Аутор Тема: Eдукација Звездине кошаркашке публике  (Прочитано 33565 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже ludi_sever

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 31
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +63/-17
Eдукација Звездине кошаркашке публике
« послато: 20 Новембар 2015, 16:02:02 »
Више од пораза у Стразбуру ме боли рекација Звездиних навијача и сада већ тренд одсуства подршке кошаркашком клубу Црвена Звезда. Није ли тај исти клуб до пре неколико година био потпуно маргинализован и споредан кошаркашки клуб који се борио за опстанак у аба лиги? Тада је у пиониру било увек између 4 и 6 хиљада кошаркашких навијача и то без организоване подршке навијачке групе! Данас имамо један кошаркашки клуб који апсолутно држи примат у држави и региону, клуб који је узео 3 титуле прошле године и клуб који трећу годину за редом игра најјаче европско клубско такмичење у Европи. Брзо смо сви заборавили колико смо о томе маштали...Снови су данас постали реалност, али пионир зврји празан, арена се више и не пуни до врха ни против најјачих противника у Европи, али су нам зато уста пуна критике! Па се тако критикује тренер који је прошле сезоне изнео највећи могући притисак и почистио са терена изузетно јак партизан, који је увек боље пливао у муљу од нас и тактички разбио њиховог тренера. Слушао сам, а и морам да признам да и данас слушам разне небулозе како би дотични са Звездином екипом од прошле године играо фајнал фор евролиге, а он је прошле године имао екипу која је била у рангу наше, али је целе године спиновао, кукао и плакао, па је на тај спин насела и Звездина публика. Пљују се играчи, пљује се управа...већ дуже време имам утисак да смо ми сами себи највећи гробари. У реду је да се укаже на грешке. Ја исто сматрам да смо промашили са појачањима, сматрам да су карте прескупе, сматрам да ни управа ни тренер ни играчи нису савршени, а посебно не навијачи, али ја им не прозивам фамилију после сваког пораза, ја их ни не доживљавам тако трагично као већина вас, а Звезди пружам безрезервну подршку иоако живим 350 километара од Београда. Пружао сам јој подршку цео свој живот, углавном из фотеље, а богами често и на трибинама и када смо губили по 45 разлике и борили се за опстанак, а и сада када смо много озбиљнији клуб од њих. Моја љубав нема границе, а клуб има моју безрезервну подршку. Звездаши, молим вас престаните да драмите после сваког пораза, молим вас престаните да пљујете играче и тренера, то су наши играчи и наш тренер, кад то скапирамо бићемо и ми на правом путу, као и клуб. За сада смо једна врло не едукована публика, која изузетно мало познаје кошарку и која је најслабији део кошаркаршког клуба јер истом намеће невероватан притисак, а пружа му врло скромну подршку. Бојим се да су утакмице против фенера у арени, где сви нешто коментаришу, пљују и прозивају, а глас пустили нису и она позориштна атмосфера у срамно слабо попуњеном пионру против игокеје у ствари права слика звездине кошаркашке публике, која мора да научи да гледа кошарку под број један и да буде уз, а не против свог клуба. Пре него што почнете да пљујете и мене, ја Вас молим да само замислите да је 20 000 хиљада фанатичних навијача певало свом клубу док је губио од једног од најачих клубова у Европи, да није било звиждука својим играчима и ружних коментара и псовки упућених нашем тренеру, да су играчи после пораза у пуном пиониру исплаћени аплаузом и повикама „шампиони“, а да су навијачи мирно отишли кући исчекујући следећи меч. А на улици, у кафићима причали о грешкама и добрим стварима у игри, о доброј или лошој форми појединаца, али без прозивања ближе родбине, јер је сезона дуга па је преко 80 кошаракшких посластица пред нама, пуно пораза и победа, то је спорт, то је кошарка и то је подршка какву заслушује Звезда драги моји звездаши. Ја обожавам кошарку, игао сам је до пре 4 године, сматрам да је добро познајем, пуно је гледам и овакво одсуство подршке нашем тренеру обајшњавам једино елементарним непознавањем кошаркашке игре Звездине публике. Сви до једног играча који су радили са Дејом имају речи хвале, њега хвале Богдан Тањевић, Светислав Пешић, Жељко Обрадовић, Един Авџић, Никола Вучевић, Бојан Дубљевић, Маркус Вилијамс, Бобан Марјановић, Никола Калинић и многи други играчи које је он створио или унапредио. Њега пљују гробари и наивни звездаши који наседају на њихов спин. Будимо паметнији кад вас молим. Дејо није савршен, али напредује и тренутно нема бољег тренера који би радио у Звезди. Зашто му константно толико одмажемо? Ајде да се сви погледамо у очи и да се замислимо мало убудуће, ајде да радимо на себи, ајде да се едукујемо, да се образујемо кошаркашки и да пружимо коначно праву подршку свом клубу? Звездаши воле Звезду, али велика већина Вас мора да научи да је воли на другачији начин. Ајде да коначно почне и наша кошаркашка публика да расте као што нам расте Звезда. Хајде да учино поразе лакшим, а самим тим ће и победе бити слађе? Бранимо наше играче и тренере од спин машинерије из супротног табора,нека они за нас буду најбољи, нека осете нашу подршку и уверен сам вратиће нам дупло. Пустите Тегелтију, Грбовића и остале комплесаше, они нам не желе добро. Ја нпр уопште и не сумњам у одбрану сва три трофеја ове године, а и онда када дођу сушне године, слабији тимови и пуно пораза и тада ћу мојој Звезди пружати безрезервну подршку.

Ово је мој скромни допринос побољшању кошаркашке публике Црвене Звезде, не сумњам да има пуно вас који можете својим коментарима да томе допринесете, а због тога што сматрам да је едукација наше публике од неизмерног значаја за напредак наше Звезде исту тему ћу отворити на два најзвездашкија форума у исто време.

На мрежи Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.744
  • Activity:
    15.5%
  • Репутација: +1146/-425
Одг: Eдукација Звездине кошаркашке публике
« Одговор #1 послато: 20 Новембар 2015, 16:15:08 »
Браво за пост!  :aplauz:

Цигани, прст на чело, СВИ, време је!! И добро размислите, за који клуб ви навијате?
« Последња измена: 20 Новембар 2015, 16:28:06 Dzeki »

На мрежи СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 5.888
  • Activity:
    26.17%
  • Репутација: +3081/-3248
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #2 послато: 20 Новембар 2015, 16:20:17 »
Браво мајсторе, не треба ништа више да се дода, сем да су лично мени ови који толико пљују по Радоњићу и играчима у рангу оних преко пута.

Ван мреже Boki

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.093
  • Activity:
    2.33%
  • Репутација: +352/-270
« Одговор #3 послато: 20 Новембар 2015, 17:02:13 »
Na utakmicama ABA lige iste grupice ljudi i pojedinci pljuju i psuju tokom celog meca. Te ubaci ovog, te izbaci ono, te pizda ti materina itd. Prvo sto bi trebalo da se uradi u smeru edukacije kosarkaske publike su ti ljudi. Ti ljudi dolaze na svaku utakmicu, i moraju da shvate da sa Zvezdom ne moze tako. Okej, kupio si kartu da gledas utakmicu, ne da zvizdis posle prve greske. Ti si navijac Zvezde, ako mislis da mozes bolje od nekog, brale idi skoluj se za trenera i posveti zivot tome. Tim ljudima treba prici i objasniti im sta je Zvezdastvo, a ako i dalje nastave po starom postoje i druge metode i praktikovane su cesto kad su tu delije.

Nije Radonjic bog pa da ima bezuslovnu podrsku, ali on je daleko od toga da je totalno izgubio. Kad je bude totalno izgubio i ja cu se pridruziti povicima o smeni, do tad tim momcima i celom strucnom stabu treba pruziti podrsku. Ako vec neces da navijas, nemoj ciniti gore i zvizdati. Ono protiv Fenerbahcea je bilo sramotno. Posle 3 minuta su neke osobe krenule da zvizde. Ja ne znam dal stvarno ljudi ocekuju da pobedimo ekipu ciji jedan igrac ima slicnu platu kao nas ceo tim, a da ne pricam da npr Bogdanovic ili Kalinic pojedinacno imaju plate kao cela nasa prva petorka. To su neke stvari koje ljudi moraju da shvate... Mi smo trenutno klub koji je po realnom rangu od 16-20 mesta u Evropi. I to je bre fantasticno, i tome treba dati podrsku kako bismo presli tu magicnu granicu i bili stalni ucesnici TOP16. A to se nece postici onim sramotnim zvizdanjem.

Ван мреже PABLO

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.898
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1196/-399
« Одговор #4 послато: 20 Новембар 2015, 17:18:26 »
Interesantna tema, koja moze biti jako korisna.

Vec se na forumu govorilo o retardima koji zaista redovno dolaze i na "najmanje" utakmice i ceo mec savetuju i vredjaju Radonjica.Takvih ima na svakoj tribini u Pioniru i u parteru.Ova tema sigurno nece promeniti ponasanje tih pojedinaca, ali moze da pomogne da drugi ljudi ne potpadnu pod uticaj takvih i ne krenu slicnim putem.

Ван мреже fonste

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 57
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +48/-93
« Одговор #5 послато: 20 Новембар 2015, 18:05:03 »
Zvezdini navijaci su vecinom fudbalski. Na kosarkaskim utakmicama (uglavnom u Areni) je odnos fudbalskih i kosarkaskih navijaca verovatno 50-50, gde pritom vecina fudbalskih navijaca ne razume ni neke osnove same igre i gde od naseg napada ocekuju svaki put kos (jer, majku mu, igrac ceo zivot trenira a ne moze da ubaci sut, plus za to bre prima platu) i od odbrane da ne prime nista uz naravno to da faul ne sme da se pravi (u tranziciji samo zatvoris igraca i kontra staje, pozicioniramo se i njima vreme za napad istice, jel da). U samoj sustini svesti fudbalskog navijaca na utakmicama stvara se refleksija fudbala na kosarku kao same sportske igre i smisla sporta. Isto tako ako na primer igrate basket sa likom koji je ceo zivot trenirao i igrao fudbal, videcete da je njegov stav tipicno fudbalski, kako fizicki tako i psihicki. Jeste ovo neka moja generalizacija ali se i u tome moze naci neka sustina. Uostalom, poznato je da je kosarka dosta kompleksniji sport, pa ne samo u takticko-tehnickom smislu vec i u psiholoskom. Ne kazem da treba nesto veca inteligencija (a mozda i treba) da bi se razumeo ovaj sport, ali svakako je drugaciji od fudbala, te arhetip zvezdinog navijaca (koji je kazem fudbalskog sklopa) mora malo vise da pokusa (mozda makar i bilo kako da pokusa) da razume kosarku kao igru pa tek onda da s razlogom da razgranici sportove da bi, ne samo uzivao u istima, vec i s vecom kompetetivnoscu mogao razglabati sa sagovornicima. Moze neko da pljuje americke navijace kako smaraju sa di-fens di-fens, ali za razliku od nasih garantujem da bolje poznaju sport.

Jeste da sam udavio, banalizovao i dosta generalizovao stvari, ali ponavljam da se neka sustina moze naci u ovome.

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.056
  • Activity:
    9.17%
  • Репутација: +1734/-970
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #6 послато: 20 Новембар 2015, 18:22:59 »
Mislim da se ovde stvari gledaju pogrešno.

Nije kod nas problem košarkaško znanje/neznanje. Pa ne prate ljudi samo Zvezdu, bar smo mi košarkaška zemlja, gledala se ovde reprezentacija dugo,dugo. Problem je nešto druagičiji. Problem je naš mentalitet, što su ljudi ogorčeni na sve u svom životu, a pražnjenje i lečenje svega toga traže u sportu.

Ništa se ovde ne razlikuje od fudbala. Samo što ovde ima više utkamica nedeljno pa se više primećuje, igraju se utakmice sa jakim protivnicima, a naši ljudi žive u uverenju da smo mi najjači na svetu pa kad izgubiš to je sramota.

I problem je u tome što za sve ljudi traže krivce. To im je najvažnije. Ne traži se problem pa da se razmotri šta tu može drugačije da se odigra, ne, traži se ličnost, ko će da bude krivac. Kad se nađe, otera, sve je ok, sve prethodno se zaboravlja.

Terao se ovde i Grof posle poraza u evropi. Terao se i Stojanović u sezoni kad je osvojena titula. Da ne idem dalje u prošlost.

Evo i grobari teraju Božića. Nema veze što je ekipa sastavljena od poluamatera.

Kod nas se sve prepisuje treneru, nema veze što je pola ekipe ne može da igra.

Ljudi moraju da promene pristup sportu, a ne da imaju neko preveliko znanje o košarci. Pomislio bi čovek da nešto znaju o fudbalu....

Ван мреже foppa

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 394
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +210/-591
« Одговор #7 послато: 20 Новембар 2015, 18:26:45 »
Za pocetak prestati posmatrati trenutno stanje kroz prizmu prethodne sezone. Kad to pojedini prihvate, moze se nastaviti dalje.

Svaka cast za prvi post.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
« Одговор #8 послато: 20 Новембар 2015, 18:27:08 »
Istina, nas domaci teren postaje sve vise gostujuci. Mislim da na gostovanjima nase igrace jedno 10 puta manje vredjaju nego nasi domaci. Ne moze to tako. Frustracije koje nosis u zivotu ostavi kuci a ne iznosi ih na nekome koji se bori za tvoj dres. Nama nista ne vredi 20.000 ljudi u Areni ako ce da se zvizdi igracima koji nisu u formi i da se psuje trener. Mislim da samo grobari to vise rade od nasih navijaca. I to je stvarno zabrinjavajuce, to utice na igrace, nervoza se oseca u hali. Ja sam u Areni prosle sezone uzivao samo protiv Makabija. U svim ostalim utakmicama sam bio prinudjen da svaki put slusam *****ranje nasih igraca sto mi ide na zivce. Pa ako ces da psujes psuj makar gostujucim igracima.

Ван мреже D-Rose

• Moderator
  • Поруке: 1.446
  • Activity:
    2.5%
  • Репутација: +1078/-182
« Одговор #9 послато: 20 Новембар 2015, 18:32:11 »
Zvezdini navijaci su vecinom fudbalski. Na kosarkaskim utakmicama (uglavnom u Areni) je odnos fudbalskih i kosarkaskih navijaca verovatno 50-50, gde pritom vecina fudbalskih navijaca ne razume ni neke osnove same igre i gde od naseg napada ocekuju svaki put kos (jer, majku mu, igrac ceo zivot trenira a ne moze da ubaci sut, plus za to bre prima platu) i od odbrane da ne prime nista uz naravno to da faul ne sme da se pravi (u tranziciji samo zatvoris igraca i kontra staje, pozicioniramo se i njima vreme za napad istice, jel da). U samoj sustini svesti fudbalskog navijaca na utakmicama stvara se refleksija fudbala na kosarku kao same sportske igre i smisla sporta. Isto tako ako na primer igrate basket sa likom koji je ceo zivot trenirao i igrao fudbal, videcete da je njegov stav tipicno fudbalski, kako fizicki tako i psihicki. Jeste ovo neka moja generalizacija ali se i u tome moze naci neka sustina. Uostalom, poznato je da je kosarka dosta kompleksniji sport, pa ne samo u takticko-tehnickom smislu vec i u psiholoskom. Ne kazem da treba nesto veca inteligencija (a mozda i treba) da bi se razumeo ovaj sport, ali svakako je drugaciji od fudbala, te arhetip zvezdinog navijaca (koji je kazem fudbalskog sklopa) mora malo vise da pokusa (mozda makar i bilo kako da pokusa) da razume kosarku kao igru pa tek onda da s razlogom da razgranici sportove da bi, ne samo uzivao u istima, vec i s vecom kompetetivnoscu mogao razglabati sa sagovornicima. Moze neko da pljuje americke navijace kako smaraju sa di-fens di-fens, ali za razliku od nasih garantujem da bolje poznaju sport.

Jeste da sam udavio, banalizovao i dosta generalizovao stvari, ali ponavljam da se neka sustina moze naci u ovome.

Odlican post. Gledao sam utakmicu protiv Fenera u Areni i negde na polovini druge cetvrtine sam vec zeleo da izadjem napolje zbog kolicine gluposti izrecene od strane ljudi okolo. To su takvi zakljucci, opservacije, teoreme... Naravno, sve je takodje izreceno u vrlo samouverenom i nepokolebljivom tonu. Da ne idem u detalje jer nemam vremena, ali stvarno to ponasanje ide cak i do granice toga da covek pozeli da vise nikad ne udje u halu i ne pogleda utakmicu uzivo.

Ван мреже Нешо

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.256
  • Activity:
    4.83%
  • Репутација: +1015/-188
« Одговор #10 послато: 20 Новембар 2015, 18:35:28 »
Dobra je ideja ove teme.Ako nista makar ovako da budemo pozitivni ***** mu majku..

Bio sam na onoj utakmici protiv Borca iz Cacka kad smo se borili za opstanak - svi BG mediji su bili sokirani odzivom nase publike na takvu jednu utakmicu, naslovi su to poredili sa Ligom sampiona u fudbalu.Nevjerovatno pozitivna atmosfera je bila tad, jedna od najemotivnijih koje pamtim a i ja sam znao dolaziti u Pionir jos krajem osamdesetih..
Sad smo na totalno drugom kraju te ljestvice i napredujemo.Porazi su teski jebaji ga ali cemu tolika malodusnost zaboga...U svim takmicenjima je sve u nasim rukama a imamo zbog cega biti optimisti.Idemo dalje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 6.601
  • Activity:
    16.33%
  • Репутација: +2835/-443
  • Ponos grada
« Одговор #11 послато: 20 Новембар 2015, 18:38:07 »
Znači, fudbalski navijači su manje inteligentni :mrgreen: (naglašavam, ovo je šala :) )
A jel vi mislite da je na stadionu mnogo bolje? Pa i tamo se psuju igrači, posebno Petković. Koliko puta se zviždalo Kaduu npr. Ili počne se od trećeg minuta utakmice. Tako da po meni nije problem da li neko vise prati fudbal ili kosarku, vec o srpskom mentalitetu generalno i kao što neko reče - našem shvatanju sporta.

Molim vas držite se teme. Edukacija, a ne podele na ove ili one navijače, niti je ovo tema o Delijama i Aba ligi
Unapred ste upozoreni
!!!
« Последња измена: 20 Новембар 2015, 18:49:04 Bela »

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.653
  • Activity:
    84%
  • Репутација: +5924/-2249
« Одговор #12 послато: 20 Новембар 2015, 18:55:26 »

Mislim da si u biti pogrešio. Nema to veze sa fudbalskim ili košarkaškim navijačima. Ja ne idem na zapad zbog takvih likova, koji psuju i pametuju šta god se dešavalo, ima ih pun đoka. Stvar je u njihovom mentalnom sklopu, slobodno mogu da kažem sa ljudske strane faličnom. Naravno da takvi likovi nemaju veze sa pojmom navijača, i to baš nikakve. Ipak na fudbalu postoji Sever koji je okosnica našeg navijačkog korpusa, pa se ti moroni sa zapada nadglasaju i ne dođu do izražaja. Na košarkaškim utakmicama takvih ima procentualno mnogo više i zato nastaje problem. Povodom toga mi nije jasno što se ovde kukalo na recimo 12.000 gledalaca u Areni kad je mnogo veći problem bio stav i sastav tih koji su došli. Mnogo bih mogao o tome, ali bih verovatno mnoge i uvredio pa da stanem.

Ван мреже Чука

• Прељеп!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 4.613
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +2044/-1227
« Одговор #13 послато: 20 Новембар 2015, 20:12:06 »
Фино је Грбовић рекао синоћ, парафразирам - "Код нас кад је дошао Кићановић ни ми нисмо знали много о кошарци. Али онда је кренула едукација публике, тренера па и самог клуба и трајала је деценијама. Није то ни код нас било питање тренутка, већ времена." На констатацију (нажалост по мом мишљењу врло тачну), да наша публика нема довољно кошаркашке културе.

Ја нпр. у последње вријеме одем на запад Маракане и тако лијепо одморим душу и нагледам се голова. Ту смо ми безуби дилери дроге, плаћеници приглупи фудбалски навијачи а стручњацима из Пионира који све знају, псују своје играче и тренера нек је далеко лијепа кућа, ја их слушати не морам-.

На мрежи Pera

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.118
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +2004/-1248
« Одговор #14 послато: 20 Новембар 2015, 20:43:07 »
Možda nema veze sa tim fudbalski/košarkaški, ali generalno mislim da se slabo razume sport. Mislim da imamo mali procenat ljudi u hali koji van Zvezdinih utakmica ikad pogledaju bilo šta od košarke, misle da u Barsi igraju mali šugavi katalonci koji simuliraju povrede, a da NBA crnci žive u laboratorijama gde im ubrizgavaju sve kvalitete, od skočnosti do preciznosti šuta. Čini mi se da je broj ljudi koji je ozbiljnije trenirao košarku mali, a mogu da se kladim da ni procenat ljudi koji je u poslednjih nedelju dana izašao bar jednom na basket nije preterano visok. Neki prate sport kladioničarski, neki su jednostavno pripadnici kulture zvezdaštva, bez obzira na bavljenje/praćenje sporta, a neki samo vole da se iskaču i oderu grlo, okrenu telefonom najboljeg ortaka grobara kad najviše grmi, ili bar zabeleže snimkom.
Ova tema je zanimljiva, jer na neki način ističe apsurd svih ovih navijačkih rasprava. Različiti ljudi, različitih kvalifikacija i poznavanja sporta, a glas važi isto. U genetskom kodu naroda je upisano da se radije priča nego sluša, tako da je onaj ko sebe ne smatra dovoljno pozvanim da priča o krštavanju akcija i kretnji šonja ili mutavac. Šta kog djavola pucaš trojke, idi na siguran koš, zakucaj !

Ван мреже ЦЗВ

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 8.512
  • Activity:
    5.67%
  • Репутација: +2757/-2721
  • ЗВЕЗДА ЈЕ ЕМОЦИЈА!
« Одговор #15 послато: 20 Новембар 2015, 21:05:01 »
Ovde je pre svega problem srpski mentalitet i nista drugo. Samo smo mi ovoliko skloni teorijama zavere i ostalim glupostima. Kada sam isao na zapad i kada smo bili ocajni, secam se kakve su to price bile oko mene. Ono je bilo smesno. U jednom trenutku se nerviras zbog utakmice, u drugom places od smeha sta pricaju debili oko tebe. To je tako i uvek ce biti.

Srpski narod - narod koji sve zna.

Ван мреже klot44

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 166
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +21/-137
« Одговор #16 послато: 20 Новембар 2015, 21:20:04 »
Sedeo sam u kaficu kada su sto pored nas par njih pricalo kako dolaze samo na utakmice nazovi ih visokog rizika protiv turskih prestavnika,vrv je mislio na Galatu prvenstveno i utakmice velikih evropskih timova da zvizne par puta istrese se i ode kuci,tim recima su pricali.Zao mi je,ali dosta je takvih navijaca koji prate KK Crvena Zvezda,ako je to uopste pracenje.
To je tesko promeniti,potrebni su rezultati u kontinuitetu da bi se publika edukovala,niko to na silu ne moze promeniti,bilo bi super da moze,ali tesko.

Ван мреже Avdija

• Веран као пас
  • Поруке: 731
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +262/-282
« Одговор #17 послато: 20 Новембар 2015, 21:32:21 »
 Teska je ovo tema posto je u pitanju problem kod naseg naroda i za to treba vremena i za picetak cvrsta ruka na tribini da se ipak zna ko igra u cijem dresu.Nedopustivo je da se nas trener i igraci vredjajubod strane ljudi koji se predatavljaju za navijace zvezde.Razumem ja i nemastinu i strah od supruge ili nejebicu ali ovo mora da se sto pre zaustavi da ne bi dolazilo do nemilih scena

Ван мреже Rajko

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.552
  • Activity:
    2.17%
  • Репутација: +1081/-1368
« Одговор #18 послато: 20 Новембар 2015, 21:48:13 »
Odlican post. Gledao sam utakmicu protiv Fenera u Areni i negde na polovini druge cetvrtine sam vec zeleo da izadjem napolje zbog kolicine gluposti izrecene od strane ljudi okolo. To su takvi zakljucci, opservacije, teoreme... Naravno, sve je takodje izreceno u vrlo samouverenom i nepokolebljivom tonu. Da ne idem u detalje jer nemam vremena, ali stvarno to ponasanje ide cak i do granice toga da covek pozeli da vise nikad ne udje u halu i ne pogleda utakmicu uzivo.
Moze Goxy da posvedoci da sam za vreme utakmice sa Fenerom rekao istu stvar. Dodje mi da ne udjem u halu vise nikad. Sednem lepo ispred tv-a i gledam basket na miru. Ranije je u Pioniru bilo probrano drustvo, bilo je zadovoljstvo pogledati utakmicu, iako nas je jako malo. Sad je i tamo jako, jako tesko.

Uzeo sam sezonsku, i to je ono sto me jos uvek drzi u hali.
Ej, da dozivim da pola hale zvizdi u prvoj cetvrtini nasem igracu, u areni, u najjacem takmicenju u Evropi, protiv najskupljeg tima u Evropi. Pa to je cisto iseravanje po mojim vlaznim snovima od pre par godina.

Da vise od pola hale pljuje po treneru koji nam je doneo najvece uspehe u istoriji kluba. Pa svi oni poznaju kosarku bolje od njega. Zasto mi nismo sampioni univerzuma?

Ван мреже Tomica

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 1.897
  • Activity:
    1.83%
  • Репутација: +1443/-497
« Одговор #19 послато: 20 Новембар 2015, 22:35:19 »
Ја сматрам такође, уз ово што је наведено изнад све, да је проблем код навијача што нису "навикли" на кошарку. У кошарци се ритам мења много брзо. Час водиш, час противник прави неку серију. И на то људи нису навикли. У фудбалу исто има неких промена, али не у тој мери и не толико често. И онда чим лоше иде разочарење се брзо прошири међу гледаоцима и одма крећу звиждуци. У фудбалу ако погрешите 3-4 паса или вратите лопту голману одма се звижди. Е онда нека се замисли само каква је ситуација за кошарку. Направи противник неку серију од 8:0 од тога два коша дају преко истог играча одма незадовољство и разочарење потпуно, јер како могу да праве серију? Какав је то спорт и зашто им то допуштамо  :facepalm:?

На све неки људи који не могу да испрате утакмице дођу на форум да виде шта се десило и наравно имају шта да прочитају (Радоња дунстеру, Ребићу *****, Симоне **** итд. најпогрдније могуће). Створи се та нека негативна атмосфера и онда кад дођу на неку утакмицу типа у ЕЛ, уз лош утисак са форума, крену да звижде и је** мајке свима редом.

Много је разлога за све ово и свако би морао од себе да крене и да усади себи менталитет да на утакмицама мора да иде подршка, а кући са друштвом да се разматра све остало. Пљување, вређање и звиждање ником помоћи неће!

Пре него што почнете да пљујете и мене, ја Вас молим да само замислите да је 20 000 хиљада фанатичних навијача певало свом клубу док је губио од једног од најачих клубова у Европи, да није било звиждука својим играчима и ружних коментара и псовки упућених нашем тренеру, да су играчи после пораза у пуном пиониру исплаћени аплаузом и повикама „шампиони“, а да су навијачи мирно отишли кући исчекујући следећи меч. А на улици, у кафићима причали о грешкама и добрим стварима у игри, о доброј или лошој форми појединаца, али без прозивања ближе родбине, јер је сезона дуга па је преко 80 кошаракшких посластица пред нама, пуно пораза и победа, то је спорт, то је кошарка и то је подршка какву заслушује Звезда драги моји звездаши.
Цео пост ти је сјајан и слажем се скроз, али за овај део највише. На утакмицама мора да се даје подршка! А кући или у кафићима са друштвом да се прича о грешкама и добрим стварима. Пљување и звиждање због лоше игре ниједном играчу/тренеру није помогло, нити ће.

И ово не треба да се односи само на кошарку! Иако је тренутно ту највећи проблем са тим сада.

A jel vi mislite da je na stadionu mnogo bolje? Pa i tamo se psuju igrači, posebno Petković. Koliko puta se zviždalo Kaduu npr. Ili počne se od trećeg minuta utakmice. Tako da po meni nije problem da li neko vise prati fudbal ili kosarku, vec o srpskom mentalitetu generalno i kao što neko reče - našem shvatanju sporta.
Петко и Матош понекад кад погреши нешто за сада у овом тиму. Јебига кад је већ пљуван због оних првих 15 минута да остану при том ставу да ништа не зна и да навијају да греши  :srbinosm:. Нешто исто као и са Симоном, само што је за Симона то много горе.
« Последња измена: 20 Новембар 2015, 23:02:05 Tomica »

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum