Аутор Тема: Спортско друштво Црвена звезда  (Прочитано 38578 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.453
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +621/-164
Спортско друштво Црвена звезда
« послато: 26 Децембар 2011, 23:46:07 »
Општа тема о нашем спортском друштву.

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    1.17%
Одг: Спортско друштво Црвена звезда
« Одговор #1 послато: 26 Децембар 2011, 23:48:14 »
Делегација МОС-а у посети СД Црвена звезда

Данас је у званичној посети Спортском друштву Црвена звезда била делегација Министарства омладине и спорта Републике Србије.

Поред обиласка објеката и сале Спортског друштва Црвена звезда, одржан је и радни састанак коме су присуствовали Снежана Самарџић Марковић, Министар омладине и спорта Републике Србије, Ивана Ковачевић, државни секретар, Драган Атанасов, помоћник Министра, као и представници Спортског друштва Црвена звезда Председник Скупштине, Проф.др Петар Шкундрић, Председник Управног одбора Александар Боричић са потпредседнком Младеном Симовићем, генерални секретар Иван Тодоров и Зоран Аврамовић, директор Црвене звезде Маркетинг.

Том приликом је одржана и прес конференција на којој су се представницима медија обратили Снежана Самарџић Марковић, Министар омладине и спорта Републике Србије и Александар Боричић, председник УО СД Црвена звезда.

- Задовољство ми је да као домаћин поздравим делегацију Министарства омладине и спорта на челу са госпођом Снежаном Самарџић Марковић. Део наших разговора био је везан за побољшање услова рада спортиста Црвене звезде како кроз  садржаје у самој згради Спортског друштва које користе многи клубови, тако и на другим објектима, пре свега везано за салу кошаркашког клуба Црвена звезда. Имамо много младих спортиста које треба подржати да постану нове спортске звезде, али их треба и припремити за прави живот кроз помоћ у школовању и учењу страних језика, изјавио је Александар Боричић и додао:
- Нови Закон о спорту је прецизно објаснио шта су спортска друштва и дао је могућност да преузму део активности и на тај начин сви заједно утврдимо позицију клубова у спортским друштвима, позицију спортских друштава у спорту Србије, пре свега како би млади таленти своје сазревање, резултате и успехе постизали у Србији, а тек касније у иностранству.

- Један од разлога наше посете СД Црвена звезда је размена мишљења о улози спортских друштава у систему спорта Србије по новом Закону о спорту. Пренела бих импресије о једном, за јавност, мање видљивом степену спортских активности и поносна сам јер сам се уверила у гаранцију спортских стандарда, безбедност за децу и родитеље, врхунски квалитет у спортској обуци које Црвена звезда пружа младим спортистима. Разговарали смо о оптимизацији ресурса и потрошње клубова уз помоћ Спортског друштва Црвена звезда, што и јесте интерес државе да се клубови заштите од вишка потрошње средстава, рекла је госпођа Снежана Самарџић Марковић.

- Честитала бих СД Црвена звезда на досадашњим резултатима у тешким временима. Разменили смо мишљења о томе како да једни другима помогнемо, да српском спорту буде боље, пре свега спортистима, спортским стручњацима и родитељима, али и на који начин Црвена звезда може да успешну спортску традицију у будућности унапреди.

sajt SD-a

Ван мреже Поморавац

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.155
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +365/-275
« Одговор #2 послато: 27 Децембар 2011, 11:25:17 »
Ух како ми иде на к. ова гуска која изиграва министарку!! Шта она има да честита на досадашњим резултатима?!
Којим резултатима? Од титула у фудбалу, кошарци, рукомету и ватерполу смо се опростили после прве трећине сезоне. Једино у одбојци ако узмемо нешто.

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    1.17%
« Одговор #3 послато: 28 Децембар 2011, 15:04:57 »
Новогодишњи коктел СД Црвена звезда

Спортско друштво Црвена звезда одржало је данас традиционални новогодишњи коктел и промоцију календара за 2012. годину.

Спортистима, представницима клубова, пријатељима, звездашима, медијима на почетку се обратио Проф. Др Петар Шкундрић, председник Супштине.
- Почаствован сам што на крају ове, у целини посматрано, успешне године могу да се захвалим свим нашим спортистима, поготову најмлађим. Имали смо тешку годину и почетак следеће године треба да буде почетак консолидације клубова Спортског друштва у целини. Захваљујем се руководству Спортског друштва и Клубова на труду и стварању што оптималнијих услова, захваљујем се навећој армији присталица Црвене звезде и обећавамо боље дане у Новој години, рекао је између осталог Проф. Др Петар Шкундрић.

Тема календара Спортског друштва Црвена звезда за 2012. годину су Звездини олимпијци. Спортисти који су у прошлости освајали медаље на Олимпијским играма, али и они који ће представљати Србију и Црвену звезду у Лондону 2012. године, а то су за сада стрелкиња Зорана Аруновић, џудиста Дмитриј Герасименко, атлетичарка Татјана Јелача, ватерполисти Марко Аврамовић и Гојко Пијетловић... Верујемо да ће до почетка Олимпијских игара бити још више звездиних спортиста у дресу Србије.

Великим аплаузом поздрављени су и Звездини досадашњи освајачи медаља на Олимпијским играма рукометаш Бранко Штрбац (злато, Лос Анђелес 1984.), фудбалери Владица Поповић (сребро, Мелбурн 1956.) и Душан Маравић (злато, Рим 1960.), Јасна Шекарић (злато и бронза, Сеул 1988, сребра у Барселони 1992, Сиднеју 2000 и Атини 2004.), кошаркашица Елеонора Вилд (сребро, Сеул 1988.).

У име свих освајача медаља и будућих Звездиних олимпијаца присутне је поздравила Зорана Аруновић, захвалила се и пожелела свим спортистима Црвене звезде успешну Олимпијску 2012.

sajt SD

Ван мреже Поморавац

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.155
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +365/-275
« Одговор #4 послато: 28 Децембар 2011, 21:00:21 »
Погледај овог Шкундрића мајке ти!! Само зна да набаци идиотски кез не фацу кад су новинари ту и да се хвали како је он главни у Звезди. А где су резултати?!
Тема коктела су наши олимпијци. Ма немој! А то што су наши олимпијци Колашинац (бацач кугле) и Бекрић (400 м препоне) прешли у партизан!?! Шта ћемо с тим?!

Ван мреже На целом свету ми је све

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 45
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +23/-7
« Одговор #5 послато: 07 Јануар 2012, 11:21:19 »
О њима не треба ни говорити, показали су ко су и шта су..

Ван мреже КадТешкоЈе...

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.371
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +744/-1274
  • Салетов идеопоклоник.
« Одговор #6 послато: 08 Фебруар 2012, 15:19:37 »
Имам једно питање, нисам знао где да га ставим. Да ли је реално да наш клуб оснује и футсал секцију у неко ближе време? Распитивао сам се још прошле године и на територији Београда, првенствено Новог Београда постоји само један футсал клуб који није ни добро промовисан, не може да се дође ни до броја телефона. Осим Економца у Србији нема озбиљнијег клуба, који игра у ЛШ и буши све редом.

Чисто сумњам да би био проблем остварења овога, јер није то толико плаћен спорт, чак сам сигуран и да су мања улагања него у ЖФК. Да ли неко од упућенијих зна да ли се размишљало о овоме?

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • Поруке: 9.576
  • Activity:
    2.33%
  • Репутација: +1812/-1729
« Одговор #7 послато: 08 Фебруар 2012, 15:28:19 »
И ја сам размишљао пре неки дан о томе, али сам се онда сетио да сви клубови из нашег спортског друштва имају финансијске проблеме. Тако да то и није баш реално.

Ван мреже piksi94

• Веран као пас
  • Поруке: 659
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +143/-52
  • ЦРНА ГОРА НАВИЈА ЗА ЗВЕЗДУ !!!
« Одговор #8 послато: 11 Фебруар 2012, 18:51:15 »
Ekipne seniorske titule SD Crvena zvezda u 2011.godini :

Atletika-4 : seniori(prvenstvo i kup),seniorke(prvenstvo i kup)
Macevanje-4: seniori(prvenstvo-sablja),seniorke(prvenstvo-sablja,mac,floret)
Odbojka-4 : seniori(kup i superkup),seniorke(prvenstvo i kup)
Streljastvo-2 : seniorke(prvenstvo-vazdusni i mk pistolj)
Tenis-2 : seniori(prvenstvo),seniorke(prvenstvo)

UKUPNO-16 trofeja (podaci iz Zvezdine revije)

Zeljko11

• Гост
« Одговор #9 послато: 11 Фебруар 2012, 20:04:31 »
Lepo je sto je nase s.d.  sakupilo 16 titula prosle godine.
Ali gde nam je fudbal kosarka o rukometu da i ne pricam bruka,jedino sto odbojkaska sekcija od ovih
popularnijih sportova radi kako treba.

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    1.17%
« Одговор #10 послато: 12 Фебруар 2012, 00:27:07 »
Ekipne seniorske titule SD Crvena zvezda u 2011.godini :

Atletika-4 : seniori(prvenstvo i kup),seniorke(prvenstvo i kup)
Macevanje-4: seniori(prvenstvo-sablja),seniorke(prvenstvo-sablja,mac,floret)
Odbojka-4 : seniori(kup i superkup),seniorke(prvenstvo i kup)
Streljastvo-2 : seniorke(prvenstvo-vazdusni i mk pistolj)
Tenis-2 : seniori(prvenstvo),seniorke(prvenstvo)

UKUPNO-16 trofeja (podaci iz Zvezdine revije)

Veliki uspeh članica Rvačkog kluba Crvena zvezda

Juče su u Kragujevcu u hali „Park“ održane završne borbe ligaškog takmičenja u rvanju slobodnim stilom. U konkurenciji dama veliki uspeh ostvarile su članice Rvačkog kluba Crvena zvezda.

U konkurenciji tri ekipe, Amatera iz Sombora i ekipe Beograda, naše rvačice su pobedom nad somborkama 3:1 i remijem sa ekipom Beograda 2:2 obezbedile tron na kraju ligaškog takmičenja. Istovremeno članica Rvačkog kluba Crvena zvezda Anđela Krčmarević proglašena je za najbolju na turniru.

U muškoj konkurenciji pobedu su odneli rvači kragujevačkog Radničkog.

мојацз

Ne znam zašto u Reviji ne prate rezultate Rvačkog kluba, tako je i pre godinu dve osvojeno prvenstvo u muškom rvanju grapplin stilom i ništa o tome nema.

Ван мреже Ковинац

• РСБ екипа
  • Поруке: 1.422
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +365/-173
« Одговор #11 послато: 12 Фебруар 2012, 01:00:31 »
Ne znam zašto u Reviji ne prate rezultate Rvačkog kluba, tako je i pre godinu dve osvojeno prvenstvo u muškom rvanju grapplin stilom i ništa o tome nema.
Било би добро да неко контактира људе у спортском друштву, ревији... и да им скрене пажњу на ову чињеницу! Као што гласи назив овог подфорума - нема малих спортова!!!

playtony

• Гост
« Одговор #12 послато: 14 Фебруар 2012, 04:15:13 »
Pokušaću da početkom svake nedelje napravim što detaljniji pregled svih utakmica koje očekuju ekipe iz našeg sportskog društva. Idemo hronološki:

15.02 u 17:00 - Košarka žene - 18.kolo Prve lige
Crvena zvezda - Proleter

15.02 u 20:45 - Vaterpolo muškarci - 2.kolo Prve A lige
Crvena zvezda - Partizan

15.02 (termin još nije potvrđen) - Rukomet muškarci - 14.kolo SEHA lige
Borac - Crvena zvezda

17.02 u 18:00 - Košarka muškarci - 1/4 finale Kupa Srbije (Turnir se održava u Nišu)
Crvena zvezda - BKK Radnički

17.02 u 18:00 - Odbojka muškarci - 17.kolo Super lige
Crvena zvezda - Vojvodina

18.02 u 17:00 - Odbojka žene - 1/2 Kupa Srbije (Turnir se održava u Lazarevcu)
Crvena zvezda - Vizura

18.02 u 17:00 - Stoni tenis muškarci - 13.kolo Super lige
Crvena zvezda - Vršac

18.02 u 20:30 - 1/2 finale Kupa Srbije (Turnir se održava u Nišu)
Crvena zvezda (ako se plasira) - Pobednik meča Hemofarm - Radnički FMP

18.02 (termin još nije potvrđen) - Rukomet muškarci - 17.kolo SEHA lige
Croatia osiguranje - Crvena zvezda

18.02 (termin još nije potvrđen) - Vaterpolo muškarci - 3.kolo Prve A lige
Beograd - Crvena zvezda

19.02 u 18:00 - Odbojka žene - Finale Kupa Srbije (Turnir se održava u Lazarevcu)
Crvena zvezda (ako se plasira) - Pobednik meča Spartak - Kolubara

19.02 u 20:30 - Finale Kupa Srbije (Turnir se održava u Nišu)
Crvena zvezda (ako se plasira) - Pobednik meča Partizan - Radnički Kg

Nadam se da Vam se ovakav presek sviđa. Svaku novu promenu ću uneti u ovaj post, a svakog ponedeljka napraviti najavu za predstojećih 7 dana.

« Последња измена: 14 Фебруар 2012, 11:13:06 playtony »

Ван мреже Risto

• Веран као пас
  • Поруке: 819
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +160/-81
« Одговор #13 послато: 14 Фебруар 2012, 10:20:47 »
@ playtony :

Mislim da je ovo sjajna ideja, daje nam pregled svega sto se desava u sportskom drustvu uz pregled tabela... Stvarno odlicna ideja, praticu ovu temu sa zadovoljstvom :)

Jedna sugestija, bilo bi fino i da ovdje budu svi rezultati proslog kola...

Zeljko11

• Гост
« Одговор #14 послато: 14 Фебруар 2012, 11:07:35 »
Dobra ideja samo ima jedna greska  19.02.2012 u NIsu je finale kupa Srbije u kosarci a ne 1/2 finale.

playtony

• Гост
« Одговор #15 послато: 14 Фебруар 2012, 11:15:40 »
Hvala Željko, ispravio sam. Drago mi je što vam se tema sviđa. Još ću je malo doraditi, formatirati i verovatno je preseliti na naš sajt, da sve bude još preglednije.

playtony

• Гост
« Одговор #16 послато: 14 Фебруар 2012, 16:13:21 »
Тема је, као што сам и најавио пребачена на сајт. Први чланак можете погледати овде:

Звездашка недеља пред нама

playtony

• Гост
« Одговор #17 послато: 20 Фебруар 2012, 11:53:36 »
Termini za predstojeću nedelju:

Zvezdaška nedelja pred nama

Ван мреже gromiko

• Звезда му је све
  • Activity:
    1.17%
« Одговор #18 послато: 20 Фебруар 2012, 13:09:30 »
Bravo tony, samo mala ispravka, u košarci smo domaćini protiv Zagreba a ne gosti :)

playtony

• Гост
« Одговор #19 послато: 20 Фебруар 2012, 13:34:10 »
Hvala ti puno! Ispravio sam sada. Takođe, čim saznam satnicu ostalih utakmica uneću ih u članak.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum