Аутор Тема: Посета на Звездиним утакмицама  (Прочитано 343211 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.933
  • Activity:
    50%
  • Репутација: +4937/-5336
Одг: Посета на Звездиним утакмицама
« Одговор #60 послато: 26 Август 2014, 19:44:19 »
Dobra je prica on - line kupovina ulaznica, samim tim bi se rasteretile blagajne, i sve bi brze islo. Mnogo bode oci sporost oko ulaska na stadion, pa je u 30-35 minutu utakmice, poseta veca za nekoliko hiljada u odnosu na pocetak utakmice.
Mora da se ubrza taj proces , i da Zvezda ima pun kapacitet podrske od 1 minuta utakmice.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    50%
« Одговор #61 послато: 27 Август 2014, 16:19:04 »

Za subotu najavljaju idealno vreme, nadam se da ce i zbog toga publika doci u najvecem broju do sada na Marakanu.

Ван мреже Велики Делија

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 8.959
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +3268/-3915
« Одговор #62 послато: 27 Август 2014, 16:24:53 »
Samo da dodam link za kupovinu karata:

http://www.iticket.rs/prodajakarata.aspx

Ван мреже Ужичанин

• Веран као пас
  • Поруке: 716
  • Activity:
    8%
  • Репутација: +612/-769
  • Долазиш?
« Одговор #63 послато: 27 Август 2014, 16:27:03 »

Za subotu najavljaju idealno vreme, nadam se da ce i zbog toga publika doci u najvecem broju do sada na Marakanu.

Off Topic
Ово су ми најјаче приче пред утакмице. Време ће бити такво и такво. Возови иду тим распоредом. Аутобуси имају измењен саобраћај викендом. Људи, зар је битно да ли ће бити 25 или 10 степени, да ли ће да греје сунце или пада киша? Уосталом постоји кров на истоку и западу  :travka:
Не треба очекивати превелику разлику у односу на прва 2 кола. Пар хиљада горе-доле. Не знам шта треба више да се уради да би људи почели да долазе. За Маракану Београд мора да се пробуди. Немогуће је да у толиком граду нема 20 хиљада Звездиних навијача. 'Ајмо Цигани!

Ван мреже ПокваренаРолетна

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 55
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +49/-78
« Одговор #64 послато: 27 Август 2014, 18:15:04 »
Samo da dodam link za kupovinu karata:

http://www.iticket.rs/prodajakarata.aspx

По ком принципу ово функцише? Кад сам стигао дотле да кликнем на "да" да се обави трансакција одустао сам. Није ми проблем да купим на благајни него чисто из радозналости ме занима како ово ради.

Ван мреже Gaučo

• Веран као пас
  • Поруке: 516
  • Activity:
    14.83%
  • Репутација: +437/-462
  • Звездаш, не Делија
« Одговор #65 послато: 27 Август 2014, 18:18:16 »
Tek sad shvatate da više ljudi iz unutrašnjosti dolazi na Zvezdine utakmice, nego iz Beograda?

Ван мреже Велики Делија

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 8.959
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +3268/-3915
« Одговор #66 послато: 27 Август 2014, 18:24:52 »
По ком принципу ово функцише? Кад сам стигао дотле да кликнем на "да" да се обави трансакција одустао сам. Није ми проблем да купим на благајни него чисто из радозналости ме занима како ово ради.

Принцип плаћања ти је идентичан као рецимо код ствари из РС шопа или уплате чланарине преко нета. Дакле кредитна картица Виза или МастерКард са активираним плаћањем преко интернета. Онда, када уплатиш кинту ти одмах стиже мејл са пдф фајлом улазинце, коју можеш опуштено да одштампаш кући или било где другде. Када одштампаш карту у формату А4, можеш и да је савијеш, али мораш пазити да бар код на горњој десној страни не буде оштећен и да остане тако како јесте. И тоето.

Ван мреже Бојан_Бгд

• Члан клуба
  • РСБ екипа
  • Поруке: 1.143
  • Activity:
    2.67%
  • Репутација: +465/-262
« Одговор #67 послато: 27 Август 2014, 18:28:09 »
Tek sad shvatate da više ljudi iz unutrašnjosti dolazi na Zvezdine utakmice, nego iz Beograda?
Искрено , мислим да грешиш. Много је београђана који раније нису ишли, почело да долази на север. Ја сам се, кад је кренула мобилизација , изненадио које сам главе сретао на трибини. Из свих друштвених миљеа. Не верујем да превише људи из унутрашњости долази на утакмице директно из других градова, већ су то углавном студенти који студирају или људи који су се запослили у БГ-у.
И још нешто. Када је на северу било 500 људи, то су углавном били момци из Београда.
Већи је проблем приволети породичне људе за Исток и Запад, да долазе на утакмице, опет због економске ситуације. Да би повео двоје деце на утакмицу, треба ти најмање 15-ак евра за тај дан ако си из Београда, а много више пара, ако долазиш из других градова. Хм, људи ће радије ту кинту да дају на храну, слаткише, одећу, обућу, небитно, кад израчунају колико ће их то коштати. А да не причамо о квалитету фудбала.

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • Поруке: 7.119
  • Activity:
    21.67%
  • Репутација: +3882/-4734
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #68 послато: 27 Август 2014, 19:28:43 »
I za to postoji resenje.
Ako ides porodično na stadion, te karte za istok i zapad bi u tom slucaju trebalo da budu 50% jeftinije.
Odnosno radi se o porodičnom popustu.
Ako bi recimo istok kostao 200 dinara, a ti povedes zenu i dvoje dece to bi umesto 800, na kraju iznosilo 400 dinara.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    50%
« Одговор #69 послато: 27 Август 2014, 20:46:59 »
Upravo tako biče, eto ga jedan od dobrih predloga kako privući porodice na Marakanu, kad je Zvezda u pitanju uvek treba gledati širu sliku.

Ван мреже Психо

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 5.553
  • Activity:
    4%
  • Репутација: +1381/-1668
  • Север у трансу лудује !
« Одговор #70 послато: 27 Август 2014, 21:06:26 »
I za to postoji resenje.
Ako ides porodično na stadion, te karte za istok i zapad bi u tom slucaju trebalo da budu 50% jeftinije.
Odnosno radi se o porodičnom popustu.
Ako bi recimo istok kostao 200 dinara, a ti povedes zenu i dvoje dece to bi umesto 800, na kraju iznosilo 400 dinara.

To bi se samo tako iskoristilo. Skupe se grupice i podele. A one radnice na šalteru bi baš gledale da li je to grupa prijatelja,porodica ili neko treći u gužvari.

Ван мреже MrRedStar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.001
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1038/-339
  • Свуда грми около....
« Одговор #71 послато: 27 Август 2014, 21:18:18 »
To bi se samo tako iskoristilo. Skupe se grupice i podele. A one radnice na šalteru bi baš gledale da li je to grupa prijatelja,porodica ili neko treći u gužvari.

Pa i ne treba da gleda, pa necu ja vodim decu i zenu na blagajnu da bi im kupio karte. Poenta je da gleda onaj na ulazu koji cepka/cekira ulaznice. Zna se sta je porodicna karta, stilizovati je kako bi bila uocljiva i ovo bi zazivelo. nije ideja da se kupe 4 karte na "majke mi koristice ih deca".
« Последња измена: 27 Август 2014, 21:26:19 MrRedStar »

Ван мреже Бојан_Бгд

• Члан клуба
  • РСБ екипа
  • Поруке: 1.143
  • Activity:
    2.67%
  • Репутација: +465/-262
« Одговор #72 послато: 27 Август 2014, 21:44:10 »
Pa i ne treba da gleda, patnecu ja vuci decu i zenu na blagajnu da bi im kupio karte. Poenta je da gleda ondbj na ulazu koji cepka. Zna se sta je porodicna karta, stilizovati je kako bi bila uocljiva i ovo bi zazivelo. nije ideja da se kupe 4 karte na "majke mi koristice ih deca".  Kao sto se razlikuju karte za istog i zapad tako bi se razlikovale i ove.
Веруј ми, оно што сам ја видео на капијама трибина које нису Север уопште није за похвалу. Да не ширим даље.
То са породичним картама би заживело, ако би тако нешто могло да се направи путем интернета или на продајним местима тикетлајна. Кад већ постоје капије на трибинама за оверу кодова.
МОгућност манипулације улазницама на улазу на саму трибину је врло доступна, с' обзиром да на оверавању улазница раде редари који су ангажовани испред редарске службе, а не службена лица клуба. Што наравно никако не иде у корист клуба. Знамо да смо ми Срби , људи од комбинације  ;)
Искрено, никога не бих пуштао без улазнице. Када би сваки Звездаш имао ту свест , да новац од улазнице иде у касу клуба, не би му био проблем да издвоји 100-200 динара уместо за продужени са млеком и киселом или тикета са квотом 70 , па ако улети до јаја, за улазницу, то би била победа.
За Звезду се навија безусловно. Оставиш глас на трибини, не тражећи ништа за узврат. То је  права љубав према клубу и прави дух Звездаштва и разлог зашто се иде на утакмице. А не повластице и сл.
Свакако, ситуација у земљи много тога диктира. Оно што сам поменуо у предходном посту.

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • Поруке: 7.119
  • Activity:
    21.67%
  • Репутација: +3882/-4734
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #73 послато: 27 Август 2014, 22:39:26 »
Porodicne karte kao i sve ostale trebale bi da  budu:

1.Posebnog dizajna, tako da se vizuelno razlikuju.
2. Da budu dostupne na vise lokacija u gradu.

To znači recimo, da mogu da se kupe u Red Star šopovima, knjizarama, kioscima, trafikama, poštama i naravno na stadionu.
Vrlo bitna stvar je da budu dostupne preko interneta, takođe pozeljno bi bilo ako je moguce da se kupe putem sms-a.
U tom slucaju mobilni telefon bi bio karta. Tako bi otac kupio karte preko svog telefona, a sms sa potvrdnim kodom stigao bi na njegov broj ali i brojeve njegove zene i dece, koje je on naveo prilikom onlajn kupovine.
Na taj način se sprečava zloupotreba i jedino je telefon, odnosno kartica u njemu validan dokaz za ulaz.
Ovo nije nemoguce sprovesti, a u skladu je sa nasim "lenjim" mentalitetom, jer  ljude često mrzi da se cimaju do stadiona za karte, a ovako bukvalno iz fotelje za jedan minut mogu da je nabave.

Sms kupovina je po meni jedan od načina za veću posetu i to ce biti budućnost.

Ван мреже Delija sa Severa

• Члан ФК
  • Поруке: 3.580
  • Activity:
    4.5%
  • Репутација: +1480/-1018
  • ...prvu ljubav, detinjstvo...
« Одговор #74 послато: 27 Август 2014, 23:05:47 »
I sve to treba da se dooobro marketinski isprati. Dzaba nama i  odlicna ideja i  strasan dizajn ako poruka ne dodje do ciljne grupe. Pre sam bio za ideju da navijaci naprave tako neke grupe i da volonterski odrade sve sto je u njihovoj moci a vezano za konkretno ovakve stvari.
@ Bojan Bgd.. Mislim da nisi ni svestan koliko navijaca iz unutrasnjosti dolazi na utakmice. U redu je studenti, skolarci i ostali ali bas bas mnogo navijaca dolazi sa strane i oni cine po meni vise od 2/3 ukupnog broja navijaca.

Ван мреже ultra88

• Веран као пас
  • Поруке: 952
  • Activity:
    4%
  • Репутација: +586/-204
  • taj osecaj nas kad pogodak das
« Одговор #75 послато: 27 Август 2014, 23:39:34 »
Mi smo koliko toliko stvorili tu kulturu odlaska na utakmice u odnosu na druge klubove,ali tu netreba da se zaustavljamo ,mnogi bi bili zadovoljni da imaju i upola posetu kao mi,ali kad se pogleda pre svega kvalitet fudbala i finansijska situacija ova brojka je odlicna.Mi malo stariji koji smo bili aktivni pre mobilizacije tamo negde 2006-07,znamo kako je bilo jezivo na marakani protiv nekog tamo hajduka iz kule kad nas se jedva skupilo 300-400 ljudi....sad je situacija drugacija ,imamo tu bazu od 20.000 hiljada ljudi,i sada svakom od nas treba da bude zadatak da bar po jednog novog navijaca dovedemo na stadion,i eto odlicne brojke za nase uslove...ovo sad sto imamo treba samo da nadogradjujemo...zadnja utakmica je pokazatelj i da termin odigravanja utakmice utice na posetu,mislim na utakmicu sa jagodinom,i na to treba u klubu da vode u buduce racuna,mnogo je ljudi koji dolaze iz unutrasnjosti ..BEOGRAD MORA DA SE JOS VISE PROBUDI,ne sme neki tamo beer-fest da odvuce ljude sa zvezdine utakmice,ovo pisem posto znam mnogo ljudi koji su redovni na severu ali su umesto utakmice sa jagodinom otisli na beer fest...opet ponavljam mora da se stvori kult odlaska na zvezdine utakmice,ja naprimer kada dodje ta subota za mene sve staje TAJ DAN IGRA ZVEZDA ,taj dan moje mesto je na stadionu ,glas ostavljam na tribini...u subotu SVI NA MARAKANU..ZVEZDA IGRA.

Ван мреже daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.399
  • Activity:
    9.5%
  • Репутација: +1533/-1560
« Одговор #76 послато: 27 Август 2014, 23:49:59 »
Poseta koju imamo je nerealna za stanje u kojem se klub nalazi. Ovo što imamo sad je maksimum u ovoj situaciji ali kako radi rukovodstvo plašim se da može samo da se smanji. Uprava je na neki način nelegalna, dovode se neki igrači nepotrebno, rasipa se ono što nemamo, izbacuju nas iz Evrope, nigde nikakvog plana za izlazak iz krize pa makar i pokušaj, stadion propada, radnici(kojih ima realno viška) štrajkuju i svađaju se sa upravom kroz medije, svaki dan izbija po neki "požar" u klubu, prvenstvo nikad nekvalitetnije, savez lopovski... Ljudi su imali neku nadu zato su i dolazili, plašim se da je dosta ljudi izgubilo tu nadu. Na osnovu čega očekivati veću posetu?

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    50%
« Одговор #77 послато: 28 Август 2014, 01:11:22 »
Ocekivati vecu posetu na osnovu bezgranicne ljubavi prema Zvezdi, koja je veca od toga nabrojanog, za sta si u pravu.
Sta ti mislis kako su se osecali naviajci Fiorentine kada su izbaceni bili u cetvrtu ligu, ili Glazgow Rendzersa najtrofejnijeg kluba na svetu ?? Pa su i pored svega toga punili svoje stadione, i pratili klub na gostovanjima po raznim vukojebinama i gledali fudbal na amaterskom nivou.
Snaga Zvezde je u njenim navijacima , koje su njeno blago, a ne u upravi. Svi Zvezdasi moraju da shvate da su oni Zvezda, a Terzici, Kokeze , Brokeze, Toncevi i Jelene, prolazni faktori, koji zive od Zvezde , a ne za nju, kao Zvezdasi, koji zive ceo svoj zivotni vek sa njom, od kolevke pa do groba.

« Последња измена: 28 Август 2014, 01:52:33 Sektor »

Ван мреже Ћићми

• Деструктивна личност!
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 6.656
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2812/-920
« Одговор #78 послато: 28 Август 2014, 01:13:01 »
mnogima je zanimljvije da se bave mlatimuđenjem na temi uživo komentarisanje nego da odu na stadion

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    50%
« Одговор #79 послато: 28 Август 2014, 01:26:48 »
Hoće li "Delije" popraviti prosek?
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je cene karata za predstojeći duel sa Spartakom iz Subotice a "Delije" će imati zadatak da poprave prosek iz prva dva kola.

Foto: Beta/BranislavBožić

Navijači FK Crvena zvezda navikli su javnost u Srbiji na to da utakmice koje crveno-beli igraju na "Marakani" redovno prati preko 20.000 gledalaca.

Bez obzira na ime rivala pristalice kluba iz Ljutice Bogdana najrevnosnije obavljaju svoju "navijaču dužnost" a u prva dva kola novog šampionata prosečna poseta na našem najvećem stadionu bila je 17.525 gledalaca.

Zvezda je uz podršku "Delija" stigla do pobeda nad Radničkim iz Niša i Jagodinom, a nakon gostovanja Vojvodini na redu je okršaj sa subotičkim Spartakom na "Marakani".

Imajući u vidu da se sezona godišnjih odmora primakla kraju i da je početak utakmice zakazan za 19 časova i 30 minuta, može se očekivati da u subotu na "Marakanu" dođe preko 20.000 navijača.

Cene karata ostale su nepromenjene u odnosu na prve dve utakmice pa će tako ulaz na severnu tribinu koštati 200, karta za istok staje 400, a ulaz na zapadnu tribinu 500 dinara.

Karte će se u prodaji naći od četvrtka, 28. avgusta, na blagajnama stadiona koje će tog dana raditi od 11 do 17 časova. U petak se blagajne otvaraju u 11 časova i rade do 18, a na dan utakmice prodaja će se vršiti od 11 časova do početka utakmice.

27. avgust 2014
http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/hoce-li-delije-popraviti-prosek-192370.html
« Последња измена: 28 Август 2014, 01:32:02 Sektor »

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum