Анкета

Najbolji u prvencu Milenka Topića:

Ročesti
3 (2.5%)
Čović
5 (4.1%)
Davidovac
20 (16.4%)
Lazić
1 (0.8%)
Dobrić
72 (59%)
Kešelj
0 (0%)
Janković
5 (4.1%)
Radanov
0 (0%)
Omić
11 (9%)
Jovanović
4 (3.3%)
Lesor
1 (0.8%)
Feldin
0 (0%)

Укупно гласова: 122

Анкета

Долазиш ли да подржиш клуб и новог тренера?

Да
83 (58.5%)
Не
59 (41.5%)

Укупно гласова: 142

Аутор Тема: Кошаркашка лига Србије, 8. коло: Црвена звезда - Борац Чачак 84:74  (Прочитано 5982 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.259
  • Репутација: +685/-952
@ jar jar
Dali vise koseva u gostima od nas mozda? Ne znam... Sto bi mi bili prvi da smo dobili 7 razlike kao i oni? Mrzi me da kopam po pravilima pa ako znas ovako iz glave....

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.219
  • Репутација: +2238/-1978
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
Nisam uspeo da nadjem, ali pretpostavljam da bi Borac bio prvi da je bilo +7 za nas, jer pise da se po pravilima FIBA igra, a ta pravila kazu da se razdvajanje vrsi ovako:
1. Broj bodova
2. Medjusobni skor
3. Ukupna kos razlika
4. Ukupni broj datih koseva
5. Zreb
Dakle, nas interesuje ovo pod 2. Medjusobni skor. Oni bi tu bili bolji jer su dali vise koseva u gostima. U prvom mecu je bilo 70:63 za njih.

Ван мреже Jar Jar

• Члан КК
  • Поруке: 1.221
  • Репутација: +528/-243
@ jar jar
Dali vise koseva u gostima od nas mozda? Ne znam... Sto bi mi bili prvi da smo dobili 7 razlike kao i oni? Mrzi me da kopam po pravilima pa ako znas ovako iz glave....
Rođače nije ovo fudbal. KLS se igra po FIBInim pravilima

Ide prvo broj bodova
Pa veća koš razlika u međusobnim utakmicama
Pa više postignutih poena na međusobnim utakmicama

Pa veća koš razika u grupi
Pa veći boj postignutih poena u grupi
Žreb

На мрежи Vlada 89

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.370
  • Репутација: +1656/-2234
Vise koseva u gostima :prvak:
odakle vam ovo ljudi.

Ван мреже Jar Jar

• Члан КК
Nisam uspeo da nadjem, ali pretpostavljam da bi Borac bio prvi da je bilo +7 za nas, jer pise da se po pravilima FIBA igra, a ta pravila kazu da se razdvajanje vrsi ovako:
1. Broj bodova
2. Medjusobni skor
3. Ukupna kos razlika
4. Ukupni broj datih koseva
5. Zreb
Dakle, nas interesuje ovo pod 2. Medjusobni skor. Oni bi tu bili bolji jer su dali vise koseva u gostima. U prvom mecu je bilo 70:63 za njih.
Pod međusobni skor smatra se koš razlika u međusobnim utakmicama naravno ukoliko je isti odnos pobeda i poraza
« Последња измена: 10 Мај 2018, 11:38:12 Jar Jar »

На мрежи Vlada 89

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.370
  • Репутација: +1656/-2234
I da su dali trojku bili bi mi prvi.

Ван мреже ognja

• Члан КК
Pod međusobni skor smatra se koš razlika u međusobnim utakmicama naravno ukoliko je isti odnos pobeda i poraza

Tako je. Ali da je bilo 7 razlike, onda bi skor bio isti, i odredio bi se plasman po tome sto su Cacani dali vise poena na strani.

Ван мреже ognja

• Члан КК
Vise koseva u gostima :prvak:
odakle vam ovo ljudi.

Tako je bilo ranije, cini mi se. Ne bih smeo da se kladim, ali mislim da je tako bilo. Mozda sad nije tako. Gledao sam pravilnih na sajtu KLS nisam uspeo da nadjem taj info. Probaj ti.

Ван мреже djura.net

• Члан КК
  • Поруке: 82
  • Репутација: +28/-37
Vise koseva u gostima?
Od kad vi pratite kosarku?  :esvasta:

Ван мреже ognja

• Члан КК
Vise koseva u gostima?
Od kad vi pratite kosarku?  :esvasta:

Odlican doprinos raspravi, moram da ti odam priznanje #triplefacepalm

Aj onda reci kakva su pravila i daj dokaze za to sto si napisao. Ja kazem gledao sam pravilnik KLS i pise da se igra po FIBA pravilima. FIBA pravilnik je ogroman, pa ga nisam citao.

Izvoli...I'm all ears...

Ван мреже Jar Jar

• Члан КК
Tako je. Ali da je bilo 7 razlike, onda bi skor bio isti, i odredio bi se plasman po tome sto su Cacani dali vise poena na strani.

I onda bi se prešlo na sledeću tačku a to je veći broj postignutih poena u kugu ekipa sa istim skorem.
ponavljam pod međusobnim skorom se podrazumeva koš razlika u međusobnom susretu

FIBA:

Ako te 2 ili više ekipa imaju isti odnos pobeda i poraza međusobnih utakmica, primenjuju se naredni kriterijumi prema sledećem redosledu:
•Veća koš razlika međusobnih utakmica    
•Veći broj postignutih poena na međusobnim utakmicama
•Veća koš razlika svih utakmica u grupi
•Veći broj postignutih poena na svim utakmicama u grupi. Ako ovi kriterijumi i dalje ne mogu da odluče, plasman se određuje žrebom.
« Последња измена: 10 Мај 2018, 11:59:05 Jar Jar »

Ван мреже ognja

• Члан КК
@Jar Jar

E to je ono sto se trazi.

Veća koš razlika svih utakmica u grupi

Po ovome bismo najverovatnije bili prvi, to jest sada vec sigurno jer tesko da ce Borac uhvatiti nasu kos razliku koju smo nabildovali protiv Mladosti. Mi smo na +147 a Borac na +84.

Hvala za info.

Ван мреже sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.259
  • Репутација: +685/-952

Ван мреже Jar Jar

• Члан КК
Ovo nije tačno jer i hrvati igaraju po fibinim pravilima i u njihovom pravilniku stoji isto kao i u našem. Ne mogu bolje da kopiram njihov pravilnik.

Ako je broj postignutih i primljenih koševa isti na utakmicama između tih momčadi, poredak će se  odrediti prosjekom koševa uzimajući u obzir rezultate svih utakmica koje su u skupini odigrale obje momčadi.Ili prevedeno na srpski odlučivaće koš razlika svih utakmica u grupi.
« Последња измена: 10 Мај 2018, 17:37:02 Jar Jar »

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 3.493
  • Репутација: +1052/-2376
Ne mogu da verujem kako neki pojma nemaju o kasarci i osnovnim pravilima. Pa naravno da je bitno ovo sto je neko pokrrnuo oko broja koseva i da je zavrsena utakmica sa 7 razlike tj isto kao i u Cacku. Zato sam ja juce na temi komentarisanje i pitao koji je rezultat bio u Cacku pa i tamo je neko brze bolje potrcao da mi se nasmeje.

Evo neka nam ovi sto se smeju objasne kako bi se odlucilo ko ce biti prvi ako je broj postignutih i primljenih poena ukupno isti,broj pobeda i poraza isti,broj bodova isti... DTA JE SLEDECE?

Pa naravno da se gleda pri kojem rezultatu je ta razlika od 7 koseva. U ovom slucaju ( naravno kada bi se namestilo da imamo isti broj datih i primljenih koseva ukupno) bi BORAC bio prvi jer je vise koseva postignuto u gostima i to je tako jednostavno i prosto.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже andrijad

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 129
  • Репутација: +18/-15
Ne mogu da verujem kako neki pojma nemaju o kasarci i osnovnim pravilima. Pa naravno da je bitno ovo sto je neko pokrrnuo oko broja koseva i da je zavrsena utakmica sa 7 razlike tj isto kao i u Cacku. Zato sam ja juce na temi komentarisanje i pitao koji je rezultat bio u Cacku pa i tamo je neko brze bolje potrcao da mi se nasmeje.

Evo neka nam ovi sto se smeju objasne kako bi se odlucilo ko ce biti prvi ako je broj postignutih i primljenih poena ukupno isti,broj pobeda i poraza isti,broj bodova isti... DTA JE SLEDECE?

Pa naravno da se gleda pri kojem rezultatu je ta razlika od 7 koseva. U ovom slucaju ( naravno kada bi se namestilo da imamo isti broj datih i primljenih koseva ukupno) bi BORAC bio prvi jer je vise koseva postignuto u gostima i to je tako jednostavno i prosto.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukoliko bi sve bilo isto:
1. broj pobeda
2. međusobni skor
3. koš razlika u međusobnim duelima
4. ukupna koš razlika na svim utakmicama

žrebom bi se odlučilo ko je prvi u grupi. neko je gore već napisao to.