Аутор Тема: Посета на Звездиним утакмицама  (Прочитано 343574 пута)

0 чланова и 7 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже 00 Деки

• Члан ФК
  • Поруке: 346
  • Activity:
    8.67%
  • Репутација: +586/-99
Одг: Посета на Звездиним утакмицама
« Одговор #4720 послато: 03 Октобар 2017, 19:46:26 »
Не стајем у одбрану селфара(мада кад одем и ја волим да опичим сад фоткицу две за успомену,јбг јер ко зна кад ћу опет да нађем времена ал прочитај ово што си написао  и само имај на уму да нема тог закона који ће да неког набије у затвор због пар бакљи,али и те како има закона који ће због те бакље Звезди да истера пар десетина хиљада евра из џепа!И не лажите се да ће неко да вам забрани да палите-неће јер они воле кад горе бакље!Свака бакљада доноси им кеша па што би се много бунили?Тако да...није ти то неки чврст аргумент у борби против људи који воле да се фоткају(а да се не лажемо,њих је увек било само је некад апарат и слика била доста скупа па није се имало са чим)

Па нећеш добити године за бакљу. Нека мања казна или новчана и забрана утакмица. Питај људе што крију лице кад пале бакље. Или још боље дођи па упали бакљу а немој да сакријеш лице  :fingers:.
Ако ћеш да се сликаш или снимаш твој проблем. Али немој друге да снимаш. Немој безвезе неког да увлачиш у проблеме.
Јес да сад пандури све снимају, поготово ћеш их видети у Пиониру изнад семафора, али зашто им олакшавати посао. Снимај се на истоку и западу колико желиш, пусти нас на северу да навијамо.
А то колико навијачи оштете клуб је ништа у односу на оно колико га оштете поједине особе на руководећем месту.

:srbinosm:

Ван мреже Микса

• Члан ФК
  • Поруке: 1.488
  • Activity:
    6.33%
  • Репутација: +1140/-485
« Одговор #4721 послато: 03 Октобар 2017, 20:40:56 »
Стара изрека каже: "Јебо човека који у кафани музику није окитио, и навијача који гол са бакљом није прославио."

Јер, што би Чола рекао: "Ко не зна шта мерак је, тај није пробао све."   :001_cool:

На мрежи zlidzon

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.726
  • Activity:
    10.17%
  • Репутација: +1980/-751
  • трибинаш
« Одговор #4722 послато: 03 Октобар 2017, 20:42:29 »
Ја кад видим да сам неком лику или риби у кадру, приђем и кажем да не желим да будем забележен у дигиталном формату неког икс лика или ипсилон рибе. Још мање желим да ми се лице сутра појави на неким фејсбуцима или инстаграмима или било којим другим облицима друштвених мрежа. Немају права на то, нису ме питали и здарво, нема шта да се објашњавам додатно. Боли ме колбас за дигитално друштво и како га перципира просечни селфиста, ја и у таквом друштву имам своја права а она гласе: Одјеби собјективом од моје фаце. Нисам пристао да моја фаца и/или комплетна појава заврши у приватној колекцији. Коњец.

Може да ме услика фотограф клуба или остали акредитовани новинари, може камера која врши пренос да ме ухвати у кадру, али на то сам ја лично пристао одласком на стадион.

А ви што сликајте, сликајте слободно, само пазите шта, кога и када сликате. Уз ваша писана и неписана права да се сликате, иду и писане и неписане обавезе. Немојте на њих да заборавите и сви ће бити срећни и насмејани. Много просто, него ето, људи по обичају компликују.

На мрежи Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 732
  • Activity:
    31%
  • Репутација: +1087/-679
  • Живко Кораћ
« Одговор #4723 послато: 04 Октобар 2017, 14:37:23 »
Иде Динамо па Мачва, па онда тек Келн и Арсенал.
Да ли долазиш?

Посете што се тиче једно једино питање.

Ван мреже somi_kac

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.321
  • Activity:
    9.5%
  • Репутација: +593/-579
  • Жива Боготац
« Одговор #4724 послато: 04 Октобар 2017, 14:48:34 »
Главни проблем недоласка на звездине утакмице јесте Београд. Оно мало њих из других градова што има времена/могућности/жеље да прати клуб, долази редовно на север. Или на веће утакмице.
Дакле, поента је како привући људе. Свима нам је јасно да неко из Херцег Новог, Чачка, Ниша, Бањалуке, Суботице, ко има жену/децу/ради суботом/нема финансијских могућности, не може да дође свако коло. Дакле, најлакше је сузити циљну групу на оне који живе до 20км око стадиона.
Треба покренути иницијативу да деци из основних школа буде џаба улаз на исток, без обзира да ли је прва утакмица као она акција што има или не. Самим тим, они млађи ће повући и родитеље. Тако од малих ногу деца добијају могућност да дођу, виде шта је Звезда и развијају културу одласка на стадион. Уместо оне: "Тамо су хулигани, туку се, боду се", и слично.

Ван мреже NNLice

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 592
  • Activity:
    6.83%
  • Репутација: +274/-261
« Одговор #4725 послато: 04 Октобар 2017, 15:50:17 »
Главни проблем недоласка на звездине утакмице јесте Београд. Оно мало њих из других градова што има времена/могућности/жеље да прати клуб, долази редовно на север. Или на веће утакмице.
Дакле, поента је како привући људе. Свима нам је јасно да неко из Херцег Новог, Чачка, Ниша, Бањалуке, Суботице, ко има жену/децу/ради суботом/нема финансијских могућности, не може да дође свако коло. Дакле, најлакше је сузити циљну групу на оне који живе до 20км око стадиона.
Треба покренути иницијативу да деци из основних школа буде џаба улаз на исток, без обзира да ли је прва утакмица као она акција што има или не. Самим тим, они млађи ће повући и родитеље. Тако од малих ногу деца добијају могућност да дођу, виде шта је Звезда и развијају културу одласка на стадион. Уместо оне: "Тамо су хулигани, туку се, боду се", и слично.
Деца која живе 20км од луксузне локације каква је Топчидер обично имају 300дин да сваке две недеље купе карту за утакмицу на Рајку. Мислим да проблем није у парама. Односно знам да је најмањи проблем у парама. Деца данас не да играју игрице, него гледају ликове преко јутјуба како играју игрице?! Децу прво треба одучавати од таквих ствари, па их тек онда учити култури одласка на стадион, цркву, итд. Друштво нам је много застранило. Потребно је едуковати родитеље, а то није задатак навијача већ неке културно-интелектуалне елите, како да објасне деци да не буду јебени дебили, него да живе.

Ван мреже ЦзРк

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 16
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +6/-8
« Одговор #4726 послато: 04 Октобар 2017, 20:30:00 »
Имам неколико ортака са којима се дружим и који "навијају" за Звезду, али који уопште не долазе на утакмице уз изговор да је наш фудбал лош и да имамо лоше играче а да притом ниједну утакмицу нису погледали.Од момента кад су сазнали да играмо са Арсеналом у Лиги Европе сваког дана причају о тој уткмици и о томе како ће ићи на Север навијати и тако даље.То је био мој први сусрет са "навијачима" који долазе само на европске утакмице а да притом не знају ни пола стартне поставе да наброје а камоли било коју песму да отпевају и они ће сада неком редовнијем навијачу само да заузимају место.

Ван мреже mirDa_zlo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 185
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +52/-47
« Одговор #4727 послато: 04 Октобар 2017, 21:54:19 »
Nece nikom zauzeti mesto, redovni navijaci su uzeli paket pre mesec i vise za sve 3 odnosno imaju sezonske koje pokrivaju i utakmice grupne faze.

Ako mislis na one vernije koji isto ne dolaze na domace utakmice ali eto gledaju na tvu zvezdu i umeju da nabroje tu postavu, a znaju i po koju pesmu, nije neka preterana razlika, barem ne ako zive u Bgu i okolini.

Ван мреже kelecevic

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 86
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +98/-183
« Одговор #4728 послато: 04 Октобар 2017, 23:45:43 »
Tema je postala degutantna, jebao nas i Keln i Arsenal sve zajedno...

'96. sam imao 13 godina, i tad nas je cale od drugara iz osnovne skole poveo na jug protiv Ekerena, na revans. Moja prva utakmica na Marakani, velika evropska. Nisam ni ja krenuo na Zrenjanin ili Apatin, vec na Ekeren. I od tada sam krenuo sve cesce, da bi kulminacija mog navijackog zivota na severu bila u periodu 2002.-2012. godine.

Poenta je, neka ih, neka dodju na Arsenal, sigurno ce odredjeni procenat njih postati nakon tog meca navijac/simpatizer koji ce cesce nego pre te utakmice da posecuje Marakanu.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Поруке: 2.639
  • Activity:
    5%
  • Репутација: +2565/-2258
« Одговор #4729 послато: 05 Октобар 2017, 00:06:03 »
Ekeren je bio 97. godine.

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.562
  • Activity:
    58.17%
  • Репутација: +714/-828
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #4730 послато: 05 Октобар 2017, 00:15:41 »
Bese neka kisa na Ekerenu?

Ван мреже no name

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.318
  • Activity:
    17.67%
  • Репутација: +1661/-1082
  • Imao srecu da rastem uz legendu. Hvala ti!
« Одговор #4731 послато: 05 Октобар 2017, 01:05:18 »
Cuj neka kisa :)
 Ne pamtim da je bio nekad veci pljusak a da sam prisustvoavao utakmici. Doduse sedeo sam na galeriji ali sam posle gazio vodu preko clanka i susio patike 3 dana.

Ван мреже Боканегра

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.044
  • Activity:
    20%
  • Репутација: +2094/-691
  • Само за Тебе и једино Тебе...
« Одговор #4732 послато: 05 Октобар 2017, 01:08:01 »
Bese neka kisa na Ekerenu?
Потоп. 02.10.1997. Као јуче да је било.

Са Тапатока.

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.562
  • Activity:
    58.17%
  • Репутација: +714/-828
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #4733 послато: 05 Октобар 2017, 01:11:00 »
Ne secam se rezultata, samo imam lose secanje uopšte, znam da smo ispali.

Ван мреже NoReason

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 29
  • Activity:
    1.33%
  • Репутација: +13/-12
« Одговор #4734 послато: 05 Октобар 2017, 04:52:09 »
Iskreno sezone2015/2016 kada smo bili neuporedivo bolji od svih u Super ligi i kada se stvarao sam "hype" oko predstojecih kvalifikacija za ligu sampiona i svi su svasta ocekivali tada a onda se desila Valleta gde smo odigrali veoma lose pa onda Ludogorets i Sasuolo su bar mene a i dosta ljudi skroz ubili tako da sam proslu sezonu skoro celu propustio jer nisam dolazio na stadionu sve dok nismo izgubili titulu protiv vozdovca kada je proradio inat(zbog silnih desavanja u medijima i nacina kako smo izgubili titulu) i od tada sam bio na svakoj, opet krenuo da se nadam pogotovo kada je dosao Milojevic i kada sam slusao kako razmislja kada je davao intervijue na pripremama i imao sam taj osecaj da cemo ovog puta uspeli, i uspeli smo. U principu hteo sam da kazem da su ljudi ubijeni u pojam posle proslogodisnjih kvalifikacija i tada je tribina izgubila brdo ljudi i da ovaj bum od 2 meseca (sparta,krasnodar,bate,keln) nece odma oporaviti tribinu u super ligi ali ce svakako zainteresovati nove ljude kojima je jedna od tih 4 prva utakmica i sigurno ce neki deo dolaziti na domace utakmice pogotovo kada se zavrsi liga evrope za nas ali mislim da navijaci ne trebaju da prozivaju ljude koji dolaze na Arsenal a ne dolaze na domace utakmice jer to nece dovesti ljude na domace utakmice, mislim da bi prava stvar bila da se pozivaju navijaci kao sto se to radilo pre nekoliko godina ("svi putevi vode ka marakani","nema leka za nas", koreografija na praznoj mari sa bakljama) ne secam se cega je sve bilo ali taj fazon, tada smo imali neki prosek od 15-20 k navijaca.

Ван мреже kelecevic

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 86
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +98/-183
« Одговор #4735 послато: 05 Октобар 2017, 08:15:38 »
Ekeren je bio 97. godine.

Onda, '97.sam imao 14 godina...  :biggrin:

Jeste bio potop, ali koliko se secam nije padala dok smo isli ka stadionu, vec je pocela neposredno pre pocetka meca i padala ceo mec, tako da je posle povratak kuci bio prava avantura.

Ван мреже посматрач

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 6
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +6/-9
« Одговор #4736 послато: 05 Октобар 2017, 10:52:57 »
Читајући уписе људи који прозивају друге због недоласка на стадион не могу да се отргнем утиску како већина не живи у реалном времену. Знате, паре јесу битне али нису толико пресудне у том погледу. Она прича као не купуј цигаре данас него дођи на стадион има смисла кад си клиња коме није проблем да ижицка пљугу на стадиону, али кад си иоле озбиљнији и старији то не пије воду баш.Сјећам се Ренџерса прије десетак година, пљуге 80 кинти, карта 800, десет дана их нисам куповао, био сам много срећан, али сам био клинац, сналазио се, није ми био проблем.  И није проблем 200-300 кинти, то је ситница за већину вјероватно, али су проблем приоритети који долазе са годимама. Некад сам имао групу, обилазили Србију, ишли по оно мало евро утакмица које су се играле напољу, али сад један има клинца, ради као црнац клуб не прати ни у новинама, један јури каријеру, нема времена да се видимо на пиву, један ми је први комшија и сам бог зна шта смо све прошли заједно, сад се деси да се не видимо по 10 и више дана, послови, породице, борба за голу егзистенцију... Један је постао “пијаниста”, један напољу, ради... И да не набрајам даље. И не дозвољавам било коме да воли Звезду више од мене и екипе са којом сам провео године по стадионима само зато што сад одемо пар пута годишње на неку утакмицу КК или ФК, једноставно те живот одведе на неке друге стране. Кад имаш кредит, кирију, клинце, нико те не пита јеси ли ти ишао на утакмицу па немаш паре за рату јер газда баш и не разумије твоју љубав, неке ствари једноставно мораш, а неке ма колико желио баш и не мораш. Не вриједи пљувати људе, нити ми имамо фудбалску културу ни стандард као енглези или њемци да су стадиони пуни било ко да је противник.

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 19.545
  • Activity:
    24.33%
  • Репутација: +2623/-2254
« Одговор #4737 послато: 05 Октобар 2017, 11:32:59 »
Ко хоће нађе начин. Ко неће нађе изговор.

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 19.545
  • Activity:
    24.33%
  • Репутација: +2623/-2254
« Одговор #4738 послато: 15 Октобар 2017, 13:31:07 »
Ок, отворићу је, али немојте да пишете оправдања за недолазак, већ се посветите доласку.

Ван мреже Antonio Negrić

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 59
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +162/-40
« Одговор #4739 послато: 15 Октобар 2017, 14:26:15 »
Slazem se da temu o poseti treba otvoriti jer to je osnov svega! Jebes i uspeh i neuspeh bez ljudi na stadionu. I pohvale igracima i teranje uprave...nista nema smisla ako nema publike zato je ta tema bukvalno najbitnija na svakom Zvezdaskom mestu pa i ovom.
Inace, sto se karata tice, i ja mislim da je preveliki sok vise za ljude nego sto je to nesto skupo, ali mislim da je uprava ko zna koliko godina imala samo stete i troskove nakon 90% meceva i nisu imali cime da pokrivaju utakmicu. Drugim recima, prodatim kartama za neku utakmicu nisu mogli da isplate tu samu utakmicu. I mislim da je tako vec duze vremena, i da su pokusali na ovaj nacin to da kompenzuju. Mislim da je to jako los potez, iako 100 dinara vise nije u sustini nista da das jednom u dve nedelje, opet je korak nazad na tribinama. Tako da, mislim da su oni zauzeli cvrst stav po tom pitanju pa taman igrali 3. ligu jer je onako bilo skoro pa neizdrzivo. Verujem da ni sada nije bolje nista jer dzabe poskupljenje kada nemas ljude. Ako bi kojim slucajem utvrdili da je do tih 100 dinara, verujem da bi se navijaci borili da se cene vrate na staro, ali ja licno mislim da je problem dublji. Prosle godine pred Ludogorec nisu bile 300 dinara, pa je opet bilo jako malo ljudi, porazavajuce. Tako da ne bi ja usmerio bes na to sto je skocila cena karte, vec bi trazio druge probleme koje treba otklanjati. Pre svega mislim na dve stvari. Prva je VOLETI ISKRENO KLUB, a druga je KULTURA DOLASKA NA STADION I KADA IDE I KADA NE IDE. Te dve stvari mi jos uvek ne posedujemo u toj meri, a imamo potencijal, to se najbolje videlo u poslednjih 10 godina. Raditi na ovim stvarima koje su usko vezane, makar sada, kada imas uspehe to mozes lakse da radis. Ne moramo da se secamo nicega, imamo utakmicu za 4 dana kakvu nismo imali 10 godina. Sad je vreme da se dize Zvezdaska svest i da se ogoli istina, jer posle jucerasnje posete niko normalan valjda nece uperiti u nekog drugog prstom kao krivca sto je bilo onoliko ljudi, vec u sve one koji su mogli a nisu dosli. Pre svega Beograd koji se sramoti iz kola u kolo. Juce je valjda po prvi put tastatura bila zakljucana mnogim sveznalicama koje su preskocile temu i komentarisanje na njoj. Zato sto znaju sta je istina i zato sto su im konacno usta zapusena bukvalno svuda. Zato treba krenuti od osnove a to je dolazak na stadion. Nebitno dal si ti Ultras iz kopa, ili simpatizer sa Zapada, ili malo jaci simaptizer sa Sevra...bitno je da dolazis ako mislis da se deklarises kao Zvezdas.
I zaboravio sam da dodam da smo ipak i dalje na ovim prostorima prvi, ako nista barem sto se navijacke tribine tice. Niko u Eks Ju nema kop cak ni upola od ovog sto smo mi juce imali. Ni Bosna ni Hrvatska, o drugima ne treba ni pisati.

Ево овде можемо да наставимо. Када сам написао да од ове сезоне-почетка сезоне наша навијачка трибина није најбројнија на овим просторима, мислио сам у односу на Хајдук из Сплита. Не бих писао ово да нисам сигуран у оно шта пишем. Како мислиш да нико у Екс Ју нема ни упола коп од овог јуче што смо ми имали? А Хајдук? Север јесте огроман и дупло већи од било које друге трибине на овим просторима што се тиче места на трибини, па иако изгледа да нас има мање нас има пар хиљада, али без обзира на то гледајући Хајдук, њихов север је сасвим солидно испуњен и далеко од тога да их нема ни упола од овога што сми ми јуче имали. Напротив рекао бих да их има више у просеку од ове сезоне, у најмању руку ту негде са нама. За све остале на овим просторима стоји да нису ни упола бројни као ми јуче.
Мени ја разлог за то што сам написао о броју од почетка ове сезоне да нисмо најбројнији била њихова утакмица са Ријеком и наша против Војводине коју смо у истом периоду играли. То ми је неки еквивалент да упоредим, мимо других њихових и наших утакмица (ту смо негде исти). Они су на тој утакмици са Ријеком имали пуну трибину на коју стаје неких 7 хиљада људи, кореографију преко целе трибине итд. Узео сам и у обзир да никакву Европу не играју, да су трећи на табели.
Можемо нашироко да причамо о овоме, и сигурно би дошли до разлога зашто је то тако код нас и тренутно код њих. Има још много утакмица па ћемо да видимо како ће бити на крају ове полусезоне и на крају сезоне.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum