Аутор Тема: АБА лига 2017/2018.  (Прочитано 250117 пута)

0 чланова и 3 гостију прегледају ову тему.

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.242
  • Репутација: +1801/-1024
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
Одг: АБА лига 2017/2018.
« Одговор #3320 послато: 16 Април 2018, 11:38:24 »

O tome pricamo... Daleko je od toga da je samo hala problem...

Mnogo ozbiljnu organizaciju zahteva EL.

Videcemo sta ce biti...

На мрежи Vlada 89

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.381
  • Репутација: +1532/-2002
« Одговор #3321 послато: 16 Април 2018, 11:57:44 »
Sto bi rekli mnogi ovde,sredice Bokan.Pa nije Bartomeu sisao vesla.
Ja sam i dalje pri stavu da su nama primarni protivnici Cedevita i Partizan.

На мрежи Miki PN

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.296
  • Репутација: +1672/-1326
  • Ostro i na prvu!
« Одговор #3322 послато: 16 Април 2018, 15:01:57 »
Problem je sto ne moze sve da se sredi novce. Moze, ali ne instant.

Choby, pa jesi ti mozda u pravu, ali ni u nekim drugim halama i dvoranama nije bilo krcato, čak naprotiv.

Moje misljenje je da je sve to normalno i da je ova sezona bila restar kao sto je bila u igracko-trenerskom kadru tako i u navijackom.

Mi za razliku od drugih klubova, odnosi se na ABA prostore, dosta odudarmao u tom organizacionom smislu i to mislim da svako zna.
verovatno ce sada i drugi da krenu da rade na tome, jer u protivnom uspeh im nece dati nista osim titule.

Na kraju dana, mozda je i bolje za nas, da nekada "ateriras" na zemlju nego da si u "oblacima" non stop.
Mislm da tako mozes mnogo vise da ojacas i da vidis koje su tvoje mane.

На мрежи hardest

• Члан КК
  • Поруке: 795
  • Репутација: +913/-70
« Одговор #3323 послато: 17 Април 2018, 09:47:48 »
To što će Bokan ( i ekipa ) da idu "na poklonjenje" u Barselonu podseća na momente kada neki naši zvaničnici idu kod Merkelove ili Mogerini "po mišljenje" . Potencijalni problemi Podgoričana nisu u famoznom broju stolica , već u drugim komponentama igranja basketa na najvišem nivou u doba ovog "Uleb-Fiba hladnog rata" .
Imaš taj famozni "salary cap" , kao u NBA ,ali sa bitnom razlikom -  kod Amera je određen gornji limit trošenja, a u evroligi donji , ispod koga ne sme biti budžet . Na sve to imaš transparentnost finansija , garancije , dokaze da neće biti "batovanja" , a ako ih i bude da se to neće odraziti na igranje u istoj ...
Imaš igračke probleme - roster ( sastav ) , klupa , adekvatna popunjenost istog - pogotovo kad imaš onu basket turneju - utorak Podmoskovlje , četvrtak ti dolazi Željko, a u ponedeljak ides u Zadar ... Samim tim problemi sa avio linijama , pa onda TV pokrivenost i marketinški kapacitet , znači gomila stvari oko koje će tek da se pregovara ... Moje skromno mišljenje je da će do beogradskog F4 biti potvrđeno ( ili ne ) učešće Podgoričana u evroligi . Nemam neko mišljenje o tome, pogotovo ne unapred, prednost im je što su igrali evrokup , ali ovo je ipak "high level" .

Ван мреже Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.680
  • Репутација: +2450/-684
« Одговор #3324 послато: 17 Април 2018, 11:31:50 »
Као да је за Миља проблем набацити пар милиона, ће погурају и источна браћа ако треба, ипак имају репрезентативца у екипи.

Ван мреже ЋомиЦзв

• Члан Кк
  • Члан ФК
  • Поруке: 503
  • Репутација: +145/-82
  • Ушло у крв и довиђења !
« Одговор #3325 послато: 17 Април 2018, 14:25:27 »
Биће занимљиво то у сваком случају. И мени се чини да ће им већи проблем бити склапање тима него да додају пар стотина столица. Они тренутно већ имају оно најбоље домаће што им је доступно, и ту тешко да могу нешто боље да доведу. Њима треба 4-5 добрих странаца да би били конкурентни у ЕЛ, који ипак коштају. Мишљења сам да ће покушати Рочестија да доведу, баш због тога што има њихов пасош... Исто тако, не очекујем да ће имати више од 5 победа у ЕЛ, ако се одлуче да наступају у истој. Није то баш тако лако постићи, као што неки овде на форуму представљају наших 11 победа као неуспех...

Ван мреже IggY79

• Члан КК
  • Поруке: 727
  • Репутација: +816/-866
« Одговор #3326 послато: 17 Април 2018, 15:16:49 »
Ma ja sam siguran da ako budu igrali El, ima da budu Makabi za siromašne. Grdilo para utucano na igrače za koje će biti premalo lopti i na treningu a kamoli utakmicama.

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока

Ван мреже Beograd

• Члан КК, Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 923
  • Репутација: +1199/-60
« Одговор #3327 послато: 17 Април 2018, 15:39:47 »
Andrej, prvi brat Srbije, Vučić je lepo ugostio ovih dana Romana Lisca. Ne znam koji vid saradnje imaju i da li to ima veze sa košarkom uopšte, ali ih veže kakva takva zajednička uloga u ABA ligi (jedan rukovodilac, drugi u klubu) pa da se ne iznenadimo nekoj novoj suludoj kombinaciji...

Ван мреже СрбМКД

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.088
  • Репутација: +1773/-721
  • Идопоклоник
« Одговор #3328 послато: 17 Април 2018, 17:39:22 »
Ma ja sam siguran da ako budu igrali El, ima da budu Makabi za siromašne. Grdilo para utucano na igrače za koje će biti premalo lopti i na treningu a kamoli utakmicama.

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
Наравно, паре за тим ће им бити најмањи проблем ако испуне остале услове. Неће Мило тек тако оставити да му се његово чедо брука по Европи.

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 11.650
  • Репутација: +2935/-890
« Одговор #3329 послато: 17 Април 2018, 17:42:11 »
Jeste da ženski rukomet nije merilo ali napravljen evropski šampion sa ozbiljnim budžetom za taj sport ,imaju novac (šampioni su da dođu do para na nelegalan način ) tako da će napraviti ekipu da bude koliko toliko konkurentna u što ne sumnjam.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.738
  • Репутација: +312/-877
« Одговор #3330 послато: 17 Април 2018, 17:59:57 »
Наравно, паре за тим ће им бити најмањи проблем ако испуне остале услове. Неће Мило тек тако оставити да му се његово чедо брука по Европи.

Обрни окрени брукаће се они по европи,не само резултатски већ и оргазиционо.Просто нису способни да организују неко велико такмичење,посебно у континуитету.Па сетимо се само наше четврте утакмице са њима и спикера моли се публика да не улази на терен.....Биће оно дала баба динар да уђе у коло сада би дала два да изађе.

(ако ми обележени жутим имамо право да пишемо на овој теми,ако не праштајте и бришите)

Ван мреже СрбМКД

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.088
  • Репутација: +1773/-721
  • Идопоклоник
« Одговор #3331 послато: 17 Април 2018, 18:42:55 »
То је друга ствар. И ја им лично желим што мање победа ако и играју ЕЛ. Више сам мислио на то да их Мило неће оставити без пара и да ће улупати доста лове у тим. Просто сам сигуран да ће бити тако. Нису се џаба толико кидали, гребали рукама и ногама да освоје трофеј.

Ван мреже Dzontra

• Веран као пас
  • Поруке: 833
  • Репутација: +2367/-185
  • Samo ti.
« Одговор #3332 послато: 17 Април 2018, 22:29:21 »
Na drugoj temi pojavilo se pitanje kako bi reagovala neka inostrana i renomirana revizorska kuća kada bi ušla u papire abaligaša.

Pa prevrnuli bi se naopačke kad bi videli nit gorih knjiga nit većih jajara i pilićara. Koji jajare gde stignu. Morali bi da dovedu Moldera da otvori korice, da se ne ozrače.

Ko sve tu kome daje i uzima, ko šta pere za procenat, dupli ugovori, namešteni marketinški poslovi, lažne i filovane pozajmice...  O tome godinama pišemo na ovom mestu, kao i da se u mnogim sredinama košarka i igra na kakvom-takvom nivou samo da bi nekolicina prevrnula neki novac.

Ван мреже Delije DG

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 189
  • Репутација: +77/-33
  • Nisu nas slomile ove teske godine ...
« Одговор #3333 послато: 17 Април 2018, 23:51:04 »
Po Podgorici se prica da ce u sustini biti nastavljena vise manje ista prica u smislu koncepta kostura domacih igraca koja im je i donijela iskorak u poredjenju sa prethodnim sezonama kada su dijelili pare poluigracima i sumnjivim strancima.
Gordic,Ivanovic,Popovic,Zoran Nikolic,Danilo Nikolic,Filip Barovic ,Aleksa Ilic i Starovlah.Pokusace da se na poziciji 3 dovede Nemanja Djurisic umjesto Suada Sehovica koji je vec godinama u padu.
Vjerovatno ce se potpisati Rocesti,posto se vodi kao domaci igrac,negdje se i Bjelica pominje,naravno sa izuzetno redukovanom ulogom,10-15 minuta po mecu,i na to ce se dodati 2 kvalitetna i skupa Amera,najvjerovatnije jedan bek i jedan atleta 4/5.
To sve pod uslovom da se postigne dogovor sa EL,a to vjerujte mi je i dalje u velikoj magli,svasta se prica,cini se da je jedini pozitivan argument na stranu Buducnosti taj sto bi se izgubio smisao Aba lige i ugovora koji je potpisan sa EL,da nema tog ugovora odjavio bi njih Djordi odavno.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.738
  • Репутација: +312/-877
« Одговор #3334 послато: 17 Април 2018, 23:55:23 »
То је друга ствар. И ја им лично желим што мање победа ако и играју ЕЛ. Више сам мислио на то да их Мило неће оставити без пара и да ће улупати доста лове у тим. Просто сам сигуран да ће бити тако. Нису се џаба толико кидали, гребали рукама и ногама да освоје трофеј.

Наравно,чак мислим да су њима паре релативно најмањи проблем.Мада код таквих се никада не зна све то може да оде и на једну и на другу страну,тј да им организација буде одлична и да им буде толико смешна да би их избацили на пола лиге само да могу.
Ђођо је познат по томе да није имун на паре а вероватно оно што милогорци имају да му понуде је мало.Или се ми узалуд надамо.

На мрежи samson

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.562
  • Репутација: +2452/-593
« Одговор #3335 послато: 17 Април 2018, 23:56:17 »
Novac nece biti problem za Buducnost, ali novac ne moze sve da rijesi. Osim ako se ne da ovima da zazmure.
Tesko je klubu kao sto je Buducnost da sve promijeni u toku noci. Govorim o organizacionom dijelu. Sve je to stvar da li ih EL zeli ili ne. Sasvim sigurno je to da se EL nece oglasavati povodom njih prije zavrsetka f4 u Beogradu.

@Delije DG

Ilic ide to je sigurno.
Niko tu o pojacanjima ne razmislja, to jedino mastaju ovi navijaci. Mastanja idu do toga da pita jedan Podgoricanin drugog, ''ee a bi li mogli Doncica dovesti''. Cisto da se zna svijest navijaca.
Nijesu ni Zvezdini bolji bili, ruku na srce.

Glavna preokupacija kluba je da se vidi da li klub moze u EL. I glavni problem predstavlja unutrasnja struktura kluba. Koja ne postoji..

Ван мреже Delije DG

• Звездаш
  • **
« Одговор #3336 послато: јуче у 00:19:09 »
Novac nece biti problem za Buducnost, ali novac ne moze sve da rijesi. Osim ako se ne da ovima da zazmure.
Tesko je klubu kao sto je Buducnost da sve promijeni u toku noci. Govorim o organizacionom dijelu. Sve je to stvar da li ih EL zeli ili ne. Sasvim sigurno je to da se EL nece oglasavati povodom njih prije zavrsetka f4 u Beogradu.

@Delije DG

Ilic ide to je sigurno.
Niko tu o pojacanjima ne razmislja, to jedino mastaju ovi navijaci. Mastanja idu do toga da pita jedan Podgoricanin drugog, ''ee a bi li mogli Doncica dovesti''. Cisto da se zna svijest navijaca.
Nijesu ni Zvezdini bolji bili, ruku na srce.

Glavna preokupacija kluba je da se vidi da li klub moze u EL. I glavni problem predstavlja unutrasna struktura kluba. Koja ne postoji..
Slazem se ja sa tobom brate,ali ne navodim ovo kao posljedicu rekla kazala prica uz kafu na Rimskom Trgu vec je izvor jako blizak Slavku Radulovicu,ali nije sada to ni bitno,suma sumarum mislim da su vece sanse da Buducnost ne igra nego da igra,

На мрежи samson

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.562
  • Репутација: +2452/-593
« Одговор #3337 послато: јуче у 00:56:22 »
Slazem se ja sa tobom brate,ali ne navodim ovo kao posljedicu rekla kazala prica uz kafu na Rimskom Trgu vec je izvor jako blizak Slavku Radulovicu,ali nije sada to ni bitno,suma sumarum mislim da su vece sanse da Buducnost ne igra nego da igra,

Ja sam Radulovic, a sa Slavkom imam kontakt na dnevnom nivou :D Stoga znam stanje jako dobro u klubu.
Jedina okupacija kluba je pokusaj da se klub dovede do nivoa koji zahtijeva EL. Moraca je tu najmanji problem. Pritom to im ne garantuje ucesce. O timu i pojacanjima se ne razmislja.

Ван мреже Delije DG

• Звездаш
  • **
« Одговор #3338 послато: јуче у 11:31:25 »
Ja sam Radulovic, a sa Slavkom imam kontakt na dnevnom nivou :D Stoga znam stanje jako dobro u klubu.
Jedina okupacija kluba je pokusaj da se klub dovede do nivoa koji zahtijeva EL. Moraca je tu najmanji problem. Pritom to im ne garantuje ucesce. O timu i pojacanjima se ne razmislja.
Postujem,bice onda da ovaj moj izvor je prava Podgoricka prica znam sve i svakoga  :biggrin:
Kad vec pomenu Ilica,imas li informaciju dje bi mogao da ide,postoji li sansa da ga mi dovedemo,znam da zvuci smijesno ali uz JAKO,JAKO ozbiljan rad on moze postat novi Vesely,onakve predispozicije tacno poslije njega nisu vidjene na ovim prostorima.

Ван мреже МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 2.710
  • Репутација: +1476/-500
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #3339 послато: јуче у 15:27:18 »