Аутор Тема: ПРОЦЕС ПРИВАТИЗАЦИЈЕ - околности, трансформација, последице  (Прочитано 36246 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 9.646
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +3281/-2496

На мрежи Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.592
  • Activity:
    9.33%
  • Репутација: +2588/-801
  • Premijer,predsednik kluba+ministar Tv = mirkonelo
Nadam se da Terzić vidi sebe u evroopskom društvu. I svi ostali, i da nisu previše pod uticajem okoline okoline. Moramo videti i tražiti kako će se rešiti problem sa zemljištem. Najbolja pozicija u Srbiji.

Ван мреже Dinozzo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 116
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +40/-92
Ja nisam za to da se prodaju klub i zemlja, jer ja onda ne znam sta je cilj onoga koji kupuje, jako opasna igra...

Prodati zemlju onome koji hoce da se bavi biznisom, od tih para vratiti sve dugove, uloziti u stadion i ostlau infrastrukturu(tipa zemunelo), pomoci i ostale clanove SD.

Onda takav klub(koji bi bio veoma privlacan) prodati onome koga zanima samo fudbal i novac od prodaje neka ide drzavi.

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.651
  • Activity:
    83.67%
  • Репутација: +5924/-2249
Da grad hoće da bude samo malo dobre volje, uz vrsnog menadžera, ne mislim sportskog, Zvezda bi sa ovim što ima, pravo korišćenja velikog zemljišta na tako dobroj lokaciji, mogla da se potpuno izvuče iz finansijske bule i osigura siguran izvor solidnih prihoda za budućnost. Ne mora Zvezda da vrati svih 50 miliona, nega da je u stanju da servisira taj dug.

Ван мреже Dinozzo

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    0%
Problem je upravljanje, zato sto ko god dodje u klub gleda kako da napuni svoje dzepove. Pravis dugove i bole te uvo jer nije tvoje. Kada je nesto tvoje, ti onda neces da krades od sebe i da se zaduzujes. Zato treba da bude privatno, a zakon je tu da garantuje neke stvari koje su bitne.

Isto tako je bitno da klub bude prodat ociscen od dugova i sa sto boljom infrastrukturom i omladinskom skolom, jer ce vise da vredi i da bude interesantniji potencijalnim kupcima. Drzava, kao i navijaci treba da imaju udela u upravljanju svakako.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.5%
Kako ocistiti dugove?

Ван мреже Dinozzo

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    0%
Kako ocistiti dugove?

Napisao sam u prvom postu na ovoj temi, na ovoj istoj strani.

Ван мреже JMBG

• Веран као пас
  • Поруке: 865
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +503/-987
  • 赤色星
Ja nisam za to da se prodaju klub i zemlja, jer ja onda ne znam sta je cilj onoga koji kupuje, jako opasna igra...

Prodati zemlju onome koji hoce da se bavi biznisom, od tih para vratiti sve dugove, uloziti u stadion i ostlau infrastrukturu(tipa zemunelo), pomoci i ostale clanove SD.

Onda takav klub(koji bi bio veoma privlacan) prodati onome koga zanima samo fudbal i novac od prodaje neka ide drzavi.
Ako mozes samo da mi pojasnis kako da prodas nesto sto nije tvoje ???

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    83.67%
Ustupiš pravo korišćenja zemljišta, jel može tako?

Ван мреже JMBG

• Веран као пас
  • Activity:
    0.17%
  • 赤色星
Ustupiš pravo korišćenja zemljišta, jel može tako?
Ili te drzava otera u stecaj i uzme ti sve za 3 meseca i ne mora nista da te pita i namiruje. Mi smo samo korisnici tu i ako zele mogu da nas maknu odatle kad hoce i to treba da bude jasno svakom a ne da se ovde prica kao da mi i dalje drzimo sve pod kontrolom zbog zemljista i da u tome lezi spas jer od toga nema nista. To zemljiste jedino moze da bude ponudjeno kupcu ako zeli da kupi uz klub, a on ako zeli ne mora da uzme klub ni sa stadionom.

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    83.67%
Ili te drzava otera u stecaj i uzme ti sve za 3 meseca i ne mora nista da te pita i namiruje. Mi smo samo korisnici tu i ako zele mogu da nas maknu odatle kad hoce i to treba da bude jasno svakom a ne da se ovde prica kao da mi i dalje drzimo sve pod kontrolom zbog zemljista i da u tome lezi spas jer od toga nema nista. To zemljiste jedino moze da bude ponudjeno kupcu ako zeli da kupi uz klub, a on ako zeli ne mora da uzme klub ni sa stadionom.
A ko je vlasnik zemljišta u Beogradu? Da li znaš kako funkcioniše izgradnja stanova u Beogradskim centralnim opštinama?

Ван мреже JMBG

• Веран као пас
  • Activity:
    0.17%
  • 赤色星
A ko je vlasnik zemljišta u Beogradu? Da li znaš kako funkcioniše izgradnja stanova u Beogradskim centralnim opštinama?
Ne znam ko je vlasnik niti kako funkcionise izgradnja stanova u centralnim opstinama, iskreno ni ne zanima me. Znam da mi devojka radi u tuzilastvu I ima brdo predmeta bas na tu temu I da se svi tuzakaju posto misle da njima vise pripada ili nisu dobili ono sto su hteli na parceli kojoj su ustupili. Ali ako ces da mi kazes da je normalno da mi damo pravo koriscenja na parcelama koje nisu nase vlasnistvo nego smo I mi sami korisnici, pa sta smo cekali do sada? Zar to nije moglo da se uradi jos ranije posto je tako prosto? I da li je grad toliko retardiran da nas pusti cak I da ta suluda ideja prodje da se tu gradi kad on moze to isto da uradi I da uzme pare za sebe a ne Zvezda?

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    83.67%
Ne znam ko je vlasnik niti kako funkcionise izgradnja stanova u centralnim opstinama, iskreno ni ne zanima me. Znam da mi devojka radi u tuzilastvu I ima brdo predmeta bas na tu temu I da se svi tuzakaju posto misle da njima vise pripada ili nisu dobili ono sto su hteli na parceli kojoj su ustupili. Ali ako ces da mi kazes da je normalno da mi damo pravo koriscenja na parcelama koje nisu nase vlasnistvo nego smo I mi sami korisnici, pa sta smo cekali do sada? Zar to nije moglo da se uradi jos ranije posto je tako prosto? I da li je grad toliko retardiran da nas pusti cak I da ta suluda ideja prodje da se tu gradi kad on moze to isto da uradi I da uzme pare za sebe a ne Zvezda?
Očigledno ne razumeš i ne znaš osnovne stvari o vlasništvu, odnosno pravu korišćenja zemljišta u Beogradu pa pišeš potpuno pogrešne stvari. Evo da ti plastično objasnim. Vidiš kuću na npr. Lekinom brdu ili Vračaru. Kuća ima 100 m2 i okućnicu 5 ari placa. E tih 5 ari nisu vlasništvo vlasnika kuće, nego on ima samo pravo korišćenja tog zemljišta. Jel misliš da može da dođe grad i tu izgradi šta mu se ćefne? Naravno da ne može. Valjda si sad shvatio. U Beogradu od pedeset i neke godine kad je nacionalizovana zemlja ne postoji pojam vlasništva zemlje. U to ne spadaju delovi grada koji praktično u to vreme nisu ni spadali u Beograd, da te to ne buni.

Ван мреже JMBG

• Веран као пас
  • Activity:
    0.17%
  • 赤色星
Očigledno ne razumeš i ne znaš osnovne stvari o vlasništvu, odnosno pravu korišćenja zemljišta u Beogradu pa pišeš potpuno pogrešne stvari. Evo da ti plastično objasnim. Vidiš kuću na npr. Lekinom brdu ili Vračaru. Kuća ima 100 m2 i okućnicu 5 ari placa. E tih 5 ari nisu vlasništvo vlasnika kuće, nego on ima samo pravo korišćenja tog zemljišta. Jel misliš da može da dođe grad i tu izgradi šta mu se ćefne? Naravno da ne može. Valjda si sad shvatio. U Beogradu od pedeset i neke godine kad je nacionalizovana zemlja ne postoji pojam vlasništva zemlje. U to ne spadaju delovi grada koji praktično u to vreme nisu ni spadali u Beograd, da te to ne buni.
I dalje ne razumem sto nas drzava ne otera u stecaj i uzme sve posto to moze kad hoce ? Ako je to tako prosto sto se nije krenulo u izgradnju "Zvezdanog grada", posto vidim da je prosto ko pasulj. Lepo si ti to objasnio zato niko i nece tu da gradi dok ne bude 100% vlasnik.

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    83.67%
I dalje ne razumem sto nas drzava ne otera u stecaj i uzme sve posto to moze kad hoce ? Ako je to tako prosto sto se nije krenulo u izgradnju "Zvezdanog grada", posto vidim da je prosto ko pasulj. Lepo si ti to objasnio zato niko i nece tu da gradi dok ne bude 100% vlasnik.
Tu poenta nije u vlasništvu, ili pravu korišćenja. problem je naći investitora za tako veliki projekat. A glavno sranje je što su se na ko zna kakve načine razni Janjuševići, Miškovići i ini dočepali prava zajedničkog korišćenja na nekim delovima te zemlje. Znači moralo bi ili de se uđe sa njima u dil, ili da se načine ti ugovori ništavnim ako ima osnova za to. Što se tiče stečaja, na svu sreću Zvezda ima zaista mnogo navijača i takav potez bi bio kontraproduktivan za državu. Lakše im je da protivno mozgu i zakonu  bace u stečaj jedan "Beko" npr, iako ima višestruko veću imovinu nego dugovanja nego nas. I još nešto vezano za to. Grad bi ionako imao ogromnu korist od tako nekog projekta jer se prilikom gradnje bilo poslovnog, bilo stambenog prostora plaća "korišćenje gradskog građevinskog zemljišta". U toj zoni bi otprilike za stambeni prostor ono iznosilo minimum 200 evra/m2, za poslovni i više.

Ван мреже Dinozzo

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    0%
Ako mozes samo da mi pojasnis kako da prodas nesto sto nije tvoje ???

Pa cije je? Ili je zvezdino ili je drzavno. Lokacija je atraktivna, kupci bi se nasli, novac ulozio u sport, u klub, takav klub bi se bolje prodao, drzava uzela bolju kintu...

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.782
  • Activity:
    12.17%
  • Репутација: +2220/-4294
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu
A glavno sranje je što su se na ko zna kakve načine razni Janjuševići, Miškovići i ini dočepali prava zajedničkog korišćenja na nekim delovima te zemlje.

Vidis, to je cela knjiga, koju jednostavno niko ne otvara, a vise kriminala ima nego u Zemunskog klanu.

Na oboilcevom vencu, odmah proed menjcnice, pored bivseg Avisa, je bila divna fiskulturna sala ( sada je magacin) gde su najveci velikani fudbala igrali mali fudbal, i ucenici su dolazili, Mogao si da iznajmis termin.

Onako slucajno i nostalgicki se setim te sale pre par godina, i pitam tu u menjacnici
sta bi sa njom. Izadje mi neki covek pored ima kancelariju, i pocne da mi prica...
Taj covek zastupa vlasnike zgrade. Pokazuje mi iscecke iz novina.....

Opstina Stari grad, je zamenila tu ogrmnu salu za plac od 14 ari u Cortnovcima ( ili nekoj selendri). Da bi kriminalci, mogli na naprave neki veliki disko klub......

Ajde da ne davim vise, koliko ja takvih primera, da niko nije otisao u zatvor....

I zato mislim da se ta knjiga ne otvara, jer dok mi vicemo drzte lopova, 11,000 klubova ce neko bezecovati, a isti sistem kao i ova sala.....A Janusevici  su samo instrument.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Поруке: 2.639
  • Activity:
    5%
  • Репутација: +2565/-2258
Ne znam dal je neko uopste potegao pitanje toga,nisam procitao prethodne postove, ali zanima me kako neko moze da proceni koliko kosta Crvena Zvezda? Crvena Zvezda je ogroman brend koji se nalazi minimum u svakoj drugoj kuci u Srbiji, u rasejanju je situacija jos bolja. Zvezda je sinonim za Srbiju,i ljudi su se decenijama identifikovali kroz to ime,smatrajuci da je Zvezda njihov klub,narodski klub. E sad,nije mi jasno da postoje oni koji jedva cekaju da se nas klub takav kakav je,privatizuje i da ga kupi ko zna ko,za ko zna kolike pare. Crvena Zvezda je pre 10 godina bila stabilan klub, zivela je maltene sama od sebe, od pravljenja i prodaje igraca,ne znam zasto svi odustaju od pokusaja da se tako nesto ponovo napravi?Zna se koliki je budzet naseg kluba za godinu dana,polovina moze da se navuce preko sponzora i marketinga, dok druga polovina mora da se pravi kroz igrace, kroz igranje evrope.I kada se to bude napravilo, nema potrebe da nas klub iko kupuje ili da mu drzava pomaze. Nas klub je odlican brend i ima svoje ime i dalje,uprkos svemu sto nas je snaslo poslednju deceniju. Nas klub nije kao neka propala fabrika koja nema vise sta da proizvodi pa mora da se privatizuje,nasa zemlja je takva da non stop proizvodimo talente i velike igrace,koji se na zalost, najmanje zadrzavaju ovde. Kada bi se ta politika promenila, imali bi jak klub sigurno i ne bi trebao iko da nas privatizuje. Ima ljudi koji smatraju da je privatizacija ubistvo kluba, pogotovu ako to uradi jedan covek.Jer, nismo se mi borili svih ovih godina da bi nekom napravili da moze da posluje i trguje,da gradi trzne centre ili sta god mu se hoce.Nismo se borili za to da se prodamo sto skuplje. Mi smo se borili da nasa Zvezda bude prva, sto bolja,zato sto je nasa. Ko moze da kaze koliko kosta nasa ljubav?Koliko kosta to sto se svaki drugi covek prepoznaje u ulozi Zvezdastva? Nismo mi kao drugi klubovi po Evropi, Zvezda je mnogo veca.Imajte to na umu kada je prodajete za bud zasto. Da je situacija dobra,nije. Da je lako,nije ni to. Ali ne moze da se odmah trci sa prodajom i uvaljivanjem naseg kluba i nas samih,ko zna kome. Cenite sebe bar toliko i ono sto ste ostavili na tom stadionu, imajte na umu da neke stvari nisu na prodaju jednostavno.

На мрежи milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    11.5%
Kaže Vučić da ne vredimo ništa... Znači, ne govori u terminu, na tržištu nema potencijalnog Kupca, nego kaže ne vredite ništa.. Pa to kao da mojoj deci netko kaže, da ne vrede ništa...

Klubovi su osnovani radi nekog interesa ljudi, radi duha, sporta, natjecanja, a ne profita.. Nije nakaradno to što smo mi ostali "narodni klub" nego je problem što je utjecaj ljudi koji u tome vide isključvo profit poguban za fudbal pa i za naš fudbal.. Mora se pronaći izvorna ideja da bi klub stao na noge....

Цитат
The fact that clubs are structured as companies compounds this problem as suddenly social institutions can be bought and sold, managed or mis-managed by individuals, whose only qualification for the role of football club owner is their wealth. The very nature of shareholder capital is the root of the problem for organisations which have a social purpos

Sean Hamil, School of Management, Birkbeck College, University of London
Stephen Morrow, Department of Sports Studies, The University of Stirling

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.780
  • Activity:
    5.83%
  • Репутација: +2562/-524
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
ne može zvezdu niko da kupi u ovom statusu u kome se sada nalazi ... ne može ni nakon što tamo neki zakon omogući transformaciju iz udruženja građana u AD/DOO...ne bez saglasnosti skupštine kluba (gde se vraćamo na problem zanemarivanja instituta članstva, značaja istog i razloge zanemarivanja, ali to je već druga i duga priča)

zvezdu mogu na silu da prodaju samo ako je oteraju u stečaj i prodaju kao pravno lice... a pod oni, mislim na državu, tj na one koji državu predstavljaju, jer je apsolutna većina u najbitnijoj klasi naših poverilaca državna ... ne verujem nešto da bi bivši igrači i treneri glasali za prodaju zvezde u stečaju ukoliko bi se zvezdaška javnost tome bunila

najbitnija stavka koja ne dozvoljava da se sami pitamo oko svoje budućnosti jeste dug ... dospeli dug od 47 miliona EUR jeste ono što onemućava normalno funkcionisanje i bilo kakav nov početak...

ne može da se govori o sponzorima koji donose pola budžeta kad nema takmičenja u kome bi se ti sponzori reklamirali - a reklamiranje je uglavnom motiv sponzorstva...
ne može se govoriti o popunjavanju budžeta prodajom igrača kada svi kupci znaju da si pritisnut finansijskim obavezama primoran da igrača prodaš po što manjoj ceni uz rizik da taj igrač sam raskine ugovo i ode za nikakvo obeštećenje...

ovo jesu realni izvori finansiranja, ali za jedan klub koji ima zdravu osnovu, odnosno koji ne pritiska DOSPELO potraživanje

da bi se dospelost potraživanja eliminisala i time obezbedila početna tačka za inmplementaciju ova dva načina pribiranja sredstava, dva su puta:

Jedan je UPPR - o kome sam dovoljno drvio na svim temama, pa ne bih dalje o tome

Drugi način je isplata duga. Pošto mi sredstava za isplatu nemamo, nameće se kao logično rešenje nova kreditna linija. Mi bi sa 30 miliona zatvorili 47 bez problema, jer ne postoji poverilac na svetu koji za jednokratnu isplatu ne daje povoljnije uslove otplate.
Više puta se ovo pominjalo kao rešenje, ali je problem to što nema nikoga dovoljno ludog da saspe toliki novac dužniku poznatom po tome što ne poštuje svoje finansijske obaveze. Da je zvezda dužnik u koga neka banka može da se pouzda, ukoliko se obezbede odgovarajuće garancije, ovakav posao bi za neku banku mogao biti čak i profitabilan (pogledati slučaj Telekoma). Ali ovde se vraćamo na problem koji je onemogućavao da gore pomenuta dva kanala finansiranja funkcionišu uspešno u prethodnom periodu - NEPROFESIONALNE UPRAVE

Nedomaćinsko poslovanje je nešto što ide uz zvezdu i način njenog vođenja proteklih 10+ godina ... nagomilavanje igračkog kadra, neracionalno proširivanje radne zajednice, naduvavanje ugovora, zapuštanje omladinske škole, nepovoljno kreditno finansiranje tekućeg poslovanja... to nisu preporuke za saradnju sa bilo kim a kamo li sa ozbiljnom finansijskom institucijom... uostalom to je prepreka bilo kakvom pomeranju kluba sa mrtve tačke postojanja

preduslov za skidanje omče u vidu postojećeg duga, a samim tim i preduslov boljitka zvezde jeste profesionalno funkcionisanje upravnog aparata na svim nivoima ...a ne treba nam privatizacija da bi tako nešto postigli ... mi smo to sami u mogućnosti da uradimo na osnovu postojećeg zakonskog okvira i ovlašćenja koje nam daje statut ... zvezda je mašina za pravljanje para samo ako se bude vodila tako da sama stvara a ne tako da zavisi od drugoga (a ta zavisnost od drugoga je nekako modus kojim smo vođeni prethodnih godina)

ne trebaju nam ljudi koji donose novac, već ljudi koji će stvoriti preduslove da novac samo stvaramo
ne treba nam da nas neko prodaje da bi saznali da zvezda može biti uspešan kolektiv ... fudbal je profitabilna delatnost, a zevzda ima preduslove da u toj delatnosti prednjači na regionalnom nivou...

veliki novac koji se ulaže iz privatnih izvora u velike klubove ulaže se jer donosi povrat uz kamatu... niko (uz retke izuzetke iz naftnih zemalja) ne ulaže qrčenja radi, interes stoji iza svega ...

zašto dozvoliti da zvezda služi nečijem (pojedinačnom) interesu?

služba interesu je upravo ono što će ta tzv privatizacija doneti ... ne nužno novce i uspeh... neće interes zvezde biti na prvom mestu već interes onog čija će biti, a ta dva interesa se ne preklapaju nužno

zveda mora ostati vlasništvo zvezdaša ... to nije ona paušalna kategorija "svačija i ničija" .. zvezda i po statutu i po zakonu pripada svim članovima i oni su ti koji imaju u svojim rukama budućnost iste ... ali nažalost oni su takođe ti koji su dozvolili da se njihova prava marginalizuju, da se statut na kome se njihova prava baziraju tretira kao nepostojeći, pa samim tim i obaveze onih kojima je dat mandat prema onima koji su im taj mandat dali ...

zašto u jednoj takvoj situaciji neko ne bi uzeo za pravo da nam određuje sudbinu a time, posledično, da određuje i ko će nas zaboga kupiti, pri tom proglašavajući takvu vrstu akta - spasonosonom

takav tretman našeg kluba - to je smrt zvezde kakvu je znamo

... sve pod plaštom tranzicije u neka moderna vremena u kome su jelte svi privatni- jednosvlasnički sportski kolektivni nužno uspešni

ja sam se nadao da će ova teška vremena probudi određenu vrstu jedinstva i inata takvom tretmanu kluba, ali izgleda da sam pogrešio ... onu mantra sa spasom u privatizaciji je verovatno lakše sažvakati nego zasući rukave i dati nešto svom klubu, makar to nešto bilo i jedno NE otuđenju od matice

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum