Аутор Тема: Из тренерског угла - анализа игре, похвале, примедбе и сугестије  (Прочитано 88184 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 3.265
  • Activity:
    3.5%
  • Репутација: +1953/-20763
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
Tema na kojoj ce se analizirati nasa igra u napadu,odbrani,napad na zonu,zonska odbrana,individualne ili timske greske igraca,dobri ili losi potezi trenera,jednostovano sta bi smo mi uradili da smo treneri naseg kluba,sta mi mislimo da treba ili je trebalo da se uradi i kako mi vidimo nasu igru.Nekako da objedinimo strucni stab i igracki kadar jer nesumnjivo idu jedno sa drugim.Shodno tome da ovde imamo veliki broj kosarkaskih znalaca i zaljubljenika u ovu igru i nas klub verujem da cemo imati mnogo toga pametnog da procitamo.Dakle sve ukupna detaljna analiza nase igre,nasih igraca i trenera.
« Последња измена: 14 Август 2014, 02:17:27 MrRedStarBelgrade »

Ван мреже Каспер

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.191
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +830/-1366
Добра тема само ако може ћирилица ?

Из тренерког угла - анализа игре, похвале, примедбе и сугестије.

Наравно ако већ не постоји слична тема као што је ДР и стручни штаб .

Ван мреже wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Activity:
    3.5%
Pa ovo bi trebalo da sadrzi dosta vise od pukog kudenja ili hvaljenja trenera i igraca sto cesto puta imamo priliku da procitamo.Postavljanje napada,odbrane,akcije,kretnje igraca,koji protivnik ima koje nedostatke i vrline,u cemu se one ogledaju...

Ван мреже Каспер

• Звезда му је све
  • Activity:
    1%
Да се потрудимо да се постављају занимљиве статистике, изглед напада и одбране, и тако то...

Ван мреже Брдо цз

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 38
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +34/-10
Dobra ideja za temu. Svidja mi se. Ipak, mora da se napravi velika razlika izmedju ove i one DR(citaj jos ucek Cibona i Silb) teme. Jednostavno ovde ko dodje ili cita ono sto je neko ozbiljno pisao ili analizira. Ako se bude haos od teme i ako ne bude svako pisao svoj komentar vec pisao verodostojnu analizu mislim da bi ova tema mogla da ima mnogo kvalitetnog sadrzaja

Ван мреже ПА1973

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 435
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +144/-603
  • Од рођења мог....
Нова тема-стари сјај .
Почело је врло напето и конструктивно....да ли цртати и објашњавати акције ћирилицом или латиницом .
Па,ево,може овако,акције за домаће играче на ћирилици,а,за странце латиница !  :facepalm:

Ван мреже Чука

• Прељеп!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 4.613
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2044/-1227
Ова тема би морала да се ограничи на писање пар познаваоца материје јер би у супротном морали да читамо разне лаичке баљезгарије. Ка што нпр. Кармело и ЦБД имају дозволу за инсајд инфо.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
Odlicna tema, ja bih bas voleo da napravim neku analizu kako bi po meni Zvezda trebala da igra ove sezone cim budemo kompletirali igracki kadar. Nadam se da ce biti puno konstruktivnih upisa na ovoj temi  :travka:

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.001
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1038/-339
  • Свуда грми около....
Pošto je već ispisana cela stranica nebitnih stvari dao bih samo sugestiju. Tema je odlična smatram da će biti i zanimljiva ukoliko se bude dobro vodila, bez tolerancije za off topic i cisto kao panel za diskusiju.

Prvi predlog je da se tema zaključa do turnira u Francuskoj i Turskoj, a da za to vreme tema "okači" detaljniji opis, postavi se precizniji okvir teme kako bi ljudi tačno razgraničili šta sve ulazi ovde.  Svakako će pasti u zaborav do tada, a u međuvremenu će se ispisati i neke nebitne stranice o tehničkim stvarima.

Ovo je konačno prostor za one koji su kritikovali loš tajming traženja tajm auta da sa konkretnim podacima  i primerima to i pokriju, isto tako i za kritikovanje rotacije, prenošenje lopte pod presingom, uručenje lopte iz auta u ćošak terena (situacija Đenka na jednom od derbija više zabgoravih), o napadu na 4 sekunde do kraja gde se ne vrši izmena i ulaženje još jednog beka kako bi on uzeo šut, već katić u toj situaciji prima loptu na svojoj polovini i završava na neslavan način isti napad( nije ni bitno što je napad završen kako je završen, loše je što se nije probalo da se poentira). Ovde se konačno može pričati i o ulozi Đenke o načinu na koji se eksploatiše ali i o klincima, formi itd.

Očekujem da mnogi daju svoj analitički doprinos igre naše zonske odbrane, kombinaovane, čoveka i presinga, napada na iste, igre rogova. Očekujem da ova tema vrši i edukaciju članova da mnogima bude jasnije kako se napada linija doadvanja, kretanje, lopta, zašto se usmerava kretanje igrača ka linijama terena, koliko je bitna igra u tranziciji, pomoć sa strane i slično. Voleo bih da neko od znalaca ( a ovde ih zaista ima mnogo), ukoliko ima vremena upozna forum( postoji dobar deo ljubitelja košarke koji ne prate igru kako bi trebalo) Pa eto, za one koji ne znaju moglo bi se na primera objasniti šta je bekdor pas, centralni pik ( koji nismo nešto puno gledali prošle sezone), kretnje i slično.

Ova tema, ukoliko bude dovoljno široka da  može eto nekog i da edukuje, a dovoljno precizna da ostane na isključivo terenu bez izražavanja animoziteta ili preteranih simpatija može postati omiljena tema na forumu.

Ова тема би морала да се ограничи на писање пар познаваоца материје јер би у супротном морали да читамо разне лаичке баљезгарије. Ка што нпр. Кармело и ЦБД имају дозволу за инсајд инфо.

Ovo bi značilo da ih samo nekolicina na forumu razume, treba dozvoliti ljudima da pitaju i one najosnovnije stvari jer u suprotnom koji je smisao foruma? Svako, treba da piše što želi u vezi teme, a normalno je da Aleksandar, D-Rose i još neki jesu prvi među jednakima i njihove postove većina čita veoma pažljivo  i da su oni na višem nivou u odnosu na 90% drugih...
« Последња измена: 14 Август 2014, 13:15:36 MrRedStar »

Ван мреже Чука

• Прељеп!
  • Звезда му је све
  • Activity:
    0%
Онда ништа од теме, биће иста ка она о стручном штабу. Скроловање до изнемоглости док се не наиђе на озбиљан пост. Наравно да мало људи (у односу на број чланова) на овом форуму разумије кошарку и за ову тему би било боље да анализе пишу провјерени а питају сви.

Ван мреже Каспер

• Звезда му је све
  • Activity:
    1%
Baš zbog toga sam i rekao sinoć da će se teško razlikovati od one o stručnom štabu.

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.001
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1038/-339
  • Свуда грми около....
Онда ништа од теме, биће иста ка она о стручном штабу. Скроловање до изнемоглости док се не наиђе на озбиљан пост. Наравно да мало људи (у односу на број чланова) на овом форуму разумије кошарку и за ову тему би било боље да анализе пишу провјерени а питају сви.

U načelu se slažem.  Zato sam i napisao da je od krucijalog značaja za uspeh teme strog monitoring, pa ko sastavi dve nebuloze ( ne iz domena pitanja, već analize), jbg ban (teme su nepregledne jer se to dozvoljava, sinoć je Selektor jednim postom  i jednim banom od 10 dana stopirao glupe komentare na temi). Kroz diskusiju o taktici, samoj suštini tematike ćemo ispromovisati možda još nekog D-Rose-a, ko zna. Što se pitanja tiče, apsolutno treba svako da postavi pitanje( ne postoji glupo pitanje, ukoliko je iz domena teme :) ), ali se mora sprečiti da se štancuje 10 istih odgovora sa različitim potpisom na jedno pitanje. Iskreno ja se jako radujem ovoj temi, redboy, stefke, novosađanin, D-rose... da ne nabrajam... Biće ovde jako dobrih analiza, upisa...

Ван мреже wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Activity:
    3.5%
Slazem se i sa Cukom i sa MRRS,nikako ne dozvoliti razna laprdanja i besmislice ali pitanja da naravno.Ne moze da bude ista tema kao o strucnom stabu jer tamo se samo pljuje a ovde ce se voditi da kazem neutralna,konstruktivna analiza,ko dodje i pljucne,verujem da ce dobiti ban.Aleksandar1989,Novosadzanin,D-Rose,NDNG,Stefke,Cerak,MRRS,Cuka ali ima nas mnogo  i sto kaze Stefke bice ovde dobrih i korisnih upisa.

Ван мреже Чука

• Прељеп!
  • Звезда му је све
  • Activity:
    0%
Ма ја се у анализу тактике и поставке на терену нећу упуштати много јер треба то куцати дуго и озбиљно гледати текму, али ћу помно читати ове набројане.

Ван мреже mikicapan

• Веран као пас
  • Поруке: 862
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +428/-85
Prvo da pohvalim pokretanje ove teme. Dalje da se na ovoj temi svrstam medju laike koji ce ponekad postavljati neka pitanja, da dodam i vrlo rado citati odgovore na ista i biti vrlo zahvalan onima koji odgovore.

Da pocnemo sa konkretnim pitanjima onima koji se bolje razumeju u igru. Kako je sada prelazni rok skoro zavrsen i Zvezda ima na raspolaganju 11/12 igraca ( tj ima i dvojicu na probi i klince al da ne detaljisem) zanima me neki pocetni utisak o kompoziciji tima. Kakav treba da bude igrac koji treba da potpise na poziciji 4/5. I jos jedno pitanje iako ih imam dosta ... Kako ce cinjenica da Zvezda nikada vise nije imala reprezentativaca uticati na formu tih igraca kao i na formu celog tima na pocetku sezone. Ok kapiram da niko ne zna tacno odgovore na ova pitanja al bih rado cuo misljenja onih koji se razumeju.

Unapred hvala ;)

Ван мреже sasa55555

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 96
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +39/-33
@mikicapan

Moj odgovor na tvoja pitanja,moram napomenuti da je ovo neko moje skromno misljenje,uz ogradu da mi jos ne znamo kako ce trener postaviti igru u ovoj sezoni,dakle iskljucivo poucen proslom,misljenje je sledece:

Kompozicija tima sa MWill-om,Rebom,Djenkom,Jakom,Lazom,Kalinom i Dangubom u spoljnoj liniji nam govori da cemo biti jos agresivniji u pritisku na loptu kada govorimo o odbrani,tu imamo izuzetak jer licno smatram da MWill-a cak i Radonja tesko moze naterati da bude Di,sto bi i bilo pogubno jer to je jedna jedina stvar koju moramo istrpeti kod Mwill-a,on je covek prvenstveno usmeren ka napadu i sav njegov kvalitet sigurno nece izaci na videlo ako ga budemo terali da igra odbranu kao sto to npr igra Laza.Ali bez brige,daleko od toga da MWill ne zna da igra odbranu,itekako je on sposoban i u tom segmentu,jos kad ima ovakav tim kao sto cemo mi imati da mu pomaze bice to bombonica.Dakle spoljna linija je nesto tipa pitt bull,grize,brani,krade lopte,trci kontre i ono sto je najvaznije rotira jer sa ovakvim kadrom intenzitet odbrane ne bi smeo da opada.Ovde bih cak dodao i ove klince sto dolaze iz FMP-a na koje takodje ne smemo zaboraviti,a koji ce sigurno imati neku ulogu ove sezone ,tu prvenstveno mislim na Gudurica,mada tu je i Cvorovic.
E sad sto se tice unutrasnje linije tu za sada imamo 4 visoka igraca Bobi,Z,Luka i Teja,na poziciji 5 imamo dva centra koji bas i nisu najbrzi sto znaci da ce im neke stvari predstavljati problem,citaj branjenje pika,i tu je potrebno naci igraca koji im u takvim situacijama moze pomoci,za Luku se ne brinem jer on odlicno igra na strani pomoci,ali Teja sa druge strane jos mora da poradi na tom segmentu,potencijal ima sad sa njim treba raditi.Dakle da bi i taj segment zatvorili potreban nam je jos jedan igrac u unutrasnjoj liniji prvenstveno sa karakteristikama da ima brze lateralne kretnje,da dobro cita igru,da je dovoljno skocan i brz kako bi mogao iz drugog plana izblokirati protivnika,ali da je ujedno i dovoljno jak,odnosno korpulentan,da po potrebi uzme i neki minut na poziciji 5 ako tu bude potrebno.Ukratko defenzivna atletska 4/5 koja je timski igrac i uklapa se u porodicni koncept,sve ostalo,npr da ima sut za 3,da ima odlicnu tehniku i td. je samo bonus.Koliko je realno da za ovakav budzet kakav imamo nadjemo ovakvog igraca to ostavljam ljudima iz kluba,realno jako je tesko to svi moramo biti svesni,ali videcemo jos kad su jednog MWill-a doveli za 250k onda mozda i nije nemoguce.. :travka:

Sto se forme igraca tice to niko ne moze unapred znati,moze se desiti da nasi reprezentativci po povratku sa svetskog na talasu dobre forme koju tamo ostvare nastave sa odlicnim igrama i u uvodnim mecevima pa na taj nacin povuku i saigrace i mi prosto kao tim krenemo da meljemo od pocetka,ali isto tako moze se i desiti da ih svetsko prvenstvo umori,pa im bude potrebno vise vremena da udju u formu,ko to zna to cemo videti u oktobru.

U svakom slucaju sezonske treba uzeti i ne treba brinuti ko god da igra i u kakvoj god formi bude,ne sumnjam da ce dati sve od sebe kada u areni istrci pred 25k cigana ludaka.. :icon_svi:

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.834
  • Activity:
    30.33%
  • Репутација: +4364/-9106
  • "реалиста"
По неком мом схватању кошарке екипа мора да буде разноврсна да би покрила одређене потребе као што су одбрана, шут, транзиција, пост игра и тако то. Ми имамо проблем финансијске природе па нам је сужен избор играча, а додатно га сужава непостојање скаутинга.

Екипа коју сад имамо је танка шутерски а унутра и атлетски. У одбрани би могли да имамо проблем са одбраном пика и уопште рекета против јачих екипа, а у нападу периоде кад не можемо вола да убодемо споља ко прошле године.

Тим као тим ми се генерално свиђа.
На плеју смо добили организатора уместо пит була, а креације нам је жешће фалило од одласка Шилба. Надао сам се да ћемо уместо Ралета довести неког скакавца међутим довели смо још једног Ралета. Пошто је већ решено да су на 4 Митар и Теја примарни, што ми се јако свиђа, онда је једино место где смо могли да углавимо атлетику управо Рашкова замена. Зато сам разочаран довођењем Цирбеса. 5. високи је требало да буде Раден што би било у проценат идеално, ал сад је питање шта ћемо ту радити. Драговић је лошија опција и од Тадије, а да доведемо црнца да игра мање од Тејића не иде.
Споља смо дакле поново танки у шуту. Ђенка се издваја, Јака је опасно неконстантан, Вилијам исто, Ребић није неки шутер као ни оба крила која смо довели. Кад је дошао Калина надао сам се једном шутеру, међутим довели смо Дангубу. Не иде једно са другим ал добро.

Значи да су уместо Дангубе и Цирвеса доведени један шутер прави и један црнац скакач у вис екипа би била идеално укомпонована.

Међутим и овако смо интересантни.
Очекујем да Радоња утренира транзицију. Грех је да оваква екипа не трчи. Начи сваки дефанзивни скок Бобијев мора да се настави у трчање у леђа противнику. Вилијамс Ђенка Јака Калина и Дангубић су играчи идеални за тако нешто, поготово последња тројица.
Исто тако очекујем да Боби живне. За то што он игра у нападу потребан му је плеј, и сад га има тако да је ред да поново плоди.

Влажан сан је поправка шута одређених играча. Колко смо као клуб кадри да играчима поправљамо шут нисам сигуран. Ако се не варам Лаза је радио са Гуркетом па је поправио шут, одатле и нада да би и Калина Данга и Јака могли да напредују у том сегменту.

Све у свему једва чекам сезону.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
Slazem se sa dosta toga sto su Empti i Sasa napisali.

Napad ce nam izgledati bolje sigurno ove sezone. Doveli smo M-Willa koji je klasican plejmejker i koji fantasticno razigrava saigrace i koji svojim asistencijama cini celu ekipu boljom. Rebic je takodje klasican plejmejker sa dobrim osecajem za asistenciju tako da ce nam pozicioni napadi sigurno biti bolji. Ono sto Radonjic mora da uradi jeste da poveca kretnje bez lopte, pogotovu na strani pomoci, i da nasi igraci sto vise utrcavaju odbranama iza ledja. Za razliku od prosle sezone, Zvezda bi morala da poveca tempo igre, da se igra sto brze, da se sto vise forsira prodor, manje sablonske kosarke i pozicionih napada, i da se manje spusta lopta u post, eventualno malo Mitru i Bobiju. U pozicionom napadu verovatno cemo gledati dosta pik n rola sa Cirbesom i Mitrovicem. Protok lopte mora takodje da se poboljsa i da bude brzi, da se tako lomi odbrana i otvara eventualni prodor. I naravno mozemo ocekivati meceve gde cemo bacati sve to u vodu i davati MW-u da razbija protivnike, jer njega kad hoce, moze i Real Madrid sam da dobije, uostalom, on je nas dobio u Areni sam pa ste videli kako to moze da izgleda.

U odbrani ce sve ostati isto, jak presing bekova, a i rezultati ce biti isti kao prosle sezone, osim ako to pojacanje 4/5 ne bude neki igrac koji ce da zakljuca reket, u tom slucaju odmah ce se videti napredak u odbrani i bicemo sigurno tvrdja ekipa. Skakacki cemo takodje biti dobri, pogotovu u napadu jer su svi nasi visoki igraci dobri skakaci u napadu, pogotovu Zirbes kome je to drugo glavno oruzije u napadu. Dobar skok ce nam biti bitan da otvaramo tranziciju sto vise.

Sto se tice suta za 3p, to ce biti znak pitanja. Ako Djenka ostane fenomenalan kao prosle sezone, ako Mitrovic i Tejic budu pogadjali kad su sami, ako neko od nasih igraca bude napredovao tokom pauze u sutu mozemo biti prilicno opasni. Sama cinjenica da nam cetvorke mogu sutnuti trojke nam moze pomoci da rasirimo parket, i posto imamo vec paklenog sutera u Djenci, sve sto nam treba od nasih bekova i trojki jeste da pogadjaju kad su sami i nista vise, a ne da ih mirne duse mozes pustati da sutiraju.

Ван мреже LM7803

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 16
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +9/-70
  Prvo zahvalnost za otvaranje ove uslovno vrhunske teme(ako bude valjano kontrolisana), recicu da sam dosada citao postove na drugim temama, ali zbog ove sam se i pridruzio RSB braci, cirilicu ne koristim , profesionalna java deformacija:)
   Zelim da pomenem 2 stvari pre pocetka ikakve sezone, obe su vezane za N/O Boban Marjanovic.

1. Napad: Bobi za uslove njegove visine(i duzine nogu) ni najmanje nije spor igrac i ni najmanje bez solidnog pregleda igre(za centra), prolazni pik koji smo cele prosle sezone igrali sa njim i Raskom je u najmanju ruku meni smesan, jer o Bobija ce da zapne svaki igrac na 3-4 sekunde kada stane u valjan blok, a obzirom da sad imamo gosn Markusa kao relativno dobranog sutera mislim da ce i centri morati iskakati iz odbrane tog pika a onda Bobi bi trebao praviti posao variocima konstrukcije kosa zakucavanjima ili bar delio lopte prilikom pomoci sa stane... uz naravno jos puno varijacija(svakako boljih od proslogodisnjih)

2.Odbrana: gosn Bobi je toliko puta ostajao ni na cijoj zemlji kad protivnici igraju pik , jer covek nema bocnu kretnju(opravdano) dovoljno brzu da stigne poklapati bekove na tabli, sto se da popraviti tom famoznom zonom(il kombinovanom) 4van sa njim da cuci "iznad" kosa.

Daleko od toga da je sve ovo najbolje i jedino resenje , dosta zavisi od protivnika, ali je ovo gore svakako nesto sto nismo probali ni u jednom (i brojem "0" ) meceva u kontinuitetu.
Takodje treba reci da je Bobi primao batine kao nijedan centar u Evropi, jer on samom pojavom dize odredjene limite dozvoljene odbrane, sto je po meni bezobrazno , jer ako je vec covek atletski dominantan onda ne treba njegov adut, ateticizam(tacnije visinu) ponistavati sa dozvoljavanjem grublje igre onima sto to nemaju.

Jos jednom puna zahvalnost za ovu temu, radujem se i citanju i (ako bude dozvoljavano) pisanju. :)

Ван мреже wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Activity:
    3.5%
Prvo da pohvalim pokretanje ove teme. Dalje da se na ovoj temi svrstam medju laike koji ce ponekad postavljati neka pitanja, da dodam i vrlo rado citati odgovore na ista i biti vrlo zahvalan onima koji odgovore.

Da pocnemo sa konkretnim pitanjima onima koji se bolje razumeju u igru. Kako je sada prelazni rok skoro zavrsen i Zvezda ima na raspolaganju 11/12 igraca ( tj ima i dvojicu na probi i klince al da ne detaljisem) zanima me neki pocetni utisak o kompoziciji tima. Kakav treba da bude igrac koji treba da potpise na poziciji 4/5. I jos jedno pitanje iako ih imam dosta ... Kako ce cinjenica da Zvezda nikada vise nije imala reprezentativaca uticati na formu tih igraca kao i na formu celog tima na pocetku sezone. Ok kapiram da niko ne zna tacno odgovore na ova pitanja al bih rado cuo misljenja onih koji se razumeju.

Unapred hvala ;)

Neko moje misljenje je da smo sa Dangubicem i Kalinicem dobili  na skoku u oba pravca,kad tu dodas Luku,Jaku,Bobija,Majka,Tejica jasno je da bi smo trebali biti prva skakacka ekipa u ligi.Druga stvar sve mi se cini da je ovaj tim stvoren za igru u tranziciji,dosta igraca imamo stvorenih za trcanje u ledja protivnika i mislim da bi tranziciju trebali koristiti uvek kad nam se za to ukaze sansa.Sa Markusom smo dobili neku novu dimenziju u pozicionom napadu koju realno nismo imali zadnjih 3 godine,poboljsace nam igru iz *****,sut sa poludistance,otvorice se veci prostor za druge igrace,ima dobar pregled igre,asistenciju i trebali bi svi da profitiraju njegovim dovodjenjem.Vise nisam siguran da trazimo igraca na 4/5 jer sam negde procitao da je trener izjavio da trazi poziciju na 3/4,jedino logicno resenje bi bilo da se Tejicu nabaci jedno 10 kila misica i da on bude taj koji ce krpiti tu poziciju.Sto se igraca u Reprezentaiciji tice,ostade nam samo Kalinic tamo,Luka je otpao(totalno nezasluzeno) i Jaka u Sloveniji.Misljenja sam da njima to ne bi trebalo da predstavlja veliki problem,atlete su njih dvojica,verujem da ce se na pocetku sezone traziti malo,dok udju u ritam i formu ali ko zna mozda bude obrnuto.Majk je zavrsio kvalifikacije sa Nemcima i njemu ne bi trebalo to da predstavlja neki problem,uci ce u neku formu do pocetka prvenstva.

@mikicapan

Moj odgovor na tvoja pitanja,moram napomenuti da je ovo neko moje skromno misljenje,uz ogradu da mi jos ne znamo kako ce trener postaviti igru u ovoj sezoni,dakle iskljucivo poucen proslom,misljenje je sledece:

Kompozicija tima sa MWill-om,Rebom,Djenkom,Jakom,Lazom,Kalinom i Dangubom u spoljnoj liniji nam govori da cemo biti jos agresivniji u pritisku na loptu kada govorimo o odbrani,tu imamo izuzetak jer licno smatram da MWill-a cak i Radonja tesko moze naterati da bude Di,sto bi i bilo pogubno jer to je jedna jedina stvar koju moramo istrpeti kod Mwill-a,on je covek prvenstveno usmeren ka napadu i sav njegov kvalitet sigurno nece izaci na videlo ako ga budemo terali da igra odbranu kao sto to npr igra Laza.Ali bez brige,daleko od toga da MWill ne zna da igra odbranu,itekako je on sposoban i u tom segmentu,jos kad ima ovakav tim kao sto cemo mi imati da mu pomaze bice to bombonica.Dakle spoljna linija je nesto tipa pitt bull,grize,brani,krade lopte,trci kontre i ono sto je najvaznije rotira jer sa ovakvim kadrom intenzitet odbrane ne bi smeo da opada.Ovde bih cak dodao i ove klince sto dolaze iz FMP-a na koje takodje ne smemo zaboraviti,a koji ce sigurno imati neku ulogu ove sezone ,tu prvenstveno mislim na Gudurica,mada tu je i Cvorovic.
E sad sto se tice unutrasnje linije tu za sada imamo 4 visoka igraca Bobi,Z,Luka i Teja,na poziciji 5 imamo dva centra koji bas i nisu najbrzi sto znaci da ce im neke stvari predstavljati problem,citaj branjenje pika,i tu je potrebno naci igraca koji im u takvim situacijama moze pomoci,za Luku se ne brinem jer on odlicno igra na strani pomoci,ali Teja sa druge strane jos mora da poradi na tom segmentu,potencijal ima sad sa njim treba raditi.Dakle da bi i taj segment zatvorili potreban nam je jos jedan igrac u unutrasnjoj liniji prvenstveno sa karakteristikama da ima brze lateralne kretnje,da dobro cita igru,da je dovoljno skocan i brz kako bi mogao iz drugog plana izblokirati protivnika,ali da je ujedno i dovoljno jak,odnosno korpulentan,da po potrebi uzme i neki minut na poziciji 5 ako tu bude potrebno.Ukratko defenzivna atletska 4/5 koja je timski igrac i uklapa se u porodicni koncept,sve ostalo,npr da ima sut za 3,da ima odlicnu tehniku i td. je samo bonus.Koliko je realno da za ovakav budzet kakav imamo nadjemo ovakvog igraca to ostavljam ljudima iz kluba,realno jako je tesko to svi moramo biti svesni,ali videcemo jos kad su jednog MWill-a doveli za 250k onda mozda i nije nemoguce.. :travka:

Sto se forme igraca tice to niko ne moze unapred znati,moze se desiti da nasi reprezentativci po povratku sa svetskog na talasu dobre forme koju tamo ostvare nastave sa odlicnim igrama i u uvodnim mecevima pa na taj nacin povuku i saigrace i mi prosto kao tim krenemo da meljemo od pocetka,ali isto tako moze se i desiti da ih svetsko prvenstvo umori,pa im bude potrebno vise vremena da udju u formu,ko to zna to cemo videti u oktobru.

U svakom slucaju sezonske treba uzeti i ne treba brinuti ko god da igra i u kakvoj god formi bude,ne sumnjam da ce dati sve od sebe kada u areni istrci pred 25k cigana ludaka.. :icon_svi:

Slazem se i ostriji sam u misljenju da bi teranje Markusa da "kida"u odbrani bilo pogubno,normalno je da kod nekih igraca dobijes manje na jednoj strani a vise na drugoj,MW-u i te kako vredi da se da "odusak" u odbrani mada nije on neka rupa i ne znam koliko nezainteresovan tako da verujem da nece biti previse problema tu.Zirbesa i nisam gledao mnogo pa ne bih ga preterano komentarisao ali ono sto mislim za Bobija vazi i za njega,prosle sezone mi je to bas onako islo na zivce,neverovatno mi je da nas strucni stab nije video da Bobi i Rasko ne mogu da brane pick u preuzimanju i da isprate igraca sa loptom sto se mali milion puta desilo.Mislim da nije tesko i da je dosta lakse za njih da naprave taj jedan iskorak ili dva u pokusaju da se nadju pleju na putu i odmah nazad na svog igraca,preuzimanje je tesko sranje i odlika nekih slabosti.Nadam se da ce se na tome raditi malo vise.

@Empty

Definitivno imamo ekipu za tranziciju,dosta bolje sanse za pozicioni napad,sa verujem dosta vise resenja nego sto je bio slucaj.Slazem se da bi protiv nekih ekipa trebali koristiti zonu vise i generalno dosta vise tokom sezone( i ako je ne volim)) ali opet zona i igra protiv zone je nesto sto se mesecima uvezbava a mi kad god smo stali u zonu prosle sezone delovalo je kao da je prvi put igramo.Ume da bude faktor iznenadjenja ali jbg trazi agresivnost,komunikaciju i pokretljivost,opet vredi je imati kao rezervno oruzje ali ne i zonski presing  :biggrin: to mi je tek ogavno i igraci i vise nego lako prave licne greske poput Laze,Jake,Jenkisa a nije da ih ne prave i ovako o cemu bi im se trebalo skrenuti paznja,ne mozes da pravis faul na 9m od kosa u osmoj sekundi napada samo da bi bio agresivan,po meni totalna gluposti a bezbroj je takvih licnih bilo.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum