Анкета

Najbolji u pobedi nad Efesom:

Ročesti
6 (3%)
Davidovac
17 (8.6%)
Feldin
168 (85.3%)
Dobrić
1 (0.5%)
Lazić
0 (0%)
Dangubić
1 (0.5%)
Bjelica
0 (0%)
Janković
1 (0.5%)
Antić
2 (1%)
Jovanović
0 (0%)
Lesor
1 (0.5%)

Укупно гласова: 197

Аутор Тема: Евролига, 11. коло: Црвена звезда - Ефес  (Прочитано 9333 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Ронилац

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • РСБ екипа - мултимедија
  • Поруке: 571
  • Activity:
    9.83%
  • Репутација: +248/-100
  • Што не може нико, можеш ти!
    • Svet ronjenja
Евролига, 11. коло: Црвена звезда - Ефес
« послато: 06 Децембар 2017, 12:28:03 »
Црвена звезда - Анадолу Ефес

Петак, 8. децембар, 19:00, Хала Александар Николић

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
  • Поруке: 669
  • Activity:
    8.17%
  • Репутација: +154/-402
Одг: Евролига, 11. коло: Црвена звезда - Ефес
« Одговор #1 послато: 06 Децембар 2017, 13:08:30 »
у право време се враћамо у Пионир
Ми смо да кажем дигли форму, седмица одмора нам је добро дошла да се екипа сабере, посвети више тренинзима, исправе неке грешке колико је могуће и то се видело већ у Мадриду. Игокеу смо "отаљали", играли колико нам треба и архивирали.
Победа у петак би нам била прави шлаг на торти да заокружимо један мини период пред паклени ритам до НГ, где играмо седам мечева а од тога само једном домаћини и то ПАО-у у ЕЛ.

Ефес не стоји најбоље иако имају играчки скупљу екипу; исти скор као ми у ЕЛ а "не цветају им руже" ни у Турском шампионату где су већ поражени 3 пута у 9 кола. Последњи је био претходног викенда, код Бешикташа. Перасу се озбиљно дрма столица а ми би могли да га мало погурамо да са ње и падне и по
Непровереним информацијама поставимо бившег нам тренера Радоњића на то место

Ван мреже gradec1999

• Члан КК
  • Поруке: 82
  • Activity:
    1.83%
  • Репутација: +14/-19
« Одговор #2 послато: 06 Децембар 2017, 13:10:14 »
Kakav praznik za zvezdase ove nedelje, prvo fudbal pa kosarka. Radujem se Pioniru, jer se ja licno tamo osecam opustenije i bolje, a mislim i igraci. Od utakmice ne znam sta da ocekujem, nisam puno gledao Efes ove sezone. Stimac i Danston mogu da nam naprave puno problema ispod kosa, ako njih uspemo da iskontrolisemo imamo sanse za pobedu.

Malopre sam isao da kupim karte za drugare, nije bio niko ispred mene oko pola 11, nadam se da ce se Pionir napuniti jer igraci zasluzuju to.

NAPRED ZVEZDO!

Ван мреже DelijaZabalj

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 114
  • Activity:
    2%
  • Репутација: +26/-23
« Одговор #3 послато: 06 Децембар 2017, 13:23:36 »
Idemo na pobedu ! Efes mora pasti u grotlu Pionira !

На мрежи topalko33

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 945
  • Activity:
    12.83%
  • Репутација: +689/-299
« Одговор #4 послато: 06 Децембар 2017, 14:16:58 »
Da ponovimo decembar od prošle godine, što bi rekao jedan trener ,,Ide zima,,

Ван мреже Ронилац

• Activity:
    9.83%
    • Svet ronjenja
« Одговор #5 послато: 06 Децембар 2017, 14:21:09 »
Екипа Ефеса има солидне појединце, Дерик Браун, МекКалум, наш Штимара који је ове сезоне уз МекКалума њихов главни играч, имају исти скор као и ми 3-7, долазе у нашу неосвојиву тврђаву, драго ми је што поново играмо у Пиониру, мора да буде крцат, да помогнемо нашим момцима да дођу до врло важне победе и врате се у трку за топ 8, зато сви у Пионир!

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
  • Поруке: 669
  • Activity:
    8.17%
  • Репутација: +154/-402
« Одговор #6 послато: 06 Децембар 2017, 14:30:01 »
Екипа Ефеса има солидне појединце, Дерик Браун, МекКалум, наш Штимара који је ове сезоне уз МекКалума њихов главни играч, имају исти скор као и ми 3-7, долазе у нашу неосвојиву тврђаву, драго ми је што поново играмо у Пиониру, мора да буде крцат, да помогнемо нашим момцима да дођу до врло важне победе и врате се у трку за топ 8, зато сви у Пионир!

Браун је аут (бар је био задњих неколико мечева)
МекКалум је класични дивљи Амер ..који може да те наспе кад има вече, а може да срља и да сјебе екипу максимално

Ван мреже Ронилац

• Activity:
    9.83%
    • Svet ronjenja
« Одговор #7 послато: 06 Децембар 2017, 14:34:57 »
може да срља и да сјебе екипу максимално

Надам се да ће тако бити онда, ма Лаза ће њега да стави у џеп како год да окренеш, и желим да "лепо" поздравимо еда мурића  :vasil:

Ван мреже bm

• Члан ФК
  • Поруке: 1.969
  • Activity:
    15.83%
  • Репутација: +426/-677
« Одговор #8 послато: 06 Децембар 2017, 14:36:43 »
Браун је аут (бар је био задњих неколико мечева)
МекКалум је класични дивљи Амер ..који може да те наспе кад има вече, а може да срља и да сјебе екипу максимално
MCOLLUM ako se ne varam još uvek nije upoznao Branka Lazića?! :jk:

Ван мреже Miljanko

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 5.167
  • Activity:
    5.17%
  • Репутација: +2926/-553
  • Мајко хвала за свe. Волим те.
« Одговор #9 послато: 06 Децембар 2017, 14:38:24 »
Јесте у Еврокупу против Паниониоса пре четири сезоне, како је био поробљен тада од Звездине одбране.

На мрежи Боканегра

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.039
  • Activity:
    20.5%
  • Репутација: +2090/-691
  • Само за Тебе и једино Тебе...
« Одговор #10 послато: 06 Децембар 2017, 14:48:08 »
Јесте у Еврокупу против Паниониоса пре четири сезоне, како је био поробљен тада од Звездине одбране.
Браво, ја се никад не бих сетио. Нека ово буде Звездина недеља. Победа би нам баш пуно значила у сваком смислу, пун Пионир и продужена слављеничка атмосфера такође. Напред Звезда!

Са Тапатока.

На мрежи andrijad

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 99
  • Activity:
    0.83%
  • Репутација: +17/-11
« Одговор #11 послато: 06 Децембар 2017, 14:55:30 »
Jel zna neko kako ide prodaja?

Šta mislite, hoće li biti karata sutra ujutru?

Ван мреже bm

• Члан ФК
  • Поруке: 1.969
  • Activity:
    15.83%
  • Репутација: +426/-677
« Одговор #12 послато: 06 Децембар 2017, 15:01:08 »
bravo Miljanko...ni na kraj pameti mi nije bilo!

dobro bi bilo da pokuša da divlja protiv Le Branka...samo mi nekako da zatvorimo skok brata Štimeta i Danstona!
Za duel Dange i Leda u odbrani takođe ne brinem.
Možemo sa njima, daleko da smo favoriti, ali uzdamo se u pomoć A.Nikolića i euforije sa fudbala daće Bog!

Ван мреже ДС ША

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.176
  • Activity:
    51.33%
  • Репутација: +1576/-460
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #13 послато: 06 Децембар 2017, 16:36:03 »
MekKalum je ako dobro pamtim tada imao odlicne brojke do naseg medjusobnog duela. Od njeg smo najvse strahovali i istican je kao neko ko bi mogao da nam napravi dar-mar.
Jedino sto nisam bio siguran da li je to taj igrac. Tih MekKaluma na sve strane ima :)

Pozitivnu atmosferu sa sutrasnjeg dana da pretocimo na petak i na najbolji nacin se vratimo u Pionir na EL mecevima. Da se ekipa pogura sa dna i ucini pogled na tabelu lepsim.
Pobeda protiv Reala bi mogla upumpati ozbiljnu dozu samopouzdanja koja moze biti prevaga i prava stvar u dvoboju sa Efesom.

Ван мреже miki96

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 415
  • Activity:
    11%
  • Репутација: +129/-68
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #14 послато: 06 Децембар 2017, 19:01:57 »
Efes posle startnih pet poraza na prethodnih 5 mečeva ima 3-2, što je dovoljno za deobu fenjera sa još 4 ekipe ( tu smo i mi ) sa skorom 3-7 posle 1/3 takmičenja. Što se tiče međusobnih mečeva u novijoj eri s njima imamo 1-4... I ti porazi su uglavnom veoma, veoma ubedljivi. Odneli su čak i prošle sezone duplu pobedu, veoma rutinski. Čini mi se jedina ekipa uz Olimpijakos koju prošle sezone nismo pobedili. Jedini put smo ih dobili pre 2 sezone u Vršcu.

Najveća opasnost je naravno McCollum, za nas uvek problematičan je i Dunston a opasnost uvek preti i od Krune Simona... Imaju ,,kratku'' klupu, izgubili su i Balbaja na par meseci...

U dobroj smo formi, raspoloženju, kako god... Verujem da ni samopouzdanja ne manjka. Nadam se da je i zainteresovanost za ovaj meč veća, da je vraćeno poverenje u ovaj tim. Verujem da se pobedom vraća i euforija među navijače. Neka i ova generacija oseti moć Pionira, neka oseti ono o čemu su im prethodne generacije pričale...
Očekivano da se ne čuje himna EL, neka se opet ne čuje ni Kovačić!

На мрежи Jar Jar

• Члан КК
  • Поруке: 1.149
  • Activity:
    3.67%
  • Репутација: +501/-231
« Одговор #15 послато: 06 Децембар 2017, 19:39:01 »

Ako se dobro sećam Radonja je tada stavio Simona da ga čuva.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.262
  • Activity:
    61.17%
  • Репутација: +595/-308
« Одговор #16 послато: 06 Децембар 2017, 21:09:49 »

« Последња измена: 06 Децембар 2017, 21:20:47 Nameless »

Ван мреже hardest

• Члан КК
  • Поруке: 723
  • Activity:
    12.17%
  • Репутација: +792/-65
« Одговор #17 послато: 07 Децембар 2017, 10:12:34 »
Nekako nam se ovaj Efes opet namesti kada je bitno ... Zašto je bitno ? Naravno, nije ova utakmica odlučujuća , ali je bitna u smislu nekog "vraćanja u košarkašku normalu" posle ipak nenadanog "brejka" u Madridu. Bez teoretisanja o zaverama, ali nisam baš oduševljen kad u "Turkish airlines" evroligi treba da se ćeramo sa timovima koji imaju sponzorska imena ili dodatke ( Efes , Doguš i slično ) .
No, dobro ... Dakle, gostuju nam Anadolski pivari , poznati rivali u takozvanom dobrom momentumu , ovoga puta za nas. Efes inače u mnogo jakoj turskoj ligi stoji prilično dobro , na četvrtom mestu sa 6-3 , na pobedu od drugog mesta, gde su Fener i Bešiktaš. Zanimljivo, trenutno je tamo prvi Tofaš , sa učinkom 9-0 . Međutim, u evroligi Efes je trenutno učinkovit isto kao i mi (3-7) . Zadnje dve utakmice - pobeda nad Armanijem 73-68 , i poraz od Bešiktaša 64-67 .
Anadolu Efes je jedan od onih timova koji je pretpeo velike promene u igračkom sastavu - pogledajte imena igrača koji su otišli - Džejson Grendžer, Tomas Ertel, Brendon Pol, Tejlor Hanikat, Dešoun Tomas, Aleks Kirk ... Logično , automatski velika je i lista došlih - Erik Mekkalum iz Galatasaraja, Vladimir Štimac iz Bešiktaša, Zoran Dragić i Krunoslav Simon iz Armanija, Brok Motum iz Žalgirisa, Riki Lido iz Baskonije, Edo Murić iz Banvita , Birkan Batuk iz Darušafake , Džoš Adams iz ruskog Avtodora ....
Starosedeoci su Derik Braun ( ne igra zbog povrede ), Doguš Balbaj ( takođe ne igra zbog povrede ) , Brajan Danston  i turski igrači Demir, Bitim i Sajbir .
Igrači sa najvećom minutažom u evroligi su Danston, Mekkalum,Simon, Štime, Motum, Lido i Adams . Brat Štime je inače trenutno , posle deset kola, četvrti igrač evrolige po ukupnom indeksu , iza Dončića , Dekoloa i Gista . Uz to je i četvrti skakač evrolige, sa deset skokova po utakmici , iza Printezisa, Gista i Džone Boldena.
Efes daje 78,7 poena po utakmici, 14 asistencija ,11 izgubljenih lopti, 36 skokova , prosečno dobro . Šut za dva 49% , za tri 33% . Prva "prangija" tima je Mekkalum (16-39 za trojku) , dobre procente ima i Krunoslav Simon, to znamo od ranije, ali i Brok Motum i Adams, samo na "manjem uzorku". Prvi skakač i bloker tima -  naravno Štime .
Primaju 82,1 poena po meču, najviše su im ubacili CSKA (98) i Žalgiris (91) , ostali oko proseka.
Trener je Velimir Perasović , kome se ,kako piše njihova štampa, opasno drma "stolica" ...
Na svaku utakmicu u evroligi pisao sam isto - pobeda , nego kako, onu prošlu u Madridu sam najavio kao priliku da igrači uđu u istoriju , a ovu utakmicu u petak bih najavio , ponavljam, kao vraćanje na normalni kolosek takmičenja ,kao priliku za duplu radost naših navijača i kao utakmicu za uživanje.
Odbrana na Mekkalumu , to smo valjda već doktorirali , Efes ima kombinaciju klasične petice (Štimac) i niskog skočnog centra , Danstona , za.ebana "krila" - Simona, Motuma i Batuka . Centri ne igraju "pop", već "rol" varijante . Manje više - to ti je to , međutim , važnije je kakvi ćemo mi biti . Očekujem , nadam se , kako god, nastavak "defanzivnog trenda poboljšanja" , protok lopte, videli smo da ovi nisu baš neka odbrambena sila , šut ? Pa to je varljiva rabota , ali neka služi prosečno , uz bolju odbranu i tribine "Nikolića", trebalo bi da bude dovoljno za pobedu. Duel dva naša Zvezdaša ( Pero - Štime ) , zatim Lazića i Mekkaluma ili Motuma i Dangube , lepo zvuči. Na Perasoviću je da zaustavi Milka , a na nama je da serviramo neke nove varijante - Davidovac , pa i Janković, vreme je ...

Ван мреже acidheadd

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 24
  • Activity:
    0.5%
  • Репутација: +5/-6
« Одговор #18 послато: 07 Децембар 2017, 13:03:23 »
Jel zna neko kako ide prodaja?

Šta mislite, hoće li biti karata sutra ujutru?

prodaja ide srednje zalosno,bice karata sutra ujutru.

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 62
  • Activity:
    3.33%
  • Репутација: +8/-100
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #19 послато: 08 Децембар 2017, 00:00:30 »
Ma prodaja sada kada je euforija posle Kelna neće biti problem :travka:

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum