Аутор Тема: Из тренерског угла - анализа игре, похвале, примедбе и сугестије  (Прочитано 88211 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
Stefke,cenim da ces sa najvise uzivanja ikada da pises analaizu,jedva cekam.

I ja isto jedva cekam da izadje snimak utakmice pa da se bacim na posao  :srbinosm: vec sam napisao u temi za utakmicu da bih voleo da se fokusiram u sledecoj analizi o M-Willu i kako se on odlicno uklapa u ono sto mi igramo u napadu, ima jedna nova akcija koju bih da analiziram, ima i jedna odlicna akcija iz auta koju sam primetio da smo odigrali danas i tako...bice i jedan kratak segment o tome kako smo cuvali Blesingejma danas jer je on ipak taj koji nas je sahranio u polufinalu ABA lige...tako da cu videti da prokrstarim malo i kroz tu utakmicu ako budem smogao snage, poredjenja radi.

Inace, Stefan Jovic ne prestaje da me fascinira svojim partijama pa se ozbiljno razmisljam da uradim i jednu posebnu, kracu analizu samo za njega i njegove partije, ali da ga ne ureknem jos  :srbinosm:

Ван мреже Mareka

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 131
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +59/-38
Jedna bitna stvar koju sm romenili u odnosu na proslu sezonu,  a to je da lopta do Bobija / Cirbesa stize lakse zato sto se napada kos.. Kad se iz aviona vidi da hoces da odigras centru mnogo je tesko baciti pas pa makar bio najbolji asistent. S druge strane,  kada se "gleda" kos, onda lakse i lopta cirkulise ..

На мрежи wolf

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 3.266
  • Activity:
    3.5%
  • Репутација: +1953/-20763
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
Volim Dija ali sve je mnogo lakse kada imas ofanzivno orikentisanog playa koji svojim asistencijama,kontrolom lopte unosi sigurnost celom timu,od bekova do centra a pritom uhvati po koji skok i nije duduk u odbrani.Bravo Radonja,sklapas kockice polako.Mnogi su ga kritikovali tokom prosle sezone zbog nedovoljno asistencija evo sad 50 za dve utakmice a niko rec hvale,ne radi se to tako  ;) tad njegiva krivica a sad nije njegova zasluga.Bice dana i za trofeje  :001_cool:

Ван мреже pedjancz

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.242
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +495/-942
Primetio sam da Radonjic poziva akcije. Da li je to okej? Koje su prednosti i mane toga? I jos jedno pitanje, mozda nije za ovu temu ali posluzice odgovor svakako: koja je razlika kada desnoruki kosarkas sutira pod uglom od 45 stepeni na kos sa leve strane i kada sutira sa desne?

Ван мреже Kerber

• Веран као пас
  • Поруке: 579
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +97/-224
Primetio sam da Radonjic poziva akcije. Da li je to okej? Koje su prednosti i mane toga? I jos jedno pitanje, mozda nije za ovu temu ali posluzice odgovor svakako: koja je razlika kada desnoruki kosarkas sutira pod uglom od 45 stepeni na kos sa leve strane i kada sutira sa desne?
Što se šuta tiče, to dosta zavisi od načina izbačaja tj. zavisi od toga da li igraču prilikom izbačaja šaka ide ka unutra ili ka napolje, kada šaka ide spolja odnosno kada vuče na desnu stranu šut sa 45 stepeni sa leve strane više odgovara, ako šaka teži ka unutra onda je bolja pozicija 45 sa desne strane

Ван мреже wucha20

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.360
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +247/-121
  • Још давно ко дете...
@Kerber
Можда сам ја неупућен али први пут чујем за ту теорију коју спомињеш... једино можда има смисла уколико је шут о таблу.

По мени много више има утицаја начин на који се играч зауставља у два контакта (припрема за шут) приликом изласка из блока. Многима више одговара да заломе око блока и очешају га раменом руке која није шутерска. Приликом спот ап ситуација мислим да је потпуно свеједно којом руком шутира. Механика шута је нешто сасвим друго.

@pedjancz
Што се тиче позивања акција, када тренер хоће да се експлицитно одигра нека акција онда то сугерише и плеју. Радоња то воли да ради. Предност позивања од стране тренера је та што он сматра да у том тренутку има бољи увид у целокупну ситуацију на терену и  да ће конкретна акција највише донети. Када је плеј искуснији и уигранији са екипом чешће сам доноси одлуке шта ће се играти. Уколико је и креативан и зна сам да препозна ситуације (као М-Вил) потреба за тим се смањује.

Ван мреже dovla zmaj

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.722
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1035/-1221

Obratiti paznju sta je sve Zirbes odradio u ovom napadu. Kolko znaci pokretan centar. 2 puta kretao u blok, konstantna kretnja,borba za poziciju i na kraju livada za Kalinica (mozda uz faul doduse)

Ван мреже Zvezdin Vojvoda

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.296
  • Activity:
    2.17%
  • Репутација: +372/-239

Болд 1: Овде нема правог одговора. Ствар је филозофије. За мој укус Радоњић превише контролише нападе. Ја више волим тренере које играче уче принципима у напду, размишљањима, начину како желе да тим напада, а играчима остављају слободу да одлучују на терену. Пример Светислав Пешић. Радоњић у 80% напада зове акцију, па се често дешава да у 8ој секунди напада мења своју одлуку, а играчи већ постављени . . . Ја сам против тога у сваком случају.

Болд 2: Ни овде нема правог одговора јер је маханика шута различита од играча до играча, али десноруки играч који има правилан избачај би требало боље да шутира са леве стране, јер му лопта лепше лежи у руци. Наравно то није правило, зато се и ради скаутинг сваког играча посебно. Родман је, на пример, припремајући се за утакмице плејофа користио напредну статистику да види где се најчешће одбија лопта када неки играчи шутирају из посебних позиција на терену.

ЕДИТ ОК Бригел
« Последња измена: 09 Октобар 2014, 19:19:17 Zvezdin Vojvoda »

Ван мреже Nino

• Веран као пас
  • Поруке: 589
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +211/-111
    • BasketLand
Možda nije prava tema ali ajde. Koliko je merodavna ova +/- statistika? Npr. Armsted je protiv groblja imao -2, a imao je sjajan meč 26p, 50% za 3, 47% za 2 i najzaslužniji je što su dobili meč. Marelja iz Mege recimo -4, 16p, 8 sk, dobili su meč. Možda loše gledam na to, ne znam i je l' to uopšte bitno toliko?

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.780
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +2563/-524
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
mojne da pišete drugim bojama slova osim standardne

Ван мреже dovla zmaj

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.722
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1035/-1221
Možda nije prava tema ali ajde. Koliko je merodavna ova +/- statistika? Npr. Armsted je protiv groblja imao -2, a imao je sjajan meč 26p, 50% za 3, 47% za 2 i najzaslužniji je što su dobili meč. Marelja iz Mege recimo -4, 16p, 8 sk, dobili su meč. Možda loše gledam na to, ne znam i je l' to uopšte bitno toliko?

Pa recimo da je jedan od parametara kakav je taj igrac u odbrani, iako ne mora nista da znaci.
Na primer Armsted je usao kad je bilo 6 za Krku, onda su se ovi zaleteli i preokrenuli, a on je poludeo i jos jednom prelomio u njihovu korist za +4 na kraju. Zbirno -2. E sad, sbbkbb da on nije ulazio se ne zna ali je delovalo da bi se Krka raspala.

Kod nas je ja mislim najcesce Lazic imao najveci taj +/- rejting. iz razloga sto utegnemo odbranu svaki put kad udje. Sa druge strane nije isto da li ulazis kada je ekipa u bonusu ili ne. Dao sam ti primer Lazica, napravi covek par faulova, ne dozvoljava lake poene, izbaci nas u bonus i ode sa +6,7 indeksom na klupu i onda ko udje znatno mu je teze da odrzava pozitivan skor.

Nama u svakom slucaju vazan parametar posto igramo sa dosta izmenjenim petorkama pa moze da se uporedi.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 14.853
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +4521/-3970
@ Nino
Pazi ako gledaš statistiku igrača na sajtu ABA lige (mada svuda je tako) gledaj onu rubriku gde piše VAL.To se odnosi na svakog igrača posebno a ovo +/- zavisi od više faktora i svi pomisle da je to njegov učinak 
To +/- se više odnosi na to kako se ekipa rezultatski kretala dok je taj igrač bio u igri

Ван мреже Дућа

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.127
  • Activity:
    1.33%
  • Репутација: +1582/-1703
  • Члан породице Зићла.
Цитат: Nino link=topic=6599.msg1193809#msg119380 нпр9 date=1412848803

10 dana odmora od ćićmija admina za nelsonov -10
« Последња измена: 09 Октобар 2014, 13:17:41 Ћићми »

Ван мреже wucha20

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.360
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +247/-121
  • Још давно ко дете...
Јесте та валоризација или индекс далеко бољи од +/- , вероватно и најбољи статистички параметар који је смишљен али као и сваки други не мора бити прави показатељ ствари. Сви већ знамо ону причу да је"статистика као бикини".

Баш је пример Армштад који је био далеко најбољи играч Крке и имао индекс 14 а рецимо Хукић који се испуцавао као луд чак 20. С друге стране, пример Вилијамса је потврда да је играч са највећим идексом и најбољи/најкориснији на тој утакмици.

Најбоље је свакако одгледати утакмицу а ако није могуће онда погледати мало и друге статистичке колоне. Проценат шута али уз број узетих, минуте на паркету....

Ван мреже Dr Haus

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 252
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +89/-43
Statistika je kao rendgen ne kao bikini, samo kao što ja naprimer blejim u rengenski snimak tako neko džabe bleji u statistiku. Moraju se posmatrati sve kolone, čak i play by play da bi se stekao pravi utisak korisnosti nekog igrača. Kada pogađa kada maši, kakvi su mu procenti kad gubimo 10 razlike kakvi kad vodimo, kad maši bacanja, kad je nebitno ili kad je do or die situacija. Sa kim je u petorci, sa prvim centrom ili sa drugim, sa prvim plejom ili sa drugim.

Ван мреже Nino

• Веран као пас
  • Поруке: 589
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +211/-111
    • BasketLand
@ Nino
Pazi ako gledaš statistiku igrača na sajtu ABA lige (mada svuda je tako) gledaj onu rubriku gde piše VAL.To se odnosi na svakog igrača posebno a ovo +/- zavisi od više faktora i svi pomisle da je to njegov učinak 
To +/- se više odnosi na to kako se ekipa rezultatski kretala dok je taj igrač bio u igri

Znam šta znači, nisam ni mislio da je indeks, nego me eto zanimalo koliko je bitno. Hvala

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Activity:
    0%
Indeks korisnosti moze a i ne mora da bude prikaz koliko je igrac dobro igrao na toj utakmici. Ameri u NBA ligi su skoro uveli kamere koji snimaju po celom terenu, i na osnovu toga mogu da prave izuzetno napredne statistike i da izvlace silne indekse. Daleko od toga da su nasli nesto bas pouzdano, ali ne biste poverovali koliko se cak i neki strucni stabovi bave tim stvarima.

Ван мреже njuma_njuma

• За вечну славу, за победу!
  • Члан ФК
  • Поруке: 816
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +335/-196
Stefke hoce li biti analize veceras mozda, da znam da li da cekam?  :ziveli2:

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Activity:
    0%
Stefke hoce li biti analize veceras mozda, da znam da li da cekam?  :ziveli2:

Bice okacena sutra. Ja mislim da cete biti zadovoljni :) bice jos bolje odradjena nego sto sam odradio protiv Levskog. Sutra debitujemo u sklopu RSB ekipe pa cemo videti kako vam se svidja.

Ван мреже njuma_njuma

• За вечну славу, за победу!
  • Члан ФК
  • Поруке: 816
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +335/-196
Ma i da bude na nivou prosle ja cu biti prezadovoljan. Analize su sjajne samo tako nastavite.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum