Аутор Тема: Кошаркашка репрезентација  (Прочитано 495015 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.497
  • Репутација: +656/-357
Одг: Кошаркашка репрезентација
« Одговор #8180 послато: 29 Јануар 2018, 14:47:44 »

Спортнетворк је жив.

Ван мреже neverforgetbari

• Веран као пас
  • Поруке: 688
  • Репутација: +627/-215
« Одговор #8181 послато: 31 Јануар 2018, 16:03:11 »
Umesto Macvana je pozvan Jelovac. Ako se uzme u obzir da je Djordjevic njega bas zestoko iskritikovao pre 2 godine me ovaj poziv bas iznenadio. A i samog Jelovca kako priznaje.  :D

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 11.187
  • Репутација: +2720/-853
« Одговор #8182 послато: 08 Фебруар 2018, 07:30:52 »
Денијел Пејџ: Добро је вратити се, идемо у Кра-гу-је-вац
Несмејана и ведра, са широким осмехом, из кога је избијала позитивна енергија
Речју, срећна, јер је поново ту. Баш таква је Денијел Пејџ ушла у хотел „Сити код“, међу пријатеље. Неке од њих баш дуго није видела.

Американка која је све у Србији брзо купила односом према дресу са државног тима, па и жељом да научи химну „Боже правде“ – на крају је и научи, начином на који је играла за репрезентацију и уткала себе у највеће успехе, опет је међу најбољим српским кошаркашицама.

У понедељак је, заједно са 12 стандардних репрезентативки, обавила прегледе и тестирања. Није тренирала, али није се ни задржала у Београду.

– Идемо у Кра-гу-је-вац... – полако је говорила, трудећи се да не погреши.

– Још морам да радим на мом изговору – додала је уз осмех.

Тако смо пре кошаркашких тема, прошли „опште”. Како сада стоји са српским језиком, уопште, питамо? Климање главом, као да јој је непријатно што је заборавила, каже.

– Не баш тако добро.

Али, понудила је оправдање.

– Нисам ни имала толико прилика да причам.

Сада ће имати. Паузу у првенству провешће код Јелене Миловановић у Крагујевцу, биће на окупљањима репрезентације током године, а недавно је стигла и у Шопрон, клуб у коме су је дочекале Миловановићева, Александра Црвендакић и Тина Јовановић.

– Добро је вратити се, поново видети све девојке и тренере – причала нам је Пејџ.

Додала је:

– Била сам узбуђена и срећна кад сам добила позив да дођем. Очигледно је да ме још желе овде. Задовољна сам због тога.

Прошлогодишње Европско првенство је прескочила због операције колена.

– Стварно сам желела да играм и тада. Била сам на рехабилитацији и почетак припрема је био баш близу мог повратка. Да сам имала још само један месец, мислим да бих била спремна.

Каже да је пратила Европско првенство у Чешкој. Жао јој је што се тако завршило.

– Нажалост, није ишло како смо желели. Било је чудно да гледам тим, а да ја нисам тамо.

Сада све креће испочетка, од Европског превенства у Београду. Да ли ће овог пута моћи да се рачуна на њу?

– Надам се! Ако колена издрже, волела бих да будем део тима. Сјајно је што имамо прилику да играмо у Србији, пред домаћим навијачима. Волела бих да будем ту. Надам се да ће моја колена „сарађивати”.
http://www.zurnal.rs/kosarka

Ван мреже hardest

• Члан КК
  • Поруке: 759
  • Репутација: +863/-67
« Одговор #8183 послато: 08 Фебруар 2018, 08:54:46 »
Zanimljivo je kako se sve potrefilo - Boža Maljković postao predsednik olimpijskog komiteta , Beograd dobio organizaciju evropskog prvenstva za košarkašice sledeće leto ( sa kojeg će se moći kandidovati za OI Tokio) , automatski je logičan i povratak Marine Maljković , a sa njom i Daniel Pejdž , a i još nekih koje se sada "neće oprostiti" ( Sonja Petrović , Ana Dabović...)
Kad smo već kod Ane , da podsetimo na podatak da u ženskoj košarci možeš da odradiš prvi deo sezone u Evropi , a drugi deo u WNBA, jer se tamo igra isključivo leti (naravno, posle muške NBA ) . Tako ćemo zasad i mi imati dve predstavnice u najjačoj svetskoj ligi - Ana Dabović potpisala je letnji , jednosezonski ugovor sa Los Anđeles Sparks-ima , a Aleksandra Crvendakić sa Sijetl Storm-om .
Preko godine, Ana je član ženske sekcije Fenerbahčea , a Aleksandra igra u Šopronu , obe igraju evroligu ...

Ван мреже Jenkins

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.095
  • Репутација: +344/-218
« Одговор #8184 послато: 11 Фебруар 2018, 15:06:34 »
Koji su datumi igranja reprezentacije sad kad prodje kup ?

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #8185 послато: 12 Фебруар 2018, 08:05:48 »
22 I 25 februar za naredne dve utakmice.

Hardest je spomenuo za Crvekandićku da ide u WNBa
http://www.novosti.rs
Aleksandra Crvendakić o sezoni u Mađarskoj, SAD, reprezentaciji: Iz "srpskog" Šoprona pravo u WNBA
Želela sam ove godine da odem u Ameriku, da igram sa najboljim igračicama sveta i da vidim gde sam u celoj toj priči – kaže mlada srpska košarkašica
PROGNOZE stručnjaka da će Aleksandra Crvendakić (21) jednog dana biti lider srpske reprezentacije, postaju sve realnija priča. Talentovana košarkašica Šoprona je na dobrom putu da u toj ulozi u dresu Srbije nasledi Sonju Petrović, Jelenu Milovanović i Anu Dabović. Stopama iskusnijih koleginica krenuće već ovog leta i na klupskom planu. Potpisala je ugovor sa Sijetl Stormom i oprobaće se u najjačoj ligi na svetu.
Od jedne saigračice iz Šoprona čula sam samo lepe reči o tom klubu - priča Crvendakićeva za "Novosti". - Oni su mi odmah ponudili ugovor. Želela sam ove godine da odem u Ameriku, da igram sa najboljim igračicama sveta i da vidim gde sam u celoj toj priči. Prvo sam razgovarala sa Jelenom Milovanović o odlasku u VNBA, jer imamo veoma dobar odnos. Ona me je podržala, što mi je veoma bitno, jer ima iskustva.

Iako tek u martu puni 22 godine, Aleksandra igra već četvrtu sezonu van granica naše zemlje u Šopronu. Pruža veoma zapažene partije u Evroligi i jedna je od najboljih mladih igračica.

- Zadovoljna sam kako mi je u Mađarskoj, prija mi ta sredina. Uvek sam imala dobre ljude oko sebe. Pored mene i Jelene, tu su i Danijel Pejdž i Tina Jovanović. Tako da je ovo "srpski" Šopron. Pomažemo jedna drugoj i onda je sve lakše. Bez njih ne bi sve ovo imalo posebnu čar. Još malo pa će saigračice početi da nas razumeju šta pričamo na "našem". Ove sezone je došao novi trener, nove igračice, sve dobro funkcioniše. A ja se osećam kao kod kuće.

Pročitajte još Loznica se ponosi Aleksandrom Crvendakić

Najveći ispit ove sezone Crvendakićeva i drugarice imaće protiv Ane Dabović i Fenerbahčea, u prvom meču četvrtfinala Evrolige 28. februara.

- Igra se na tri dobijene utakmice, tako da je sve moguće. Ne bismo bile tu gde jesmo da ne vredimo - zaključila je Crvendakićeva.

KAO DA MARINA NIJE ODLAZILA
POVRATAK Marine Maljković na klupu Srbije prija Aleksandri.

- Svi smo mi na nju navikli, znamo kakav stil gaji. Osećam se zaista kao da se nikad nismo ni rastajale.

EVROLIGA
Utakmice: 14
Minuti: 30,1
Poeni: 11,4
Skokovi: 7,1
Asistencije: 2,0

• Веран као пас
« Одговор #8186 послато: 12 Фебруар 2018, 10:50:29 »
Jovic je juce izasao iz igre Bajerna posle jednog minuta s bolom u ledjima. Ako i on propusta utakmicu u Nemackoj smo u prilicno velikim problemima.

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #8187 послато: 13 Фебруар 2018, 15:14:41 »
Ubedljivi u prve dve utakmice, protiv Gruzije (105:87) i Austrije (85:64), sa nadom da će se dobri rezultati u kvalifikacijama za Mundobasket 2019. nastaviti i u narednim izazovima. Selektor Srbije Aleksandar Đorđević objavio je danas spisak od 16 košarkaša koji će konkurisati za tim Orlova u duelima sa Austrijom i Nemačkom.

Naravno, opet nema igrača iz Evrolige, a nema ni kapitena Milana Mačvana za koga je sezona završena zbog teške povrede ligamenata kolena. Njega će u timu odmeniti Stevan Jelovac.

U odnosu na prvobitni spisak nedostaju i Vladimir Lučić, Boriša Simanić i Stefan Lazarević.

Selektor Ðorđević je okupljanje zakazao za 19. februar u beogradskom hotelu "Kraun Plaza", četiri dana pre utakmice sa Nemačkom u Frankfurtu, dok je duel sa Austrijom na programu u Beču 25. februara.

Tim Srbije za Nemačku i Austriju: Stefan Jović (Bajern), Stefan Peno (Alba), Ilija Đoković (Borac Čačak), Milenko Tepić (Brindizi), Aleksa Radanov (FMP), Aleksa Avramović (Vareze), Ivan Paunić (Tofaš), Vanja Marinković (Partizan NIS), Dejan Todorović (Bilbao), Marko Simonović (Zenit), Sava Lešić (Otinger), Stefan Birčević (Istanbul BBSK), Miroslav Raduljica (Đengsu Dragons), Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), Đorđe Gagić (Partizan NIS), Ognjen Jaramaz (Mega Bemax).mocart.sport

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 15.596
  • Репутација: +4684/-4543
« Одговор #8188 послато: 13 Фебруар 2018, 16:19:26 »
Ne kontam zasto nema Simanica,Lazarevica i Lucica
Vidim Jovic je na spisku a juce je javljeno da je opet povredio ledja

На мрежи topalko33

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 984
  • Репутација: +718/-310
« Одговор #8189 послато: 13 Фебруар 2018, 17:18:20 »
Ne kontam zasto nema Simanica,Lazarevica i Lucica
Vidim Jovic je na spisku a juce je javljeno da je opet povredio ledja
Lučić je vrlo verovatno još uvek povređen ili je tek počeo da igra

• Веран као пас
« Одговор #8190 послато: 15 Фебруар 2018, 20:49:16 »
Jelovac 49 poena 15 sk. protiv Kaleva?!  :krstise:

• Веран као пас
« Одговор #8191 послато: јуче у 22:05:59 »
Jovic se nije pojavio na okupljanju i postoji kakva takva sansa da ce se prikljuciti reprezentaciji u cetvrtak. Otpao i Lucic. Bice bas bas gusto u Frankfurtu. Sudeci po spisku Nemaca su pozvani svi EL igraci iako mi nije jasno kako je to moguce. Dolazi i mali Hartenstein iz NBAG League. Da vidimo magiju Saleta i da izvuce dva boda tamo  :D