Анкета

Најбољи против Мачве био је

Борјан
2 (0.6%)
Стојковић
1 (0.3%)
Савић
5 (1.6%)
Ле Талек
0 (0%)
Родић
0 (0%)
Доналд
3 (0.9%)
Крстичић
18 (5.7%)
Лука Илић
39 (12.3%)
Боаћи
9 (2.8%)
Пешић
24 (7.6%)
Радоњић
213 (67.4%)
Аџић
0 (0%)
Анђелковић
1 (0.3%)
Гобељић
1 (0.3%)

Укупно гласова: 316

Аутор Тема: Супер Лига Србије, 13. коло: Црвена звезда - Мачва 4:0  (Прочитано 16778 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже DubRe

• Веран као пас
  • Поруке: 802
  • Activity:
    2.5%
  • Репутација: +292/-224
  • СЕВЕР У ТРАНСУ ЛУДУЈЕ
Одг: Супер Лига Србије, 13. коло: Црвена звезда - Мачва
« Одговор #80 послато: 12 Октобар 2017, 19:09:51 »
Veliki pozdrav brate moj.... Opet kažem nemam ništa protiv gore uoisanog brata, možda sam malo i preemotivno reagovao, ne zelim da se dijelimo na one preko Drine i ljude iz Srbije, Srbija nam je svima majka.... Samo mi je zasmetao generalno upis koji poprilično odražava stanje medju Ciganijom u Bg...Poštujem sva njegova gostovanja i ostalo.... jbg ne mogu da skontam da ti je stadion tu i ti voliš Zvezdu i ne odes na tekmu.... Ja da živim u Bg, ne bi me ni jedan vikend promašio, da ga provedem Našoj kući.... Veliki pozdrav za Kopre Nedri  :hail:

Ван мреже glinacz

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 56
  • Activity:
    2%
  • Репутација: +62/-35
« Одговор #81 послато: 12 Октобар 2017, 19:24:10 »
Razumem ja reakcije, samo bih pre reakcija voleo da vidim iskrena misljenja ljudi koja nisu ustaljena i sablonska. Imam drugara iz Zvornika kod koga cesto idem preko leta, on dolazi sa drugarima jako cesto na utakmice cak i sada kada je sve to malo splasnulo, naravno da momak i svi iz Kopre Nedri zasluzuju moje neizmerno postovanje jer pored svih obaveza nalaze novcana sredstva i vremena da predju tolike kilometre i prisustvuju zvezdinim utakmicama.

Necemo se lagati, BEOGRAD je zakazao, u tih 5-6 godina u kojima sam ja bio deo jezgra, samo iz mog kraja (Borča) nas je prosečno bilo oko 70, putovali smo zajedno gradskim busem do stadiona, ko zna koliko je još ljudi išlo na Sever iz istog kraja ali ne kao deo naše grupe. Kotežanaca je bilo prosečno 90-100, svi smo se zajedno skupljali na trgu republike posle tekme, znali smo da okupiramo trg bukvalno, oko 200 mladih ljudi sa leve obale Beograda računajući ljude sa Sebeša i iz Krnjače.

O ekipe iz Pančeva da ne pričam, na prosečnoj JSL tekmi susretali smo se sa njima na Pančevcu, to je bila reka automobila i kombi vozila.

Na tim kup utakmicama radnim danom se videla snaga Beograda, igrane sredom u 15,16h a nas na Severu samo 7k mahom beogradjana, ali sve je to stalo i realno mislim da se najveći gubitak na Severu oseti baš u beogradjanima.

Opet kažem, zbog promene načine života i potreba mladih za hedonizmom potrebno je dobro promisliti i stegnuti upravu da radi na podizanju nivou komfora na stadionu, ne bi bila loša ni neka medijska kampanja kako bi se oprao imidž "navijača" koji je širokoj narodnoj masi prezentovan kroz prizmu raznih brankica i ostalih plaćenih televizija. Navijač se povezuje sa dangubom, huliganom, egzibicionistom, besposličarem, neobrazovanim kadrom, narkomanom, reketašem itd.

Stadion se medijski mora prikazati kao mesto na kojem se kvalitetno provodi vreme, na koji se može dovesti porodica bez bezbednosnih rizika, gde će se stvarati neka nova klinačka ljubav u prijatnom ambijentu i donekle ljudskim uslovima za praćenje sportskih događaja(slažete se da nijedan roditelj nije lud da dete dovede na vetrometinu preko zime).

Ja ću se kad tad vratiti, to je manje bitno, više je bitno dovesti neku novu generaciju ljudi na stadion pa makar oni bili i insta navijači, jer fudbal se igra zbog navijača, pa eto neka ih makar na zapadu, a ovi zagriženi i večiti kontraši modernom vremenu nek ostanu na Severu, mada crni su oblaci nadvijeni nad njim ukoliko ne promene neke od svojih stavova i ne krenu obe ručke da prihvataju neke nešablonske ljude i novi stil života koji je prikladan 21veku. Dakle bitno je da oni shvate da su oni na stadionu kako bi nekoga naučili kako se Zvezda voli, kako se za nju živi, kako se postaje deo nje, a ne kako bi kreirali univerzalne vojnike po njihovom šablonu zatucanih stavova, gde je i dress code njihov tehnički obavezan, Sever je sam sebi kriv za brojnost, imali su gomilu ljudi da sa njima rade, upropastili su to i tu je kraj priče, čisto sumnjam da će druge prilike biti.

Hvala i vama drugari na misljenju, nadam se da cu sebe i vas obradovati uskoro posetama stadionu u JSL, necu vise spamovati temu.

BTW Protiv Macve ocekujem najjaci sastav, mislim da ne bi smeli nikog posebno da odmaramo za Arsenal, dovoljan nam je bio i onaj kiks protiv Napredka, jednostavno nemamo mi jos taj luksuz da sa drugim timom lagano pobedjujemo sve JSL ekipe.

Ван мреже mirDa_zlo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 156
  • Activity:
    13.67%
  • Репутација: +39/-38
« Одговор #82 послато: 12 Октобар 2017, 19:40:49 »
Veliki pozdrav brate moj.... Opet kažem nemam ništa protiv gore uoisanog brata, možda sam malo i preemotivno reagovao, ne zelim da se dijelimo na one preko Drine i ljude iz Srbije, Srbija nam je svima majka.... Samo mi je zasmetao generalno upis koji poprilično odražava stanje medju Cigaijom u Bg...Poštujem sva njegova gostovanja i ostalo.... jbg ne mogu da skonta da ti je stadion tu i ti voliš Zvezdu i ne odes na tekmu.... Ja da živim u Bg, ne bi me ni jedan vikend promašio, da ga priče sam u Našoj kući.... Veliki pozdrav za Kopre Nedri

Znas sta je najgore, sto postoji dobra sansa, da kada bi ziveo u Bgu, mozda ni ti ne bi bio redovan kao sto sada mislis da bi. Ne mislim bukvalno na tebe, nego generalno sto sam primetio jednu zanimljivu stvar dok sam studirao. Veliki broj ljudi sa svih krajeva Srbije, zvezdasi veliki, upisu faks ovde i u prvoj godini stvarno ne propustaju skoro nista, cak se cude (s pravom) sto Beogradjani ne idu na utakmice a tu su im pred nosom. Sto je i razumljivo, volis zvezdu a uzivo nemas priliku da je vidis, i kad dodjes u tu situaciju koristis to maksimalno. Zanimljiva stvar je sto od 20ak takvih primera koji su upisali faks, zavrsili ga, ostali ovde da rade i zive, samo jednog znam da i dalje jako retko propusta utakmice i uglavnom je u drustvu sa kojim ja idem i dan danas, cak ume da bude redovniji od mene jer mu je posao dosta fleksibilan.

Svi drugi su poceli, bili redovni i malo po malo poceli da biraju, da preskacu, da spustaju zvezdu na listi prioriteta kako su sve vise postajali domaci u Beogradu. Mozda je samo los uzorak, mozda nije pravilo, mozda je bilo drugih razloga ali meni je to bas zapalo za oko. Mozda ima nesto i do psihologije, sto nam je dostupno tu pa nam se cini manje vredno nego ljudima koji su stotinama kilometara udaljeni. Kao kad gines da smuvas neku ribu, da je odvedes u krevet, a onda kad ste vec dugo zajedno, iako je volis, nemas vise potrebu da se trudis svaki dan, vec na te godisnjice i bitnije datume, ili u periodu krize (zvuci poznato, evropa, derbiji i mobilizacija).

Daleko od toga da pravdam nedolaske, kao sto je i daleko od toga da smatram da ljudi iz Republike Srpske primera radi ne bi voleli zvezdu toliko da su ovde kao sto je vole sad, samo mi je ovo zapalo za oko pa rekoh da podelim sa vama, ko zna koliko ima faktora (pa mozda i ovih psiholoskih) koji kombinovano ucestvuju u losoj poseti kada realno ne postoji opravdan razlog da poseta ne bude bolja nego u vreme mobilizacije one.

Mozda nema i veze sa dostupnoscu nego jednostavno sa 25 pocnes da dobijas druge prioritete nego sto si sa 17, tu je iza coska i porodica, pocinju problemi da postaju stvarni, sto generalno i utice da je najveca fluktuacija sa tribina na fotelje pred televizor (moja procena) upravo u tom prelaznom periodu, kada prestanes da se skolujes (bilo srednja ili faks) i pocnes polako da radis i zasnivas porodicu. Ali stvarno, prebrojao sam sada, 17 ljudi znam koji su dosli na faks kao delije do koske, i vec u drugoj trecoj godini su spali na ispod 10 utakmica po sezoni, a sada bi da nema ove evrope bili i na manje.

Ван мреже Bajaaca0909

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 9
  • Activity:
    2%
  • Репутација: +2/-7
« Одговор #83 послато: 12 Октобар 2017, 19:47:57 »
Izuzev severne tribine gde je 90% ispod 30 godina svi su jednaki i svi vole klub, na ostalim tribinama dolazi 80 % ljudi iz unutrasnjosti, ovoj gospodi iz Bg treba komfor, treba reflektori bolji, treba parking bolji, treba grejaci sedista.... Unutrasnjost je ostala gde je ostala, Bg otisao 20 koraka napred  i oni bi punili Alianc Arenu, Marakana je prevazidjena za njih

Ван мреже van

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 109
  • Activity:
    6.17%
  • Репутација: +34/-44
« Одговор #84 послато: 12 Октобар 2017, 19:48:47 »
Tacno je to da godine kako idu prioriteti u zivotu se menjaju. Ali dolazili su "stariji" ljudi i dovodili decu na zapad, istok, parovi sa 30 i vise godina, cak i penzioneri. Kako vratiti istok i zapad. Ova tema je preteska, svi su u pravu u nekom delu. Svi zele najbolje. Ali pitanje je pretesko verujte, s hiljadu strana moze i treba da se posmatra a mnogo, mnogo toga da se uradi. Tesko i pitanje koje se ne resava preko noci. Nek nam je sa srecom, ali....

Ван мреже milutinoviczoranzox@gmail

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 7
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +2/-4
« Одговор #85 послато: 12 Октобар 2017, 19:55:20 »
Mačva, nova šansa za Adžića  :bravo:

Ван мреже Kumanovac

• Члан клуба
  • РСБ екипа - фудбал
  • Поруке: 2.984
  • Activity:
    3%
  • Репутација: +1289/-338
« Одговор #86 послато: 12 Октобар 2017, 20:47:04 »
Може се и на Мачву и на Арсенал чак и ако си 400км у једном правцу. 1600км у року од 5 дана. Сви имамо брдо обавеза, паре такође нису мале, али ето стижемо.
Стижемо и због Звезде, али и због нас. Видимо се на трибинама браћо.

:stari grb:

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Поруке: 2.581
  • Activity:
    21.33%
  • Репутација: +2484/-2218
« Одговор #87 послато: 12 Октобар 2017, 20:51:19 »
Може се и на Мачву и на Арсенал чак и ако си 400км у једном правцу. 1600км у року од 5 дана. Сви имамо брдо обавеза, паре такође нису мале, али ето стижемо.
Стижемо и због Звезде, али и због нас. Видимо се на трибинама браћо.

:stari grb:
GlinaCz dobro procitaj ovaj post, pa kad krenes nesto da napises procitaj sta pise decku u avataru odakle je. I ti i svako ko je nasao pametan ovde da pravi socioloske analize necega sto je toliko jednostavno. Dodji u subotu, zajebi se, mozda ces bas tada shvatiti da propustas mnogo.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Activity:
    21.33%
« Одговор #88 послато: 12 Октобар 2017, 20:55:32 »
Kad odigramo nereseno derbi 70 strana pljuvanja, a kad treba podrzati ljude pred Arsenal jedva 5 strana od kojih pola postova vec opravdanja zasto nece biti tu! Sramota treba da nas bude sve zajedno ako se dogodi da nas u subotu bude ponovo sramotan broj. Sami razmislite u pitanju je obraz, dostojanstvo, zahvalnost...mnogo toga, dok sa druge strane samo obest i neveste price sa malu decu. Da dozivljavamo da nas igraci zovu na domacu utakmicu pred Arsenal, a mi se pravimo ludi? Da ostanes kuci u subotu a mozes da dodjes, a pojavis se uredno u cetvrtak? Pa sta si ti?

Ван мреже almatinac

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 203
  • Activity:
    17.5%
  • Репутација: +47/-160
« Одговор #89 послато: 12 Октобар 2017, 21:07:33 »
I pored 22 napisana komentara na ovoj temi čovek se neće zaustaviti da piše.

Evo da ne radim isto što i on - da zauzimam prostor nekim bezveznim komentarima. Da  kažem nešto o meču; sudi Santrač

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Activity:
    21.33%
« Одговор #90 послато: 12 Октобар 2017, 21:09:50 »

Ovo je tek pocetak.

Ван мреже kanarevobrdo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 419
  • Activity:
    1.33%
  • Репутација: +92/-156
« Одговор #91 послато: 12 Октобар 2017, 21:19:20 »

Evo da ne radim isto što i on - da zauzimam prostor nekim bezveznim komentarima. Da  kažem nešto o meču; sudi Santrač
I ne treba da se zaustavi, ovo sto se desava je najveca sramota za zvezdase u skorije vreme. Ja mogu da razumem da nekoga na stadion privlaci i ime protivnika, ali da mesecima izmisljaju najdebilnije izgovore za nedolazak, i onda kad bukvalno nemaju vise nijedan, ali NIJEDAN, iole normalan izgovor samo cute kao picke i rade po starom. Sto se utakmice tice, ocekujem da na terenu bude najjacih 11, pobedu i samo bez povreda da prodje mec.

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 5.750
  • Activity:
    13.17%
  • Репутација: +2992/-3172
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #92 послато: 12 Октобар 2017, 21:21:46 »
Off Topic
Dajte nikove forumasa koji nisu dolazili iz debilnih razloga (Grof, Sikimic, los fudbal, skrnav stadion).

Ван мреже almatinac

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 203
  • Activity:
    17.5%
  • Репутација: +47/-160
« Одговор #93 послато: 12 Октобар 2017, 21:25:30 »
I treba da shvatiti da ja najmanji problem među članovima foruma. Oni u najvećem delu dolaze, problem je u ljudima koji za Zvezdu zanaju samo kad igra evro-mečeve i derbije, 90% su ti koji ne prate forum. Treba na to obratiti pažnju da se nešto organizuje, ali to je već komentar za neku drugu temu.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Activity:
    21.33%
« Одговор #94 послато: 12 Октобар 2017, 21:28:03 »
I treba da shvatiti da ja najmanji problem među članovima foruma. Oni u najvećem delu dolaze, problem je u ljudima koji za Zvezdu zanaju samo kad igra evro-mečeve i derbije, 90% su ti koji ne prate forum. Treba na to obratiti pažnju da se nešto organizuje, ali to je već komentar za neku drugu temu.
Nece biti da je samo to problem.

Ван мреже ZvezdaUSrcu

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 163
  • Activity:
    0.67%
  • Репутација: +213/-12
« Одговор #95 послато: 12 Октобар 2017, 21:35:00 »
Да се надовежем на пост брата рођеног по Звездину крв Kumanovca :)

Заједно смо прошли Сурдулицу, Горњи Милановац, Крушевац, Ниш, Јагодину и много пута радовали се и туговали на Маракани..За мало се нису ствари поклопили да се заједно радујемо успеху у Келну..400км нису баш мало, али тако утакмицу по утакмицу све боље осећаш стих "Километри сви због тебе пређени,створили су причу о једној љубави" ..Никад нисмо гледали Звездине противнике него увек само нашу Звезду Црвену..Кад погледамо статистички много више смо долазили на евро утакмице и дербије а то је тако само од техничких разлога..Много је лакше да скупиш екипу и да се организујеш за такве утакмице него за неку првенствену утакмицу или куп..То и мени смета као и многим људима овде на форуму али једноставно је тако..Ипак кад се има воља, кад ти је нешто битно нађе се начин.

Куманово воли и бодри Звезду увек и свуда! Видимо се у суботу на стадион против Шабачког Арсенала па у четвртак против Лондонског  :ziveli2:
« Последња измена: 12 Октобар 2017, 21:39:05 ZvezdaUSrcu »

Ван мреже 00 Деки

• Члан ФК
  • Поруке: 275
  • Activity:
    11.5%
  • Репутација: +485/-67
« Одговор #96 послато: 12 Октобар 2017, 21:50:02 »

Био си овде, певао из срца. Сад те нема.
Где се брате изгубила та емоција у теби.
Отвоти своје срце, пронађи је, дођи.
Не дозволи да време поједе године, нећеш моћи да их вратиш.
Када младост оде а старост дође не дозволи да срце се пита дал си могао боље.

Ван мреже bl_regency

• Члан ФК
  • Поруке: 52
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +48/-28
« Одговор #97 послато: 12 Октобар 2017, 23:32:04 »
Mnogo vise pozitivnih komentara oko (ne)odlaska na stadion nego prosle sezone. Evo i glinacz je od "ne mozes zvezdani uticati da se vratim" dosao do "ja cu se sigurno vratiti". Mislim da bi bilo dobro da dodjes u subotu,a da bi bilo sjajno da povedes i nekog od clanova svoje porodice. Usput im jos objasnis kakva je Zvezda velicina i koliko si (bio) lud za njom. To bi bio znak da bi Macva mogla biti neka pozitivna prekretnica i bilo bi i tebi drago da ucestvujes u tome na taj nacin. Tako da,u subotu nema nastave,reci svojim ukucanima "ajmo svi na stadion marakana"  ;)

Ван мреже reakcija45

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 8
  • Activity:
    1%
  • Репутација: +20/-16
  • Следимo дух својих предака!
« Одговор #98 послато: 13 Октобар 2017, 02:44:14 »
Ако некога не повуче на стадион "САМО" то што игра Звезда, онда тај ни не заслужује да буде на стадиону.
Доста је било више мољакања да се дође на стадион, ко осећа жељу и вољу(а има услова) да дође да гледа наш вољени клуб ,добродошао је, ко не осећа све то далеко му лепа кућа.Имаш тв сине, па гледај тамо Месија, Роналда и остале курчеве.

Ван мреже baloteli1986

• Веран као пас
  • Поруке: 831
  • Activity:
    3.33%
  • Репутација: +123/-550
« Одговор #99 послато: 13 Октобар 2017, 06:20:30 »
Ma te price o losoj ligi itd nema veze sa vezom...Rendzers u 4 ligi imao pun stadion,Njukastl u 2 ligi pun stadion kucam bas da vidim koliko stanovnika ima oko 300 000 a punili svaku tekmu po 50000 ljudi,pola cvajte (nemacka druga liga ima pune stadione) neki ce reci jbg veci je standard a cena nase karte je u rasponu od 2-4e(da ne pricamo da svako skoro moze na mufte da udje ako bas nema tih 2e) 2 tekme mesecno se igraju znaci sa 5e mesecno mozes da pogledas svoj klub nek je prosecna plata 250e(realan prosek ne Vucicev) to je 2,5% te realne plate...Sa ovim izlozenim dodje se do zakljucka samo da gore pomenuti timovi i lige imaju kulturu dolaska na stadion...A nama je glavni problem sto nemamo tu kulturu

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum