Аутор Тема: ПРОЦЕС ПРИВАТИЗАЦИЈЕ - околности, трансформација, последице  (Прочитано 36235 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 9.646
  • Activity:
    12.17%
  • Репутација: +3279/-2496
Neka moja želja je na tragu Barsinog ili Bayernova modela...

To jeste da jedna organizacija okuplja sve sportove.. SD ili FK da bude centralna udruga, a sportovi budu sekcije... Jedna skupština, jedan statut za sve sportove i Zvezdaši na jednom mjestu odlučuju o svim pitanjima koja se tiču Zvezde..

S tim, da bih uveo najtransparentniji mogući način saziva skupštine, a to je da svaki punoljetan član bude deo skupštine..Na taj način bi izbegli ove situacije gde je skupštine, da li ovi ili oni imaju većinu i da svatko ima pravo pitati, kandirati se za neke komisijie i slično..

Predsednik uprave bi morao imati tim u kojem bi bili zastupljeni apsolutno svi sportovi...

Same sekcije bi bile organizirane kao firme.. TJ. ta krovna udruga bi bila vlasnik firmi koje bi upravljale sekcijama..

To ne isključuje mogučnost da se za svaki pojedinačnu firmu ne pronađe adekvatan partner u upravljanju...

Kao taj primjer što ga je naveo Zolla...

Jedna kompleksna organizacija, koja ustvari i nije tako teško izvediva... Jer se pitanja oko kompletnog društva donose na jednom mjestu.. Donose ga članovi skupštine koji su apsolutno svi članovi kluba ( eventualno napraviti zaštitni mehanizam da to budu članovi koji imaju neprekidno članstvo 3 ili 5 godina ) ....

takav model ne isključuje partnerstvo privatnih firmi i suvlasništvo u samim akcionarskim društvima...

Nešto oko toga je pričao Čović, ali ne znam koliko je to izvedivo...

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.782
  • Activity:
    11.83%
  • Репутација: +2220/-4292
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu
Dobro, izvini ako je tako, mada i dalje mislim obrnuto  :travka: :vasil:
Mi moramo naci neki model koji ce biti uppr ili slican uppr-u i smislu pravne avangarde kod nas. Covic je to lepo izneo, i to moras priznaati, uprkos velikoj ljubavi koju osecas prema njemu. Nisam za privatizaciju jer cemo proci kao slicna preduzeca koja su imala zelju na atraktivnim lokaacijama aka Veterinarski zavod Zemun. Lepo je ovo MIlan napisao, navijaci se aktivnije moraju ukljuciti i klub mora naci nacin i podstaci ih na to, time bismo skinuli sumnju na muljanje kojee se ovde previse pominje. Transparentno poslovanje, raznorazne komisije sa imenom i prezzimenom, a monitoring svih navijaca koji nisu deo nijednog nadzornog organa. I dalje mislim da je neko akcionarsko drustvo sa 51% drzavnog vlasnistva ili clanstva najbolji model. Hrabri me sto mi  je svako ko nije Srbin a zivi u inostranstvu doslovce rekao da to uopste nije neki preveliki dug i da se to moze srediti dobrom klupskom politikom.

Ne smes da mislis, vec moras da znas!!! :a078: Tako i pocinnju price ko je doveo Onjila, Martinovica, Mrdju, a istina je neka polu istina..

Sto se tice covica, ja sam progmatican covek, i radio sam decenijama sa ljudima koje nisam podnosio. Nista te to ne sprecava, da imate sastanke, zajedno razmenjujete ideje, pozicionirate se...tako je u skoro svakoj korporaciji. Medjutim, u Srbiji, od takvih ne mozes da dodjes do reci, i u sve se razumeju, i u finansije, i u sport, i u politiku, u jebanjeee, boksanje.....i moras sebi da postavis pitanje. Pogotovo ovaj prepad na andjusa, od jednog bivseg premijera ( doduse 3 dana)

Kako pored takvih, da proturis neku svoju ideju, kada te u startu odjebu.

I Vujosevic, i Covic, pa sada i Terzic se slazu da se ne moze nesto privatizovati, sto nije drzavno.....a niko ovde nije prokementarisao clanak Milojka Pantica u listu Danas. On je tamo napisao jednu recenicu, koju sam zapamtio. Treba da vas je sramota, da sa jednim aktom kluba, vi odlucujete da li je nesto vase...Dobro Milojko je kreten, ali u ovoj recenici, nisam video kretenizam.

Uopste mi nije jasno, zasto se vodi tolika borba da je nesto Zvedino, to jest Dzajino, Covicevo, Lukicevo......sada Terzicevo?  Pa niko od njih nije nista kupio, nego ima je drzava dala.  Na taj sistem, nije drzavno vec je kluba/firme, opljackali su sve u Srbiji sto se moglo opljackati, i opet se trazi isti modus. Verovatno, pod strahom da politicari sada ne opljackaju....??? Vidis, ja sam dosao do zakljucka, da je ta parola, oni ce opljackati, samo floskula,a da svi( ta jedna korumoirana bezbednosna-politicka-kriminalna) ekipa i dana dnas radi po istom sistemu. A mi kao vrane, grakcemo nemoj ovaj ce-onaj ce.....a istina je svi ce!

I zato je vracamo na pitanje, kako dalje. Da li stadion Zeleznika, Zemuna, Obilica, i dalje trebaju da koriste sumnjive osobe, ili da plate punu vrednost zemljista i objekata, pa neka rade sta hoce.....

Uzmi na primer, Polet i terene na Kalisu...Nikako da vidim da tamo neko trenira, a cesto setam psa....Bolje bi bilo gradu da uzme ta dva terena ( jedan polu) pa da da nekoj skoli....Ili pak da se natera taj koji drzi Polet, da mora teren biti non stop aktivan subotom i nedeljom....A ne da taj iz Poleta, preko Sarica i Co dodje do lokacije koja ce za 10 tak godina da bude basnoslovna, a da nije dao/ulazio adakvatan novac....A sto je najgore, teren je non stop prazan, neuredjen, blatnjav......

To sve treba da bude deo price, i resenja..kako dalje
« Последња измена: 23 Јул 2014, 10:10:27 Red Warrior »

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    12.17%
Nije moja ideja pennies for dollar jer ne znam u praksi šta to znači...

Ako netko uloži 100 dolara u firmu koja bankrotira, te kroz taj proces sud odredi da mu novi kupac vrati 10 dolara...

Znači, oni to kažu na svaki investirani dolar izgubićeš 90 penija ili dobiješ 10 penija na uloženi dolar..

Eto, to sam ja tako shvatio, iako nisam nešto to izučavao..

Tako sam ja to shvatio, premda te američke termine slabo poznajem

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.83%
Nije moja ideja pennies for dollar jer ne znam u praksi šta to znači...

Ako netko uloži 100 dolara u firmu koja bankrotira, te kroz taj proces sud odredi da mu novi kupac vrati 10 dolara...

Znači, oni to kažu na svaki investirani dolar izgubićeš 90 penija ili dobiješ 10 penija na uloženi dolar..

Eto, to sam ja tako shvatio, iako nisam nešto to izučavao..

Tako sam ja to shvatio, premda te američke termine slabo poznajem

Nisam ni ja znao za to, dok nisam ucestvovao u istoj.....A princip nema veze sa sudom..

Kada odes u bankropstovo, chapter 11, 13, glavno postaje trustee ( valjda stecajni upravnik) i on ti je sve i svja....

Prvo se namiruje drzava, pa adokati, sud, pa onda sta preostane deli se po nekoj formuli.......

Sto se tice ovoj projekta, sve se desavalo van suda...zato sto je to ekonomija RAZUMA.
Neko ko je investitor, nece da mu pare budu zarobljene godinama, da dobije mrvicu, vec hoce da izvuce sta moze, i da ponovo pocne da obrce pare...

Kada stigne ponuda penies on dollar, onda se investitori preracunaju....ovaku cu da dobijem toliko, onako ovoliko......kada na to dodas vreme ( dugogodisnje proces a pare zarobljene), nije ti tesko da kazes, daj da uzmem i da kidam, i da pravim pare negde drugde.

E sad, kod nas je to tesko postici, jer se vodimo inatom....Taj iz banke ce da kaze, ma ne dam mu, pa makar crko.....I tako stoje razrusene zgrade, taj preko svojih "Covica", drzi procese u fjoci, utuce na svedoke, pljacka firmu iznutra gde nestaje inventar....i dobijas situaciju svi svi gube basnoslovno....osim tih par ljudi, koji drze sve konce u rukama....

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    12.17%
PA čekaj, nije li to UPPR. Gde poverioc, recimo Eps ima 600 hiljada eura kod nas u struji...

I mi kroz UPPR predlažemo da mu isplatimo 200.000 hiljada..Što bi se reklo ili uzmi to kroz 4 ili 5 godina, ili čekaj bankrot i neizvjesnost hoćeš li uopšte dobiti nešto...

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.83%
PA čekaj, nije li to UPPR. Gde poverioc, recimo Eps ima 600 hiljada eura kod nas u struji...

I mi kroz UPPR predlažemo da mu isplatimo 200.000 hiljada..Što bi se reklo ili uzmi to kroz 4 ili 5 godina, ili čekaj bankrot i neizvjesnost hoćeš li uopšte dobiti nešto...

Ja i neznam sta je UPPR, i da li to ide kroz sud ili ne.....Vrlo je vazno da se shvati, kada se kaze pennes on dollar, ne podrazumeva da je investitor dobio ne ulaganje od 1 mil, 100,000 i ko te sisa.

U ovom projeku sto sam ja radio, a slicno je i koz BANAKA sto su dale Zvedi pare, je cinjenica da su oni skoro vec povratili 3/4 pa i vise para od osnovnog kredita...Zato je to Covic potencirao u svojim tablicama.....Nas sada ta kamata na kamatu unistava,  umesto da banka kazu, dobro dali smo vam toliko, vratite nam toliko......a zaboravite na kamatu.....To bi trebalo da ih zadovolji.

Sto se tive Micovica, Tane, Miska i ostalih sto su dali pare,..njih jednog po jednog proveriri da nije bilo mutljavine, i onda se nagoditi, da im se da po jedan/dva penthausa.... i tako is skines sa vrata. Za one druge na sud, pa nek se akaju jedno 10 godina........

A sad, treba uvuci Mali rasadnik ( Cume i Antelj) i Miskovica ( Delta Citi/PKB) da se napravi veliki projekat, gde bi svi bili zadovljni.....to preko sudova ne moze da se uradi-garantuje.  Vec mora da se postavi neki Covek ( neko kao Krstic), koji ce da napravi plan, prezentuje protaginistima, ubedi ih da ce se njihove pare povratiti korz investiciju,
i sto je najvaznije da drzava stoji iza njega....

Mozda je Kokeza covek za to!!!!heheheheh

PS. to se radi tako ,sto se pravi AD investitora/poverioca ,i na osnovu investicije dobijas broj glasova...Time se obezbedjujes, a jedan investitor moze da te zajebava na svakom koraku, vec glasanje!!!
« Последња измена: 23 Јул 2014, 10:50:42 Red Warrior »

На мрежи marniko82

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.001
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +594/-719
UPPR ide iskljucivo kroz sud. I tu se moze primeniti "pennies on the dollar" princip ukoliko UPPR kao jednu od mera plana predvidi otpust dugovanja (kao sto je slucaj kod KKCZ). Medjutim, ne predvidja svaki UPPR otpust, vidjao sam mnoge kod kojih je predlozeno namirenje svih poverilaca u potpunosti.

Druga mera, koja se koristi u prakticno svim UPPR-ovima je placanje poveriocima na rate. Dakle, dospeo je dug od 600.000 EPS/u. Mi to treba odmah da platimo kada bi se normalno poslovalo. Ovako, UPPR-om predlazemo da se dug razvuce na 5 godina u mesecnim ratama na primer...

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    12.17%
Teško da mi možemo napraviti neki realni reprogram.. Mora doći do otpuštanja dela dugovanja ....

Inače, ono što kod nas nema prođu, a ima kod recimo Španaca, da je reprogram poreskog duga na 15 godina uz kamate 3 ili 4 % Atleticu...

Uglavnom, u jednom trenutku će se i poverioci i mi pronaći pred zidom i morat će pronaći zajedničko rješenje ili nas neće biti... Nije najjasnije kako funkcionišemo.. Imamo financijskih troškova, ali one se odnose na kamate, dok glavnicu ne vračamo već dugo godina.. Dug ne vračamo niti menadzerima, kao niti mnogim drugim poveriocima... To je već više od polovine duga...

to jeste pozicija, koja će se morati promijeniti..

На мрежи duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.264
  • Activity:
    13.17%
  • Репутација: +3179/-2118
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
Teško da mi možemo napraviti neki realni reprogram.. Mora doći do otpuštanja dela dugovanja ....

Inače, ono što kod nas nema prođu, a ima kod recimo Španaca, da je reprogram poreskog duga na 15 godina uz kamate 3 ili 4 % Atleticu...

Uglavnom, u jednom trenutku će se i poverioci i mi pronaći pred zidom i morat će pronaći zajedničko rješenje ili nas neće biti... Nije najjasnije kako funkcionišemo.. Imamo financijskih troškova, ali one se odnose na kamate, dok glavnicu ne vračamo već dugo godina.. Dug ne vračamo niti menadzerima, kao niti mnogim drugim poveriocima... To je već više od polovine duga...

to jeste pozicija, koja će se morati promijeniti..
Interesantno je krenuti od geneze cele te price... A krenulo je da se zahuktava kreditom koji je podigla uprava pre Piksija (bio Dzajic njen vodj ili Vujin, za celu pricu je to nebitno), sa relativno visokim kamatnim stopama, te je zbog tog kredita Piksi prinudjen da dize drugi i da krpi rupe. Ulaze "sponzori" koji ulazu oko 1,5 miliona godisnje, a koji se zbog"neslaganja uprave" povlace izmedju sezona 2006-2007. Sledi prodaja nekoliko igraca, a posle neuspeha protiv Milana, i masovna prodaja mladjih igraca. Onda sledece godine novi kredit (opet nebitno ko ga uzima) pa sledece godine jos jedan kredit za pokrivanje minusa i investiranje u teren, ali sa nenormalnim kamatama od 27% (kredit uzet u banci koja ima veze sa Miskovicem, o cemu sam vec pisao), raksidaju se ugovor sa nekim Piksijevim igracima i time se pravi jos dodatni dug. Sledeca uprava nastavlja isti princip poslovanja. Gotovo sva dugovanja menadzerima  i sve pozajmice vezane su za ovaj period. 2005-2009. Te cetiri godine, Piksijevo neznanje i naivnosti i losa namera ovih posle njega su nas uveli u duznicku spiralu iz koje cemo jako tesko izaci bez pomoci.

Gledajuci kako je sam dug nastao, jasno je da je postojao neki plan i ideja kako klbu treba da se svede na povoljnu cenu. Cak, imajuci u vidu da dobar deo duga iz tog perioda otpada na Miskovica, na menadzere povezane sa njim, na banku u kojoj ima vlasnicki udeo, kao i da je isti taj Miskovic bio deo UO, ili vezan nekim sponzorskim ugovorima za klub, jasno je da je dobar deo tog duga verovatno napumpan, da je banka verovatno bila spremna na neki dogovor sa klubom pod pravim uslovima i da bi nas shodno tome Miskovic "spasio" propadanja da nam se nije desio Lukic. Da li bi to bilo dobro ili lose, procenite sami. I to verovanto nekim dilom "penies for dollar" koji pominje RW.

Ono sto je sad bitno je sto zbog te spirale dugova mi sad moramo da nadjemo nacin da to resimo. Najbolje prilozeno resenje je ovo Zollino, u kombinaciji sa Milanovim pisanjima oko Bazela i organizacije Bazela kao kluba. To isto resenje je i Redskins pominjao pre dve ili tri godine, zaboravih. Ali opet postoji otpor i nezainteresovanost, tako da je pitanje kako ce se dalje to pitanje resavati. I iskreno, gledajici sve okolnosti u skorije vreme, molim Boga da je Gasprom zaista zainteresovan za neki vid ulaska u klub, jer bolje od toga tesko da cemo proci.

Imamo situaciju da Terzic prica o utezanju kluba, o postovanju pravila, a ovamo svojim zahtevima i postupcima direktno krsi postavljena pravila. Imamo situaciju kao u drzavi u kojoj Vucic na sva usta prica o pravima i obavezama, a kad ga neko podseti na njegove obaveze, on krene da napada i menja temu. Zaista se bojim u kom pravcu ce ovo dalje da ide.

A mi uglavnom sedimo i cutimo.

Ван мреже Delija sa Severa

• Члан ФК
  • Поруке: 3.580
  • Activity:
    4.67%
  • Репутација: +1480/-1018
  • ...prvu ljubav, detinjstvo...
Ne smes da mislis, vec moras da znas!!! :a078: Tako i pocinnju price ko je doveo Onjila, Martinovica, Mrdju, a istina je neka polu istina..

Sto se tice covica, ja sam progmatican covek, i radio sam decenijama sa ljudima koje nisam podnosio. Nista te to ne sprecava, da imate sastanke, zajedno razmenjujete ideje, pozicionirate se...tako je u skoro svakoj korporaciji. Medjutim, u Srbiji, od takvih ne mozes da dodjes do reci, i u sve se razumeju, i u finansije, i u sport, i u politiku, u jebanjeee, boksanje.....i moras sebi da postavis pitanje. Pogotovo ovaj prepad na andjusa, od jednog bivseg premijera ( doduse 3 dana)

Kako pored takvih, da proturis neku svoju ideju, kada te u startu odjebu.

I Vujosevic, i Covic, pa sada i Terzic se slazu da se ne moze nesto privatizovati, sto nije drzavno.....a niko ovde nije prokementarisao clanak Milojka Pantica u listu Danas. On je tamo napisao jednu recenicu, koju sam zapamtio. Treba da vas je sramota, da sa jednim aktom kluba, vi odlucujete da li je nesto vase...Dobro Milojko je kreten, ali u ovoj recenici, nisam video kretenizam.

Uopste mi nije jasno, zasto se vodi tolika borba da je nesto Zvedino, to jest Dzajino, Covicevo, Lukicevo......sada Terzicevo?  Pa niko od njih nije nista kupio, nego ima je drzava dala.  Na taj sistem, nije drzavno vec je kluba/firme, opljackali su sve u Srbiji sto se moglo opljackati, i opet se trazi isti modus. Verovatno, pod strahom da politicari sada ne opljackaju....??? Vidis, ja sam dosao do zakljucka, da je ta parola, oni ce opljackati, samo floskula,a da svi( ta jedna korumoirana bezbednosna-politicka-kriminalna) ekipa i dana dnas radi po istom sistemu. A mi kao vrane, grakcemo nemoj ovaj ce-onaj ce.....a istina je svi ce!

I zato je vracamo na pitanje, kako dalje. Da li stadion Zeleznika, Zemuna, Obilica, i dalje trebaju da koriste sumnjive osobe, ili da plate punu vrednost zemljista i objekata, pa neka rade sta hoce.....

Uzmi na primer, Polet i terene na Kalisu...Nikako da vidim da tamo neko trenira, a cesto setam psa....Bolje bi bilo gradu da uzme ta dva terena ( jedan polu) pa da da nekoj skoli....Ili pak da se natera taj koji drzi Polet, da mora teren biti non stop aktivan subotom i nedeljom....A ne da taj iz Poleta, preko Sarica i Co dodje do lokacije koja ce za 10 tak godina da bude basnoslovna, a da nije dao/ulazio adakvatan novac....A sto je najgore, teren je non stop prazan, neuredjen, blatnjav......

To sve treba da bude deo price, i resenja..kako dalje
Dobro, razumem te sta hoces da kazes i jesi za dosta stvari u pravu. Medjutim, nikako ne vidim tvoj stav povodom najavljene privatizacije, sve okolo naokolo, mnogo pitanja ali malo odgovora, a stava nigde, resenja nigde. Verujem da kao neko ko ima iskustva imas i dobar predlog.  Ostajem pri stavu oko privatizacije, s tim da ni uppr nije trajno resenje vec privremeno koje bi nam dalo vazduha.
Milan me demantovao, ipak si prvi pomenuo Penny for dolar.

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.83%
U pravu si, izbegavam da dajem resenja, jer ne poznajem dovoljno problematiku. Na na primer Milan, koji prati klubove sta i kako. Isto tako, meni je pala ideja, a ona mora da se razradi, preradi, ili odbaci.. Mozda ima necega, a mozda i nema.

Ivan Vasev je u pravu kada kaze da mi ovde tratimo praznu slamu, ali nikad se ne zna, mozda jedna recenica nekome bude ispiracija......

Najvise volim da povezujem stvari, jer to za mene je kao dobro jutro. Strasno sam razocaran, da uocljive stvari tako lako prodju na forumu, a da niko ne digne glas.

Najgore, sto ideje se odbaciju, instantno....a ne prenoce u necijim glavama.

Ван мреже Niko kao Zvezda

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.610
  • Activity:
    1.67%
  • Репутација: +657/-1282
  • A SAD PRAVAC MARAKANA!
Sutra bi trebalo da bude usvojen zakon o privatizaciji i da konacno saznamo sta je to Vucic smislio

Mada mene vise brine zakon o stecaju po kom cemo mi biti odmah glavni kandidat za primenu istog

Sent from my Asus Memo Pad HD7

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.255
  • Activity:
    62.17%
  • Репутација: +594/-296
Неће бити усвојен сутра, него скупштинска расправа траје до петка, најраније у петак ће бити гласање.Нацрт закона о приватизацији.Нацрт закона о стечају.
Цитат
Novi zakon, rekao je Vujović tokom javne rasprave, neće pokušavati da unapred nametne metode privatizacije, kao što je to bio slučaj sa starim zakonom, već će se naknadno procenjivati šta je najbolji model.

Цитат
Kada je reč o izmenama Zakona o privatizaciji, predviđeni modeli su: prodaja kapitala, prodaja imovine, strateško partnerstvo I prenos kapitala bez naknade, dok su metode - javno prikupljanje ponuda sa javnim nadmetanjem, javno prikupljanje ponuda I neposredna pogodba.

Цитат
Predviđeno je da početna cena za prodaju kapitala odnosno imovine iznosi najmanje jednu polovinu od procenjene vrednosti kapitala odnosno imovine, a nova cena na drugom prikupljanju ponuda I javnom nadmetanju najmanje jednu trećinu od procenjene vrednosti kapitala, odnosno imovine.

Цитат
Prenos kapitala bez naknade zaposlenima je prenos kapitala u subjektu privatizacija sa društvenim kapitalom koji se privatizuje modelom prodaje kapitala, tako što se 30 odsto kapitala prenosi zapsolenima, bez naknade, u akcijama, odnosno udelima.

Цитат
Prenos kapitala bez naknade strateškom investitoru je dodele bonusa investitoru u slučaju pozitivnih rezultata poslovanja koja se vrši u skladu sa propisima kojima se uredjuje podsticaj za investicije, a na osnovu odluke Vlade Srbije.

Цитат
Privatizacija je, kako navedeno u Nacrtu, obavezna za subjekte privatizacija sa društvenim kapitalom. Postupak privatizcije inicira Vlada Srbije, nadležni organ autonomne pokrajine, odnosno jedinice lokalne samouprave.
« Последња измена: 28 Јул 2014, 09:03:31 Nameless »

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    12.17%
Mislim da ljudi od toga previše očekuju... Napisao sam milion puta, da zakon o stečaju mora doći.. Da mi, s obzirom na našu nelikvidnost, nemamo drugog izbora nego da krenemo u preoblikovanje...

Tj. da uduruga kao udruga ne treba prestati postojati, ali ako nemamo način da se izvučemo iz ovog stanja, morat ćemo osnovati AD i prodavati udjele ili cijeli paket kako bi dobili keš...

I tu sam zakon uopšte nije bitan.. Bitno je dali smo u mogučnosti da privučemo neki kapital u klub.. Da jesmo, i da ima zainteresiranih mi bi to odavno učinili bez da se čeka zakon..

Ako idemo u organizaciju EU, onda imamo i neke zakone koje moramo poštivati, pre svega financijske, a najvažnije je to da ako nisi u stanju da izmiruješ obaveze u nekom periodu ideš u automatski stečaj.. Ne treba nitko da pokreće stečaj, kao što je od sada bio slučaj... Mi smo apsolutni kandidati koji će se morati aktivno baviti pronalaženjem novca ili nas neće biti.. Ili ćemo ući u UPPR kao zadnju šansu..

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.83%
Kako je moguce, udruzenje sa 50 mil duga, menjati u  AD? Ko ce da preuzme dug?

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    12.17%
To je onaj trenutak o kojem smo govorili.. U jednom trenutku ti moraš sesti sa poveriocima i reći, mi idemo u stečaj.. Vi vaša potraživanja možete da naplatite iz stečajne mase koje mi praktički i nemamo sem stadiona.. Ili da svoja potraživanja prenensete na AD, uđete na ime duga u vlasništvo novog AD, ili će traženjem partnera ili Kupca se isplate vaša dugovanja..

Nemaju tu poverioci mnogo izlaza.. Isto tako,osnivati novo AD u kojem nit iko hoće da dug pretvori u vlasništvo, niti imaju razumijevanja da smanje svoja potraživanja, a mi ne pronađemo neke investitore, samo ćemo odgoditi konačan bankrot...

Naša struktura je takva, da mnogo toga će određivati banke kojima dugujemo skoro polovinu ukupnog duga.. PA onda porez i bivši igrači su skoro dve trećine..

Tako da u tom trouglu treba da se traži rješenje..

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.83%
Stvarno nemam znanja, iskustva da u svojoj glavi vidim neki put, sto se tice AD.
Sta li novi zakon donosi, sta su tamo "sakrili", sta ima je plan, ako ga uopste i ima, i da li ce ga traljavo uraditi, ako i sve do sada?

Mnogo je lakse reci, Gogic je krs, ili Bosancic je majstor, nego napraviti neku
majstoriju, legalno -pravu, u kome se vidi neka buducnost.

Taj koji to vodi, mora da bude neko kome ce drzava dati vetar u ledja......A koliko vidm, PPV, samo smenjuje svoje ljude.....To na dobro ne moze da izadje, progotovo
ako gura neke svoje  " sumnjive".

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    12.17%
Pojednostavljeno.. Mi ćemo morati u jednom trenutku ili da nađemo nekoga da uloži ogromna sredstva u klub.. Ili ćemo poveriocima morati reći dajte nam 10 godina reprograma da svake godine vračamo po 5 mil duga..

Ljudi  još uvijek nisu svesni težine situacije i pokušavaju to pojednostaviti, pa misle da poverioci moraju nas da čekaju jer smo mi Zvezda, a da mi zauzvrat ne damo ništa..

Da će politika pronaći neko rešenje, ili da ćemo u ovakvom statusu biti stalno... Da novim zaduženjima vračamo neka stara i fingiramo da smo klub koji mora težiti ka Ligi šampiona..

E ali, financijska pravila koje nameće Europa državi, a Uefa klubovima, će nas vrlo brzo otrijezniti.. Slovenija je izabarala premijera i stranku koja je osnovana pre mjesec dana, u Hrvatskoj dug još već i pored provedenih mjera EU, na slijdećim izborima dolaze stranke koje su tek osnovane... Isto i u Britaniji, francuskoj, španiji, da ne bi bilo da je to samo deo ovog područja.. Jednostavno, u nekom trenutku ljudi shvate, da ta samozvana politička i privredna elita ustvari je jedno veliko ništa i da sem ispraznih priča apsolutno se ne snalaze u novom vremenu i da sva rešenje koja traže su u okviru zadržavanja vlastitih pozicija..

I to je priča i sa klubom.. Kao čekamo da vidimo neko rešenje koje će pasti sa neba, nama izbrisati dugove pa da mi lijepo na miru krenemo ka ligi šampiona...
Isto će se vrlo brzo vidjeti da tu nekog rešenja nema, pa će biti drž nedaj..A Vučić će priemnjujući ta pravila, vrlo brzo da skonča karijeru.. Nije on kriv.. Nije njegova stranka napravila dug, ali njega je zapalo da to provodi.. A ta provedba će da traje i traje.... Svaki put će morati sve više da zavuče ruku u dzep građana i neće više to moći opravdavati nekim spektakularnim scenarijima... Ne vraća se arčenej preko noći niti je to proces koji traje dve, tri godine, pa ćemo nakon toga opet krenuti putem blagostanja..

Teško vremena dolaze, još teže odluke i veliki je upitnik hoćemo li znati odgovoriti vremenu..

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.83%
Vucic je doveo upravu, pa im je okrenuo ledja. Odlaze mu nablizi saradnici, a dok druge otpusta. dobro, ja sam glup forumas, pa ne razumem. A da li ti sto su oterani, otpusteni razumeju. Dok za to vreme drzi Tonceva i KOkezu, Vesica, Basanovica....i sve to ispade tacno, sto isprica Andjus. A onda ode na more.....

Onda u KK, ode cela bulimenta SNS, i ostavise Covica na vetrometini. Da li ce sada dobiti inekciju Gazproma kao ranije?

Sta i kako, on razmislja, ne razumem, vec vidim da pravi neprajatelje, od saradnika-podanika. Samo ocekujem da pusti Nikolica niz vodu..ili pokusa.

A opet se vracam na Janusevica, PKB i MIskovica, Mali rasadnik, Vesicev udeo u buticima na Marakani.....ko ce to da sredjuje i kako...preko suda da se zavlaci godinama.

Strasno mnogo posla ima, za 10 ljudi, na je za jednoga-Terzica.

Drugo Milane, sta se privatizuje....zemlja, stadion, grb.......

Trece, kako neki nvestitor da udje u nesto, a ne zna u sta ulazi....da li ce odbili zemlju ili ne. Da li mora da pregovara sa Cumetom....Da mu on stopira izgradjnu 5 -10 godina, ili slicni......

Ван мреже agrsv

• Члан ФК
  • Поруке: 691
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +286/-273
Glasao sam za opciju da je privatizacija prekopotrebna, ali samo pod nekim uslovima.

Ja licno ne znam da li bih pristao na privatizaciju vecu od 49% kao sto kaze ljuba.

Takodje da se tom nekom kupcu tih 49% akcija postave neki uslovi tipa da potpise neki nazovi ugovor da ce biti u klubu primer 10 godina, zatim da ce u tih 10 godina biti u obavezi da godisnje ili sezonski umumpava odredjenu kolicinu novca u klub i da ce u slucaju prekida saradnje sa njegove strane morati da plati odredjen iznos penala.

Puna privatizacija, moze nam doneti veoma veoma puno kao celziju, ali nas moze zakopati jos dublje primer malaga, kao sto je neko vec rekao ranije, sa cime licno ja ne bi rizikovao. Ali ja sam samo obican navijac koji godinama godinama unazad ide po tekmama tako da se i ne pitam bas mnogo, ali kako god bude i dalje cu biti tu da je bodrim...  :vitez:

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum