Аутор Тема: Душан Алимпијевић и стручни штаб  (Прочитано 78924 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже samson

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.507
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +2394/-571
Одг: Душан Алимпијевић и стручни штаб
« Одговор #240 послато: 08 Октобар 2017, 19:16:54 »
U čemu je prednost ovog načina branjenja pika, zašto Alimpijević to pokušava?

Evo odje da odgovorim. Ja sam fudbaler, nisam kosarkas, da i to kazem. Ali sam pitao neke koji znaju, a i volim kosarku. Pa stoga me zanima i takticki dio igre.
Nacin na koji Alimpijevic brani pik je najbolja opcija odbrane od pika. Gdje centar iskakanjem usmjerava beka protivnika u stranu koju on zeli. Dok se ostali igraci iz odbrane pomjeraju.
Ako se igraci pomjere kako treba i pokriju igrace, bek sa loptom nema opcija u napadu. Ali ako se napravi i najmanji propust odbrana puca jer uvijek ostane visak posle prvog pasa.

Da li je ta odbrana od pika dobar izbor? Jeste, kada je uigrana kazu da je najbolja. Da li Zvezda sa ovim visokim igracima moze da igra to? Mislim da ne moze.

Sad nevezano za ovo.
Ocigledno je da je momcima potrebno vrijeme da se uigraju. Ono u prvom poluvremenu, 1/4 bio je horor. Tesko je sada u ovoj sezoni se navici na sve ove propuste u odbrani. Obrzirom na kakvu nas je kosarku navikao Radonjic. Ali mora se biti posten i reci da je taj tim bio uigran. Uz to vecina momaka koja je dolazila bila je upoznata sa sistemom igre. Zato su i dovodjeni.

Ovo individualno je odlican roster. Mislim da je napadacki bolji nego neki nasi prosli rosteri. Ali je potreban krvav rad da bi to izgledalo dobro. Hoce li biti vremena za to sad kad krene i EL, pa se ddese i neki veci porazi koji su neminovnost? To je pravo pitanje.

Uz ovo pitanje postoji jos jedno. Da li je moguce da neko placa Marka Keselja da igra kosarku? Nije Keselj kriv sto ne moze vise i ne umije.
Dobar dio ovog posta nije za ovdje, ali eto..

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.073
  • Activity:
    19%
  • Репутација: +964/-376
« Одговор #241 послато: 08 Октобар 2017, 19:51:51 »
Problem kod iskakanja, pored ovog što je napisao Samson, jeste i kada je Ročesti na igraču s loptom jer nije dovoljno agresivan a i nema fizikalije za to. Ali to sad kad se Lazić vratio sigurno neće biti česta situacija.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.556
  • Activity:
    63.83%
  • Репутација: +714/-823
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #242 послато: 08 Октобар 2017, 19:55:20 »
Pa nama svako drugo iskakanje protivnicki centar ostaje sam. Puno poena poklanjamo tako.

Ван мреже samson

• Звезда му је све
  • Activity:
    0.83%
« Одговор #243 послато: 08 Октобар 2017, 19:59:25 »
Problem kod iskakanja, pored ovog što je napisao Samson, jeste i kada je Ročesti na igraču s loptom jer nije dovoljno agresivan a i nema fizikalije za to. Ali to sad kad se Lazić vratio sigurno neće biti česta situacija.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Bravo. Upravo zbog toga je Rocesti i ako sa najvecim indeksom danas bio u minusu na +/-.  :aplauz:

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
« Одговор #244 послато: 08 Октобар 2017, 20:05:39 »
Drugi problem je sto su nam centri osim Lesora nesto sporiji i ne mogu pravilno da izrotiraju posle. Iskakanje je odbrana koja zahteva najvise rotacija i to sve mora da se jako dobro i brzo odigra jer ako se i jedna mala greska napravi, to je to.

Kad smo vec kod toga, nama se i dalje desavaju neke osnovne greske u rotaciji. Kod iskakanja najvaznija je rotacija igraca sa strane ka protivnickom centru koji "rola" ka kosu kako bi se sprecili laki poeni ako lopta prodje i to nam se i dalje desava da masimo. Posle te rotacije ide rotacija ka igracu koji je ostao sam kako bi se on oterao sa linije za 3 poena ako on posle od centra prima loptu. Igraci posle rotiraju po potrebi.

Jednostavno ne svidja mi se kako to izgleda sa nasom centarskom linijom osim Lesora, a i on se cesto gubi i lose postavlja pa reket ostane prazan.

Ван мреже redboy

• Moderator
  • Поруке: 2.048
  • Activity:
    14.33%
  • Репутација: +736/-587
  • Звездо,хвала ти што постојиш.Волим те бесконачно.
« Одговор #245 послато: 08 Октобар 2017, 20:09:44 »
@Red Hart,aj batica da ti objasni.
Postoje tri odbrane od pik end rola,probijanje,preuzimanje i iskakanje,ima jos i neke
podvrste i varijacije tipa over and under,ali ovo je bazicno.
Odbrana pik end rola iskakanjem je esencijalno najbolja odbrana od pik end rola,ali i najmanji propust skupo kosta.
Sto implicira da igraci moraju da budu dobro sihronizovani i uigrani.Kod iskakanja je neophodno da ucestvuju svi igraci,dakle timska odbrana.Poenta iskakanja je da nas centar u odbrani ne usporava igraca sa loptom,vec ga iskakanjem usmerava na njemu zeljenu stranu.Pri tome se bek ne odvaja od igraca koga cuva,naravno ako nije zaglavljen u bloku.Tada moraju da reaguju ostali igraci jer je centar ostao nebranjen nasim udvajanjem pleja i cesto mu je otvoren put ka kosu.Medjutim ako mi to dobro odradimo,igrac sa loptom nema opcija jer je udvojen i jer su mu svi saigraci pokriveni,cuvar je uz njega a na kos ne moze da krene,jer je centar koji je iskocio za nekoliko sekundi vraca u odbranu.
Tu moze da bude varijacija i sa hedging sreen-om gde centar pokusava da otme loptu pleju,to su perfektno nekad radili Rasel i Olajdzuvon,a kod nas Divac na vrhuncu,danas je solidno radio to i Lesor.
Svakako najbolja solucija odbrane pika,ali veoma rizicna,ima smisla da se toliko visoko izlazi na perimetru na plejeve koji imaju veoma dobar sut,ali ako imaju hitrinu,a mi jos neuigrani i sa neodgovarajucom selekcijom visokih igraca u farbi,smatram da moze biti veoma rizicno.
Po meni najbolje je da igramo odbranu pikova probijanjem jer imamo spoljne igrace sposobnih za takvu defanzivu(Laza,Ogi,Lazarevic,Radicevic,donekle Feldin, pa i Danga)...
« Последња измена: 08 Октобар 2017, 20:39:28 redboy »

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.556
  • Activity:
    63.83%
  • Репутација: +714/-823
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #246 послато: 08 Октобар 2017, 20:11:38 »
Drugi problem je sto su nam centri osim Lesora nesto sporiji i ne mogu pravilno da izrotiraju posle. Iskakanje je odbrana koja zahteva najvise rotacija i to sve mora da se jako dobro i brzo odigra jer ako se i jedna mala greska napravi, to je to.

Kad smo vec kod toga, nama se i dalje desavaju neke osnovne greske u rotaciji. Kod iskakanja najvaznija je rotacija igraca sa strane ka protivnickom centru koji "rola" ka kosu kako bi se sprecili laki poeni ako lopta prodje i to nam se i dalje desava da masimo. Posle te rotacije ide rotacija ka igracu koji je ostao sam kako bi se on oterao sa linije za 3 poena ako on posle od centra prima loptu. Igraci posle rotiraju po potrebi.

Jednostavno ne svidja mi se kako to izgleda sa nasom centarskom linijom osim Lesora, a i on se cesto gubi i lose postavlja pa reket ostane prazan.
To je to, 100 % opisano u detalj.  :aplauz:

Ван мреже IgorRS

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 229
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +59/-77
« Одговор #247 послато: 08 Октобар 2017, 22:53:00 »
Mi trenutno ovo ne mozemo da igramo sto igramo sada u odbrani.Nismo uigrani a i nemamo igrace za to .Sto se pre shvati bolje po tim.Nije problem ni da gubimo utakmice sa 15+  problem je sto cemo sa ovim nacinom odbrane lako i naivno primati koseve.Nzm zasto Dr.Nebojsa Covic ne sugerise treneru na ovo.Pa kada se graci dobro upoznaju i utreniraju mogu se vratiti na ovaj sistem.Jednostavno nek probaju par utkmica  nista nas ne kosta .

Ван мреже napster

• Члан КК
  • Поруке: 5.536
  • Activity:
    17.83%
  • Репутација: +2517/-4401
  • Pljuvac.
« Одговор #248 послато: 09 Октобар 2017, 00:07:03 »
Nema potrebe da Covic bilo sta sugerise bilo kom nasem treneru, ni Alimpijevicu ni bilo kom drugom.

On je najkorisniji kad se drzi svog posla, a to svakako nije igra i taktika tima.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.902
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +1645/-908
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
« Одговор #249 послато: 09 Октобар 2017, 00:22:59 »
Mi trenutno ovo ne mozemo da igramo sto igramo sada u odbrani.Nismo uigrani a i nemamo igrace za to .Sto se pre shvati bolje po tim.Nije problem ni da gubimo utakmice sa 15+  problem je sto cemo sa ovim nacinom odbrane lako i naivno primati koseve.Nzm zasto Dr.Nebojsa Covic ne sugerise treneru na ovo.Pa kada se graci dobro upoznaju i utreniraju mogu se vratiti na ovaj sistem.Jednostavno nek probaju par utkmica  nista nas ne kosta .

Nema sta bilo ko da sugerise Alimpijevicu.

Mislim da niko ovde nije ocekivao nesto spektakularno od Alimpijevica, i ja vec odavno pricam ljudima da spreme zivce za poraze koje bi se prosle sezone bi desili. Naravno da ce biti utakmica gde ce Alimpijevic gresiti. Naravno i da postoje stvari koje bi, po nekom koncenzusu, trebali da se menjaju. Ljudi dosta prizivaju Radonju bez da se podsete da je i Radonja, mnogo iskusniji trener od Alimpijevica, isto pekao zanat u Zvezdi. Meni je licno recimo Radonjiceva igra u napadu prve dve sezone bila nekako previse staticna, pod tim podrazumevam da nije da sam mislio da Radonjic nema akcije, ili tako nesto, nego jednostavno se po mom ukusu precesto desavalo da napad postane statican. Dobar napad ce proizvoditi dobre, kvalitetne, otvorene suteve igracima iz njihovih najomiljenijih pozicija. Zatim, zaboravljaju ljudi da je Radonjic svojevremeno i Cirbesa i Bobija postavljao previse napred (cak su se i sa Cirbesom pokusavala neka iskakanja ako me secanje dobro sluzi).

Po meni, ove sezone pitanje nije da li je Alimpijevic trener za Zvezdu ili nije, vec da li smo dobili trenera na duze staze ili nismo. Da bi se to desilo, mora da prodje odredjeno vreme. Sto se iskakanja tice, u sustini poenta price je da Alimpijevic mora sam da donese tu odluku kako ce da brani pik, a ne neko drugi da mu sugerise. Dusan mora sve vreme da bude uveren u svoje kosarkaske principe ako zeli da uspe kao trener u Zvezdi, tako da je on taj koji mora da provali sta je najbolje i sta daje najvise rezultata, i to ne samo za odbranu pika vec govorim o celokupnoj taktickoj postavci igre. I samo tako ce napredovati kao trener, nikako drugacije. Ako nije siguran u ono sta radi, ako mora neko da mu sugerisa, vrela stolica trenera Crvene zvezde progutace ga pre nego sto skapira sta ga je snaslo.

На мрежи skeva

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.766
  • Activity:
    10.33%
  • Репутација: +513/-558
« Одговор #250 послато: 09 Октобар 2017, 07:52:51 »
Covic sigurno ne zna bolje od Alimpijevica ili nekog drugog trenera kako je bolje da se brani pik. To mijesanje u struku bi bio veliki minus Covicu, kad bi se to desilo.

Inace, meni je normalno da Alimpije proba na pocetku sezone najbolju odbranu od pika, pa da je, ukoliko ne bude islo, koriguje. Zaboravljamo da je svojevremeno Pero bio najbolji defanzivac Evrope na strani pomoci (ako me sjecanje dobro sluzi, u Olimpijakosu je blistao), zaboravljamo da imamo veliki defanzivni potencijal u svim bekovima osim Rocestija, kao i nekim visokim, i na kraju zaboravljamo da se odbrana uigrava dugo vremena. Naci ce im trener zicu, samo polako. Sreca je da nam nista ne odlucuje prvih par mjeseci, a i pored losije odbrane, krenuli smo sa 3 pobjede u ABA.
Bice to sve ok

Ван мреже Zvezdin Vojvoda

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.290
  • Activity:
    1.33%
  • Репутација: +371/-239
« Одговор #251 послато: 09 Октобар 2017, 10:57:30 »
Истини за вољу тешко је да ће Звезда имати боље играче за овај тип одбране од Лесора и Јанковића, чак и Јовановић пролази. Проблем је неуиграност и то што Бјелица, а поготово Антић не могу ногама да испрате ову одбрану. Они једноставно морају да зонирају.

Друга ствар је што се ништа у спорту не може гледати теоретски. У пракси за овај тип одбране је потребна потпуна концетрација свих пет играча + одређене физичке карактеристике + добар тајминг. Све то је тешко спровести у дело чак и код играча који годинама играју заједно. Рецимо ја када играм НБА некда играм зонски пресинг, па пређем у зону, па пред крај напада ако се намести пребацим на човека. То је немогуће да екипа сама препознаје и да се прилагођава противничком нападу. Постоје примери када неке екипе могу да бране комбиновано некада искакањем, накада зонирањем, да препознају ситуације или тренер то да диктира са клупе посебним знацима. Али ту је поново најважнија екипа. Тринкијери је рекао да је са Униксом могао да има велики број акција, када је отишао у Бамберг схватио је да та екипа, не може да похвата ни пола акција које је играо у Русији (ради се о броју, не о самим акцијама) . Зато је важан део тренерског заната могућност прилагођавања. Оно што се мени не свиђа је то што је Алимпијевић и у ФМПу то покушао да примени, а дошао је у тим у последњој трећини сезоне.

Ван мреже IgorRS

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 229
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +59/-77
« Одговор #252 послато: 10 Октобар 2017, 17:24:09 »
Nema sta bilo ko da sugerise Alimpijevicu.

Mislim da niko ovde nije ocekivao nesto spektakularno od Alimpijevica, i ja vec odavno pricam ljudima da spreme zivce za poraze koje bi se prosle sezone bi desili. Naravno da ce biti utakmica gde ce Alimpijevic gresiti. Naravno i da postoje stvari koje bi, po nekom koncenzusu, trebali da se menjaju. Ljudi dosta prizivaju Radonju bez da se podsete da je i Radonja, mnogo iskusniji trener od Alimpijevica, isto pekao zanat u Zvezdi. Meni je licno recimo Radonjiceva igra u napadu prve dve sezone bila nekako previse staticna, pod tim podrazumevam da nije da sam mislio da Radonjic nema akcije, ili tako nesto, nego jednostavno se po mom ukusu precesto desavalo da napad postane statican. Dobar napad ce proizvoditi dobre, kvalitetne, otvorene suteve igracima iz njihovih najomiljenijih pozicija. Zatim, zaboravljaju ljudi da je Radonjic svojevremeno i Cirbesa i Bobija postavljao previse napred (cak su se i sa Cirbesom pokusavala neka iskakanja ako me secanje dobro sluzi).

Po meni, ove sezone pitanje nije da li je Alimpijevic trener za Zvezdu ili nije, vec da li smo dobili trenera na duze staze ili nismo. Da bi se to desilo, mora da prodje odredjeno vreme. Sto se iskakanja tice, u sustini poenta price je da Alimpijevic mora sam da donese tu odluku kako ce da brani pik, a ne neko drugi da mu sugerise. Dusan mora sve vreme da bude uveren u svoje kosarkaske principe ako zeli da uspe kao trener u Zvezdi, tako da je on taj koji mora da provali sta je najbolje i sta daje najvise rezultata, i to ne samo za odbranu pika vec govorim o celokupnoj taktickoj postavci igre. I samo tako ce napredovati kao trener, nikako drugacije. Ako nije siguran u ono sta radi, ako mora neko da mu sugerisa, vrela stolica trenera Crvene zvezde progutace ga pre nego sto skapira sta ga je snaslo.
Prvo smatram da nista nije strasno kada ti neko da smernice po kojima treba da ide klub .Da se sistem Crvene Zvezde bazira na jakoj odbrani pre svega i da se pokusa sa necim drugim.U svakoj kompaniji se zna neki sistem po kojem ce proizvodi da se razvijaju.To svakako nije mesanje u struku.Drugo ja sam jedan od tih koji zagovara Radonjin sistem jake odbrane.(Naravno nemam nista protiv Alimpijevicevog sistema ali pitanje je da li ce on dati rezultate i koliko moze to da prodje sa ovim budzetom i kvalitetima ovih igraca) .Slazem se da je Radonjin napad bio statican ne samo  u prve dve godine nego cak i u poslednjoj sezoni (u nekim situacijama) ali isto tako jakom odbranom  ti sebi dajes sansu i kada ne ide sut i napad ne funkcionise kako treba da ne zaostajes za razliku koju ne mozes da stignes i prestignes.Sistemom trci i sutiraj mi ne mozemo da ulazimo sa Realom ,Fenerom Cska i ostalim Evroligasima .To je za nih prava poslastica sa tim budzetima i milionski vrednim igracima.Osim ako nemamo ambiciju da budemo puki ucesnici EL.

Sto se mene tice ti si neko ko na ovom forumu vazi za dobrog poznavaoca kosarkaske igre i prilika u klubu .Da li je Alimpije za duge staze ili ne,  verujem da ti i sada znas.Sto se tice odredjenog vremena ne secam se da smo tog vremena Vukoicicu dali previse koji je po mom skromnom miseljenju podigao nas klub za jedan stepenik gore.

Ван мреже sholla

• Члан КК
  • Поруке: 45
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +32/-3
« Одговор #253 послато: 11 Октобар 2017, 11:26:06 »
To sto nam odbrana u ovom trenutku nije na visokom nivou ne znaci da smo se odrekli snazne odbrane kao prepoznatljivog znaka i filozofije igre koju zelimo. I trener istice da nam je cilj takva igra. Jednostavno, promenili smo sve sto ima veze sa parketom, kompletan strucni stab i igracki kadar (osim nekoliko kosarkasa iz drugog plana) i sada, za Boga miloga, ne igramo savrsenu odbranu posle cirka mesec i po rada sa nekompletnim sastavom. Pa, polako ljudi majka mu stara. Gresicemo, osciliracemo, gubicemo dobijeno, gubicemo i "dvaes razlike", dobijacemo nenadano, ali sigurno necemo najbolju kosarku sezone igrati u oktobru.
A teza, koja se cak i ovde provlaci, da cemo igrati run and gun i natpucavati se sa Realom i slicnima bas nema nikakvog smisla i siguran sam da niko u klubu nema slicne planove.

Ван мреже Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.603
  • Activity:
    81.5%
  • Репутација: +5907/-2245
« Одговор #254 послато: 11 Октобар 2017, 22:00:43 »
Samsone, redboj hvala na iscrpnom objašnjenju. Znači da ovu godinu smatramo kao pripremnu za neke sledeće, posebno što ima dosta igrača koji će valjda ostati kod nas malo duže. Tako sam nešto i očekivao. ABA liga i da ne bude baš brukanje u EL, da pevamo od sreće i zadovoljstva.

Ван мреже napster

• Члан КК
  • Поруке: 5.536
  • Activity:
    17.83%
  • Репутација: +2517/-4401
  • Pljuvac.
« Одговор #255 послато: 11 Октобар 2017, 22:02:14 »
Osvajanje titule ove sezone u ABA ligi bukvalno znaci novi ciklus titula u narednim sezonama. Naravno, to se ne moze predvideti sad, ali bi bio zaista ogroman korak ka tome. Samo da je prezivimo sa titulom u ABA ligi, ostalo cemo lako.

Ван мреже samson

• Звезда му је све
  • Activity:
    0.83%
« Одговор #256 послато: 14 Октобар 2017, 00:13:09 »
Pakao slijedi za ekipu i strucni stab. Buducnost-Barsa-Cedevita-Himki-Makabi. Poslednje dvije u 3 dana. Ogroman ispit za ekipu.

Ван мреже Jenkins

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.029
  • Activity:
    25.33%
  • Репутација: +313/-196
« Одговор #257 послато: 14 Октобар 2017, 00:15:10 »
Pakao slijedi za ekipu i strucni stab. Buducnost-Barsa-Cedevita-Himki-Makabi. Poslednje dvije u 3 dana. Ogroman ispit za ekipu.

Знали су шта их чека а ускоро ће тога бити и свесни, мислим на стручни штаб  :srbinosm:

Ван мреже Stefi

• Веран као пас
  • Поруке: 574
  • Activity:
    2.67%
  • Репутација: +72/-308
« Одговор #258 послато: 14 Октобар 2017, 00:45:03 »
Nisam gledao, kako je Alimpijevic veceras vodio ekipu?
Jel smo odbranu opet isto igrali?
Na sta je to licilo?

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.923
  • Activity:
    46.5%
  • Репутација: +4932/-5333
« Одговор #259 послато: 14 Октобар 2017, 00:47:31 »
Nisam gledao, kako je Alimpijevic veceras vodio ekipu?
Jel smo odbranu opet isto igrali?
Na sta je to licilo?

Na Kalemegdan u junu. :ziveli2:

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum