Анкета

Najbolji u pobedi nad Borcem:

Ročesti
40 (15.7%)
Enis
18 (7.1%)
Davidovac
4 (1.6%)
Lazić
2 (0.8%)
Feldin
28 (11%)
Dangubić
93 (36.5%)
Dobrić
12 (4.7%)
Bjelica
6 (2.4%)
Lesor
12 (4.7%)
Omić
9 (3.5%)
Kešelj
31 (12.2%)

Укупно гласова: 255

Анкета

Najbolji u pobedi nad FMP-om:

Ročesti
6 (2.8%)
Enis
148 (69.5%)
Davidovac
3 (1.4%)
Lazić
10 (4.7%)
Feldin
4 (1.9%)
Dangubić
3 (1.4%)
Dobrić
5 (2.3%)
Kešelj
18 (8.5%)
Bjelica
7 (3.3%)
Omić
2 (0.9%)
Lesor
7 (3.3%)

Укупно гласова: 213

Анкета

Najbolji u porazu u finalu Kupa:

Ročesti
4 (1.8%)
Enis
49 (21.5%)
Davidovac
3 (1.3%)
Lazić
3 (1.3%)
Feldin
5 (2.2%)
Dangubić
21 (9.2%)
Dobrić
34 (14.9%)
Bjelica
17 (7.5%)
Lesor
10 (4.4%)
Antić
4 (1.8%)
Janković
68 (29.8%)
Omić
10 (4.4%)

Укупно гласова: 228

Аутор Тема: Куп Радивоја Кораћа 2018.  (Прочитано 29141 пута)

Шуба, djura.net, Profesor, filip galenika, dmask, ZvezdaUSrcu, delija_etf, zvezdass и 13 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Vlada 89

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 10.160
  • Репутација: +1491/-1825
  • Evropejac,fan Jelene Karleuse,mrzitelj
Одг: Куп Радивоја Кораћа 2018.
« Одговор #540 послато: јуче у 18:55:21 »
Kako Grci nisu,pa uzeo je AEK.

На мрежи rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 3.220
  • Репутација: +963/-2153
« Одговор #541 послато: јуче у 18:59:33 »
:поп: Sta covek napisa... Iskreno se nadam da su ta vremena debelo iza nas kada su navijaci "razgovarali" sa igracima, pa sta god da je povod...
Sta sta napisa? Ne pravi se mutav. Nisu to oni razgovori na koje si navikao kada bi igraci glumili manekene i brukali dres koji nose. Ovo je razgovor koji insce treba redovno da se obavlja i koji komsije imaju na svakodnevnom nivou pa se ti sutra pitaj zasto oni grizu i uvek igraju protiv nas ko besni.

Ah,da...ti si vise za ciganina gospodu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 16.232
  • Репутација: +5039/-5451
« Одговор #542 послато: јуче у 19:08:00 »
Stim da Grci nisu igrali kup,izraelski kup se igra tokom cele sezone i jos nije zavrsen, vtb liga nema kup(znaci Cska i Himki nisu igrali), Bamberg nije ucestvovao u kupu , u Turskoj , Spaniji i Litvaniji su kup uzele euroligaske ekipe...Tako da u sustini od euroligaskih ekipa samo mi i Armani nismo uspeli...

A Panatinaikos i Olimpijakos ?? Aek je izbacio u polufinalu Pao u finalu Oli i uzeo kup Grčke

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 16.232
  • Репутација: +5039/-5451
« Одговор #543 послато: јуче у 19:44:12 »
Crvena zvezda – šamar u pravom trenutku

Kao najdominantniji tim poslednjih nekoliko godina Zvezda je u Niš stigla kao apsolutni favorit. Sjajna forma u svim takmičenjima, šest pobeda u poslednjih sedam susreta, uključujući i Evroligu, kao i dve ubedljive nad Partizanom ove sezone, najavljivali su još jedan trofej za Mali Kalemegdan.

Međutim, već od prvog meča i duela sa Borcem je bilo jasno da crveno-beli neće tako lako odbraniti "Žućkovu levicu". Izvukli su se protiv Čačana uz mnogo sreće, pre svega zahvaljujući lošoj završnici rivala, ali umesto da ih taj trenutak na ivici poraza prene i podigne, on je olako zamaskiran pobedom.

Rutinski trijumf protiv bratskog FMP u polufinalu je najavio drugačiju Zvezdu u finalu, ali je to bila samo varka. Crveno-beli su ušli slabo pripremljeni za meč, skoro bez života u sebi, a manjak motivacije u finalu nekog takmičenja, posebno protiv najvećeg rivala sigurno nije bio slučaj.

"Kasno paljenje" ovaj put nije bilo dovoljno da se sruši s druge strane motivisani Partizan, a na kraju svega, slobodno se može reći da ovaj poraz ide na dušu treneru Dušanu Alimpijeviću. Od starta meča se videlo da nema kontrolu, nije imao rešenja ni odgovor ni na jedan potez rivala, čak je i sam posle meča istakao da ne zna šta je bio problem.

Svakako je neiskustvo u borbi za trofeje umnogome uticalo na njegov učinak, ali čovek koji je sa FMP zaustavio Partizan u polufinalu plej-ofa Superlige prošle sezone ne može i ne sme se opravdava tim faktorom. Prosto je neverovatno koliko je bezvoljno delovao tim Crvene zvezde u borbi za prvi trofej u sezoni, pre svega znajući da je ovo praktično nova ekipa u kojoj većina igrača nije ni okusila slast takve pobede u svojoj karijeri.

Alimpijević se prevše oslanjao na Bjelicu, Ročestija i pre svega Feldina, iako je bilo jasno da nije njegovo veče (1/8 iz igre), dok upada u oči podatak da su Dobrić i Janković zajedno odigrali svega 17 minuta, iako su u prethodnom derbiju bili pokretač crveno-belih. Posebno se ovo odnosi na Dobrića koji je skoro sam rešio prethodni duel sa Partizanom.

Jasno je bilo da se od Pere Antića ne može očekivati previše s obzirom na konstantne problema s povredama već nekoliko nedelja, ali su Matijas Lesor i Alen Omić morali imati znatno veći uticaj na igru i veće poverede kod trenera, s obzirom da je reket jedna od najslavijih tački Partizana ove sezone.

U svakom slučaju, koliko god bolan bio ovaj poraz Zvezde, crveno-beli su dobili opomenu u idealnom trenutku, uoči plej-ofa ABA lige i završnice Evrolige. Doigravanje elitnog takmičenja je skoro pa nemoguća misija, ali crveno-beli ne smeju da popuste gas u tom takmičenju zarad domaćeg, jer svaki poraz će značajno uticati na poljuljano samopouzdanje tima pa bi "čuvanje" snage za ABA i Superligi moglao biti mač sa dve oštrice.

S druge strane, turnir u Nišu je veliki znak uzbune za tim uoči doigravanja ABA lige, jer ako se ponovi novi Borac teško da će biti moguće spasavanje kao protiv Čačana u samoj završnici, a ukoliko izostanu želja i glad za pobedom kao u finalu, crveno-beli neća imati šta da traže ne samo protiv Mornara, već i protiv Budućnosti ili Cedevite u eventualnom finalu.

B92

Ван мреже Rax032

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 237
  • Репутација: +124/-70
« Одговор #544 послато: јуче у 20:10:51 »
Sacekao sam da mi se slegne sve pa tek onda kazem nesto. Sinoc sam bio jako besan, razocaran, nisam skoro bio takav. I pored toga nisam vredjao momke i strucni stab, ulazak na temu za komentarisanje mi je samo produbio nervozu.

Definitivno, Alimpije snosi veliku odgovornost za sve ovo. Ne mogu da mu zameram svaku stvar i spocitavam nesto za sta nije kriv, ima puno i do samih igraca, ali zasrao je i on.
Prva stvar, Antic ne igra mesec dana ili koliko vec, ubacujes ga da igra u borbi za trofej gde je i njegova zelja bila diskutabilna.
Feldin igra svoju igru, siluje li siluje ne zeli da pokusa sa necim drugim vec samo sut i sut i sut, pored svega toga biva na parketu u kljucnim trenucima sto je nedopustivo.
Ista stvar i za Bjelicu; ja ne znam sta se desava sa tim covekom, on toliko izgubljeno igra i od jednog inteligentnog igraca on ispade da ne kazem sta, gestikulacija mu je u fazonu "nebo ti ***** kud dodjoh veceras da igram".
Jankovic ima dobru rolu i zaboravi ga na klupi zbog Milka, od koga je svakako bio bolji, Dobric isto neobjasnjivo, daj mu sansu dao je tu jednu trojku, u dobroj je formi pusti ga da odigra nesto.
Omic neiskoriscen totalno, jednom odigran p&r sa njim, Lesor koriscen na pogresan nacin.
Prakticno prvi put pokusavas igru sa Rocestijem i Enisom u ovakvoj utakmici.
O pojedinacnim partijama necu da duzim vise, videli smo svi dobro kako su igrali.

E sad da pokusam da iskazem neko svoje razmisljanje o razlozima lose igre i bezvoljnosti. Ne ide mi u glavu da nismo skautirali groblje, ocekivali smo mi uglavnom kako ce njihova igra izgledati. Ali oni izlaze na parket nenormalno napaljeni, sve im polazi za rukom, rasturaju nas pod kosem, igraju sasvim dobru odbranu za njihove standarde, neutralisu sve nase ideje u napadu i Dusan, a i cela ekipa se tu izgleda nadje malo zatecena, u fazonu "kako je moguce da im sve polazi za rukom". Prvobitni plan igre nam propada, jednostavno ne ide tako kao sto smo zeleli i mi nismo imali snage da pokusamo nesto drugo, kao da nismo imali plan B, da smo toliko bili sokirani i deprimirani.

Sto se tice nase bezvoljnosti i njihove nalozenosti stvari vidim ovako. Godinama na klupi sa debelom svinjom oni su bili uceni tome da nas mrze iz dna duse, da su mecevi protiv nas sve i svja, pusti sve ostalo, derbi je za njih bio glavna stvar. Uceni su da treba da grizu, da idu sa zeljom da nas karaju i popisaju po faci, da i kada ne igraju dobro, provociraju, udaraju na kvarno, vrse destrukciju nase igre. Sada je tu ulogu najvecim delom preuzeo Novica klimoglavac i sprovodi ono sto im je debeli ostavio u amanet i uci ostale tom brlogu.
A mi, mi smo se borili godinama sa tim brlogom, terorisani smo od strane sudija, od strane svih mogucih, bili smo izlozeni napadima u medijima, ponizavanju. To blato u koje su nas uvukli je ostavilo posledice na nas i momci se sete svega, sete se ambijenta pre i posle utakmice, sete se linca koji nas ceka i prosto kao da su umorni od svega toga, ponasaju se kao da im je lakse da igraju sa Golden Stejtom, Klivlendom i CSKA npr. samo da ne igramo sa stocarima.
Jednostavno sve te godine terora ostavile su posledice, ostao je neki strah, gorak ukus u ustima, iskorenili su nam volju i zelju da im se suprotstavimo najjace moguce zbog straha od psihickog maltretiranja koji im sledi na utakmici i nakon nje.

Nije mi prijatno sto smo izgubili KRK ove godine, ali dobro boze moj, iz ovog poraza moze se izvuci mnogo pouka, vremena za popravni ima, spustili smo se na zemlju i ne sumnjam da ce velikim radom i trudom sve doci na svoje mesto na kraju. Glava gore i samo napred u nove pobede.

Ван мреже Nikola1992

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 43
  • Репутација: +12/-71
« Одговор #545 послато: јуче у 20:26:04 »
Kao sto sam i rekao vec za antica da me ne bi opet banovali necu nista lose da kazem taj covek moze eventualno da bude savetnik u klubu, bjelica sledece sezone nek predje u mornar, ljudi shvatite da mi ako ne napravimo igrace ne mozemo da opstanemo, bolje da smo forsirali jankovica i jovanovica vise, takodje lazicu zahvalnica ali tesko da ce njega neko hteti i iz evrokupa da uzme, dangubica na kraju sezone takodje prodati ovo mu je poslednja sansa da se obezbedi.Svi ostali bi trebali da se izbore i da ostanu pa cak i rocesti, feldin, lesor, dobri su to igraci vratice nam radosti. Nije mi opste zao sto smo izgubili od partizana, da je pravde mi smo trebali jos od borca da ispadnemo ali dobro sudije su nas gurale koliko su mogle, sad da zbijemo redove da se borimo za evroligu ima jos da se igra pa ko zna mozda i 9 ti bude isao na fajnal ejt ako panatinaikos se povuce pa uskoci jos jedan tim

Ван мреже sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.127
  • Репутација: +624/-772
« Одговор #546 послато: јуче у 20:34:15 »
Sta sta napisa? Ne pravi se mutav. Nisu to oni razgovori na koje si navikao kada bi igraci glumili manekene i brukali dres koji nose. Ovo je razgovor koji insce treba redovno da se obavlja i koji komsije imaju na svakodnevnom nivou pa se ti sutra pitaj zasto oni grizu i uvek igraju protiv nas ko besni.

Ah,da...ti si vise za ciganina gospodu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kakvi redovni razgovori? O cemu ti pricas? Treba navijaci da imaju odbor za moralno-politicko vaspitanje pa da drze sastanke sa igracima svake sedmice?

Ima ko sa njima da razgovara u KK CZ kada bude bilo potrebno. Znas i ti dobro ko je to a isto tako znas i da mu ta vrsta razgovora nije ni malo strana.

Navijanje nije zanimanje pa bi dobro bilo da se manemo prizivanja tih stvari i filozofiranja sta bi navijaci trebalo da rade. Pogotovo zbog onog juce. Losi su bili igraci, strucni stab pogotovo, izgubili smo utakmicu i teraj dalje.

Ne razumem to "cigani gospoda" u ovom kontekstu? Ako je to ono sto mislim - napisao sam vec gore. Da, treba da pustimo ljude koji su u kosarci desetinama godina da rade na poboljsanju situacije.

На мрежи Conac93

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 187
  • Репутација: +43/-82
  • Nebitna, vrlo bitna stvar... 🔴⚪
« Одговор #547 послато: јуче у 21:21:45 »
Kakvi redovni razgovori? O cemu ti pricas? Treba navijaci da imaju odbor za moralno-politicko vaspitanje pa da drze sastanke sa igracima svake sedmice?

Ima ko sa njima da razgovara u KK CZ kada bude bilo potrebno. Znas i ti dobro ko je to a isto tako znas i da mu ta vrsta razgovora nije ni malo strana.

Navijanje nije zanimanje pa bi dobro bilo da se manemo prizivanja tih stvari i filozofiranja sta bi navijaci trebalo da rade. Pogotovo zbog onog juce. Losi su bili igraci, strucni stab pogotovo, izgubili smo utakmicu i teraj dalje.

Ne razumem to "cigani gospoda" u ovom kontekstu? Ako je to ono sto mislim - napisao sam vec gore. Da, treba da pustimo ljude koji su u kosarci desetinama godina da rade na poboljsanju situacije.

A kako onda da im skrenes paznju i objasnis za koliki klub igraju? Da pisemo ovde a oni ce da ulaze na forum i citaju komentare? Ili ce Covic (ako vec nije) da odrzi razgovor sa njima.. Treba uzivo, na kozi da osete sta mislimo, sa tribine.. Ne aplauz, nego zestoko ribanje, zestoko za ovu bruku i sramotu koju su prikazali svi do jednog, svi.. Nisu oni sampioni vec 10 godina, haraju regionom pa da im dajemo masu kredita, ovo je nova generacija koja ove sezone ne igra srcem za klub, a mi to ne zelimo da gledamo.. Dakle neke stvari neko treba da im objasni, pod hitno.. Pogotovu znacenje derbija, i njima  i svakoj narednoj generaciji..

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.162
  • Репутација: +1777/-998
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #548 послато: јуче у 21:23:09 »
Stim da Grci nisu igrali kup,izraelski kup se igra tokom cele sezone i jos nije zavrsen, vtb liga nema kup(znaci Cska i Himki nisu igrali), Bamberg nije ucestvovao u kupu , u Turskoj , Spaniji i Litvaniji su kup uzele euroligaske ekipe...Tako da u sustini od euroligaskih ekipa samo mi i Armani nismo uspeli...

Za grke su te ispravili. Aek je osvojio jer je pobedio i PAO i OLY.

Izraelski kup je zavrsen i osvojio ga je Hapoel Holon jer su pobedili Makabi u finalu.

Bamberg je ucestvovao u kupu samo sto je ispao u cetvrtfinalu od Bajerna, a taj mec se igrao pre mesec dana. Slican sistem kao i u Izraelu. Ranije se igra sve to pre polufinala, pa polufinale i finale za ovaj vikend kad se igra u svim drzavama.

U principu, da skratim pricu... od svih malo znacajnijih kosarkaskih zemalja, samo je valjda u Litvaniji favorit osvojio.

Favoriti nisu osvojili u: Srbiji, Spaniji, Turskoj, Grckoj, Poljskoj, Izraelu, Italiji, Sloveniji, Nemackoj.

Ван мреже 19Simke93

• РСБ екипа - фудбал
  • Поруке: 1.652
  • Репутација: +1756/-408
« Одговор #549 послато: јуче у 22:56:08 »
Како се оно каже? Из грешака и пораза се најбоље учи. Надам се да ће то бити случај и овај пут. Након утакмице са Борцем, мислио сам да ће екипа и стручни штаб увидети колико је битна припрема, скаутинг противника и мотивација у куп формату такмичења. Очигледно да резултат те утакмице, није довољно "размрдао" и уозбиљио и играче и стручни штаб, јер је дозвољено да у првом полувремену финала одиграмо још лошије, него у тој утакмици. Али, кажем. Овакви тешки порази, могу бити добра ствар, ако су "кривци" спремни и жељни да уче из тога. Још једна "добра" ствар је и овај притисак који се намеће Алимпијевићу, али такође само ако он тај притисак схвати као неку врсту "захтева" да унапређује и свој рад, и своју екипу. Није ни Радоња постао то што јесте, зато што смо га од старта тапшали по рамену. Мишљења сам да је израстао у таквог стручњака, баш због свега што је доживео од када је стигао на нашу клупу. Јер је изнова морао да се доказује делу звездашке јавности. Надам се да ће Алимпије имати мало мање бурне моменте, да је овај пораз његова "Цибона", и да је ово врх критика и прозивки које ће добити на нашој клупи. Такође се надам, да ће исто као Радоња, тежити да се увек доказује, и увек буде још бољи, па чак и када, даће Бог, буде изгубио и последње критичаре.
« Последња измена: јуче у 23:04:49 19Simke93 »

Ван мреже samson

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.510
  • Репутација: +2397/-571
« Одговор #550 послато: јуче у 23:05:51 »
Čitam maloprije da je su samo 3(tri) evroligaške ekipe prošlog vikenda osvojile kuo
Efes,Barsa i Žalgiris :001_huh:

Samo se vi tjesite braco time.
Mi smo izgubili od najgore ekipe EK. Zamalo ispali od drugoligasa.

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.162
  • Репутација: +1777/-998
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #551 послато: јуче у 23:34:20 »

I od jedne takve ekipe su izgubili ove sezone Olimpijakos, Real, Barsa, Makabi, Zalgiris....

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 134
  • Репутација: +20/-176
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #552 послато: данас у 00:42:35 »
Sad sam naišao na podatak... U trećem minutu druge četvrtine bio je rezultat 11-31 za njih, a mi smo dali samo jedan koš iz igre ... Znači za početnih 13 minuta utakmice jedan koš iz igre , 9 poena postignutih preko slobodnih bacanja, primljen 31 poen i razlika -20  :nindza:
Tako je a i taj jedan je Danga dao u četvrtoj sekundi utakmice nakon podbacivanja. Tako da se nije ni igralo, ali po meni ponoviću trener omanuo za ne motivisanje i neskautiranje.

На мрежи Sundance_Kid

• Члан КК
  • Поруке: 2.302
  • Репутација: +2195/-2990
« Одговор #553 послато: данас у 01:38:06 »
A kako onda da im skrenes paznju i objasnis za koliki klub igraju? Da pisemo ovde a oni ce da ulaze na forum i citaju komentare? Ili ce Covic (ako vec nije) da odrzi razgovor sa njima.. Treba uzivo, na kozi da osete sta mislimo, sa tribine.. Ne aplauz, nego zestoko ribanje, zestoko za ovu bruku i sramotu koju su prikazali svi do jednog, svi.. Nisu oni sampioni vec 10 godina, haraju regionom pa da im dajemo masu kredita, ovo je nova generacija koja ove sezone ne igra srcem za klub, a mi to ne zelimo da gledamo.. Dakle neke stvari neko treba da im objasni, pod hitno.. Pogotovu znacenje derbija, i njima  i svakoj narednoj generaciji..
Obzirom da im je Lazic kapiten i da su u ovih par godina dokazali mnoge stvari a pre svega muskost i karakter gde su igrajuci bez plata po pola godine podnosili najvece napore, spavali po aerodromima, sa svima se sibali i pravili podvig za podvigom i to sve igrajuci ratnicku kosarku, stvarno treba imati drskost pa pomisljati na nekakva ribanja i citanje lekcija.
Pogotovo navijaci Zvezde čija je podrška ekipi ove sezone vrlo diskutabilna, toliko da se klub morao vratiti u Pionir.
Koliko bi pak druga strana jedva dočekala da vidi te scene i da nas posle jednog poraza nahuska na igrace to je posebna prica.
Jbg, stvari u sportu ne funkcionišu tako sto ce neko njima da "objasni" pa ce oni da shvate i dobijaju. Ako su znali da dobiju Partizan 2 puta ove sezone, pritom u drugom mecu direktno ih izbacivsi iz plej ofa, valjda nisu preko noci zaboravili sta treba za to. Ali nekad te lopta ne slusa, i to je zivot.

Ван мреже topalko33

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 984
  • Репутација: +718/-310
« Одговор #554 послато: данас у 01:40:51 »
Pazi sad ovaj začarani krug.

Cska prvi u evroligi izgubili od Barse, Barsa izgubila od nas, mi izgubili od Partizana, Partizan izgubio od Mzt-a.

Zaključak: Mzt šampion evrope!

Ван мреже -Milan-

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 226
  • Репутација: +79/-289
« Одговор #555 послато: данас у 06:38:18 »
Ja ne verujem šta čitam... Ljudi ovo je sport, zabava.... Zvezda se prati i kada se bori za opstanak protiv Zadra i kada igra za F4 sa CSKA... U hali daš grlo dlanove srce dušu... Ali kada se utakmica završi budes srećan ili malo tužan, ali vec uskoro dolaze druge bitne utakmice. Ribanje... Ovi momci su sve zaslužili sem ribanja. Mogu i njima da naiđu žuti minuti. Mene samo plaši kakvi smo mi ljudi i šta će se desiti kada mi ne budemo šampioni i ne odemo u EL. Šta onda ... Da smo ispali od Borca što je lako moglo da se desi, ovde bi bili komentari tipa " Ko zna što je to dobro! Nek se momci odmore " Nebitno takmičenje!" Da smo u finalu izgubili od Mege "Ovaj Goga je dobar, Jaramaza sledece sezone....." A ovakvi komentari su što smo izgubili od groblja. E pa izgubili smo pa šta!!! Bili su bolji pa šta!!!! Naši nisu bili za k...C!!! Ali ja i dalje moju ćerkicu učim : Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajednO !!!!! :vitez: :vitez:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :поп: :поп: :поп: :поп: