Аутор Тема: Eдукација Звездине кошаркашке публике  (Прочитано 33600 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже FAMASITO

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 177
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +59/-48
Одг: Eдукација Звездине кошаркашке публике
« Одговор #20 послато: 20 Новембар 2015, 22:44:14 »
Djordjevicu odlazi!!!!!!!!

Panata ima 2-4 u grupi sa Karsijakom, Zelenom Gorom,Zalgirisom i sa kakvim budzetom, a mi sa skracenom rotacijom, skoro drugom petorkom izgubimo i pljujemo sve zivo, jeste svima krivo sto smo ispustili vodstvo ali sta je tu je! Glavu gore i da grmi Pionir u petak !!!

I da, primetio sam da se pisalo da neki nece da dodju u Pionir zbog poraza, takvi nam i ne trebaju!

Pozdrav za sve istinske navijace!

Ван мреже Deja_V

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 96
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +47/-46
« Одговор #21 послато: 20 Новембар 2015, 23:03:46 »
Drage moje Delije
Ne pisem bas cesto na forumu ali zato redovno citam sve sto drugi pisu,ja ipak volim da cujem tj procitam misljenje mnogih ovde na forumu.Sto se tice ove teme zaista sve pohvale jer je mnogima itekako potrebna.Ne mogu da se nacudim citajuci komentare posle sinocne utakmice,zaista sam se osecao groznone toliko zbog poraza koliko zbog komentara koje sam citao a i danas ih citam.
Pa draga braco ne menja se trener posle svakog poraza,ne menja se trener kad god se mi iznerviramo i razocaramo,ne menja se trener posle nase procene dali je ovaj ili onaj trebao da igra u datom momentu,ne menja se trener zato sto neki nazovi veliki treneri tako misle...
I ja imam misljenje da je mozda na sinocnoj utakmici u datom momentu moglo nesto drugo da se uradi ali na svu srecu ja nisam trener vec Dejan Radonjic.
I ja sam sinoc kao i mnogi dok sam gledao utakmicu iskaljivao bes kao i vecina Vas ovde na razne nacine.
I ja sam sinic kao i mnogi od Vas pitao boga zasto nam se to desava.
I ja sam sinoc kao i vecina Vas svasta nesto radio i o svacemu razmisljao ali za razliku od mnogih ni jednog trenutka nisam pomislio na smenu naseg trenera Dejana Radonjica.

Na kraju molim sve Vas da budemo jedinstveni i da jednom za svagda shvatimo da je Dejan Radonjic NAS TRENER i da su svi ti igraci NASI IGRACI i kada se gubi i kada se dobija,kada se slave pobede i kada se tuguje  zbog poraza!

Ван мреже Mikamachor

• Члан ФК
  • Поруке: 301
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +113/-53
« Одговор #22 послато: 20 Новембар 2015, 23:34:56 »
bravo brate za ovu temu...

toliko je losa karma oko kosarkaskog kluba da nije ni cudo sto nam se ovo sve desava. Maltene na svaku tekmu na koju odemo, a posebno u areni, rizikujemo da se ne zakacimo sa nekim zbog svega ovoga o cemu ste pisali. Jbt, cekas nedelju dve tekmu jedva docekas i em sto krene lose na terenu em moras da slusas neku budalu koja ne zna ni zasto je dosla ali zna da pljuje po igracima a narocito po Radonji. Ovo za Radonjica je vec neka vrsta patologije, ja to mogu da objasnim samo kao da je svinja uspela sa svojim prljavim igrama i baljezgarijama oko naseg budzeta, pomoci drzave i vucicevom burazeru i svemu ostalom sto je lupetao. Ljudi jednostavno misle da su nam mogucnosti takve da moramo sve da gazimo, bez izuzetka.

Sto se tice poredjenja sa atmosferom na Mari, ima toga i tamo ali je nekako manje upadljivo, evo mi smo vec vise od 10 godina na istoku, ne kazem da nema dileja koje psuju iz tekme u tekmu i igracima i treneru sve zivo i mrtvo ali nekako se manje vide. kad prelistam film, i dok smo bili na zapadu jedno vreme i na severu mnogo ranije bilo je toga ali ne znam da li su ikada ovi na terenu to mogli da cuju. Secam se dok je Deki Stankovic igrao, bila neka prvenstvena kod kuce, bas nesto malo valjda posle kajzera a pre barse, i keva Dekijeva gledala pored nas utakmicu na zapadu i manje vise svi znaju ko je ona kad neki matori kad je Deki nesto pogresio ustade i pored nje zive mu onako socno ispsova mater... Budala ce uvek biti

Ван мреже srdjanbl92

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 371
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +133/-158
« Одговор #23 послато: 20 Новембар 2015, 23:43:24 »
Ja stvarno ne razumijem dokad ce biti ovako?! Zasto ljudi imaju potrebu da konstantno pljuju sve moguce? Pa zar nakon onakve prosle sezone, ljudi nisu u stanju da se opuste i da vjeruju Radonjicu i upravi? Uspjeli smo konacno da prevazidjemo tu barijeru, da konacno osvojimo titulu aba, prekinemo dominaciju partizana u kls, imali smo najbolju sezonu u istoriji kluba, poslali bobija u nba, ostvarili najveci transfer u istoriji kluba...problem je sto svi ocekuju da mi sad nastavimo da gazimo bez obzira na to kakva je situacija, da budemo bezgresni, e pa ne moze to tako.

Da se osvrnem na sinocnu utakmicu, mi smo je odigrali sa 4 igraca (jovic, simonovic, miler i cirbes) + guduric odlican do zadnje cetvrtine kad se vidjelo njegovo neiskustvo, sa rebicem koji jednostavno fizicki nije spreman za euroligu i sa stimcem i tompsonom koji su bili ocajni. Krenulo nas je nestvarno, sicali sa svih strana, na kraju do izrazaja doslo neiskustvo rebica i gudurica i umor glavih igraca. Jednostavno kad je jovic dobio petu licnu, znao sam da gubimo. A siguran sam da je u timu bio bar jos lazic da bi pobijedili, jer jovic sigurno ne bi napravio toliko faulova da je on igrao. I sta se desava, ljudi pocinju da pljuju radonjica kako to da prokocka 21 razlike, pa ljudi moji, to je sport, a to nije bilo ni nerealno s obzirom na nasu rotaciju. Pita li neko pesica kako ga moze fener onako poniziti u prvom poluvremnu, pita li neko obradovica kako moze da gubi od novog kluba u turskoj ligi, pita li neko lasa kako real koji vise manje ima istu onu ekipu koje je prosle godine osvojila euroligu ima 2-4 u ovoj grupi, kako pao ima 2-4 sa onakvim budzetom i protivnicima u vidu zalgirisa koji nije ni blizu kvaliteta kao proslig sezona, karsijake koja prvi put igra el i poljaka? Kako je moguce da dilejni panati saspe 20 poena za cetvrtinu a imaju onakve igrace poput dijamantidisa i kalatesa da ga cuvaju?

Ljudi moji, spustite se na zemlju, pustite Radonjica i upravu da rade na miru. Jeste pogrijesili smo s pojacanjima pa sta? Nismo mi real ili barsa da dovodimo igraca kao sto su dzefri tejlor ili arojo, lawal, nismo fener da dovedemo iz nba lige datomea, himki da dovedemo sveda, nemamo ljudi taj lukzuz. Nekad cemo potrefiti sva pojacanja kao prosle sezone a nekad omasiti kao ove. Ali ajmo postaviti stvari drugacije i reci realno.. mekel igrac nba iskustva, 2x mvp izraelskog prvenstva, jedan od tri glavna igraca izraela na evropskom koje je odigrao gotovo pefektno. Tompson igrac koji je prosle sezone imao 14 15 poena u prosjeku u bambergu, sa odlicnim evropskom isustvom, za sofoa nemam sta da govorim..

E sad, ko je mogao ocekivati da ce bobi postati najbolji centar u evropi, mogli smo ocekivati da ce biti dobar ali onoliko dobar ne. Ko je mogao 100% da kaze da ce nam will donijeti top 16 i osigurati ponovno igranje eurolige, s obzirom da je igrac koji koliko moze da rrazvali protivnika toliko moze i da ukanali svoji ekipu... ko je mogao ocekivati da cemo od kalinica, ciglara kako su ga ljudi prozivali na pocetku prosle sezone, dobiti najveceg mudonju i covjeka koji nam je donio milion eura? Ko je mogao znati da cemo pogoditi sa cirbesom i da li smo trebali dzenkinsa da otpustimo kad ga prosle sezone nije islo?

To su sve pitanja koja mozemo postaviti sami sebi i pitati se da li.smo uopste normalni kad o tome i razmisljamo? Pa konacno imamo sve sto smo mastali, upravu koja nam je donijela ovo sve i u koju mozemo vjerovati, trenera koji je maksimalno posvecen svom poslu, koji nam je konacno donio titule i koji je spojio i trenirao te momke koji su nam dobijeli onoliko radosti prosle sezone i jos smo od njih finansijski profitirali, igrace koje ginu za nas dres... pa dajte vise, oni koji hoce da pljuju, koji imaju licnih problema pa se iskaljuju na ljudima koji se maksimalno i posteno bore za zvezdu, neka ostanu kuci i gledaju na tv-u.

Nisam u zivotu napisao ovoliki tekst kao sada, ali uzasno me boli to sto pojedini sebi daju za pravo da glume budale i zvizde svojim igracima. Znam samo da i kad nam ide i kad ne ide, svim srcem sam uz Zvezdu i nikad sebi necu dozvoliti da pljujem po nekome ko daje sve od sebe za nas klub. A siguran sam da ce Radonja i momci i ove godine sve da osvoje i da zapuse usta svim kompleksasima i jadnicima!

На мрежи ДС ША

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.188
  • Activity:
    51.67%
  • Репутација: +1583/-461
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #24 послато: 21 Новембар 2015, 00:09:53 »
Najveci problem je koliko su ljudi isfrustrirani i nas mentalitet.
Covek vise ne moze od strucnjaka ni da uziva ni na mecevima u ABA ligi, o EL da i ne pricam.
Vidim da nisam jedini koji kojem je protiv Fenera doslo da ode kuci.Drzi me ta sezonska, ljubav prema klubu i ovom sportu i to sto iako sam sve zasrao ove godine dosao sam u Bg da radim da bih mogao da gledam i bodrim moj klub.
Iako radim 7 sati dnevno pa onda posle ponovo spremam prijemni ni jednom mi ne dodje da pljunem po mom igracu a dobrom delu u hali je to ko dobar dan.
I ono sto treba da mi bude opustanje meni pojedinci nabiju pritisak svojim komentarima, a ne mogu da se iskljucim kad idem sam i kad sam onda osudjen sve da cujem.
Kad neki igrac koji slabije igra da kos odma ide fala kurcu da si i ti nesto pogodio i slicno.
Ljudi kad dodju ko da misle da su platili kartu za zelje, cestitke i pozdrave pa jebu sve po spisku i kukaju sto Radonjic nije uveo nekog igraca.Onda treneru sve po spisku a ti isti ga kao pozdravili aplauzom na predstavljanju pred mec.Neke stvari su za debeli ispitivanje a tesko da bi se mogao naci odgovor.
O zvizdanju svom i igracu ne bih.Jedan od trenutaka zbog kojih me je bilo toliko sramota.Opadanje posete na EL mecevima,smesan broj ljudi koji bodri klub u ligi koja nam donosi prohodnost u najjace takmicenje...
Kao da nas ova sekcija SD ne zanima.Mnogo ce vremena proteci da mi bilo sta naucimo.Ja sam se nadao da ce se ljudi edukovati kako klub raste a mi se ne micemo.
Misljenja sam da se ovakve stvari i ne mogu promeniti.Nama fali i elementarne kulture a o sportsloj kulturi i odlasku na stadion/halu da ne pricam.

Ван мреже srdjanbl92

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 371
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +133/-158
« Одговор #25 послато: 21 Новембар 2015, 00:21:04 »
Najveci problem je koliko su ljudi isfrustrirani i nas mentalitet.
Covek vise ne moze od strucnjaka ni da uziva ni na mecevima u ABA ligi, o EL da i ne pricam.
Vidim da nisam jedini koji kojem je protiv Fenera doslo da ode kuci.Drzi me ta sezonska, ljubav prema klubu i ovom sportu i to sto iako sam sve zasrao ove godine dosao sam u Bg da radim da bih mogao da gledam i bodrim moj klub.
Iako radim 7 sati dnevno pa onda posle ponovo spremam prijemni ni jednom mi ne dodje da pljunem po mom igracu a dobrom delu u hali je to ko dobar dan.
I ono sto treba da mi bude opustanje meni pojedinci nabiju pritisak svojim komentarima, a ne mogu da se iskljucim kad idem sam i kad sam onda osudjen sve da cujem.
Kad neki igrac koji slabije igra da kos odma ide fala kurcu da si i ti nesto pogodio i slicno.
Ljudi kad dodju ko da misle da su platili kartu za zelje, cestitke i pozdrave pa jebu sve po spisku i kukaju sto Radonjic nije uveo nekog igraca.Onda treneru sve po spisku a ti isti ga kao pozdravili aplauzom na predstavljanju pred mec.Neke stvari su za debeli ispitivanje a tesko da bi se mogao naci odgovor.
O zvizdanju svom i igracu ne bih.Jedan od trenutaka zbog kojih me je bilo toliko sramota.Opadanje posete na EL mecevima,smesan broj ljudi koji bodri klub u ligi koja nam donosi prohodnost u najjace takmicenje...
Kao da nas ova sekcija SD ne zanima.Mnogo ce vremena proteci da mi bilo sta naucimo.Ja sam se nadao da ce se ljudi edukovati kako klub raste a mi se ne micemo.
Misljenja sam da se ovakve stvari i ne mogu promeniti.Nama fali i elementarne kulture a o sportsloj kulturi i odlasku na stadion/halu da ne pricam.
Pa to i jeste problem sto smo mi sami sebi najveci protivnici. Razumijem da su zvezdasi emotivno vezani za fudbal zbog nekih davnih srecnijih vremena, ali i generalno Srbi dosta zive u proslosti i pominju kako je to nekad bilo. A ono sto je realno ne vidis pred nosom. A realno je da u ovom trenutku imas uspjesnu kosarkaski sekciju, koja je nakon najtezih vremena postavljena na noge i treba da uziva potpuno povjerenje. Ja ne mogu da shvatim da se na fudbalskoj utakmici protiv npr. Borca iz Cacka okupi 15tak hiljada ljudi a da u aba ligi poslije onakve junacke pobjede protiv igokee dodje 3000. Jel moguce da u gradu od 2 miliona stanovnika nema dovoljno zvezdasa da svaku utakmicu bude pun pionir. Pa ljudi, poslije onakve prosle sezone, dajte malo vjere u klub, imali smo nekih gresaka ali ispravice se i to i ponovo ce na kraju biti slavlje na kalemegdanu.

На мрежи Микса

• Члан ФК
  • Поруке: 1.488
  • Activity:
    6.17%
  • Репутација: +1140/-485
« Одговор #26 послато: 21 Новембар 2015, 00:35:25 »
Цео пост ти је сјајан и слажем се скроз, али за овај део највише. На утакмицама мора да се даје подршка! А кући или у кафићима са друштвом да се прича о грешкама и добрим стварима. Пљување и звиждање због лоше игре ниједном играчу/тренеру није помогло, нити ће.

Браво за овај део, ово је суштина како навијачи треба да се понашају у хали. Оно што мени представља озбиљну дилему је питање да ли на овом форуму треба да се понашам као у хали и да пишем постове подршке, или да пишем о замеркама које споменем другарима после утакмице?

Ван мреже Tomica

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 1.902
  • Activity:
    2.83%
  • Репутација: +1448/-497
« Одговор #27 послато: 21 Новембар 2015, 00:48:53 »
Браво за овај део, ово је суштина како навијачи треба да се понашају у хали. Оно што мени представља озбиљну дилему је питање да ли на овом форуму треба да се понашам као у хали и да пишем постове подршке, или да пишем о замеркама које споменем другарима после утакмице?
Па морам признати и мени понекад представља то дилему, али покушавам да смирим главу увек. Поготову кад је врућа. Некад одбијем да пишем кад сам љут или тако нешто зато што знам да не размишљам и да нисам чист у глави тада. Ја мислим и трудим се да напишем аргументовану критику на форуму кад приметим нешто (у игри, шта тренер ради, играчима, управи итд.) без да пљујем, а поготову да се понашам као да бих ја нешто боље урадио. Сматрам да је људски грешити. Такође, без обзира што је ово форум и интернет, мислим да треба да људи пробају да буду цивилизовани кад дискутују између себе и кад пишу о играчима или тренеру. Тако да ја подстичем конструктивну критику и оно што може да помогне. А "критику" типа Радоњић је дунстер не могу да смислим никако. То кад прочитам повраћа ми се одма. Надам се да ме разумеш шта хоћу да кажем  :biggrin:.

Ван мреже северна страна

• Члан клуба
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.060
  • Activity:
    8.67%
  • Репутација: +1736/-970
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #28 послато: 21 Новембар 2015, 00:50:26 »

Mora da se i shvati do kojeg nivoa je dosao ovaj forum.

Ovde se stvara javno mnjenje zvezdaske javnosti. Mnoge stvari krecu odavde. Novinari citaju sve ovde i prenose to kao stav zvezdasa.

E kad se tako pogleda na stvari onda moze da se zakljuci da ovde ljudi ipak trebaju da ne komantarisu sve zivo vruce glave, da se nekad malo iskontrolisu, razmisle prvo o tome sto pisu. Mnogo ociju cita sve ovo ovde, trebaju malo i forumasi ovde da imaju takvu odgovornost.

Pravi dokaz su vam one ucestale recenice koje se svuda ponavljaju o radonjicu, o nekim igracima. To se ovde par puta napise i ljudi to uzimaju kao tacno.
I onda ljudi kad hoce da pljuju samo ponavljaju jedne te iste stvari, a nemaju pojma o tome sto pricaju, al oni su culi tako, procitali i mora da je to tacno.

I onda se dodje do toga da Radonja nema ni jednu akciju, da ne zna da vodi neizvesne zavrsnice, da ovo da ono.... Pa onda stefke mora da crta ljudima da im objasni suprotno, al je tad kasno, ljudima je to uslo u glavu i kraj.

Ван мреже sofronijep

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 22
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +17/-12
« Одговор #29 послато: 21 Новембар 2015, 02:28:55 »
Veoma mi je drago da vidim da na ovom forumu imam istomišljenike koji su, za razliku od mene, spremni da se bore za svoje mjesto u publici na košarkaškim utakmicama, spremni da makar javno progovore o lošim navijačima našeg kluba.

Bertrand Russell je rekao da je problem sa ovim svijetom je u tome što su pametni prepuni sumnji, a budale prepune samopouzdanja, a Edmundu Burke da je jedina stvar potrebna da zlo pobjedi to da dobri ljudi ne učine ništa.
Nije mi ni namjera da naše navijače nazivam budalma ili oličenjima zla, već samo da ukažem da su ove misli primjenjive na sve sfere života i da je za svako društvo ili grupu pogubno sklanjanje pred nepromišljenim, ali glasnim pojedincima. A ja vjerujem da velika većina naših košarkaških navijača ima pozitivan stav prema klubu, a da je snaga te manjina samo u njenoj glasnosti.

I sam spadam u one koji su davno priznali poraz pred „glasnijima u životu“ i tek ponekad se u meni probudi iskra koja me kratktotrajno pokrene da podignem svoj glas. Tako sam, iznerviran bezočnom kampanjom vređanja Marka Simonovića koja je kulminirala prije nekoliko dana, napisao poruku na ovom forumu - koju na kraju ipak nisam objavio. Umjesto toga, po prvi put u životu, počeo sam da koristim Ignore listu. To svakako nije pohvalno ponašanje s moje strane, ali interesantan je efekat ovog postupka - stavljanjem u Ignore listu tek 5-6 forumaša, postali su sakrivene gotovo sve poruke sa kritikama bivšem kapitenu. Suština je da su i ovdje, „pljuvači“ veoma aktivni i glasni, te da svojim brojnim porukama stvaraju utisak da predstavljaju većinu.

I nije problem što navijači redovno u svojim kafanskim razgovorima znaju da „opletu“ po igračima svog kluba (takve riječi vjetar brzo raznese i one ne dopru nidokoga drugoga), problem je kada se taj manir koristi za ponašanje na samoj utakmici, kada igrači umjesto podrške čuju uvrede. Problem je i kada se taj manir koristi za pisanu riječ (riječ koja ostaje) i to još na javno dostupnom mediju (a naročito ako se radi o mediju fanova kluba -kad smo već kod toga, razmislite malo o značenju pojma „supporters“).
Prevlast takvih stavova sramota je svih nas koji smo dio ovog foruma, a ne onih članova koji to pišu (ti ljudi imaju svoje mišljenje i smatraju da imaju pravo da ga tu i iznesu).

Kao neko ko skoro 10 godina adminisitrira jedan forum, najveću zamjerku adresiram upravo na moderaciju ovoga foruma, jer forum je onakav kakvim ga moderatori oblikuju (oni snose ne samo moralnu, već i pravnu odgovornost - npr. u slučaju tužbi za klevetu zakon smatra urednike odgovornima za sadržaj objavljen u njihovom mediju, bez razlike da li se radi o štampanom, internetskom ili nekom drugom mediju.)
Ako date slobodan prostor članovima koji imaju dnevno po 15 poruka u kojima vređaju forumaše, igrače, trenera, upravu, navijače, imaćete bogat forum sa mnoštvom poruka i polemika. Takav stav uvijek možete da pravdate slobodom govora.
Ako, pak, želite da imate navijački forum na kome prevladavaju promišljene analize, konstruktivne kritike i na kojem se iskazuje ljubav i podrška klubu - onda morate rigorozno sasjeći one prve, ne samo brisanjem postova i povremenim banovima, već i trajnim isključenjima. Imaće nešto manji broj postova (i u prvi mah neku desetinu članova manje), ali ćete postati mjesto na koje s ponosom mogu da svraćuju i prijatelji naših igrača, njihova rodbina, pa možda i oni sami. Kako sada stvari stoje, velika broj članova foruma se duboko nada da naši igrači ne čitaju ovaj, kao ni bilo koji drugi navijački forum.

Ako već ne želite da „zavodite cenzuru“ i brišete sve takve postove, onda barem teme oslobodite onih postova kojima u njima nije mjesto: napravite podforum pod nazivom Trash, otvorite tamo temu pod nazivom „Pljuvanje i vređanje naših igrača, trenera i uprave, te međusobna prepucavanja forumaša “ i prebacite sve takve postove u tu temu.

Nije lako izvodljivo da redarska služba izbaci sa utakmice svakog navijača koji se nedolično ponaša (a tako bi trebalo, bez obzira što je platio kartu da bi prisustovao utakmici), ali barem nije problem zavesti red na forumu: Vi se angažujete oko prilično zahtjevnog posla moderiranja, snosite troškove hostinga, domena, održavanja sajta, a prezate od disciplinovanja članova koji besplatno koriste Vaše resurse i Vaš mukom stečeni internet rejting da promovišu ideje koje su suprotne Vašim opredjeljenjima i cilju kojem ste posvetili ovaj sajt.

Naravno; bilo bi još pogubnije stvarati uniformno mišljenje na forumu i zatvoriti prostor za kritiku. Ali rukovodite se jednostavnim principom:„Neukusu treba reći ne.“

Ako na forumu marginalizujete uticaj jednih navijača, oslobodićete prostor za neke druge navijače.
Isto je i sa košarkaškim dvoranama, samo što je borba na tom polju daleko složenija.
Ali ko zna: možda ovaj forum spoji navijače sličnih stavova, možda se organizuju i počnu u grupi da dolaze na utakmice kako bi se i tamo njihov glas bolje čuo (ili kako barem ne bi bili okruženi onim navijačima koji im zgade odlazak na utakmicu), možda je ova tema nukles neke nove navijačke grupe.

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.939
  • Activity:
    48.83%
  • Репутација: +4940/-5336
« Одговор #30 послато: 21 Новембар 2015, 11:47:04 »
Mi jos ne znamo znacenje izraza "6 igrac". Mi ne znamo da igramo odbranu zajedno sa timom, da se sa njima "bacamo" za svaku loptu, da se sjedinimo sa igracima, da prozivljavamo sve zajedno, da proslavljamo svaki kos sa njima kao da smo ga mi dali. Mnogo smo izopaceni, pa se stalno trazi neka greska, nesto negativno da se pljuje, da se zvizdi. Sramno je zvizdati svom igracu, a to se nekoliko puta culo ove sezone ... Mitrovicu kapitenu, Simonovicu bivsem kapitenu je zvizdalo pola hale, Mekelu Arena, Dejanu Radonjicu, treneru koji je podigao Zvezdu kao niti jedan pre njega u istoriji ...  Mitrovic je igrac koji je prethodne sezone kao kapiten digao u vis tri trofeja, ali to se zaboravilo brzinom svetlosti. Nema ni prave energije u hali, na tribinama kada igra Zvezda, sve je nekako mrtvo, i to ne samo na aba ligi. Ne znamo da cenimo prave vrednosti, vec je sve nekako nakaradno.
Mi nemamo drugu publiku, to sto imamo imamo, tako da nam jedino ostaje da pricamo o ovome na svakodnevnom nivou, zato podrzavam otvaranje ove teme.

Ван мреже Лазар26

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.479
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +2733/-1620
  • Нема изговора-СВИ НА СТАДИОН!
« Одговор #31 послато: 21 Новембар 2015, 11:53:59 »
Mora da se i shvati do kojeg nivoa je dosao ovaj forum.

Ovde se stvara javno mnjenje zvezdaske javnosti. Mnoge stvari krecu odavde. Novinari citaju sve ovde i prenose to kao stav zvezdasa.

E kad se tako pogleda na stvari onda moze da se zakljuci da ovde ljudi ipak trebaju da ne komantarisu sve zivo vruce glave, da se nekad malo iskontrolisu, razmisle prvo o tome sto pisu. Mnogo ociju cita sve ovo ovde, trebaju malo i forumasi ovde da imaju takvu odgovornost.

Pravi dokaz su vam one ucestale recenice koje se svuda ponavljaju o radonjicu, o nekim igracima. To se ovde par puta napise i ljudi to uzimaju kao tacno.
I onda ljudi kad hoce da pljuju samo ponavljaju jedne te iste stvari, a nemaju pojma o tome sto pricaju, al oni su culi tako, procitali i mora da je to tacno.

I onda se dodje do toga da Radonja nema ni jednu akciju, da ne zna da vodi neizvesne zavrsnice, da ovo da ono.... Pa onda stefke mora da crta ljudima da im objasni suprotno, al je tad kasno, ljudima je to uslo u glavu i kraj.
Slazem se. Ali opet mi koji duze citamo forum, znamo cije misljenje postujemo kad je u pitanju basket.
Npr. kad se dovodi novo pojacanje, meni nije bitno da on na klipovima izgleda kao "mitska zver", nego cekam da neko ko se vise razume od mene napise nesto. Tipa Stefke i ostali administratori pdf-a kosarka. Nije isto kada ja nesto napisem, i tako neko ko se dosta vise razume.
Isto tako, i kada ovde ima tih izlizanih fraza poput neizvesne zavrsnice, Simon kamenjar, lomi tablu itd... bitno je da se ne prenosi u halu.
Jedan covek u hali dovoljno da se dernja i govori kako Mekel ovo ono, pa se to prenosi redom i na druge, jer kad moze i on, mogu i ja jelte, do poluvremena se dodje do toga da se zvizdi svom igracu.

На мрежи Max

• Члан ФК
  • Поруке: 3.615
  • Activity:
    6.33%
  • Репутација: +2179/-2614
« Одговор #32 послато: 21 Новембар 2015, 12:02:27 »
Odlican post. Gledao sam utakmicu protiv Fenera u Areni i negde na polovini druge cetvrtine sam vec zeleo da izadjem napolje zbog kolicine gluposti izrecene od strane ljudi okolo. To su takvi zakljucci, opservacije, teoreme... Naravno, sve je takodje izreceno u vrlo samouverenom i nepokolebljivom tonu. Da ne idem u detalje jer nemam vremena, ali stvarno to ponasanje ide cak i do granice toga da covek pozeli da vise nikad ne udje u halu i ne pogleda utakmicu uzivo.

"Што је глава празнија, то је безобразнија." :sleep:

Мени је ово све што се дешава феномен, који не знам како другачије да објасним, сем неукошћу.

Ван мреже Regar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.332
  • Activity:
    4%
  • Репутација: +1144/-945
« Одговор #33 послато: 21 Новембар 2015, 12:05:16 »
Prosecan Zvezdas treba samo da prihvati da se nas trener, u ovom slucaju Radonjic, bolje razume u kosarku od 99,9 posto obicnih navijaca, a da poznaje tim bolje od 100% navijaca.

Kada bi to zvezdasi skapirali, svima bi bilo mnogo lakse.

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.939
  • Activity:
    48.83%
  • Репутација: +4940/-5336
« Одговор #34 послато: 21 Новембар 2015, 12:06:32 »
Istina, nas domaci teren postaje sve vise gostujuci. Mislim da na gostovanjima nase igrace jedno 10 puta manje vredjaju nego nasi domaci. Ne moze to tako. Frustracije koje nosis u zivotu ostavi kuci a ne iznosi ih na nekome koji se bori za tvoj dres. Nama nista ne vredi 20.000 ljudi u Areni ako ce da se zvizdi igracima koji nisu u formi i da se psuje trener. Mislim da samo grobari to vise rade od nasih navijaca. I to je stvarno zabrinjavajuce, to utice na igrace, nervoza se oseca u hali. Ja sam u Areni prosle sezone uzivao samo protiv Makabija. U svim ostalim utakmicama sam bio prinudjen da svaki put slusam *****ranje nasih igraca sto mi ide na zivce. Pa ako ces da psujes psuj makar gostujucim igracima.

Dovoljno je reci da podrsku i atmosferu koju je Zvezda imala u Minhenu, niti jednom nije u Beogradu ove sezone.
« Последња измена: 21 Новембар 2015, 12:12:09 Sektor »

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.048
  • Activity:
    12.67%
  • Репутација: +12723/-10085
  • Ипак се окреће...
« Одговор #35 послато: 21 Новембар 2015, 12:10:15 »
Problem nije jednodimenzionalan, u pitanju je citav miks okolnosti: nedostatak sportske kulture, shvatanje sportske priredbe kao poligona za lecenje frustracija i poplava kvaziultraske filozofije medju ljudima koji ne pripadaju toj subkulturi. Spoj dveju ili svih triju stvari dovodi do svakakvih bizarnih i neprijatnih situacija. Ne bih zanemario ni to da se medju mnogim posetiocima nalaze ljubitelji kladjenja, a medju njima mnogi koji vole da igraju na Zvezdine meceve, pa se zbog toga i svest dodatno pomuti i prag tolerancije ode na totalnu nulu.

Nije rec o podeli fudbal/kosarka, jer je na fudbalu jos veci procenat onih koji ne razumeju sport koji gledaju i jednaki broj pljuvaca.

На мрежи СрбМКД

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.875
  • Activity:
    18.33%
  • Репутација: +1576/-654
  • Идопоклоник
« Одговор #36 послато: 21 Новембар 2015, 12:57:23 »
Седимо јуче са друштвом и онако опуштена прича и одједном се друг који једини уз мене у целом друштву навија за Звезду окрене се ка мени и каже, парафразирам: "откад ја теби говорим да треба сменити оног дунстера Радоњића, а ти ми се стално противиш и кажеш да не треба, срамота је да се испусти +21 разлике". И ја кренем да објасним у каквој смо тренутној ситуацији и да је просто немогуће било оно добити, али џаба, "Радоњић је крив и тачка и мора да лети". И није он једини, има их гомила ево и овде на форуму који тако размишљају. Једноставно људи т.ј велика већина њих сматра да Звезда мора да добије сваку утакмицу од 80 колико их одиграмо у сезони. Небитно да ли је та утакмица против Реала, Фенера, Цедевите итд. и небитно да ли је играмо са 6 играча у ротацији она мора да се добије и тачка, а ако изгубимо одма је крив Радоњић или неко од играча и ствара се апокалиптична атмосфера.

Па онда имаш ситуацију да исти такви, чим крене лоше почну да звижде играчима и да их чашћавају разним бљувотинама и њих и тренера и то док је у току утакмица. А све то раде из разлога због којих је горе навео Вајти.

На мрежи Centarfor

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 219
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +195/-152
  • Kad Sever zvoni, ti Zvezdo tad ne kloni...
« Одговор #37 послато: 21 Новембар 2015, 15:26:41 »
Slažem se sa SofronijemP pogotovu u delu kritike prema administraciji ovog foruma jer postoje forumasi kojima stoji u potpisu da su prijatelji foruma a pljuju i truju najstrašnije po igračima i svima u klubu. Nije ovde stvar da li se sme dati kritika ili ne, nego da li si kompetentan da daš tu kritiku ili ne. Parafrazirao (modifikovao) bih onu Kenedijevu : Nemoj da se pitaš šta je Zvezda dala tebi, nego šta si ti dao njoj. Danas svaka budala može sebi da da za pravo da bistri politiku i da objašnjava taktiku. To je u redu ali kući, a ovde na forumu treba da se zna red. Nije ovo klozet pa da se svako olakšava ovde kad izgubimo, pa da potom kad pobedimo davi kako će pojesti sva govna koja je izasrao za Rebu, Radonju ili nekog slično. Mi što volimo svetinju bezuslovno moramo preduzeti nešto da sprečimo ove nevernike da šire paniku i negativnu energiju. U hali se treba reagovati kada se pojave ovi otpadnici, jer svaki majmun koji pljuje po našem timu je protiv našeg tima. Ja sam prošle sezone u Areni ustao protiv nekih mentola što polomili stolicu pa su se usrali a kasnije i povegli jer su na moju stranu stali skoro svi iz okruženja. Na svu sreću takvih unesrećenih ološa je manje od normalnih ljudi. Pamtim još sukob sa nekom dvojicom koja su vokala: "Mrčo, odlazi!", ali su se i oni preselili na drugi sektor. Kada čujem nekog oko mene da pljuje po igračima uvek se napravim lud i pitam ih onako debilski za koga navijaju. Većina ljudi se zbuni i pita mene kako to mislim, ali po pravilu se uvek smire i prestanu sa pljuvanjem. Zbog posla nažalost slabije gledam Abu ali i tamo ćemo doći buraz i ja, pa da trebimo te nevernike i otpadnike koji pljuju našu svetinju. Zvezda Srbija!

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

На мрежи Centarfor

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 219
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +195/-152
  • Kad Sever zvoni, ti Zvezdo tad ne kloni...
« Одговор #38 послато: 21 Новембар 2015, 15:29:50 »

Slažem se sa SofronijemP pogotovu u delu kritike prema administraciji ovog foruma jer postoje forumasi kojima stoji u potpisu da su prijatelji foruma a pljuju i truju najstrašnije po igračima i svima u klubu. Nije ovde stvar da li se sme dati kritika ili ne, nego da li si kompetentan da daš tu kritiku ili ne. Parafrazirao (modifikovao) bih onu Kenedijevu : Nemoj da se pitaš šta je Zvezda dala tebi, nego šta si ti dao njoj. Danas svaka budala može sebi da da za pravo da bistri politiku i da objašnjava taktiku. To je u redu ali kući, a ovde na forumu treba da se zna red. Nije ovo klozet pa da se svako olakšava ovde kad izgubimo, pa da potom kad pobedimo davi kako će pojesti sva govna koja je izasrao za Rebu, Radonju ili nekog slično. Mi što volimo svetinju bezuslovno moramo preduzeti nešto da sprečimo ove nevernike da šire paniku i negativnu energiju. U hali se treba reagovati kada se pojave ovi otpadnici, jer svaki majmun koji pljuje po našem timu je protiv našeg tima. Ja sam prošle sezone u Areni ustao protiv nekih mentola što su polomili stolicu pa su se usrali a kasnije i pobegli jer su na moju stranu stali skoro svi iz okruženja. Na svu sreću takvih unesrećenih ološa je manje od normalnih ljudi. Pamtim još sukob sa nekom dvojicom koja su vikala: "Mrčo, odlazi!", ali su se i oni preselili na drugi sektor. Kada čujem nekog oko mene da pljuje po igračima uvek se napravim lud i pitam ih onako debilski za koga navijaju. Većina ljudi se zbuni i pita mene kako to mislim, ali po pravilu se uvek smire i prestanu sa pljuvanjem. Zbog posla nažalost slabije gledam Abu ali i tamo ćemo doći buraz i ja, pa da trebimo te nevernike i otpadnike koji pljuju našu svetinju. Zvezda Srbija!

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 19.545
  • Activity:
    25.17%
  • Репутација: +2622/-2254
« Одговор #39 послато: 21 Новембар 2015, 15:49:58 »
Да бисте схватили какво је помрачење ума у питању, прочитајте коментаре резултата анкете на нашем фејсу.
Биће их док не седнем за комп, па ко стигне, а да има добре живце, нека погледа.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum