Аутор Тема: Историја КК Црвена Звезда  (Прочитано 228643 пута)

0 чланова и 3 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже gbojan

  • Звездаш
  • **
  • Поруке: 259
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +106/-59
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1060 послато: 22 Фебруар 2017, 13:46:25 »
Odigrao 99 zvanicnih meceva, postigao 724 poena. Sabrano prvenstvo, plej of, kup, I Evropska takmicenja. Podaci uzeti sa zvaničnog sajta KK.

Ван мреже Селектор

  • Члан клуба
  • Aдминистратор
  • *****
  • Поруке: 7.979
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +14594/-13425
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1061 послато: 26 Фебруар 2017, 11:12:21 »
A gde to ima na sajtu?

Ван мреже gbojan

  • Звездаш
  • **
  • Поруке: 259
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +106/-59
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1062 послато: 26 Фебруар 2017, 15:36:43 »
http://www.kkcrvenazvezda.rs/istorijat-rs.html Kad se klikne na sezonu i npr. Prvenstvo SRJ 1997/98 Ima lista igraca, broj poena i utakmica, isto i za plej of, kup i evropska takmicenja. Kad se sabere izadju ovi podaci odozgo, ako nisam kojim slucajem pogresno sabrao. Nema zbirne statistike.

Ван мреже Sektor

  • J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • ****
  • Поруке: 15.939
  • Activity:
    50.33%
  • Репутација: +4938/-5336
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1063 послато: 28 Фебруар 2017, 12:46:26 »
Jel ima negde podatak na netu o istorijatu  košarkaških večitih derbija od početka do danas. Svi rezultati takmičarskih utakmica ?

Ван мреже Nićifor

  • Пријатељ КК
  • Модератор
  • *****
  • Поруке: 2.409
  • Activity:
    4.33%
  • Репутација: +649/-552
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1064 послато: 21 Март 2017, 11:44:22 »
Evo svih podataka koje je naš istoričar poprstick sakupio a vezano za učešće našeg košarkaškog kluba u svim evropskim takmičenjima:

Kup šampiona
Champions Cup
1969-70

FIRST ROUND
6-11-1969
BBC Sparta Bertrange - KK Crvena Zvezda Beograd   92-112 (40-54)
BBC Sparta (coach: xxx): Henri Cajot 6, Niki Bettendorf 1, Loll Fautsch 26, Paul Geimer 20, xxx Schilling 5, René Andring 10, Jean-Claude Alvisse 24.
KK Crvena Zvezda (coach: Milan Bjegojević): Miroslav Todosijević 17, Zoran Lazarević 8, Vladimir Cvetković 27, Nemanja Đurić 4, Dragan Kapičić 34, Dragiša Vučinić 5, Srđan Skulić 6, Tihomir Pavlović 11.
13-11-1969
KK Crvena Zvezda Beograd - BBC Sparta Bertrange   129-84 (59-36)
KK Crvena Zvezda (coach: Milan Bjegojević): Miroslav Todosijević 8, Zoran Lazarević 2, Nemanja Đurić 6, Goran Rakočević 2, Vladimir Cvetković 12, Ivan Sarjanović 8, Dragan Kapičić 22, Ljubodrag Simonović 20, Dragiša Vučinić 14, Srđan Skulić 11, Tihomir Pavlović 18, Dubravko Kapetanović 6.
BBC Sparta (coach: xxx): Jean-Claude Alvisse 21, René Andring 4, Niki Bettendorf 2, Henri Cajot 8, Loll Fautsch 12, Paul Geimer 14, Lucien Kremer 2, Bill Krieps 2, xxx Schilling 19.
1/8 FINAL
3-12-1969
KK Crvena Zvezda Beograd - Panathinaïkós AO Athinai            91-66 (38-24)
Panathinaïkós AO Athinai (coach: Kostas Mourouzis): Georgios Kolokythas 19, Christos Iordanidis 11, Apostolos Kontos 11, Petros Panagiotarakos 9, Andreas Haikalis 6, Thanasis Peppas 4, Craig Greenwood 4, Kostas Politis 2, Takis Koroneos, xxx Kanonidis.
11-12-1969
Panathinaïkós AO Athinai - KK Crvena Zvezda Beograd            83-75 (37-37)
Attendance: 30000
Panathinaïkós AO (coach: Kostas Mourouzis): Georgios Kolokythas 16, Craig Greenwood 16, Apostolos Kontos 15, Kostas Politis 10, Christos Iordanidis 9, Petros Panagiotarakos 9, Andreas Haikalis 8, Thanasis Peppas, Takis Koroneos.
KK Crvena Zvezda (coach: Milan Bjegojević): Vladimir Cvetković 25, Ljubodrag Simonović 10, Nemanja Đurić 10, Dragan Kapičić 9, Zoran Slavnić 8, Tihomir Pavlović 8, Dragiša Vučinić 4, Miroslav Todosijević 3.
1/4 FINAL
Group B
15-01-1970
KK Crvena Zvezda Beograd – CSKA Moskva                82-85 (45-46)
22-01-1970
CSKA Moskva - KK Crvena Zvezda                105-92 (50-44)
18-02-1970
Ignis Pallacanestro Varese - KK Crvena Zvezda Beograd             99-65 (60-23)
Fouled out: Slavnić 19’, Đurić 32’, Cvetković 35’, Skulić 37’, Simonović 40’, Raga 40’
Ignis Varese (coach: Aza Nikolić): Dodo Rusconi 5, Ottorino Flaborea 27, Lino Paschini 2, Paolo Vittori 8, Aldo Ossola 5, Dino Meneghin 13, Rich Jones 17, Manuel Raga 22. Ft 18/22.
KK Crvena Zvezda (coach: Milan Bjegojević): Miroslav Todosijević 10, Zoran Lazarević, Ivan Sarjanović 2, Goran Rakočević, Vladimir Cvetković 13, Nemanja Đurić 3, Dragan Kapičić 10, Ljubodrag Simonović 17, Dragiša Vučinić 3, Srđan Skulić, Tihomir Pavlović, Zoran Slavnić. Ft 10/20.
5-02-1970
KK Crvena Zvezda Beograd - Ignis Pallacanestro Varese             74-75 (37-35)
Fouled out: Pavlović 38’
Ignis Varese (coach: Aza Nikolić): Dodo Rusconi 2, Ottorino Flaborea 18, Lino Paschini, Toto Bulgheroni, Giorgio Consonni, Paolo Vittori 12, Aldo Ossola 10, Dino Meneghin 11, Ricky Jones 22, Claudio Malagoli, Manuel Raga dnp.
KK Crvena Zvezda (coach: Milan Bjegojević): Zoran Lazarević, Ivan Sarjanović, Dragan Kapičić 11, Dragiša Vučinić, Zoran Slavnić 6, Miroslav Todosijević 6, Dubravko Kapetanović, Vladimir Cvetković 4, Nemanja Đurić 10, Ljubodrag Simonović 12, Srđan Skulić, Tihomir Pavlović 6.

1972-73

FIRST ROUND

9-11-1972
Levi’s Flamingo’s Haarlem - KK Crvena Zvezda Beograd            88-72 (44-32)
Fouled out: Kapičić, Smith
Levi’s Flamingo’s: (coach: Jan Janbroers, Rob de Wit): Walter Ombre 2, Harry Kip 4, Karel Vrolijk 8, Kees Akerboom 24, Dick Davidson 18, Frank Kales 12, Hank Smith 20. Ft 12/12, reb 22.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Goran Rakočević 11, Zoran Lazarević 4, Dragan Kapičić 10, Ljubodrag Simonović 21, Dragiša Vučinić 10, Zoran Slavnić 16. Ft 12/20 reb 25.

16-11-1972
KK Crvena Zvezda Beograd - Levi’s Flamingo’s Haarlem            107-74 (51-40)
Attendance: 4000
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Ljubodrag Simonović 27, Dragan Kapičić 12, Dragiša Vučinić 17, Goran Rakočević 15, Zoran Slavnić 10, Fg 46/87 ft 15/26.
Levi’s Flamingo’s (coach: Jan Janbroers): Kees Akerboom 10, Hank Smith 27, Karel Vrolijk 15, Dick Davidson 13, Frank Kales 8, Fg 30/63 ft 14/24.

1/8 FINAL
7-12-1972
KS Partizani - KK Crvena Zvezda Beograd     83-94 (37-40)
14-12-1972
KK Crvena Zvezda Beograd - KS Partizani     99-74 (38-34)
1/4 FINAL
Group A
11-01-1973
Maccabi Elite SC Tel-Aviv - KK Crvena Zvezda Beograd             113-102 (56-54)
Maccabi Elite SC (coach: Yehoshua Rosin): Ron Dunlop 26, Steve Chubin 34, Tal Brody 30, Gabi Neumark 6, Eric Minkin 6, Haim Starkman 4, Miki Schwartz 3, Miki Berkowitz 2, Joseph Leja 2.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Ljubodrag Simonović 37, Zoran Slavnić 20, Dragan Kapičić 18, Zoran Lazarević 10, Ivan Sarjanović 9, Goran Rakočević 4, Božidar Pešić 2, Dragiša Vučinić 2.
17-01-1973
KK Crvena Zvezda Beograd - Maccabi Elite SC Tel-Aviv             103-88 (51-40)
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Dragan Kapičić 41, Zoran Slavnić 27, Ljubodrag Simonović 12, Zoran Lazarević 9, Goran Rakočević 8, Dragiša Vučinić 4, Ivan Sarjanović 2.
Maccabi Elite SC (coach: Yehoshua Rosin): Steve Chubin 22, Gabi Neumark 22, Miki Berkowitz 11, Eric Minkin 11, Tal Brody 10, Ron Dunlop 8, Miki Schwartz 2, Haim Starkman 2.
24-01-1973 - Pabellón de la Ciudad Deportiva
Real Madrid CF - KK Crvena Zvezda Beograd              74-77 (36-33)
Attendance: 5000
Fouled out: Lazarević 14’, Paniagua 37’, Pešić 38’
Real Madrid CF (coach: Pedro Ferrándiz): Vicente Ramos 6, Vicente Paniagua 20, Wayne Brabender 9, Rafael Rullán 16, Norbert Thimm 9; Cristóbal Rodríguez 2, Juan Antonio Corbalán 5, Carmelo Cabrera 7.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Zoran Slavnić 20, Ivan Sarjanović 6, Goran Rakočević 20, Dragan Kapičić 11, Dragiša Vučinić 18; Božidar Pešić 2.
1-02-1973 - Sportska Dvorana
KK Crvena Zvezda Beograd - Real Madrid CF              80-70 (34-33)
Attendance: 5000
Fouled out: Kapičić 33’
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Zoran Slavnić 18, Ivan Sarjanović 8, Goran Rakočević 8, Dragan Kapičić 24, Dragiša Vučinić 19; Zoran Lazarević 3, Božidar Pešić.
Real Madrid CF (coach: Pedro Ferrándiz): Vicente Ramos, Vicente Paniagua 10, Wayne Brabender 35, Rafael Rullán 5, Norbert Thimm 8; Cristóbal Rodríguez 6, Emiliano Rodríguez 4, Carmelo Cabrera 2.

7-02-1973
Simmenthal Olimpia Milano - KK Crvena Zvezda Beograd          108-85 (55-34)
Fouled out: Latifić 21’, Slavnić 34’
Simmenthal Olimpia (coach: Cesare Rubini): Giulio Iellini 12, Giuseppe Brumatti 24, Massimo Masini 18, Renzo Bariviera 24, Mauro Cerioni 8, Giorgio Giomo 6, Art Kenney 16.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Goran Rakočević 10, Zoran Lazarević 6, Ivan Sarjanović 15, Božidar Pešić 3, Dragan Kapičić 34, Dragiša Vučinić 2, Zoran Slavnić 15, Goran Latifić.

14-02-1973
KK Crvena Zvezda Beograd - Simmenthal Olimpia Milano          74-80 (30-32)
Fouled out: Latifić
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Goran Rakočević 19, Zoran Lazarević 6, Ivan Sarjanović 8, Božidar Pešić 4, Dragan Kapičić 4, Dragiša Vučinić 25, Goran Latifić 8, Zoran Slavnić.
Simmenthal Olimpia (coach: Cesare Rubini): Giulio Iellini, Giuseppe Brumatti 2, Massimo Masini 18, Renzo Bariviera 8, Mauro Cerioni 8, Giorgio Giomo 14, Art Kenney 8, Sergio Borlenghi, Paolo Bianchi 22, Renzo Vecchiato.
1/2 FINAL
1-03-1973
KK Crvena Zvezda Beograd - CSKA Moskva 90-98 (59-42)
8-03-1973
CSKA Moskva - KK Crvena Zvezda Beograd 100-83 (49-40)

Evroliga i Evrokup:
1998–99 FIBA Euroleague

Panathinaikos KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Efes Pilsen
Maccabi Tel Aviv KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Cibona
TDK Manresa KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Panathinaikos
Efes Pilsen KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Maccabi Tel Aviv
Cibona KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda TDK Manresa
Žalgiris KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Fenerbahçe
Pau-Orthez KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Žalgiris
Fenerbahçe KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Pau-Orthez

1999–2000 FIBA Euroleague

FC Barcelona KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda CSKA Moscow
Benetton Treviso KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda PAOK
Cholet KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda FC Barcelona
CSKA Moscow KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Benetton Treviso
PAOK KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Cholet
Panathinaikos KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Union Olimpija
Real Madrid KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Panathinaikos
Union Olimpija KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Real Madrid

2000/01 Saporta kup

Telekom Bonn KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Keravnos
Caja San Fernando KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Racing Paris
Sakalai KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Telekom Bonn
Keravnos KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Caja San Fernando
Racing Paris KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Sakalai
Telindus RB Antwerpen KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Telindus RB Antwerpen

2003-2004 ULEB Cup

Metis Varese KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda BK Ventspils
Region Wallone Charleroi KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Etosa Alicante
BCM Gravelines KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Metis Varese
BK Ventspils KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Region Wallone Charleroi
Etosa Alicante KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda BCM Gravelines

2004–05 ULEB Cup

Lietuvos Rytas KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Slask Wroclaw
Pompea Napoli KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Telekom Baskets Bonn
Benfica KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Lietuvos Rytas
Slask Wroclaw KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Pompea Napoli
Telekom Baskets Bonn KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Benfica

2005/06 ULEB kup

8.11.05. Dynamo Moscow  KK Crvena Zvezda
15.11.05. KK Crvena Zvezda Le Mans
22.11.05. Deutsche Bank Skyliners KK Crvena Zvezda
29.11.05. KK Crvena Zvezda Virtus Roma

6.12.05. Hapoel Migdal Jerusalem   KK Crvena Zvezda
13.12.05. KK Crvena Zvezda Dynamo Moscow
20.12.05. Le Mans  KK Crvena Zvezda
3.1.06. KK Crvena Zvezda Deutsche Bank Skyliners
10.1.06. Virtus Roma KK Crvena Zvezda
17.1.06. KK Crvena Zvezda Hapoel Migdal Jerusalem 
Eighthfinals

31.1.06. KK Crvena Zvezda Lukoil Academic
7.2.06. Lukoil Academic  KK Crvena Zvezda
Quarter Final
28.2.06. KK Crvena Zvezda Dynamo Moscow
7.3.06. Dynamo Moscow  KK Crvena Zvezda

2006/07 ULEB kup

7.11.06. KK Crvena Zvezda Unics Kazan
14.11.06. KK Crvena Zvezda Real Madrid
21.11.06. Dexia Mons  KK Crvena Zvezda
28.11.06. KK Crvena Zvezda EiffelTowers
5.12.06. KK Crvena Zvezda PAOK
12.12.06. Unics Kazan  KK Crvena Zvezda
19.12.06. Real Madrid  KK Crvena Zvezda
9.1.07. KK Crvena Zvezda Dexia Mons
16.1.07. EiffelTowers  KK Crvena Zvezda
23.1.07. PAOK  KK Crvena Zvezda

Eighthfinals
30.1.07. KK Crvena Zvezda Khimki
13.2.07. Khimki  KK Crvena Zvezda
Quarter Final
27.2.07. KK Crvena Zvezda Real Madrid
6.3.07. Real Madrid  KK Crvena Zvezda

2008–09 Eurocup Basketball

Swans Allianz KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Swans Allianz

KK Crvena Zvezda  Spirou Basket
Spirou Basket KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda PGE Turów
PGE Turów KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Brose Baskets
Brose Baskets KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Pamesa Valencia
Pamesa Valencia KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Hemofarm
Hemofarm KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Azovmash
Azovmash KK Crvena Zvezda

2009–10 Eurocup Basketball

KK Crvena Zvezda Benetton Basket
Benetton Basket KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Cholet Basket
Cholet Basket KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Dynamo Moscow
Dynamo Moscow KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Gran Canaria 2014
Gran Canaria 2014 KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda ČEZ Nymburk
ČEZ Nymburk KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Türk Telekom
Türk Telekom KK Crvena Zvezda

2012–13 Eurocup Basketball

KK Crvena Zvezda Cajasol Sevilla
Cajasol Sevilla KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Orléans Loiret
Orléans Loiret KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Dinamo Sassari
Dinamo Sassari KK Crvena Zvezda
Cajasol Sevilla KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Cajasol Sevilla
KK Crvena Zvezda BC UNICS Kazan
BC UNICS Kazan KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Ratiopharm Ulm
Ratiopharm Ulm KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Galatasaray Medical Park
Galatasaray Medical Park KK Crvena Zvezda

2013–14 Euroleague

17.10.2013. KK Crvena Zvezda Lokomotiv Kuban
24.10.2013. Maccabi Electra Tel Aviv KK Crvena Zvezda
1.11.2013. KK Crvena Zvezda Panathinaikos
7.11.2013. Laboral Kutxa KK Crvena Zvezda
15.11.2013. KK Crvena Zvezda Lietuvos Rytas
22.11.2013. Lokomotiv Kuban KK Crvena Zvezda
28.11.2013. KK Crvena Zvezda Maccabi Electra Tel Aviv
6.12.2013. KK Crvena Zvezda Panathinaikos
12.12.2013. KK Crvena Zvezda Laboral Kutxa
20.10.2013. Lietuvos Rytas KK Crvena Zvezda

2013–14 Eurocup Basketball

8.1.2014. KK Crvena Zvezda Bilbao Basket
15.1.2014. Nizhny Novgorod KK Crvena Zvezda
22.1.2014. KK Crvena Zvezda Panionios
29.1.2014. Panionios KK Crvena Zvezda
12.2.2014. Bilbao Basket KK Crvena Zvezda
19.2.2014. KK Crvena Zvezda Nizhny Novgorod
Eighth-finals
Lietuvos Rytas KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Lietuvos Rytas
Quarter-finals
KK Crvena Zvezda Budivelnyk Kiev
Budivelnyk Kiev KK Crvena Zvezda
Semi-finals
KK Crvena Zvezda Unics Kazan
Unics Kazan KK Crvena Zvezda

Evroliga 2014/15.

KK Crvena Zvezda Olimpiakos
Laboral Kutxa  KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Galatasaraj Liv Hospital
Neptunas KK Crvena Zvezda
Valencia KK Crvena Zvezda
Olimpiakos KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Laboral Kutxa
Galatasaraj Liv Hospital KK Crvena Zvezda
KK Crvena Zvezda Neptunas
KK Crvena Zvezda Valencia

Kup pobednika kupova
Cup Winners' Cup

1971-72
FIRST ROUND
4-11-1971
KK Crvena Zvezda Beograd - Helsingin Kisa-Toverit    95-62 (44-33)
11-11-1971
Helsingin Kisa-Toverit - KK Crvena Zvezda Beograd    77-101 (35-46)
1/8 FINAL
2-12-1971
SK Handelsministerium Wien - KK Crvena Zvezda Beograd       90-97 (40-55)
9-12-1971
KK Crvena Zvezda Beograd - SK Handelsministerium Wien       108-68 (51-31)
1/4 FINAL
Group B
19-01-1972
KK Crvena Zvezda Beograd - AEK Athinai    100-63 (45-34)
1-02-1972
AEK Athinai - KK Crvena Zvezda Beograd    100-76 (51-40)
AEK Athinai (coach: Nikos Milas): Georgios Trontzos 28, Stelios Vasiliadis 9, Thanasis Christoforou 10, Nikos Tsoskounoglou 15, Stavros Vafopoulos 25, Eas Larentzakis 2, Nikos Nesiadis 3, Vasilis Nydriotis 6, xxx Dianas 2.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Dragan Kapičić 20, Tihomir Pavlović 2, Ljubodrag Simonović 4, Goran Rakočević 2, Ivan Sarjanović 6, Dragiša Vučinić 23, Zoran Slavnić 17, Vladimir Cvetković 2, Zoran Lazarević.
8-02-1972
Simmenthal Olimpia Milano - KK Crvena Zvezda Beograd          86-62 (47-36)
Fouled out: -
Simmenthal Olimpia (coach: Cesare Rubini): Giulio Iellini 16, Giuseppe Brumatti 14, Massimo Masini 12, Renzo Bariviera 11, Mauro Cerioni 12, Art Kenney 21, doriano Iacuzzo dnp, Sergio Borlenghi dnp, Paolo Bianchi dnp, Giorgio Giomo dnp.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Goran Rakočević 4, Zoran Lazarević 6, Ivan Sarjanović 4, Vladimir Cvetković, Dragan Kapičić 14, Ljubodrag Simonović 6, Dragiša Vučinić 14, Zoran Slavnić 14, Božidar Pešić dnp, xxx Stefanović dnp, Ljupče Zugić dnp, Tihomir Pavlović dnp.
14-02-1972
KK Crvena Zvezda Beograd - Simmenthal Olimpia Milano          84-58 (38-36)
Fouled out: Latific
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Goran Rakočević 4, Zoran Lazarević 8, Ivan Sarjanović 8, Božidar Pešić, Vladimir Cvetković, Dragan Kapičić 24, Ljubodrag Simonović 18, Dragiša Vučinić 4, Goran Latifić, Ljupče Zugić, Tihomir Pavlović, Zoran Slavnić 18.
Simmenthal Olimpia (coach: Cesare Rubini): Giulio Iellini 12, Giuseppe Brumatti 17, Doriano Iacuzzo, Massimo Masini 9, Renzo Bariviera 8, Mauro Cerioni, Giorgio Giomo 4, Art Kenney 8, Sergio Borlenghi, Paolo Bianchi.
1/2 FINAL
1-03-1972 - Pabellón del Juventud
Club Juventud de Badalona - KK Crvena Zvezda Beograd          83-70 (35-31)
Attendance: 5000
Fouled out: Sarjanović 39’
Club Juventud (coach: José Lluís): José María Oleart 10, Narciso Margall 6, Enrique Margall 7, Luis Miguel Santillana 14, Miguel Ángel Estrada 23; Nino Buscató 12, Guifredo Gol, Santiago Udaeta 7, Alfonso Martínez 4.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Zoran Slavnić 18, Ljubodrag Simonović 28, Dragan Kapičić 11, Ivan Sarjanović 2, Dragiša Vučinić 11; Vladimir Cvetković, Božidar Pešić.
8-03-1972 - Sportska Dvorana
KK Crvena Zvezda Beograd - Club Juventud de Badalona          90-70 (50-31)
Attendance: 3500
Fouled out: Santillana 27’, E. Margall 35’, N. Margall 37’
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Zoran Slavnić 12, Ljubodrag Simonović 11, Dragan Kapičić 30, Vladimir Cvetković 9, Dragiša Vučinić 21; Zoran Lazarević, Goran Rakočević, Ivan Sarjanović 7, Božidar Pešić.
Club Juventud (coach: José Lluís): Nino Buscató 13, Narciso Margall 6, Enrique Margall 12, Luis Miguel Santillana 19, Miguel Ángel Estrada 7; José María Oleart 5, Santiago Udaeta 4, Agustín Rabassa, Alfonso Martínez 4.
FINAL
21-03-1972 - Alexandrio Melathron
Simmenthal Olimpia Milano - KK Crvena Zvezda Beograd          74-70 (47-34)
Attendance: 8000
Fouled out: Kapičić 31’, Vučinić 31’, Brumatti 39’, Simonović 39’
Simmenthal Olimpia (coach: Cesare Rubini): Giulio Iellini 9, Pino Brumatti 11, Renzo Bariviera 14, Art Kenney 23, Massimo Masini 12; Mauro Cerioni 5, Augusto Giomo, Paolo Bianchi, xxx Ferrari, Doriano Iacuzzo. Ft 10/16.
KK Crvena Zvezda (coach: Bata Đorđević): Zoran Slavnić 12, Ljubodrag Simonović 18, Dragan Kapičić 16, Vladimir Cvetković 4, Dragiša Vučinić 10; Goran Rakočević 2, Zoran Lazarević 6, Ivan Sarjanović 2. Ft 8/10.

1973-74
SECOND ROUND
7-11-1973
SK 17 Nëntori Tiranë - KK Crvena Zvezda Beograd      83-99 (45-55)
14-11-1973
KK Crvena Zvezda Beograd - SK 17 Nëntori Tiranë      114-70 (59-30)
1/8 FINAL
28-11-1973
BC Alsace de Bagnolet - KK Crvena Zvezda Beograd    94-92 (49-45)
5-12-1973
KK Crvena Zvezda Beograd - BC Alsace de Bagnolet    102-86 (56-36)
1/4 FINAL
Group A
9-01-1974
CSKA Sofija - KK Crvena Zvezda Beograd    88-81 (42-45)
16-01-1974
KK Crvena Zvezda Beograd - CSKA Sofija    80-72 (44-32)
20-02-1974
KK Crvena Zvezda Beograd - Saclà Pallacanestro Torino             93-86 (46-38)
Attendance: 3500
Fouled out: Caglleris, Merlati, Riva
KK Crvena Zvezda (coach: Aza Nikolić): Goran Rakočević 4, Zoran Lazarević 2, Ivan Sarjanović 6, Božidar Pešić 5, Radivoje Živković 6, Ljupče Žugić, Dragan Kapičić 18, Ljubodrag Simonović 12, Dragiša Vučinić 18, Zoran Slavnić 21.
Saclà Torino (coach: Lajos Tóth): John Laing 12, Andrea Frediani 2, Carlo Caglieris 9, Alberto Merlati 6, Bruno Riva 25, Wilbur Kirkland 22, Dante Anconetani 10, Romeo Sacchetti, xxx Rosa Brusin.
27-02-1974
Saclà Pallacanestro Torino - KK Crvena Zvezda            87-88 (51-49)
Saclà Pallacanestro Torino (coach: Lajos Tóth): John Laing 16, Andrea Frediani 2, Carlo Caglieris 19, Alberto Merlati 22. Bruno Riva 4, Amos Benevelli, xxx Rosa Brusin, Wilbur Kirkland 22, Dante Anconetani, Romeo Sacchetti 2.
KK Crvena Zvezda (coach: Aza Nikolić): Goran Rakočević 2, Zoran Lazarević, Ivan Sarjanović, Dragoje Jovašević, Radivoje Živković 6, Ljupče Žugić, Dragan Kapičić 29, Ljubodrag Simonović 22, Dragiša Vučinić 18, Zoran Slavnić 11.
1/2 FINAL
13-03-1974 - Polideportivo “Antonio Magariños”
CB Estudiantes Madrid - KK Crvena Zvezda Beograd 74-79 (26-42)
Attendance: 3000
Fouled out: Beltrán 38’, Sarjanović 39’
CB Estudiantes (coach: Jesús Codina): Juan Antonio Martínez Arroyo 2, Gonzalo Sagi-Vela 16, Fernando Peraita 2, Antonio López Cid 4, Ron Taylor 32; Mariano García 2, Javier Álvarez Cienfuegos 6, José Luis Beltrán 10.
KK Crvena Zvezda (coach: Aza Nikolić): Zoran Slavnić 20, Ljubodrag Simonović 15, Ivan Sarjanović 2, Dragan Kapičić 27, Dragiša Vučinić 13; Goran Rakočević 2.

20-03-1974 - Sportska Dvorana
KK Crvena Zvezda Beograd - CB Estudiantes Madrid 104-85 (48-33)
Attendance: 5000
Fouled out: Kapičić, Beltrán
KK Crvena Zvezda (coach: Aza Nikolić): Zoran Slavnić 15, Ljubodrag Simonović 8, Ivan Sarjanović 29, Dragan Kapičić 27, Dragiša Vučinić 10; Goran Rakočević 8, Zoran Lazarević 6, Dragoje Jovašević, Radivoje Živković 1.
CB Estudiantes (coach: Jesús Codina): Nacho Pinedo 2, Gonzalo Sagi-Vela 36, Javier Álvarez Cienfuegos 11, José Luis Beltrán 14, Ron Taylor 15; Fernando Peraita 5, Mariano García 2, Antonio López Cid, Pello Cambronero, Alfonso Olaizola.
FINAL
2-04-1974 - Palasport “Primo Carnera” Udine
KK Crvena Zvezda Beograd - TJ Spartak ZJŠ Brno     86-75 (45-36)
KK Crvena Zvezda (coach: Aza Nikolić): Zoran Slavnić 20, Ljubodrag Simonović 19, Dragan Kapičić 23, Dragiša Vučinić 12, Radivoje Živković 8; Ivan Sarjanović 4, Goran Rakočević.
TJ Spartak ZJŠ (coach: František Konvička): Jaroslav Beránek 8, Jiří Balaštík 9, Kamil Brabenec 14, Jan Bobrovský 20, Petr Novický 8; Jiří Pospíšil 6, Vojtěch Petr 10.

1974-75
1/4 FINAL
Group A
7-01-1975
Racing Thorens Antwerpen - KK Crvena Zvezda Beograd          98-94 (51-49)
15-01-1975
KK Crvena Zvezda Beograd - Racing Thorens Antwerpen          116-89 (52-45)
22-01-1975
CSKA Sofija - KK Crvena Zvezda Beograd    72-75 (30-35)
29-01-1975
KK Crvena Zvezda Beograd - CSKA Sofija    102-91 (52-42)
5-02-1975 - Hala “Pionir”
KK Crvena Zvezda Beograd - Club Juventud de Badalona          97-79 (50-42)
Attendance: 5000
Fouled out: J. M. Margall 28’, Escorial 38’, Vučinić 39’, N. Margall 39’
KK Crvena Zvezda (coach: Nemanja Đurić): Zoran Slavnić 22, Goran Rakočević 16, Dragan Kapičić 34, Dragiša Vučinić 2, Radivoje Živković 9; Ljubodrag Simonović 14, Vesko Pajović.
Club Juventud (coach: José Lluís): Víctor Escorial 19, Juan Ramón Fernández 2, Narciso Margall 9, José María Margall 12, Juan Filbá 4; Manel Bosch 1, Ernesto Delgado 7, Luis Miguel Santillana 12, Miguel Ángel Estrada 13, Jorge Cairó.
11-02-1975 - Pabellón del Juventud
Club Juventud de Badalona - KK Crvena Zvezda Beograd          78-63 (40-32)
Attendance: 5000
Fouled out: Escorial 25’
Club Juventud (coach: José Lluís): Víctor Escorial 10, Juan Ramón Fernández 2, Narciso Margall 2, José María Margall 13, Juan Filbá 17; Manel Bosch 2, Luis Miguel Santillana 26, Miguel Ángel Estrada 6.
KK Crvena Zvezda (coach: Nemanja Đurić): Zoran Slavnić 17, Goran Rakočević 12, Dragan Kapičić 9, Dragiša Vučinić 10, Radivoje Živković 7; Ljubodrag Simonović 4, Ivan Sarjanović 4, Vesko Pajović.
1/2 FINAL
26-02-1975
KK Jugoplastika Split - KK Crvena Zvezda Beograd    88-76 (43-30)
5-03-1975
KK Crvena Zvezda Beograd- KK Jugoplastika Split     81-63 (34-36)
FINAL
26-03-1975 - Palais des Sports de Beaulieu Nantes
BK Spartak Leningrad - KK Crvena Zvezda Beograd   63-62 (32-37)
Attendance: 3500
Fouled out: Kapičić 21’, Makeev 26’, Belov 36’, Ivanov 36’, Vučinić 37’, Živković 39’
BK Spartak (coach: Vladimir Kondrashin): Aleksandr Bol’shakov 4, Vladimir Arzamaskov 17, Sergeij Kuznetsov 8, Aleksandr Belov 10, Leonid Ivanov 9; Yurij Pavlov 2, Mikhail Silant’ev 5, Andrej Makeev, Valerij Fëdorov 4, Yurij Shtukin 4.
KK Crvena Zvezda (coach: Nemanja Đurić): Zoran Slavnić 21, Ljubodrag Simonović 5, Dragan Kapičić 3, Dragiša Vučinić 5, Radivoje Živković 16; Goran Rakočević 2, Ivan Sarjanović 2, Žarko Koprivica 8, Vesko Pajović, Dragoje Jovašević.

1990-91
1/8 FINAL
23-10-1990
Paşabahçe SK İstanbul - KK Crvena Zvezda Beograd  94-85 (48-43)
Paşabahçe (coach: Onder Seden): Erdal Kosan, Ufuk Pek 2, Orhun Ene 17, Harun Erdenay 20, Tunc Girgin 10, Engin Bayav 16, Martin Embry 29.
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Srdjan Dabić 6, Nebojša Ilić 28, Slobodan Nikolıć 12, Zoran Jovanović 8, Rastko Cvetković 19, Mlađan Šilobad 6, Dragan Tarlac 6.
30-10-1990
KK Crvena Zvezda Beograd - Paşabahçe SK İstanbul  86-76 (36-35; 74-65)
1/4 FINAL
Group B
11-12-1990
Hapoel Galil Elyon BC - KK Crvena Zvezda Beograd    115-92 (61-46)
Hapoel Galil Elyon BC (coach: Muli Katzurin): Adi Gordon 12, Brad Leaf 29, Wayne Campbell 23, Desi Barmore 27, Terry Martin 24, Nir Matalon.
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Slobodan Nikolić 6, Saša Obradović 1, Dražen Dalipagić 12, Zoran Jovanović 9, Dragan Tarlać 14, Mlađan Šilobad 5, Srđan Dabić 3, Nebojša Ilić 25, Rastko Cvetković 17.
18-12-1990
PAOK Thessaloníkê - KK Crvena Zvezda Beograd        91-80 (43-33)
PAOK Thessaloníkê (coach: Dragan Šakota): Nikos Stavropoulos 19, Branislav Prelević 27, Georgios Makaras 3, Ken Barlow 27, Panagiotis Fassoulas 9, Nikos Boudouris, Panagiotis Papachronis 2, Memos Ioannou 4.
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Slobodan Nikolić 20, Saša Obradović 2, Nebojša Ilić 6, Mlađan Šilobad 2, Rastko Cvetković 2, Zoran Jovanović 11, Dragan Tarlać 2, Dražen Dalipagić 23, Srđan Dabić 12.
8-01-1991 - Hala “Pionir”
KK Crvena Zvezda Beograd - CB CAI Zaragoza           109-113 (50-56)
Fouled out: Obradović 37’, Ilić 38’, Nikolić 40’, Šilobad
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Slobodan Nikolić 31, Saša Obradović 7, Nebojša Ilić 36, Mlađan Šilobad 2, Rastko Cvetković 5; Nenad Bukumirović 2, Zoran Jovanović 20, Dragan Tarlać 6.
CB CAI Zaragoza (coach: Lanny Van Eman): Joaquín Ruiz Lorente 7, Mark Davis 22, Fernando Arcega 21, Quique Andreu 13, Kevin Magee 36; Paco Zapata 14, Alfredo Fabón.
15-01-1991
KK Crvena Zvezda Beograd - Hapoel Galil Elyon BC    108-101 (53-55)
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Slobodan Nikolić 26, Saša Obradović 4, Rastko Cvetković 8, Zoran Jovanović 24, Dragan Tarlać 17, Srđan Dabić 8, Nebojša Ilić 21.
Hapoel Galil Elyon BC (coach: Muli Katzurin): Adi Gordon 11, Brad Leaf 29, Wayne Campbell 7, Desi Barmore 11, Terry Martin 31, Nir Matalon 6, Ofir Kuchli 6.
22-01-1991
KK Crvena Zvezda - PAOK Thessaloníkê       91-75 (49-40)
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Slobodan Nikolić 30, Saša Obradović 12, Rastko Cvetković 12, Zoran Jovanović 7, Dragan Tarlać 1, Dražen Dalipagić 21, Srđan Dabić 8.
PAOK Thessaloníkê (coach: Dragan Šakota): Nikos Stavropoulos 11, Branislav Prelević 20, Georgios Makaras 4, Ken Barlow 18, Panagiotis Fassoulas 12, Nikos Boudouris 5, Panagiotis Papachronis 5, Memos Ioannou.
29-01-1991 - Pabellón “Príncipe Felipe”
CB CAI Zaragoza - KK Crvena Zvezda Beograd           134-113 (72-47)
Fouled out: Tarlać
CB CAI Zaragoza (coach: Lanny Van Eman): Joaquín Ruiz Lorente 6, Mark Davis 26, Fernando Arcega 18, Quique Andreu 4, Kevin Magee 41; Paco Zapata 9, Fran Murcia 11, Dani Álvarez 5, Alfredo Fabón 14.
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Slobodan Nikolić 25, Saša Obradović 15, Dražen Dalipagić 18, Rastko Cvetković 12, Zoran Jovanović 21; Nenad Bukumirović 6, Dragan Tarlać 2, Mlađan Šilobad, Srđan Dabić 2, Ivo Petrović 12.

Kup Koraća
80-81.
Second round
5.11.81. KK Crvena Zvezda – AO Sporting Athina 85-63 (39-38)
12.11.80. AO Sporting Athina - KK Crvena Zvezda 69-72 (41-47)
¼ final Group A
10.12.80. Royal SC Anderlecht - KK Crvena Zvezda 79-86 (48-39)
17.12.80. KK Crvena Zvezda – Ferrarelle AMG Sebastiani Basket 93-80 (88-92 (48-52)
14.1.81. Hapoel Tel Aviv BC - KK Crvena Zvezda 96-92 (49-44)
21.1.81. KK Crvena Zvezda - Royal SC Anderlecht 90-91 (41-58)
28.1.81. Ferrarelle AMG Sebastiani Basket - KK Crvena Zvezda
4.2.81. KK Crvena Zvezda - Hapoel Tel Aviv BC 128-102 (62-53)
½ final
18.2.81. Club Juventut de Badalona - KK Crvena Zvezda 109-85 (54-49)
25.2.81. KK Crvena Zvezda - Club Juventut de Badalona 73-82 (36-39)

81-82.
¼ final Group D
9.12.81. Efes Pilsen - KK Crvena Zvezda 81-90 (47-42)
16.12.81. KK Crvena Zvezda – ASPO Tours 106-93 (61-41)
13.1.82. Latte Sole Fortitudo Bologna - KK Crvena Zvezda 84-82 (45-44)
20.1.81. KK Crvena Zvezda - Efes Pilsen 103-82 (51-46)
27.1.82. ASPO Tours - KK Crvena Zvezda 106-98 (53-47)
3.2.82. KK Crvena Zvezda - Latte Sole Fortitudo Bologna 91-79 (41-38)
½ final
17.2.82. KK Crvena Zvezda – Sibenka 115-99 (59-44)
24.2.82. Sibenka -  KK Crvena Zvezda 101-83 (57-48)


Korac kup 82-83.
First round
6/10/82. Tofas SK Bursa (Tur)-KK Crvena Zvezda 80-96 (37-52)
13/10/82. KK Crvena Zvezda - Tofas SK Bursa 128-101 (60-54)
Second round
3/11/82. SS Carrera Reyer Venezia – KK Crvena Zvezda 91-78 (49-39)
10/11/82. KK Crvena Zvezda - SS Carrera Reyer Venezia 95-69 (53-45)
¼ final Group A
8/12/82. Limoges CSP – KK Crvena Zvezda 80-78 (39-36)
19/1/83. KK Crvena Zvezda - Limoges CSP 93-83 (49-41)
15/12/82. Banco di Roma Virtus – KK Crvena Zvezda 89-77 (42-31)
26/1/83. KK Crvena Zvezda - Banco di Roma Virtus 97-107 (51-60)
12/1/83. KK Crvena Zvezda – BK Nova Huf Ostrava 95-66 (47-34)
2/2/83. BK Nova Huf Ostrava - KK Crvena Zvezda 84-88- (41-47)

1983-84
Second round 28/9/83. 5/10/83.
26.10.83. RBC Binet Verviers-Pepinster  – KK Crvena Zvezda 89-95 (38-53)
2.11.83. KK Crvena Zvezda - RBC Binet Verviers-Pepinster  89-73 (53-37)
Group D
7.12.83. SC Moderne – KK Crvena Zvezda  79-82 (37-44)
14.12.83. KK Crvena Zvezda - SC Indesit Juventus Caserta 99-89 (46-40)
11.1.84. Esszacabasi SL – KK Crvena Zvezda 84-92 (41-42)
18.1.84. KK Crvena Zvezda - SC Moderne 93-84 (46-37)
25.1.84. SC Indesit Juventus Caserta - KK Crvena Zvezda 97-83 (42-30)
1.2.84. KK Crvena Zvezda - Esszacabasi SL 104-94 (37-51)

½ final
15/2/84. KK Crvena Zvezda – CB CAI Zaragoza 130-100 (64-49)
22/4/84. CB CAI Zaragoza - KK Crvena Zvezda 108-87 (52-47)
FINAL
15-3-84. EB Orthez – KK Crvena Zvezda 97-73 (49-34)
Palais des Sports „Pierre de Coubertin“ (Paris)
Attendance 5.000
Referees: Peter van der Willige (NED), Vittorio Fiorito (ITA)
EB Orthez : (Coach: George Fischer). Christian Ortega 8, Benkai Kaba 20, John McCullough 29, Paul Henderson 20, Mathieu Bisseni 4, Pascal Laperche, Didier gadou, Philippe Laperche 8, Freddy Hufnagel 8, Alain Gadou
KK Crvena Zvezda: (coach : Ranko Zeravica). Stevan Karadzic 10, Slobodan Jankovic 4, Branko Kovacevic, Ivo Petovic 6, Rajko Zizic, Slobodan Nikolic 22, Predrag Bogosavljev 17, Zoran Radovic 12, Zufer Avdija 2

1984-85
¼ final group stage 
Group A
6/12/84. CB Licor 43 -KK Crvena Zvezda 102-104 43-47
12/12/84 Jollycolombani Pallacanestro Cantu – KK Crvena Zvezda 102-89 (45-48)
9/1/85 KK Crvena Zvezda – Hapoel Haifa BC 112-75 (60-43)
15.1.85. KK Crvena Zvezda – CB Licor 43 100-84 (38-31)
23/1/85. KK Crvena Zvezda - Jollycolombani Pallacanestro Cantu 100-83 (50-41)
30/1/85. Hapoel Haifa BC - KK Crvena Zvezda   80-88
½ final
20/2/85 Simac Olimpia Milano – KK Crvena Zvezda 109-86 (63-41)
27/2/85. KKCrvena ZVezda - Simac Olimpia Milano 100-99 (49-49)

1985-86
¼ final group stage 
Group A
4/12/85. Asvel Basket – KK Crvena Zvezda 97-87 (50-51)
11/12/85 Divarese Pallacanestro Varese – KK Crvena Zvezda 101-83 (46-36)
8/1/86 CB Breogan - KK Crvena Zvezda 91-102 (45-40)
15/1/86. KK Crvena Zvezda - Asvel Basket105-83 (52-40)
22/1/86 KK Crvena Zvezda - Divarese Pallacanestro Varese90-83 (43-34)
29/1/86 KK Crvena Zvezda - CB Breogan117-94 (53-50)



Korać Cup
1988-89
FIRST ROUND
12-10-1988
KK Crvena Zvezda Beograd - Fenerbahçe SK İstanbul 101-64 (49-29)
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Srđan Dabić 8, Zoran Jovanović 14, Mirko Pavlović 2, Nebojša Ilić 31, Rastko Cvetković 8, Slobodan Janković 10, Zoran Radović 18, Predrag Bogosavljev 10.
Fenerbahçe SK (coach: Fehmi Sadıkoğlu): Aytek Gürkan 10, Ali Rıza Limoncuoğlu 4, Can Sonat 12, Hakan Artış 15, Pete Williams 17, Erol Çapar 4, Necdet Ronabar 2, Ömer Lakay.
19-10-1988 – Sinan Erdem
Fenerbahçe SK İstanbul - KK Crvena Zvezda Beograd 79-87 (47-42)
Fouled out: Ilić 36
Fenerbahçe SK (coach: Fehmi Sadıkoğlu): Aytek Gürkan 11, Ömer Lakay 6, Necdet Ronabar 6, Can Sonat 15, Pete Williams 22, Erol Çapar 13, Ali Rıza Limoncuoğlu 6, Sezai Özdemir.
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Srđan Dabić 6, Nebojša Ilić 14, Stevan Karadžić, Slobodan Janković 13, Zoran Jovanović 17, Predrag Bogosavljev 13, Zoran Radović 19, Slobodan Kaličanin, Rastko Cvetković 5, Mirko Pavlović.
SECOND ROUND
2-11-1988
PAOK Thessaloníkê - KK Crvena Zvezda Beograd        95-85 (41-48)
9-11-1988
KK Crvena Zvezda Beograd - PAOK Thessaloníkê        86-76 (35-40)
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Srđan Dabić 14, Nebojša Ilić 22, Stevan Karadžić 14, Slobodan Janković 4, Zoran Jovanović 8, Predrag Bogosavljev 6, Zoran Radović 5, Saša Obradović 4. Fg 31/66 Ft 19/30.
PAOK Thessaloníkê (coach: John Neumann): Branislav Prelević 20, John Korfas 6, Mike Jones 30, Panagiotis Fassoulas 12, Georgios Makaras 3, Nikos Stavropoulos, Alexis Bakopoulos, Takis Karatzoulidis, Bill Melis. Fg 32/56 Ft 9/18.
1/4 FINAL
Group C
7-12-1988
Racing Maes Pils Mechelen - KK Crvena Zvezda Beograd            88-101 (45-49)
14-12-1988
Philips Olimpia Milano - KK Crvena Zvezda Beograd   101-81 (46-44)
Premier 25
11-01-1989 - Hala “Pionir”
KK Crvena Zvezda Beograd - CB CAI Zaragoza           92-89 (51-42)
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Saša Obradović 11, Srđan Dabić 9, Nebojša Ilić 25, Slobodan Janković 15, Nikola Jovanović, Predrag Bogosavljev 18, Rastko Cvetković 2, Mirko Pavlović 12.
CB CAI Zaragoza (coach: Ranko Žeravica): Pepe Arcega 7, Leon Wood 9, Fernando Arcega 26, Paco Zapata 12, Mel Turpin 26; José Luis “Indio” Díaz 9, Quique Andreu.
18-01-1989
KK Crvena Zvezda Beograd - Racing Maes Pils Mechelen            83-76 (37-38)
25-01-1989
KK Crvena Zvezda Beograd - Philips Olimpia Milano   80-90 (45-55)
Fouled out: Pavlović 31’
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Srđan Dabić 13, Nebojša Ilić 11, Saša Obradović 4, Slobodan Janković 13, Predrag Bogosavljev 14, Stevan Karadžić 9, Rastko Cvetković 6, Mirko Pavlović 4, Zufer Avdija 6. Ft 17/19.
Philips Olimpia (coach: Franco Casalini): Massimiliano Aldi 3, Riccardo Pittis 7, Mike D’Antoni 7, Bill Martin 12, Roberto Premier 28, Dino Meneghin 2, Marco Baldi 4, Piero Montecchi 11, Bob McAdoo 16. Ft 19/27.
1-02-1989 - Pabellón Municipal de Deportes
CB CAI Zaragoza - KK Crvena Zvezda Beograd           97-61 (53-39)
Attendance: 2000
Fouled out: Obradović, Pavlović
CB CAI Zaragoza (coach: Ranko Žeravica): Joaquín Ruiz Lorente 6, Leon Wood 19, José Miguel Hernández 6, Quique Andreu 14, Santi Aldama 2; Pepe Arcega 13, José Luis “Indio” Díaz 11, Fernando Arcega 6, Mel Turpin 12, Fran Murcia 8.
KK Crvena Zvezda (coach: Zoran Slavnić): Saša Obradović 7, Mirko Pavlović 2, Slobodan Janković 13, Nikola Jovanović 10, Rastko Cvetković 5; Predrag Bogosavljev 4, Srđan Dabić 9, Nebojša Ilić 7, Slobodan Kaličanin 2, Aleksandar Gilić 2.

1989-90
FIRST ROUND
27-09-1989
GS Iraklís Thessaloníkê - KK Crvena Zvezda Beograd 99-81 (51-39)
4-10-1989
KK Crvena Zvezda Beograd - GS Iraklís Thessaloníkê 77-62 (34-29)

1995-96

6/9/95. BK Akvarius Volgograd - KK Crvena Zvezda Beograd 74-67 *40-43)
13/9/95. KK Crvena Zvezda Beograd - BK Akvarius Volgograd78-76 (36-38)

1996-97
11/9/96. KK Crvena Zvezda Beograd - BK Kompakt Dimitrovgrad 83-69 (53-34)
18/9/96. BK Kompakt Dimitrovgrad  - KK Crvena Zvezda Beograd 66-87 (32-38)
Group N
2/10/96. KK Crvena Zvezda Beograd – LKS Komfort Stargard Szczecinski 92-64 (48-31)
9.10.96. KK Crvena Zvezda Beograd – Caseres CB 90-93 (49-38)
16.10.96. BK Spartak - KK Crvena Zvezda Beograd 85-101 (44-49)
6.11.96. LKS Komfort Stargard Szczecinski - KK Crvena Zvezda Beograd 58-70 (40-30)
13.11.96. Caseres CB  - KK Crvena Zvezda Beograd 85-77 (44-44)
20.11.96. KK Crvena Zvezda Beograd - BK Spartak 90-83 (44-41)
1/16 final
4.12.96. KK Crvena Zvezda Beograd – PAOK BC 99-102 (51-55)
11.12.96. PAOK BC  - KK Crvena Zvezda Beograd 78-80 (39-37)

1997-98.
10.9.97. KK Crvena Zvezda Beograd – Panathinaikos AO Lemesos 90-54 (50-26)
Panathinaikos AO Lemesos - KK Crvena Zvezda Beograd 77-89 (34-50)
Group B
1.10.97. BK Montan Kapfenberg - KK Crvena Zvezda Beograd 87-104 (47-52)
8.10.97. KK Crvena Zvezda Beograd – Bnei Herzliyya SC 92-71 (40-33)
22.10.97. GK Nikas Peristeri - KK Crvena Zvezda Beograd 60-82 (22-44)
5.11.97. KK Crvena Zvezda Beograd - BK Montan Kapfenberg 86-59 (42-38)
12.11.97. Bnei Herzliyya SC -  KK Crvena Zvezda Beograd 71-72 (40-42)
19.11.97. KK Crvena Zvezda Beograd - GK Nikas Peristeri 77-83 (37-37)
1/16 final
10.12.97. Fontanafredda Mens Sana Basket - KK Crvena Zvezda Beograd 81-72 (33-33)
17.12.97. KK Crvena Zvezda Beograd - Fontanafredda Mens Sana Basket 91-73 (49-44)
1/8 final
14.1.98. KK Crvena Zvezda Beograd – Darussafaka 67-62 (41-31)
21.1.98. Darussafaka  - KK Crvena Zvezda Beograd 77-81 (44-44)
¼ final
11.2.98. KK Crvena Zvezda Beograd – Kombassan Konya SK 81-66 (48-38)
18.2.98. Kombassan Konya SK - KK Crvena Zvezda Beograd 67-63 (58-30)
½ final
4.3.98. KK Crvena Zvezda Beograd  - Cholet Basket 81-49 (46-23)
11.3.98. Cholet Basket  - KK Crvena Zvezda Beograd 96-74 (52-41)
Final
25.3.98. Mash Scaligera Verona - KK Crvena Zvezda Beograd 68-74 (43-38)
1.4.98. KK Crvena Zvezda Beograd - Mash Scaligera Verona 64-73 (29-32)

Ван мреже Biancorosso

  • Члан КК
  • Члан ФК
  • ****
  • Поруке: 2.748
  • Activity:
    15.33%
  • Репутација: +1147/-425
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1065 послато: 18 Април 2017, 11:20:50 »
Na današnji dan smo stavili tačku na crno beli svet.


Ван мреже Љуба

  • Земунац
  • Aдминистратор
  • *****
  • Поруке: 10.021
  • Activity:
    4.67%
  • Репутација: +6749/-3224
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1066 послато: 03 Мај 2017, 22:50:50 »
Сарјановић и Далипагић




« Последња измена: 26 Мај 2017, 18:51:34 Љуба »

Ван мреже Davux95

  • Симпатизер
  • *
  • Поруке: 32
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +8/-17
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1067 послато: 05 Мај 2017, 10:14:38 »
Protiv koga smo igrali 2013/14 u Evroligi kad se Plavsic drao ono "SIIIIIIIIILLLB!!!"? Mislio sam dugo da je bio Kovacic ali ipak nije on bio.

Nisam znao gde da postavim pitanje, pa ako je pogresna sekcija pomerite tamo gde treba. :travka:

Ван мреже ДС ША

  • Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • ****
  • Поруке: 3.180
  • Activity:
    49.33%
  • Репутација: +1582/-460
  • Рачунајте на нас!
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1068 послато: 05 Мај 2017, 10:19:42 »
PAO u Pioniru.
Silb za produzetak.

Ван мреже EmptyClip

  • Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • ****
  • Поруке: 8.834
  • Activity:
    31%
  • Репутација: +4366/-9108
  • "реалиста"
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1069 послато: 05 Мај 2017, 10:51:31 »
Не памтим да сам некад био толико уморан после утакмице као после те. Рачунам ту и фудбал. Зло.

Ван мреже Nićifor

  • Пријатељ КК
  • Модератор
  • *****
  • Поруке: 2.409
  • Activity:
    4.33%
  • Репутација: +649/-552
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1070 послато: 07 Мај 2017, 16:02:11 »
Zvezda je u svojoj istoriji zaključno sa utakmicom u Vršcu odigrala ukupno 2600 zvaničnih utakmica - 1653 pobeda, 12 nerešenih i 935 poraza.

- izvor Daba istoričar.

Ван мреже Љуба

  • Земунац
  • Aдминистратор
  • *****
  • Поруке: 10.021
  • Activity:
    4.67%
  • Репутација: +6749/-3224
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1071 послато: 26 Мај 2017, 18:50:07 »
Претеча новог тренда у НБА дресови са рукавима




Ван мреже Weeds

  • Звездаш
  • **
  • Поруке: 408
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +278/-155
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1072 послато: 07 Јун 2017, 12:17:51 »
Jbt vidi nas kop na utamici sa paokom u solunu u evroligi 1999... sad nezamislivo...


Ван мреже Nićifor

  • Пријатељ КК
  • Модератор
  • *****
  • Поруке: 2.409
  • Activity:
    4.33%
  • Репутација: +649/-552
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1073 послато: 17 Јул 2017, 20:52:38 »
Istorija u jednoj slici


[/quote]

Ван мреже Nićifor

  • Пријатељ КК
  • Модератор
  • *****
  • Поруке: 2.409
  • Activity:
    4.33%
  • Репутација: +649/-552
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1074 послато: 29 Јул 2017, 21:13:44 »
O ovoj sezoni će morati neko nekad da napiše nešto. Tim koji nije smeo da bude šampion. Sve je tad bilo zrelo da se okrene al ne dadoše.


Nadam se da će oni koji ne mirišu trenutnog predsednika da se sete šta su nam radili manipulatori i samoproklamovani institucionalni dominatori. Ali svakom zlu dođe kraj.

Ван мреже jagodina navija za zvezdu

  • Звезда му је све
  • ****
  • Поруке: 1.380
  • Activity:
    13.17%
  • Репутација: +424/-332
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1075 послато: 13 Август 2017, 12:24:03 »
Spoj mladosti i iskustva u pravom smislu te reci..Stranci su bili tada pun pogodak.Onu pobedu kad su izjednacili na 2:2 u finalu pamticu dok sam ziv.
Nego,htedoh da pitam da l ima na internetu mec kada smo ih dobili u prvom derbiju,cini mi se da je bio sveti djordje kad se mec igrao..Tadija mi je dusu izvadio,neizvesna zavrsnica..poludeh tad

На мрежи Bela

  • Члан клуба
  • Модератор
  • *****
  • Поруке: 6.602
  • Activity:
    16%
  • Репутација: +2840/-443
  • Ponos grada
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1076 послато: 07 Септембар 2017, 01:30:48 »
Цитат
Ивица Павловић Пиџа, рођен 17.4.1956. у Бору, био је један од миљеника Борана и свестрана личност. Кошараш, тренер, кулинар, хармоникаш са завршеном музичком школом, коме су разонода били и мађионичарски трикови.
Прво је као дете почео да тренира фудбал. Ипак, иако је имао талента, да се окуша у озбиљнијим фудбалским водама спречило га је то што је поломио ногу, након чега су му родитељи забранили да даље тренира фудбал - како је сам Ивица Павловић навео у интервјуу за Бор магазин. Међутим, то га није одвојило од спорта, већ га је усмерило на кошарку.
...
Убрзо се његов таленат прочуо и до Београда, те одлази у Црвену звезду, где је провео око годину и по дана. Тим црвено-белих је био тада један од најјачих у клупској историји. Наступали су тада Славнић, Капичић, Пешић и остали славни асови, тако да Павловић није успео да остане у тиму, већ се вратио у Бор.
...
Преминуо је 29.8.2016. године у Бору, у својој шездесетој години живота.
 



Ван мреже Бели Вук

  • Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • ****
  • Поруке: 1.397
  • Activity:
    12.5%
  • Репутација: +326/-144
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1077 послато: 07 Септембар 2017, 01:54:53 »
U drugoj polovini devedesetih se svake godine kraje avgusta igrao trofej Beograda, a nigde ne mogu da izgulam rezultate. Imal li neko isečke sa tih turnira?

Ван мреже zvezdamojaljubav

  • Звездаш
  • **
  • Поруке: 204
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +178/-21
  • Zvezda iznad svega
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1078 послато: 09 Септембар 2017, 10:06:41 »
Finale 25. kupa Jugoslavije 1990:

JUGOPLASTIKA - CRVENA ZVEZDA 79:77 (48:49)
Dubrovnik, Dvorana sportova u Gospinom polju. Gledalaca: 3.000. Sudije: Grbac (Sibenik), Jovančić (Valjevo).
JUGOPLASTIKA: Sretenović 2, Perasović 4 (2-2), Pavićević 6, Kukoč 9 (3-2), Sobin 18 (6-6), Naumovski, Ivanović 14 (4-3), Savić 4 (2-2), Rađa 22 (3-2).
CRVENA ZVEZDA: Dabić 4, Aleksić, Janković 19 (9-6), Jovanović 19 (10-5), Cvetković 4, Radović 19 (5-4), Petović 7 (2-2), Šilobad 4, Pavlović 1 (2-1), Trifunović.
SLOBODNA BACANJA: JUGOPLASTIKA 85% (20-17), CRVENA ZVEZDA 64,2% (28-12).
TROJKE: JUGOPLASTIKA 25% (8-2, Sretenović 3-0, Kukoč 3-2, Ivanović 2-1. CRVENA ZVEZDA: 36,8 (19-7, Dabić 2-0, Janković 11-3, Radović 5-3, Petović 1-1.
ŠUT UKUPNO: JUGOPLASTIKA 58,8 (51-30, Sretenović 4-1, Perasović 2-1, Pavićević 4,3 Kukoč 7-3, Sobin 9-6, Ivanović 12-5, Savić 3-1, Rađa 10-10. CRVENA ZVEZDA 46,4 (56-26, Dabić 6-2, Janković 15-5, Jovanović 11-7, Cvetković 3-2, Radović 11-6, Petović 4-2, Šilobad 5-2, Pavlović 1-0.
SKOKOVI: JUGOPLASTIKA 18 (15+3), CRVENA ZVEZDA 27 (17+10).
LIČNE GREŠKE: JUGOPLASTIKA 26, CRVENA ZVEZDA 23.
PET LIČNIH GREŠAKA: Radja u 39 i Dabić u 40 minutu.
TEHNIČKA GREŠKA: Janković.

Ван мреже vinicius

  • Звездаш
  • **
  • Поруке: 391
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +185/-102
  • Bice dana,bice leta,bices opet PRVAK SVETA...
Одг: Историја КК Црвена Звезда
« Одговор #1079 послато: 18 Септембар 2017, 03:07:41 »
Trofej Beograda 1994 godine

C.Zvezda - Plama                  108-94
C.ZVEZDA - Beobanka            92-87
C.Zvezda - Panaionios             89-75
C.Zvezda - Radnicki                 97-88    finale

C.ZVEZDA JE NASTUPALA U SLEDECEM SASTAVU
Tomaševic,Karadžic,Cvetkovic,Rakocevic,Gilic,Mavrenski,
Pavlovic,PetrovicTrifunovic,Vidacic,Jestratijevic.


Trofej Beograda 1995 godine


C.Zvezda- Olimpijakos            64-60
C.Zvezda -Radnicki Beograd  93-74
C.Zvezda - Alba                        82-87

C.ZVEZDA NASTUPALA U SLEDECEM SASTAVU
Sretenovic,Ilic,Pavicevic,Lisica,Radovic,Jestratijevic,Krgovic
Pavlovic,Trifunovic.Rakocevic,StevicKaradžic.


Trfej Beograda     1996 godine

Olimpijakos - C.Zvezda            71-57
C.Zvezda - Dinamo Moskva      92-90
Alba - C.Zvezda                         75-70   za trece mesto

C.ZVEZDA NASTUPALA U SLEDECEM SASTAVU
Perovic,Ilic,Macura,Karadžic,Tadic.StanojevicBolic,Pavlovic
KovacevicSmit,Miškovic,Stjuart.


Trofej Beograda   1997 godine

C.Zvezda - Alba                           86-69
C.Zvezda - Olimpijakos               70-77
Partizan -C.Zvezda                      81-56  finale


C.ZVEZDA NASTUPALA U SLEDECEM SASTAVU
Perovic,Bencic,Rakocevic,Kneževic,Stupar,Stanojevic,Bolic
Topic,Kuzmanovic,Popovic,Miškovic,Topalovic

Trofej Beograda 1998 godine

Alba - C.Zvezda                       66-61
C.Zvezda - Alba                        61-66
Beneton - C.Zvezda                 68-59
Partizan - C.Zvezda                 88-79   za peto mesto

C.ZVEZDA JE NASTUPALA U SLEDECEM SASTAVU
Vidacic,Jaric,Rakocevic,Pekovic,Cvetkovic,Stanojevic,Bolic
Radmanovic,Jestratijevic,Popovic,Topic,Pavicevic.


Trfej Beograda     1999 godine


C.Zvezda - Olimpija Milano         78-71
Aek -‘ C.Zvezda                            76-55
C.Zvezda - Radnicki                    108-78  za trece mesto


C.ZVEZDA JE NASTUPALA U SLEDECEM SASTAVU

Boškovic,Cvetic,Rakocevic,Radmanovic,Bratic,Stanojevic,Bolic
Topalovic,Jestratijevic,Vujanic,Tica,Lukovski.

 

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum