Аутор Тема: Репрезентација Србије  (Прочитано 20134 пута)

Pizon, Anccik, vaske04, Nintoku, mad4red, Nenad Kotor, mrdelija, Kockalone (+ 1 сакривених) и 6 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.372
  • Репутација: +3250/-2139
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
Одг: Репрезентација Србије
« Одговор #20 послато: 14 Јун 2018, 09:13:01 »
@duc
Nisi spomenuo folder "Mitrovic". Tu su bili u pravu. Prijovic je slican. Luka Jovic je egzotika napadac u odnosu na Savo Milosevic - Darko Kovacevic - Nikola Zigic - Aleksandar Mitrovic - Aleksandar Prijovic... tip napadaca. Raduje me da ga nisu spomenuli (sto znaci da ne poznaju dobro), kao sto ni ne poznaju ostale nase igrace sa manje od 10 nastupa, a neprocenjiv su zalog za buducnost. Neko od njih moze da bude u nekim opcijama po kvalitetu a i sa aurom evropskog i svetskog prvaka.
Sto se Mitrovica tice, donekle su u pravu. Recimo, konkretno, on nije prosecani ili ispodprosecan u igri ledjima, vec je u ovom trenutku verovatno jedan od boljih igraca kada igra ledjima okrenut od gola. Takodje, nije prosecan ili ispod prosecan kada se korisiti kao link up igrac, neko ko ce da prima igru na sebe. Ostalo su u pravu.

Ostalo se slazem.

Primera radi, juce sam malo razmisljao kako bi mi mogli da se suprostavimo Brazilu, i pade mi na pamet da bi mogli, za tu utakmicu, da se vratimo na Muslinovu formaciju, ili neku modifikaciju iste 3-5-1-1, gde bi bocne pozicije mogli da igraju Radonjic i Kostic... To mi pade na pamet jer je u poslednjoj utakmici, Bane u odbrani vise bio stoper nego bek i mi smo se prakticno branili u toj nekoj formi 5-4-1 samo sto Tadic nije dovoljno dobro pratio igrace i zatvarao taj desni bok. Ta formacija bi nam omogucila i da kvalitetnije pokrivamo prostor i pritiskamo Brazil gore, da imamo i visak igraca u veznom redu, ali i da imamo brzu transformaciju iz jedne u drugu fazu. A ako bi Krstaja dozvolio Tosicu i Banetu da iznose loptu, mogli bi da imamo i veliki visak u sredini. Bonus je sto smo mi u slicnom sistemu vec igrali i poznata je igracima i imamo igrace koji su poprilcino dobar fit za tako nesto.

Sa takvim nacinom igre, mislim da bi mogli i da napravimo problem Brazilcima, jer bi kontrirali sve njihove prednosti i koristili sve njihove mane (spore stopere, ofanzivne bekove, problem u prenosu lopte, tri napadaca, imali bi vise igraca u vezi centrano... )...

Mada, sumnjam da ce Krstajic tako igrati, ali eto, mislim da to ne bi lose izgledalo... Recimo u ovom sastavu da izadjemo:

Stojkovic - Ivanovic, Milenkovic, Tosic (Kolarov) - Radonjic, Milivojevic(Matic), Grujic(Matic), SMS - Kostic (Kolarov) - Tadic - Mitrovic

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.539
  • Репутација: +3091/-912
« Одговор #21 послато: 14 Јун 2018, 09:15:11 »
Može li neka anketa da se postavi u vezi učešća reprezentacije Srbije na Sp ,tipa dometi ,bodovi u grupi ,najbolji strelac reprezentacije i tako nešto.

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 2.683
  • Репутација: +2266/-751
  • Krv crveno-bela što se lila za tebe...
« Одговор #22 послато: 14 Јун 2018, 10:29:44 »
Ja bih da igramo u formaciji 4-1-2-3, ovako bi se po meni puno bolje branili. Sklon sam mišljenju da nam je Sergej sjebao koncepciju i rotaciju u ekipi u odnosu na kvalifikacije a i lutamo sa postavama u ovim prijateljskim tekmama, najviše zbog njegovog vraćanja u ekipu. Iako se naravno radi o jednom od najboljih igrača sveta u svom uzrastu. Nije on kriv naravno, ali sad mora da se nađe mesto da se uglavi po svaku cenu.

Kad smo kod formacije, ja ne bih stavljao Milenkovića u prvi tim nikako, nije siguran sa loptom u nogama, ne zna da igra kad je presing na našu zadnju liniju, zato uz Tošića mora biti neko iskusniji kao Bane ili neki od ove dvojice Spajić ili Veljković. Ali svi znamo da je sad veliki hajp oko njega, i da će sigurno biti u 11.

Bane desno, Kolarov levo, Duško levi half. Ostaje da se pomolimo Bogu da će sve da bude ok, ne znam šta bih više rekao.

Luku bi stavio kao osigurača a ispred bi dejstvovali Matić i Sergej i zaista mislim da bi sa njihovom visinom i tehnikom u tom delu dobili mnogo iako bi manjkalo brzine. Levo krilo naravno Radonjić, koji može da igra u oba pravca što je jako bitno. U drugom bih uveo Kostića, jer će nam trebati sveže noge i dobar je za kontru.

Desno Tadić.

U špicu Mitrović, ako se ne oporavi do Kostarike, trebalo bi krenuti sa Prijom koji je pokretljiviji igrač od Mitrovića a Mitrović igrao ili ne , neće se specijalno naigrati pored onog Wotsona što igra u postojbini sokera.

Očekivanja nemam nikakva. Nadam se prolasku u drugi krug. Nemam iskristalisano mišljenje , jer je novi selektor promenio pola ekipe, promenio formaciju i odigrao prijateljske utakmice reda radi pa je još i lutao u većini utakmica.

Naravno moramo na pobedu sa Kostarikom i to idemo na ubedljiviju varijantu, jer će nam trebati ubedljivija zbog gol razlike.

Srećno momcima, Krlo pamet u glavu.

Ван мреже Друлић

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.412
  • Репутација: +616/-489
« Одговор #23 послато: 14 Јун 2018, 11:30:49 »
Da se podsetimo našeg poslednjeg učešća i pobede na SP-u , i vremena kada Aca nije toliko umarao informacijama čak i na utakmicama reprezentacije.  :travka:

Ван мреже Шуба

• Члан ФК
  • Поруке: 2.869
  • Репутација: +1258/-1119
  • Ја немам школе нити драге своје
« Одговор #24 послато: 14 Јун 2018, 11:47:05 »
koji smo majstori, pobedis nemacku i zavrsis poslednji u gruoi, to mogu samo srbi  :vitez:

Ван мреже Друлић

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.412
  • Репутација: +616/-489
« Одговор #25 послато: 14 Јун 2018, 11:55:01 »
Nadrealno, grupa nam je tad bila lakša nego na ovom prvenstvu, a imali smo jači tim.. Čemu se onda nadati, pitam se? Sve nade polažem u jednog čoveka..
Off Topic

Šutne volej, odvali koleno  :travka:

На мрежи Vlada 89

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.370
  • Репутација: +1656/-2234
« Одговор #26 послато: 14 Јун 2018, 11:56:35 »
Plus bi posle išli na SAD. :facepalmanimation:

Ван мреже Fiti88

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.844
  • Репутација: +2430/-219
  • Црвено - бели са бројем 6
« Одговор #27 послато: 14 Јун 2018, 12:22:54 »
Коју год човек формацију да узме и да врти у глави, наћи ће проблем и неку фалинку.

Ми не би смели да изађемо без Луке на терен. Ако СМС мора на централног, чак би се пре одрекао Матића него Луке, мада се надам да не планирамо да играмо тако.
Немања у репрезентацији изгледа непрепознатљиво. Надам се да ће га размрдати СП, али до сада, више је изгледао као рекреативац него фудбалер Челзија и Манчестера.
Наш основни проблем је трка и донекле чврстина. Лука Миливојевић је увек био међу истакнутијим играчима на средини када је Србија у питању. Фајтер до коске. Додуше, није ни он у стању да испрати све сам, нема тај капацитет, не би волео да остане сам на ветрометини. Иста ствар и за Матића. Морамо их имати у пару на утакмицама.
Ово је турнирско такмичење и чврстина води даље. Поготово што су нам и ривали чрвсте и компактне екипе.
Што се тиче крилних позиција, једна је резервисана за Тадића, иако у последње време много дрви *****. Дави ону лопту, док је обради прође вечност. Кад год се брже ослобађао лопте, био је опаснији. Зато ми није јасно зашто компликује. Због њега, друго крило би морало да нам буде мобилније и дефанзивно одговорније. Волео бих да ту видим Радоњу, не зато што је наш, него што је "луда глава" која има муда до пода. Притом је код Милоја научио да се фудбал не игра једносмерно, тако да би био велики плус у нашој игри. Брзина, трка, дриблинг који је поправио, пун је самопоуздања... Има оног мученог Данила да воза у Москви ко на рингишпилу. :mrgreen:
СМС би поставио иза шпица. Иако се он доста тражи, види се да се не разуме с екипом, покушава да одигра често из прве, да је подвали у простор, али га наши не прате... Има велики осећај за игру који морамо да искористимо. Озбиљно напада и казнени из другог плана, био би претња по гол, поготово ако нам крилни играчи побегну и направе вишак. Притом би могао да буде још један играч који би могао да прими игру на себе, ако нам пресеку проток лопте. Одлично уме да је сачува и одложи... Што би олакшало и посао Митровићу, који не изгледа фит. Убио га је ритам у Чемпионшипу. Са клупе би чекали Костић, Љајић, ЈОвић, Прија... Зависно од расплета ситуације.

Што се тиче одбране... Коларов је одиграо сезону живота. Био је међу најбољим играчима Роме, ако не и најконстантнији кроз сезону и надам се да ће одиграти и СП у том ритму. Ове пријатељске је одиграо преко курца, али се надам да је то само опуптање пред почетак турнира. Проблем је други бок. Рукавина је коректно одиграо квалификације, али је тамо играо споља, где је иза себе имао Банета са тројицом позади. Показао је доста проблема када је у линији. Због тога се намеће Бане као играч на беку, што отвара проблем другог штопера. Тошић је сигуран, а врв и Миленковић. Ту се слажем с Матом, доста је сиров с лоптом и несигуран. Има одличне физикалије. Њему би можда одговарало да играмо са тројицом играча позади, где би био десни штопер... али шта је ту је. Желим му срећу.

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.437
  • Репутација: +4342/-7535
« Одговор #28 послато: 14 Јун 2018, 13:00:07 »
Много важнија од Бразила су нам прва два меча, где морамо да идемо на победу. Лако ћемо са Кариокама кад до тога дође...

Ја не би "распарио" Матића и Луку у 4231. СМС испред, десно Тадић, лево Љајић, који ми делује да је у доброј форми. Радоњић као џокер... Имамо доста знакова питања, одбрана највећи свакако. Мени ниједан од наших штопера не улива апсолутно поверење.

Шта знам, што Мата каже, не знам шта да очекујем. Много је промена било, нисмо баш имали прилике да видимо овај поприлично нов тим... Пролазак из групне фазе би био као да Коки донесе Богињу на Сурчин, што се мене тиче. Напред Славиша Кокеза.

Ван мреже Косјерац

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.465
  • Репутација: +773/-764
  • Навијање у малом џепу!
« Одговор #29 послато: 14 Јун 2018, 13:55:50 »
Ja ocekujem da mi ovde prodjemo,imamo dobar raspored,Brazil poslednja utakmica i postoji velika sansa da ce oni taj mec izaci sa rezervnim sastavom . Realno,ne moraju one pripremne utakmice da budu reper za nas i nasu igru,totalna smo nepoznanica,niko ne zna ko ce da igra,ko ce izaci,ko ce igrati u odbrani,sve nesto samo se nagadja.  :mrgreen:
Prvo kolo je to kolo koje otvara sve karte. Kostarika nije neki ozbiljan protivnik i utakmica protiv njih je kljucna. Sve zavisi od toga kako cemo mi uci u utakmicu,kako cemo se spremiti,kako cemo izaci psihicki i da li cemo ih dobiti. Fizicki nemamo problema,jedna smo od najvisih reprezentacija na Mundijalu,fizicki smo jedna od jacih na prvenstvu. Pobedom protiv Kostarike,verujem da cemo biti na velikom psiholoskom plusu pred utakmicu sa Svajcarskom,jos ako oni udju u utakmicu sa nama sa 0 bodova  :biggrin: , sto postoje i to dobre sanse,ali o tome cemo posle nedeljne utakmice.

Odbrana ce biti ovde najveci problem,Muslin je u njegovoj formaciji prikrivao nedostatke,uspeo je da to iznivelise,sto Krstajic nije. Videcemo kako ce to izgledati,ja nesto mislim da ce Krstajic izaci sa garniturom odbrane kao sto je bila protiv Bolivije ida tu nista nece menjati. Ja ni na koji nacin ne bi Milivojevica ostavio na klupi,on je jedan od najboljih igraca u timu,uzima slobodne udarce,penale,a o samoj igri,znate i sami.
Kostarika ima visoke stopere,cak su i bekovi visoki,bas zato gledam da cemo im fizicki isparirati sa visim igracima.Tri igraca stalno nazad,dva wing-beka. Dva centralna vezna,nesto nalik nama. Napred Kembel i Ruiz kao najvece opasnosti. Mislim da ovde treba da ih gurnemo,da ih stiskamo,da ih stalno pritiskamo,Belgija i Engleska su dobile utakmice protiv Kostarike,bas tako,uz jak presing,faulove,prljavu igru,pas u prostor,bas zbog visokih igraca. Posle gola,kontrola utakmice.

vs Kostarika: Stojkovic-Kolarov-Tosic-Ivanovic-Milenkovic-Matic-Milivojevic-Ljaljic-SMS-Tadic-Mitrovic

Jos jedna veoma bitna stvar,nema neke euforije,nema nekih velikih ocekivanja pred prvenstvo,to moze biti prednost. Spustili su igraci i selektor loptu na njihov u stranu,znaju da mogu rastereceno da odigraju,pa kako bude,bude.

Ван мреже neverforgetbari

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.015
  • Репутација: +658/-252
« Одговор #30 послато: 14 Јун 2018, 14:14:33 »
Prica o Muslinovoj dobroj odbrani je jednostavno netacna.

Plivali smo protiv svih ozbiljnijih ekipa, ako se izostave dve utakmice protiv Jermenije i utakmice kuci protiv Gruzije smo primili na svakoj tekmi u kvalifikacijama gol. (10 na 6 tekmi) i mogli smo na nekoliko utakmica (dva puta protiv Austrije, Vels u gostima) da primimo i dosta vise. Nama je ofanzivni deo ekipe doneo prvenstvo ne defanzivni iako smo na verovatno kljucnoj utakmici u Dablinu uspeli da sacuvamo mrezu. Defanziva je sveukupno bila uzasna zu gomilu gluposti (samo onako iz glave: Nastasic gubi totalno nepotrebno loptu u Kardifu, Mustafa prima kroz usi, uzasna reakcija odbrane na centarsut Irske kod drugog gola u Beogradu, Kolarov epski brainfart u Gruziji gde vraca loptu "u ofsajd" napadacu koji izbija 1-1 sa golmanom, Mustafa pravi glup faul posle izleta u Beogradu protiv Velsa, Mitrovic dodaje napadacu Austrije u Beogradu, kiks Mitrovica i kod drugog gola, o tekmi u Becu da ne pricamo).

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.437
  • Репутација: +4342/-7535
« Одговор #31 послато: 14 Јун 2018, 14:17:38 »
Prica o Muslinovoj dobroj odbrani je jednostavno netacna.

Plivali smo protiv svih ozbiljnijih ekipa, ako se izostave dve utakmice protiv Jermenije i utakmice kuci protiv Gruzije smo primili na svakoj tekmi u kvalifikacijama gol. (10 na 7 tekmi) i mogli smo na nekoliko utakmica (dva puta protiv Austrije, Vels u gostima) da primimo i dosta vise. Nama je ofanzivni deo ekipe doneo prvenstvo ne defanzivni iako smo na verovatno kljucnoj utakmici u Dablinu uspeli da sacuvamo mrezu. Defanziva je sveukupno bila uzasna zu gomilu gluposti (samo onako iz glave: Nastasic gubi totalno nepotrebno loptu u Kardifu, Mustafa prima kroz usi, uzasna reakcija odbrane na centarsut Irske kod drugog gola u Beogradu, Kolarov epski brainfart u Gruziji gde vraca loptu "u ofsajd" napadacu koji izbija 1-1 sa golmanom, Mustafa pravi glup faul posle izleta u Beogradu protiv Velsa, Mitrovic dodaje napadacu Austrije u Beogradu, kiks Mitrovica i kod drugog gola, o tekmi u Becu da ne pricamo).

Тако је. Играли смо са дефанзивном поставком, покушали да сам великим бројем дефанзиваца покријемо њихове индивидуалне слабости, али смо и даље били далеко од неке чврстине.

Ван мреже Kipar19

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 253
  • Репутација: +65/-36
  • Cista emocija.
« Одговор #32 послато: 14 Јун 2018, 14:19:47 »
Koliko nam fali neki sprski Kante..

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.372
  • Репутација: +3250/-2139
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
« Одговор #33 послато: 14 Јун 2018, 14:32:59 »
@Mata i Fiti

Imate pogresan utisak o Milenkovicu. Decko je sasvim dobar sa loptom u nogama. Moj utisak je da ga je trema malo sputavala u tom smislu na ovim utakmicama, ali gledajuci ga u Fiornetini i pre toga u Partizanu, moj utisak je upravo suprotan, decko je sasvim dobar sa loptom u nogama. Nije neko ko ce poslati pas od 20-30 metara unapred, ali je odlican u situacionim stvarima i dosta dobru selekciju poteza ima sa loptom, nesto slicno Vujadinu Savicu, nema tu previse dubinskih pasova, vec kratki pasovi uglavnom na stranu, i ako se otvori prostor, ume da povuce loptu napred. Sad, ostaje pitanje da li ce ga trema drmati i na SP, ili ce toga da se oslobodi igra slobodnije.

Ali svejedno, ja u tom smislu se ne plasim da ce on nesto biti problem, bar ne veliki problem.

Ono gde se ja plasim da bi mogao da bude problem je njegovo neiskustvo. Decko je po stilu veoma agresivan igrac, ide jako i ostro na loptu, i uglavnom ima jako dobru procenu. Medjutim, on ce ovde da se bori sa namazanim, iskusnim igracima i bojim se da ce on sa takvim stilom igre da bude problem, da ce ga neko nasankati, da ce biti sklon kiksevima, a toga je imao i protiv Cilea i protiv Bolivije. Ali, taj i takav stoper kakav je on nam je potreban. Veljkovic nije takav stoper, Spajic jeste, ali je dosta sporiji i to bi nam bio problem jer smo i onako poprilicno spori u odbrani, tako da obrni, okreni, duo stopera Tosic-Milenkovic nam verovatno i jeste najbolja opcija.

Sto se ostalog tice, taktickog koncepta igre i sastava ekipa...

Moje licno misljenje je da mi ni jednu utakmicu u grupi necemo igrati u istom stemu. Tj, nasa takticka postavka ce biti poprilicno opustena.

Kostarika
Off Topic
Prvu utakmicu, ocekujem da igramo u nekoj slicnoj postavci kao protiv Bolivije, dakle, to bi moglo da bude ovako:

Stojkovic - Ivanovic - Milenkovic, Tosic - Kolarov - Matic - SMS - Tadic, Ljajic, Kostic(Radonjic) - Mitrovic

Razlog za to je sto verujem da Krstajic zeli da igra i da se nadmece. Kostarika ce igrati plitko, u 5-4-1 formaciji kada se brani, i ubacivanje Milivojevica u tim bi prakticno oduzimalo kreaciju na centralnom delu terena. Plus, povuceniji SMS bi nam pruzio sansu da imamo dve zone koje bi mogli da gadjamo dugim loptama i ubrzamo prenos lopte, jer ako su i SMS i Mitrovic u istoj zoni, to onda znaci da je relativno lako za protivnika da postavi odbranu u tim situacijama. To pogotovo ima znacaja jer Kostarika, sem stopera, nema neke visoke igrace.  Drugi razlog je stil igre Ivanovica, koji je i protiv Bolivije isao napred tek u poslednjoj fazi napada, sto je oslobadjalo Tadicu bukvalno celu jednu stranu terena da kreira nesto, i tek kada bi protivnici pruzili pomoc Tadicevom cuvaru, Ivanovic bi iskoristio ostavljen prostor za centarsut, najcesce iz prve. To ima smisla jer ne trosimo Ivanovica uzalud, kada ode napred, on je otisao da centrira, ili da udje u zavrsnicu. Imajuci u vidu njegove godine, to je jako racionalan pristup.
Dodatni razlog je sto na toj strani u Boliviji igra Bolanos. On je igrac koji je vise neki ofanzivni vezni, nego krilo. Ulazi u sredin odakle sutira, proigrava ili se ubacuje u zavrsnicu kroz sredinu. Po krilu gotovo da i ne pokusava da probija.

Iza njega je Brajan Ovijedo. Tu ce nam biti najveci problem u defanzivi, jer on se cesto ubacuje u zavrsnicu i dosta se krece bez lopte, voli da igra dupli pas. To znaci da ce Tadic morati da ga prati u izletima napred, ili da ce morati da ga veze za defanzivu, svejedno. Ako Tadic to ne uspe da uradi, on bi eventualno mogao da nam napravi problem. Ako Tadic odradi to kako treba, smisao uvlacenja Ivanovica u sredinu nam daje dodatni pritisak na tu zonu u kojoj Bolanos voli da operise, taj levi half space, i ako to odradimo kako treba, mi smo odradili veci deo posla sto se tice odbrane.
Takodje, pokazalo se da Kostarika ima veliki problem da iznese loptu. Guzman, Borhes i Taheda, koji bi trebali da budu kljucni distributori iz poslednje linije, su ili u slaboj formi, ili tehnicki nisu dorasli tome ili su izgubili atleticizam, i svaki pritisak na tu liniju prakticno znacajno sakati sposobnost Kostarike da igra brzo, sto nama ide svakako u prilog.
Na desnoj strani su Ruiz ili Kempbel. U poslednje vreme Ruiz ima prednost. Iako tehnicki izuzetno jak igrac, i on je, koa i Bolanos, vise igrac koji ce da operise u halfspejsu, sto nama odgovara, a prostor iza njega koristi Kristijan Gamboa najcesce, izuzetno brz igrac, borben igrac, ali tehnicki sasvim ogranicen, i izuzev pravolinijske trke, nema sta drugo da ponudi u svojoj igri. Pojava Kostica / Radonjica kao kontra odgovora bi taj problem trebala da eliminise u potpunosti.

U spicu im igra Urena, pristojan gol igrac, pristojne tehnike, a prosecnih do ispod prosecnih fizickih karakteristika. On ako ne bude dobijao lopte u zonama u kojima moze da bude opasan, tesko da ce nam praviti problem.

Sa klupe sansu mogu da dobije Kempbel ali i on slicno Gamboi, sem trke i udarca, nema sta drugo da ponudi u igri.

Upravo zato mi je apsolutno logicno da pocnemo u nekoj formaciji gde bi imali tog ekstra ofanzivca u SMS-u centralno, jer mi utakmicu mozemo da dobijemo na kreativnost u zavrsnici, pritiskom na distirbuciju prve lopte koja tezi da trazi ili Ruiza ili Bolanosa, i opterecivanjem bokova, ili izolacijom na boku. Milivojevic nam, za tako nesto, donosi manje nego sto je to slucaj sa SMS-om na njegovom mestu.

Svajcarska
Off Topic
Protiv njih ocekujem jako tvrdu utakmicu. Igraju u 4-3-3 i 4-2-3-1 formacijama. Osnovne poluge u igri su im Sakiri kao desnokrilni napadac, Dzemaili, kao glavni distributer i Caka kao kljucni vezni igrac. Od igraca vrednih pomena tu su i Lihstajner i Rodrigez. Igra im se svodi na kombinatoriku u sredini terena, ubacivanja Embola i Sakirija u zavrsnicu te ubacivanja Lihstajnera i Rodrigeza po bokovima odkle ubacuju upotrebljive centarsuteve. Mana im je sto nemaju kvalitetnog spica koji bi takve akcije mogao da realizuje u vecem procentu. Alternativni plan je da Sakiri uzme loptu i nesto napravi.
U odbrani imaju vec veliki kvalitet, pored Rodrigeza i Lihstajnera, uzu odbranu cine Akanji i Sar, te povremeno Djuru, a ponekad i Elvedi. Pored toga, imaju i izuzetno kvalitetne golmane.

S obzirom da Svajcarci imaju problem da postignu gol, a takodje, imaju i problem da organizuju smislenu igru u tranziciji, i gotovo dve godine nisu postigli gol iz tranzicije, ocekujem da mi budemo ti koji cemo cekati priliku iz kontri i prekida, bar na startu meca, da im dupliramo bokove, i opterecujemo ih konstantnim ubacivanjem bekova (zato Rukavina) jer u tim segmentima imamo kvalitete, te ocekujem neku ekipu :

Stojkovic - Rukavina - Ivanovic (Milenkovic), Tosic - Kolarov - Matic, Milivojevic - Kostic(Ljajic, Radonjic), SMS (Ljajic), Tadic - Mitrovic

Ocekujem nesto oprezniju igru, vise igre oko centra i cekanje prilike kada se otvori prostor izmedju linija Svajcarske u kojima bi Tadic, Ljajic, ili SMS nesto mogli da urade. Ocekujem i da Mitrovic dosta vise ulazi vezni red kako bi pomerao protivnicku odbranu i otvarao prostor za neke duple pasove ili pasove iza ledja odbrane. Ukoliko iz takve igra povedemo, ne ocekujem da ce Svajcarci uspeti da se vrate iz toga. Opet, ukoliko oni povedu, bice i nama tesko da se vratimo u mec, ali, ipak lakse nego njima, jer za razliku od njih, imamo kvalitet u ofanzivi i drugacije opcije na klupi.

Brazil
Off Topic
Za poslednji mec, nemam blage veze sta i kako ce Krstajic da postavi igru. Gledao sam Brazil 3-4 puta i mogu vam reci da su po mom misljenju, ubedljivo najbolja ekipa  u ovom trenutku od svih kandidata za titulu. Daleko bilo da nemaju slabih tacaka, ali ono je brutalno. Prednja cetvorka, Kutinjo, Neimar, Vilijan i Zezus su ubitacni ako im dozvolis da igraju i ako ih ostavis 1-1. Em su brzi, em su tehnicki izuzetno potkovani, em kreativni. Tu pridodas i Marsela koji odlicno koristi to sto se Neimar ubacuje u halfspejs cesto, ali i kada Neimar ode skroz na bok, ume da udje u sredinu i bude sekundarni kreator iz halfspejsa, i kad dodas da tu imaju i kao opciju Paulinja, koji je odlican strelac iz druog plana... Napad im je brutalan... Ako ih pustis da igraju, jebao si jeza u ledja i samo cudo moze da te spasi. A da beda bude veca, oni imaju i jako dobre zamene na klupi.

Centralni defanzivni vezni su takodje brutalni kada Brazil ima loptu, sigurna predaja, dobro kretanje, odlicni pod pritiskom, jako retko grese ... I tu imaju sasvim dobar izbor igraca.

Medjutim, slaba tacka Brazila jeste centralni deo odbrane, i zbog povrede Denija Alvesa, desni bok. Zamena Denija Alvesa, Danilo je dobar defanzivac, ali nije kreator kao Deni Alves ili Marselo, sto znaci da bi na toj desnoj strani, bili prinudjeni da igraju siroko u napadu, sto je odstupanje od njihovog standardnog stila igre, sto ce takodje morati da donese odredjene korekcije u centralnom delu veznog reda, ili ce balans napada biti u potpunosti prebacen na levu stranu napada. Takodje, stoperi, izuzev Markinjosa koji je izuzetan stoper, doduse, malo tanjusan (ovo bi mogla biti sansa za Mitrovica), svi ostali su jako spori, staticni i vrlo slabi u prenosu lopte iz poslednje linije. Markinjos ce verovatno pokrivati levu stranu kako bi kompezovao brzinom veliku slobodu u igri Marsela, sto ostavlja Mirandi ili Silvi da prakticno solo brane prostor centralno. Takodje, Brazil, zbog stila igre i postavke na terenu, ima odredjenih problema u prenosu lopte iz poslednje linije, a zbog profila igraca, ima problem i da nametne svoj stil igre nekim ispucavanjima. To je na najbolji nacin pokazala kako treba da se radi Hrvatska presingom na poslednju liniju.

Medjutim, ono gde je Hrvatska generalno zakazala, u organizaciji tranzicije i te polutranzicijie, te u igri sa loptom, sto je jako cudno s obzirom da imaju Rakitica i Modrica u timu, mi sa tim nemamo problem, jer ako nesto imamo, imamo tu kreativnost u poslednjoj trecini terena.

E sad, kako postaviti igru?

Moja ideja sa 3-5-1-1 je prosta, to je defanzivna postavka u kojoj krijes svoje mane, sporost desnog beka, slabu defanzivnu tranziciju, i kontriras kvalitete protivnika (3 napadaca naspram 3 stopera + defanzivni vezni) i pojacavas brzinu /probojnost po bokovima), a istovremeno, dobijas vise igraca koji stoje visoko i spremni su da izvrse pritisak na igrace koji su slabiji sa loptom u nogama, pri cemu si siguran da imas prednost da pokupis svaku dugu loptu koja bi eventualno bila poslata ka trojici napadaca, jer, pa imas prednost i u snazi i u visini i u brojnosti.

E sad,zbog profila igraca koje imamo, u ovoj postavci, ti bi fakticki mogao u fazi napada da se transformises u sta hoces. Ako ti Kolarov igra levo krilo, ti fakticki dobijas opet neku formaciju 4-2-3-1 u fazi napada, jer Tadic bi mogao da se pomeri levo, Kolarov i onako igra kod nas izrazito ofanzivno, a Bane moze da izigrava tog nekog defanzivnog beka, dok bi SMS prisao blize napadu, a Radonjic bi bio desno krilo. A mozes i da radzvajanjem Tadica, koji bi isao u taj desni Halfspejs opteretis jacu ofanzivnu stranu Brazila sa dva izrazita individualca, Tadicem i Radonjicem, dok bi na drugoj strani mogao da na slican nacin grupises direktnog Kostica i dva visoka igraca, Mitrovica i SMS-a

U 4-2-3-1 formaciji, kako god da postavimo i kako god da se branimo, ja zaista ne vidim da mi mozemo izvuci pozitivan rezultat protiv ovih cudovista, jer ako se bilo koji nas bek ostavi 1-1 sa Neimarom, to je katastrofa. Ako ne bas disciplinovani defanzivno Tadic ne bude ispratio svako ubacivanje Marsela, mi smo przeni. Da zanemarimo probleme koje bi mogli imati na drugim delovima terena.

Kad na to dodam da bi i presing u toj formaciji, sa dva relativno slabo agilna igraca centralno (SMS-Mitrovic) bio poprilicno neucinkovit, a ako bi ubacili neke druge, gubimo na nekim kvalitetima koji bi mogli da budu jako korisni za nas u tom mecu.

« Последња измена: 14 Јун 2018, 14:40:08 duca015 »

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.327
  • Репутација: +737/-415
« Одговор #34 послато: 14 Јун 2018, 22:15:09 »

Ван мреже stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 12.273
  • Репутација: +3492/-1862
« Одговор #35 послато: 15 Јун 2018, 02:01:52 »
Da se zapljunem i ovde.....

Prolazimo grupu i i malo na srecne okolnosti u drugoj grupi dobijamo istorijsku sansu za 1/4 i resavamo to  :travka:....

Gledajuci sastave i utakmice Kostarike i Svajcarske....realno bolje igrace imamo i moramo da iskoristimo to....sve drugo je sviranje one stvari....

Tamo u drugoj grupi sem Nemaca(koji su u problemima takodze) takodje pobedive ekipe....tako da je sansa izgledna za cudo....i mislim da ovaj nas tim ima snage i kvaliteta da to iznese...

Onako letimo ispod radara svuda....i niko nas ne ferma....i bas zato imam dobar filing da cemo biti uspesni....imamo kvalitet za borbu za 1/4.....onako bez lazne skromnosti....Kostarika,Svajcarska,neka Svedska or Meksiko su timovi sa kojima mozemo....pa cak i sa Nemcima sa kojim tradicionalno igramo tvrdo....

Verujem u nase....Tadic bi mogao da porobi....i da nastavi kao u kvalama....

Ван мреже ЦзРк

• Члан ФК
  • Поруке: 96
  • Репутација: +44/-19
  • Нико Звездо нема, то што имаш ти...
« Одговор #36 послато: 15 Јун 2018, 11:01:13 »
Људи да ли неко зна колико је карата продато нашим навијачима до сада?

Ван мреже Sabac navija za Zvezdu

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 95
  • Репутација: +31/-95
« Одговор #37 послато: 15 Јун 2018, 18:54:07 »
Људи да ли неко зна колико је карата продато нашим навијачима до сада?
Поједини медији и ФСС су објавили пре неколико дана да још увек има карата по цени од 90 евра, око 11.000 динара најјефтиније па на даље. Е сад, искрено мислим да је баш слабо наших отишло тамо, данас су стигли Таурунуми који су у братству са навијачима Крила Совјетова и заједно са њима ће их бити око 40-ак. На фотографијама где су наши навијачи које су ретке могу се видети српске заставе углавном са именима градова из иностранства. Искрено мислим да ће Костариканаца бити више него нас, али надам се да ће се доста Руса прикључити нама. Да се игра у Москви или Ст. Петерсбургу било би сигурно 2.000 Руса са нама. То су неке информације, надам се да сам ти помогао

Ван мреже Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.244
  • Репутација: +1237/-635
« Одговор #38 послато: 15 Јун 2018, 21:49:42 »
Živković polomio prst na treningu..

Ван мреже topalko33

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.129
  • Репутација: +742/-322
« Одговор #39 послато: 15 Јун 2018, 23:37:56 »
Živković polomio prst na treningu..
Do kada sme izmena u rosteru da se napravi, Kosta Rika je juče ili preključe zamenila beka.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока