Аутор Тема: Припреме 2017/18  (Прочитано 66019 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже cedopg

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 29
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +100/-7
Одг: Припреме 2017/18
« Одговор #260 послато: 13 Септембар 2017, 13:11:24 »
Заправо наш дефанзивни скок је био сасвим солидан прошле године, не у самом врху али далеко од тога да смо имали најгори деф. скок, оно гдје је шкрипало је у офанзивном скоку, ту смо могли боље. Иначе, Кузмић је прошле године био лидер и у офанзивном и дефанзивном скоку и наравно у укупном % скокова као и играч са најбољим дефанзивним рејтингом у евролиги али у једном ситему који је концептуално био направљен да максимално искористи његову снагу, висину и вјештину.  Уосталом Ласо га је узео да би добио алтернативу оном јурцању Љуља и дружине. Лесор ће имати баш велику рупу да попуни али то је њему огромна шанса за доказивање и напредак и надам се да ће је зграбити објема рукама. Свакако неће бити сам јер ће и њему као и Јовановићу од огромне користи бити искуство Антића и Бјелице и још ако нам се Ристић врати не би требало да буде зиме у рекету.
Ова наша нова екипа нема пуно везе са прошлогодишњом, наравно ту је доста старих играча али стручни штаб је нови и тек ћемо да видимо какве они идеје имају. Оно што је добро је што смо довели јако квалитетне играчи и превасходно тактички обучене који ће помоћи тренеру да лакше спроведе своје замисли на терену. Истовремено смо покупили оно најперспективније што смо могли од домаћих играча и то је пут којим ми морамо да идемо, довођење играча који ће у нашем клубу достићи свој пуни потенцијал играти код нас за релативно мали новац а приликом одласка обезбједити клубу средства од којих ће систем моћи да функионише. Мислим да су појачања фантастична, имамо огроман потенцијал како дефанзивни тако и офанзивни са Рочестијем и Фелдином и посебно Радичевићем од којег очекујем да нас све позитивно изненади и обрадује партијама у нашем дресу.
Посебно бих се осврнуо на коментаре везане за Марка Кешеља и да кажем да ми је јасно зашто су неки били против његовог доласка али пошто је већ дошао и наш је играч онда само пуна подршка за њега, осим тек придошлог Антића ми у тиму немамо играча који је освајао евролигу и био битан шраф репрезентације на великим такмичењима. Потребно је да ми помогнемо њему како би "oживиo" и дошао то тога да он помогне нама а сви знамо колики домет има и како је способан да решета из свих позиција ван 6.75, Антић би могао да буде јако користан у овоме као његов другар и бивши саиграч. Уосталом ако не буде задовољио стручни штаб није да немамо довољно играча који могу искористити његове евентуалне минуте  :vitez:
 Ето, нисам одавно писао али стварно ми се свиђа како изгледа нова екипа очекујем да играмо много атрактивну кошарку и једва чекам да почну такмичења да видимо гдје смо у односу на конкуренцију  :prvak:  :vasil:

Ван мреже napster

• Члан КК
  • Поруке: 5.479
  • Activity:
    41.83%
  • Репутација: +2496/-4346
  • Pljuvac.
« Одговор #261 послато: 13 Септембар 2017, 13:15:35 »
Ne znam koliko puta je potrebno napisati da trener Keselja ne vidi nikako na 4 da bi odredjeni forumasi to ukapirali.

Ne razumem zaista toliku tvrdoglavost.

Ван мреже Maxim

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 305
  • Activity:
    4%
  • Репутација: +65/-279
« Одговор #262 послато: 13 Септембар 2017, 13:16:57 »
Slazem se da Keselj nece na 4 da ne bude zabune ali mocice u nekim taktickim varijantama protiv nekih ekipa da odigra i na 4 kao sto je ako ste zaboravili Simonovic igrom slucaja zbog povreda i manjka igraca igrao na 4 a tek kad smo videli da je koristan poceli smo da ga tu guramo.Mislim da ce normalno Keselj na 3 da menja Dangubica ali mocice ponekad i na 4 i odradicu isto ono sta je i Simon radio.

Ван мреже Bagzi

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 319
  • Activity:
    15%
  • Репутација: +96/-341
« Одговор #263 послато: 13 Септембар 2017, 13:18:57 »
Keselj ne moze cetvorku da igra, budite bre realni bre ljudi malo....Boze mili.

Simon jeste bio losiji u odbrani, ali cak i tu se bolje krece od Keselja brate..
A u napadu je Bog-otac za njega...jedan vanserijski suter za trice u citavoj EL, zato je bio tako i opasan, vadio je protivnike jer su morali da izlecu na njega....nije slucajno reprezentativac.

Keselja nema nigde godinama, U fucking Ostendeu, igrao trecerazredno takmicenje, sa 4ppg jbt....dok Simon kod nas igrao odlicno i prosle, i pretprosle sezone, i u Ortezu je razbijao...
Prosle sezone imao 13ppg u proseku, 55% za 2, za 3 40% to sve u EL...NEBO I ZEMLJA ZA POREDJIVANJE.

Na citavim pripremama do sada, Keselj je bled i ne daje neke znake zivota.
Ako ga ozivimo cak i na neki solidan i prihvatljiv nivo bice to cudo, a kamoli vise.

Ako nastavimo da uporedjujemo Keselja i Simona kao slicne, jednake i slicno, bolje da se pogasimo kao forum i gotovo, jer nije onda to za nas...
Ljudi slabo pamte i jos slabije koriste doba tehnologije ovih dana, ko da smo u kamenom dobu pa se nista ne moze proveriti...

Ван мреже Chupa

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 20
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +12/-3
« Одговор #264 послато: 13 Септембар 2017, 13:23:42 »
Porede se Simon i Keselj zato sto u ovoj ekipi trenutno nemamo odgovor na small-ball varijante. I ljudi gledaju Keselja kao taj odgovor ali to je prilicna zabluda.

Ван мреже МilosМilos

• Члан ФК
  • Поруке: 2.458
  • Activity:
    67%
  • Репутација: +679/-784
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #265 послато: 13 Септембар 2017, 13:25:07 »
Ako se Keselj bude raspadao, sigurno ga necemo drzati do kraja sezone,mada svi kazu da je veoma spreman, mislim da će  mu trebati nekoliko utakmica da krene da daje doprinos timu. Nije on toliki  balvan kojim se ovde predstavlja, treba sacekati, setite se pljuvanja Simona, pa Stimca i ostalih hajde da  sacekamo pocetak sezone, ovi pripremni poeni se tada ne racunaju.Videcemo tad na delu sve igrace.

Ван мреже Maxim

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 305
  • Activity:
    4%
  • Репутација: +65/-279
« Одговор #266 послато: 13 Септембар 2017, 13:31:49 »
Ok ja imam pravo na svoje misljenje i videcemo ko je u pravu.Za mene licno Keselj je odlican igrac za nas i na 3 i u nekim slucajevima na 4 i imam pravo na svoj stav.Verujem u njega i ocekujem eto da ce ove sezone u evroligi imati veci prosek poena i bolje procente nego u Ostendeu u trecerazrednom takmicenju.Vidim ja vec da ce da bude tema,,IZVINI KESELJ,, ali dobro...Vreme pokaze sve!!!

Ван мреже Bagzi

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 319
  • Activity:
    15%
  • Репутација: +96/-341
« Одговор #267 послато: 13 Септембар 2017, 13:34:03 »
Ako se Keselj bude raspadao, sigurno ga necemo drzati do kraja sezone,mada svi kazu da je veoma spreman, mislim da će  mu trebati nekoliko utakmica da krene da daje doprinos timu. Nije on toliki  balvan kojim se ovde predstavlja, treba sacekati, setite se pljuvanja Simona, pa Stimca i ostalih hajde da  sacekamo pocetak sezone, ovi pripremni poeni se tada ne racunaju.Videcemo tad na delu sve igrace.

Ne mogu da se porede ni Simon, ni Stimac, i razni drugi slucajevi, jer su oni izgledali prilicno pristojno sa svojim igrama, statistikama i renomeom i pre dolaska kod nas...Bili su negde, umeli nesto...Keselj je najveca enigma koja moze da bude, covek ko da se penzonisao pre par godina, pa igrao basketicu tek onako...

Ne mogu da se setim niti jednog jedinog slucaja za poredjenje, a ja nisam veverica sa pamcenjem, i porpilicno pratim, dosta duze od vecine ovde, i nikako ne mogu da skontam situaciju...

Radanov ce lako skinuti Keselja iz startnih 12, daleko lakse ga zameniti i zbaciti iza sebe, nego sto je Jovic to uradio sa Mekelom.
Jedino ako Keselj ima neku stavku u ugovoru zbog koje mora da igra i ima odredjene minute, onda smo se usrecili, pa neka bude i najveci Zvezdas na svetu, to je veoma stetno za nas....

Ван мреже candlebox

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.252
  • Activity:
    21%
  • Репутација: +750/-1463
« Одговор #268 послато: 13 Септембар 2017, 13:45:47 »
Keselj nije igrao ozbiljne kosarke dosta dugo, a Simon je dosao poslije sezone zivota u Francuskoj, pa je ovde ponovio to, posebno u napadackom smislu.

@Cedopg

Mi smo najgora ekipa po def skoku bili u el prosle godine.
To malo sto smo suteva dozvoljavali, slabo smo i kupili.

PS Uopste niko ne pljuje keselja, za razliku od simona i stimca.
Samo se izrazava bojazan koliko moze da odigra na vrhunskom nivou  i to su sasvim legitimna pitanja.

Za mene u ekipi najvece npoznanice su mi J&J, Keselj i Alimpijevic.

Ван мреже djdm

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 384
  • Activity:
    3.5%
  • Репутација: +119/-231
« Одговор #269 послато: 13 Септембар 2017, 13:46:03 »
Upravo tako,mi nismo doveli nijednog igraca zadnje 2-3 godine koji je bio na toliko slabom nivou pre dolaska kao Marko Keselj.Stimac je dosao iz endesa lige,Simonovic posle odlicne godine u Francuskoj dok je bio zdrav,i obojica su bili reprezentativci.Keselj dolazi kao igrac koji 5 godina nije igrao kosarku na evroligaskom nivou,nije ni na nivou evrokupa,u megi si nije isticao kao jedan od boljih,i rec je o igracu koji sve sto je uradio uradio je pre 5-6 godina.Naravno,apsolutna podrska za Keselja,da vrati karijeru na pravi put,ovo mu je zadnji voz,zna on to i sam i dace siguran sam sve od sebe.To sto smo pljuvali Stimca i Simonovica pre njihovog dolaska je sramota za nas,a ni Keselj nije zasluzio pljuvanje ali je daleko ispod nivoa kako njih dvojice tako i svih ostalih igraca koji su dolazili kod nas ne racunajuci neke mladje momke.

Ван мреже DoKKeN

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 5
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +1/-0
« Одговор #270 послато: 13 Септембар 2017, 14:33:07 »
Какву си ти Википедију гледао  :facepalm:  :krstise: ?! Локомотива на еуробаскету има три играча. Још ти лепо пише са стране име клуба. Бабурин, Ивлев и Квостов. Двојица од те тројице имају већу улогу од Лазе како у клубу тако и у репрезентацији. Слабо ти гледаш кошарку колико видим  :srbinosm:

Plus nije im juce igrao ni Frenk Elegar koji je projektovan za 1.centra ekipe, prosle sezone najbolji skakac VTB Lige.

Ван мреже Jenkins

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.010
  • Activity:
    38.33%
  • Репутација: +303/-190
« Одговор #271 послато: 13 Септембар 2017, 16:20:32 »
Koji put o Keselju na 4 ?

Ван мреже cedopg

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 29
  • Activity:
    0%
  • Репутација: +100/-7
« Одговор #272 послато: 13 Септембар 2017, 16:44:23 »

@Cedopg

Mi smo najgora ekipa po def skoku bili u el prosle godine.
To malo sto smo suteva dozvoljavali, slabo smo i kupili.

PS Uopste niko ne pljuje keselja, za razliku od simona i stimca.
Samo se izrazava bojazan koliko moze da odigra na vrhunskom nivou  i to su sasvim legitimna pitanja.

Za mene u ekipi najvece npoznanice su mi J&J, Keselj i Alimpijevic.

У неку руку и јеси али и ниси у праву, наиме ако би се гледало по истом том критеријуму по којем ти тврдиш да смо били најгори онда имамо ситуацију да смо ми по броју дозвољених офанзивних скокова противника у регуларном дијелу сезоне били на одличном 2. мјесту (Жалгирис је једини био испред нас и то за јако мало, тачније дозвољавали су 0,1 скок по мечу мање него ми) Онда долазимо у ситуацију која је потпуно контрадикторна наиме како можемо бити истовремено и најгори у дефанзивном скоку а исто вријеме и најбољи у спречавању противника да дође до офанзивног скока. Истина је негдје на средини па тако смо ми заправо били на 8. мјесту по проценту ухваћених дефанзивних скокова ( однос броја ухваћених деф. скокова и укупног број скокова који је било могуће ухватити у одбрани) што је доста реалнији показатељ. Наравно да ће екипа која игра у јаком темпу и има велики број краћих посједа бити у простој статистичкој предности у односу на екипу која игра пун напад и чија утакмица завршава са много мањим бројем посједа лопте. Када се све ставке узму у обзир онда се добија реално стање, такође интересантно је да смо ми били убједљиво најбољи у проценту украдених лопти као и у проценту изнуђених изгубљених лопти противника  и захваљујући свему томе имали смо најбољи дефанзивни рејтинг од свих 16 екипа што је само по себи онемогућило да један велики проценат противничких напада буде завршен шутем на наш кош   :srbinosm: 
Што се тиче Кешеља нисам помињао пљување само замолио за толеранцију и вјере у стручни штаб.
Поздрав и свако добро

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.046
  • Activity:
    35.67%
  • Репутација: +960/-367
« Одговор #273 послато: 13 Септембар 2017, 16:49:20 »
Mi smo u sezonama 13/14 i 14/15 po prosečnom broju skokova po utakmici bili najbolji u Evroligi ali smo u naredne dve sezone igrali daleko bolju odbranu i imali bolji rezultat. Manimo se statistike dakle, pogotovo ako nije napredna.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже sting

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.437
  • Activity:
    16%
  • Репутација: +985/-1726
« Одговор #274 послато: 13 Септембар 2017, 16:52:11 »
Keselj je igrac koji ce dostojno i na pravi nacin zameniti Simona.Ja sam tog Simonovica medju retkima branio dok su ga svi ovde pljuvali i bas zato kazem,Keselj ima visinu ima i sut,korektna mu je odbrana i videcete uskoro da kao momak zadatka ima da zasija u nasoj Crvenoj Zvezdi.
Baš da vidim kako će Kešelj da ima 13 ppg u Evroligi.

Sent from my 5080X using Tapatalk

Ван мреже Tyrion

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 126
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +66/-75
  • Uvaljujem gefufne
« Одговор #275 послато: 13 Септембар 2017, 18:34:26 »
Ok ja imam pravo na svoje misljenje i videcemo ko je u pravu.Za mene licno Keselj je odlican igrac za nas i na 3 i u nekim slucajevima na 4 i imam pravo na svoj stav.Verujem u njega i ocekujem eto da ce ove sezone u evroligi imati veci prosek poena i bolje procente nego u Ostendeu u trecerazrednom takmicenju.Vidim ja vec da ce da bude tema,,IZVINI KESELJ,, ali dobro...Vreme pokaze sve!!!
Postoji razlika između predviđanja na osnovu realnih parametara i želja. Pokušavamo da ovde vodimo razgovor o realnim potrebama i dometima tima, zato što naše individualne želje jednostavno nisu relevantan faktor za bilo kakvo predviđanje. Svi želimo da neki igrači eksplodiraju, da naprave iskorake u karijeri i odigraju sezone života baš kod nas, baš sada. Stvar je u tome da za neke tvrdnje možemo naći uporište a za druge ne. Primera radi, Kešeljeva karijera se već godinama nalazi na strahovitoj stanputici. Sada dolazi da igra takmičenje koje je nekoliko rangova iznad onih u kojima je poslednjih godina pružao vrlo prosečne partije. Kada se kompletiramo, biće deseti, jedanaesti igrač u rotaciji, epizodista a ne neko ko treba da drži ozbiljnu minutažu. Dovoljno je zamisliti da je u pitanju strani igrač a ne domaći, i korigovanje očekivanja će doći samo od sebe.

На мрежи milwaukee

• Члан КК
  • Поруке: 1.431
  • Activity:
    4%
  • Репутација: +1018/-561
« Одговор #276 послато: 13 Септембар 2017, 18:50:40 »
Postoji sansa da u subotu da se otvore kapije da se gleda utakmica sa Lokomotivom uzivo, mi iz DID smo predlozlili da se otvore kapije za sve u subotu vece, smatramo da postoji velika zelja navijaca da vide momke na terenu. Mislim da ce se klub sutra oglasiti oko prijateljske sa Lokomotivom i o toj mogucnosti.

Za sezonce i donatore se sprema posebno iznenadjenje u sledecoj nedelji.

Stay tuned.

На мрежи Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.702
  • Activity:
    15.17%
  • Репутација: +1127/-395
« Одговор #277 послато: 13 Септембар 2017, 19:10:42 »
Druga smena  :duplizid:

Kad počinje?

На мрежи Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.702
  • Activity:
    15.17%
  • Репутација: +1127/-395
« Одговор #278 послато: 14 Септембар 2017, 00:30:24 »
Postoji sansa da u subotu da se otvore kapije da se gleda utakmica sa Lokomotivom uzivo, mi iz DID smo predlozlili da se otvore kapije za sve u subotu vece, smatramo da postoji velika zelja navijaca da vide momke na terenu. Mislim da ce se klub sutra oglasiti oko prijateljske sa Lokomotivom i o toj mogucnosti.

Za sezonce i donatore se sprema posebno iznenadjenje u sledecoj nedelji.

Stay tuned.

На мрежи Vuque

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 61
  • Activity:
    1.67%
  • Репутација: +43/-11
« Одговор #279 послато: 14 Септембар 2017, 09:10:30 »
Na sajtu Lokomotive piše da sa nama igraju u 18h (po našem vremenu).

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum