Аутор Тема: Фудбалске еврокалкулације 2018/2019  (Прочитано 33320 пута)

Cvetko, janje70 и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже zverko1

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 202
  • Activity:
    2.5%
  • Репутација: +127/-193
Одг: Фудбалске еврокалкулације 2018/2019
« Одговор #80 послато: 27 Август 2017, 03:00:57 »
Ranije nego ikada do sada otvaramo temu evrokalkulacija za sledecu sezonu, ali za to postoji zaista dobar razlog. Naime, UEFA od sledece godine primenjuje novi sistem obracunavanja klupskih koeficijenata, a takodje je promenjen i sam sistem kvalifikacija.

Glavna promena u bodovanju sastoji se u tome da se vise ne zbrajaju timski i drzavni koeficijent. Svaka ekipa je rangirana ili na osnovu sopstvenih ostvarenih rezultata u poslednjih 5 sezona, ili u slucaju da je taj zbir bodova nizi od 20% drzavnog koeficijenta isti se preuzima. Da bismo to jos slikovitije prikazali navodimo i konkretan primer.

Prvih 5 kolona u tabeli su bodovi koje je ekipa skupila u poslednjih 5 sezona. U sestoj koloni je suma tih bodova. U poslednjoj koloni je 20% drzavnog koeficijenta. Masnim slovima je oznacena bolja od poslednje dve kolone, i to je koeficijent koji se obracunava za tu ekipu. U nasem konkretnom primeru vidimo da je zbir nasih bodova 4.750 dok je 20% srpskog koeficijenta 3.000, sto znaci da se nama obracunava 4.750. U obrnutom slucaju vidimo na primer ekipe SønderjyskE, Randers, Nordsjælland, Lyngby, AEK Larnaca, Omonia Nicosia i ostale, kod kojih je nacionalni koeficijent visi od sopstvenog, pa ga oni time preuzimaju.

Sto se tice samog bodovanja, tu se razlikuju faza kvalifikacija i grupna faza i dalje. U fazi kvalifikacija ne boduju se pobede i nereseni rezultati, vec samo kolo do kojeg je izvesna ekipa stigla, i to na sledeci nacin:

Liga sampiona:
1.kolo kvalifikacija: 0.5 poena
2.kolo kvalifikacija: 1 poen
3.kolo kvalifikacija: 1.5 poen i nastavljanje takmicenja u 4.kolu kvalifikacija za Ligu Evropa
4.kolo kvalifikacija: 2 boda i nastavljanje takmicenja u grupnoj fazi Lige Evropa
Plasman u grupnu fazu: 4 poena

Liga Evropa:
1.kolo kvalifikacija: 0.25 poena
2.kolo kvalifikacija: 0.5 poena
3.kolo kvalifikacija: 1 poen
4.kolo kvalifikacija: 1.5 poen
Plasman u grupnu fazu: 2 poena

Vazno je napomenuti da ovi poeni nisu kumulativni vec ekipa samo osvaja onoliko broj poena koji odgovara fazi kvalifikacija do koje je stigla.

Od grupne faze prelazi se na sistem bodovanja osvojenih poena, pri cemu svaka pobeda donosi 2 boda a svaki nereseni rezultat 1 bod. Uz to, u Ligi Evropa prva dva osvojena boda se ne racunaju, vec se na taj nacin samo "brane" ta dva boda stecena kroz kvalifikacije. Prolazak grupa u Ligi sampiona donosi dodatnih bonus 5 poena, prolazak grupa u Ligi Evropa ne donosi nikakav bonus. U oba takmicenja dobija se po jedan bonus poen za plasmane u cetvrtfinale, polufinale i finale.

Sto se tice naseg koeficijenta, za sada imamo 4.750 poena i nalazimo se na 203. mestu. Kao sto rekosmo, prva dva boda u grupnoj fazi nam se nece obracunavati, ali nakon toga zaista mozemo da grabimo ogromnim koracima na listi. Treci osvojen bod u grupi vec bi nas doveo na oko 160. mesto, i teoretski bi nam obezbedio da budemo nosioci u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu sampiona sledece godine.

Ne, nije greska sto smo napisalo prvo kolo kvalifikacija, jer je UEFA promenila sistem takmicenja, tako da nas sampion takmicenje pocinje vec od prvog kola. Osim toga, nas deo zreba vise ne daje 5 predstavnika u Ligi sampiona vec samo 4. Jasno je koliko je sada teze dokopati se grupne faze, jer bi u najboljem slucaju morali da izbacimo jednu nepovlascenu ekipu i cak 3 povlascene, jer su sanse da se uguramo medju nosioce u drugom kolu samo teoretske i zahtevaju bar da docekamo prolece u Evropi ove sezone.

Sto se samo sistema kvalifikacija za Ligu sampiona tice, on sada izgleda ovako:

4 najslabije drzave (Gibraltar, Andora, San Marino i Kosovo) igraju 2 kola predkvalifikacija i samo najbolja od tih ekipa ce se plasirati u prvo kolo kvalifikacija
Sampioni drzava plasiranih od 18-tog do 51-vog mesta (Srbija je 28-ma) startuju od prvog kola kvalifikacija
Sampioni Austije, Hrvatske i Rumunije se pridruzuju 17 pobednika prvog kola u drugom kolu kvalifikacija
Sampioni Holandije i Grcke se pridruzuju 10 pobednika drugog kola u trecem kolu kvalifikacija
Sampioni Ceske i Svajcarske se pridruzuju 6 pobednika treceg kola u cetvrtom kolu kvalifikacija
4 pobednika tih duela ulaze u Ligu sampiona

Sto se tice kvalifikacija za Ligu Evropa, stvari stoje ovako:

48 ucesnika Lige Evropa za sledecu sezonu cinice:
17 direktno plasiranih iz 12 najjacih evropskih liga
13 pobednika cetvrtog kola kvalifikacija za LE
4 porazena cetvrtog kola kvalifikacija za LS - ruta sampiona (nasa)
sad zanimljiv detalj: 2 porazena cetvrtog kola kvalifikacija za LS - nesampionska ruta i 4 porazena treceg kola!!! kvaligikacija za LS - nesampionska ruta
8 pobednika kvalifikacija izmedju sampiona koji su ispali u prvom, drugom i trecem kolu kvalifikacija za LS - sampionska ruta

Ova poslednja je za nas intesantna i ja bih rekao da imamo znatno vece sanse za ulazak u grupnu fazu Lige Evrope nego sto smo ih imali ove godine.

Znaci, u kvalikacijama za Ligu Evropa postoji posebna staza za sampione drzava koje su ispale u prvom, drugom i trecem kolu kvalifikacija za LS.

Igrace se ukupno tri kola kvalifikacija u kojima ce ucestvovati sledeci timovi:
1.kolo: 3 porazena iz dva predkola kvalifikacija za LS i 17 porazenih iz prvog kola kvalifikacija za LS
2.kolo: 10 pobednika iz prvog kola i 10 porazenih sampiona iz drugog kola kvalifikacija za LS
3.kolo: 10 pobednika iz treceg kola i 6 porazenih sampiona iz treceg kola kvalifikacija za LS

Pobednici treceg kola, znaci 8 ekipa plasiraju se u grupnu fazu Lige Evropa.

Nije mi bas jasno ovo da u LE idu 2 porazena 4. kola LS i 4 porazena treceg kola. Sta, direktno u LE idu i porazeni u trecem i porazeni u cetvrtom kolu kvalifikacija za LS?!
Mislim da ovde na kraju treba da stoji da trece kolo LE igraju 10 pobednika iz drugog kola, a ne treceg kola.
Mozes li malo detaljnije da objasnis kako ce izgledati kvalifikacije za LE i od kog kola ce startovati nasi timovi? Nije mi vas jasno da li se taj deo zreba u kom su timovi koji su izborili LE ukrsta sa nesampionima koji su porazeni u kvalifikacijama za LS?
U principu, bice dosta lakse kvalifikovati se u LE ako si sampion drzave, ali isto tako je jako tesko kvalifikovati se kroz kvalifikacije za LE ako nisi dosao iz kvalifikacija za LS. Znaci da ce drzave koje sad imaju veci broj timova i dalje osvajati brdo bodova za koeficijent, dok ce slabije rangiranim drzavama biti jako tesko da se izbore za bolju poziciju sto dovodi do toga da se pozicija medju drzavama(broj klubova, runde od kojih startuju) nece menjati vise nikada osim ako neko ne ulozi silne milione tipa u 5 klubova u azerbejdzanu i oni postanu klubovi ekstra klase

На мрежи Владе

• Члан ФК
  • Поруке: 2.687
  • Activity:
    1.5%
  • Репутација: +659/-252
« Одговор #81 послато: 27 Август 2017, 03:41:34 »
Sad teoretski mogu dve ekipe da igraju dva puta.Prvo u kvalifikacijama za LS,pa onda za LE.

Ван мреже drulic

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.000
  • Activity:
    10.33%
  • Репутација: +489/-383
« Одговор #82 послато: 27 Август 2017, 03:51:25 »
Jel se zna koliko će sezona važiti ovaj sistem, pre nego što ga dodatno promene?
Nemojte da ocajavate. Nama treba samo malo bolji rezultat, recimo da prodjemo grupu da uletimo medju nosioce za drugo kolo kvalifikacija za LS, 3. i 4. kolo bi nam svejedno pali mozda i laksi protivnici od Sparte i posebno Krasnodara. Kapiram da je Ajaks laksi protivnik od Krasnodara.
Ova upoređivanja uvek zvuče nerealno, i prilično nezahvalno je upoređivati tek tako ekipe. Ajaks prošle godine igrao finale LE, ove godine ispao u kvalifikacijama. Ne možeš predvideti kako će izgledati sledeće sezone, ni oni ni Krasnodar, ima baš dosta klubova sa velikim varijacijama nastupa u Evropi u prethodne 3-4 godine

Ван мреже wolf

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.240
  • Activity:
    6.17%
  • Репутација: +1928/-20755
  • Jedina ljubavi zivota mog !!!
« Одговор #83 послато: 27 Август 2017, 06:00:20 »
Bog  :hail: :hail: :hail:

Ван мреже playtony

• Administrator
  • Поруке: 97
  • Activity:
    10.67%
  • Репутација: +150/-17
« Одговор #84 послато: 27 Август 2017, 10:09:48 »
Nije mi bas jasno ovo da u LE idu 2 porazena 4. kola LS i 4 porazena treceg kola. Sta, direktno u LE idu i porazeni u trecem i porazeni u cetvrtom kolu kvalifikacija za LS?!
Mislim da ovde na kraju treba da stoji da trece kolo LE igraju 10 pobednika iz drugog kola, a ne treceg kola.
Mozes li malo detaljnije da objasnis kako ce izgledati kvalifikacije za LE i od kog kola ce startovati nasi timovi? Nije mi vas jasno da li se taj deo zreba u kom su timovi koji su izborili LE ukrsta sa nesampionima koji su porazeni u kvalifikacijama za LS?
U principu, bice dosta lakse kvalifikovati se u LE ako si sampion drzave, ali isto tako je jako tesko kvalifikovati se kroz kvalifikacije za LE ako nisi dosao iz kvalifikacija za LS. Znaci da ce drzave koje sad imaju veci broj timova i dalje osvajati brdo bodova za koeficijent, dok ce slabije rangiranim drzavama biti jako tesko da se izbore za bolju poziciju sto dovodi do toga da se pozicija medju drzavama(broj klubova, runde od kojih startuju) nece menjati vise nikada osim ako neko ne ulozi silne milione tipa u 5 klubova u azerbejdzanu i oni postanu klubovi ekstra klase

Da, bas je tako, zato sam i rekao da je to cudno. U Ligu Evropa direktno ulaze porazeni iz treceg i cetvrtog kola nesampionske rute kvalifikacija za Ligu sampiona.

Sto se tice nasih timova u kvalifikacijama za Ligu Evropa, svi ce startovati vec od prvog kola.

Ван мреже ernest

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 13.051
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +2928/-6799
« Одговор #85 послато: 27 Август 2017, 10:12:06 »
Sampion Ceske samo teoretski ulazi direktno u Ligu sampiona, pod uslovom da neka od ekipa iz ovog dela zreba osvoji ovogodisnju Ligu sampiona. Ja te sanse procenjujem na nekih 0.01%.
Valjda prvak Ceske ulazi direktno u LS ako pobjednik ovogodisnje LS izbori direktan plasman preko svoje lige, sto znaci da su 0.01% sanse da ne budu u LS (da neki Real, Bajern, Juventus.. ne bude medju 4 u svojoj ligi)?

Ван мреже DelBoy

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 302
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +123/-175
« Одговор #86 послато: 27 Август 2017, 10:12:18 »
Koliko sam skontao,ako ispadnemo u drugom kolu kvalifikacija za LS idemo u trece kolo kvalifikacija za LE?Da li to onda znaci da ukoliko ispadnemo u trecem kolu kvalifikacija za LS idemo direktno u LE?

На мрежи Лазар022

• Члан КК
  • Поруке: 305
  • Activity:
    7.33%
  • Репутација: +687/-9
« Одговор #87 послато: 27 Август 2017, 10:49:12 »
Koliko sam skontao,ako ispadnemo u drugom kolu kvalifikacija za LS idemo u trece kolo kvalifikacija za LE?EDa li to onda znaci da ukoliko ispadnemo u trecem kolu kvalifikacija za LS idemo direktno u LE?
Не. У ЛЕ идемо директно ако ипаднемо у 4.колу квалификација за ЛШ. А ако испаднемо у 3.колу квал. за ЛШ онда идемо у последње 3.коло квал. за ЛЕ

Ван мреже DelBoy

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    1%
« Одговор #88 послато: 27 Август 2017, 10:58:47 »
Не. У ЛЕ идемо директно ако ипаднемо у 4.колу квалификација за ЛШ. А ако испаднемо у 3.колу квал. за ЛШ онда идемо у последње 3.коло квал. за ЛЕ
Koliko sam ispratio na prethodnim stranama receno je da ako ispadnemo u drugom kolu kvalifikacija za LS idemo u trece kolo kvalifikacija za LE.Kako je onda moguce da ako ispadnemo u trecem kolu kvalifikacija za LS opet idemo u trece kolo kvalifikacija za LE?

Ван мреже dzonidelija

• Веран као пас
  • Поруке: 612
  • Activity:
    5.5%
  • Репутација: +174/-195
  • I da mi ponude milione,milione....
« Одговор #89 послато: 27 Август 2017, 11:01:54 »
Svaka cast playtoni na ovom ipak imama jos jedno pitanju,necu te vise smarati  :stidljiv:.
Ako bi mi kojim slucajem ispali recimo u 1. kolu kvala za LS da li bi bili povlsaceni u 1. kolu kvala za LE (znam da se to jos ne moze znati,ali ono otpilike) i kakav bi nas status bio u 2. I 3. kolu?

Ван мреже prop joe

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 235
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +99/-57
« Одговор #90 послато: 27 Август 2017, 11:11:48 »
Jbt, da te zaboli glava od ovoga :D

Gdje su stara dobra vremena kad se igralo po kup sistemu :(

Zezanje na stranu, svaka cast playtony i hvala za ovo

Ван мреже Novi_Sad

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 110
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +125/-52
« Одговор #91 послато: 27 Август 2017, 11:15:42 »
Svaka cast playtoni na ovom ipak imama jos jedno pitanju,necu te vise smarati  :stidljiv:.
Ako bi mi kojim slucajem ispali recimo u 1. kolu kvala za LS da li bi bili povlsaceni u 1. kolu kvala za LE (znam da se to jos ne moze znati,ali ono otpilike) i kakav bi nas status bio u 2. I 3. kolu?

Nisam Playtoni ali...  :biggrin:
Ako bi bili povlasceni u 1. kolu LS i ispadnemo, u 1. kolu LE bi igrali sa ekipama koje su takodje ispale iz LS kao i mi. Nekom logikom to bi trebale uglavnom da budu nepovlascene ekipe, znaci mi bi bili povlasceni.
U slucaju da nismo povlasceni u 1. kolu LS i ispadnemo postoji sansa da budemo povlasceni ali daleko manja.
Sto se tice 2. i 3. kola to je jos teze predvideti ali tu su jos manje sanse da budemo povlasceni.

Ван мреже dzonidelija

• Веран као пас
  • Поруке: 612
  • Activity:
    5.5%
  • Репутација: +174/-195
  • I da mi ponude milione,milione....
« Одговор #92 послато: 27 Август 2017, 11:23:01 »
Nisam Playtoni ali...  :biggrin:
Ako bi bili povlasceni u 1. kolu LS i ispadnemo, u 1. kolu LE bi igrali sa ekipama koje su takodje ispale iz LS kao i mi. Nekom logikom to bi trebale uglavnom da budu nepovlascene ekipe, znaci mi bi bili povlasceni.
U slucaju da nismo povlasceni u 1. kolu LS i ispadnemo postoji sansa da budemo povlasceni ali daleko manja.
Sto se tice 2. i 3. kola to je jos teze predvideti ali tu su jos manje sanse da budemo povlasceni.
E hvala  :ziveli2:.

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
  • Поруке: 2.448
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +696/-647
« Одговор #93 послато: 27 Август 2017, 11:24:19 »
U prvom krugu LE bi trebalo svakako da budemo povlasceni, jer je nemoguce da timovi kao sto su TNS, Valeta i ostali imaju bolji koeficijent od nas.

На мрежи Лазар022

• Члан КК
  • Поруке: 305
  • Activity:
    7.33%
  • Репутација: +687/-9
« Одговор #94 послато: 27 Август 2017, 11:35:06 »
Koliko sam ispratio na prethodnim stranama receno je da ako ispadnemo u drugom kolu kvalifikacija za LS idemo u trece kolo kvalifikacija za LE.Kako je onda moguce da ako ispadnemo u trecem kolu kvalifikacija za LS opet idemo u trece kolo kvalifikacija za LE?
Зато што у рути за шампионе има 3 кола квалификација за ЛЕ

Ван мреже Novi_Sad

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 110
  • Activity:
    1.17%
  • Репутација: +125/-52
« Одговор #95 послато: 27 Август 2017, 11:36:15 »
U prvom krugu LE bi trebalo svakako da budemo povlasceni, jer je nemoguce da timovi kao sto su TNS, Valeta i ostali imaju bolji koeficijent od nas.

Ovde postoji problem jer recimo timovi kao sto su Nordsjælland, koji je trenutno prvi u Danskoj, a prethodnih 5 godina nisu nista uradili u Evropi, imaju sve ukupno 1,5 bodova, bi bio ispred nas. Zato sto bi onu uzeli bodove od svog nacionalnog koeficijenta.

Bas je nezahvalno sad predvidjati ali u prvom kolu bi verovatno bili povlasceni, bilo da idemo "putem sampiona" ili "putem osvajaca kupova i drugoplasiranih i treceplasiranih u ligi".

Zato je jako bitno da osvojimo sto vise bodova sad jer bi nas svaki bod bukvalno lansirao u orbitu.

Ван мреже DelijaDBC

• Веран као пас
  • Поруке: 626
  • Activity:
    0.33%
  • Репутација: +221/-429
« Одговор #96 послато: 27 Август 2017, 11:40:25 »
Naravno, i ja sam to malo zbrzao.

Znaci, u kvalikacijama za Ligu Evropa postoji posebna staza za sampione drzava koje su ispale u prvom, drugom i trecem kolu kvalifikacija za LS.

Igrace se ukupno tri kola kvalifikacija u kojima ce ucestvovati sledeci timovi:
1.kolo: 3 porazena iz dva predkola kvalifikacija za LS i 17 porazenih iz prvog kola kvalifikacija za LS
2.kolo: 10 pobednika iz prvog kola i 10 porazenih sampiona iz drugog kola kvalifikacija za LS
3.kolo: 10 pobednika iz drugog kola i 6 porazenih sampiona iz treceg kola kvalifikacija za LS

Pobednici treceg kola, znaci 8 ekipa plasiraju se u grupnu fazu Lige Evropa.

По некој логици ствари, ово 1. коло се у суштини бодује као друго коло?
Као што си написао:

Liga Evropa:
1.kolo kvalifikacija: 0.25 poena
2.kolo kvalifikacija: 0.5 poena
3.kolo kvalifikacija: 1 poen
4.kolo kvalifikacija: 1.5 poen
Plasman u grupnu fazu: 2 poena

А овде код нас (шампиона) постоје 3 кола, тако да ми је неко најлогичније бодовање кад испадањеш у првом колу добијаш 0.5, а не 0.25 бодова, јер 4. коло не постоји?
Па се после редом додају бодови, дакле 0.5 па 1 па 1.5?

Како сад гледам, Звезда би са још 2 бода веома извесно била носилац кроз целе квалификације за ЛЕ следеће сезоне ако освојимо титулу и ако испаднемо из квалификација за ЛШ, а са још 4 бодаби то ''веома извесно'' се претворило у 100%.
« Последња измена: 27 Август 2017, 11:55:08 DelijaDBC »

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
  • Поруке: 2.448
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +696/-647
« Одговор #97 послато: 27 Август 2017, 11:50:05 »
@Novi Sad, znam za to, ali je nemoguce da se pogodi i da nekih 6,7 takvih ekipa ucestvuje u kvalifikacijama.

Ван мреже DelBoy

• Звездаш
  • **
  • Activity:
    1%
« Одговор #98 послато: 27 Август 2017, 11:53:58 »
Зато што у рути за шампионе има 3 кола квалификација за ЛЕ
Znam,to mi  je jasno.Ali onda ispada da ako ispadnemo u drugom kolu kvalifikacija za LS idemo u drugo kolo kvalifikacija za LE a ne trece kolo kvalifikacije za LE kako je na prethodinim stranama navedeno,jel tako?

На мрежи delboj

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 154
  • Activity:
    9.33%
  • Репутација: +21/-20
« Одговор #99 послато: 27 Август 2017, 11:58:16 »
Sad teoretski mogu dve ekipe da igraju dva puta.Prvo u kvalifikacijama za LS,pa onda za LE.
Pa evo i sad igraju Steaua i Plzenj u grupi LE, a igrali su u trećem kolu kvalifikacija za LŠ.

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum