Аутор Тема: Душан Алимпијевић и стручни штаб  (Прочитано 66632 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже disco stew

• Веран као пас
  • Поруке: 580
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +275/-167
Одг: Душан Алимпијевић и стручни штаб
« Одговор #140 послато: 07 Август 2017, 11:48:48 »
Тога се и плашим.У комбинацији са Алимпијевићем потрошиће га брзо.Топ је људина и верујем да је срцем ушао у клуб.
Што се тиче Алимпијевића,шта рећи.Свако ко је пратио фмп зна да се он неће питати баш све.
Ovo, da se trener nece pitati za sve, se provlaci konstantno po forumu. Zanima me na sta se konkretno misli.? Da li to znaci da ce Covic crtati "mikro-taktiku" I djeliti minute igracima, praviti plan priprema.., ili da je treneru predocena visegidisnja strategija (poput: igramo odbranu na smrt, imaces 5-6 krilnih igraca koje ces rotirati da bI ta odbrana radila.. lupam, dolazi nam p&r plej iz fmp, kakav centar treba da se on razigra). Ako je ovo drugo, uopste nemam problem da se ne pita za sve.

Ван мреже StanKobra

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 151
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +84/-10
« Одговор #141 послато: 07 Август 2017, 14:05:31 »
"...način rada Dušana Alimpijevića i njegovog stručnog staba u sastavu: Milenko Topić, Saša Kosović, Slobodan Ljubotina, Aleksandar Zarić, kondicioni trener Aleksandar Jovančević."

Izgleda da Birac nije u strucnom stabu.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!

Ван мреже Vucko1985

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.794
  • Activity:
    8%
  • Репутација: +456/-1225
« Одговор #143 послато: 07 Август 2017, 15:28:57 »
"...način rada Dušana Alimpijevića i njegovog stručnog staba u sastavu: Milenko Topić, Saša Kosović, Slobodan Ljubotina, Aleksandar Zarić, kondicioni trener Aleksandar Jovančević."

Izgleda da Birac nije u strucnom stabu.
Nije nazalost. Proverio sam i na zvanicnom sajtu u odeljku treneri i strucni stab, i nema ga. Koliko smo samo izgubili odlaskom Radonje...

Ван мреже jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.324
  • Activity:
    31.17%
  • Репутација: +398/-322
« Одговор #144 послато: 07 Август 2017, 18:16:20 »
Zbog toga sam i postavio pitanje..Hvala na odgovoru.da li ce naknadno biti pojacan i strucni stab?

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 14.573
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +4439/-3812
« Одговор #145 послато: 07 Август 2017, 18:19:13 »
Zasto bi,pa ima ih dovoljno

Alimpijevic,Topic,Kosovic,Ljubotina + kondicioni Jovancevic

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.520
  • Activity:
    10.17%
  • Репутација: +276/-735
« Одговор #146 послато: 08 Август 2017, 00:22:28 »
Ovo, da se trener nece pitati za sve, se provlaci konstantno po forumu. Zanima me na sta se konkretno misli.? Da li to znaci da ce Covic crtati "mikro-taktiku" I djeliti minute igracima, praviti plan priprema.., ili da je treneru predocena visegidisnja strategija (poput: igramo odbranu na smrt, imaces 5-6 krilnih igraca koje ces rotirati da bI ta odbrana radila.. lupam, dolazi nam p&r plej iz fmp, kakav centar treba da se on razigra). Ako je ovo drugo, uopste nemam problem da se ne pita za sve.

Ни једно ни друго.На тренеру је да одлучи ( у зависности од екипе коју име) дали жели да игра за кош више или кош мање.
А тешко да ће Човић да се бави тактиком.

Одприлике сети се времена Вукојчића код нас у клубу и биће ти јасно о чему се ради.

Ван мреже disco stew

• Веран као пас
  • Поруке: 580
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +275/-167
« Одговор #147 послато: 08 Август 2017, 13:07:49 »
Uopste se ne slazem. Zvezdin kosarkaski identitet ne smije zavisiti od trenera. Nemamo mi taj luksuz da se mozemo povijati kako koji trener hoce. Sad imamo jasnu filozofiju, nacin igre, tip igraca koji se dovodi, nacin treninga, skautinga.. zasto sad to mjenjati, kad "radi pos'o"? To sto je Radonjic otisao, ne znaci da mi ne mozemo nastaviti raditi isto. Valjada je neko zapisivao sta se radi, sve ove godine.
Ako trener nije sposoban/voljan da to sprovodi u djelo, onda nije trener za nas.
Naravno, bilo bi potpuno bez veze kad bi sad Dusanu dali Dejin playbook i rekli "igraj ovo sve". Treba i treneru dozvoliti da unese nesto svoje (uostalom, tako se i sistem nadogradjue), ali to je vec stvar crtanja po tabli i pretakanja strategije u taktiku. Tu trener treba imati potpunu autonomiju.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.520
  • Activity:
    10.17%
  • Репутација: +276/-735
« Одговор #148 послато: 09 Август 2017, 01:16:18 »
Диско,вероватно си управу али под условом да се кошарка игра на компу и да све можеш да програмираш.

О тактици кошарке су написане књиге и књиге и када напишеш е наша филозофија ће бити јака одбрана.

Мада у једном се свакако слажемо да Алимпијевић није тренер за нас.

На мрежи Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.129
  • Activity:
    62.33%
  • Репутација: +547/-267
« Одговор #149 послато: 09 Август 2017, 15:59:42 »
! No longer available

Ван мреже Gaučo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 484
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +422/-456
  • Звездаш, не Делија
« Одговор #150 послато: 11 Август 2017, 16:36:01 »
Како је дечко на месту док прича, тј не дечко него господин шеф стручног штаба. Имам много леп осећај за њега и за Звезду док је он на клупи!
Само храбро, Душане, па да те величамо као Деју!  :vitez:

Ван мреже napster

• Члан КК
  • Поруке: 5.479
  • Activity:
    41.83%
  • Репутација: +2496/-4346
  • Pljuvac.
« Одговор #151 послато: 11 Август 2017, 17:02:34 »
Samo da uspe da uspostavi autoritet i bice to ok. Mislim da ce mu to biti najveci izazov.

Energije ima, znanja ima iako veoma mlad. Zreo je momak koji je u zivotu imao izuzetno teske i izazovne trenutke. Mozda nece izdominirati bas u prvoj sezoni (mislim na EL pre svega), ali bi svakako mogao da bude dobro resenje na duze staze. Samo eto, ta kljucna rec, autoritet, za koji se nadam da nece biti pod znakom pitanja usled manjka godina.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 14.573
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +4439/-3812
« Одговор #152 послато: 11 Август 2017, 17:21:13 »
Moracemo imati dosta strpljenja za Alimpijevica,bar mi ovde na forumu
Znamo da je i Radonji bilo potrebno vreme da sve poslozi i da se adaptira na Zvezdu i nivo takmicenja i rezultata koji se ovde ocekuju

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.803
  • Activity:
    49%
  • Репутација: +4884/-5306
« Одговор #153 послато: 12 Август 2017, 16:20:04 »
Trener i Kapiten , koliko liče nije realno ...

На мрежи Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.605
  • Activity:
    5.83%
  • Репутација: +2249/-648
« Одговор #154 послато: 12 Август 2017, 16:21:42 »
Нека су они софтверски слични, јбо хардвер

На мрежи Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.129
  • Activity:
    62.33%
  • Репутација: +547/-267
« Одговор #155 послато: 05 Септембар 2017, 12:40:00 »
Alimpijević: "Svakog dana, u svakom pogledu"

Prvi trener košarkaša Crvene zvezde mts Dušan Alimpijević o utakmici sa "Zenitom" dosadašnjem toku priprema, narednim koracima i pojačanju na poziciji plejmejkera.

Košarkapi Crvene zvezde mts ulaze u petu nedelju priprema za novu sezonu. Crveno-beli su odigrali dve trening utakmice, odradili brojne treninge, ali glavno do početka sezone tek sledi…

Prvi trener KK Crvena zvezda mts Dušan Alimpijević se nakon utakmice sa ruskim Zenitom, izuzetno jake provere koja je odigrana u Vršcu, osvrnuo na tu utakmicu, dosadašnji deo priprema crveno-belih, ono što očekuje igrače u narednom periodu i tokom jakih provera, ali i o narednim koracima crveno-belih:

"Utakmica u nedelju sa Zenitom je bila izuzetno korisna za nas, jaka provera, protiv izuzetno kvalitetnog tima, čije su ambicije velike. To je ekipa koja je formirana da obezbedi Evroligu za narednu sezonu, da li kroz VTB ligu ili Evrokup. Sa druge strane, mi smo igrali taj meč bez reprezentativca Branka Lazića, Ognjen Dobrić  je lakše povređen i vraća se u trenažni proces, tu je i doselekcija tima, posebno što se tiče plejmejkera, koja nije završena. Ono što je najvažnije, što ostaje posle te utakmice je okvir i smernica šta želimo – a to je timska igra, snažna odbrana, primili smo 66 poena. Igrali smo kao tim. Ostale stvari će dolaziti kako budemo još više vremena proveli zajedno,i uigrali se…Sve u svemu zadovoljan sam i idemo dalje…”

Ekipa je na okupu od 7.avgusta, ulazi se u petu nedelju priprema, ali glavni posao na uigravanju tima tek predstoji:

„Okupili smo se početkom avgusta, i za sada sam zadovoljan, momci dobro rade, akcenat je bio u fizičkom delu, takođe potrebno nam je vreme da sve uklopimo, da se uigravamo, došlo je dosta novih igrača,. Puno je posla pred nama, ali je dosta toga i urađeno. Odigrali smo i dve trening utakmice, igrali smo ih bez Dobrića koji je lakše povređen. Sve u svemu, ono što je bilo planirano za ovaj period je urađeno, ali je puno toga još pred nama do prve zvanične utakmice"

Crveno-beli će u narednom periodu odigrati još 6 utakmica, kako se bude približavao početak sezone, protivnici će biti sve jači i jači:

„ Ideja je bila da kako se bude bližio kraj pripremnog perioda, imamo sve jače i jače provere, i utakmice sa izuzetno jakim protivnicima. Iako moram još jednom da napomenem, da u tu grupu izuzetni jakih timova spada i Zenit, koji nas je zamolio da odigramo meč sa njima u Vršcu gde su na pripremama. Smatram da ćemo upravo u takvim utakmicama koje slede, protiv Lokomotive, Olimpijakosa, Makabija ili Uniksa, videti šta još treba da korigujemo i popravimo i na čemu moramo da radimo u narednom periodu. Ono što je moja jedina poruka našim navijačima, simpatizerima i ljudima kojima je crveno-bela boja pri srcu je da imaju strpljenja i da veruju u ove momke.Borbu i veliki trud i angažman smo već obećali prilikom zvaničnog predstavljanja, i od toga nema odstupanja!

Selekcija prvog tima još nije završena, najavljen je dolazak plejmejkera i eventualno krilnog centra:

„Tokom ovog prelaznog roka i perioda u kome smo dovodili nove igrače, verujem da smo uradili dobar posao, i da smo doveli ono što smo želeli, i igrače koji na više nivoa mogu da odgovore zahtevima ovako velikog kluba, kakav je Crvena zvezda mts.  Ostaje nam mesto plejmejkera... Nije lako naći igrača koji može da odgovori onome što tražimo, a u skladu sa ograničenim sredstvima. Pri tome, moramo da radimo dovoljno strpljivo kako bi u nekim okvirima angažovali pravo pojačanje. Verujem da ćemo uspeti u tome" rekao je prvi trener crveno-belih Dušan Alimpijević koji je na kraju dodao:

„ Trener Crvene zvezde mts sam dva meseca, svakim danom shvatate koliko je to veliki klub, i kakvu priliku i čast ste dobili da budete prvi trener tima koji je toliko popularan i kluba koji je dostigao visok evroligaški nivo. Pritisak ne osećam, samo veliku želju da se uigramo, da budemo spremni, igramo dobru košarku i da budemo uspešni."

Crveno-beli će u Beogradu, u sredu imati novu proveru protiv ekipe Borca iz Čačka.

На мрежи bm

• Члан ФК
  • Поруке: 1.909
  • Activity:
    15.67%
  • Репутација: +408/-670
« Одговор #156 послато: 05 Септембар 2017, 12:49:52 »
zaključane su druge teme pa da ostavim ovde pošto se tiče i trenera kome svakako treba naša podrška.

naparvljen je reset, imamo novu generaciju koja će pun potencijal pokazati sledeće sezone, to je verujem i ideja rukovodstva.

5 godina momci su osporavani na početku sezone, 5 godina kreću sa nezasluženim nepoverenjem navijača, pa na kraju svi kolektivno žalimo što se rasturaju.

ajmo sad da MI pokažemo veličinu i da punimo tu/te hale bez obzira na rezultate, pa će nam se sledeće godine vratiti višestruko.

mada ja zaista ne očekujem 0-10 i slično, očekujem sezonu kao što je bila prva Radonjina u EL, par neiskusnih poraza, par zasluženih i sigurno 6-7 pobeda!

i da, ABA je prioritet, jer osvajanje ABA lige daje smisao ovom resetu i ideji rukovodstva da sledećih par godina zacementiramo mesto u EL!

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.046
  • Activity:
    35.67%
  • Репутација: +960/-367
« Одговор #157 послато: 05 Септембар 2017, 19:39:23 »
zaključane su druge teme pa da ostavim ovde pošto se tiče i trenera kome svakako treba naša podrška.

naparvljen je reset, imamo novu generaciju koja će pun potencijal pokazati sledeće sezone, to je verujem i ideja rukovodstva.

5 godina momci su osporavani na početku sezone, 5 godina kreću sa nezasluženim nepoverenjem navijača, pa na kraju svi kolektivno žalimo što se rasturaju.

ajmo sad da MI pokažemo veličinu i da punimo tu/te hale bez obzira na rezultate, pa će nam se sledeće godine vratiti višestruko.

mada ja zaista ne očekujem 0-10 i slično, očekujem sezonu kao što je bila prva Radonjina u EL, par neiskusnih poraza, par zasluženih i sigurno 6-7 pobeda!

i da, ABA je prioritet, jer osvajanje ABA lige daje smisao ovom resetu i ideji rukovodstva da sledećih par godina zacementiramo mesto u EL!
Plasman u EL je osnovni cilj ali će pravi test za novog trenera i celi stručni štab biti zadatak da već na zimu i proleće uočimo značajan napredak kod onih igrača koji su projektovani da u narednih dve sezone budu kostur ekipe. Tu mislim pre svega na Radičevića, Radanova, Dobrića, Jankovića, Jovanovića, Lesora ali i na Feldina i Lazića.
Ako to izostane neće mnogo vredeti ni taj plasman u EL jer mi definitivno moramo nastaviti sa sopstvenom produkcijom.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже balja

• Веран као пас
  • Поруке: 541
  • Activity:
    5%
  • Репутација: +151/-456
« Одговор #158 послато: 06 Септембар 2017, 20:16:00 »
Pošto sam se već deklarisao kao zakleti pobornik mladih igrača i poverenja u njih evo moje pune podrške za trenera od koga očekujem da bude analitičan posvećen timu i da autoritet trenera ne sme da dodje u pitanje. Autoritet se gradi znanjem na treninzima, konkretnim zahtevima od igrača i jednostavno trener mora uvek da ima rešenje i da se razume sa igračima na mig. Vreme je da srpska košarka dobije nekoliko mladih trenera koji treba da u narednim decenijama drža košarku na pijedestalu prvog sporta u Srbiji. Onima koji prate svetska dešavanja u sportu će odmah biti jasno koliko je to odgovorno jer Srbija realno ima najdominantnije reprezentacije malte ne u svim grupnim sportovima. Oni koji prate sport poodavno znaju dobro kako su počinjali velikani poput profesora Nikolića i ostalih i oni su valjda nekad bili mladi i njima je neko valjda dao priliku da rade i da se dokažu. E tu priliku je dobio Alimpijević i kolko vidim rešen je da je ne propusti. Kad je tako onda nema sentimenta i nema simpatija. Sve je profesionalizam i cilj da se dobije više od igrača i tima. Ne sumnjam da je Alimpijević rešen da svoju šansu života ne prokocka i da će uz pomoć nas koji obožavamo košarku i Zvezdu dati svoj maksimum. To će prve sezone biti dovoljno da se ponovo obezbedi učešće u evro ligi i zato plediram da se ne žuri sa dovodjenjem ta dva igrača koji su evidentno potrebni da bi pravili za početak razliku. Potrebno je vreme da se ovi igrači koji su se okupili ovog leta disali kao jedno a svima je valjda jasno da je trener glavni homogeni element u svemu tome. ja verujem u ovog momka i prosto mi se čini kao da ga je bog posalo da učini dobro on nama i mi njemu na obostrano zadovoljstvo. Rad, rad, rad i kada ide i kada ne ide.

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.014
  • Activity:
    12.83%
  • Репутација: +1715/-953
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #159 послато: 16 Септембар 2017, 09:52:10 »
Da ne kopiram ceo intervju, ima mnogo. Ima lepih stvari za procitati...

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum