Анкета

Најбољи играч против Вулетићевих дечака био је:

Борјан
21 (3.2%)
Стојковић
234 (35.5%)
Бабић
19 (2.9%)
Ле Талек
13 (2%)
Родић
7 (1.1%)
Јовичић
32 (4.9%)
Крстичић
27 (4.1%)
Бен
46 (7%)
Пешић
52 (7.9%)
Срнић
2 (0.3%)
Радоњић
194 (29.4%)
Доналд
7 (1.1%)
Аџић
0 (0%)
Милијаш
5 (0.8%)

Укупно гласова: 659

Аутор Тема: 157. Вечити дерби Црвена звезда - ЈСД Партизан 2:1  (Прочитано 37925 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже porto

• Члан ФК
  • Поруке: 532
  • Репутација: +396/-283
Одг: 157. Вечити дерби Црвена звезда - ЈСД Партизан 2:1
« Одговор #540 послато: 17 Април 2018, 01:23:14 »
Inace kad smo vec na temi derbija moram i koju rec pohvale za nase momke na terenu. Kao sto dugo nisu ovaj put su imali pravi pristup i nacin razmisljanja.Od prvog minuta sve je bilo pod kontrolom sto je za posledicu imalo konacno dokazivanje snage ovog naseg tima u odnosu na glodare. Kao sto je vecina nas i smatrala ove smo godine skoro za klasu bili iznad njih.
Ovo je najpre uspeh naseg Miloja zatim i igraca.Kad pominjem igrace moram istaci vaznost sastava ekipe od nase dece. Evo sada svi kojima nije bilo jasno zasto uvek nekoliko igraca treba da bude iz nase skole imaju sliku i priliku kako to treba da izgleda. Nadam se da smo ovu lekciju uitvrdili jednom za svagda.
Od pisanja i pracenja teme i desavanja oko KK prvi put mi je se desilo da ne ucestvujem ljudski u temi o fudbalu ali evo pred sam kraj iste da se upisem jer su momci to vise nego zasluzili.

Miloje i  igraci hvala vam za ovo predivno fudbalsko vece dokazali ste kome je gde mesto. I sto je najvaznije stvari se vracaju u svoju prirodnu ravnotezu jer cemo ponovo biti broj 1 po broju titula.To je sasvim normalno i prirodno stanje u fudbalskoj zemlji Srbiji.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Поруке: 2.923
  • Репутација: +3272/-2793
« Одговор #541 послато: 17 Април 2018, 01:24:09 »
Kao da 20% stadiona iznose deca koju povedu roditelji, pa sad da se oko toga vodi prica. A u realnosti je verovatno 2%. Pricam o maloj deci, ne od klincima od po 15/16 godina.Ja sam svoj prvi derbi iskusio sa mozda 11/12 godina. Trebalo je onda jos jedno 3 godine da bi krenuo na sledeci jer verovatno otac nije hteo da me vodi u guzvu, pa sam docekao to da mogu samostalno da odem. Prema tome, naravno da je rizicno za malu decu, stim sto se sad pojavljuje ta pojava organizovanih grupa na tribinama koje nisu za to, sto ce u buducnosti dovesti verovatno do toga da ce par puta morati da se prociste te tribine i odviknu takvi da dolaze vise tu. Ali detetu uplasilo se ono ili ne, nakon nekog dogadjaja ili krece odbojnost prema tome ili da se interesuje oko toga. Treceg nema. Ja razumem ljude koji nisu za to da vode decu na ovakve utakmice, a i na kraju krajeva ne trebaju deca da idu na ovakve utakmice. Evropa, druge domace utakmice su ok, derbi je vec kada malo porastes.

Ван мреже porto

• Члан ФК
« Одговор #542 послато: 17 Април 2018, 01:33:26 »
Zvezdani bojim se da ce ovim tempom i zapadna tribina uskoro poceti da lici na istocnu sa ovog derbija. U redu za nju nisu pustane karte ali i da jesu sigurno ne bi bila mnogo popunjenija. Jednostavno iz razloga opste bezbednosti svih prisutnih to se mora ili bi trebalo da se resi. Nije odgovor u tome da se ne vode deca ili da se i mi na bocnim stranama napucamo,naostrimo pa udri se sa njihovim simpatizerima. To stanje vodi ka tome da jedan od narednih derbija bude jedva poseceniji od npr tekme sa Mladoscu iz Lucana. A ljudi kada jednom odu tesko ih je posle vratiti.Znas i sam kolike diskusije vodismo o posetama i nista ne saznasmo niti nadjosmo odgovore.

Jasno je meni i mojim istomisljenicima da je derbi nesto drugo,preturio sam ih preko glave barem dva puta vise nego ti,da tu mora dolaziti do carki pa cak i preko toga.Ali ako to postaje stalna predstava na bocnim tj porodicnim ili ako volis simpatizerskim stranama onda nam se po pitanju posete ne pise dobro.

Ван мреже nenad75

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 267
  • Репутација: +180/-67
« Одговор #543 послато: 17 Април 2018, 01:40:43 »
Претерујете са децом. Док ви рмбате на послу та деца побише жандара у Кантеру не зна им се број, гледају на нету све и свашта.
Поразговарајте са њима   припремите их за свакакве ситуације како у животу тако и на стадиону.
Лицемерно је ово што пишете.
Такође отац троје деце. Поздрав.

Ван мреже porto

• Члан ФК
« Одговор #544 послато: 17 Април 2018, 01:51:21 »
Nista sledeci derbi ti druze povedi svoju decu prethodno ih dobro pripremi i objasni da su stolice,topovski udari,baklje,tuce sa policijom i onim majmunima iz protivnickog kaveza sasvim normalna stvar. I ne casi casa vec kreni na stadion i sto blize njihovim sektorima (sada ih imas tri mozes da biras) pa na licu mesta deca da vide to sto gledaju na kompu.I ne da vide vec da dozive tu navijacku strast i ludilo.Verujem da cete biti porodicno odusevljeni i srecni nakon takvog iskustva.

Ironisem pa cak i dok tako pisem jezim se na sopstvene reci. Tvojoj deci i porodici zelim sve najbolje a tebi porucujem, jutro je ipak pametnije od veceri.

Ван мреже Ужичанин

• Веран као пас
  • Поруке: 793
  • Репутација: +726/-822
  • Звезда Олимпијакос
« Одговор #545 послато: 17 Април 2018, 01:54:55 »
Све се то лако решава. Ако ми купимо све карте, они не могу доћи на исток/запад.

Ван мреже nenad75

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 267
  • Репутација: +180/-67
« Одговор #546 послато: 17 Април 2018, 01:58:01 »
Нема ништа лепшег од породичног гажења гробара и жандара.

Ван мреже Лазар26

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.559
  • Репутација: +2834/-1672
  • Нема изговора-СВИ НА СТАДИОН!
« Одговор #547 послато: 17 Април 2018, 01:59:27 »
Nista sledeci derbi ti druze povedi svoju decu prethodno ih dobro pripremi i objasni da su stolice,topovski udari,baklje,tuce sa policijom i onim majmunima iz protivnickog kaveza sasvim normalna stvar. I ne casi casa vec kreni na stadion i sto blize njihovim sektorima (sada ih imas tri mozes da biras) pa na licu mesta deca da vide to sto gledaju na kompu.I ne da vide vec da dozive tu navijacku strast i ludilo.Verujem da cete biti porodicno odusevljeni i srecni nakon takvog iskustva.

Ti pises kao da su navijaci(bar nasi) krivi za ono sto se desavalo na prethodnim derbijima.
Kad vodis dete onda ga pripremi da su grobari mentoli.
nenad75 :D

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.893
  • Репутација: +2267/-4491
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu
« Одговор #548 послато: 17 Април 2018, 02:40:48 »
Kao da 20% stadiona iznose deca koju povedu roditelji, pa sad da se oko toga vodi prica. A u realnosti je verovatno 2%. Pricam o maloj deci, ne od klincima od po 15/16 godina.Ja sam svoj prvi derbi iskusio sa mozda 11/12 godina. Trebalo je onda jos jedno 3 godine da bi krenuo na sledeci jer verovatno otac nije hteo da me vodi u guzvu, pa sam docekao to da mogu samostalno da odem. Prema tome, naravno da je rizicno za malu decu, stim sto se sad pojavljuje ta pojava organizovanih grupa na tribinama koje nisu za to, sto ce u buducnosti dovesti verovatno do toga da ce par puta morati da se prociste te tribine i odviknu takvi da dolaze vise tu. Ali detetu uplasilo se ono ili ne, nakon nekog dogadjaja ili krece odbojnost prema tome ili da se interesuje oko toga. Treceg nema. Ja razumem ljude koji nisu za to da vode decu na ovakve utakmice, a i na kraju krajeva ne trebaju deca da idu na ovakve utakmice. Evropa, druge domace utakmice su ok, derbi je vec kada malo porastes.

Ma derbi je super....deci samo moze da pomogne u zivotu takva neka atomsfera. pogotovo ako je na JNA, pa prodjes onom ulicom gde su salteri da kupis karte.

to treba da dozivis, a vidi se mnogo toga.

mene vise brinu ti golovi u zadnjim sekundama

Ван мреже Fiti88

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.465
  • Репутација: +2346/-204
  • Црвено - бели са бројем 6
« Одговор #549 послато: 17 Април 2018, 07:55:13 »
Оно јесте зајебана ситуација кад поведеш дете у толику масу, и то без да буде срање, а да не причамо уколико испадне туча.

Е сад... разумем људе који имају децу. Јбг мене кева и дан данас позове да види како сам кад чује на тв како се цигани и гробари изубијаше међусобно.  :mrgreen: родитељска брига је нешто посебно.

опет с друге стране, идем на утакмице од 1996. Прво с ћалетом као балавац па након тога сам. Прошао од Торпеда и Кјева преко Зенита до данашњих дербија и Богу хвала, не фали ми длака с главе. Истина не идем да јурцам и јуришам на противничку страну, али опет био сам углавном где су се дешавали испади па сам добро. Јбг кад је срање, склониш се и безбедност ти неће бити угрожена.

Ван мреже Avdija

• Веран као пас
  • Поруке: 733
  • Репутација: +263/-282
« Одговор #550 послато: 17 Април 2018, 08:14:19 »
 Oflično odrađen derbi, jeste da smo u drugom prilično ukočili ali smo ipak imali kontrolu igre, Bravo za Vladana i igrače! :aplauz:

Ван мреже vulevojaividak

• Члан ФК
  • Поруке: 4.057
  • Репутација: +3721/-3277
« Одговор #551 послато: 17 Април 2018, 08:18:08 »
1. DELIJE sve okupljene na jednoj tribini, navijanje za 10-ku..

2. stoka grobarska, koja se podelila u cetiri frakcije, imala svaka svoj sektor..

3. Debili grobarski koji su dosli na zapadnu tribinu, i koji su hteli da prave sranja, nisu navijaci Crvene Zvezde, i Zvezda sa tim idiotima nema NISTA..

I onda otvoris recimo grobarski Mondo, i citas kako nas i ova govna od preko puta poistovecuju i cak prete oduzimanjem bodova... Mars ***** li vam majku olosku..

Ван мреже Боаћи

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 65
  • Репутација: +29/-8
« Одговор #552 послато: 17 Април 2018, 10:26:05 »
Da li ima negde snimak prozivanja miševa sa pesmama sa razglasa?

Ван мреже Пантела 09

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.845
  • Репутација: +1487/-524
  • Свести свемир на једну Звезду, то је љубав.
« Одговор #553 послато: 17 Април 2018, 10:38:40 »
Da li ima negde snimak prozivanja miševa sa pesmama sa razglasa?

Мислим да је ово најбољи снимак.

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.304
  • Репутација: +3221/-2128
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
« Одговор #554 послато: 17 Април 2018, 11:09:02 »
Ljudi, sve je to super i uredu, i muda, i tradicija, i natkurcavanje izmedju navijaca i ostala sranja, sve postujem, sve volim da vidim i to... Ali...

Ne radi se ovde o tome da se ja ili neko drugi boji za svoju bezbednost, ne znam za druge, ali ja sam bar prosao kroz svakakva sranja i znam kako da se ponasam u takvim situacijama i da ne panicim.

Medjutim, uz svo to iskustvo, desi se ono sto se desilo Aci Radovicu. Neka budala pomisli da je dobra ideja da ispali neku raketu u pravcu suparnicke tribine, neka budala pomisli daje dobra ideja baciti baklju na drugu tribinu, neka budala pomisli da je dobro zapaliti stadion... Nije da mi je manje krivo kada se smrt desi nekom clanu grupe, ali oni bar su tamo svesni kakve rizike preuzimajuna sebe. Istocna i zapadna tribina nisu spremni, izmedju ostalog, na takve rizike, na kraju krajeva, zbog toga su i tamo. Naravno, ima tu i ostalih, onih koji su se "penzionisali sa severa", ali oni su, realno, manjina na tim tribinama.

Jednom kada te tribine koje su za ljude koji hoce da gledaju fudbal i koji nece da ucestvuju u sranjima postane legitimna ratna zona, te tribine ce biti puste. A vi svhatite to kako hocete. I da, mozda ti ljudi nemaju muda, a mozda im i nije toliko stalo da gledaju uzivo nesto sto mogu da gledaju preko tv-a i ne zavrse sa calmom u glavi zbog neke budale kojoj je "sinula dobra ideja".

I ne krivim ja tu ni Delije, ni Grobare, vec klub, ali mnogo vise policiju i sudstvo. Klub zato sto mu do sada, nakon svih sranja, nije palo na pamet da pokrije te rizicne delove stadiona kamerama visoke rezolucije kako bi mogao u real time da identifikuje one koji prave sranja, a policiju i sudtsvo, zato sto ne rade svoj posao. 

Vremena se menjaju. Ljudi su nekada bili spremni da trpe sve i svasta da bi videli nesto sto nemaju stalno priliku da vide. Moj cale je sa 12 godina visio 90 minuta u vazduhu sabijen izmedju sipke i nekog lika da bi video Sekularca. Danas, da ima isto godina bi radije gledao Sekularca na TV-u, bez cimanja (ovo karikiram, ali shvatate poentu). Ti da bi dovukao i zadrzao ljude na stadion, moras da obezbedis uslove. Minimalni uslovi su da ne dodjes kuci sa calmom na glavi. To je minimum!

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.670
  • Репутација: +699/-387
« Одговор #555 послато: 17 Април 2018, 11:16:31 »

Ван мреже Неша

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 766
  • Репутација: +555/-89
  • Ушло у крв и готово!
« Одговор #556 послато: 17 Април 2018, 11:19:11 »
Док год буду постојале утакмице на које "не треба водити ситну децу и женску чељад", ми нећемо бити колективно за две ноге.
Које су то утакмице на које не треба на запад или исток водити дете? Зашто? Зна се шта је навијачка енергија, мангупарија и шмекерство. Ово што се тренутно дешава је колапс друштва на делу. Када сам још против још давно против Торпеда видео како испред мене пандур пендреком онако реда ради удари дете од 5-6 година док држи оца за руку приликом изласка са севера, док траже оне са којим су се тукли због отпорових застава, мислио сам да сам све видео. 18 година је прошло, и ми још увек причамо да ли треба водити децу на утакмице.
 Ма супер смо, нисмо ми као оне сисице који могу нормално да уђу на стадион и седну на своје место. Ко хоће да седне на своје место, а да не мора да се побије, њему није ни место на стадиону. Јел да? Ко хоће да одведе дете, а да не размишља да ли ће морати да га склања испред стампеда на сред западне трибине, ни тај не мора да долази. Јел да? Није битно да ли је таквих 1% или 50%. Нека је и једно једино дете, девојка, старија особа у питању, ја сам депримиран.
Ало људи, спорт. утакмица, лепота витешке борбе, породичне вредности, ... Ок навијачке трибине, тога је увек било, и треба да буде, док год нема оружја. Али ако је једино ложа сигурна за породицу на стадиону, е онда да гасимо светло.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 16.463
  • Репутација: +5092/-5506
« Одговор #557 послато: 17 Април 2018, 11:34:05 »

:D

« Последња измена: 17 Април 2018, 12:08:20 Sektor »

Ван мреже majkicbane

• Веран као пас
  • Поруке: 560
  • Репутација: +210/-595
  • Skupljam negativne ocene. Volim da vas nerviram
« Одговор #558 послато: 17 Април 2018, 12:30:48 »
Sta je rekao Keba, nisam na wifi pa da ne pustam klip :D

Sent from my S6 Edge

Ван мреже FicaKG

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 434
  • Репутација: +50/-253
« Одговор #559 послато: 17 Април 2018, 14:21:06 »
Da li ima negde na netu ceo derbi?? Nisam ga gledao uopste, danas sam stigao kuci pa bih hteo da odgledam