Аутор Тема: Савети за успешно клађење: искуства, стратегије, улози  (Прочитано 4776 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже носиоци градског духа

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.512
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +966/-675
Мислим да је оваква тема неопходна подфоруму попут овог. Идеја је да искусни и озбиљни кладионичари приближе другима начин своје игре, стратегију, вођење банке, управљање улозима итд. Без тога нема успешног клађења на дужи рок. Већина кладионичара, нажалост, то не схвата, те су и губици велики, а кладионице се отварају на сваком ћошку. И сам сам годинама играо без неког плана, стратегије, самоконтроле... тако да је, иако статистику никад нисам водио, минус велики. На срећу, већ дуже време играм доста ређе, опрезније и, што је најважније, клађење ми не представља опсесију, нити ми одузима много времена. У даљем тексту ћу написати своје виђење и искуство, а надам се да ће и други узети учешће у дискусији. Верујем да многе интересује шта најактивнији типсери имају да кажу.

По мом мишљењу, најбитнија ствар је да свако ко жели да игра кладионицу у својој глави преломи да ли се клади:

1) из разоноде, са идејом да праћење мечева учини занимљивим
2) са циљем да заради новац

Проблем је што већина кладионичара спада у неку међукатегорију, а кладионице такве највише воле. То су људи који играју готово свакодневно, а немају банку, план, визију. Улог им је ''средњи'', статистику не воде. Такви су у 99,99% случајева у великом минусу, али тога нису свесни и одбијају да признају да имају проблем. Имам пар другара који су савршен пример за то и добро знам колико је тешко допрети до њих и објаснити им неке ствари. Сваки улог већи од 200 динара није ''клађење из забаве'', нити у ту категорију спада клађење понедељком на чешки хокеј. Углавном, сви који желе да се баве овим ''спортом'' треба добро да се преиспитају, да признају себи где су у свему томе и да се определе за једну од две категорије. Све друго дугорочно води у минус, губљење времена и живаца, а напослетку и у дугове и велике проблеме.

Ако човек прихвати овај први и најважнији корак, онда мора тога строго да се придржава. Ако одлучи да се клади из забаве (што је мој савет свима), треба: ограничити улоге на 100-200 динара, играти пар пута месечно (Лига Шампиона, лиге петице, Евролига) и немати никакав императив добитка. Ако дође (а то ће се, истина, ретко дешавати) - супер, ако не - ником ништа. Нема стреса, нема нервирања, нема губитака. Ово је најбољи метод. Можда се чини да такви кладионичари чине највећи проценат оних који се кладе, али моје искуство говори да није тако. Врло брзо се из оваквог клађења прелази у горепоменуту међукатегорију, а човек често тога и не буде свестан.

Друга опција је озбиљно клађење и то је оно о чему би овде требало да се пише. Ја ћу укратко написати своје мишљење шта оно мора да подразумева, а онда би кроз дискусију то требало разрадити и извући праве закључке. Дакле, ако човек жели озбиљно да се клади, он мора да:

1) одвоји новац, и то повећи износ, који ће бити само за клађење - тзв банка
2) има стратегију које ће стриктно да се држи
3) има метод за одређивање улога којег ће такође стриктно да се држи
4) води уредну и прецизну статистику - нема лажи, нема преваре
5) познаје и прати спорт

Без поштовања свих ових услова убеђен сам да нема дугорочног добитка (а и тада је питање да ли ће га бити). Наравно, има ту много финеса и свака од ових тачки може и мора добро да се разради. То је и циљ ове теме. Надам се да ће људи узети учешће у овоме, јер остављање самих типова нема неки нарочит значај.

И на крају, а најважније - никако не смете дозволити да кладионица постане опсесија. Ако се нервирате, губите много времена и живаца... никакав добитак то неће надокнадити. Боље зарадити паре обичним послом, него нарушавати здравље.

Ван мреже Гавра

• Члан клуба
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.004
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1987/-1403
  • ЈА КАДА МЕ ГЛЕДАШ, ПОНОСНО СТОЈИМ, ЈА САМ ЗВЕЗДАШ
Одг: Савети за успешно клађење: искуства, стратегије, улози
« Одговор #1 послато: 21 Октобар 2014, 18:08:15 »
Ја тикете играм углавном само кад је викенд и кад је ЛШ, није ме хтело једно време и одлучио сам да уплаћујем по 50-100 динара чисто да се занимам викендом, деси се и да уплатим 500 динара, али то је једном у месец, два.
Припадам овој првој групи, може да се каже мало и другој, али то није озбиљно толико, нисам покушавао да узмем неки велики износ, кладио сам се да направим паре за изласке, да купим неку ствар и то је то.
Пре 2 године имао сам добру серију, везао сам 5,6 викенда где сам узимао 3,4,5 хиљада, за мене је то било таман, тад сам био средњошколац. Али зато прошле године у року од 10 дана пао сам на 4 тикета за по једну, а добици су били ту око 50 хиљада и то са улозима мањим од 200 динара.
Прошле сезоне сам пратио утакмице 3 за 3, пролазност је била око 50%, а мислио сам да на то могу да се узму паре.
Никад нисам водио статистику, али ту сам негде на позитивној нули.
Знам човека који живи од кладионице, избацио сам пре његов добитан тикет од милион динара, добио је кола преко Моцарта и остале вредне награде. Човеку је то "посао", да игра кладионицу.
Ја планирам кад скупим неке веће паре, да почнем да јурим Х, то је овај систем.
То је добро кад се игра СП или ЕП јер су утакмице у различитом термину и за дан можеш да одиграш 2-4 меча, а овако један клуб мораш да чекаш недељу дана.
Поздрав кладионичари и срећно  :ziveli2:

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.007
  • Activity:
    68.83%
  • Репутација: +5556/-2093
« Одговор #2 послато: 21 Октобар 2014, 18:17:16 »
Gavro, jedan savet. Beži od martingale sistema kao đavo od krsta, siguran put u propast. Razne varijante toga se provlače kroz istoriju kockanja, na karju UVEK slegi potpuni krah.

Ван мреже RazerDelija

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 170
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +30/-50
« Одговор #3 послато: 21 Октобар 2014, 18:27:38 »
Мој ортак је синглирао Х, није долазио 6-7 кола, и дође му следеће коло. На крају му је чист плус био мањи од 2000, јер се притом задужио, па док врати дугове, плус задње коло није уплатио колико треба јер није имао. Њему је то врх, а мени се јако не свиђа, јер за месец и јаче дана у чистом плусу је мање од 2000, а ја мислим да је то за озбиљне кладионичаре, за тај период премало. За овај систем добар кеш треба. 
Што се тиче мене, само док пратим текме, да буде занимљивије.  :ziveli2:

Ван мреже Гавра

• Члан клуба
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.004
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1987/-1403
  • ЈА КАДА МЕ ГЛЕДАШ, ПОНОСНО СТОЈИМ, ЈА САМ ЗВЕЗДАШ
« Одговор #4 послато: 21 Октобар 2014, 18:34:23 »
Gavro, jedan savet. Beži od martingale sistema kao đavo od krsta, siguran put u propast. Razne varijante toga se provlače kroz istoriju kockanja, na karju UVEK slegi potpuni krah.

Планирао сам да скупим паре за 9,10 кола и почнем од 10е.
Овако тешко могу да направим неке паре.
Шта је некад био зицер, сад је шут с пола терена.  :mrgreen:

На мрежи herta

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 213
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +48/-42
« Одговор #5 послато: 21 Октобар 2014, 18:37:44 »
Evo mojih par saveta za ozbiljno kladjenje na duze staze na lajv kladjenju i singl mecevima:
1)Odvojiti novac sa strane za kladjenje
2)Drzati se sablona za igranje tiketa(Posle par pogodjenih ili promasenih tiketa,ne menjati visinu uplate)
3)Ne zaletati se na pojedine opklade ma koliko one bile realne
4)Strpljenje!

Ne postoji covek na ovom svetu koji moze da pogodi svaku opkladu,ali moze se drzati procenat pogodnjenih opklada na nekom pristojnom procentu od 70-80%,sto igranjem u kontinuitetu donosi profit.

Sto se tice sportova za kladjenje,fudbal zaobilazim i ako sam fudbaler i veliki ljubitelj tog sporta...Kladionice svoj profit prave na tim takozvanim velikim mecevima(Premier liga,Liga Samipona itd.).

Najvise uplacenih tiketa imam na lajv kladjenju kosarke,u egal utakmicama gde u poslednjih 6 minuta ekipe nemaju vecu prednost od 5-6 poena i gde su penal zavrsnice izvesne u kojima pada po 10-tak poena u poslednjem minutu...Kladionice stavljaju granice od 22,5-24,5 poena za 5:40-6:10 do kraja utakmice...Naravno ne treba igrati sve utakmice i meceve u kojima nema faulova u toj cetvrtini i gde ekipe ne mogu izaci iz bonusa...Ovakvih meceva bude 10-tak u toku nedelje,i procenat pogodnjenih singlova varira od 60% do 90%.

Druga opcija za kladjenje su +/- poeni kosarkasa...
Tesko je uhvatiti igrace kojima je granica 7,5 ili 9,5 jer njihov ucinak varira od 5 do 12 poena i uvek su tu oko granice,pa tu sreca bude glavni faktor...Igram  igrace kojima je granica oko 13,5 do 15,5 poena...Npr. Zvezda neke meceve u KLS-u ili Aba ligi protiv Levskog,Metalca i slabijih ekipa,sigurno nece koristiti Vilijamsa preko 15-tak minuta i sigurno nece uzeti preko 7-8 suteva a kladionice relativno granice ne menjaju,tako da u tim slucajevima igram minus...
Ekipe kao sto su Partizan sa malim brojem igraca u rotaciji je nekako najlakse tipovati...U bitnim mecevima nosioci igre uzece i previse suteva iz igre a  igraci sa klupe tu sluze cisto da popune mesto u fazi napada...
Igrac kao Spanulis(lider svog tima) protiv Turova,Cedevite i takvih protivnika uglavnom nece uzimati suteva kao protiv Fenera,Barse ili Reala i sigurno nece provesti po 40 minuta kao u mecevima protiv najboljih ekipa...Naravno,desi se i suprotno ali u nekom duzem periodu sve dodje na svoje mesto..
E sad,ima i jos jedan sistem ali to je dosta komplikovanije...Uplatiti na karticu neke domace kladionice i pratiti BET365...Npr. rukomet Danska LIGA,45 minut i granica na bet365 je 57,5 golova a npr. na Meridianu je 55,5 i onda igrati plus golove...Moze i tako da se napravi profit ali oduzima mnogo vremena..
Naravno,svima koji nemaju strpljenja i zivaca preporucujem klasicno kladjenje vikendom na 100-200 dinara na 5-7 parova ali tako je tesko napraviti profit.

Ван мреже SIRMIUM

• Члан клуба
  • Moderator
  • Поруке: 734
  • Activity:
    11%
  • Репутација: +1298/-243
« Одговор #6 послато: 21 Октобар 2014, 19:21:31 »
Ne postoji covek na ovom svetu koji moze da pogodi svaku opkladu,ali moze se drzati procenat pogodnjenih opklada na nekom pristojnom procentu od 70-80%,sto igranjem u kontinuitetu donosi profit

Dovoljno je i 60%, pa i manje, recimo sve iznad 55% donosi profit..

На мрежи herta

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    0.17%
« Одговор #7 послато: 21 Октобар 2014, 19:23:03 »
Pa na kvote 1,80-1,85 je diskutabilno :)

Ван мреже SIRMIUM

• Члан клуба
  • Moderator
  • Activity:
    11%
« Одговор #8 послато: 21 Октобар 2014, 19:25:31 »
Dok sam vodio ovu tabelu http://www.redstarbelgrade.info/forum/index.php/topic,5573.msg956431.html#new

1 unit = 1.000 dinara

upravo sam te kvote i postavljao kao predloge, profit je bio i vise nego odlican na 60%

Ван мреже носиоци градског духа

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.512
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +966/-675
« Одговор #9 послато: 21 Октобар 2014, 19:28:59 »
Ја планирам кад скупим неке веће паре, да почнем да јурим Х, то је овај систем.

Слажем се са Ред Хартом, немој ни случајно овај систем да играш. Вероватно ћеш у почетку добијати, али кад тад ће доћи црна серија и изгубићеш све. Ако мислиш да имаш новца за десет серија, а да ти почетни улог буде 10 евра, то значи да би у последњој серији морао да уплатиш неколико хиљада евра, а све за добитак од почетних 10. Исто тако, питање је да ли би кладионица примила толики улог.

Херта је изнео неке занимљиве идеје, посебно ово око лајв клађења, са којим ја и немам неко искуство. Прича се да лајв клађење може бити профитабилно, па ако неко има савете - нек пише.

Сирмиум, било би добро да напишеш и ти нешто на ову тему, ипак тебе овде људи највише прате.

На мрежи herta

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    0.17%
« Одговор #10 послато: 21 Октобар 2014, 19:31:52 »
Na 554 opklade u tom vremenskom periodu,60% je bas dobar procenat...Da si smanjio na nekih 200 opklada u tom vremenskom periodu, verovatno bi imao preko 70% prolaznost a profit bi verovatno bio isti :)

Ван мреже SIRMIUM

• Члан клуба
  • Moderator
  • Activity:
    11%
« Одговор #11 послато: 21 Октобар 2014, 19:44:00 »
@herta, na 200 predloga 70% ima mozda 1% tipera, prava retkost je to - mada sve u svemu najbitniji je profit koji se ostvari na tim predlozima..

Evo nesto u vezi ove teme o kome smo pricali pre nekog vremena:

-Mnogi profesionalni igrači vole da imaju određenu sumu novca, banku za klađenje, koja zavisi od dubine njihovog džepa. Ali sve opklade se plasiraju iz ove sume novca, što im omogućava jednostavno praćenje dobiti i gubitka, jer svi dolaze iz iste banke. Takođe im omogućava da uplate opklade u srazmeri sa njihovom bankom, tj. da nepreteruju sa uplatom.
 Dobit iz banke se može povremeno povući ili povući kad dosegne određeni iznos koji će se koristiti u druge svrhe, a ne klađenje.

-Primer: počeli ste sa bankom od recimo 20.000 dinara, iz koje se može povući svaki put dobit, ako banka dosegne do recimo 30.000 dinara ili sve što ste napravili preko, na svaka tri meseca.

-Dodeljivanje jedinice za veličinu uloga mogu biti veoma korisne. To uvek čine profesionalni igrači koji su disciplinovani i kod njih je manja verovatnoća da će ići preko svojih mogućnosti. Treba uvesti maksimalne i minimalne uloge , od jedne jedinice do deset jedinica. Zavisno od banke klađenja, jedinica može biti 100 dinara, 1.000 dinara, 10.000 dinara ili čak i više.

-Primer: Da ne baratamo sa nekim velikim ciframa,nek banka bude što bi svaki zaposleni mogao sebi da odvoji nekih recimo 10.000 hiljada..

Sledeće što radite je da se odredi ulog po tiketu, e tu disciplina dolazi do izrazaja..najveći ulog,znači ono što ste maltene 99% sigurni ne treba da prolazi više od 10% ukupne banke..znači 10unita/10 je 1.000 dinara, ako imate neki tiket za recimo 7unita/10 tu bi ulazili sa 700 dinara i tako redom..

-Igrač bez discipline može svoju banku vrlo brzo dovesti do nule. Treba kod klađenja biti strpljiv, uporan i disciplinovan. Takvo igranje na duže staze dovodi do profita.

-Ključ za uspeh u bilo kom poslu je novac ulagati razumno. Osnovno pravilo svakog igrača bi trebalo biti da se nikada ne treba kladiti više nego što možete priuštiti sebi da izgubite! Klađenje treba posmatrati kao zabavu više od svega i kad više nije zabavno to je pravi trenutak da ga se odreknete. Staviti npr. celu banku na jedan tiket nikako nije dobra ideja. Međutim, i to se dešavalo nebrojeno puta. Zato pamet u glavu, razumno ulaganje je ključ uspeha!!!

-Najveća greška koju neko može napraviti je da pokuša brzo da povrati novac. Na našem jeziku rečeno, da se vadi...To je situacija kada neko pokuša vratiti nazad ono što je izgubio u danu ili nedelji. To obično završava sa gubljenjem glave, povećavanjem uloga, lošim odabirom događaja, i obično se desi totalna katastrofa. Najbolji način da izbegnete takvu situaciju je da utvrdite tačno koliko ćete se kladiti na početku dana, i ne odstupate od toga. Držite se te odluke čvrsto i ne bi trebalo biti nikakvih problema. Ako ustanovite da ste jedan od onih ljudi koji jednostavno ne mogu sebi pomoći i da često dolazite u situaciju da se vadite, zaboravite na klađenje i nađite sebi neki drugi hobi.."

Ван мреже SIRMIUM

• Члан клуба
  • Moderator
  • Activity:
    11%
« Одговор #12 послато: 21 Октобар 2014, 19:47:59 »
Jako je bitno i kako tipove birati, ne moze se to raditi nasumicno i uvek na osecaj, morate imati taktiku biranja istih..

Znaci pored DISCIPLINE, od presudnog znacaja je i STRATEGIJA!!

I sledeci savet za one koji su slabo finansijski i kojima je ulog ogranicen na minimalu, ne treba nikad da vas bude sramota ako uplatite 100 dinara i da vam je dobitak 600,700 ili na 200 da je isplata 1000, bolje i takvu cifru da naplatite (sto je vrlo korektan plus u toj situaciji) nego izgubiti ulog jureci za nekim utopijskim ciframa sa nerealnim kvotama i mnostvom parova...

Polako ali sigurno, par takvih dobitnih tiketa i banka ce vremenom rasti i otvarace se nove mogucnosti...
« Последња измена: 21 Октобар 2014, 19:53:53 SIRMIUM »

Ван мреже Шуба

• Члан ФК
  • Поруке: 2.494
  • Activity:
    17.67%
  • Репутација: +1112/-846
  • Ја немам школе нити драге своје
« Одговор #13 послато: 26 Октобар 2014, 19:02:25 »
Da podelim i moj neki sistem klađenja, naravno ne izmišljam toplu vodu, ali ako neko nije čuo čisto da podelim iskustva. Svaki vikend u principu odigram par tiketa po 1000 rsd a igra je 2+ cela utakmica...kvota varira od 1.2 pa nekad do 1.4. Najčešće igram oko 10 utakmica, često poneka više i kvota bude preko 10 što na 1000 dinara nije mali dobitak, a kažem prolaznost je velika..a i izbor je veliki..naravno često se desi da me sruši po gol, ali redovno igrajući ovu igru od početka sezone mogu reći da je itekako isplativa..1/8 je dovoljno da se ostane u +

Ван мреже Crveno_Beli_Dinamit

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 29
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +217/-36
« Одговор #14 послато: 06 Новембар 2014, 20:24:13 »
U profi Sportbettingu sam 18 godina. I sada radim za jednu od vecih kladionica na svetu.
Inace poceo rano sa sportske prognoze.

Imas nekoliko vrsta tipa igraca.

Hobi - Znaci igras radi ljubavi, volis sport i volis da dizes adrenalin sam sebi kada uplatis neku tekmu koju hoces da gledas. Ovde se igra za manju svotu novca..

Semi pro - znaci radis, imas druga primanja ali isto tako imas bank role za kladju. Ovde malo vise na seriozan nacin gledas svoja igranja. Vec pocinje analiziranje.

Pro - Znaci da zivis od sportsbettinga. Ovde imas novac, banku za kladanje i kako ti ide tako imas odredjene cifre za svaki bet.

Prvo da odlucis, sta tebi najvise odgovara. Kada si uradio i ides vise prema Semi ili Pro igraca. Najvazniji savet je MONEY MANAGEMENT. To znaci diciplina uloga. Ides kratko trajno na 30-50 betova. Zavisi koliko si aktivan ili ides longterm na svaki 100 betova. VIDENCIJA  ovde moras da imas kontrolu 100% inace neces da uspes. Te sisteme sto se moze naci preko interneta su samo bajkice. Moj savet je da sam sebi nadjes stil koji tebi odgovora. BEZ kombo igranja nego samo singlove. Odredis koje sportove pratis, znas i mozes da ocenis i tako pocnes.

Inace moze da se pise dugo o ovome, ja nemam recnik za to zato malo onako na brzaka sve.
Ja imam 46 godina i prosao dosta toga. Izpocetka gubio dosta dokle nisam naucio skolu.
Sada naplacujem.

Ali tada nije imalo toliko znanja, saveta kao sada. Zato to gubljenje moze da se preskoci ako imas diciplinu i strategiju. Zato svi koji pocnu sada imaju veliki + i moze odjednom da postano pobednici. Znam da u Srbiji nije lako i da mnogi  igraju na sancu. Jeste uhvatices neki kupon tako ali garantujem ti da imas da izgubis sve i sva na takav nacin igranja.

Sada isto imas dosta sajtova gde mozes da kupis igre.
Imas puntere koji pisu dosta dobijes pravi info. a to je moja mantra. Sve zavisi od tvog nivoa.

Knowledge, injury updates, makes loads of money.

Posto bokmejkeri uzimaju dosta novca na igrace koji igraju za manji novac i kombos vazno je da ti imas prednost kada odigras. Zato svi koji imaju malo vise novca i hoce da igraju to bi im isto bio moj savet.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum