Анкета

Најбољи појединац у победи над Мегом?

Рочести
172 (89.1%)
Радичевић
0 (0%)
Фелдин
11 (5.7%)
Лазаревић
0 (0%)
Добрић
0 (0%)
Дангубић
1 (0.5%)
Кешељ
1 (0.5%)
Бјелица
0 (0%)
Јанковић
1 (0.5%)
Лесор
2 (1%)
Јовановић
0 (0%)
Антић
5 (2.6%)

Укупно гласова: 193

Аутор Тема: Аба лига, 2. коло: Црвена звезда - Мега Бемакс  (Прочитано 6961 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 5.749
  • Activity:
    13%
  • Репутација: +2992/-3172
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
Одг: Аба лига, 2. коло: Црвена звезда - Мега Бемакс
« Одговор #80 послато: 05 Октобар 2017, 09:42:08 »
Честитке екипи на победи против врло неугодног противника. Мега је увек била жилава против нас, па не чуди што је тако било и овај пут.

Види се да ће нам требати још времена да се неке ствари среде у игри. Поготово у одбрани. Не разумем се у кошарку превише, али могу да видим да имамо проблема са искакањем центра и да пик игра не функционише добро као претходних сезона.

Такође, чини ми се да у клубу још увек не знају шта ће са свим овим високим играчима, некако смо их нагомилали. Мислим да би идеално решење било да Јанковића пошаљемо у ФМП, а да доведемо играча који покрива 3/4.

Јако је добра ствар што се странци за сада показују одлично. Огроман проблем би био да су они од почетка у контраритму (ово се посебно односи на Рочестија и Фелдина) с обзиром да имамо потпуно нови тим и новог тренера. Али ево, на срећу, показали су синоћ зашто су доведени. Рочести је невероватан играч и усудићу се рећи најбољи нападач којег смо имали у претходним годинама. Свака част Ђенки, Симону, Вилијамсу, Гудури, али овај човек невероватно барата лоптом, пребрз је и без ње и са њом у рукама, погађа из свих позиција, ма фантазија. Код Фелдина се исто види да је одличан играч, уме сам себи да искреира шут и када га једном крене тај шут онда неће знати да стане. Синоћ шутерски није одиграо добру партију, али је поене зарадио одличним продорима.

Перо показао класу, он ће Абу играти са пола гаса. Па који тим волим да игра против центра који онако шутира тројке? Урнисаћемо на тај начин противнике.

Кажем, треба још доста тога да се среди, али добро је за почетак. Само стрпљења и пуна подршка.

Ван мреже Uvekuzzvezdu

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.384
  • Activity:
    14.33%
  • Репутација: +650/-820
« Одговор #81 послато: 05 Октобар 2017, 12:04:23 »
Iskren da budem nista mi se ovo ne svidja... Ono sinoc je vise licilo na basket u kraju nego na ozbiljnu kosarku...

Na 90 poena samo 10 asistencija... Pali kako kome padne napamet bez ikakve organizacije napada... Vizuelno smo delovali kao crnacka banda na kosevima u Harlemu...

Ali ajde da pamtimo samo rezultat sa sinocne utakmice...
Isto....ne vidim razloga za bilo kakvo zadovoljstvo, bojim se da ce EL biti brutalan sudar sa realnošću...bio bi najsretniji čovjek na svijetu da nisam u pravu.

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
  • Поруке: 606
  • Activity:
    2.33%
  • Репутација: +140/-390
« Одговор #82 послато: 05 Октобар 2017, 12:32:26 »
Победа је оно најважније у овом тренутку
Ова екипа ће се засигурно борити са сам врх АБА лиге, али далеко да ћемо се прошетати кроз
лигашки део што је и нормално имајући у виду огромне промене што у играчком што у стручном кадру

Турнир на Криту и прве две лигашке утакмице показују да имамо огромних проблема под кошем, што због цм
у случају Лесорта што због неискуства код остатка високих играча, у које не убрајам Бјелицу који једноставно не
може играти на позицији 5

Надам се да већина звездаша не очекује Перу Антића са 30 мин у ногама јер човек то једноставно не може пружити
те мислим да ће синоћна рола ( уз који минут више) бити то што можемо од Пере очекивати

Надам се што скоријем опоравку Лазе као и Добрића јер ће њихови минути донети бољитак у оба смера

Ајмо по победу у Љубљану

Ван мреже Miljko86

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 24
  • Activity:
    0.17%
  • Репутација: +5/-24
« Одговор #83 послато: 05 Октобар 2017, 12:47:37 »
Fali nam 4-ka,jer od Jankovica nazalost nema nista,lik ne zna gde udara,dok je Pero spor za 4 i vise moze da igra 5 nego 4...Odbrana tu i tamo moze jos da se zategne,ali ako budemo nastavili da branimo centralni pik iskakanjem u El ima svako da nas razmontira po 30 razlike :facepalm:
Sto se tice napada,evidentno je da smo neuigrani i da nije ni realno da sada izgledamo vrhunski u tom segmentu,ali tu ocekujem da ce stvari da legnu kako treba,pogotovo ako dodje neka 4-ka

Ван мреже Vlada 89

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 9.302
  • Activity:
    55.17%
  • Репутација: +1350/-1416
« Одговор #84 послато: 05 Октобар 2017, 13:06:39 »
U pravu si.Jankovic kao da je dosao iz KLS-a,bukvalno je beskoristan.Jovanovic mnogo vise pokazao.
Bjelica nam igra 37 minuta sunce ti,dok Pero stvarno vise ne moze na 4.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 1.827
  • Activity:
    26.17%
  • Репутација: +919/-328
« Одговор #85 послато: 05 Октобар 2017, 13:08:43 »
Greškom sam obrisao post MohikanacDzeka dok sam mu replicirao ali ga imate iznad kvotovanog pa nije toliko strašno. Izvinjenje u svakom slučaju.

16 asistencija smo imali, na ova dva meča prosečno 19 po meču. Prethodne dve sezone smo u ABA imali po 21 i 19 i s oba proseka smo bili najbolji u ligi. Treba znati i da smo bili statistički lider EL po procentu asistiranih koševa.
Imajući u vidu da nemamo pravu pik opciju pod košem, te da nam se igra više ne zasniva na piku keca i petice s rolanjem, ovaj broj asistencija i generalno protok lopte je zadovoljavajući.
Kako se broj asistencija često posmatra u korelaciji s brojem izgubljenih lopti treba reći i da smo u ova dva meča ukupno izgubili 20 lopti, deset u proseku. Prošle sezone smo i po tom parametru bili lider u regionu sa gotovo 12 izgubljenih u proseku.
Možemo reći da smo na ova dva meča parametra ostali na nivou iz prethodnih sezona.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.943
  • Activity:
    59%
  • Репутација: +516/-211
« Одговор #86 послато: 05 Октобар 2017, 14:37:17 »
! No longer available

! No longer available

! No longer available

Ван мреже Navas

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 83
  • Activity:
    19.33%
  • Репутација: +26/-84
« Одговор #87 послато: 05 Октобар 2017, 15:01:57 »
Greškom sam obrisao post MohikanacDzeka dok sam mu replicirao ali ga imate iznad kvotovanog pa nije toliko strašno. Izvinjenje u svakom slučaju.

16 asistencija smo imali, na ova dva meča prosečno 19 po meču. Prethodne dve sezone smo u ABA imali po 21 i 19 i s oba proseka smo bili najbolji u ligi. Treba znati i da smo bili statistički lider EL po procentu asistiranih koševa.
Imajući u vidu da nemamo pravu pik opciju pod košem, te da nam se igra više ne zasniva na piku keca i petice s rolanjem, ovaj broj asistencija i generalno protok lopte je zadovoljavajući.
Kako se broj asistencija često posmatra u korelaciji s brojem izgubljenih lopti treba reći i da smo u ova dva meča ukupno izgubili 20 lopti, deset u proseku. Prošle sezone smo i po tom parametru bili lider u regionu sa gotovo 12 izgubljenih u proseku.
Možemo reći da smo na ova dva meča parametra ostali na nivou iz prethodnih sezona.

Treba nam veći uzorak da bi rekli da smo ostali na nivou iz prošlih sezona. Plus smo obe igrali kući.

Statistike iz obe sezone uključuju i igranje evroligaških utakmica između dve ABA utakmice, prošle godine smo imali i po 2 utakmice u Evroligi između ABA utakmica.

Rano je za bilo kakve usporedbe, bilo dobre ili loše. Treba nam min 10 utakmica da bi iole relevantne zaključke mogli da donesemo.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 1.827
  • Activity:
    26.17%
  • Репутација: +919/-328
« Одговор #88 послато: 05 Октобар 2017, 15:14:17 »
Treba nam veći uzorak da bi rekli da smo ostali na nivou iz prošlih sezona. Plus smo obe igrali kući.

Statistike iz obe sezone uključuju i igranje evroligaških utakmica između dve ABA utakmice, prošle godine smo imali i po 2 utakmice u Evroligi između ABA utakmica.

Rano je za bilo kakve usporedbe, bilo dobre ili loše. Treba nam min 10 utakmica da bi iole relevantne zaključke mogli da donesemo.
Svakako da je tako ali se to pre svega odnosi i na kritike. Nije u redu ni kritički upoređivati statistiku ove s nekim prethodnim ekipama ako je očigledno da je u pitanju nova ekipa s novom koncepcijom i igrom koja se još traži. Pogotovo ako dama statistika, koja je pozitivna u slučaju pominjanih asistencija, ne daje povod za tu kritiku.

На мрежи Bagzi

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 219
  • Activity:
    17.17%
  • Репутација: +59/-227
« Одговор #89 послато: 05 Октобар 2017, 17:04:56 »
U pravu si.Jankovic kao da je dosao iz KLS-a,bukvalno je beskoristan.Jovanovic mnogo vise pokazao.
Bjelica nam igra 37 minuta sunce ti,dok Pero stvarno vise ne moze na 4.

I iz KLS-a toliko nipodastavanog, imas igrace poput Fundica koji je dosao iz Vrsca u Megu, koji je meni i prosle sezone bio zapazen, koji je isto godiste kao Jankovic, a igra kao da je Jokic za njega...

Nemanja Nenadic koji je isto godiste kao pomenuti, je iz Starih Banovaca iz KLSa, presao u nas razvojni tim, pa igra lik odlicno...

Imamo opasan problem na cetvorci, Antic posto krpi i na petici, a i ne moze igrati puno zbog godina, moze malo vremena da pomogne Bjelici.
Antic igra uvek isto, bilo to da je cetvorka ili petica, nikad nece on biti za vecu ulogu i minutazu, cak i kada dodje do odredjene forme i kondicije....Od njega 15min po mecu i to je to, sirice igru kada bude na terenu...

A kada smo kod Bjelice, on igra po vise od pola sata na toj poziciji stalno, gotovo da nema zamenu, Jankovic je neupotrebljiv cak i protiv timova iz gornjeg doma Aba lige...Lipsava nam Milkmen zbog toga, slicno kao Jovke na pocetku prosle sezone...

-Ako bi doveli peticu, Antic bi iskljucivo bio na cetvorci, i olaksao bi Bjelici, ali su slican tip igraca - i to ne valja.

Generalno smatram da nam preko potrebna opcija pod kosem, primarna meta za spustanje lopte, i uvek izbor kada sve stane...
Za Nikolu Jankovica iz proslogodisnje Olimpije, ili Muslija jos bolje, bi sada dusu dali da imamo....

Sve ovo govorim iz pozicije, kada bi doveli jedno pojacanje, pa sta nam je prece...
Ali, nikako ne mogu da se otmem utisku, da nam trebaju dva....

Ван мреже MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.495
  • Activity:
    14%
  • Репутација: +1057/-1781
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
« Одговор #90 послато: 05 Октобар 2017, 19:07:53 »

Neme veze znam da nije namerno... Eto i ja pogresih za broj asistencija, stvarno je 16... Napisao sam 10 zato sto je tako bilo pisalo na Tv na Areni posle utakmice, a ne proverih podatak, a ne da dodatno umanjim broj... Izvinjenje i sa moje strane...

Ali by the way ni tih 6 vise mi ne menja puno sliku da je bilo previse soliranja i opustenih suteva i da takva igra nema puno perspektive...

Ali istina je i da je vizuelni utisak ipak samo jedan segment... Uhvatih se juce recimo za onaj prodor Jovanovica sa trojke pa kad je opalio onaj desni poluhorog sa 2,5 metra... Jutros mi na to rece kolega ( inace bas vrstan poznavalac kosarke, bivsi kosarkas, covek koji je prosle sezone pogledao bukvalno svih 259 utakmica evrolige od pocetka do kraja, verovatno jedini u Evropi, covek koji se kladio da ce Slovenija osvojiti Evro basket jos negde u julu ) aj zamisli da je to uradio Ekpe Judo svi bi rekli vidi vrstan majstor kako moze da igra sve pozicije, a kad to uradi Jovanovic ispadne vidi balvan divljak sto besciljno solira... Tako da uvek se moze posmatrati na vise nacina...

Suma sumarum najvaznije je da smo mi poceli sa pobedama ali generalno bas dosta se mora trenirati, uigravati i napredovati inace sa ovakvim pristupom ne pise nam se bas najbolje u onom po nas mnogo jacem takmicenju...

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum