Аутор Тема: Eдукација Звездине кошаркашке публике  (Прочитано 33634 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Tomica

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 1.908
  • Activity:
    3.83%
  • Репутација: +1452/-499
Одг: Eдукација Звездине кошаркашке публике
« Одговор #80 послато: 24 Новембар 2015, 14:07:19 »
Off Topic
Odlicno, evo edukovao si me, bez zajebancije. Sada cu vise paznje da obratim na "jeli" gresku. Nadam se da i je i kod tebe slicno sa Zvezdom

Promasio si poentu u vezi zvizdanja i placanja karte. To sa placanjem karte nema veze. Ako mislim da treba da zvizdim, to mi za pravo daje cinjenica da neko u kontinuitetu pruza lose partije, ne opravdava ulozena sredstva, i umesto kosarke, igra se skrivaca...

Evo samo primer od juce. Jovke je pravio gluposti, gubio lopte, nije povremeno imao ideje u napadu, klizao se, padao... Ali je nasao snage da uvek ustane, pa da pocne da poentira, pa i da razigra saigrace, pa da povuce odbranu i citavu ekipu. Celo vreme je, bez obzira da li je igrao lose ili dobro, pokazivao profesionalni odnos prema obavezama, radio ono za sta je placen, davao sve od sebe, i pokazao srce kada je trebalo i na kraju izasao kao pobednik. A i da je izgubio, veruj, ne bi mu zamerio...

I zar sada on da ima isti tretman kao i Tompson? Aplaudiracu i jednom i drugom podjednako? Hmmmm.... Najvise sto Tompson moze da ne dobije su zvizduci pre pocetka utakmice. I to ne zato sto nije zasluzio. Ali u toku igre...ako opet krene skrivanje... A lepo mu se sa tribina treba ukazati da se takvo nesto ne tolerise i mislim da u tome nema niceg loseg...
Пази лепо је Рајко рекао горе да не треба звиждати, под условом да долазиш да навијаш за Звезду. Ти играчи су у том тренутку ту и нема разлога да им се звижди. Томпсон није крив што игра овако. Крив је онај ко га је довео. Сада ти да звиждиш неком коме не иде нећеш постићи ништа сем да задовољиш своју сујету неку. Он од звиждука може само горе да игра. И сад као неко ко навија за Звезду и жели да она победи Реал шта постижеш позитивно тим звиждуцима? Апсолутно ништа. Као што је РХ рекао.

Не разумем стварно није се понашао безобразно према нашем клубу или навијачима као нпр. Паркер у фудбалу па да му се звижди. Ту је игра како игра, не сналази се. Он није крив што је доведен.

Да ће ти звиждуци и да постигну нешто па ајде, али то може само да одмогне. Ако то желиш онда не знам шта више да ти кажем.

sama činjenica da ima ljudi koji idu na utakmicu kluba za koji navijaju sa idejom da zvižde svojim

igračima je poražavajuća i govori u kakvom je stanju prosečan građanin države Srbije

Može o tome da se obrazlaže i pišu razni referati ali to je ipak nenormalno i mora se raditi na tome da to prestane da bude pojava na utakmicama Zvezde na koje treba doalziti da bi se uživalo ali je ovde mnogo toga loše pa su utakmice ventil 
Стварно ужас. Не могу да сконтам ту психу никако. Да неко пита шта је погрешно у томе да дође на утакмицу и звижди Томпсону, и то против Реала још  :поп:. После ће исти такви и да пишу ако изгубимо "јао како смо изгубили", "зашто навијачи звижде и не праве добру атмосферу?".

Ван мреже Avdija

• Веран као пас
  • Поруке: 731
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +262/-282
« Одговор #81 послато: 24 Новембар 2015, 14:32:06 »
 pošto je po forumima skoro pa jednoglasno zaključeno da će nas Real počistiti onda ostaje još samo da pobornici zviždanja igračima i stručnom štabu KKCZ dođu i još na predstavljanju ekipa krenu sa zviždanjem i prozivanjem jer eto "izgubićemo sigurno" "razbiće nas Real samo tako" "namamo pojma".
 Što čekati par minuta, najbolje je da odmah krenu zvižduci jer će nas gle čuda Real pobediti u "našem" Pioniru
« Последња измена: 25 Новембар 2015, 10:01:05 Avdija »

Ван мреже Pera

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.118
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +2004/-1248
« Одговор #82 послато: 25 Новембар 2015, 10:40:08 »
Misliš da zvižde oni koji imaju realna očekivanja, a ne oni koji veruju da će Tompson baš u petak proraditi i da će im Reba šuknuti 6/8 za 3 ? Nas je ovaj isti Real, pre samo mesec dana, mogao da nabije 50+ razlike da je hteo, tako da nije uopšte loše spustiti se malo na zemlju, baš da ne bi došlo opet do tih zvižduka.

Ван мреже Centarfor

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 219
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +195/-152
  • Kad Sever zvoni, ti Zvezdo tad ne kloni...
« Одговор #83 послато: 25 Новембар 2015, 11:30:10 »
Ja stojim s obe noge na zemlji ali mi realno nije u karakteru da očekujem da Zvezda izgubi od Reala pre nego što je počela utakmica. Da li su navijači i igrači Strazbura pre njihovih mečeva sa Realom i Fenerom mislili o tome da moraju biti realni i da ne maštaju o pobedi jer igraju sa mnogo jakim timovima?! Naravno da ne. Košarka je sport, a kao i u svakom sportu ne pobeđuje skuplji nego ko se više bori i pokaže veću želju. Postoji gomila primera za to, uostalom u svakom kolu EL se desi neko iznenađenje. I da, mi koji imamo vrlo skroman budžet za potrebe EL, moramo maštati i zamišljati sebe kako pobeđujemo i najjače rivale jer se tako i stvara pobednički mentalitet. Smatram da možemo da pobedimo Real samo ako zapnemo u odbrani i ne dozvolimo im tranziciju i otvorene šuteve. Zato je mnogo bitno da svi budemo pozitivni i da atmosfera u Pioniru bude za pamćenje, a to će nam pomoći da izvučemo iz igrača krajnji maksimum. Jedino uz takvu veru, koja priznajem da nije realna kao što ni svaka vera nije realna, možemo da pobedimo najskuplje timove.
Za Tompsona stvarno verujem da može da eksplodira i to ne zbog toga što teram inat nekim forumašima, i ne zbog toga što se ne razumem u basket, nego što su veliki rivali idealan način da se izađe iz kanala. Ako pak ne uspe u tome, neka ne pravi neke velike greške i neće nikom faliti ništa. Ne znam samo odakle pojednim forumašima informacija da je on već precrtan i prodat, jer takvim neproverenim informacijama destabilizuju klub. Meni je jedan od forumaša rekao da menjam sport zato što verujem u našeg igrača da će konačno da proradi. Recite mi samo da li je to normalno ili krajnje kukavički?! Da li treba svaki naš navijač da podesi svoja čula da ćemo izgubiti od Reala i da će Tompson biti najgori na terenu i tako deklariše sebe kao ozbiljnog poznavaoca košarke? Ne! Nemojte se služiti eufemizmima, niste vi nikakvi košarkaški stručnjaci već nemate veru u svoj tim i zbog tog kukavičluka mračite ovde po forumu.
Nekoliko dana pred utakmicu sa Bajernom, kada je vera u ovaj tim bila na ovosezonskom minimumu, sam dao komentar u kome sam se zapitao da li će pojednici koji mrače i koji ne veruju u pobedu svog tima imati obraza da i dalje pišu ovde na forumu i da prosipaju pamet ako nekim slučajem pobedimo, niko od njih nije od tada izvukao pouke i pojačao svoju veru u našu svetinju. Naprotiv, samo su napisali da će pojesti sva govna koja su izasrali i otišli na drugu stranu euforije. Tada su hvalili Rebrona, Štimaru i Simketa nekoliko dana, a u sebi čekajući novi poraz da bi imali alibi za nastavak naučne konferencije na forumu.
To je zapravo najveći problem kod navijača ili kvazi navijača. Što se tiče edukacije u hali tu sam bez skrupula, i reagovaću kad god čujem neprimeren komentar pa neka je sto puta naš navijač. NIsam neki tabadžija, ali tako ću uvek uraditi, to obećavam. A vi koji hoćete da zviždite svom timu, samo napred.
"Neka bude borba neprestana, neka bude što biti ne može!" P. II P.NJ.

Ван мреже Avdija

• Веран као пас
  • Activity:
    0.5%
« Одговор #84 послато: 25 Новембар 2015, 12:06:07 »
Misliš da zvižde oni koji imaju realna očekivanja, a ne oni koji veruju da će Tompson baš u petak proraditi i da će im Reba šuknuti 6/8 za 3 ? Nas je ovaj isti Real, pre samo mesec dana, mogao da nabije 50+ razlike da je hteo, tako da nije uopšte loše spustiti se malo na zemlju, baš da ne bi došlo opet do tih zvižduka.

pa šta s'tim ako je mogao da nas dobije 50+?
zbog togha treba da dođem u petak u pionir i na prvu njihovu razliku veću od 5 poena počnem da psujem po radonjiću i igračima?
što se mene tiče i da nas dobije 100+ razlike zviždati neću nikad ni jednom igraču u zvezdinom dresu a nagledao sam se mnogih i dobar deo nije bio po mom ukusu ( pozato je da sam bio "lud" za tadijom).
Ja navijam za Zvezdu a ne protiv nekog trenera ili igrača koji igra za KKCZ. 
« Последња измена: 25 Новембар 2015, 12:42:41 Avdija »

Ван мреже Pera

• Звезда му је све
  • Activity:
    0.67%
« Одговор #85 послато: 25 Новембар 2015, 12:40:10 »
O čemu ti pričaš druže ? Kakve veze imaju očekivanja od utakmice sa zviždanjem i psovanjem majki ? Aj najbolje da se ciganišemo kao prošle godine, lupamo im koreografske šamare pa se onda ućutimo kao sisice čim nismo u vodjstvu.

Ван мреже Avdija

• Веран као пас
  • Activity:
    0.5%
« Одговор #86 послато: 25 Новембар 2015, 12:44:23 »
O čemu ti pričaš druže ? Kakve veze imaju očekivanja od utakmice sa zviždanjem i psovanjem majki ?

Ja verujem da zvižde oni kojima nisu ispunjena očekivanja a ti ako imaš drugih saznanja reci da se ne zamaramo
možda ima neki drugi razlog što se zviždi?
« Последња измена: 25 Новембар 2015, 12:51:36 Avdija »

Ван мреже Pera

• Звезда му је све
  • Activity:
    0.67%
« Одговор #87 послато: 25 Новембар 2015, 12:46:05 »
Ja verujem da zvižde oni kojima nisu ispunjena očekivanja a ti ako imaš drugih saznanja reci da se ne zamaramo
možd aima neki drugi razlog što se zviždi?

I eto, objasni mi na osnovu toga, kako izvlačiš zaključak da će da zvižde oni koji nemaju nikakva očekivanja, pa samim tim nema šta ni da bude neispunjeno ?

Ван мреже Avdija

• Веран као пас
  • Activity:
    0.5%
« Одговор #88 послато: 25 Новембар 2015, 12:52:49 »

I eto, objasni mi na osnovu toga, kako izvlačiš zaključak da će da zvižde oni koji nemaju nikakva očekivanja, pa samim tim nema šta ni da bude neispunjeno ?

očito ne želiš da pročitaš napisano
da ponovim da ja verujem da zvižde oni kojima nisu ispunjena očekivanja a tebe pitam ima li još koji razlog?

Ван мреже pekiludak

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 210
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +66/-139
  • Da je tkati ko zijati i vrane bi nosile gace.
« Одговор #89 послато: 26 Новембар 2015, 13:52:53 »
Ljudi da izjavim ja nesto za dnevnik.

Citam ovu temu, razmisljam, rekoh sto li se ljudi raspravljaju. Ali vidim da ni ja ne mogu da odolim da dam svoje misljenje. Ili bar da poksuam da vam kazem kako se osecam po pitanju publike i njenog odnosa prema svemu od pocetka ove godine.
Naslov teme meni malo bode oci i pogadja me, u smislu citaj ako hoces pa se edukuj ti glupi navijacu. Pa onda razmislim, rekoh Predraze ti si poludeo ili bi se samo svadjao, a zapravo i naslov ima dvojako znacenje. To je model po kome treba da gledamo nase navijace, iliti nas.

Evo da ne pricam o drugima krenucu od sebe. Zivim blizu a studiram daleko od Bg (namerno apostrofiram to, uglavnom sam u mogucnosti da dolazim, i nije mi to izgovor kao masi ljudi) i suvise retko posecujem utakmice, i kad to cinim, to je uglavnom kad se uskladim sa ortakom da idemo. Bio sam i protiv Crnokose ali i protiv Olimpijakosa, i meni je skoro svejedno s kim igramo volim da posedim u tom Pioniru ili Areni, osetim se bitnim tj delom cele masinerije.
Na fudbal sam isao kao klinac, dovoljno mali da me ne puste samog da udjem. I onda sam prestao, nisam bio zadovoljan igrama, igracima koji su tu, sta god. Ostao sam istrajan pa nisam ni isao na velike utakmice niti na proslave titula. Meni bi smetalo, sam bih sebe slagao i u svojim ocima ispao piiiip.
Ali da ne skrecem s teme, kosarka. Kosarkaska publika se moze podeliti na ljude koji kao ja dolaze ad hok, i na one koji ne izostaju. To nam opet ne garantuje vatreno navijanje, i izostajanje pljuvanja. Pi*deo sam kad su ispred mene bili penzosi koji se slikaju, klinci koji jedu kao da su ih od kuce poslali gladni, ljudi koji ne znaju pesme. I shvatio da klub zivi od njih kao i od nas, vas. Pizdeo sam na samog sebe sto cesce ne dolazim, videvsi ljude iz Podgorice, Banjaluke, Skoplja itd. Ali mi smo svi isti, u istom kazanu. Nema boljih ili losijih. Ako ne krenemo odatle, onda je nase zajednicko navijanje uzaludno, zato mi se i svidelo sto je klub poceo da radi na marketingu daleko vise, animacija svih navijaca je jako bitna, pogotovo nevernih Toma.

Evo ja sam bio ljut i kad nisam mogao da dodjem do karte prosle godine za neke utakmice a zevao sam u praznom Pioniru i udarao dok ruke ne pocrvene. Ali sta da radim, kriv sam sto se vise nisam potrudio da dodjem i ne mogu zato da se ljutim na penzionere i decu koji su bili brzi. Svaki navijac mora da podje od samog sebe i svoje dupe da gleda, tako da bi bilo nerealno da ja kazem da sam neko ko je zasluzio tu kartu vise, moje pare su iste kao i njegove.

Pa ako se neko raznese u tom Strazburu sa eksplozivom, to cu biti ja. Kevina Gameira kunem (Boze oprosti) dodje mi da se zaplacem kao onda kad nam je uvalio golove. Sad opet Strazbur, pljuvao sam ukucane, igrace, trenera, Ameriku,  labradora, prodavacicu iz prodavnice prekoputa, ma sve sto mi je bilo na pameti. I sta? Nista. I dalje volim Zvezdu, dao bih zadnji dinar i zadnju rec da pobedim u raspravi. Svima dodje trenutak slabosti, pa nije ni domovina kriva kad vojnik pogine braneci je. Neke stvari se ne treba truditi objasnjavati a ni pokusavati "edukaciju".

Sebe smatram neredovnim, u ocim drugih los navijac, koji samo zeli da Zvezda pobedi, da li je gledam ili ne, da li je pljujem ili hvalim, krajnji cilj je uvek isti. Sto se tice zvidzdanja, svom klubu, to je poslednja stvar koju bih uradio, cuti, psuj u nedra. Pa ni roditelji ne biju dete zato sto ga ne vole jel da?

Price ala Duci Simonovic i sport je opijum za radne mase karakterisu ljude koji se plase da se posvete tome. Koliko god imalo istine u tome, svako ko ne prati sport ima ozbiljan problem za zdravim razumom a opet gomila takvih ide na sportska desavanja (moram da se cekiram u eventu ili da se slikam sa devojkom).
 Svi smo mi posveceni(koji smo na stadionu, hali)  samo nasa percepcija je drugacijja, koliko puta sam pozeleo da izljubim onog Radonjica a koliko puta da gadjjam jedinim patikama koje imam. Tad sam znao da razmisljam zdravo, opet isto kao roditelj kad bije svoje dete, njihova ljubav je neupitna.
I sta vise da kazem, eto sutra Real. Pa da se ne nadamo pobedi ne bi ni igrali, samo sebi skacemo usta polazeci od temelja sporta. Iskreno ne shvatam ljude koji idu sa predubedjenjem da gubimo, treba biti svestan malih sansi, doprinos tvojim prisustvom i pokazivanje svoje energije mora da krene od zdrave osnove da bi pomogao tom igracu da pogodi, ili omeo tudjeg da promasi.

Sad cete reci Peki je lud, normalno, lupeta covek gluposti. Zapitajte se jednu stvar. Ko nije izgubio kompas u ponasanju, prici, ljubavi, skoli, poslu, zahvaljujuci Zvezdi on ocigledno ne moze da dokaze koliko je voli. To je moj odgovor na celokupnu prici o navijanju. 

Ван мреже Звездашица_УЕ

• Члан клуба
  • Веран као пас
  • Поруке: 779
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +710/-582
  • Ужице цело црвено-бело!
« Одговор #90 послато: 09 Јануар 2016, 17:16:36 »
Веома корисна и преко потребна тема. Иако ћу се ограничити на кошарку, сматрам да би овакав тип теме био потребан и у пдф-у фудбал, јер чим Звезда изгуби једну утакмицу у првенству, биће хаос, јер људи очигледно не схватају да данас не побеђује увек јачи, бољи и скупљи тим. Ако је неко то доказао у претходној, а и у овој сезони, онда су то управо наши кошаркаши.

Као неко ко и није претерани љубитељ саме кошарке као спорта, и ко искључиво прати само Звезду, потрудићу се да објасним своје виђење ситуације и особа које немају ништа паметније него да тупе свој језик на утакмицама беспотребним псовкама, као и излизавањем слова на тастатури.

Звезда као кошаркашки клуб се други пут родила. Први пут је харала овим просторима, била једна од најбољих екипа, да би се догодио суноврат, нарочито почетком 21-ог века, већина зна из којих разлога, мада за ову тему то није ни битно превише. Клуб практично није ни постојао. Био је на нивоу аматерског. Свега пар стотина људи (ако је и толико било по халама широм земље, па и у том Пиониру који сви толико спомињемо), ишло је на утакмице да гледа Звезду. Не Реал, Фенербахче, партизан, Раднички, Металац, и друге клубове, већ свој клуб, своју Звезду. Ти људи су и данас махом у Пиониру, Арени, широм земље, неколицина њих иде и на евролигашка гостовања која ни мало нису јефтина. Али ћуте људи о томе. Говоре онда кад је најпотребније. На утакмицама. Дају подршку свом клубу. Нервирају се они, ооо да. Много више него ми који смо млађи, који нисмо гледали ону Звезду која је рушила и газила све пред собом, па ни оне тешке тренутке кад је посртала (срамота ме је да то напишем, али тада нас је већину болело уво за клуб). Не и њих. Ценим да се ти момци не нервирају толико због неког пораза, поготово не после онакве сезоне, па ни због ових пораза у АБА-и, или пораза од једног Фенера, већ због својих познаника, другова, ``колега`` са трибина. Вероватно не могу чудом да се начуде какве све коментаре чују, псовке најгоре врсте, разне увреде, па и звиждање. Навикли су играчи на свакакве ситуације. То им је посао. Спреме се, и знају отприлике шта их очекује. АЛИ НЕ ОД СТРАНЕ СВОЈИХ НАВИЈАЧА. Боле и њих порази. Разочарају се кад не дају све од себе. Није им потребно још да их сопствени навијачи вређају и омаловажавају.

Уместо да буду глас који ће их бодрити и дати им ветар у леђа, појединци мисле да су бољи тренери или играчи од оних које имамо. Гнушам се свих тих ``звездаша`` који само чекају да опљуну, опсују, и кажу како су били у праву. У чему сте онда господо драга ви бољи од оних чије поступке исмевате и говорите како нисте исти? Нема разлике. Постали сте незасити, исфрустрирани, постали сте оно што смо толико пута говорили да су комшије, комплекси! Ударило вас је пар јаких победа у главу, трипла круна, а кад се то стварало, није вас било нигде, или сте били најгласнији и викали ``браво Радоња, краљу, царе`` и слично. Сад кад треба да се покажемо сви, да пружимо подршку, ви сте управо сушта супротност од онога што ја сматрам навијачем Звезде.

Суштина је следећа: Звезда без навијача није Звезда, па био то симпатизер, члан групе или неко трећи. Сви ми учествујемо у стварању јаке и стабилне Звезде, свако на свој начин. Место навијача је на трибинама, да дају свој глас, аплауз, похвале кад је заслужено, искоментаришу лошу игру, али као и у победи, тако и у поразу морамо бити достојанствени. Не можемо клети своје играче, терати свог тренера који је најзаслужнији за то где смо. Јел треба да се деле навијачи, да се препуцавамо између себе?! Јел треба да од најбоље коментарисанијих навијача у Европи постанемо најгори? Да нам се смеју они који нам нису ни до колена?! Ако нисте спремни на то да Звезда може и да изгуби од неке екипе, поготово јаче од нас, поштедите себе а и своје другове са трибине, и немојте долазити. Звезди су потребни навијачи који су увек уз клуб, који су безрезервна подршка. Морамо научити да будемо права кошаркашка публика која иде уз велики клуб као што је Звезда. Публика која ће звиждати противницима кад имају напад, подићи атмосферу до максимума, уплашити противнике својом песмом, непрестано бодрити свој тим. Да би Звезда била још бољи и већи клуб, потребно је да се навијачи едукују и постану сви као један, 6-и играч на терену. Већ смо то били, можемо опет.

Памет у главу форумаши. Звезди смо потребни сви. Може се критиковати и овде на културан, нормалан и цивилизован начин. Не мора све кроз псовке и клетве. РСБ је форум који има много чланова, форум који прати велики број људи, вероватно најпраћенији спортски навијачки форум у региону. Многи читају оно што пишемо, неретко смо и цитирани по другим местима. Размислите добро пре него што нешто напишете. Јесте ово интернет, трпи тастатура све, али ипак, будимо и на овом месту оно што јесмо, Господа.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.944
  • Activity:
    45.5%
  • Репутација: +4941/-5336
« Одговор #91 послато: 09 Јануар 2016, 23:00:05 »
Imamo privilegiju da navijamo za klub, za tim, koji je najbolji na teriotoriji od 20 000 000 + stanovnika, najbolje rezultate u poslednjih nekoliko godina ima od svih klubova stare sfrj ... Redovan ucesnik Evrolige, aktuelni osvajac triple krune ... Ove sezone smo imali najtezu grupu od kada smo se vratili u elitu, a uspeli smo da oborimo na pleca aktuelne osvajace oba Evropska trofeja i veoma jak Bajern iz Minhena. Da ne bese onog nesretnog poraza u Strazburu opet bismo imali pozitivan skor pobeda i poraza, ali u daleko tezoj grupi nego li prosle sezone. Cuvajmo to sto imamo, nemoj da saplicemo ako vec ne umemo da pomognemo.Ja se sve nadam da mozemo doci do zdrave atmosfere u Pioniru. Sezonci, Delije, prijatelji kluba ... da se nadju svi na istoj talasnoj duzini, i da im Zvezdin uspeh bude na 1 mestu. Ne mogu svi biti ultrasi, navijaci 24\7 ... Ali mozemo bar u tih sat ipo da budemo svi usresredjeni za Zvezdino dobro. Top16 faza Evrolige nam je i dalje premija, i tako treba posmatrati stvari !

Ван мреже Цигани господа

• Члан ФК
  • Поруке: 1.062
  • Activity:
    4.5%
  • Репутација: +419/-889
  • Понос града ти си нашега
« Одговор #92 послато: 26 Јануар 2016, 14:32:16 »
Оно што би похвалио код нас је да смо научили да долазимо на време и да хала буде пуне пре утакмице, у односу на фудбал велика разлика. Нема лепшег осећаја него да се зачује песма пре него што меч крене. Што се тиче ствари на којима треба да се ради то је навијање које буде добро само када водимо па чак и тада се застаје када противник има напад.
 Ево ја питам све што се залажу да се сваки пут када противник има напад звижди. Нека они проберу песме и напишу ми овде да видим која песма може да се отпева за 17 секунди, јер напад толико траје у просеку. Ја на верујем да уопште о овоме треба да се расправља ко је у праву, али не вреди другачије допрети до неких.

Ван мреже Goxy

• Члан ФК
  • Поруке: 1.292
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +1366/-369
« Одговор #93 послато: 26 Јануар 2016, 15:40:15 »
Ево, смем ја? Притом, не желим било коме да солим памет како треба да буде, само ћу поделити једну мисао са претходне утакмице.

Судије досуде личну Маику, креће ерупција негодовања са трибина (хвала судијама). Од тог тренутка, спонтано, сваки њихов напад је извиждан и то веома јако, и што је најважније - то је и те како дало резултат.

Шта хоћу да кажем? Не мора се сваки напад противника звиждати, далеко од тога. Али, када се већ тако намести да се (услед неког фактора, у овом случају - бес на судије) читава хала укључи и почне спонтано да звижди - искористи тај налет, поготово што доноси резултат. Не мораш баш у тим моментима да инсистираш на песми, па се деси да пола хале пева, а пола звижди.

Ето само то. Иначе, примећује се да се учимо, много ово боље изгледа него прошле године, што се тиче публике. :)

Ван мреже Miljanko

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 5.171
  • Activity:
    6%
  • Репутација: +2934/-553
  • Мајко хвала за свe. Волим те.
« Одговор #94 послато: 26 Јануар 2016, 15:45:34 »
Оно што би похвалио код нас је да смо научили да долазимо на време и да хала буде пуне пре утакмице, у односу на фудбал велика разлика. Нема лепшег осећаја него да се зачује песма пре него што меч крене. Што се тиче ствари на којима треба да се ради то је навијање које буде добро само када водимо па чак и тада се застаје када противник има напад.
 Ево ја питам све што се залажу да се сваки пут када противник има напад звижди. Нека они проберу песме и напишу ми овде да видим која песма може да се отпева за 17 секунди, јер напад толико траје у просеку. Ја на верујем да уопште о овоме треба да се расправља ко је у праву, али не вреди другачије допрети до неких.
То за 17 секунди се слажем, мада сам исто мишљења да би комбинација звиждања и довикивања са Ц и Д када смо у нападу са "Још једна победа и титула...У, А, Звезда...Када Звездо играш ти" била вероватно најучинковитија и држала константно атмосферу или да се та прича користи приликом најмање назнаке пада у навијању. Сматрам да се довикивање јако слабо експлоатише. Видели смо како то делује против Уникса. Баш баш моћно.

На мрежи ДС ША

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.192
  • Activity:
    50.17%
  • Репутација: +1586/-462
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #95 послато: 26 Јануар 2016, 15:57:34 »
То за 17 секунди се слажем, мада сам исто мишљења да би комбинација звиждања и довикивања са Ц и Д када смо у нападу са "Још једна победа и титула...У, А, Звезда...Када Звездо играш ти" била вероватно најучинковитија и држала константно атмосферу или да се та прича користи приликом најмање назнаке пада у навијању. Сматрам да се довикивање јако слабо експлоатише. Видели смо како то делује против Уникса. Баш баш моћно.
Slazem se za ovo.Pogotovu za gore nabrojane pesme sa dovikivanjem.Imali smo prilike da se uverimo kako zvuci.Pri tome ukljucuje sve ljudi i dize i one uspavane.
Misljenja sam da i ako se pesma sjajno primila na tribina i ostvarila pozitivno ludilo da je u tom slucaju ne treba prekidati zvizdanjem.Mora oko takvih stvari imati osecaja i vremenom cemo nauciti.

Ван мреже Цигани господа

• Члан ФК
  • Activity:
    4.5%
« Одговор #96 послато: 26 Јануар 2016, 17:20:33 »
Misljenja sam da i ako se pesma sjajno primila na tribina i ostvarila pozitivno ludilo da je u tom slucaju ne treba prekidati zvizdanjem.Mora oko takvih stvari imati osecaja i vremenom cemo nauciti.
Управо је ово што си написао поента свега. Треба имати осећаја, наравно да треба да се звижди, али то мора да се осети када треба. Исто тако и са песмама људи треба да препознају и да певају па макар била и балада уме то итекако да изгледа фанатично.

На мрежи baloteli1986

• Веран као пас
  • Поруке: 931
  • Activity:
    8.5%
  • Репутација: +139/-589
« Одговор #97 послато: 26 Јануар 2016, 17:58:52 »
Pre svega A tribina mora mnogo vise da se ukljuci ja sam sa sezonskom na A i jako je to tanko 10 posto tribine navija tu su uglavnom strucnjacii... Mi ovde sa foruma bi mogli da se dogovorimo protiv Lokosa vec koji imamo sezonsku da se nadjemo ispred hale i udjemo zajedno jer tesko mozemo da dogovorimo bas lokaciju na A tribini i nas 10-15 da se skupi poboljsalo bi dosta navijanje jer onda ne bi bilo ni druge sramota da navijaju ono tipa vidi budalu dere se sam ko manijak :D...Sto se tice zvizdanja  moje misljenje da u 4 cetvrtini zadnjih 5 min mora da se zvizdi kad je njihov napad,a po osecaju i u drugim cetvrtinama kad se vidi da se lomi ili kad su nasi u padu igre..Ali isto smatram da je ispravno i da grupa navija tj ne prekida pesmu dok dobar deo hale zvizdi jer se gubi vreme dok se pokrene pesma ako bas cela hala zvizdi

Ван мреже Цигани господа

• Члан ФК
  • Activity:
    4.5%
« Одговор #98 послато: 26 Јануар 2016, 18:44:24 »
Ја сам углавном на а и б, тако да незнам како је преко пута, али што се тиче а трибине у праву си углавном стручњаци и то све исти ликови на истим седиштима вероватно мисле да је њихово чуди ме да га не носе кући. Ако мислимо да направимо велики заокрет онда морамо управо као што си рекао ми да се договоримо и да се људи који навијају спусте доле на а и дођу раније.

На мрежи baloteli1986

• Веран као пас
  • Поруке: 931
  • Activity:
    8.5%
  • Репутација: +139/-589
« Одговор #99 послато: 26 Јануар 2016, 20:23:01 »
Da prosli put se lik dere Jovicu igraj u tranziciji to je valjda cuo od nekog komentatora...Ja sam za to nek neko uticajniji na ovom forumu kaze kad se nalazimo i to je to najjbolje bi bilo kod blagajne taman je i tu ulaz

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum