Аутор Тема: Eдукација Звездине кошаркашке публике  (Прочитано 32794 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.795
  • Activity:
    46%
  • Репутација: +4331/-9072
  • "реалиста"
Одг: Eдукација Звездине кошаркашке публике
« Одговор #280 послато: 16 Октобар 2017, 12:26:58 »
To se slazem, ali takvi komentari se i sankcionisu, mnogo puta. Kad covek dodje na utakmicu, treba da podrzi svoj tim. Bez izgovora.

Iskreno, ja uopste ne shvatam te ljude koji odu na utakmicu i vredjaju. Naravno da je tenzija, naravno da je nervoza, ali prevaliti preko usta onakve stvari i jos ubacivati na teren sve i svasta... takvima nije mesto u civilizaciji a ne samo u hali.

Medjutim, ja nisam mislio na te i takve. Mislio sam na nas ovde, da je svaka kritika i pohvala (argumentovana  i civilizovana) nesto sto je potrebno svakoj diskusiji. Uostalom, i sam si bio predmet bespotrebnih napada samo zato sto si kritikovao fudbalsku reprezentaciju. I branio sam te, zapravo ne tebe licno, vec pravo da iskazes svoj stav.

Ma jaсно брате.

Али да ти кажем. Ја сам фазон прве две године Дејине имао свашта да кажем, масу ствари је радио које ми нису биле јасне или су ми биле јасне ал ми нису биле по вољи. И нисам могао ни поштено да напишем критику од поплаве мајстора који су млатили око себе кад год су стигли. И сви су тражили правo на критику. Може брате, ал кад научиш како се критикује, како се човечански износи мишљење о неком проблему, и то са поштовањем. Тако и синоћ а и данас ништа написао о кошараци нисам јер ваља мало упасивити ову армијицу тровача која ево полако израња. Јер ће они први саранити и играче и тренера, и у ситуацији кад буде било тешко, а биће претешко и ту нема дискусије, уместо да се проба да се помогне или да се скине притисак са момака подршком и одуством позивања на одговорност, биће позивана на сечења и шилбовања само и једино да би се нагруво стручњачки его. А ђе ту клуб, тим, Миленко Топић и хед коуч?

Ако му је бушна одбрана од пика, па није то гoвнар неки него човек који се за твој клуб бори, за тебе да срећан изађеш из хале. Буквално исти циљ имамо а људи приоритетишу да буду стручњаци на интернету. Jeбем ти и интернет и све, дођи брате у халу, на оно теренче тамо жељезник арена где си 4 метра од паркета, викни 'ајмо Перо' па да видиш како дигне брк кад чује и осети подршку. То је допринос. Битније је да му помогнеш него да будеш у праву.

едит: И треба рећи да је море људи који се тако и понашају, који по аутоматизму у халу иду да 'ајде бре!'. И то су људи који после из хале изађу погнутих глава и чаврљају о одбрани од пика, о лесору који се не зна где је, о Кешељевом уговору на 2 сезоне, о некоришћењу Јанковића у попу... И онда опет следећу утакмицу дођу и опет напред Звезда. То није став за глорификацију већ нормално понашање човека Циганина који, ако није раније, онда је за ових неколико сезона могао да научи како се то бива уз клуб. Брзо се заборавља како је и Радоња позивао на подршку и испомоћ кад је било тешко. Није измислио топлу воду већ је позивао на здрав разум, дођите, и кад дођете дај да заједно урадимо то што је пред нама.
« Последња измена: 16 Октобар 2017, 12:33:25 EmptyClip »

На мрежи ognja

• Члан КК
  • Поруке: 3.362
  • Activity:
    48.83%
  • Репутација: +1887/-1175
« Одговор #281 послато: 16 Октобар 2017, 12:32:00 »
Slazem se doslovno sa svim sto ste i ti i daba napisali.

To je to, hajde da pisemo smisleno i argumentovano. To je poenta. A ako neko hoce da vredja, onda ni nek ne dolazi na tribine. Tu nista ne dobijamo, a doticni ce da ustedi neku paricu.

Tu smo gde smo, svodice se racuni na kraju sezone, ali dotle treba davati podrsku.

Poz.

На мрежи Нешо

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.250
  • Activity:
    4.33%
  • Репутација: +987/-187
« Одговор #282 послато: 16 Октобар 2017, 19:09:56 »
Ja ne mogu vjerovati u šta se mi kao publika pretvaramo (i u fudbalu i košarci).

Da li ova silna brzina protoka informacija, neki vještački stvoren pritisak da moramo pobijediti uvijek i svuda, možda medijski nametnuta a podsvjesno prihvaćena slika da imamo koliko želimo para i eto, samo da se pojavimo na terenu i gotovo.. Kad smo već kod toga, ne vjerujem da smo ijednom poslednjih godina imali najskuplji tim na Jadranu al ajde..

Zašto bi bila tragedija da ne uzmemo ABA ili da imamo jednu pobjedu u EL? O čemu pričamo?

Koliko sam samo bio ponosan kad je Ljuba Vidačić kao član Hemofarma, tada favorita u duelu s nama, izjavio tipa: "Bez obzira na sve, idemo u goste ekipi koja igra pred punom halom i čija publika nikad ne zviždi svom timu..".

U utakmici, jednoj od dvije odlučujuće za opstanak, gubimo u Pioniru od Spartaka SU. Pionir pun ko oko, trese se od navijanja. Moj zet pomoćni trener u Spartaku kaže: čovječe na zagrijavanju podsvjesno pjevam pjesmu s Delijama. Ni tad nema zvižduka.

Imam stotine takvih primjera. I ja sam jedan od onih koji je bio u tom Pioniru i kad smo  ispadali, i prije toga kad nije bilo karti za Meš, i kad smo ginuli protiv Zadra s onim Majlsom za opstanak.
 I evo ne mogu sebi da objasnim da sam se nekako bolje osjećao kad izgubismo od tog Spartaka i zamalo ne ispadosmo, nego nakon praktično nevažnog poraza protiv Fenera u Areni. Zašto? Zbog naše publike.

Nama očajnički treba "restart" ali u našoj kolektivnoj navijačkoj svijesti.

Послато са Lenovo S1La40 уз помоћ Тапатока

Ван мреже Nićifor

• Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.390
  • Activity:
    3.67%
  • Репутација: +645/-552
« Одговор #283 послато: 17 Октобар 2017, 09:06:08 »
Svest navijača treba da se podigne na viši nivo, jer su zapravo navijači osnovna prednost koji klub ima i ne samo u Evroligi nego i u ABA ligi.

Iako važimo za fudbalske navijače već niz godina smo uspostavili odličnu vezu sa KK-om. Doduše to je u suštini nekih oko 3.000 salno prisutnih ali ni to nije malo. Svakako navijači koji znaju da prepoznaju kretanje rezultata i da pomognu tim kad treba. Naše mesto nije Železnik i jednostavno se tamo ne osećamo komotno ni mi ni tim. Pionir je što se tiče ABA lige odličan. Ove godine kao nikad timu treba naša pomoć. Ozbiljna podrška. Biće puno utakimica na loptu. Liga je smanjena te svaka pobeda ima mnogo veći značaj. Da domaći teren bude baš domaći.

Što se tiče Evrolige tu je tek priča posebna. Ako sam dobro shvatio veći deo utakmica bi trebalo da igramo u Areni. Tu svest treba da se odnosi na masovno dolaženje na utakmice. Znam da postoji ta priča ako budemo zadnji niko neće dolaziti. Ali ako smo u borbi za opstanak u KLJ mogli da nakrcamo Pionir do krova onda ne vidim razlog da to ne radimo i u areni. Ima nas Bogu hvala i u Beogradu sasvim dovoljno da opušteno imamo prosek od 15tak hiljada u areni. Znam da 99% vas razmišlja ako vežemo 4-5 poraza u EL da niko živ neće doći, ali ako je to stvarno tako - trebali nama Evroligaš? Jesmo li mi zaslužili mesto u toj ligi? Nemoj da se lažemo, mi para nemamo, pa jedina stvar koju ta gospoda mogu da simpatišu u slučaju našeg kluba su upravo navijači i ta ludačka atmosfera kojoj promovišu i sopstvenu ligu. Prošle sezone smo imali prosek od 10.000 igrajuči svega 5 utakmica u Areni, a siguran sam da smo igrali sve lagano bi bilo preko 16.000. U sezoni pre smo imali 10.500 prosek sa takođe puno utakmica van Arene. Dok u sezoni 2014/15 smo bili najbolji u Evroligi sa 14.500 i to sa 3 ili 4 Pionira. Dakle ja smatram uspehom prosek u Areni od oko 15.000 ma kakav da rezultat beležimo u Evroligi. Ne sme da se dogodi situacija kao protiv Makabija bude otvoren samo donji prsten. Budemo li mi kao navijači to uradili onda budite sigurni da nema zime što se tiče našeg kluba. ni u finansijskom smislu jer ćemo dobrano popuniti rupe u budžetu ni u smislu reprezentovanja pred bordom Evrolige koji će to morati da poštuje. Šta će im nekakva Cibona sa 3-4 hiljada gledalaca ako imaju Zvezdu koja ozbiljno povećava prosek u Evroligi. Ako Bog da da ova Arena zaliči na nešto do F4 da imamo čime da se hvalimo i halom i nama u njoj.

Ne znam kakva je odluka kluba ali ja bi sve utakmice koje mogu organizovao u Areni pa je na navijačima da pokažu vredi li ovo sve ili ne. Na nama je!

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Activity:
    46%
  • "реалиста"
« Одговор #284 послато: 17 Октобар 2017, 09:59:56 »
Све си лепо поставио али се не слажем са тобом на крају.

То што пишеш није реално, већ ти то јако желиш. На Фудбалу горе смо писали о култури одласка на стадион, а кад се узме и баскет у обзир, то можемо да проширимо на културу одласка на утакмице. Ми то немамо. Просто немамо, и то мора да се узме у обзир кад се нешто планира, а не да се иде са вером и надом.

Свест људи треба да се мења, али то је мукотрпан посао и траје јако дуго. Надати се да ће то да се реши током сезоне и да ћемо да пунимо Арену ради добробити клуба је нереално. Људи се тако не понашају већ се понашају као конзументу. Међу Циганијом не постоји свест о помоћи, људи се не осећају као део клуба уопште. Јесмо сви ми навијачи али клуб је од нас далеко, то је затворена организација са којом просечан навијач има контакт само преко трибине. A велика већина ни преко трибине. И онда немаш тај осећај да си ти неко ко било како може да допринесе, немаш осећај да си унутра. И генерално је такав осећај, људи су од свега отуђени, и од државе, и од апарата на локалу, живот им се своди на посао, породицу и пријатеље, и из тог оквира не излазе.

Да би се то променило треба много времена и акције.

У међувремену треба узети у обзир да ће многи пре баскета изабрати фудбал, тако да рецимо Барса у петак мислим да никако не би требало у Арену да се ставља.

Ван мреже komunikacija

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 127
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +80/-143
« Одговор #285 послато: 17 Октобар 2017, 11:08:39 »
Navijacka svest je na vrlo niskom nivou,Zvezda na moju veliku zalost nema verne navijace,nema  ni10-15 hiljada ljudi koji su uvek tu i ja sam se pomirio sa tim,pa sad smirujem ove moje sto stalno kukaju i pitaju gde su ljudi,pa nema ih brate mili,nema,dosao sam u fazu da mi je draze da gledam onih pet soma protiv Macve kako pevaju iz sveg glasa nego pun stadion za dva dana protiv Arsenala.Zato sam i skeptican za posetu na basketu,slede nam teske utalmice,bice tu i poraza sigurno,odrazice se na posetu garantovano,ako situacija bude kao sto je sad trenutno,ubedjen sam da nam arena ne treba,da cemo je tesko napuniti,mislim da ce nam i pionir biti veliki vremenom,na zalost,a sto se tice hale u Zelezniku,to je nasa mera,pricao sam i protiv Buducnosti u polufinalu abe,svi ce uci i sezonci i svi drugi,tako je i bilo,a Zvezda nikad bolja,mozda se i nesto promeni jednog dana ko zna.

Ван мреже Nićifor

• Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.390
  • Activity:
    3.67%
  • Репутација: +645/-552
« Одговор #286 послато: 17 Октобар 2017, 11:29:25 »
Ja nisam napisao šta je realno nego šta je potrebno. Realnost/relativnost toga je direktno srazmerna realnosti/relativnosti dugoročnog opstanka u Evroligi.

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Activity:
    46%
  • "реалиста"
« Одговор #287 послато: 17 Октобар 2017, 11:31:47 »
Па рекао си на крају да би све ставио у Арену. Ја сам на то реплицирао јер мислим да то није добар потез, а са остатком твог поста, што је преко 90%, се слажем.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum