Аутор Тема: Из тренерског угла - анализа игре, похвале, примедбе и сугестије  (Прочитано 87805 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже red_bastard

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 31
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +11/-142
Dosta lose smo odigrali ovaj poslednji pripremni turnir, iako ekipa nije jos uigrana vidi se dosta slabosti. Mnogi ce reci da smo se nosili sa CSKA i Fenerom dobro, medjutim ocigledno je bilo da su oni menjali ritam, i dovoljno je bilo da malo daju gas da se odlepe i da ne mozemo da im pariramo. Prvo, vrlo vrlo los kontranapad, i prosle godine je bilo dosta problema, kontre 3 na 1 nisu mogle da se zavrse, ali ove godine s obzirom na fizicke predispozicije pojacanja to ne sme da se desava. Protiv Efesa mislim da nismo imali ni jedan jedini poen iz kontre. Zatim, nedostatak raznovrsnosti u napadu. Neka bude da se ekipa jos uigrava i da se neke akcije jos nisu uvezbale pa se nisu ni koristile, ali od kada je Radonjic dosao, organizovane akcije za sut za 3 poena su toliko marginalizovane da ih vise i nema. To nikako ne sme da se dogodi.
Sto se pojedinaca tice, Bobi neshvatljivo bezi od kosa i sutira vrlo teske suteve iz okreta kada igra 1 na 1, umesto da proba da sto vise ugura cuvara pod kos, sto sigurno moze. Cirbes je pokretljiv i njegov ofanzivni skok je stvarno korisna stvar, malo mlako ulazi u zavrsnicu, promasuje zicere koje bi trebalo da zakuca, bice to valjda ok. Kalinic vrhunski defanzivac, u napadu se primecuje ideja da se spusta na niski post i ledjima igra, to je po meni dobra ideja. Dangubic, neverovatno brz prvi korak, tesko da postoji defanzivac koji moze da isprati njegov ulaz, to ce nam mnogo koristiti kada je protivnik u bonusu i potrebni su laki poeni sa penala. Jovic bolji od Rebica i defanzivno i ofanzivno, pun samopouzdanja posle SP, odlicno sto se sve slozilo da potpise za nas. Tejic je ostvario najveci pomak u igri, kada sam ga gledao u finisu prosle sezone nisam mogao ni da sanjam da je za tako kratko vreme moguc ovakav napredak  :scared:. Postoje tu i neke greske zbog neiskustva, sto ce posebno opasno biti u EL, ali svaki segment igre je vidno unapredio, pozitivno iznenadjenje  :lud:. Mitrovicu je ovo sezona kada treba od velikog talenta da postane nosilac igre, i kako sada izgleda on sa tim nece imati problema. Jenkins, fizicki najspremniji, procenat suta za pripremni period odlican, ocekujem od njega bolju sezonu nego proslu, i ponavljam, moramo da imamo vise akcija za 3 poena, posebno za njega. Jaka, zaista mi je tesko da ovo kazem, posebno posto mi je omiljeni igrac, ali totalno van forme. Losi izbori u napadu, i sto mnogo vise zabrinjava losa igra u odbrani. Mislim da mu SP nije uopste prijalo, sedeo je na klupi a mnogo gori su igrali, verovatno pad samopouzdanja je uticao na losu formu. Nadam se da je ovo samo prolazni period i da ce ga atmosfera na utakmicama u EL vratiti na pravi put. MW po meni najveca nepoznanica, vidi se taj "blistavi um" u napadu, ali iskreno smo svi ocekivali vise... Jos je rano, videcemo.
Radonjic- necu se upustati u cisto trenerske odluke, u izbor taktike itd... Samo bih skrenuo paznju na jednu stvar, trener mora, MORA, da pokaze reakciju kada krene lose. Radonjic je uvek smiren, stalozen, sto je super u vecini situacija, ali kada krene lose mora da razdrma ekipu, da vice, da ih razbudi bilo kako, makar im i samare udarao. Ne mozes kada gubis od Cibone 20 razlike utakmicu od koje ti zavisi cela sezona da se na timeout-u ponasas kao da nije nista strasno. Jeste strasno i moras to da pokazes igracima. Zbog nedostatka reakcije kada nam je islo lose prosle godine smo izgubili mnogo bitnih utakmica.
Ovo je tim koji moze mnogo, usudjujem se cak da kazem da me podsecaju na Srbiju pred SP, ali je isto tako i tim koji moze da udje u prosek i da se time zadovolji. Ovo je sezona koja moze da udje u istoriju naseg kluba ali moze da bude i samo jedna obicna sezona koja nece ostati upamcena. Na njima je da odluce.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
Evo neke moje analize utakmice sa Levskim, gde bih se pre svega fokusirao na odbranu od pika i na pozicioni napad.
Koristicemo se ovim snimkom utakmice:

Odbrana od pika

Na prvi pogled, delovalo je kao da smo bas lose branili pik, ali zapravo sam bio prijatno iznenadjen kako smo branili pik u nekim situacijama, pogotovu u drugom poluvremenu, pa da krenemo ispocetka:

Vec sam pisao da je najbolja odbrana od pika da se spreci prodor u sredinu reketa, pogotovu kod bocnog pika gde ukoliko plej sa loptom dobije prodor kroz sredinu, on fakticki dobija situaciju 2 na 1 sa protivnickim centrom gde se akcija lako moze zavrsiti. Najefikasnija odbrana od ovoga je ICE gde se bek sa loptom tera na stranu i gde plej i centar koji brane ovaj pik usmeravaju protivnickog beka u stranu. Ova odbrana ima svojih mana, sto cemo videti u narednim situacijama:

Na 00:37 krece akcija Levskog gde ce igrac dobiti urucenje na sredini sto se zatim pretvara u pik na strani. Kalina kasni ovde i Zaharijev dobija prodor u sredinu. Sreca po nas, Zaharijev nije plejmejker pa se odlucio na sut iz driblinga i promasio.
Na 1:27 krece akcija Levskog za jos jedan pik na strani, gde Vilijams debelo kasni, Karanfilov dobija prodor kroz sredinu i ovoga puta mu sut ulazi.
Nije odbrana od pika, ali na 2:20 odbrana debelo spava, sto je apsolutno nedopustivo.
Na 3:20 imamo odbranu od pika koja je tu i tamo, Vilijams iskace da zatvori sut protivnickom pleju, zasto ne znam ali Bobi fino izlece i zaustavlja njihovog pleja.
Zanimljiva petorka Levskog na 5:45 gde Tejic mora da cuva Ivanova koji je bek, izgleda da Levski na parketu nema klasicnu cetvorku. Opet bocni pik gde Bobi pametno preuzima iako Tejic debelo kasni, Ivanov ima mismatch i pogadja trojku. S obzirom da Ivanov nije neki suter, nije toliko losa odbrana bila na kraju.
Na 7:50 urucenje koje se pretvara u bocni pik gde Vilijams igra losu odbranu, morao je da ide ispod pika medjutim napad Levskog je bio jako los, ovo je trebao da bude pik n pop ali je jedan igrac Levskog jako lose rasirio parket, stao odmah pored centra Levskog koji je odigrao pik i otvorio se u sirinu pa je Luka mogao da pokrije ova dva igraca dok Cirbes zaustavlja igraca Levskog sa loptom.
Na 12:20 akcija Levskog koja se opet pretvara u bocni pik gde Djenka lepo usmerava igraca dalje od centra ali Cirbes se lose postavlja pa igrac Levskog dobija prodor. Srecom, Mitar odlicno rotira i zaustavlja prodor.
Na 13:10 opet urucenje igra Levski ali ovoga puta nasi odlicno brane pik i udvajaju igraca sa loptom, i ignorisali su centra Levskog koji se otvara u sirinu. Malo slabija rotacija u nastavku akcije gde Jovic ispada bespotrebno i Levski ima cist sut za 3p koji nisu uspeli da pogode.
Kao sto sam napisao u najavi ove utakmice, Levski je tanak na centarskim pozicijama i nemaju klasicnu cetvorku. Igrali su dosta pik n popa na ovoj utakmici, ali njihove cetvorke i nisu neka suterska opasnost tako da je odluka da se udvoji bek bila dobra, samo je rotacija ovde bila losa.
Na 17:10 pokusaj da se odigra ICE odbrana ail Jaka i Cirbes se ocajno postavljaju pa igrac Levskog dobija prodor po aut liniji.
Na 18:40 dobra odbrana da se spreci urucenje ovde, ali ovde Dangubic mora da ide ispod pika, on to ne cini, Cirbes previse pomaze, niko ne rotira da pokrije Cirbesovog igraca i laki poeni za Levski.
Na 22:05 Djenka ide iznad pika, ne znam zasto, Cirbes spava, previse pomaze i laki poeni za Levski.
Na 31:00 pocinje akcija Levskog koja se zavrsava centralim pikom koji Jovic sjajno brani, pogledajte kako ide pametno ispod pika i usmerava svog igraca ka Bobiju. Jovic nastavlja sa odlicnom odbranom tokom citavog napada ali Ivanov pogadja sut preko ruke, ali svaka cast Jovicu za odbranu.
Na 34:25 bocni pik Levskog, Jovic opet sjajno usmerava svog igraca ka autu, ali vec sam napisao da se ICE sa Bobijem ne moze igrati jer je slabo pokretan pa bek Levskog ipak uspeva da se domogne sredine parketa, ali njegov saigrac koji je odigrao pik sa njim isuvise kasni pa akcija propada.
Na 35:24 Levski prvo igra centralni pik iz auta, gde pametno pokusavaju da razbiju nasu odbranu od pika tako sto dva puta uzastopno visoki igrac Levskog postavlja pik. Akcija se nastavlja i pretvara u bocni pik gde Djenka kasni a Bobi spava u reketu i lagani poeni za Levski, uzas zivi.
Na 37:50 pokusaj ICE odbrane od pika, ali Blazic bespotrebno ide iznad pika i ostavlja svom igracu dovoljno prostora za 3p.
Na 39:40 sjajan primer ICE odbrane, i evo sad jedne od mogucnosti kako da se razbije ICE odbrana, tako sto ce se odigrati pik sa visokim igracem koji ce se otvoriti u sirinu i dobiti loptu za sut, ali toga nema. Ali sve u svemu sjajna ICE odbrana od pika. Jos jedan odlican primer ICE odbrane pika na 43:00, centar se otvara u sirinu ali Bobi lepo zatvara to.
Na 43:40 odlicna akcija Levskog koja se zavrsava urucenjem i prodorom beka Levskog kroz sredinu. Blazic uzasno brani pik, izlece iznad, i eto onome o cemu sam pricao na pocetku, 2 na 1 situacija za Levski i laki poeni.

Dakle, da rezimiramo, tokom veceg dela utakmice smo lose branili pik ali je vrlo lepo videti da Zvezda zeli da igra ICE odbranu od pika. U sustini, imamo problem malo sa Bobijem sto vec svi znamo, ali i nasi bekovi takodje ponekad to lose brane, previse iskacu, itd...vidi se u nekim trenucima i neuigranost, to ce da se sredi vremenom ja se nadam. Najbolje od nasih bekova Jovic brani pik, Kalinic isto odlicno brani, vec sam rekao ranije da je Srbija na SP igrala ICE odbranu od pika i to se vidi na primeru njih dvojce. Neprijatno me je iznenadio Jaka koji bas lose brani pik i koji mora da radi na tome.

E sad da napisem i par reci o napadu posto sam se dosta raspisao o odbrani od pika, pa necu jos dugo.

Odmah na pocetku utakmice nasa karakteristicna akcija gde Djenka razmenjuje blokadu sa Bobijem kako bi on dobio sto bolju poziciju da igra u niskom postu, ali ovde akcija staje i to je jako cudno, da ne kazem lose. Kako to rade San Antonio Sparsi? Isto kao i mi otvaraju akciju s tim sto bek koji razmenjuje blokove sa centrom(u ovom slucaju Djenka) posle toga dobija pik od igraca koji stoji u sredini na liniji penala(u ovom slucaju Kalinic bi trebao da se spusti i da Djenki blok) i izlazi na liniju za 3p posle cega moze da dobije pas od igraca sa loptom na boku, iz cega moze da usledi sut ili centralni pik. Centar(Bobi u ovom slucaju) takodje ne mora da iskljucivo igra dole pod kosem vec moze da se popne i odigra bocni pik sa plejmejkerom na nepostavljenu odbranu(to bi Cirbes recimo mogao da radi). Tako da ne shvatam sto nam je ta akcija toliko siromasna.
Na 3:50 jako lepa akcija gde Vilijams daje loptu Djenki, zatim krece u kretnju i dobija blok od Tejica. U isto vreme Kalinic dobija blok od Tejica i ima loptu na sredini. Kalinic sada moze da vrati loptu Vilijamsu da on odigra pik sa Tejicem ili mu spusti na post, ali umesto toga on igra pik sa Bobijem. Iako nisam bas za ideju da Kalina igra pik jako dobro je video Tejica samog koji je ovde trebao da sutne, umesto toga krece u prodor, stvarno ne znam zasto ali se ipak sve dobro zavrsilo.  Ovaj napad je u sustini prikaz onoga cega Zvezda zeli da radi, u sustini mi dosta forsiramo pik igru sto nije losa ideja s obzirom da imamo plejmejkera koji fenomenalno igra pik(Vilijamsa) a i centra koji odlicno igra pik(Cirbes) i u sustini nasi napadi su varijacija na temu ovakvih akcija, pik, protok lopte, trazi se rupa u odbrani i prodor...nije to lose, pogotovu jer je protok lopte bio dobar na ovoj utakmici.
Na 6:50 kao sto rekoh, varijacija na temu ove akcije, dosta pasova, dobre kretnje, pogledajte kako akcija uopste ne staje ali se vidi neuigranost kada Jovic zaboravlja da postavi blok Kalinicu. Kalinic zatim dobija urucenje i igra pik. Ovde smo se provukli malo ali kao sto vec rekoh, napad ni u jednom trenutku nije stao.
Na 8:00 opet varijacija na temu, ali su nasi zbunjeni malo, kretnje su slabe i na kraju jako losa zavrsnica napada.
Na 11:45 sjajna nova akcija za Djenku koji prvo utrcava u reket i onda ima opciju da nastavi kretnju i dobije dvostruku blokadu na toj strani, ili ova druga opcija za koju se on odlucio, da promeni pravac i dobije blok od Cirbesa. Cirbes je malo lose postavljen i Djenka treba da protrci tik uz njega kako bi igrac koji ga cuva i juri da popije tu istu blokadu, to se ne desava pa Djenka nema otvoren sut. Akcija se pretvara u post akciju za Cirbesa koji pametno baca povratni pas, opet sjajan protok lopte i Kalinic ne pogadja otvorenu trojku. Dakle, dragi forumasi, plakali ste za akcijom za Djenku da se otvori za sut iz blokova - evo vam je!
Na 17:25 fina akcija za Blazica koji dobija urucenje a zatim pik sa Cirbesom sto mu omogucava prodor kroz sredinu i lake poene.
Na 21:35 opet varijacija na temu naseg osnovnog napada, lepe kretnje, dobar pik, lep pas za Vilijamsa koji ostaje sam ali ne zeli da sutira. Ipak, lep dribling, pas za Djenku koji razvlaci odbranu prodorom i nalazi samog Mitra za 3. Sve odlicno, ali nema kosa. Ovo je dakle 3. ili 4. put da nasi igraci ostaju sami na sutu za 3 iz akcija koje smo izgradili.
Na 23:41 lepo razbijamo zonu 2-3. Lepa kretnja Djenke bekovima iza ledja koji ga nisu provaili i Djenka ostaje sam na sutu za 3p.
Luka Mitrovic je savrseno oruzije za napad na zonu, i na 26:00 se to lepo vidi. Sjajan napad na zonu, sjajan protok lopte, niko je ne gnjavi i spusta u dribling, lopta nalazi Luku koji je na penalu i Luka iz te pozicije moze i u prodor ili da proigra naseg centra, sto i cini.
Na 33:15 akcija gde Djenka daje Bobiju blok u ledja da ostvari sto bolju poziciju u postu. Pretpostavljam da Djenka sad treba da izadje na liniju za 3p i baci pas Bobiju ali i Bobi i Djenka su zapeli tamo za svoje igrace pa je pas isao u stranu.
Na 39:00 lepa minijatura, centralni pik Vilijams - Bobi i onda...
UTRCAVANJE DANGUBICA ODBRANI IZA LEDJA  :hail: :hail: :hail:
Ja sam mislio da Radonja ima alergiju na utrcavanja odbrani iza ledja i to je ono sto i Dangubic i Kalina moraju sto vise da rade, i sto je Kalina sa puno uspeha radio u reprezentaciji.
46:27 lopta Jaki na bok, Cirbes postavlja 2 bloka, i dobija loptu na sredini. Akcija sada ima dve varijante. Prva varijanta je Kalini da lopta ide na niski post, sto se desava u ovom primeru, ili na 52:20 Vilijams da istrci iz bloka posle cega on i Cirbes mogu da odigraju pik.
Jedna fenomenalna akcija posto se Jovic zabio u odbranu na 48:15. Jovic dodaje Tejicu koji daje loptu Jaki i postavlja mu pik i otvara se u sirinu. Jaka dobija drugi pik od Cirbesa koji se otvara ka kosu. Fenomenalno, sada Jaka ima 3 opcije - ostvario je prodor u sredinu i moze sam da zavrsi, moze da baci loptu Cirbesu ili Tejicu na liniji za 3p. Sto vise ovoga, molim vas!
56:10 rogovi gde se Cirbes otvara ka kosu, a Mitrovic u sirinu. Dobra ideja, ali Mitrovic lose postavlja pik.
Na 57:20 opet jedna minijatura gde Cirbes postavlja pik ali ovoga puta Cirbes u nameri da razbije ICE odbranu od pika u poslednji cas menja stranu na kojoj ce postaviti pik i tako omogucava lep prodor Vilijamsa u stranu.
59:30 - pogledajte kako napad ni u jednom trenutku ne staje, a to je bio jedan od mojih najvecih prigovora Radonjicu.
I konacno na 1:00:00 da izdvojim odlicnu UCLA kretnju Rebica koji dobija pas od Cirbesa i zatim je salje dalje. Ovaj pas Cirbesa Rebicu obicno tesko prolazi ali eto, ponekad je lepo uhvatiti odbranu na spavanju.

Da rezimiramo - Markus Vilijams daje sasvim drugu dimenziju Zvezdinoj igri, i Levski i nije neki reper ali ja sam sasvim zadovoljan vidjenim. Iako nemamo puno kompleksnih akcija, osnovna ideja je tu, protok lopte je odlican, napad ne staje i to deluje mnogo mnogo bolje u odnosu na zavrsnicu prosle sezone. Najvece oruzije u napadu nam je i dalje tranzicija ali ni pozicioni napad ne deluje lose. Videcemo kako ce to izgledati protiv Cibone i Galate ali nije lose. Daleko od toga da se sve svodi na individualni kvalitet nasih igraca.

I za kraj da pohvalim izuzetnu odbranu Stefana Jovica. Decko je zmajski igra, svaka cast. Trener Levskog me takodje jako prijatno iznenadio, sasvim korektna igra sa njihove strane, ali je njegova ekipa isuvise nekvalitetna za nas.

Sve u svemu ja se izvinjavam sto je analiza ovolika, nadam se da cete imati vremena da procitate, meni je bilo zadovoljstvo napisati sve ovo. Ubuduce ako budem pisao neku ovaku analizu bice kraca. Napisite sta vi mislite obavezno, da razvijemo jednu lepu diskusiju na ovoj temi.

Ван мреже Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.450
  • Activity:
    98.83%
  • Репутација: +5822/-2218
Stefke, što se izvinjavaš na dužini, analiza je sjajna i takvim upisima se nadam i dalje.

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.818
  • Activity:
    44%
  • Репутација: +4887/-5309
Procitao sam analizu u jednom dahu, ovo je i takva tema za duge upise, samo pici Stefke, uzivanje je bilo citati  :ziveli2:

Ван мреже STEX

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.711
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +491/-340
  • IVKOVIC MARKO - ZIVIS !
stefke  :hail:

odlica analiza i jedno veliko bravo sto si objasnio ovo sto se tice naseg napada

nadam se da ces nastaviti sa pisanjem  ;)

Ван мреже ticket

• Врховна маца!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.113
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +531/-262
Pohvala i od mene. Svaka cast!

Ван мреже Каспер

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.190
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +828/-1366
Svaka cast Stefke  :ziveli2:

Aj da dodam ja jos na ovo tvoje:
Off Topic

Sve je ''izvuceno iz Stefketovog posta.
« Последња измена: 05 Октобар 2014, 18:52:10 Каспер »

Ван мреже zvezdamojaljubav

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 201
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +177/-21
  • Zvezda iznad svega
Pohvale i od mene stefke i samo nastavi da pises i ovako kratke analize (moze i duze slobodno zato je ova tema).

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.775
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +2556/-524
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
svaka čast stefke, nadamo se da ćemo još gledati ovakav materijal

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 14.611
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +4448/-3825
Stefke svaka cast!E ovo su postovi koje je milina citati!   :hail:

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Activity:
    0.33%
Hvala vam puno na komplimentima, videcu da sto vise ovakvih analiza radimo tokom sezone.

Dogovorili smo se Kasper i ja u vezi saradnje tako da cete sledecu analizu utakmice protiv Cibone dobiti u vidu video klipa da ne morate konstantno da se prebacujete sa video klipa na tekst itd...  :))

Jako mi je drago sto smo ovo pokrenuli jer smatram da je bas falilo nesto ovako da priblizi malo nasu igru ljudima, i da doprinese kvalitetu rasprave na forumu kada diskutujemo o igri.

I da vam napomenem da ja nisam kosarkaski trener, samo sam zaljubljenik u kosarku, nisam bezgresan tako da ako neko ima neku zamerku, kritiku ili stavec slobodno, ovde smo zbog Zvezde i zelimo konstruktivan razgovor.

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.001
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1038/-339
  • Свуда грми около....
Stefke bravo za trud i analizu, isto tako + i kasperu jer je olakšao praćenje  svega o čemu si govorio.

Dodao bih samo snimak(tutorial) za one koji ne vladaju terminologijom, kako bi lakše pohvatali o čemu se radi.

How to ICE the Pick And Roll

Takođe preporučujem trening sa Nebojšom, za osnovu sasvim dobro...

samo_titula

• Гост
Svaka cast Stefke za analizu  :hail:  :hail: svaka cast i za Kaspera koji je fino to poslozio u klipu !

Ван мреже dovla zmaj

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.722
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +1035/-1221
Meni i pored ove analize situacija i akcija u napadu u 95% slucajeva deluje da se sve svodi na neku improvizaciju.
Protiv ekipe levskog dovoljno je da bilo ko zapocne prodor i uz dobar pas imamo otvoren sut u skoro svakoj akciji.
Videli smo protiv efesa kad su nas stegli ozbiljno koliko ne mozemo da prdnemo u napadu.
Sto se odbrane tice, toje manje vise to. Levski i slicni nam uglavnom ne mogu nista dok ce jace ekipe samo tako da nam eksploatisu mane. Tu mislim na neatlecizam Markusa i Bobijevu nepokretnost, i naravno manjak iskustva jer smo mlad tim.

Ali pre svega svaka cast forumasu Stefketu sto je za tako kratko vreme uspeo da....

Ван мреже Zvezdin Vojvoda

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.290
  • Activity:
    1.67%
  • Репутација: +371/-239
Немам времена ових дана да пролазим короз све детаље које је стефке маркирао, али подржавам овај вид дискусије. Поред тога што је смислен, више је него користан (вид дискусије, за Стефкета још не знам ;)). Коначно ћемо видетеи шта нам заправо фали и надам се да ћемо се ослободити неких стереотипа о нашем тиму који некада знају да буду неводољно тачни или чак потпуно нетачни. Када будем имао више времена, у другој половини овог месеца, надам се, активно ћу се укључити у ову дискусију. Поздрав!!

На мрежи wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 3.258
  • Activity:
    3.67%
  • Репутација: +1946/-20762
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
Predivno Stefke,odlicna analiza.Milina za citati i gledati sa onim sto je Kasper uradio.Bravo momci.

Ван мреже Каспер

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.190
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +828/-1366
Hvala i vama na pohvalama  :ziveli2:

Off Topic
Samo da se zna da ne izjednacavam ono sto sam ja odradio i ono sto je Stefke, njegov posao je bio mnogo tezi.

Ван мреже sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.049
  • Activity:
    11.33%
  • Репутација: +567/-702
Stefke i Kasper, svaka cast. Naklon do poda.

Malo je tesko bilo sta reci posle ovakvih analiza, ali evo i par mojih skromnih, amaterskih, zapazanja.

Na pocetku snimka, negde na 2:10, imamo neku akciju za ceoni aut, koliko sam uspio da vidim neki uzastopni blokovi za Djenku ali je bas smuseno ispalo, sto se kaze: “nidje veze”. Teja je jos I pokusao neki blok a Bobi nista. Akcija I varijanti iz ceonog auta moze biti dosta I to jako dobrih. Recimo da iskoristimo coveka od 221 cm da dobije loptu blizu kosa. Ali dobro, ovo je pocetak i prva zvanicna utakmica, tako da ce se verovatno nesto bolje smisliti i uigrati.

Generalno, cini se da nam je rotacija u odbrani poprilicno klimava u nekim trenucima. Nekada ne pomozu dovoljno a nekada iskacu bez potrebe. Na 6:35 na neko petljanje Levskog na kapici, koje brane Mitar I Bobi, i kasniji PnR iz toga, nasa strana pomoci ne postoji. Svi su manje vise zalepljeni za svoje igrace. Djenka nesto pokusava ali kasno. Takodje, na 7:50 – pisao je Stefke o ovome, mada se ne bih bas slozio sa njim do kraja. Mislim da je ovde Luka ispao bespotrebno iz igre i covek je ostao sam na drugom pasu na liniji za tri poena. Bolje ekipe sa dobrim suterima na poziciji 4 ce ovo dobro kaznjavati.

Vracanje u odbranu je bilo bas sporo u pojedinim trenucima. Na 7:15 recimo. Srecom nas je izvadio faul u napadu, ali ne mozemo na to racunati stalno. Cini mi se da se stalno potencira nasa predispozicija da igramo dobru tranziciju, ali bih rekao da to vazi samo iz odbrane u napad. Losim vracanjem u odbranu, mi protivniku ostavljamo prostor da nas tuce nasim najjacim oruzjem. Dobro, koliko se to moze popraviti kada imas 221 cm centra u igra je pitanje.

Na nekih 11:45 – sjajno odigrano, kretnje, citanje odbrane, protok lopte…samo jos da smo pogodili trojku. Ali dobro, skok u napadu I popravni. Ali to onda ponovo jako lose izgleda. Umalo nam nisu presekli loptu a posle toga Djenka nerezonski sutira onu njegovu dugu dvojku. Cini mi se da posle skoka u napadu nemamo tacno odredjenu akciju vec se ide na solo resenja.

Da ne bude kako samo kudim, imali smo sjajnih trenutaka, inspiracija, borbenost, pa cak i napad na zonu nam je raznovrsniji nego prosle godine, barem tako izgleda protiv nejakog Levskog. Koji, kako se vecina slaze, nije neko merilo ali svejedno, mislim da nam je bas ovakva utakmica i trebala za ulazak u novu sezonu.   

Pozz i jos jednom sve pohvale za Stefketa i Kaspera.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Activity:
    0.33%
Meni i pored ove analize situacija i akcija u napadu u 95% slucajeva deluje da se sve svodi na neku improvizaciju.
Protiv ekipe levskog dovoljno je da bilo ko zapocne prodor i uz dobar pas imamo otvoren sut u skoro svakoj akciji.
Videli smo protiv efesa kad su nas stegli ozbiljno koliko ne mozemo da prdnemo u napadu.
Sto se odbrane tice, toje manje vise to. Levski i slicni nam uglavnom ne mogu nista dok ce jace ekipe samo tako da nam eksploatisu mane. Tu mislim na neatlecizam Markusa i Bobijevu nepokretnost, i naravno manjak iskustva jer smo mlad tim.

Ali pre svega svaka cast forumasu Stefketu sto je za tako kratko vreme uspeo da....

Pa dobro, pre svega je jako tesko porediti Levski koji je ekipa za 30 razlike i Efes koji je EL ekipa, sa sjajnim strategom i preskupom ekipom. Efes ce isto biti defanzivna ekipa ove sezone tako da mislim da nije strahota sto su nas zaustavili u napadu, a i mi smo bili bas sumnjivi u napadu na toj utakmici i igrali smo skroz nesto drugo u odnosu na Levski, pre svega mislim na besomucno guranje lopte u niski post.

Stefke i Kasper, svaka cast. Naklon do poda.

Malo je tesko bilo sta reci posle ovakvih analiza, ali evo i par mojih skromnih, amaterskih, zapazanja.

Na pocetku snimka, negde na 2:10, imamo neku akciju za ceoni aut, koliko sam uspio da vidim neki uzastopni blokovi za Djenku ali je bas smuseno ispalo, sto se kaze: “nidje veze”. Teja je jos I pokusao neki blok a Bobi nista. Akcija I varijanti iz ceonog auta moze biti dosta I to jako dobrih. Recimo da iskoristimo coveka od 221 cm da dobije loptu blizu kosa. Ali dobro, ovo je pocetak i prva zvanicna utakmica, tako da ce se verovatno nesto bolje smisliti i uigrati.

Generalno, cini se da nam je rotacija u odbrani poprilicno klimava u nekim trenucima. Nekada ne pomozu dovoljno a nekada iskacu bez potrebe. Na 6:35 na neko petljanje Levskog na kapici, koje brane Mitar I Bobi, i kasniji PnR iz toga, nasa strana pomoci ne postoji. Svi su manje vise zalepljeni za svoje igrace. Djenka nesto pokusava ali kasno. Takodje, na 7:50 – pisao je Stefke o ovome, mada se ne bih bas slozio sa njim do kraja. Mislim da je ovde Luka ispao bespotrebno iz igre i covek je ostao sam na drugom pasu na liniji za tri poena. Bolje ekipe sa dobrim suterima na poziciji 4 ce ovo dobro kaznjavati.

Vracanje u odbranu je bilo bas sporo u pojedinim trenucima. Na 7:15 recimo. Srecom nas je izvadio faul u napadu, ali ne mozemo na to racunati stalno. Cini mi se da se stalno potencira nasa predispozicija da igramo dobru tranziciju, ali bih rekao da to vazi samo iz odbrane u napad. Losim vracanjem u odbranu, mi protivniku ostavljamo prostor da nas tuce nasim najjacim oruzjem. Dobro, koliko se to moze popraviti kada imas 221 cm centra u igra je pitanje.

Na nekih 11:45 – sjajno odigrano, kretnje, citanje odbrane, protok lopte…samo jos da smo pogodili trojku. Ali dobro, skok u napadu I popravni. Ali to onda ponovo jako lose izgleda. Umalo nam nisu presekli loptu a posle toga Djenka nerezonski sutira onu njegovu dugu dvojku. Cini mi se da posle skoka u napadu nemamo tacno odredjenu akciju vec se ide na solo resenja.

Da ne bude kako samo kudim, imali smo sjajnih trenutaka, inspiracija, borbenost, pa cak i napad na zonu nam je raznovrsniji nego prosle godine, barem tako izgleda protiv nejakog Levskog. Koji, kako se vecina slaze, nije neko merilo ali svejedno, mislim da nam je bas ovakva utakmica i trebala za ulazak u novu sezonu.   

Pozz i jos jednom sve pohvale za Stefketa i Kaspera.

Mislim da su ovi problemi sto si ti naveo u sustini posledica neuigranosti i to se jasno vidi. Rotacije i akcije moraju da se uvezbavaju do bola kako bi dobro izgledale. Bilo je i par uzasnih nerezonskih divljackih napada koje nisam potencirao u snimku ali to je opet kao sto rekoh vise posledica neuigranosti pa napad stane pa neko isforsira. To ce sigurno izgledati bolje vremenom i nastavicemo da pratimo.

Sto se tice situacije na 7:50, tacno da je ovde Luka bas uzasno odigrao odbranu, to si lepo primetio. Kao da mu je stao mozak u ovom napadu, prvo je zaboravio da isprati igraca sa loptom, pa je Cirbes lepo izrotirao da pokrije to a onda Luka ostaje da stoji na penalu i pojma nema koga da preuzme u odbrani.

На мрежи wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 3.258
  • Activity:
    3.67%
  • Репутација: +1946/-20762
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
Stefke,cenim da ces sa najvise uzivanja ikada da pises analaizu,jedva cekam.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum