Анкета

Најбољи у победу над ФМП-ом?

Рочести
4 (2.6%)
Радичевић
1 (0.6%)
Давидовац
1 (0.6%)
Фелдин
138 (89.6%)
Лазаревић
0 (0%)
Добрић
0 (0%)
Дангубић
1 (0.6%)
Јанковић
0 (0%)
Лесор
1 (0.6%)
Апић
2 (1.3%)
Јовановић
6 (3.9%)

Укупно гласова: 154

Аутор Тема: Аба лига, 8. коло: Црвена звезда - ФМП 84:77  (Прочитано 5650 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.446
  • Activity:
    100%
  • Репутација: +5817/-2217
Одг: Аба лига, 8. коло: Црвена звезда - ФМП
« Одговор #40 послато: 12 Новембар 2017, 20:59:30 »
Jbga ja sam posle pobede nad Makabijem isto pisao i popio ban,zato sto nisam slep i glup a da ne vidim da od igre nema ni go qrac....Najlakse je posle svake pobede velicati sve zivo,tada si svima gotivan ali realnost je sasvim drugacija....Da Feldin nije pruzio vrhunsku partiju gde je sam pogadjao iz svih mogucih pozicija danas bi izgubili i od ovakvog FMP-a...Gledao sam FMP prosle sezone i mogu vam reci da ovo sto Zvezda igra je cak i gore od toga...
Jl namerno zaboravljaš da nisu igrali Laza, pero i Milko sa kojima bi odvalili isti ovaj FMP 20 razlike iz zezanja i sa kojima bi igra bila kudikamo smislenija?
Svi vifdimo falinke elipe, ali mi je vrlo zanimljivo da se izostanak ove trojice jako bitnih igrača praktično zaboravlja prilikom kritika na večerašnji meč.

Ван мреже Fidel@

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.135
  • Activity:
    29.67%
  • Репутација: +1400/-1868
« Одговор #41 послато: 12 Новембар 2017, 21:27:02 »
Jl namerno zaboravljaš da nisu igrali Laza, pero i Milko sa kojima bi odvalili isti ovaj FMP 20 razlike iz zezanja i sa kojima bi igra bila kudikamo smislenija?
Svi vifdimo falinke elipe, ali mi je vrlo zanimljivo da se izostanak ove trojice jako bitnih igrača praktično zaboravlja prilikom kritika na večerašnji meč.
Alo brate,pa da je Bože pomozi mi bi i bez te trojice gore nabrojani fmp trebali odbvaliti bez problema
Ako će Bjelica,Antić,Feldin i Rčesti guliti i protiv fmp-ova onda ga jbi...

Ван мреже Bob Sap

• Веран као пас
  • Поруке: 923
  • Activity:
    4.5%
  • Репутација: +471/-828
« Одговор #42 послато: 12 Новембар 2017, 21:27:34 »

Mi smo i bez njih mnogo bolji tim, a ovde ne pricamo o tome da li bi sa njima verovatno bilo mnogo lakse, vec da igra generalno nema nikakvog smisla...Pogledaj snimak pa mi nabroj koliko je tu ukupno akcija bilo ili se sve svodi na to  trci i sutiraj...Ja vidim da ovaj tim nema kvaliteta kao tim od prosle godine ali isto tako vidim nedisciplinu ili totalni haos gde svako radi sta hoce sa loptom...Koliko je samo ispucavanja bilo srce da te zaboli...Trener to nemo gleda,ili jednostavno on to trazi od njih,stvarno nemam pojma...Ubedljivo je najslabija karika u suprotno niko ne moze da me ubedi...

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 3.372
  • Activity:
    45.17%
  • Репутација: +1890/-1194
« Одговор #43 послато: 12 Новембар 2017, 21:31:29 »
Mi smo i bez njih mnogo bolji tim, a ovde ne pricamo o tome da li bi sa njima verovatno bilo mnogo lakse, vec da igra generalno nema nikakvog smisla...Pogledaj snimak pa mi nabroj koliko je tu ukupno akcija bilo ili se sve svodi na to  trci i sutiraj...Ja vidim da ovaj tim nema kvaliteta kao tim od prosle godine ali isto tako vidim nedisciplinu ili totalni haos gde svako radi sta hoce sa loptom...Koliko je samo ispucavanja bilo srce da te zaboli...Trener to nemo gleda,ili jednostavno on to trazi od njih,stvarno nemam pojma...Ubedljivo je najslabija karika u suprotno niko ne moze da me ubedi...

Sta za tebe predstavlja pojam akcija? Opisi mi malo, ako ti nije tesko. Dakle, jel po tebi akcija kad tim odigra 2 na 2, ili pick and roll, ili pick and pop, ili nesto slicno. Izolacija mozda. Ili je za tebe akcija kada lopta kruzi i svi je dodirnu, ili kad se spusti na centra.

Zasto te pitam? Pa zato sto sam ja video dosta akcija, samo to mozda nije isto sto i ti pojmis pod akcijom, ili mozda nisu akcije koje se tebi svidjaju.

Ван мреже МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 2.377
  • Activity:
    26.17%
  • Репутација: +1110/-452
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #44 послато: 12 Новембар 2017, 21:38:24 »
Sta za tebe predstavlja pojam akcija? Opisi mi malo, ako ti nije tesko. Dakle, jel po tebi akcija kad tim odigra 2 na 2, ili pick and roll, ili pick and pop, ili nesto slicno.

Па шта је игра 2 на 2 него ПнР?  :mrgreen:

Ван мреже Bob Sap

• Веран као пас
  • Activity:
    4.5%
« Одговор #45 послато: 12 Новембар 2017, 21:38:51 »
Sta za tebe predstavlja pojam akcija? Opisi mi malo, ako ti nije tesko. Dakle, jel po tebi akcija kad tim odigra 2 na 2, ili pick and roll, ili pick and pop, ili nesto slicno. Izolacija mozda. Ili je za tebe akcija kada lopta kruzi i svi je dodirnu, ili kad se spusti na centra.

Zasto te pitam? Pa zato sto sam ja video dosta akcija, samo to mozda nije isto sto i ti pojmis pod akcijom, ili mozda nisu akcije koje se tebi svidjaju.

Ako pod akcijom podrazumes lopta je kod Rocestija,onda dribla 5-6 sekundi i doda na stranu gde neko sutira trojku ja to ne racunam kao akciju...Za mene je akcija kada lopta kruzi i kao sto ti rece kada vise njih ucestvuje a na kraju se zavrsava tako sto je neko slobodan ili ima otvoren sut....Ja razumem da se neke akcije zavrse tako sto nema tog otvorenog suta ali kod nas je u 90% situacija tako,jednostavno lopta nema nikakav protok ....Posle 2 dodira neko se zalece i roka ka kosu bez ikakvog smisla...Meni tako deluje ali stvarno,mozda ti vidis nesto drugo i ja to postujem....

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Activity:
    45.17%
« Одговор #46 послато: 12 Новембар 2017, 21:41:42 »
Ako pod akcijom podrazumes lopta je kod Rocestija,onda dribla 5-6 sekundi i doda na stranu gde neko sutira trojku ja to ne racunam kao akciju...Za mene je akcija kada lopta kruzi i kao sto ti rece kada vise njih ucestvuje a na kraju se zavrsava tako sto je neko slobodan ili ima otvoren sut....Ja razumem da se neke akcije zavrse tako sto nema tog otvorenog suta ali kod nas je u 90% situacija tako,jednostavno lopta nema nikakav protok ....Posle 2 dodira neko se zalece i roka ka kosu bez ikakvog smisla...Meni tako deluje ali stvarno,mozda ti vidis nesto drugo i ja to postujem....

Ne napadam te, hteo sam da procitam tvoje misljenje, nista zlonamerno, ne treba da se branis.

Milose, ne mora da znaci, moze da se odigra 2 na 2, pa da nakon pomoci odbrane sledi lopta spolja na sut za tri, ili da centra preuzme bek, pa ga ovaj ugura pod reket i svom beku omoguci "autoput" do kosa.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.539
  • Activity:
    12.33%
  • Репутација: +280/-752
« Одговор #47 послато: 12 Новембар 2017, 21:49:27 »

Треба да будемо искрени и реални.Знали смо и какав нас распоред чека и да ћемо одређене играче морати да одмарамо у утакмицама које би требало лакше да добијемо и да ће у тим утакмицама неки са мањом минутажом искористити шансу.
Дали су је искористили или не о томе можемо да причамо.Да се играло још 4 четвртине фмп нас не би победио да се не лажемо.Интересантна јесте екипа фмп-а али за неки озбиљну кошарку и њима фали још играча.
Што се нас тиче ја не видим сврху упаривања играча на паркету који никад нису играли заједно или који никада неће играти заједно.Фелдин је одиграо одлично али је већину поена дао шутем које је сам искреирао.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.539
  • Activity:
    12.33%
  • Репутација: +280/-752
« Одговор #48 послато: 12 Новембар 2017, 21:50:46 »
Па шта је игра 2 на 2 него ПнР?  :mrgreen:

Није.ПНР је сарадња ниског и високог играча(плеј и центар).

Ван мреже ixvm

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 340
  • Activity:
    9.5%
  • Репутација: +109/-70
  • У срцу моме живиш само ти
« Одговор #49 послато: 12 Новембар 2017, 21:53:21 »
Milose, ne mora da znaci, moze da se odigra 2 na 2, pa da nakon pomoci odbrane sledi lopta spolja na sut za tri, ili da centra preuzme bek, pa ga ovaj ugura pod reket i svom beku omoguci "autoput" do kosa.

Ta akcija, izlazni pas po pomoći odbrane se zove drive and kick. Ima još ponešto osim P&R.

Gomila analitičara diskutuje rad Alimpijevića, a verujem da velika većina ne razume šta je ovaj hteo da kaže na tajmautu, kad pozove stegr za Feldaina.

Ван мреже Jakim

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 284
  • Activity:
    3.5%
  • Репутација: +197/-38
  • Члан клуба Звезда ми је све
« Одговор #50 послато: 12 Новембар 2017, 21:56:35 »
Osmo kolo ABA lige je završeno. Uknjižena pobeda. Odmoreni su Lazić i Bjelica. Pero se oporavio.
Već u sredu imamo košarkaški praznik u Areni, dolazi CSKA iz Moskve.
Ko želi, može da donira na meču Crvena zvezda - CSKA, moze to da učini na štandovima Fan Store-a.

Ван мреже redboy

• Модератор
  • Поруке: 2.011
  • Activity:
    18.33%
  • Репутација: +722/-565
  • Звездо,хвала ти што постојиш.Волим те бесконачно.
« Одговор #51 послато: 12 Новембар 2017, 22:38:42 »
Ta akcija, izlazni pas po pomoći odbrane se zove drive and kick. Ima još ponešto osim P&R.

Gomila analitičara diskutuje rad Alimpijevića, a verujem da velika većina ne razume šta je ovaj hteo da kaže na tajmautu, kad pozove stegr za Feldaina.
Drive and kick je voleo da igra MWill kod nas,dakle to je prodor u farbi i onda sledi izlazni pas na perimetru neometanom igracu za catch and shoot.
Mislis na stagger action?
To je akcija za igraca koji se nalazi iza ledja protivnickih igraca i posle double screens svojih saigraca trci za izlaznu kretnju iz blokova i hvata loptu za neometan  sut iz koraka.Omiljena akcija u nba,svidja mi se kako je radi Lilard iz Blejzersa...
« Последња измена: 12 Новембар 2017, 22:43:41 redboy »

Ван мреже МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 2.377
  • Activity:
    26.17%
  • Репутација: +1110/-452
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #52 послато: 12 Новембар 2017, 22:45:43 »
Ne napadam te, hteo sam da procitam tvoje misljenje, nista zlonamerno, ne treba da se branis.

Наравно да не мора, мало шале. А те приче да немамо акције су биле и код Радоњића.

Боб онда кажеш да ниси задовољан протоком лопте у нападу, а не да немамо акцију.

Ван мреже redboy

• Модератор
  • Activity:
    18.33%
« Одговор #53 послато: 12 Новембар 2017, 23:04:56 »
Care,pogledaj pazljivo utakmicu protiv smrdizana.
Ako vidis analiticki i studiozno,videces da smo igrali chain shuffle offenses,pa onda swing ofenses,pa onda offenses motion 1:4,gde to igraju Rocesti i Feldin.
I pogledaj pazljivo kakav je bio protok lopte,kako smo dolazili u situacije za otvorene suteve.
Skroz je ispravna kosarkaska filozofija da ti prve dve kosgeterske opcije igraju iso akcije
u man to man ofanzivnim postavkama.
Pa te akcije igraju i San Antonio Sparsi koji su za mene pojam pametne kosarke.
Slazem se da ne igramo offense motion 4:1 sa dominantnim centralnim pik end rolom,ono sto je voleo da igra Deji Radonja,ali eto Rocesti nije ubica iz pik igre poput MWilla.A  zasto to ne igraju Radicevic i Lesor ne znam.
Jesi video danas najlepsu akciju meca,inbound pass Feldina do Lesora za lob dunk ?

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Activity:
    45.17%
« Одговор #54 послато: 12 Новембар 2017, 23:12:40 »
Наравно да не мора, мало шале. А те приче да немамо акције су биле и код Радоњића.

Боб онда кажеш да ниси задовољан протоком лопте у нападу, а не да немамо акцију.

Jebiga, mislim da smo otkrili sta smeta gospodinu Sapp-u. Nije nedostatak akcija vec se njemu ne svidja stil koji gajimo.

Ali ni meni se ne svidjaju borbe Bob Sapp-a, zaleti se kao gorila (sto u neku ruku i jeste) i mlatara nogama i rukama kao blesav, pa onda sam padne ako protivnik uspe da bezi dva minuta  :DDDD: Od vestine i gracioznosti u jednoj borilackoj kategoriji, gospodin Sapp mu dodje WC solja.

Opusteno. Laku noc drugari!

Ван мреже ixvm

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    9.5%
« Одговор #55 послато: 12 Новембар 2017, 23:17:02 »
Drive and kick je voleo da igra MWill kod nas,dakle to je prodor u farbi i onda sledi izlazni pas na perimetru neometanom igracu za catch and shoot.
Mislis na stagger action?
To je akcija za igraca koji se nalazi iza ledja protivnickih igraca i posle double screens svojih saigraca trci za izlaznu kretnju iz blokova i hvata loptu za neometan  sut iz koraka.Omiljena akcija u nba,svidja mi se kako je radi Lilard iz Blejzersa...

Odgovor je naravno tačan  :travka: Stagger bi mi na srpskom preveli kao uzastopni blok.
Protiv MZT-a je Alimpijević pozvao stagger,  dva bloka jedan za drugim za šut Feldaina i to je odradjeno kako treba.
Amerikanci blokom nazivaju postavljanje odbrambenog igrača u pravac kretanja napadača. Ono što je za nas blok za njih je peek ili screen.

Elem verujem da Alimpijević prati kretanja u košarci i radi svoj posao kako treba. Isto sam govorio i za Radonjića, kad su pričali da mu Wili vodi tim.
Za dva - tri meseca se čovek ne uigra ni na poslu, a kamo li 10-tak novih igrača sa relativno malim brojem treninga. 

Ван мреже ixvm

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Activity:
    9.5%
« Одговор #56 послато: 12 Новембар 2017, 23:31:02 »
Samo da napomenem stagger ima dva bloka ali nije sasvim isto što i dupli blok ( double screen ).
Double screen je kad dva igrača stoje jedan pored drugog i na primer propuštaju šutera kao kapija koja se na trenutak otvara i brzo zatvara.
Klipa voli da radi takve stvari.

Ван мреже redboy

• Модератор
  • Activity:
    18.33%
« Одговор #57 послато: 12 Новембар 2017, 23:40:43 »
Definicija jeste 2 uzastopna screen-a za saigraca koji dolazi iz izlazne kretnje u direkciji za
sut licem prema kosu.

Sinonim jeste double screen ili samo i prosto double...

Ван мреже Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.558
  • Activity:
    10.67%
  • Репутација: +2567/-782
  • Premijer,predsednik kluba+ministar Tv = mirkonelo
« Одговор #58 послато: 13 Новембар 2017, 00:20:08 »
Samo da napomenem stagger ima dva bloka ali nije sasvim isto što i dupli blok ( double screen ).
Double screen je kad dva igrača stoje jedan pored drugog i na primer propuštaju šutera kao kapija koja se na trenutak otvara i brzo zatvara.
Klipa voli da radi takve stvari.
Svaka čast redboy i ti sa čudnim nikom. Mogli bi da napravite spisak akcija pa da postavite na sajt.

Zar nisu to igrači već trebali da nauče?
Poseta očajna. Kao da igra OKK. Stranci dobri, Danga takođe. Kontrolisali smo utakmicu. Možda za nijansu ne toliko dobra odbrana ali bolje nego na prethodnom meču.
E sad koliko je protivnik jak pitanje je ali mislim da timovi u ABA ligi nisu toliko slabi.
« Последња измена: 13 Новембар 2017, 00:46:41 Red »

Ван мреже Bob Sap

• Веран као пас
  • Activity:
    4.5%
« Одговор #59 послато: 13 Новембар 2017, 00:27:21 »
Bob Sap je dobri div ali nije za borbe vec za glumu...Jbga dodje mi da napravim video svih suteva iz recimo ove sinocne utakmice pa vi koji se razumete u kosarku malo bolje da objasnite te akcije koje ja kao laik ne vidim...Ono sto vidim je da plej prebaci loptu preko pola i da vec onaj sledeci koji prima pas  gruva na kos bez razmisljanja......Sto se tice  Radonje,mozda mu tim nije igrao vrhunski napad ali zato nije primao od svakog aba ligasa po 80 poena lagano...Znam da bi bio mnogo gotivniji lik da pisem  kako je sve super kako je Alimpije buduci Greg Popovic,ali iste takve rasprave sam imao i kad je Grof bio u pitanju...Jednostavno smatram da nema sanse da uzmemo aba ligu dok je ovakva igra...

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum