiona). Pobednik na konkursu može i sam da dobije deo akcija Autokomanda AD, za svoj kapital, a može i da na isto AD prenese svojinu na delu sadržaja (novom stadionu obavezno).
 Tako npr FKCZ AD koristi nov stadion bez naknade (jer bi to uslov bio za prenos na Autokomanda AD) a ubira dividendu od profita AUtokomanda AD koje ovo društvo ostvaruje rentom prostora, dom sa druge strane i dalje formalno ostaje u rukama udruženja građana ali u formi koja omogućava ulazak svežeg kapitala kroz nove emisije akcija

ovo je onako prilično plastično i pojednostavljeno ali eto ideja u kom pravcu bi možda moglo da se razmišlja

Ван мреже Niko kao Zvezda

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.610
  • Activity:
    1.67%
  • Репутација: +657/-1282
  • A SAD PRAVAC MARAKANA!
Zolla da li si pricao sa nekim iz Uprave o tvojoj ideji? Ako je zaista izvodljiva, voleo bih da znam zasto nista nije uradjeno po tom pitanju.

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.650
  • Activity:
    84.5%
  • Репутација: +5921/-2249
Zolla, nisam vešt za ove stvari o kojima pišeš, ali me nešto buni u ovome što si napisao.
Kažeš da se prenese, između ostalog, na novi AD sva pokretna i nepokretna imovina FK. Kako je to moguće pbzirom da smo dužni 50 miliona evra? Kako bi to poverioci dopustili?

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.780
  • Activity:
    5.83%
  • Репутација: +2562/-524
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
kao mera sprovođenja uppr ... ko glasa za uppr, glasa i za to

Zolla da li si pricao sa nekim iz Uprave o tvojoj ideji? Ako je zaista izvodljiva, voleo bih da znam zasto nista nije uradjeno po tom pitanju.

dao sam zamisli sve gde je trebalo ... zašto ništa do sad nije urađeno ? pa imao bih što šta napisati na tu temu al neću

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.001
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1038/-339
  • Свуда грми около....
Jako me plaši da ćemo preskočiti neki stepenik, a to će nam se nužno obiti o glavu. Pozdravljam zollin predlog jer suštinski predstavlja okvir koji je konkretan i realno ostvariv. Međutim, siguran sam da bi nas UPPR učinio manje poželjnim na tržištu( možda i grešim), pogotovo u slučaju brze realizacije transfera imovine iz javne u privatnu svojinu. S'obzirom da se ide na privatizaciju akcenat mora biti na  zakonskom okviru, onog trenutka kada zakonom budu zaštićene simboli, stadion i brend Crvene Zvezde koji nisu podložni menjanju bez prethodne saglasnosti člasnstva kluba, da se zaštiti lokacija kao takva bez mogućnosti premeštanja, a onda osnovati gore pomenuto društvo društvo AD autokomanda i ići dalje u realizaciju...

I naravno moja je želja da u ovom slučaju bude izbegnuto bilo kakvo javno privatno partnerstvo jer se samo tako može izbeći mešetaranje politike, do saradnje grada i klubova će doći jer je to u interesu obe strane. I naravno verujem da su nam aduti slabi, a ako već politika bude igrala ključnu ulogu u privatizaciji onda dajmo diplomatiji, politici i zakonodavstvu da donesu okvir koji bi bio dobar osnov za realizaciju posla.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 9.646
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +3280/-2496
Jako me plaši da ćemo preskočiti neki stepenik, a to će nam se nužno obiti o glavu. Pozdravljam zollin predlog jer suštinski predstavlja okvir koji je konkretan i realno ostvariv. Međutim, siguran sam da bi nas UPPR učinio manje poželjnim na tržištu( možda i grešim), pogotovo u slučaju brze realizacije transfera imovine iz javne u privatnu svojinu. S'obzirom da se ide na privatizaciju akcenat mora biti na  zakonskom okviru, onog trenutka kada zakonom budu zaštićene simboli, stadion i brend Crvene Zvezde koji nisu podložni menjanju bez prethodne saglasnosti člasnstva kluba, da se zaštiti lokacija kao takva bez mogućnosti premeštanja, a onda osnovati gore pomenuto društvo društvo AD autokomanda i ići dalje u realizaciju...

I naravno moja je želja da u ovom slučaju bude izbegnuto bilo kakvo javno privatno partnerstvo jer se samo tako može izbeći mešetaranje politike, do saradnje grada i klubova će doći jer je to u interesu obe strane. I naravno verujem da su nam aduti slabi, a ako već politika bude igrala ključnu ulogu u privatizaciji onda dajmo diplomatiji, politici i zakonodavstvu da donesu okvir koji bi bio dobar osnov za realizaciju posla.

To se postiže tako što udruga ostaje suvlasnik, tj. ništa se nebi moglo tako krucijalno dogoditi bez saglasnosti skupštine

Ван мреже cilem

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 33
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +21/-29
I ja isto želim da se nešto pozitivno desi sa Zvezdom, ali mi deluje da u ovom zolinom planu ima puno nemogućih koraka. Koliko kao građanin, ne kao stručnjak, mogu da vidim, potrebno je da se ima neki osnivački kapital da bi se osnovalo akcionarsko društvo. Kako preneti vlasništvo nad stadionom koji ima 15 hipoteka ? Ko će na to da pristane ? I to da stadion dva puta menja vlasnika ! Plus da je sve to na dugom štapu, a tek posle nekog budućeg dogovora svih pravnih lica i dolaska budućeg investitora. Da poverioci pristanu da će biti namireni tek posle neke bajke (investitor, izgradnja) kojoj se nadamo u budučnosti. Na to niko neće pristati.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.5%
Ključ u cijeloj priči je dali postoje zainteresirani investitori...

Ako postoje, i ako će biti suvlasnici u većoj ili manjoj meri, tj. ako će se unesti novac, onda će i poverioci da pristanu..

Druga ključna stvar je dali država ima namjeru da dug pretvori u vlasništvo s obzirom da imamo popriličan dug što prema državnim firmama, što prema bankama u suvlasništvu države, na ime poreza itd, itd...

Dobavljači, menadzeri, bivši igrači će pristati...

Ako nema ova dva uvjeta gore, pogotovo prvog onda se dzabe trudimo...

Ван мреже Delija sa Severa

• Члан ФК
  • Поруке: 3.580
  • Activity:
    4.5%
  • Репутација: +1480/-1018
  • ...prvu ljubav, detinjstvo...
Sigurno je da bi nam uppr dao dovoljno vremena da se spremimo za to. On bi nam takodje i olaksao sadasnje funkcionisanje, ali je problem sto kad jednom krenemo tim putem nema nazad. To ocigledno koci pojedince koji bi uradili nesto ali...
Nasa prednost u celoj situaciji jeste Nebojsa Covic, koji je vec dobar deo prosao sa KK i sigurno da bi nam njegovo iskustvo bilo dragoceno, da li da dodam da je bio zainteresovan da to uradi i u FK?
Ima mnogo razloga ''za'', sigurno ima i ''protiv'' ali sveukupna situacija je bezizlazna, ja sam vise za neki model clanova i velike kontrole od strane strucnjaka i navijaca. Da nekako konvertujemo dug ali da ne menjamo vlasnika, tj. da se bira predsednik za ljudima koji ce imati plan i deponovan potpis u banci ako zajebe stvar. Za klasicnu privatizaciju nisam, apsolutno sam nepoverljiv prema njoj.

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.782
  • Activity:
    12.33%
  • Репутација: +2220/-4294
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu

Nasa prednost u celoj situaciji jeste Nebojsa Covic, koji je vec dobar deo prosao sa KK i sigurno da bi nam njegovo iskustvo bilo dragoceno, da li da dodam da je bio zainteresovan da to uradi i u FK?

Nebojsa Covic, moze da bude uspesan, samo na talasima vlasti. Kada surfira, i gde god da pozove, vrata se otvaraju.

Ako nema, tog cinioca, dzaba se hvatate za slamcicu. Ako proatis sta se desavalo/desava i ako ti vidis da je Covic neko kome se trenutno otvaraju vrata. Good luck.

Pricas o UPPR, kao da je to neka lagana marsuta, sa vodjom na celu. A da li znas, da je Miljko Zivojinovic, sin Bate, prilikom UPPR, bio pozivan na camac, gde mu je bilo receno sta da radi. UPPR je isto tako jedna prljava rabota, jer su je protagonisti takvim napravili. Ako se krene u nesto tako, necu da mi klub zavisi od nekog dogovora u camcu.

Da je ja pitam, drzava bi trebala da otkupi dug po principu pennies on dollar,..ako nekome dugujes 2 mil, das mu 700,000, odmah na ruke.....Po neke corkirati, kao Janusevica i slicne....i onda drzava sa zemljustem da napravi sportsko rekreativni centar, sa malim rasadnikom, PKB-om...gde bi bili hoteli, apartmani, molovi.....

Dan Tani i slicni, kojima dugujemo bi dao po aprtmane, penthous.......i zavrsen posao.

Zvezdidni pomocni tereni i CZ SD, bi preseli u Makis ili slicno. Muzej bi bio velicanstven, a i naravi bi spomenike Zvezdama.

Veliki posao, za koji ni jednu informaciju nemamo, sto znaci niko ne radi na tome.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.5%
Najgori scenarij je onaj Hajdukov...

Da se odugovlači, filozofira, a paralelno administracija uslijed pregovora sa EU uvodi nova financijska pravila, između ostalogi  zakon o stečaju...

Da moraš brzinski rješavati stvari, sa upitnim ishodom...

Bojim se tog našeg mentaliteta, koji nas je izbacio iz Europe.. Tip mi smo Zvezda, ne može nas država gurnuti u stečaj i slično...

Ali, sa usvajanjem zakona o radu, i pokretanjem sređivanja deficita, te prije toga otvaranja pregovora sa EU, defakto Srbija je ušla u jedan proces mnoštva novih zakona i pravila....
Nemamo mi više puno vremena...

Udruga i poslovanje preko udruge opstati neće.. Dug je toliki, da treba gledati da se on smanji preko UPPRa, da se obavljaju razgovori sa poveriocima, da se izabere pravac i krene tim putem...

Znači, prvo i osnovno pravilo, ako ne možeš ispunjavati obaveze ideš u stečaj.. Nije to toliko komplicirano.. I to po automatizmu..

U Hrvatskoj su donijeli zakon po kojem se klubovima daje mogučnost da osnuju akcionarska društva, kako klubovi ne bi izgubili pravni slijed i kako bi pokušali nekom vrstom investicije ili prodaje podmiriti dugovanja...

Neki klubovi poput Šibenika, Karlovca, Varteksa su otišli u amatere, Osijek se spasio u zadnji čas i još uvijek je diskutabilno kako će opstati.. Rijeka je prodana, IStra je prodana... Hajduku je država otkupila dugove i prenijela vlasništvo na grad Split... Dinamo je bio likvidan, te nije morao poduzimati nikakve radnje...

TA financijska pravila su opustošila slovenski fudbal, i od oni imaju problem sa krpanjem prve lige....

Znači to je nešto što dolazi ubrzano i nema tu više puno priča i filozofiranja... Osnivanje akcionarskog društva je neminovnost i sa tim moraju biti upoznati svi poverioci... I ako se na vreme pripremi strategija i plan i prezentira poveriocima, svi oni će pristati..

Mi imamo nekih 12 mil eura pod hipotekom, po izveštaju na 31.12.2013, zanči svi ostali su potpuno nepokriveni i ne preostaje im ništa nego to prihvatiti...

Ovdje se nameće pitane da li u upravi postoji svest o tome, da li postoji volja da se krene u tom pravcu i na kraju krajeva, da li postoji operativne sposobnosti da se izvede tako kompliciran zahvat?

• Члан ФК
  • Activity:
    4.5%
Nebojsa Covic, moze da bude uspesan, samo na talasima vlasti. Kada surfira, i gde god da pozove, vrata se otvaraju.

Ako nema, tog cinioca, dzaba se hvatate za slamcicu. Ako proatis sta se desavalo/desava i ako ti vidis da je Covic neko kome se trenutno otvaraju vrata. Good luck.

Pricas o UPPR, kao da je to neka lagana marsuta, sa vodjom na celu. A da li znas, da je Miljko Zivojinovic, sin Bate, prilikom UPPR, bio pozivan na camac, gde mu je bilo receno sta da radi. UPPR je isto tako jedna prljava rabota, jer su je protagonisti takvim napravili. Ako se krene u nesto tako, necu da mi klub zavisi od nekog dogovora u camcu.

Da je ja pitam, drzava bi trebala da otkupi dug po principu pennies on dollar,..ako nekome dugujes 2 mil, das mu 700,000, odmah na ruke.....Po neke corkirati, kao Janusevica i slicne....i onda drzava sa zemljustem da napravi sportsko rekreativni centar, sa malim rasadnikom, PKB-om...gde bi bili hoteli, apartmani, molovi.....

Dan Tani i slicni, kojima dugujemo bi dao po aprtmane, penthous.......i zavrsen posao.

Zvezdidni pomocni tereni i CZ SD, bi preseli u Makis ili slicno. Muzej bi bio velicanstven, a i naravi bi spomenike Zvezdama.

Veliki posao, za koji ni jednu informaciju nemamo, sto znaci niko ne radi na tome.
Slazem se ja sa tobom, upoznat sam gde zivim. Medjutim, Covic je uleteo sa uppr u KK kada nije imao politicku podrsku, kao sto se misli da je ima sada. Cak, sta vise, mislim da mu je sada teze jer su ''nasi'' na vlasti. Jer, ti ''nasi''' zapravo ne postoje osim u nasim glavama kao cista fikcija i fantazam naseg centralnog nervnog sistema.
Ne znam za tog Batinog sina i davljenje u camcu, ne verujem da je do Covica tako lako doci, slozices se da je on  jako pronicljiv i ne verujem da bi se prihvatio uppr u fk  a da nije razmotrio sve opcije.
UPPR ima jednu jako losu stranu  oko kasnjenja i to me jedino plasi, sve ostalo je ok.
Tvoj predlog penny for dolar je prvi pomenuo Milan, i mislim da bi se sa svim Janjusevicima, Micovicima i ostalima lako izaslo na kraj, operoste sav dug i vrate zemljiste koje nije njihovo a zauzvrat im drzava  uskrati pisanje u kiblu na neki duzi vremenski rok. Medjutim, verujem da bi iza njih isplivao nas stari znanac, a verujem da ce opet isplivati jer slede lokalni izbori.  :travka:
Elem, penny for dolar bi se kod nas uradio i bukvalno, dobijes penny a oprostis milione i hiljade evra, banke povuku zelenaske kamate od 37% ( Toplice sve ti ***** ) i vrate h  na pristojnih 5% uz umanjenje na glavnici za zelenaski procenat i grejs period od 7 godina uz povoljan otkup duga, ukoliko bi se nasla banka koja bi otkupila sve dugove a koju je i Terzic pomenuo. Evo BRIKS osnovao svoju investicionu banku, mozda bismo mogli postati prvi ekskluzivni klijent, uopste se ne zezam.

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Свуда грми около....
Najgori scenarij je onaj Hajdukov...

Da se odugovlači, filozofira, a paralelno administracija uslijed pregovora sa EU uvodi nova financijska pravila, između ostalogi  zakon o stečaju...

Da moraš brzinski rješavati stvari, sa upitnim ishodom...

Bojim se tog našeg mentaliteta, koji nas je izbacio iz Europe.. Tip mi smo Zvezda, ne može nas država gurnuti u stečaj i slično...

Ali, sa usvajanjem zakona o radu, i pokretanjem sređivanja deficita, te prije toga otvaranja pregovora sa EU, defakto Srbija je ušla u jedan proces mnoštva novih zakona i pravila....
Nemamo mi više puno vremena...

Udruga i poslovanje preko udruge opstati neće.. Dug je toliki, da treba gledati da se on smanji preko UPPRa, da se obavljaju razgovori sa poveriocima, da se izabere pravac i krene tim putem...

Znači, prvo i osnovno pravilo, ako ne možeš ispunjavati obaveze ideš u stečaj.. Nije to toliko komplicirano.. I to po automatizmu..

U Hrvatskoj su donijeli zakon po kojem se klubovima daje mogučnost da osnuju akcionarska društva, kako klubovi ne bi izgubili pravni slijed i kako bi pokušali nekom vrstom investicije ili prodaje podmiriti dugovanja...

Neki klubovi poput Šibenika, Karlovca, Varteksa su otišli u amatere, Osijek se spasio u zadnji čas i još uvijek je diskutabilno kako će opstati.. Rijeka je prodana, IStra je prodana... Hajduku je država otkupila dugove i prenijela vlasništvo na grad Split... Dinamo je bio likvidan, te nije morao poduzimati nikakve radnje...

TA financijska pravila su opustošila slovenski fudbal, i od oni imaju problem sa krpanjem prve lige....

Znači to je nešto što dolazi ubrzano i nema tu više puno priča i filozofiranja... Osnivanje akcionarskog društva je neminovnost i sa tim moraju biti upoznati svi poverioci... I ako se na vreme pripremi strategija i plan i prezentira poveriocima, svi oni će pristati..

Mi imamo nekih 12 mil eura pod hipotekom, po izveštaju na 31.12.2013, zanči svi ostali su potpuno nepokriveni i ne preostaje im ništa nego to prihvatiti...

Ovdje se nameće pitane da li u upravi postoji svest o tome, da li postoji volja da se krene u tom pravcu i na kraju krajeva, da li postoji operativne sposobnosti da se izvede tako kompliciran zahvat?

Da li je zabranjeno prenošenje vlasništva nad preduzećem u reorganizaciji? Ne mogu da naiđem na konkretni podatak, a zaintrigiralo me.

@Delija sa Severa privatizacija nije nužno loša, mi jesmo nepoverljivi zbog načina na koji je rađena, pa smo imali bezbroj primera kupovine preduzeća radi lokacije, onda uništavanje proizvodnje, namerno plasiranje loših serija proizvoda i konačno gašenje istih. Naši, Srbi preduzetnici imaju sposobnost da angažuju sve moždane ćelije kada se radi o destruktivnom ponašanju iz kojeg se može profitirati, ali to nije manir i zapadnih kompanija ( tj u proseku nije manir istih, rkstrema svugde ima).

Kako stvari stoje, ovaj sistem finansiranja je neodrživ i neće gledati na njega blagonaklono ni evropske ni fudbalske institucije, privvatizacija jeste rešenje, ali za razliku od drugih koji propagiraju pravo zlatne akcije, ja bih radije zakonom zaštitio sportske institucije od državnog značaja, brend i lokaciju... U suprotnom uvek je moguće pronaći krivinu za ostvarivanje zamisli.

Što se primera Hajduka tiče, iskreno nisam se mnogo bavio tom temom, sećam se priče o časnim sestrama koje su kupovale akcije, ali i činjenice da lokalna uprava upravlja istim, rezultat je očekivan totalna destrukcija jer za drugo nisu naučeni, bilo kakva funkcija (osim monitoringa ) državnom aparatu nije prihvatljiva. Pogotovo u našem slučaju, imali su 2 decenije da pokrenu stvari a samo su pogoršali stanje u kojem se nalaze, lobiranje nas kao članova za njihove fotelje me ne zanima. Što se tiče raspodele akcija članovima i mogućnosti da se isti kupe akcije na tržištu je odlična formula za dokapitalizaciju, akciji članstva fali konkretizacija kako bi se ljudi osetili važnim, ovako su objektivno pijuni koji su na marginama...

O parcelama smo već pričali i postoje konkretna rešenja( svesti korisnika na 1/1), ali smo daleko od implementacije istih jer se prvo moraju rešiti neke druge stvari, pre svega zakonski okvir  za privatizaciju jer postojeći nije dovoljan, a plašim se da ako otvorimo više tema da možemo biti izigrani...
« Последња измена: 22 Јул 2014, 15:54:14 MrRedStar »

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.782
  • Activity:
    12.33%
  • Репутација: +2220/-4294
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu
Slazem se ja sa tobom, upoznat sam gde zivim. Medjutim, Covic je uleteo sa uppr u KK kada nije imao politicku podrsku, kao sto se misli da je ima sada. Cak, sta vise, mislim da mu je sada teze jer su ''nasi'' na vlasti. Jer, ti ''nasi''' zapravo ne postoje osim u nasim glavama kao cista fikcija i fantazam naseg centralnog nervnog sistema.
Ne znam za tog Batinog sina i davljenje u camcu, ne verujem da je do Covica tako lako doci, slozices se da je on  jako pronicljiv i ne verujem da bi se prihvatio uppr u fk  a da nije razmotrio sve opcije.
UPPR ima jednu jako losu stranu  oko kasnjenja i to me jedino plasi, sve ostalo je ok.
Tvoj predlog penny for dolar je prvi pomenuo Milan, i mislim da bi se sa svim Janjusevicima, Micovicima i ostalima lako izaslo na kraj, operoste sav dug i vrate zemljiste koje nije njihovo a zauzvrat im drzava  uskrati pisanje u kiblu na neki duzi vremenski rok. Medjutim, verujem da bi iza njih isplivao nas stari znanac, a verujem da ce opet isplivati jer slede lokalni izbori.  :travka:
Elem, penny for dolar bi se kod nas uradio i bukvalno, dobijes penny a oprostis milione i hiljade evra, banke povuku zelenaske kamate od 37% ( Toplice sve ti ***** ) i vrate h  na pristojnih 5% uz umanjenje na glavnici za zelenaski procenat i grejs period od 7 godina uz povoljan otkup duga, ukoliko bi se nasla banka koja bi otkupila sve dugove a koju je i Terzic pomenuo. Evo BRIKS osnovao svoju investicionu banku, mozda bismo mogli postati prvi ekskluzivni klijent, uopste se ne zezam.

Pennies on dollar je moja ideja, i nemoj da je pripisujes Milanu :a078:

Uzgred nije ni moja ideja, nego sam video kako je jedan Hotel na Havajima, presao iz Hyatt u Hilton ( hilton waikoloa)...pa googluj malo. Resort je bio ganz nov, nesto su se investiri pokarabasili, nisu mogli nesto da izguraju, pojavio se Hilton i kupio za budzasta vec gotov hotel. Tip, koji je bio posrednik ( GM na Havajima), je postao predsednik hiltona
sledecih 15 godina Dieter Huckerstain ( ili tako nesto).

Ako covic, moze nesto tako da izvede, neka bude i on marsal jedno sledecih 50 godina!!!!!

Znaci ako se postavi da je covic taj, onda oko njega moras da napravis ekipu da boli glava. ako ces da stavis Kokezu ili tonceva, pisi propalo!

Ideje treba prevesti u delo, i to je najtezi trenutak.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.5%

Ovde javno privatno partnerstvo znaci upravljanje klubom clanova i privatnog investitora. Nema zakona koji ti moze zastiti klub. Englezi osnivaju navijacka udruzenja i motiviraju vlasnike da ih ukljuce u upravljanje. Nijemci zabranili privatnog 100% vlasnika... Francuzi se isto uveliko spremaju za ukljucivanje navijaca. Nije pronadjen edikasniji sistem. Pa ga nece ni nasi zakonodavci.

Isto tako, ne razumijem sto toliko ljudi pljuju po projekru navijaca Hajduka. Ljudi vracaju dugove raznih uprava. Stigli su na 7 mil. duga. Znaci vracaju dugove raznih uprava i odrwkli se rezultata zbog toga.Tko moze garantirati da i mi necemo pronci investitora i vracati dugove oz poslovanja.

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Свуда грми около....
Ovde javno privatno partnerstvo znaci upravljanje klubom clanova i privatnog investitora. Nema zakona koji ti moze zastiti klub. Englezi osnivaju navijacka udruzenja i motiviraju vlasnike da ih ukljuce u upravljanje. Nijemci zabranili privatnog 100% vlasnika... Francuzi se isto uveliko spremaju za ukljucivanje navijaca. Nije pronadjen edikasniji sistem. Pa ga nece ni nasi zakonodavci.

Isto tako, ne razumijem sto toliko ljudi pljuju po projekru navijaca Hajduka. Ljudi vracaju dugove raznih uprava. Stigli su na 7 mil. duga. Znaci vracaju dugove raznih uprava i odrwkli se rezultata zbog toga.Tko moze garantirati da i mi necemo pronci investitora i vracati dugove oz poslovanja.

Zakonom iz 1991. godine su svi klubovi u španiji primorani da se trasferišu u AD, jedino su Barselona, Real i Bilbao, zbog sbog značaja koji imaju za Špansku državu, modernu kulturu i društvo uopšte izuzeti iz tog zahteva, zapravo oni su navedeni kao oni pravni subjekti koji se ne mogu privatizovati.

Dakle moguće je zakonom zaštiti klubove ukoiko postoji dobra volja, s'tim što ja predlažem ( čuš ja predlažem, mislim da je najbolje) zauzeti neki liberalnji pristup pri kome se štite simboli, lokacija i brend kluba. Dakle vlasnik može biti privatnik, ali neće moći da nam zatrpa stadion i premesti nas. Što se ostalih stvari tiče slažem se, s'tim što za francusku nisam siguran da se stremi jednom modelu, ili ide ka unifomnom modelu, zapravo tamo sve i svi modeli normalno funkcionišu u svim formama zato što imaju sređenu situaciju.

Što se hajduka tiče, model ne daje očekivane rezultate, prespor je i ono što je najgore nema odgovarajuće organe upravljanja. Pretpostavka da nas kupi Rus, on ima interes da dovede iskusnu ekipu menadžera iz Nemačke da postavi sistem, da plati trenažne centre i opremi ih najkvalitetnijim osobljem... Dakle razlika je ogromna, zato što dokle god postoji politička opcija koja učestvuje u bivstvovanju kluba, neće doći do profesionalizacije menadžmenta istog i prosipaće se iz šupljeg u prazno. Uostalom čak ni to što vraćaju dugove ih nije učinilo tržišno atraktivnim.

Kada smo kod toga da nema garancije da iko i želi da nas kupi, pa naravno da nema. Već sam pričao o tome da ukoliko izostane podrška sa geopolitičke scene da ćemo se mi teško prodati. Ukoliko takva situacija bude, treba ući u UPPR, sve ostalo neće uspeti zato što je mnogo krokodila koji čekaju da iskoriste situaciju. A nas već  predstavljaju kao sidro koje kočiu prosperitet Srbije, samo traže izgovor i način da nas otkače.
« Последња измена: 22 Јул 2014, 21:41:24 MrRedStar »

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.5%
Što se tiče Hajduka, to nije model... To je realnst njihova... Traženi su i partneri i vlasnici, pa ništa se od toga nije dogodilo.. Oni s obzirom na vlasništvo imaju najmanji uticaj politike na upravljanje. Tj. sem dva člana NO od 9, političari na vlasti nemaju nikakva druga prava...

Mislim da u Španiji, nema posebnog zakona za niti jedan klub. Apsolutno svi posluju preko AD i Barca i Real, ali zbog društvenog značaja prvenstveno regije, i što su ti klubovi prevažni za društvo udruga nikada nije prodala svoje udjele, te je ostala 100% vlasnik ADa. A nisu privatizovani, jer nema te osobe koje bi to smjela uraditi...

Nije nevažna niti činjenica da je uveden FFP.. Tj. da vlasnik neće smjeti kroz dve tri godine više ništa ulagati u tekuće poslovanje..Kluba mora zaraditi svoja sredstva sam i uskladiti ih sa rashodima...Neće smjeti niti ov što se dopusil Cityu da radi sa gubitkom pa da vlasnik nadmjesti razliku u kešu.. To je direktno izbacivanje iz europskih takmičenja...

Što se tiče Francuza, mislim da sam postavljao na temi statuta.. Oni imaju stari način, ali plak i kod njih dolaze Rusi, Arapi i razne fondacije čije se vlasništvo ne zna.. U tm smislu je i sam PLatini, navijači, savez i vlasnici imali neku vrstu kongresa, kako bi neka vrsta učešća u vlasništvu navijača, navijačima dal sigurnost da klub neće služiti za sumnjive radnje i anomalije, kada se ne zna točan vlasnik kluba...

Itd, itd... Bezbroj primjera i problema koji nas pritišću i o kojima treba voditi računa....

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Activity:
    0%
  • Свуда грми около....
Off Topic
Prvi izvore koji sam našao na netu, a ima ih još

"u Španiji postoji zakon koji zabranjuje privatizaciju Real Madrida, Barselone i Atletik Bilbaoa! Svi drugi klubovi mogu biti privatni (i jesu), ali ova tri su izuzeta i dan-danas žive kao "obična" sportska društva bez obzira na to što, naročito Real i Barselona, troše (i zarađuju) stotine miliona evra godišnje. Zakonodavac je, na opšte zadovoljstvo navijača, smatrao da ovi klubovi zbog svog istorijskog, sportskog, socijalnog pa i političkog značaja ne mogu biti privatizovani i to je tako određeno Zakonom koji je 1991. obavezao klubove, osim pomenutih, da se pretvore u akcionarska društva. ..."

Nisam pravnik, ali kakvi sve debilni zakoni postoje, ne kapiram zašto nekim ne bi mogli da zaštitimo objekat visokog značaja, ukoliko pak postoje neke prepreke ovakvom propisu unapred se izvinjavam, kao laik nailazio sam na gomilu smešnih zakona na netu i ne vidim prepreku donešenju ovog korisnog akta.

I čisto da se nadovežem na tvoj prethodni post, da je sreće analitičari bi se ozbiljno bavili ovim pitanjima i učili na tuđim greškama, nije moguće uvek sve prepisati i poslovati uspešno.

Što se tiče Hajduka, apsolutno si upućen u dešavanja, dok ja nešto površno znam o tome. Činjenica je da ja ne verujem u državu i njene organe i ne želim da se petljaju i dalje u poslove upravljanja, pogotovo što nisu uspeli da podignu ni jedno preduzeće iz bilo koje grane, da ne pominjem da su uništili monopoliste...  Sem monitoringa, gde bi bili nezavistan organ, ali ne i jedini organ koji se bavi tim poslom ne bih im dao ni jednu drugu funkciju.

FFP je takođe nešto što može da oteža poslovanje(ukoliko zaživi u punoj formi), mrka kapa od bogataša koji ne može da ulaže, a s'obzirom da mi ništa ne prodajemo ne vidim kako on može stvoriti obrtni kapital koji mu može doneti konkurentsku prednost, ili pak značajniju takmičarsku poziciju u evropi. Naravno da se može upumpavati novac, ali se plašim da će FFP voditi samo stvaranju sivog tržišta igrača, gde će dobar deo posla da se završava van legalnih tokova. U svakom slučaju to je druga tema, ne znam kako ćemo se izboriti sa svim izazovima, ali neki radni nacrt bi trebalo dati na razmatranje i javnu raspravu...

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.5%
Znam ja za pisanja lokalnih medija o tome. Ali kada sam se malo vise inteeresirao nisam nasao nista da su Spanci zabranili. Jednostavno moto Barse da je to puno vise od kluba. Samim tim ne moze biti necije vlasnistvo. Slicno je i sa preostala dva kluba.

Kao sto nisam nasao nista o tome da predsednik Barse nesto deponira. Neko jamstvo. Evo sada je Rosel optuzen za pronevjeru pa nitko ne spominje da ce morati dati vlastita sredstva.

• Члан ФК
  • Activity:
    4.5%
Pennies on dollar je moja ideja, i nemoj da je pripisujes Milanu :a078:

Uzgred nije ni moja ideja, nego sam video kako je jedan Hotel na Havajima, presao iz Hyatt u Hilton ( hilton waikoloa)...pa googluj malo. Resort je bio ganz nov, nesto su se investiri pokarabasili, nisu mogli nesto da izguraju, pojavio se Hilton i kupio za budzasta vec gotov hotel. Tip, koji je bio posrednik ( GM na Havajima), je postao predsednik hiltona
sledecih 15 godina Dieter Huckerstain ( ili tako nesto).

Ako covic, moze nesto tako da izvede, neka bude i on marsal jedno sledecih 50 godina!!!!!

Znaci ako se postavi da je covic taj, onda oko njega moras da napravis ekipu da boli glava. ako ces da stavis Kokezu ili tonceva, pisi propalo!

Ideje treba prevesti u delo, i to je najtezi trenutak.
Dobro, izvini ako je tako, mada i dalje mislim obrnuto  :travka: :vasil:
Mi moramo naci neki model koji ce biti uppr ili slican uppr-u i smislu pravne avangarde kod nas. Covic je to lepo izneo, i to moras priznaati, uprkos velikoj ljubavi koju osecas prema njemu. Nisam za privatizaciju jer cemo proci kao slicna preduzeca koja su imala zelju na atraktivnim lokaacijama aka Veterinarski zavod Zemun. Lepo je ovo MIlan napisao, navijaci se aktivnije moraju ukljuciti i klub mora naci nacin i podstaci ih na to, time bismo skinuli sumnju na muljanje kojee se ovde previse pominje. Transparentno poslovanje, raznorazne komisije sa imenom i prezzimenom, a monitoring svih navijaca koji nisu deo nijednog nadzornog organa. I dalje mislim da je neko akcionarsko drustvo sa 51% drzavnog vlasnistva ili clanstva najbolji model. Hrabri me sto mi  je svako ko nije Srbin a zivi u inostranstvu doslovce rekao da to uopste nije neki preveliki dug i da se to moze srediti dobrom klupskom politikom.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum